Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiWybieramy najlepszą lodówkę z kostkarką - ranking 2024

Wybieramy najlepszą lodówkę z kostkarką – ranking 2024 [TOP6]

Lodówka z kostkarką – jak działa kostkarka?

Lodówka z kostkarką to najczęściej model side by side, czyli lodówka dwudrzwiowa z chłodziarką po jednej i zamrażarką po drugiej stronie. Z reguły, producenci oferują nam jednocześnie kostkarkę i dystrybutor wody. Warto wiedzieć, że rozróżniamy przy tym dwa rodzaje kostkarek:

  • kostkarki ręczne – umieszczone wewnątrz zamrażarki pojemniki, które trzeba uzupełniać wodą samodzielnie, kiedy kostki są gotowe, wystarczy użyć pokrętła, a zostaną one przesypane do szufladki, zaletą takiej kostkarki jest łatwość utrzymania pojemnika w czystości, wadą brak automatyzacji,
  • kostkarki automatyczne – są bezobsługowe, kostkarka pobiera wodę z sieci wodociągowej lub ze specjalnego pojemnika, mrozi ją w sposób ciągły, a potem uwalnia gotowe kostki, kiedy podstawiamy szklankę pod dozownik.

Zatem jak działa kostkarka do lodu? Korzystanie z niej jest bardzo proste. Wewnątrz lodówki znajduje się foremka, do której urządzenie przelewa pobraną wodę. Gdy woda zamarznie, pojemnik jest lekko podgrzewany, dzięki czemu kostki łatwo wypadają do pojemnika. Stamtąd wyjmujemy je już odpowiednim przyciskiem. Po opróżnieniu zasobnika proces mrożenia rozpocznie się od początku, w pełni automatycznie. Czy warto mieć lodówkę z kostkarką?

Ranking lodówek z kostkarką:

Najlepsza lodówka z kostkarką powinna być urządzeniem energooszczędnym, wygodnym w zagospodarowaniu przestrzeni komory chłodzenia i mrożenia, a także cichym i estetycznie prezentującym się w kuchni. Jakie modele lodówek z kostkarką mamy do wyboru? W ofercie producentów zdecydowanie dominują modele dwudrzwiowe, czyli side by side. Oto zestawienie lodówek z kostkarkami ręcznymi i automatycznymi:

Zajrzyj też do naszego:

1.  Samsung RS68A8820B1

Samsung RS68A8820B1Samsung RS68A8820B1 to chłodziarko-zamrażarka side by side z klasy energetycznej F. Urządzenie oferuje pojemność 409 oraz 225 litrów. Jego zdolność zamrażania to 15 kg na dobę. Sprzęt jest zaliczany do urządzeń NoFrost.

Produkt może pochwalić się takimi funkcjami jak alarm otwartych drzwi, czy Precise Cooling – zachowanie wyrównanej temperatury w każdym miejscu lodówki. Kostkarka tego modelu została wbudowana w drzwi. Dzięki przezroczystej pokrywie można łatwo sprawdzić, ile kostek lodu pozostało w środku.

W urządzeniu zastosowano technologię SpaceMax, czyli cieńsze ścianki z równie skuteczną izolacją. Sprzęt oferuje 5 trybów pracy, dzięki technologii Twin Cooling – zamienia zamrażarkę w lodówkę lub wyłącza wybraną komorę całkowicie. Produkt korzysta z dwóch niezależnych obiegów chłodzenia.

Lodówka jest wyposażona w półki na butelki. Została też dostosowana do zabudowy za sprawą płaskich drzwi i ukrytego wyświetlacza. Produkt posiada wygodny panel sterowania. Pracuje cicho, nie przekraczając poziomu hałasu rzędu 38 dB.

Sprzęt oferuje funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania. Jego wymiary wynoszą 178 x 71,6 x 91,2 cm. Urządzenie posiada w środku szklane półki, pojemnik na jajka, pojemniki na drzwiach, szuflady i oświetlenie LED w komorze.

Zalety: Wady:
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  
+ Oferuje dużą pojemność.  
+ Pozwala funkcjonalnie zagospodarować swoje komory.  

2. SAMSUNG RF23R62E3B1 EO

SAMSUNG RF23R62E3B1 EOLodówka SAMSUNG side by side RF23R62E3B1 EO to lodówka podwójna o wymiarach 177.7 x 90.8 x 78.8 cm, należąca do klasy efektywności energetycznej F. Urządzenie posiada pojemność 426 litrów w przypadku chłodziarki i 204 litrów w przypadku zamrażarki. Należy do sprzętów bezszronowych. Utrzymuje temperaturę do 12 godzin w przypadku braku zasilania. Jego zdolność zamrażania to 6 kg na dobę.

Atutem modelu jest nowoczesny design i ciekawa stylistyka. Model charakteryzuje się też cichą pracą. Posiada 5 półek szklanych, dwa pojemniki na warzywa i komorę świeżości. Oferuje swojemu użytkownikowi dystrybutor wody i automatyczną kostkarkę z opcją wyboru lodu kruszonego. Urządzenie korzysta z filtra wody, który oczyszcza wodę kranową i poprawia jej walory smakowe i zapachowe.

Sprzęt wykorzystuje dwa osobne obiegi powietrza i kompresor cyfrowy, który zmniejsza zużycie energii, przedłużając jednocześnie żywotność lodówki. Dużą zaletą modelu są składane półki, dzięki którym w chłodziarce można przechowywać też większe garnki.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo pojemna. – Ma wysoką cenę.
+ Jej wnętrze dostosowuje się do potrzeb użytkownika.  
+ Doskonale się prezentuje.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

3. Samsung RS65R54412C

Samsung RS65R54412CLodówka Samsung side by side RS65R54412C to lodówka podwójna wykonana w technologii SpaceMax. Posiada cieńsze ścianki, dzięki którym oferuje więcej pojemności netto. Wyróżnia się też nowoczesnym designem za sprawą wykończenia w czarnym szkle. W modelu zastosowano takie technologie jak Metal Cooling czy All Around Cooling, które utrzymują optymalną temperaturę komory dla świeżości produktów spożywczych.

Produkt oferuje aż 635 litrów pojemności wewnętrznej. Dystrybuuje chłodną wodę i kostki lodu. Automatyczna kostkarka jest przezroczysta, dlatego zawsze widać, ile lodu pozostało do dyspozycji użytkownika. Urządzenie przygotowuje nie tylko kostki, ale też lód pokruszony.

Lodówka dwudrzwiowa Samsung nie wytraca zimna podczas częstego otwierania drzwi za sprawą metalowego panelu tylnej ściany. Jej zaletą jest też zastosowanie przez producenta filtrów węglowych, które na bieżąco usuwają nieprzyjemne zapachy z komory. W produkcie wykorzystano też silnik Digital Inverter, który automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie.

We wnętrzu komory chłodziarki znajdujemy pojemniki na drzwiach, idealne na butelki i kartony oraz szuflady na owoce i warzywa, mieszące duże ilości produktów. Korzystnym dodatkiem jest też specjalna półka na wino.

Urządzenie posiada tryb wakacyjny, który przełącza chłodzenie na pracę eko. Wymiary lodówki to 178 x 91,2 x 71,6 cm. Model należy do kategorii lodówek No Frost. Jest sterowany elektronicznie. Zalicza się do klasy energetycznej F.

Zalety: Wady:
+ Pięknie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność. – Na szkle widoczne są ślady palców (jednak łatwo jest je wycierać).
+ Cicho pracuje.  
+ Ma dobrze zorganizowane wnętrze.  

4. SAMSUNG RS66A8100S9 EF

SAMSUNG RS66A8100S9 EFLodówka z kostkarką marki Samsung model RS66A8100S9 EF oferuje aż 652 litrów pojemności użytkowej. Nowocześnie się prezentuje i oferuje użytkownikowi aż 5 trybów chłodzenia. Utrzymuje optymalną wilgotność i temperaturę w obu komorach. Dzięki technologii SpaceMax pozwala zagospodarować 409 litrów w przestrzeni chłodziarki i 243 litrów przestrzeni w zamrażalniku.

Sprzęt posiada tryb wakacyjny i tryb chłodziarki w dwóch komorach. Wykorzystuje dwa obiegi powietrza dla maksymalnej świeżości warzyw i owoców. Co więcej, stale reguluje temperaturę, aby jej wahania nie przekraczały 0,5 stopnia. Atutem produktu jest nowoczesny design i wewnętrzny dotykowy panel sterowania.

Komorę urządzenia wyposażono w pojemniki drzwiowe na butelki i kartony, a także w pojemne szuflady na owoce i warzywa. Model jest w pełni bezszronowy. Oferuje praktyczną funkcję szybkiego mrożenia i przyspieszenie zamrażania. Wykorzystuje cichy i efektywny kompresor Digital Inverter. Wymiary produktu wynoszą kolejno 91.2 x 178 x 71.6 cm. Sprzęt należy do klasy energetycznej F. Jego zdolność zamrażania to 12 kg na dobę. Lodówka jest wyposażona w kostkarkę ręczną twistową.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cicha i pojemna. – Jej drzwiczki otwierają się bardzo szeroko.
+ Ma ładne oświetlenie wewnętrzne. – Posiada kostkarkę ręczną, co dla części osób jest wadą, a dla części zaletą.
+ Ma przystępną cenę.
+ Elegancko się prezentuje.

5. HISENSE RS818N4TFE 

HISENSE RS818N4TFEHISENSE RS818N4TFE to nowoczesna lodówka, która łączy się z aplikacją na telefon za pośrednictwem WIFI. Urządzenie jest zaliczane do kategorii sprzętów NoFrost. Posiada oświetlenie LED w komorach. Jest sterowane elektronicznie. Ma praktyczną kostkarkę i dyspenser wody.

Sprzęt korzysta z funkcji MultiAirFlow, czyli równomiernego rozprowadzania powietrza i utrzymywania stałej temperatury. Posiada metalową ścianę z tyły, co również wpływa korzystnie na stabilność warunków utrzymywanych w komorach. Produkt oferuje lód kruszony, lód w kostkach i zimną wodę do wyboru. Posiada duże półki na drzwiach, a także półki ze szkła hartowanego w komorze, osadzone na metalowych wspornikach.

Lodówka została wyposażona w szuflady na owoce i warzywa, w pojemnik na wodę, a także w tacę na napoje. Drzwi urządzenia zamykają się automatycznie. Produkt korzysta też z czujników temperatury dla lepszej jakości chłodzenia i zamrażania.

Sprzęt ma wymiary 179 x 91 x 73 cm. Jego pojemność to 417 oraz 215 litrów. Model jest zaliczany do klasy energetycznej E. Generuje hałas do 38 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma estetyczny design. – Trudno utrzymać ją w czystości.
+ Jest bardzo pojemna. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Oferuje nowoczesne funkcje.  
+ Ma praktycznie zagospodarowane wnętrze.  

6. LG GMX945MC9F

LG GMX945MC9FLG GMX945MC9F to urządzenie No Frost, korzystające z funkcji Multi Airflow, która równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po całej komorze. Sprzęt nie wymaga odszraniania. Posiada dystrybutor zimnej wody oraz kostkarkę automatyczną, podłączaną do źródła bieżącej wody.

Produkt korzysta z oświetlenia LED w komorze. Dysponuje też specjalną szufladą świeżości do wędlin, mięsa i ryb. Wymiary lodówki wynoszą 179,3 x 91,2 x 74,4 cm. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Należy do klasy efektywności energetycznej F.

Pojemność chłodziarki tego modelu to 365 litrów, a pojemność zamrażarki wynosi 273 litry. Urządzenie generuje hałas do 40 dB. Sprzęt łączy się z aplikacją na telefon. Oferuje regulację wysokości półek. Jego komora jest wyposażona w pojemnik na jajka, półki na drzwiach, półki szklane i szuflady.

Atutem, który wyróżnia sprzęt na rynku, jest możliwość zajrzenia do wnętrza lodówki bez jej otwierania – funkcja LG InstaView. Sprzęt ma też blokadę rodzicielską i alarm niedomkniętych drzwiczek.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Ma wygórowaną cenę.
+ Jest pojemna.  
+ Ma nowoczesne funkcje, w tym szklany panel do podglądu.

Jak wybrać dobrą lodówkę z kostkarką?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić lodówkę z kostkarką. Z pewnością jest to urządzenie przydatne dla osób, które często spożywają napoje i drinki chłodzone kostkami lodu. Dzięki funkcji automatycznego robienia kostek lodu na bieżąco nie trzeba martwić się o zalewanie foremki wodą i jej regularne czyszczenie. Świeże kostki lodu są zawsze pod ręką, co okazuje się istotne zwłaszcza podczas przyjęć w sezonie letnim. Jednak warto pamiętać, że kostkarka wypełnia drzwi lodówki, co może odbijać się negatywnie na jej pojemności. Z tego względu najlepiej wybrać lodówkę dwudrzwiową, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę.

Jeśli lodówka, która produkuje kostki lodu to Twoje marzenie, weź pod uwagę wybór nowoczesnej lodówki side by side. To takie modele dominują na rynku, choć kostkarkę można znaleźć też w urządzeniach tradycyjnych, jednodrzwiowych. A jak wybrać dobrą lodówkę typu side by side? Tu pod uwagę bierzemy podstawowe parametry lodówek, czyli:

  • wymiary produktu – wielkość lodówek to nie to samo co pojemność!
  • klasę efektywności energetycznej,
  • pojemność lodówki netto – dla chłodziarki i zamrażarki,
  • głośność pracy,
  • ilość półek i szuflad we wnętrzu lodówki
  • dostępne tryby pracy.

Najlepsza lodówka z kostkarką może posiadać stałe podłączenie do źródła wody lub pojemnik na wodę. Lodówka z kostkarką side by side wymagająca podłączenia do instalacji wodnej to nieco większe koszty, ponieważ hydraulik musi wykonać bezpieczne przyłącze. Poza tym, w przypadku takich lodówek konieczne staje się korzystanie z wymiennych filtrów wody, co również generuje dodatkowe koszty. Nie musimy jednak martwić się o samodzielne wypełnianie pojemnika na wodę, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń bez stałego podłączenia wody.

A ile wynosi cena lodówki z kostkarką? Wybór lodówek wolnostojących jest bardzo duży, dzięki czemu możemy wybrać dla siebie urządzenie równie funkcjonalne, co atrakcyjne wizualnie. Nowa lodówka side by side to koszt rzędu kilku tysięcy – od około 4000 do 7000 zł w przypadku polecanych urządzeń. Zakup lodówki z kostkarką warto więc dobrze przemyśleć. Chociaż w niektórych modelach lodówek może zachwycać nas design czy nowoczesne funkcje, zawsze należy pamiętać, że cena lodówki musi znajdować odzwierciedlenie także w jej żywotności – lodówkę kupuje się na lata!

Lodówka z kostkarką opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd