Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiLodówka z kostkarką - ranking 2023

Lodówka z kostkarką – ranking 2023

Lodówka z kostkarką – jak działa kostkarka?

Lodówka z kostkarką to najczęściej model side by side, czyli lodówka dwudrzwiowa z chłodziarką po jednej i zamrażarką po drugiej stronie. Z reguły, producenci oferują nam jednocześnie kostkarkę i dystrybutor wody. Warto wiedzieć, że rozróżniamy przy tym dwa rodzaje kostkarek:

  • kostkarki ręczne – umieszczone wewnątrz zamrażarki pojemniki, które trzeba uzupełniać wodą samodzielnie, kiedy kostki są gotowe, wystarczy użyć pokrętła, a zostaną one przesypane do szufladki, zaletą takiej kostkarki jest łatwość utrzymania pojemnika w czystości, wadą brak automatyzacji,
  • kostkarki automatyczne – są bezobsługowe, kostkarka pobiera wodę z sieci wodociągowej lub ze specjalnego pojemnika, mrozi ją w sposób ciągły, a potem uwalnia gotowe kostki, kiedy podstawiamy szklankę pod dozownik.

Zatem jak działa kostkarka do lodu? Korzystanie z niej jest bardzo proste. Wewnątrz lodówki znajduje się foremka, do której urządzenie przelewa pobraną wodę. Gdy woda zamarznie, pojemnik jest lekko podgrzewany, dzięki czemu kostki łatwo wypadają do pojemnika. Stamtąd wyjmujemy je już odpowiednim przyciskiem. Po opróżnieniu zasobnika proces mrożenia rozpocznie się od początku, w pełni automatycznie. Czy warto mieć lodówkę z kostkarką?

Ranking lodówek z kostkarką:

Najlepsza lodówka z kostkarką powinna być urządzeniem energooszczędnym, wygodnym w zagospodarowaniu przestrzeni komory chłodzenia i mrożenia, a także cichym i estetycznie prezentującym się w kuchni. Jakie modele lodówek z kostkarką mamy do wyboru? W ofercie producentów zdecydowanie dominują modele dwudrzwiowe, czyli side by side. Oto zestawienie lodówek z kostkarkami ręcznymi i automatycznymi:

Zajrzyj też do naszego ogólnego rankingu lodówek do zabudowy!

1. Lodówka SAMSUNG RF23R62E3B1 EO

 

SAMSUNG RF23R62E3B1 EOLodówka SAMSUNG side by side RF23R62E3B1 EO to lodówka podwójna o wymiarach 177.7 x 90.8 x 78.8 cm, należąca do klasy efektywności energetycznej F. Urządzenie posiada pojemność 426 litrów w przypadku chłodziarki i 204 litrów w przypadku zamrażarki. Należy do sprzętów bezszronowych. Utrzymuje temperaturę do 12 godzin w przypadku braku zasilania. Jego zdolność zamrażania to 6 kg na dobę.

Atutem modelu jest nowoczesny design i ciekawa stylistyka. Model charakteryzuje się też cichą pracą. Posiada 5 półek szklanych, dwa pojemniki na warzywa i komorę świeżości. Oferuje swojemu użytkownikowi dystrybutor wody i automatyczną kostkarkę z opcją wyboru lodu kruszonego. Urządzenie korzysta z filtra wody, który oczyszcza wodę kranową i poprawia jej walory smakowe i zapachowe.

Sprzęt wykorzystuje dwa osobne obiegi powietrza i kompresor cyfrowy, który zmniejsza zużycie energii, przedłużając jednocześnie żywotność lodówki. Dużą zaletą modelu są składane półki, dzięki którym w chłodziarce można przechowywać też większe garnki.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo pojemna. – Ma wysoką cenę.
+ Jej wnętrze dostosowuje się do potrzeb użytkownika.  
+ Doskonale się prezentuje.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

2. Gorenje NRS9182VB

 

Gorenje NRS9182VBGORENJE NRS9182VB to lodówka side by side, o wymiarach 179×3 na 91 na 68,7 cm. Urządzenie oferuje pojemność 368 litrów w przypadku chłodziarki i 167 litrów w przypadku zamrażarki. W jego wnętrzu znajdujemy pojemnik na warzywa oraz praktyczny stelaż na butelki. Model oferuje nie tylko kostkarkę, ale też dystrybutor wody. Należy do urządzeń No Frost.

Sprzęt jest dobrze zaprojektowany, dzięki czemu odznacza się sporą pojemnością. Jego atutem jest też duży wyświetlacz LED i takie tryby pracy jak szybkie zamrażanie czy program wakacyjny. Urządzenie oferuje również tryb pracy eko. W jego wnętrzu zastosowano system wentylacji 360 stopni, który gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza.

Lodówka wykorzystuje kompresory inwerterowe, pracujące ciszej i ekonomiczniej. Jej atutem jest też elegancki design i wewnętrzne oświetlenie LED. Ciekawym trybem pracy urządzenia może okazać się też intensywne chłodzenie, praktyczne po większych zakupach – tryb wyłącza się automatycznie.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych opinii, jej panel sterowania nie zawsze reaguje na dotyk.
+ Nie wymaga podłączania do instalacji wodnej.  
+ Jest pojemna i elegancka.  
+ Ma wiele praktycznych funkcji.  

3. Samsung RS65R54412C

 

Samsung RS65R54412CLodówka Samsung side by side RS65R54412C to lodówka podwójna wykonana w technologii SpaceMax. Posiada cieńsze ścianki, dzięki którym oferuje więcej pojemności netto. Wyróżnia się też nowoczesnym designem za sprawą wykończenia w czarnym szkle. W modelu zastosowano takie technologie jak Metal Cooling czy All Around Cooling, które utrzymują optymalną temperaturę komory dla świeżości produktów spożywczych.

Produkt oferuje aż 635 litrów pojemności wewnętrznej. Dystrybuuje chłodną wodę i kostki lodu. Automatyczna kostkarka jest przezroczysta, dlatego zawsze widać, ile lodu pozostało do dyspozycji użytkownika. Urządzenie przygotowuje nie tylko kostki, ale też lód pokruszony.

Lodówka dwudrzwiowa Samsung nie wytraca zimna podczas częstego otwierania drzwi za sprawą metalowego panelu tylnej ściany. Jej zaletą jest też zastosowanie przez producenta filtrów węglowych, które na bieżąco usuwają nieprzyjemne zapachy z komory. W produkcie wykorzystano też silnik Digital Inverter, który automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie.

We wnętrzu komory chłodziarki znajdujemy pojemniki na drzwiach, idealne na butelki i kartony oraz szuflady na owoce i warzywa, mieszące duże ilości produktów. Korzystnym dodatkiem jest też specjalna półka na wino.

Urządzenie posiada tryb wakacyjny, który przełącza chłodzenie na pracę eko. Wymiary lodówki to 178 x 91,2 x 71,6 cm. Model należy do kategorii lodówek No Frost. Jest sterowany elektronicznie. Zalicza się do klasy energetycznej F.

Zalety: Wady:
+ Pięknie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność. – Na szkle widoczne są ślady palców (jednak łatwo jest je wycierać).
+ Cicho pracuje.  
+ Ma dobrze zorganizowane wnętrze.  

4. HISENSE RF750N4ISF

 

HISENSE RF750N4ISFHISENSE RF750N4ISF to lodówka z praktycznym pojemnikiem do przechowywania warzyw i owoców, z opcją regulacji poziomu wilgotności. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Posiada panel LED, który pozwala regulować temperaturę każdej komory i szuflady. Model oferuje funkcję Super Cool, czyli szybkie chłodzenie do 2 stopni Celsjusza. Jego atutem jest też zastosowanie metalowych prowadnic przy szufladach.

Sprzęt dysponuje pojemnikiem na świeże produkty, pozwalającym zachować ich oryginalną konsystencję. Posiada oświetlenie ledowe, a jego zewnętrzną powierzchnię wykonano w sposób, który ogranicza widoczność odcisków palców, co ułatwia utrzymanie wyposażenia kuchni w czystości. Urządzenie oferuje tryb pracy wakacyjnej, podwyższający temperaturę, ale obniżający zużycie energii.

Produkt ma wymiary 177.8 x 91.2 x 72.5 cm. Jego pojemność to 419 litrów w przypadku chłodziarki i 177 litrów zamrażarki. Sprzęt jest bezszronowy. Posiada alarm niedomkniętych drzwi. Należy do klasy energetycznej F. Obsługuje dystrybutor wody i kostkarkę automatyczną.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Mimo deklaracji producenta nie maskuje odcisków palców, ale można otwierać ją profilowanym uchwytem.
+ Cicho pracuje. – Według niektórych opinii kostkarka lodówki pracuje mało wydajnie.
+ Ma dobrze zagospodarowane wnętrze.  
+ Jest niedroga.  

5. SAMSUNG RS66A8100S9 EF

 

SAMSUNG RS66A8100S9 EFLodówka z kostkarką marki Samsung model RS66A8100S9 EF oferuje aż 652 litrów pojemności użytkowej. Nowocześnie się prezentuje i oferuje użytkownikowi aż 5 trybów chłodzenia. Utrzymuje optymalną wilgotność i temperaturę w obu komorach. Dzięki technologii SpaceMax pozwala zagospodarować 409 litrów w przestrzeni chłodziarki i 243 litrów przestrzeni w zamrażalniku.

Sprzęt posiada tryb wakacyjny i tryb chłodziarki w dwóch komorach. Wykorzystuje dwa obiegi powietrza dla maksymalnej świeżości warzyw i owoców. Co więcej, stale reguluje temperaturę, aby jej wahania nie przekraczały 0,5 stopnia. Atutem produktu jest nowoczesny design i wewnętrzny dotykowy panel sterowania.

Komorę urządzenia wyposażono w pojemniki drzwiowe na butelki i kartony, a także w pojemne szuflady na owoce i warzywa. Model jest w pełni bezszronowy. Oferuje praktyczną funkcję szybkiego mrożenia i przyspieszenie zamrażania. Wykorzystuje cichy i efektywny kompresor Digital Inverter. Wymiary produktu wynoszą kolejno 91.2 x 178 x 71.6 cm. Sprzęt należy do klasy energetycznej F. Jego zdolność zamrażania to 12 kg na dobę. Lodówka jest wyposażona w kostkarkę ręczną twistową.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cicha i pojemna. – Jej drzwiczki otwierają się bardzo szeroko.
+ Ma ładne oświetlenie wewnętrzne. – Posiada kostkarkę ręczną, co dla części osób jest wadą, a dla części zaletą.
+ Ma przystępną cenę.
+ Elegancko się prezentuje.

6. LG GSLV71SWTM

 

LG GSLV71SWTMLG GSLV71PZTM to dwudrzwiowa lodówka z podajnikiem lodu, wykorzystująca technologię Door-in-Door, czyli ukryty przycisk otwierania. Urządzenie minimalizuje wahania temperatury, dbając o świeżość przechowywanych produktów. Posiada też tryb chłodzenia żywności umieszczonej w drzwiczkach. Model wyposażono w sprężarkę liniową, która obniża zużycie energii.

Wyjątkowy system Smart Diagnosis rozwiązuje problemy urządzenia i powiadamia o konieczności konserwacji. Produkt ma wymiary 179 x 91.3 x 73.5 cm. Jego pojemność to 416 litrów chłodziarki i 219 litrów zamrażarki. Sprzęt zalicza się do urządzeń No Frost. Posiada tryb szybkiego zamrażania. Może być sterowany z poziomu smartfonu.

Lodówka utrzymuje temperaturę przez 2 godziny w przypadku braku zasilania. Posiada alarm otwartych drzwi i komorę zero. Należy do klasy energetycznej F. Dysponuje podajnikiem schłodzonej wody i podajnikiem lodu (automatyczny, ze zbiornikiem na wodę).

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cechuje cicha praca. – Nie posiada półek na butelki.
+ Jest sterowane z poziomu aplikacji. – Krótko utrzymuje temperaturę przy braku zasilania.
+ Dobrze mrozi i przedłuża świeżość warzyw.

Jak wybrać dobrą lodówkę z kostkarką?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić lodówkę z kostkarką. Z pewnością jest to urządzenie przydatne dla osób, które często spożywają napoje i drinki chłodzone kostkami lodu. Dzięki funkcji automatycznego robienia kostek lodu na bieżąco nie trzeba martwić się o zalewanie foremki wodą i jej regularne czyszczenie. Świeże kostki lodu są zawsze pod ręką, co okazuje się istotne zwłaszcza podczas przyjęć w sezonie letnim. Jednak warto pamiętać, że kostkarka wypełnia drzwi lodówki, co może odbijać się negatywnie na jej pojemności. Z tego względu najlepiej wybrać lodówkę dwudrzwiową, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę.

Jeśli lodówka, która produkuje kostki lodu to Twoje marzenie, weź pod uwagę wybór nowoczesnej lodówki side by side. To takie modele dominują na rynku, choć kostkarkę można znaleźć też w urządzeniach tradycyjnych, jednodrzwiowych. A jak wybrać dobrą lodówkę typu side by side? Tu pod uwagę bierzemy podstawowe parametry lodówek, czyli:

  • wymiary produktu – wielkość lodówek to nie to samo co pojemność!
  • klasę efektywności energetycznej,
  • pojemność lodówki netto – dla chłodziarki i zamrażarki,
  • głośność pracy,
  • ilość półek i szuflad we wnętrzu lodówki
  • dostępne tryby pracy.

Najlepsza lodówka z kostkarką może posiadać stałe podłączenie do źródła wody lub pojemnik na wodę. Lodówka z kostkarką side by side wymagająca podłączenia do instalacji wodnej to nieco większe koszty, ponieważ hydraulik musi wykonać bezpieczne przyłącze. Poza tym, w przypadku takich lodówek konieczne staje się korzystanie z wymiennych filtrów wody, co również generuje dodatkowe koszty. Nie musimy jednak martwić się o samodzielne wypełnianie pojemnika na wodę, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń bez stałego podłączenia wody.

A ile wynosi cena lodówki z kostkarką? Wybór lodówek wolnostojących jest bardzo duży, dzięki czemu możemy wybrać dla siebie urządzenie równie funkcjonalne, co atrakcyjne wizualnie. Nowa lodówka side by side to koszt rzędu kilku tysięcy – od około 4000 do 7000 zł w przypadku polecanych urządzeń. Zakup lodówki z kostkarką warto więc dobrze przemyśleć. Chociaż w niektórych modelach lodówek może zachwycać nas design czy nowoczesne funkcje, zawsze należy pamiętać, że cena lodówki musi znajdować odzwierciedlenie także w jej żywotności – lodówkę kupuje się na lata!

Lodówka z kostkarką opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić