Strona głównaAGDZmywarkiWybieramy najlepszą zmywarkę 45 cm - ranking 2024

Wybieramy najlepszą zmywarkę 45 cm – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarka wolnostojąca czy zmywarka do zabudowy 45 cm?

Zmywarka 45 cm może być zmywarką wolnostojącą lub zmywarką do zabudowy o szerokości około 45 cm. Takie urządzenia sprawdzają się w mniejszych kuchniach, a także w domach singli i małych rodzin. Jeśli korzystasz ze zmywarki wielokrotnie w ciągu dnia lub posiadasz niewiele naczyń, sprzęt który pomieści jednorazowo do 10 kompletów, będzie dla Ciebie w pełni wystarczający. Warto wspomnieć, że więcej na temat wyboru między zmywarką 45 a 60 cm pisaliśmy w rankingu zmywarek 60 cm

Tutaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie „jaka zmywarka jest lepsza: zmywarka wolnostojąca 45 cm, czy zmywarka do naczyń do zabudowy o szerokości 45 cm?„. Zasadniczo, obie opcje mają swoje wady i zalety. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że zmywarka 45 cm wolnostojąca:

 • jest tańsza,
 • jest bardziej pojemna (biorąc pod uwagę to, ile miejsca zajmuje w kuchni),
 • jest łatwiejsza w montażu i demontażu,
 • posiada panel sterowania „na wierzchu”,
 • może nie prezentować się we wnętrzu tak estetycznie, jak tego oczekujemy.

Z kolei zmywarka do zabudowy jest zazwyczaj droższa i bardziej kłopotliwa, jeśli chodzi o dobór sprzętu, jego montaż czy demontaż w przypadku awarii, za to oferuje świetny wygląd całej kuchni. Jej wadą może być też niewidoczny w trakcie pracy panel sterowania, co producenci rozwiązują na przykład za pomocą diody na podłodze.

Ranking zmywarek 45 cm

Ponieważ nie sposób wskazać, która zmywarka jest najlepsza – do zabudowy czy wolnostojąca – w tym rankingu znajdziesz urządzenia z obydwu kategorii. 

Poznaj także nasz:

1. WHIRLPOOL WSFO3O34PFX

WHIRLPOOL WSFO3O34PFXWHIRLPOOL WSFO3O34PFX to zmywarka wolnostojąca mieszcząca 10 kompletów naczyń. Urządzenie należy do klasy energetycznej D. Na jeden cykl zużywa 9 litrów wody oraz 0,67 kWh energii w przypadku programu EKO. Sprzęt nie przekracza poziomu hałasu wynoszącego 44 dB.

Zmywarka korzysta z technologii Power Clean Pro (ukierunkowany strumień wody), która zapewnia dobre efekty czystości bez namaczania czy wstępnego mycia ręcznego. Oferuje także funkcję NaturalDry System (automatyczne uchylanie drzwiczek), dodatkowy trzeci kosz na sztućce i akcesoria oraz opcję zmywania strefowego – wybranego kosza. Urządzenie jest wyposażone w 6. zmysł, czyli czujniki, które wykrywają rozmiar wsadu i poziom zabrudzenia naczyń, a następnie dopasowują temperaturę i ilość wody oraz czas i moc cyklu zmywania do aktualnych potrzeb.

Urządzenie samodzielnie dobiera najlepsze parametry pracy zmywarki, optymalizując zużycie wody i energii. Oferuje także 8 standardowych programów, w tym między innymi ECO czy codzienny. Produkt jest wyposażony w silnik inwerterowy. Oferuje funkcję opóźnionego startu. Posiada pływak, który zapobiega przelaniu się wody. Dysponuje opcją płukania odkażającego i systemem samoczyszczącym. 

Wymiary tego modelu zmywarki wynoszą: 45 x 85 x 59 cm. Urządzenie ma zdejmowany blat i wyświetlacz LCD. Zużywa rocznie 189 kWh energii. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Dobrze domywa naczynia.  
+ Cicho pracuje.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

2. Gorenje GS520E15S

Gorenje GS520E15SGORENJE GS520E15S to zmywarka wolnostojąca mieszcząca 9 kompletów naczyń. Urządzenie należy do klasy efektywności energetycznej E. Korzysta między innymi z takich funkcji jak Total AquaStop – ochrona przed zalaniem poprzez odcięcie dopływu wody – czy funkcja 3 w 1 (zmywarka rozpoznaje rodzaj użytego detergentu i odpowiednio ustawia tryb płukania).

Zmywarka dysponuje programem mycia dla połowy załadunku. Wśród jej programów automatycznych warto wymienić również cykl EKO, szybki i 1-godzinny. Urządzenie może pochwalić się komorą ze stali nierdzewnej, łatwą do utrzymania w czystości. Zużywa 9 litrów wody i 0,705 kWh energii na jeden cykl. 

Produkt oferuje dwa kosze z opcją regulacji kosza górnego. Nie przekracza poziomu hałasu rzędu 47 dB. Jego wymiary wynoszą 44,8×84,5×60 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii może pozostawiać białe osady na szkle.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Cicho pracuje.  
+ Ładnie się prezentuje.  

3. BEKO BDIS38040A

BEKO BDIS38040ABEKO BDIS38040A to zmywarka do zabudowy z systemem automatycznego dozowania. Dzięki tej funkcji użytkownik może uzupełniać płyn do zmywarek jedynie raz w miesiącu, a zmywarka samoczynnie będzie pobierała odpowiednią ilość środka na każdy cykl. Produkt mieści 10 kompletów naczyń. Jest sterowany elektronicznie. Ostrzega o braku soli i nabłyszczacza w komorach. 

Sprzęt oferuje takie programy pracy jak ECO, szybki 60 stopni czy automatyczny. Dysponuje także funkcją Aqua Stop, która odcina dopływ wody w przypadku awarii. Zmywarka posiada kilka funkcji dodatkowych, jak opóźniony start, automatyczne otwieranie drzwi, czy połowa załadunku.

Urządzenie jest wyposażone w dolny koszt ze stojakami na talerze i kosz górny z półkami na filiżanki – z regulowaną wysokością. Zużywa 8.9 litra wody i 0,59 kWh energii na cykl pracy w trybie ECO. Przy pracy generuje hałas o natężeniu około 45 dB. Wymiary zmywarki wynoszą 44.8 x 81.8 x 55 cm.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Posiada funkcję autodozowania. – Nie wszyscy są zadowoleni z funkcjonalności jej kosza na sztućce.
+ Ma wiele programów pracy.  
+ Nie pozostawia smug na naczyniach.  

4. WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX

Whirlpool WSIO3T1256PEXWHIRLPOOL WSIO3T1256PEX to zmywarka do zabudowy z klasy efektywności energetycznej E. Urządzenie wykorzystuje technologię 6. zmysłu oraz funkcję Power Clean Pro, która ma zapewniać idealny efekt czystości bez namaczania czy mycia wstępnego za sprawą ukierunkowanego strumienia wody. Sprzęt oferuje również NaturalDry System, czyli system suszenia z mniejszym zużyciem energii, który polega na automatycznym uchyleniu drzwiczek po zakończeniu pracy.

Produkt zużywa tylko 6 litrów wody na jeden cykl eko. Posiada funkcję zmywania strefowego, co pozwala myć konkretny kosz naczyń. Dzięki specjalnym czujnikom wykrywa ilość wsadu i poziom zabrudzeń, a następnie dopasowuje temperaturę, ilość wody, moc i czas pracy do tych parametrów.

Sprzęt wykorzystuje ponownie wodę z płukania naczyń, przechowując ją w zbiorniku do 72 godzin. Posiada 8 standardowych programów pracy, w tym szybki 30 minut oraz Eco. Korzysta z silnika inweterowego, który pracuje ciszej i oszczędniej. Oferuje funkcję opóźnionego startu, skrócenia programu pracy i samoczyszczenia. Jest też zabezpieczony przez zalaniem.

Urządzenie mieści 10 kompletów naczyń. Nie przekracza poziomu hałasu rzędu 45 dB. Jego dokładne wymiary wynoszą 44.8 x 82 x 55.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Nie ma tacy na sztućce ani haczyków do kieliszków.
+ Cicho pracuje. – Nie informuje o pozostałym czasie pracy.
+ Oszczędza wodę.  
+ Dobrze domywa naczynia.  

5. Bosch SPS4HMI53E

Bosch SPS4HMI53E Bosch SPS4HMI53E to zmywarka wolnostojąca z klasy energetycznej E, oferująca między innymi regulację wysokości koszy czy praktyczny wyświetlacz, który odmierza czas cyklu. Urządzenie jest objęte 10-letnią gwarancją przed przerdzewieniem, a także dożywotnią ochroną przed zalaniem. Może być sterowane zdalnie, za pomocą aplikacji. 

Sprzęt pozwala ustawić dowolne parametry pracy i zapisać je jako program Favourite, uruchamiany jednym przyciskiem. Oferuje również przydatną funkcję wyciszenia na maksymalnie 30 minut. Wśród możliwości zmywarki warto wymienić także Suszenie Extra, czyli wydłużoną fazę suszenia oraz tryb ActiveWater, który zmniejsza zużycie wody i energii przy zachowaniu wysokiej wydajności pracy (ukierunkowane rozprowadzanie wody).

Produkt został wyposażony w szufladę dodatkową – Vario3 – na sztućce i akcesoria. Dzięki zastosowaniu specjalnych koszy może pomieścić nawet 10 kompletów naczyń. Sprzęt korzysta z systemu DuoPower – system zraszania w górnym koszu, który dba o to, aby woda docierała do każdego zakamarka komory. Posiada także funkcję Asystenta Dozowania, optymalizującą zużycie detergentów. 

Zmywarka oferuje takie funkcje dodatkowe jak SpeedPerfect Plus, czyli skrócenie czasu pracy oraz MachineCare, czyli specjalny program do czyszczenia zmywarki. Ma też opcję wyboru strefy intensywnego mycia, przydatną w przypadku garnków czy patelni. Dzięki sensorowi załadunku i innym czujnikom urządzenie optymalizuje zużycie wody i ułatwia obsługę. 

Wymiary produktu wynoszą 45 x 84,5 x 60 cm. Sprzęt posiada odkryty wyświetlacz LCD. Jego komorę wykonano ze stali nierdzewnej. Zużycie wody na jeden cykl w przypadku tego urządzenia wynosi 9,5 litra, a zużycie energii 0,83 kWh na cykl. Zmywarka nie przekracza poziomu hałasu rzędu 45 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę (nowoczesny model). – Według części użytkowników nie jest „przyjazna” w obsłudze.
+ Bardzo dobrze domywa naczynia. – Początkowo może wydzielać nieprzyjemny zapach.
+ Jest zdalnie sterowana.  
+ Cicho pracuje.  

6. Samsung DW50R4070BB

Samsung DW50R4070BBSamsung DW50R4070BB to zmywarka do zabudowy z klasy energetycznej E. Urządzenie korzysta z programu automatycznego, który wykrywa stopnień zabrudzeń i samo reguluje czas zmywania, płukania oraz suszenia. Funkcja ta pozwala oszczędzać wodę i prąd. Produkt posiada komorę ze stali nierdzewnej, która jest nie tylko łatwa do utrzymania w czystości, ale również zaprojektowana tak, aby gwarantować cichą pracę – do 44 dB.

Sprzęt automatycznie uchyla drzwiczki po zakończeniu pracy, wypuszczając parę wodną. Oferuje skrócony cykl pełnego zmywania – 60 minut. Ma też takie programy pracy jak EKO, delikatny, intensywny czy szybki. Zmywarka mieści 10 kompletów naczyń. Zużywa rocznie 211 kWh energii. Jest zabezpieczona przed wyciekiem czy zalaniem.

Urządzenie oferuje funkcję opóźnionego startu. Posiada wyświetlacz elektroniczny. Wymiary tego modelu wynoszą 45 x 81.5 x 55 cm. 

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Według części opinii nie domywa naczyń – pozostawia osad.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada praktyczny kosz na sztućce, który zwiększa jej pojemność.  
+ Ma wiele programów pracy.  

Zmywarka 45 cm – jak wybrać?

O tym, jak wybrać najlepszą zmywarkę, pisaliśmy już wielokrotnie. Jeśli uważnie zapoznasz się z naszym rankingiem zmywarek 45 cm do zabudowy i wolnostojących, łatwo zauważysz, na które parametry tego typu urządzeń warto zwracać uwagę podczas zakupów. Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca, czy do zabudowy powinna bowiem być nie tylko estetyczna i funkcjonalna, ale również oszczędna.

Przeglądając oferty poszczególnych producentów, sprawdź:

 • nową klasę efektywności energetycznej – im „wyższa” litera alfabetu, tym lepiej;
 • zużycie energii i wody na jeden cykl, 100 cyklów lub roczne,
 • dokładne wymiary urządzenia: szerokość, wysokość, głębokość,
 • pojemność (wyrażona w kompletach naczyń),
 • zastosowane technologie: autodozowanie, naturalne suszenie, kierunkowe rozprowadzanie wody, wielokrotne wykorzystywanie wody, ochrona przed zalaniem i wiele innych,
 • programy pracy: szybki, automatyczny, delikatny (do szkła), intensywny, autoczyszczenie zmywarki i wiele innych,
 • funkcje dodatkowe – wśród nich najpraktyczniejsze to: mycie połowy załadunku, wyciszenie pracy urządzenia, skrócenie cyklu pracy, opóźniony start, 
 • wnętrze – ilość koszy, opcje regulacji,
 • sposób sterowania: aplikacja, panel dotykowy, przyciski i wyświetlacz,
 • głośność pracy – najlepiej do 46 dB (zwykła rozmowa). 

Dobra, niedroga, wąska zmywarka będzie urządzeniem z klasy energetycznej co najmniej D lub E. Nie powinna zużywać więcej niż 9,5 litra wody na cykl ani więcej niż około 0,67 kWh energii, pracując w trybie ECO. Pozostałe funkcje, stosowane technologie czy programy pracy zależą w głównej mierze od preferencji i przyzwyczajeń użytkownika. Za najlepsze modele z rankingu zmywarek o szerokości 45 cm nie zapłacisz jednak fortuny – kwota do około 2200 zł pozwoli Ci nabyć dobrej jakości sprzęt także do zabudowy.   

Zmywarka 45 cm – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY