Strona głównaAGDZmywarkiWybieramy najlepszą zmywarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą zmywarkę – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarka – jaką wybrać?

Zmywarka to urządzenie zyskujące coraz większe grono zwolenników. Pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale również wodę, a niekiedy także energię elektryczną. Wybierając zmywarkę musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, czy interesuje nas model wolnostojący, czy ten przeznaczony pod zabudowę. Pierwsze będą łatwe w montażu i przenoszeniu, drugie mogą okazać się przede wszystkim bardziej estetyczne w połączeniu z całym umeblowaniem kuchennym.

Kolejną ważną kwestią jest także rozmiar urządzenia, które występuje najczęściej w dwóch wariantach – 45 i 60 cm szerokości. Zmywarka 45 będzie lepsza dla osób mieszkających we dwoje lub z jednym dzieckiem, a zmywarka 60 dedykowana jest głównie większym rodzinom.

Szukasz dobrej zmywarki do zabudowy? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Zmywarka ranking:

Ranking zmywarek to zestawienie sześciu najlepszych urządzeń z podziałem na zmywarki 45 oraz zmywarki 60 cm. Przedstawiliśmy w nim modele cieszące się najlepszymi opiniami i dobrym stosunkiem jakości do ceny, aby każdy mógł z łatwością wybrać produkt idealny dla siebie.

Zmywarka 45 ranking top 3:

1. AMICA DFM46C8EOIBD

AMICA DFM46C8EOIBDAMICA DFM46C8EOiBD wyróżnia się cichą pracą, która wynika między innymi z zastosowania bezszczotkowego silnika. Model należy do urządzeń z klasy energetycznej C. Posiada sygnalizację dźwiękową, informującą o błędzie i zakończonym cyklu pracy. Oferuje też funkcję opóźnienia startu.

Model samoczynnie uchyla drzwi zmywarki po zakończeniu zmywania, dzięki czemu naczynia suszą się naturalnie. Sprzęt dysponuje też trybem gorącej pary, która odkaża i nabłyszcza.

Urządzenie wyposażono w specjalny zawór automatycznie odcinający dopływ wody w przypadku awarii. Sprzęt posiada dodatkowy kosz na sztućce z regulowaną powierzchnią i filtr antybakteryjny. Wśród jego programów automatycznych użytkownik ma do wyboru między innymi program pełny 58 minut czy program higiena+.

Dzięki funkcji mycia strefowego urządzenie pozwala myć niewielką ilość brudnych naczyń, bez strat wody i energii. Posiada też wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę. Mieści 10 kompletów naczyń.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka jest pojemna. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą mało stabilnych koszy na naczynia.
+ Cicho pracuje.  
+ Ciekawie się prezentuje.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

2. SAMSUNG DW50R4070FS

SAMSUNG DW50R4070FSSAMSUNG DW50R4070FS mieści 10 kompletów naczyń. Po zakończeniu cyklu mycia otwiera się automatycznie, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zacieków. Urządzenie posiada specjalną szufladę na sztućce, przybory i filiżanki, dlatego dysponuje większą ilością miejsca w komorze głównej.

Model oferuje tryb pracy z połową załadunku. Posiada regulowane kosze, co pozwala dostosować jego wnętrze do potrzeb użytkownika. Dzięki funkcji Aqua Stop zabezpiecza mieszkanie przed zalaniem, nie dopuszczając do wycieku wody.

Urządzenie dysponuje funkcją odkażania – podczas płukania podgrzewa wodę do 70 stopni Celsjusza. Jego atutem jest też zabezpieczenie przed dziećmi oraz tryb opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cicho pracuje. – Nie zawsze dosusza naczynia.
+ Jest kompaktowe.  
+ Ma czytelny panel sterowania.  
+ Oferuje optymalną ilość programów pracy.  

3. Amica DFM41E6qSEU

Amica DFM41E6qSEUAmica DFM41E6qSEU to zmywarka z cichym silnikiem bezszczotkowym i technologią Steam Power. Urządzenie należy do sprzętów z klasy efektywności energetycznej E. Oferuje praktyczny program pełny o długości jednej godziny, co stanowi duży atut dla osób, którym zależy na niskich kosztach eksploatacji.

Produkt posiada czujnik braku nabłyszczacza i soli, sygnalizację dźwiękową końca lub błędu pracy, a także funkcję opóźnionego startu. Zmywarka dopasowuje prędkość mycia do rodzaju naczyń oraz wybranego programu. Korzysta też z gorącej pary do suszenia i dezynfekowania wsadu.

Sprzęt ma wymiary 44,8 x 84,5 x 60 cm. Posiada wyświetlacz LED. Dno jego komory jest wykonane ze stali nierdzewnej. Wnętrze komory zostało zagospodarowane przy pomocy kosza z regulacją wysokości, półki na filiżanki oraz półki na sztućce. Model mieści 10 kompletów naczyń. Zużywa 76 kWh na 100 cykli i 9 litrów wody na cykl. Generuje hałas do 49 dB. Posiada funkcję połowy załadunki i takie programy pracy jak ekonomiczny, delikatny, 30 minut, czy intensywny.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w obsłudze. – Według niektórych opinii ma niepraktycznie zagospodarowane wnętrze.
+ Dobrze domywa.  
+ Cicho pracuje.  

Zmywarka 60 ranking top 3:

1. Bosch SMS25AI05E

Bosch SMS25AI05EBosch SMS 25AI05E to zmywarka na 12 kompletów naczyń, zaliczana do klasy efektywności energetycznej E. Sprzęt zużywa 9,5 litra wody na cykl oraz 92 kWh energii na 100 myć. Generuje hałas do 48 dB. Oferuje 5 programów pracy, takich jak: Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Godzinny 65 °C, czy mycie wstępne.

Urządzenie oferuje funkcję połowy załadunku. Jest zabezpieczone przed zalaniem za pomocą czujnika, który po wykryciu wycieku zatrzymuje pracę zmywarki i odpompowuje wodę. Sprzęt korzysta z nowoczesnych, ekologicznych technologii, takich jak szybkie nagrzewanie, pompa o wyższej wydajności, czy kierunkowe rozprowadzanie wody. Jego atutem jest też cicha praca silnika bezszczotkowego.

Wymiary produktu wynoszą 84.5 x 60 x 60 cm. Jego wnętrze zagospodarowano za pomocą półek na filiżanki, koszyka na sztućce oraz uchwytów na kieliszki. Sprzęt posiada wskaźnik braku soli i nabłyszczacza.

Zmywarka może pochwalić się powłoką AntiFingerprint na obudowie, asystentem dozowania, który miesza detergent z wodą w specjalnym pojemniku, a także 7-segmentowym wyświetlaczem, informującym między innymi o pozostałym czasie pracy.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Cicho pracuje.  
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  

2. WHIRLPOOL WFC 3C26 PF X

WHIRLPOOL WFC 3C26 PF XWHIRLPOOL WFC 3C26 PF X to zmywarka z technologią 6. zmysłu, wykorzystująca nowoczesne czujniki do regulacji parametrów pracy, takich jak moc, czas i temperatura zmywania. Urządzenie oferuje także technologię Power Clean Pro, czyli ukierunkowany strumień wody ze specjalnych dysz, usuwający nawet trudniejsze zabrudzenia.

Sprzęt oferuje funkcję NaturalDry System – samoczynne otwieranie drzwiczek w fazie suszenia. Mieści 14 kompletów naczyń i zużywa 9,5 litra wody na jeden cykl. Jego atutem jest też trzeci kosz na sztućce i akcesoria oraz funkcja Multizone, czyli zmywanie strefowe (do cześciowego załadunku).

Produkt posiada silnik inwerterowy, który jest cichy i ekonomiczny. Zmywarka dysponuje opóźnionym startem, zabezpieczeniem przed zalaniem, regulacją wysokości górnego kosza, a także zabezpieczeniem przed dziećmi.

Model ma wymiary 60 x 85 x 59 cm. Generuje hałas do 46 dB. Zużywa 95 kWh energii na 100 cykli. Posiada takie programy automatyczne, jak Cichy 50, Ekonomiczny 50C, Intensywny 65C, Szybki 30 minut, a także Szybkie mycie i suszenie 50°C.

Zalety: Wady:
+ Posiada szufladę na sztućce i funkcję uchylania drzwiczek. – Według niektórych opinii ma dosyć długie programy pracy.
+ Dobrze domywa.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

3. BOSCH SMS4HTI31E

BOSCH SMS4HTI31EBOSCH SMS4HTI31E posiada kosze z regulowaną wysokością. Oferuje opcję zdalnego sterowania aplikacją. Sprzęt należy do klasy energetycznej E. Dysponuje specjalnym przyciskiem do zaprogramowania ulubionych ustawień.

Urządzenie można wyciszyć, kiedy jest to potrzebne – w trakcie działania tego trybu redukcja hałasu obowiązuje przez 30 minut. Model oferuje też tryb dodatkowego dosuszania, który podnosi temperaturę ostatniego płukania i wydłuża czas procesu suszenia.

Produkt oszczędza wodę i energię. Jego atutem jest też asystent dozowania. Sprzęt oferuje tryb przyspieszenia pracy i tryb MachineCare, służący do usuwania osadów. Zmywarka dysponuje systemem zabezpieczenia Aquastop. Posiada tez sensor załadunku, pozwalający na zmniejszenie zużycia wody. Mieści 12 kompletów naczyń.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą jedynie braku lejka do soli.
+ Jest sterowane z poziomu aplikacji.   
+ Bardzo dobrze domywa.  
+ Ma atrakcyjną cenę.  

Dobra zmywarka – jak wybrać?

Zarówno zmywarka 45, jak i zmywarka 60 musi spełniać określone kryteria, aby gwarantować nam satysfakcję z jej użytkowania. Na co warto zatem zwracać uwagę?

  • klasa energetyczna – mówiąca o energooszczędności urządzenia, określana przy pomocy literek od G (najniższa) do A+++ (najwyższa).
  • pojemność – opisywana na bazie mieszczących się w urządzeniu kompletów naczyń. W przypadku zmywarek 45 będzie to maksymalnie 10 kompletów, zaś w przypadku zmywarek 60 maksymalnie 15 kompletów.
  • zużycie prądu i wody – podawane najczęściej dla jednego cyklu oraz w rozliczeniu rocznym dla 280 cyklów.
  • klasa zmywania i klasa suszenia – czyli efektywność wykonywania obu tych czynności, opisywana przy pomocy literek od G do A.
  • dostępne programy automatyczne – im ich więcej tym lepiej, choć najważniejsze z nich to przede wszystkim program krótki/eko/codzienny oraz program mycia przy niepełnym załadunku.
  • dodatkowe funkcje – im nowocześniejsza zmywarka, tym więcej funkcji nam zaoferuje. Te, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim opóźniony start, asystent dozowania detergentów czy blokada rodzicielska. Praktyczna może okazać się też możliwość modyfikowania ukształtowania i wysokości koszy na naczynia.

Podsumowanie

Zakup zmywarki to duży koszt jednorazowy, który zwraca się jednak w dłuższej perspektywie w postaci mniejszego zużycia wody. Dobre urządzenie tego typu jest rozwiązaniem wygodnym i bardzo praktycznym, lecz tylko pod warunkiem, że potrafimy właściwie z niego korzystać.

Zmywarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY