Strona główna AGD Parownica do ubrań - ranking 2020

Parownica do ubrań – ranking 2020

Parownica do ubrań – rodzaje urządzeń

Parownica do ubrań to inaczej steamer, czyli urządzenie służące do wygładzania i odświeżania tkanin za pomocą pary wodnej. Produkty tego typu znajdują wiele praktycznych zastosowań i stanowią niezwykle funkcjonalny dodatek do tradycyjnego żelazka. Warto bowiem wiedzieć, że nawet najmocniejsza parownica nie zastąpi w domu zwykłego żelazka, zwłaszcza w przypadku bardzo grubych i twardych materiałów.

Poszukując parownicy do ubrań znajdziemy na rynku przede wszystkim dwa typy urządzeń, czyli:

  • parownice stojące – wyposażone w bazę z dużym pojemnikiem na wodę oraz długą dyszę z końcówką,
  • parownice ręczne – małe, przenośne urządzenia składające się z głowicy z wbudowanym pojemniczkiem na wodę.

Parownica do ubrań ranking:

Ranking parownic do ubrań to zestawienie popularnych produktów stojących i ręcznych, cieszących się dobrymi opiniami konsumentów. Przedstawiamy w nim ich najważniejsze cechy oraz wady i zalety wyszczególnione na podstawie licznych recenzji prawdziwych użytkowników.

Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

Philips Steam&Go GC362/80


Sprawdź produkt w sklepie:

Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80 to urządzenie o mocy 1300 W. Produkt wytwarza 24 g pary na minutę. Posiada odłączany zbiornik na wodę o pojemności 70 ml i może być użytkowany zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow jest gotowy do pracy w 45 sekund i nie pozostawia mokrych plam na ubraniach.

Parownica może być stosowana na każdym typie tkanin bez ryzyka przypalenia i zniszczenia materiału. Urządzenie jest kompaktowe, dzięki czemu doskonale sprawdzi się u osób, które często podróżują. Nie wymaga rozkładania deski do prasowania. Zagniecenia można rozprostować nią zarówno na wieszaku, jak i po rozłożeniu na płasko, na przykład na kanapie. Produkt jest sprzedawany w zestawie z nakładką szczotkową, rękawicą ochronną i torbą.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest łatwe i wygodne w obsłudze. – Ma niewielki pojemnik na wodę, który wystarcza na uprasowanie maksymalnie dwóch ubrań
+ Dobrze radzi sobie z odświeżaniem i prasowaniem delikatnych tkanin.
+ Ma kompaktowy rozmiar, dzięki czemu można spakować je ze sobą w podróż.

Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC299/40

Philips Steam&Go GC299/40


Sprawdź produkt w sklepie:

Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC299/40 to urządzenie o mocy 1000 W, generujące 20 g pary wodnej na minutę. Produkt jest gotowy do pracy już po 45 sekundach nagrzewania. Posiada kompaktowy zbiornik na wodę o pojemności 60 ml, który wystarcza na wyprasowanie maksymalnie dwóch ubrań.

Parownica może pracować tylko w pionie, prasując odzież zawieszoną na wieszaku. Jest bezpieczna nawet dla najdelikatniejszych tkanin i może być używana bez ryzyka ich przypalenia. Dzięki małej wadze i kompaktowym rozmiarom urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Negatywne opinie wskazują, że parownica ma bardzo mały pojemnik na wodę.
+ Jest niewielkie i lekkie. – Działa tylko w pionie.
+ Dobrze radzi sobie z miękkimi materiałami oraz odświeżaniem tekstyliów.

Parownica do ubrań Ariete 4167

Parownica do ubrań Ariete 4167


Sprawdź produkt w sklepie:

Parownica do ubrań Ariete 4167 to urządzenie o mocy 1200 W, wytwarzające 20 g pary na minutę. Produkt wyposażono w wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 260 ml. Wybrany model jest zdolny do pracy zarówno w pionie, jak i w poziomie. Nadaje się również do prasowania wszystkich typów tkanin.

Urządzenie umożliwia odświeżanie, prasowanie i wygładzanie ubrań. Dzięki pojemnemu zbiornikowi na wodę gwarantuje optymalny czas pracy. Z kolei długi 2,5 metrowy kabel dba o zapewnienie użytkownikowi pełnej swobody obsługi.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie może pracować w pionie i w poziomie. – Nieliczne negatywne opinie sugerują, że parownica jest nieco ciężka.
+ Szybko się nagrzewa i jest wygodne w obsłudze.
+ Ma przystępną cenę.

Parownica do ubrań Tefal Access DT7000

Parownica do ubrań Tefal Access DT7000


Sprawdź produkt w sklepie:

Parownica do ubrań Tefal Access DT7000 to urządzenie o mocy 1100 W, generujące 17 g pary na minutę. Produkt został wyposażony w wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 150 ml. Wybrany model jest gotowy do pracy już w 45 sekund od uruchomienia. Pozwala na wygładzanie zagnieceń bez konieczności korzystania z deski do prasowania.

Obsługa parownicy jest wygodna i intuicyjna – wyrzut pary odbywa się przy pomocy jednego przycisku. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy aż 3 przydatne akcesoria, czyli szczotkę do tkanin grubszych, głowicę do tkanin delikatnych i zaczep na drzwi. Produkt może być stosowany do wszystkich rodzajów ubrań, nawet tych z jedwabiu.


Zalety:Wady:
+ Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa. – Ze względu na niezbyt duży wyrzut pary urządzenie może nie radzić sobie z prasowaniem grubych materiałów.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.
+ Jest lekkie, poręczne i wygodne w obsłudze.

Parownica do ubrań Philips EasyTouch Plus GC527/20

Parownica do ubrań Philips EasyTouch Plus GC527/20


Sprawdź produkt w sklepie:

Parownica do ubrań Philips EasyTouch Plus GC527/20 to model stojący o mocy 2000 W. Produkt został wyposażony w duży pojemnik na wodę mieszczący 1600 ml płynu. Wyrzuca nawet 32 g pary na minutę. Parownica jest gotowa do pracy już po 45 sekundach nagrzewania. Umożliwia regulację ilości pary na 5 poziomach, co pozwala dostosować moc urządzenia do typu wygładzanych tkanin.

Parownica jest sprzedawana w zestawie ze składanym stojakiem, wieszakiem z klamrami, matą, uchwytem do plis i szczotką. Jest bezpieczna zarówno dla tkanin, jak i dla samego użytkownika, dzięki specjalnej rękawicy ochronnej dołączonej do zestawu.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc i generuje dużą ilość pary. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada duży zbiornik na wodę. – Ze względu na swoją wagę i rozmiar nie sprawdzi się jako urządzenie podróżne.
+ Jest sprzedawane w zestawie z dużą ilością bardzo praktycznych dodatków.

Parownica do ubrań – jaką wybrać?

Wybór parownicy do ubrań należy oprzeć przede wszystkim na typie urządzenia, decydując w pierwszej kolejności, czy interesuje nas model stojący, czy ręczny. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się zazwyczaj większą mocą, większym wyrzutem pary, większą pojemnością zbiornika na wodę oraz – naturalnie – większym rozmiarem. Produkty tego typu odpowiednie dla wymagających użytkowników, którzy nie planują zabierać parownicy w podróż. Drugi rodzaj urządzeń jest bardziej kompaktowy i poręczny, jednak posiada również znacznie mniejszy pojemnik na wodę i dysponuje zazwyczaj także dużo niższą mocą, przez co może okazać się mniej wydajny i mniej skuteczny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model parownicy do ubrań? Przed wszystkim na:

  • siłę wytwarzania pary – czyli ilość pary wodnej wyrzucanej przez urządzenie w ciągu jednej minuty. To parametr wyrażony w gramach, który świadczy o skuteczności działania parownicy. Jeśli zależy nam na funkcjonalnym produkcie, najlepiej wybierać te, które emitują około 20 gramów pary na minutę lub więcej.
  • moc – moc parownicy decyduje o szybkości podgrzewania wody i gotowości urządzenia do pracy. Najlepsze modele mogą dysponować mocą rzędu nawet 2000 W. Im wyższa moc, tym bardziej praktyczna okaże się dana parownica.
  • maksymalny czas nagrzewania – większość parownic do ubrań nagrzewa się w ciągu 45 – 60 sekund. Na rynku znajdziemy jednak również produkty z funkcją tak zwanego szybkiego nagrzewania.
  • pojemność zbiornika na wodę – to parametr decydujący o częstotliwości napełniania zbiornika, a tym samym również o rozmiarze całej parownicy. Jeśli planujemy korzystać z urządzenia sporadycznie, lepiej sięgać po modele o mniejszej pojemności. W przypadku chęci codziennego stosowania, znacznie praktyczniejsze będą steamery z dużymi pojemnikami na wodę.
  • funkcja pracy w pionie i w poziomie – parownice do ubrań, których można używać w pionie i w poziomie nie wymagają od użytkownika rozkładania deski do prasowania, gdyż mogą być stosowane również do wygładzania i odświeżania tkanin rozwieszonych na stojaku czy nawet drzwiach szafy. To wygodne rozwiązanie, które znacząco usprawnia i skraca czas przygotowania odzieży do jej założenia.
  • regulacja wydatku pary – dzięki funkcji regulacji użytkownik może dostosować intensywność pracy urządzenia do typu wygładzanego materiału oraz stopnia jego zmięcia.
  • dodatkowe akcesoria – wśród akcesoriów do parownic znajdziemy przede wszystkim specjalne szczotki, które usuwają kurz, sierść czy włosy. Niektórzy producenci do swoich urządzeń dołączają także rękawce ochronne, torby podróżne czy stojaki na ubrania.

Parownica do ubrań – jakie ma zalety?

Parownice do ubrań nie powinny być traktowane jako alternatywa dla żelazka, lecz raczej jako jego funkcjonalne uzupełnienie. Nie służą one bowiem stricte prasowaniu, lecz przede wszystkim wygładzaniu tkanin. Doskonale sprawdzą się przy usuwaniu zagnieceń z delikatnych, cienkich i podatnych na przypalenie materiałów. Ponieważ do swojej pracy wykorzystują bardzo gorący strumień pary, pełnią również funkcję sterylizatora, który usuwa z ubrań do 99% chorobotwórczych i alergizujących drobnoustrojów.

Poza tym parownice odświeżają i maskują przykre zapachy. Świetnie sprawdzą się zatem nie tylko do wygładzania tkanin, ale również do odświeżania kurtek i płaszczy, tapicerek, zasłon, firanek czy nawet dywanów. Niektórzy stosują parownice do ubrań nawet jako parownice do sprzątania, kierując strumień pary na kafelki ścienne, podłogi czy inne twarde powierzchnie.

Zakup steamera to dobra decyzja, jeśli posiadamy w swojej szafie wiele zwiewnych ubrań, wykonanych z tkanin wymagających szczególnie delikatnej pielęgnacji. Będzie to przede wszystkim tiul, jedwab, tweed oraz wełna. Dzięki parownicy wygładzimy je znacznie szybciej i bezpieczniej niż z użyciem tradycyjnego żelazka. Szczególnie, jeśli urządzenie będzie pracowało w pionie i nie będziemy musieli rozkładać w tym celu deski do prasowania.

Podsumowanie

Parownica do ubrań to praktyczny gadżet, który pozwala na szybkie wygładzenie i odświeżenie ubrań z różnego typu materiałów. Okazuje się nieoceniona, kiedy musimy przygotować się do wyjścia w kilka minut. Pozwala także zapomnieć o ryzyku przypalenia odzieży produkowanej z delikatnych tkanin. Parownice do ubrań są łatwe i bardzo wygodne w użyciu, co sprawia, że na ich zakup decydują się przede wszystkim osoby, które nie znoszą tradycyjnych metod prasowania z wykorzystaniem zwykłego żelazka.

Ile kosztuje parownica? Najtańsze modele zakupimy już za kilkadziesiąt złotych. Lepszą jakość zapewnią nam jednak nieco droższe modele w cenie powyżej 100 zł. Kosztowniejsze są zazwyczaj parownice stojące. Zakup tych najbardziej profesjonalnych może wymagać od nas dysponowania budżetem wysokości nawet 2000 zł.

Parownica do ubrań opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać