Strona głównaMałe AGDWybieramy najlepszą parownicę do ubrań - ranking 2024

Wybieramy najlepszą parownicę do ubrań – ranking 2024 [TOP7]

Parownica do ubrań – rodzaje urządzeń

Parownica do ubrań to inaczej steamer, czyli urządzenie służące do wygładzania i odświeżania tkanin za pomocą pary wodnej. Produkty tego typu znajdują wiele praktycznych zastosowań i stanowią niezwykle funkcjonalny dodatek do tradycyjnego żelazka. Warto bowiem wiedzieć, że nawet najmocniejsza parownica nie zastąpi w domu zwykłego żelazka, zwłaszcza w przypadku bardzo grubych i twardych materiałów.

Poszukując parownicy do ubrań znajdziemy na rynku przede wszystkim dwa typy urządzeń, czyli:

  • parownice stojące – wyposażone w bazę z dużym pojemnikiem na wodę oraz długą dyszę z końcówką,
  • parownice ręczne – małe, przenośne urządzenia składające się z głowicy z wbudowanym pojemniczkiem na wodę.

Parownica do ubrań ranking:

Ranking parownic do ubrań to zestawienie popularnych produktów stojących i ręcznych, cieszących się dobrymi opiniami konsumentów. Przedstawiamy w nim ich najważniejsze cechy oraz wady i zalety wyszczególnione na podstawie licznych recenzji prawdziwych użytkowników.

Przejrzyj także:

1. Parownica do ubrań PHILIPS STH7060/80 Seria 7000

PHILIPS STH7060/80 Seria 7000



PHILIPS STH7060/80 Seria 7000 to parownica o mocy 1500, wyposażona w ruchomą głowicę. Urządzenie pracuje w pionie i w poziomie. Posiada spiczastą końcówkę parową, która dociera do trudno dostępnych miejsc. Sprzęt korzysta z technologii Optimal TEMP, zatem nie grozi przypaleniem tkanin.

Model emituje ciągły strumień pary o gramaturze do 28 g/min. Nagrzewa się w około 30 sekund od uruchomienia. Może pracować w dwóch trybach: ECO i MAX. Urządzenie jest wyposażone w dwa wymienne zbiorniki na wodę o pojemności 100 i 200 ml.

Stopę parownicy wykonano ze stali. Urządzenie wyłącza się automatycznie. Jest chronione przed przegrzaniem. Posiada antypoślizgowy uchwyt i lampkę kontrolną stanu pracy. Pozwala użytkownikowi korzystać z wody kranowej – ma funkcję autooczyszczania. Jest wyposażone w 2,5-metrowy przewód.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Pracuje w pionie i w poziomie.  
+ Zajmuje niewiele miejsca.  

2. Parownica do ubrań Ariete 4167

Parownica do ubrań Ariete 4167



Parownica do ubrań Ariete 4167 to urządzenie o mocy 1200 W, wytwarzające 20 g pary na minutę. Produkt wyposażono w wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 260 ml. Wybrany model jest zdolny do pracy zarówno w pionie, jak i w poziomie. Nadaje się również do prasowania wszystkich typów tkanin.

Urządzenie umożliwia odświeżanie, prasowanie i wygładzanie ubrań. Dzięki pojemnemu zbiornikowi na wodę gwarantuje optymalny czas pracy. Z kolei długi 2,5 metrowy kabel dba o zapewnienie użytkownikowi pełnej swobody obsługi.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie może pracować w pionie i w poziomie. – Nieliczne negatywne opinie sugerują, że parownica jest nieco ciężka.
+ Szybko się nagrzewa i jest wygodne w obsłudze.  
+ Ma przystępną cenę.  

3. Parownica do ubrań TEFAL Access Steam Care DT9100

TEFAL Access Steam Care DT9100



Tefal Access Steam Care to parownica o mocy 1600 W. Urządzenie generuje 30 g pary na minutę. Nagrzewa się w około 40 sekund od uruchomienia. Jest bezpieczne dla różnych tkanin. Wraz z produktem użytkownik otrzymuje deskę pionową i zaczep na drzwi dla wygodniejszego prasowania.

Sprzęt nie pozostawia wilgoci na ubraniach. Posiada regulację mocy pary, przycisk on/off oraz lampkę kontrolną. Jego zbiornik na wodę jest wyjmowany, co ułatwia uzupełnianie. Produkt ma też długi przewód zasilający – 3 metry.

Parownica jest sprzedawana w zestawie ze szczotką do grubszych tkanin oraz głowicą parową do tkanin delikatnych. Produkt posiada ceramiczną stopę. Jego zbiornik na wodę ma pojemność 200 ml.

Urządzenie korzysta z funkcji samooczyszczenia i blokady kapania. Jest zabezpieczone przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Jest lekka. – Dołączona do niej deska pionowa jest bardzo mała.
+ Posiada duży pojemnik na wodę. – Wymaga większego nakładu pracy przy grubych tkaninach.
+ Szybko się nagrzewa.  

4. Parownica do ubrań PHILIPS Series 3000 STH3020/10

PHILIPS Series 3000 STH302010



PHILIPS Series 3000 STH3020/10 to steamer o niewielkim rozmiarze, dodatkowo ze składaną rączką, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży. Urządzenie nagrzewa się w ciągu 30 sekund za sprawą mocy 1000 W. Model posiada przewód zasilający o długości 2 metrów, co w połączeniu z jego lekkością umożliwia komfortowe prasowanie.

Sprzęt wyposażono w odłączany zbiornik na wodę o pojemności 120 ml. Jego atutem jest też ciągły strumień pary o gramaturze 20 g/min. Urządzenie posiada wyjątkową ceramiczną stopę, która chroni odzież przed przypaleniem nawet przy prasowaniu tak delikatnych tkanin, jak jedwab. Produkt jest sprzedawany wraz z praktycznym pokrowcem do przechowywania. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Ma niewielki pojemnik na wodę, który wymaga częstego uzupełniania.
+ Nie przypala tkanin.  
+ Ma kompaktowy rozmiar, co ułatwia przechowywanie.  

5. Parownica do ubrań PHILIPS STE3170/80 Stand Steamer Series 3000

PHILIPS STE3170/80 Stand Steamer Series 3000



PHILIPS STE3170/80 Stand Steamer Series 3000 to parownica do ubrań o mocy 2000 W, wyposażona w regulowaną deskę do prasowania. Urządzenie generuje do 40 g pary na minutę. Nagrzewa się w 60 sekund. Posiada wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności aż 2 litrów.

Sprzęt nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin. Oferuje trzy ustawienia mocy pary. Posiada ceramiczną stopę i nasadkę zapachową do odświeżania ubrań. Jest zabezpieczony przed osadzaniem się kamienia.

Urządzenie ma antypoślizgowy uchwyt i antypoślizgową podstawę. Korzysta z systemu optymalizacji temperatury. Dysponuje funkcją samooczyszczenia. Posiada też praktyczną lampkę kontrolną. Umożliwia bezpieczne stosowanie wody kranowej do prasowania. Jego przewód ma długość 1,8 metra.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada pojemny zbiornik. – Nie posiada lampki kontrolnej stanu pracy (tylko lampkę podłączenia do źródła zasilania).
+ Ma zintegrowaną deskę do prasowania.  

6. Parownica do ubrań PHILIPS GC810/20

PHILIPS GC81020



PHILIPS GC810/20 to parownica o mocy aż 1600 W, oferująca silny wyrzut pary do 32 g/min. Urządzenie wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 230 ml oraz praktyczny system odkamieniania, który dba o wydajność steamera. Atutem produktu jest dołączona do niego mata ze specjalnych włókien, które usprawniają przenikanie pary przez materiał.

Urządzenie nagrzewa się w 60 sekund. Posiada też praktyczny kabel o długości 2 metrów. Korzystanie z parownicy nie stwarza ryzyka przypalenia ani zaplamienia odzieży. Stopę modelu wykonano bowiem z ceramiki z zastosowaniem technologii OptimalTemp. Dzięki wysokiej temperaturze woda nie skrapla się z pary i nie brudzi ubrań.

Produkt jest sprzedawany w zestawie ze specjalną nakładką ze szczotką. Oferuje ciągły wyrzut pary na poziomie 120 g/min. Pracuje w pionie i w poziomie. Posiada antypoślizgowy uchwyt i automatyczny wyłącznik. 

Zalety: Wady:
+ Ma wysoką moc. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada spory zbiornik na wodę. – Jest dosyć ciężka.
+ Daje szybkie efekty prasowania.

7. Parownica do ubrań MPM MZP-01

MPM MZP-01



Parownica do ubrań MPZ-01 marki MPM dysponuje mocą 1200 W i jest gotowa do pracy już po 30 sekundach od podłączenia do źródła zasilania. Urządzenie może prasować w pionie i w poziomie. Posiada duży zbiornik na wodę o pojemności aż 250 ml.

Atutem modelu są wymienne nakładki: do delikatnych tkanin oraz do grubszych materiałów, różniące się rodzajem szczotki (welurowa lub z włosia). Sprzęt posiada metalową stopę. Wytwarza w sposób ciągły 369 gramów pary na minutę. Jest zabezpieczony przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą wagi urządzenia.
+ Posiada duży zbiornik na wodę.  

+ Dysponuje dużą mocą.

 

Parownica do ubrań – jaką wybrać?

Wybór parownicy do ubrań należy oprzeć przede wszystkim na typie urządzenia, decydując w pierwszej kolejności, czy interesuje nas model stojący, czy ręczny. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się zazwyczaj większą mocą, większym wyrzutem pary, większą pojemnością zbiornika na wodę oraz – naturalnie – większym rozmiarem. Produkty tego typu odpowiednie dla wymagających użytkowników, którzy nie planują zabierać parownicy w podróż. Drugi rodzaj urządzeń jest bardziej kompaktowy i poręczny, jednak posiada również znacznie mniejszy pojemnik na wodę i dysponuje zazwyczaj także dużo niższą mocą, przez co może okazać się mniej wydajny i mniej skuteczny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model parownicy do ubrań? Przed wszystkim na:

  • siłę wytwarzania pary – czyli ilość pary wodnej wyrzucanej przez urządzenie w ciągu jednej minuty. To parametr wyrażony w gramach, który świadczy o skuteczności działania parownicy. Jeśli zależy nam na funkcjonalnym produkcie, najlepiej wybierać te, które emitują około 20 gramów pary na minutę lub więcej.
  • moc – moc parownicy decyduje o szybkości podgrzewania wody i gotowości urządzenia do pracy. Najlepsze modele mogą dysponować mocą rzędu nawet 2000 W. Im wyższa moc, tym bardziej praktyczna okaże się dana parownica.
  • maksymalny czas nagrzewania – większość parownic do ubrań nagrzewa się w ciągu 45 – 60 sekund. Na rynku znajdziemy jednak również produkty z funkcją tak zwanego szybkiego nagrzewania.
  • pojemność zbiornika na wodę – to parametr decydujący o częstotliwości napełniania zbiornika, a tym samym również o rozmiarze całej parownicy. Jeśli planujemy korzystać z urządzenia sporadycznie, lepiej sięgać po modele o mniejszej pojemności. W przypadku chęci codziennego stosowania, znacznie praktyczniejsze będą steamery z dużymi pojemnikami na wodę.
  • funkcja pracy w pionie i w poziomie – parownice do ubrań, których można używać w pionie i w poziomie nie wymagają od użytkownika rozkładania deski do prasowania, gdyż mogą być stosowane również do wygładzania i odświeżania tkanin rozwieszonych na stojaku czy nawet drzwiach szafy. To wygodne rozwiązanie, które znacząco usprawnia i skraca czas przygotowania odzieży do jej założenia.
  • regulacja wydatku pary – dzięki funkcji regulacji użytkownik może dostosować intensywność pracy urządzenia do typu wygładzanego materiału oraz stopnia jego zmięcia.
  • dodatkowe akcesoria – wśród akcesoriów do parownic znajdziemy przede wszystkim specjalne szczotki, które usuwają kurz, sierść czy włosy. Niektórzy producenci do swoich urządzeń dołączają także rękawce ochronne, torby podróżne czy stojaki na ubrania.

Parownica do ubrań – jakie ma zalety?

Parownice do ubrań nie powinny być traktowane jako alternatywa dla żelazka, lecz raczej jako jego funkcjonalne uzupełnienie. Nie służą one bowiem stricte prasowaniu, lecz przede wszystkim wygładzaniu tkanin. Doskonale sprawdzą się przy usuwaniu zagnieceń z delikatnych, cienkich i podatnych na przypalenie materiałów. Ponieważ do swojej pracy wykorzystują bardzo gorący strumień pary, pełnią również funkcję sterylizatora, który usuwa z ubrań do 99% chorobotwórczych i alergizujących drobnoustrojów.

Poza tym parownice odświeżają i maskują przykre zapachy. Świetnie sprawdzą się zatem nie tylko do wygładzania tkanin, ale również do odświeżania kurtek i płaszczy, tapicerek, zasłon, firanek czy nawet dywanów. Niektórzy stosują parownice do ubrań nawet jako parownice do sprzątania, kierując strumień pary na kafelki ścienne, podłogi czy inne twarde powierzchnie.

Zakup steamera to dobra decyzja, jeśli posiadamy w swojej szafie wiele zwiewnych ubrań, wykonanych z tkanin wymagających szczególnie delikatnej pielęgnacji. Będzie to przede wszystkim tiul, jedwab, tweed oraz wełna. Dzięki parownicy wygładzimy je znacznie szybciej i bezpieczniej niż z użyciem tradycyjnego żelazka. Szczególnie, jeśli urządzenie będzie pracowało w pionie i nie będziemy musieli rozkładać w tym celu deski do prasowania.

Podsumowanie

Parownica do ubrań to praktyczny gadżet, który pozwala na szybkie wygładzenie i odświeżenie ubrań z różnego typu materiałów. Okazuje się nieoceniona, kiedy musimy przygotować się do wyjścia w kilka minut. Pozwala także zapomnieć o ryzyku przypalenia odzieży produkowanej z delikatnych tkanin. Parownice do ubrań są łatwe i bardzo wygodne w użyciu, co sprawia, że na ich zakup decydują się przede wszystkim osoby, które nie znoszą tradycyjnych metod prasowania z wykorzystaniem zwykłego żelazka.

Ile kosztuje parownica? Najtańsze modele zakupimy już za kilkadziesiąt złotych. Lepszą jakość zapewnią nam jednak nieco droższe modele w cenie powyżej 100 zł. Kosztowniejsze są zazwyczaj parownice stojące. Zakup tych najbardziej profesjonalnych może wymagać od nas dysponowania budżetem wysokości nawet 2000 zł.

Parownica do ubrań opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd