Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiZamrażarka do zabudowy - ranking 2024. Jak wybrać?

Zamrażarka do zabudowy – ranking 2024. Jak wybrać?

Zamrażarka do zabudowy – kiedy się sprawdzi?

Zamrażarka do zabudowy, jak inne rodzaje sprzętów AGD do zabudowy kuchennej, wyróżnia się przede wszystkim swoją estetyką. Chociaż takich sprzętów na rynku jest zdecydowanie mniej i są one znacznie droższe niż modele wolnostojące, wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na chęć osiągnięcia spójnego, eleganckiego wyglądu aranżacji kuchni. Podobnie jak lodówki do zabudowy, zamrażalniki z tej kategorii sprzętów pozwalają na montaż frontu meblowego, idealnie dopasowanego do szafek kuchennych. Kiedy takie rozwiązanie okaże się korzystne?

Osobna zamrażarka do zabudowy sprawdzi się w przypadku, kiedy kupujesz lodówkę bez zamrażalnika lub z bardzo małym zamrażalnikiem. Pamiętaj, że do wyboru masz zarówno małe zamrażarki podblatowe o pojemności netto około 100 litrów – te idealnie uzupełniają mały zamrażalnik lodówki – jak i duże zamrażarki o pojemności około 200 litrów, które mogą z powodzeniem pomieścić naprawdę duże zapasy mrożonek dla całej rodziny. 

Ranking zamrażarek do zabudowy

Jak wybrać zamrażarkę do zabudowy? O tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, podpowiadamy w poradniku poniżej. Zanim jednak przejdziesz do tej sekcji, sprawdź, czego możesz oczekiwać od współczesnych zamrażarek pod zabudowę!

Przejrzyj także nasz ranking lodówek do zabudowy.

1. ELECTROLUX LUT6NF18S seria 600

ELECTROLUX LUT6NF18S seria 600



ELECTROLUX LUT6NF18S seria 600 to zamrażarka szufladowa o pojemności 204 litrów z funkcją szybkiego zamrażania. Urządzenie należy do kategorii zamrażarek bezszronowych. Jest sterowane elektronicznie. Jego zdolność zamrażania to 20 kg na dobę, a czas utrzymywania temperatury w przypadku awarii wynosi 24 godziny. 

Sprzęt ostrzega o wzroście temperatury i alarmuje o pozostawieniu otwartych drzwiczek. Pracuje cicho – nie przekracza natężenia dźwięku rzędu 39 dB. Model pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwi. Jego wymiary wynoszą 54.8 x 177.2 x 54.9 cm. Produkt należy do klasy energetycznej F. Rocznie zużywa 292 kWh energii.

We wnętrzu urządzenia można znaleźć 5 szuflad, w tym dwie typu półka z klapką. 

Zalety: Wady:
+ Jest pojemna.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Cicho pracuje.  
+ Łatwo się ją obsługuje.  

2.  Bosch GIV11AFE0

Bosch GIV11AFE0



Bosch GIV11AFE0 to zamrażarka szufladowa z funkcją szybkiego zamrażania, oferująca cichą pracę – do 36 dB – oraz takie dodatkowe udogodnienia jak alarm wzrostu temperatury. Sprzęt ma wymiary 71,2 x 55,8 x 54,5 cm. Jego zdolność mrożenia to 4,4 kg na dobę. W przypadku utraty zasilania zamrażarka utrzymuje temperaturę do 13 godzin. 

Produkt pozwala na dwustronny montaż drzwiczek. Wykorzystuje technologię Low Frost. Jego pojemność to 72 litry netto, podzielone na 3 szuflady. Model należy do klasy efektywności energetycznej E. Zużywa rocznie 167 kWh energii. 

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Nie jest w pełni bezszronowa – system Low Frost (nie No Frost).
+ Bardzo cicho pracuje.  
+ Ma estetyczny design.  
+ Jest wygodna w użytkowaniu.  

3. HAIER HFE 172 NF

HAIER HFE 172 NF



HAIER HFE 172 NF to zamrażarka z technologią Total No Frost i opcją dwustronnego montażu drzwiczek. Sprzęt wykorzystuje nowoczesny system kontroli jakości powietrza. Pozwala dowolnie sterować ustawieniami pracy, zwłaszcza w zakresie doboru temperatury. 

Produkt posiada szuflady ułatwiające utrzymanie porządku w komorze. Wykorzystuje technologię antybakteryjną, która usuwa z wnętrza zamrażarki drobnoustroje i zanieczyszczenia powietrza. Sprzęt może pochwalić się również eleganckimi szklanymi półkami.

Wymiary urządzenia wynoszą 176.9 x 54 x 54.5 cm. Produkt należy do klasy energetycznej F, a jego roczne zużycie prądu to około 289 kWh. Urządzenie pracuje, emitując hałas o natężeniu do 41 dB. Jest wyposażone w 7 szuflad. Zdolność zamrażania tego modelu to 10 kg na dobę, natomiast zdolność utrzymywania temperatury przy braku zasilania wynosi 12 godzin. Komora zamrażarki ma 200 litrów pojemności netto.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada prowadnic szuflad.
+ Jest pojemna. – Według niektórych opinii jest nieco głośna.
+ Ma wiele szuflad, co ułatwia utrzymanie porządku.  
+ Jest w pełni bezszronowa.  

4. AMICA BZ2385.4DF

AMICA BZ2385.4DF



AMICA BZ2385.4DF to zamrażarka z klasy efektywności energetycznej F, oferująca cichą pracę i system NoFrost. Sprzęt posiada takie funkcje jak tryb wakacyjny czy alarm podwyższonej temperatury. Pozwala także na dwukierunkowy montaż drzwiczek. Urządzenie umożliwia precyzyjne sterowanie temperaturą (elektroniczne).

Zdolność zamrażania w przypadku tego modelu wynosi 9 kg na 24 godziny, a zdolność utrzymywania temperatury to 11 godzin. Sprzęt ma wymiary 54 x 176.9 x 54 cm. Jego pojemność netto wynosi 200 litrów, a roczne zużycie energii nie powinno przekraczać ok. 289 kWh.

Produkt emituje hałas na poziomie do 41 dB. Posiada 5 szuflad typu Big Box. 

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Jest nieco głośna podczas pracy.
+ Jest pojemna. – Ma bardzo duże szuflady, co bywa wadą – utrudnia segregację produktów.
+ Należy do modelów NoFrost.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

5. Whirlpool AFB18401

Whirlpool AFB18401



Whirlpool AFB18401 to zamrażarka szufladowa z klasy efektywności energetycznej F. Sprzęt wykorzystuje technologię Freeze Control, która zmniejsza ryzyko odparzeń mrozowych żywności. Produkt posiada też praktyczny system odprowadzania wody, ułatwiający rozmrażanie i czyszczenie. Model wyposażono w wewnętrzne oświetlenie i system monitorowania temperatury z sygnalizacją świetlną, która informuje o braku prądu. 

Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Jego atutem jest system pracy nocnej EcoNight, który pozwala optymalizować pracę zamrażalki i obniżyć koszty zużycia energii. Sprzęt oferuje także funkcję szybkiego zamrażania.

Pojemność netto produktu to 209 litrów. Sprzęt zużywa rocznie 307 kWh energii. Należy do modelów bezszronowych. Jego wymiary to 54 x 177.1 x 54.5 cm. We wnętrzu urządzenia skrywa się 8 szuflad. Zdolność mrożenia tej zamrażarki to aż 19 kg/24 h. 

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę, jak na swoją wielkość. – Według niektórych opinii w zamrażalniku może gromadzić się woda.
+ Jest pojemna.  
+ Jest łatwa w sterowaniu.  
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  

6. Electrolux LUB3AE88S

Electrolux LUB3AE88S



Electrolux LUB3AE88S to zamrażarka z funkcją LowFrost, która ogranicza gromadzenie się szronu. Sprzęt oferuje także praktyczną funkcję szybkiego zamrażania, a jego standardowa zdolność mrożenia to 10 kg na dobę. Produkt ma wymiary 87,3 x 54 x 54,9 cm. Utrzymuje temperaturę do 20 godzin. 

Urządzenie jest wyposażone w przezroczyste szuflady z tworzywa. Pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwiczek, ale nie dysponuje wewnętrznym oświetleniem. Należy do klasy efektywności energetycznej E, a jego roczne zużycie prądu wynosi 177 kWh. Komora mrożenia sprzętu ma pojemność 98 litrów. Atutem modelu jest natomiast cicha praca – nie przekraczająca natężenia 34 dB.

Produkt posiada alarm otartych drzwiczek. Oferuje 4 szuflady do segregacji żywności.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie jest w pełni bezszronowa.
+ Jest bardzo cicha. – Nie posiada oświetlenia.
+ Jest energooszczędna.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

Osobna lodówka i zamrażarka do zabudowy – czy warto?

Podstawowym atutem zakupu osobnej lodówki i zamrażarki do zabudowy jest możliwość swobodnego doboru parametrów jednego i drugiego sprzętu. Nie bez powodu niektórzy producenci oferują nam dzisiaj takie funkcje, jak zamiana komory mrożenia na komorę chłodzenia. Wiele osób często nie wykorzystuje bowiem całej pojemności zamrażalnika, natomiast strefa chłodziarki nierzadko okazuje się zbyt mała względem aktualnych potrzeb, na przykład przed świętami czy w trakcie organizacji domowych przyjęć. 

Może okazać się zatem, że skrupulatnie wybierana lodówka z zamrażalnikiem nie spełni oczekiwań domowników. W takiej sytuacji konieczne okaże się dokupienie kolejnego sprzętu, który będzie stanowił swego rodzaju rozbudowę dla posiadanej już lodówki. Warto pamiętać, że do wyboru mamy zarówno zamrażarki skrzyniowe, jak i szufladowe, przy czym te pierwsze to modele wolnostojące, dlatego w przypadku zabudowy kuchennej trzeba ulokować je w innym miejscu niż kuchnia, na przykład w garażu.

Jeśli chodzi o sprzęty do zabudowy zamrażarki muszą posiadać szuflady – wynika to ze sposobu ich montażu w zabudowie. Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy posiadamy już lodówkę z niewielkim zamrażalnikiem, będzie natomiast zamrażarka podblatowa do zabudowy, z reguły wyposażona w 3 – 4 szuflady i bez trudu mieszcząca się w szafce pod blatem. 

Zamrażarka do zabudowy – jak wybrać?

Zamrażarki do zabudowy są produkowane przez różne firmy, takie jak Samsung, Siemens, Liebherr, Haier, AEG, Bosch, Amica czy Electrolux. Każda z tych marek stosuje własne rozwiązania i innowacyjne technologie, które sprawiają, że korzystanie ze sprzętów AGD jest bardziej oszczędne i zwyczajnie wygodniejsze. Wśród takich dodatkowych opcji można wymienić między innymi tryb pracy wakacyjnej czy tryb pracy nocnej. Z reguły, selekcję produktów zaczynamy jednak od bardziej podstawowych parametrów, czyli:

  • wymiarów – zamrażarka musi pasować do zabudowy i powinna mieć w niej odpowiednią ilość miejsca do prawidłowej pracy (odprowadzanie ciepła),
  • pojemności – podobnie jak chłodziarka, zamrażarka powinna mieć taką pojemność, aby mieściła żywność dla danej liczby domowników, dla singla czy pary dobrze sprawdzi się zamrażarka podblatowa, ale jeśli szukasz sprzętu dla większej rodziny, a nie posiadasz zamrażalnika w lodówce, postaw na większy model zamrażarki,
  • klasy efektywności energetycznej – większość urządzeń z tej kategorii należy do klasy E lub F, czyli dawnej klasy A i A+,
  • rocznego zużycia prądu – warto pamiętać, że zamrażarka pracuje cały rok bez przerwy, a im jest większa, tym więcej energii potrzebuje,
  • poziomu hałasu – aby zamrażarka nie przeszkadzała, pracując w zabudowie, nie powinna generować dźwięków o natężeniu znacząco przekraczającym 40 dB,
  • system pracy – chodzi przede wszystkim o systemy typu No Frost czy Low Frost, czyli o mrożenie bezszronowe, co przekłada się na brak konieczności regularnego rozmrażania zamrażarki,
  • zdolność mrożenia – jest wyrażana w kg na dobę i ma znaczenie, jeśli często robisz duże zakupy, a potem mrozisz większą ilość żywności jednorazowo,
  • zdolność utrzymywania temperatury – mówi o tym, jak długo zamrażarka utrzyma temperaturę w przypadku przerwy w dostawie prądu czy innej awarii,
  • opcja zmiany kierunku otwierania drzwiczek, czyli zawiasy z opcją montażu po lewej i prawej stronie, co pozwala „zgrać” zamrażarkę na przykład z lodówką,
  • wnętrze – w kategorii zamrażarki do zabudowy mamy do czynienia jedynie z modelami szufladowymi, ale część z nich może posiadać półki z uchylnymi drzwiczkami i takie dodatkowe elementy jak kostkarka.

Najlepsza zamrażarka do zabudowy: podsumowanie

Podsumowując, najlepszym urządzeniem w takim zestawieniu wydaje się zamrażarka szufladowa do zabudowy No Frost, należąca do wysokiej klasy efektywności energetycznej, z dodatkowymi funkcjami, jak szybkie mrożenie czy tryb wakacyjny. Jej wielkość to natomiast kwestia względna. Jeśli potrzebujesz mniejszego sprzętu, wybierz zamrażarkę pod blat. W innym wypadku postaw na model z 5 lub nawet 7 szufladami.   

Zamrażarka do zabudowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd