Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiNajlepsze zamrażarki szufladowe - ranking 2024

Najlepsze zamrażarki szufladowe – ranking 2024 [TOP7]

Zamrażarka szufladowa – jakie są rodzaje zamrażarek?

Zamrażarka szufladowa to jeden z typów zamrażarek przeznaczonych do użytku domowego czy w lokalach gastronomicznych. Wśród zamrażarek wyróżnia się bowiem zamrażarki skrzyniowe i szufladowe. Te pierwsze, choć pojemne, są mniej komfortowe w użytkowaniu z uwagi na trudność posegregowania ich zawartości. Natomiast modele szufladowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają półki z szufladami, w których można umieszczać różne produkty spożywcze z podziałem na kategorie.

Wśród zamrażarek szufladowych wyróżniamy też AGD wolnostojące i modele pod zabudowę. W naszym rankingu skupiamy się głównie na modelach wolnostojących, których wybór jest zdecydowanie większy i bardziej zróżnicowany.

Ranking zamrażarek szufladowych:

Zestawienie zamrażarek szufladowych to nic innego jak ranking zamrażarek szufladowych polecanych przez użytkowników tego typu urządzeń. Sprawdź zamrażarki szufladowe godne uwagi i wybierz tę zamrażarkę szufladową, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Przejrzyj też nasz:

1. Zamrażarka WHIRLPOOL UW8 F2Y WBI F 2

WHIRLPOOL UW8 F2Y WBI F 2WHIRLPOOL UW8 F2Y WBI F 2 to zamrażarka szufladowa bezszronowa o szerokości 59,5 cm i wysokości 187,5 cm. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Jej pojemność to aż 263 litry. Sprzęt wyposażono w technologię 6. zmysłu. Urządzenie posiada też Total No Frost z czujnikami temperatury.

Produkt kontroluje wahania temperatury, co pozwala zachować świeżość artykułów spożywczych na dłużej. W jego wnętrzu znajdujemy 5 szuflad ruchomych w różnych rozmiarach. Urządzenie oferuje funkcję szybkiego zamrażania. Jego standardowa zdolność zamrażania to nawet 22,5 kg na dobę. Dodatkowym atutem modelu jest oświetlenie wnętrza. Sprzęt utrzymuje temperaturę do 24 godzin w przypadku braku zasilania.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo pojemna. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest ekonomiczna.  

2. Zamrażarka Gorenje FN4171CW

Gorenje  FN4171CWGorenje 20001318 to wolnostojąca zamrażarka szufladowa No Frost, wyposażona w tacę na lód. Urządzenie należy do klasy energetycznej F. Jest osadzone na dwóch kółkach i dwóch regulowanych nóżkach. Jego pojemność to 194 litry. Zdolność zamrażania tego modelu wynosi 9 kg na dobę. W przypadku braku zasilania sprzęt utrzymuje temperaturę przez około 9 godzin.

Zamrażarka dysponuje alarmem dźwiękowym otwartych drzwi. Jest sterowana elektronicznie. W jej wnętrzu umieszczono 5 szuflad. Brak jest natomiast oświetlenia. Wymiary produktu to 55 cm na 55,7 cm na 169 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jej pojemność jest niewielka w stosunku do wymiarów zewnętrznych.
+ Ładnie się prezentuje. – Ma ograniczone możliwości regulacji temperatury.
+ Jest energooszczędna.  
+ Cicho pracuje.  

3. Zamrażarka MPM MPM-182-ZS-13

MPM MPM-182-ZS-13MPM-182-ZS-13 to model zamrażarki szufladowej z pięcioma półkami. Urządzenie mrozi do 7,8 kg żywności w ciągu 24 godzin. Ma dużą pojemność i przystępną cenę, a także ciekawy design – jest dostępna w kolorze czarnym.

Produkt wyposażono w przezroczyste szuflady i ręczny panel sterowania z regulacją temperatury do -18 stopni Celsjusza. W przypadku braku prądu urządzenie utrzymuje chłód do 14 godzin. Sprzęt należy do klasy energetycznej E. Jego pojemność to 168 litrów. Wymiary wynoszą kolejno 55 cm, 143 cm na 58 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Ma niską zdolność mrożenia i utrzymywania temperatury.
+ Jest pojemna.  
+ Należy do urządzeń wysokiej klasy efektywności energetycznej.  
+ Ładnie się prezentuje.  

4. Zamrażarka BOSCH GSN54AWDV

BOSCH GSN54AWDVBOSCH GSN54AWDV to zamrażarka szufladowa z klasy energetycznej D. Urządzenie ma pojemność 327 litrów. Zużywa rocznie około 212 kWh energii. Jego wymiary wynoszą 78x70x176 cm.

Model oferuje użytkownikowi funkcję VarioZone, czyli urozmaicony układ szklanych półek i szuflad we wnętrzu. Produkt korzysta też z systemu równomiernego obiegu suchego powietrza, który zapobiega tworzeniu się lodu w komorze (NoFrost). Sprzęt dysponuje systemem MultiAirflow, wspomaganym wentylatorem, który równomiernie rozprowadza zimne powietrze, minimalizuje wahania temperatur na różnych poziomach i skraca czas mrożenia świeżej żywności.

Urządzenie generuje hałas na poziomie 38 dB. Posiada oświetlone wnętrze. Oferuje opcję zmiany kierunku otwierania drzwi. Zamrażarka jest wyposażona w 5 szuflad. Jej zdolność zamrażania to 22 kg na dobę. Z kolei jej czas utrzymywania temperatury w komorze w przypadku braku zasilania wynosi 25 godzin.

Produkt posiada cyfrowy wyświetlacz temperatury, elektroniczny system jej regulacji, a także alarm optyczny i akustyczny, który uruchamia się w przypadku wzrostu temperatury w komorze. Sprzęt oferuje również funkcję szybkiego zamrażania.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo pojemna. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Dobrze i szybko mrozi żywność.  
+ Jest energooszczędna.  

5. Zamrażarka AMICA FZ133.3AA

AMICA FZ133.3AAAmica FZ133.3AA to model Slim Size – pojemny, choć niewielki. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Posiada uniwersalne drzwi i mechaniczny panel kontrolny. Sprzęt wyróżnia się cicha pracą.

Wymiary zamrażarki to 54.6 cm, na 57.1 cm, na 84.5 cm. Produkt mrozi z wydajnością 10,5 kg na dobę. W przypadku braku zasilania utrzymuje temperaturę do 14 godzin. Nie należy jednak do urządzeń No Frost i nie posiada funkcji szybkiego zamrażania. Jego pojemność to 80 litrów, a klasa klimatyczna to klasa ST.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cicha. – Nie jest bezszronowa.
+ Szybko mrozi.  
+ Ma niską cenę.
+ Jest mniej awaryjna dzięki mechanicznej regulacji temperatury.

6. Zamrażarka Beko RFNE270E33WN

Beko RFNE270E33WNBEKO RFNE270E33WN to średniej wielkości zamrażarka szufladowa z 4 szufladami. Klasa efektywności energetycznej tego modelu to klasa F. Sprzęt jest sterowany elektronicznie (wyświetlacz). Oferuje funkcję szybkiego mrożenia. Jego atutem jest też bardzo niski poziom emitowanego hałasu.

Zamrażarka ma wymiary 152 x 60 x 65 cm. Jej zdolność zamrażania to 16 kg na 24 godziny. Model pracuje bezszronowo. Ma pojemność 219 litrów. Dysponuje oświetleniem wewnętrznym. Przy braku zasilania utrzymuje temperaturę do 18 godzin.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Negatywne opinie dotyczą skomplikowanego sposobu zmiany montażu drzwiczek (prawo-lewo).
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada czytelny wyświetlacz.  
+ Jest ekonomiczna.  

7. Zamrażarka Whirlpool W55ZM 111W

Whirlpool W55ZM 111WWHIRPOOL W55ZM 111 W to model o pojemności 103 litrów, wyposażony w 3 szuflady. Urządzenie oferuje system sterowania mechanicznego. Jego zdolność zamrażania to 5.2 kg na 24 godziny. Sprzęt pracuje cicho i jest stosunkowo oszczędny – klasa efektywności energetycznej F.

Produkt ma niewielkie wymiary: 83.8 cm, na 54 cm, na 61,5 cm. Został wyposażony w praktyczne przezroczyste szuflady. W przypadku braku zasilania utrzymuje chłód do 16 godzin. Nie oferuje funkcji szybkiego mrożenia i nie należy do modeli bezszronowych.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Nie należy do modeli No Frost.
+ Cicho pracuje. – Posiada mechanizm regulacji z tyłu, nie z przodu.
+ Jest oszczędna.
+ Jest pojemna.

Jak wybrać dobrą zamrażarkę szufladową?

Mocne strony zamrażarek szufladowych to spora pojemność i możliwość łatwego, higienicznego segregowania ich zawartości. Przezroczyste szuflady to też gwarancja łatwego odnalezienia tych produktów spożywczych, których akurat potrzebujemy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamrażarki szufladowej?

Zamrażarki szufladowe dzielą się na modele pod zabudowę i wolnostojące. Wybór tych pierwszych jest zdecydowanie mniejszy, za to urządzenia lepiej prezentują się w kuchni. Z kolei wolnostojąca zamrażarka jest dostępna w wielu opcjach pojemności i w wielu kolorach do wyboru. Łatwiej jest więc dobrać ją do swoich potrzeb.

Aby wybrać zamrażarkę, z której będziesz zadowolona (zadowolony), zastanów się nad tym, czy potrzebujesz modelu typu No Frost, czy wystarczy Ci zwykła zamrażarka, w której nie zastosowano takiej technologii. Bezszronowa praca polega na kontroli wilgotności w komorze urządzenia, dzięki czemu podczas mrożenia lód nie oblepia ścianek ani produktów spożywczych (nie skleja ich). Taka zamrażarka nie wymaga też rozmrażania. Jej wadą jest natomiast wyższa cena w stosunku do tradycyjnych urządzeń.

Zamrażarki szufladowe przypominają swoim wyglądem małe i duże lodówki. Również w ich przypadku rozmiar nie równa się pojemności, ponieważ we wnętrzu urządzenia znajdujemy półki z drzwiczkami i wyjmowanymi szufladami. Warto pamiętać więc, że pojemność użytkowa zawsze będzie nieco mniejsza, niż może wskazywać na to rozmiar zamrażarki. Przed zakupem sprawdź, jaka jest pojemność użytkowa komory (netto) i porównaj ją z wymiarami produktu. Jeśli regularnie mrozisz dużą ilość produktów, wybierz większy model, ale jeżeli korzystasz z zamrażarki głównie okazjonalnie (np. przed świętami), zrezygnuj z dużego urządzenia, ponieważ jego użytkowanie będzie nieekonomiczne.

Kolejna bardzo istotna kwestia to klasa efektywności energetycznej. Jeśli szukasz zamrażarki, która ma pracować cały czas, musisz zainwestować w model energooszczędny – najlepiej z klasy efektywności energetycznej od E (dawniej A+) w górę.

Dzięki zamrażarce szufladowej możemy oddzielić od siebie mrożone owoce, mięso czy pieczywo. Rodzaj półek oraz ich ilość będą kluczowe zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy mrożą różne produkty spożywcze. Przed zakupem zamrażarki sprawdź, jakimi szufladami dysponuje i ile tak naprawdę ich zawiera – często pod liczbą szuflad ukrywają się też półki z drzwiczkami.

Jak rozumieć inne parametry zamrażarek? Jeden z najistotniejszych dotyczy mocy mrożenia produktów spożywczych przez urządzenie – jest to tak zwana zdolność zamrażania, czyli informacja o tym, jaką ilość żywności można zamrozić za pomocą zamrażarki w ciągu jednej doby. Jest to cecha tak samo ważna, co pojemność zamrażarki, jeśli często robimy duże zapasy. Kolejny tajemniczy parametr zamrażarek to czas utrzymywania temperatury, czyli okres przez który urządzenie jest w stanie utrzymać zadaną temperaturę w przypadku braku zasilania. Zwykle jest to kilkanaście godzin.

Przyjrzyjmy się jeszcze funkcjom dodatkowym zamrażarki. Wśród nich wylicza się przede wszystkim tryb szybkiego mrożenia oraz alarmy, na przykład alarm otwartych drzwi czy alarm wzrostu temperatury. Nie bez znaczenia jest też głośność pracy urządzenia, zwłaszcza jeśli stoi ono w kuchni i może przeszkadzać domownikom. Najniższy poziom hałasu w przypadku takich sprzętów nie przekracza 40 dB.

Zamrażarka szufladowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY