Strona głównaAGDNajlepsza zmywarka - ranking 2023

Najlepsza zmywarka – ranking 2023

Zmywarka – jaką wybrać?

Zmywarka to urządzenie zyskujące coraz większe grono zwolenników. Pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale również wodę, a niekiedy także energię elektryczną. Wybierając zmywarkę musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, czy interesuje nas model wolnostojący, czy ten przeznaczony pod zabudowę. Pierwsze będą łatwe w montażu i przenoszeniu, drugie mogą okazać się przede wszystkim bardziej estetyczne w połączeniu z całym umeblowaniem kuchennym.

Kolejną ważną kwestią jest także rozmiar urządzenia, które występuje najczęściej w dwóch wariantach – 45 i 60 cm szerokości. Zmywarka 45 będzie lepsza dla osób mieszkających we dwoje lub z jednym dzieckiem, a zmywarka 60 dedykowana jest głównie większym rodzinom.

Szukasz dobrej zmywarki do zabudowy? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Zmywarka ranking:

Ranking zmywarek to zestawienie sześciu najlepszych urządzeń z podziałem na zmywarki 45 oraz zmywarki 60 cm. Przedstawiliśmy w nim modele cieszące się najlepszymi opiniami i dobrym stosunkiem jakości do ceny, aby każdy mógł z łatwością wybrać produkt idealny dla siebie.

Zmywarka 45 ranking top 3:

1. Zmywarka AMICA DFM46C8EOIBD

 

AMICA DFM46C8EOIBDAMICA DFM46C8EOiBD wyróżnia się cichą pracą, która wynika między innymi z zastosowania bezszczotkowego silnika. Model należy do urządzeń z klasy energetycznej C. Posiada sygnalizację dźwiękową, informującą o błędzie i zakończonym cyklu pracy. Oferuje też funkcję opóźnienia startu.

Model samoczynnie uchyla drzwi zmywarki po zakończeniu zmywania, dzięki czemu naczynia suszą się naturalnie. Sprzęt dysponuje też trybem gorącej pary, która odkaża i nabłyszcza.

Urządzenie wyposażono w specjalny zawór automatycznie odcinający dopływ wody w przypadku awarii. Sprzęt posiada dodatkowy kosz na sztućce z regulowaną powierzchnią i filtr antybakteryjny. Wśród jego programów automatycznych użytkownik ma do wyboru między innymi program pełny 58 minut czy program higiena+.

Dzięki funkcji mycia strefowego urządzenie pozwala myć niewielką ilość brudnych naczyń, bez strat wody i energii. Posiada też wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę. Mieści 10 kompletów naczyń.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka jest pojemna. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą mało stabilnych koszy na naczynia.
+ Cicho pracuje.  
+ Ciekawie się prezentuje.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

 

2. Zmywarka SAMSUNG DW50R4070FS

SAMSUNG DW50R4070FSSAMSUNG DW50R4070FS mieści 10 kompletów naczyń. Po zakończeniu cyklu mycia otwiera się automatycznie, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zacieków. Urządzenie posiada specjalną szufladę na sztućce, przybory i filiżanki, dlatego dysponuje większą ilością miejsca w komorze głównej.

Model oferuje tryb pracy z połową załadunku. Posiada regulowane kosze, co pozwala dostosować jego wnętrze do potrzeb użytkownika. Dzięki funkcji Aqua Stop zabezpiecza mieszkanie przed zalaniem, nie dopuszczając do wycieku wody.

Urządzenie dysponuje funkcją odkażania – podczas płukania podgrzewa wodę do 70 stopni Celsjusza. Jego atutem jest też zabezpieczenie przed dziećmi oraz tryb opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cicho pracuje. – Nie zawsze dosusza naczynia.
+ Jest kompaktowe.  
+ Ma czytelny panel sterowania.  
+ Oferuje optymalną ilość programów pracy.  

 

3. Zmywarka HOTPOINT ARISTON HSFO3T223WCX

HOTPOINT ARISTON HSFO3T223WCXHOTPOINT ARISTON HSFO3T223WCX to sprzęt z intuicyjnym w obsłudze wyświetlaczem cyfrowym i funkcją Zone Wash 3D, która oszczędza energię bez strat w kwestii jakości czyszczenia. Model oferuje program automatyczny, dopasowujący temperaturę, czas programu i pobór wody do stopnia zabrudzenia naczyń. Posiada też funkcję dezynfekcji.

Urządzenie czyści swoje wnętrze gorącą wodą, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o higieniczność komory głównej. Sprzęt posiada półkę na sztućce. Jest zabezpieczony przed zalaniem dzięki funkcji Aqua Stop.

Model mieści 10 kompletów naczyń. Sygnalizuje przebieg wybranego programu i wyświetla pozostały czas pracy. Oferuje między innymi takie tryby jak Ekspresowy 30 minut czy Eco 50 stopni. Posiada również zabezpieczenie przed dziećmi.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Nie zapamiętuje ustawień.
+ Dobrze domywa. – Nie ma regulacji tylnych nóżek.
+ Jest oszczędne.   

Zmywarka 60 ranking top 3:

 

1. Zmywarka BOSCH SMS4HTI31E

BOSCH SMS4HTI31EBOSCH SMS4HTI31E posiada kosze z regulowaną wysokością. Oferuje opcję zdalnego sterowania aplikacją. Sprzęt należy do klasy energetycznej E. Dysponuje specjalnym przyciskiem do zaprogramowania ulubionych ustawień.

Urządzenie można wyciszyć, kiedy jest to potrzebne – w trakcie działania tego trybu redukcja hałasu obowiązuje przez 30 minut. Model oferuje też tryb dodatkowego dosuszania, który podnosi temperaturę ostatniego płukania i wydłuża czas procesu suszenia.

Produkt oszczędza wodę i energię. Jego atutem jest też asystent dozowania. Sprzęt oferuje tryb przyspieszenia pracy i tryb MachineCare, służący do usuwania osadów. Zmywarka dysponuje systemem zabezpieczenia Aquastop. Posiada tez sensor załadunku, pozwalający na zmniejszenie zużycia wody. Mieści 12 kompletów naczyń.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą jedynie braku lejka do soli.
+ Jest sterowane z poziomu aplikacji.   
+ Bardzo dobrze domywa.  
+ Ma atrakcyjną cenę.  

 

2. Zmywarka ELECTROLUX ESF5545LOX

ELECTROLUX ESF5545LOXELECTROLUX ESF5545LOX mieści aż 13 kompletów naczyń. Posiada funkcję mycia połowy załadunku i inteligentną technologię AirDry, wykorzystująca naturalny przepływ powietrza poprzez uchylenie drzwiczek.

Sprzęt oferuje tryb skróconego programu czyszczenia (30 minut). Posiada praktyczne gumowane zaczepy na szklanki i kubki, dzięki czemu delikatne naczynia są lepiej zabezpieczone przed stłuczeniem. Jego atutem jest sygnał akustyczny końca pracy, braku nabłyszczacza i poziomu soli.

Urządzenie posiada panel z wyświetlaczem, informujący o pozostałym czasie pracy. Może zostać podłączone do źródła ciepłej wody. Oferuje takie programy jak Eco 50 stopni czy Intensywny 70 stopni. Posiada zabezpieczenie przed zalaniem.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą funkcjonalności przegródek na szklanki.
+ Dobrze domywa.  
+ Skutecznie dosusza naczynia.  

 

3. Zmywarka BEKO DEN48520XAD

BEKO DEN48520XADBEKO DEN48520XAD to urządzenie z klasy energetycznej E, mieszczące aż 15 kompletów naczyń. Produkt oferuje 8 programów pracy. Wyróżnia się cichym działaniem i wysoką skutecznością czyszczenia.

Sprzęt dysponuje technologią AutoDosing – nie trzeba uzupełniać w nim detergentu przed każdym myciem, a jedynie raz na 30 dni. Urządzenie posiada dodatkowy szeroki kosz na sztućce i akcesoria. Jego atutem bardzo szybki program pełny – trwa 58 minut.

Zmywarka ma dno ze stali nierdzewnej, co przekłada się na żywotność urządzenia. Pozwala przyspieszać cykle zmywania nawet trzykrotnie. Oferuje też specjalny tryb ochrony szkła. Posiada zabezpieczenie przed zalaniem i system suszenia gorącym powietrzem. Umożliwia mycie połowy załadunku.

Zalety: Wady:
+ Posiada tryb automatycznego dozowania detergentów. – Według niektórych opinii głośno pracuje.
+ Dobrze domywa.  
+ Jest pojemna.  

Dobra zmywarka – jak wybrać?

Zarówno zmywarka 45, jak i zmywarka 60 musi spełniać określone kryteria, aby gwarantować nam satysfakcję z jej użytkowania. Na co warto zatem zwracać uwagę?

  • klasa energetyczna – mówiąca o energooszczędności urządzenia, określana przy pomocy literek od G (najniższa) do A+++ (najwyższa).
  • pojemność – opisywana na bazie mieszczących się w urządzeniu kompletów naczyń. W przypadku zmywarek 45 będzie to maksymalnie 10 kompletów, zaś w przypadku zmywarek 60 maksymalnie 15 kompletów.
  • zużycie prądu i wody – podawane najczęściej dla jednego cyklu oraz w rozliczeniu rocznym dla 280 cyklów.
  • klasa zmywania i klasa suszenia – czyli efektywność wykonywania obu tych czynności, opisywana przy pomocy literek od G do A.
  • dostępne programy automatyczne – im ich więcej tym lepiej, choć najważniejsze z nich to przede wszystkim program krótki/eko/codzienny oraz program mycia przy niepełnym załadunku.
  • dodatkowe funkcje – im nowocześniejsza zmywarka, tym więcej funkcji nam zaoferuje. Te, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim opóźniony start, asystent dozowania detergentów czy blokada rodzicielska. Praktyczna może okazać się też możliwość modyfikowania ukształtowania i wysokości koszy na naczynia.

Podsumowanie

Zakup zmywarki to duży koszt jednorazowy, który zwraca się jednak w dłuższej perspektywie w postaci mniejszego zużycia wody. Dobre urządzenie tego typu jest rozwiązaniem wygodnym i bardzo praktycznym, lecz tylko pod warunkiem, że potrafimy właściwie z niego korzystać.

Zmywarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić