Strona głównaAGDZmywarkiNajlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm - ranking 2024

Najlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarka do zabudowy 45 cm może zostać estetycznie wkomponowana w zabudowę każdej, nawet najmniejszej kuchni. Jej pojemność to z reguły 9, 10, maksymalnie 11 kompletów naczyń. W związku z tym taki sprzęt zasadniczo będzie odpowiedni dla singla lub pary. Nie są to jednak jedyne grupy konsumentów, które wybierają dla siebie zmywarki 45 cm. Jak wyselekcjonować dobrą, małą zmywarkę pod zabudowę? Sprawdź ranking!

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm:

Sprawdź podobne rankingi:

Dla kogo zmywarka do zabudowy 45 cm?

Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm jest wąska, dzięki czemu powinna zmieścić się w każdej kuchni. Tego typu urządzenie stanowi korzystną opcję, jeśli:

 • często jesz (także z rodziną) poza domem,
 • lubisz zmywać naczynia na bieżąco, po każdym posiłku,
 • masz do dyspozycji małą przestrzeń,
 • rzadko przyjmujesz gości,
 • zmywasz również ręcznie – zmywarka jest wykorzystywana w Twoim domu sporadycznie.

Jak każde AGD do zabudowy, również zmywarka o szerokości 45cm prezentuje się estetycznie w ciągu kuchennych mebli. Ponieważ jej pojemność jest niewielka, można liczyć na to, że urządzenie będzie zużywało także mniejsze ilości wody i prądu, a to przełoży się na niższe rachunki. Nie zawsze jednak takie oczekiwania użytkownika okazują się zgodne z rzeczywistością. Jaką zmywarkę 45 cm warto więc wybrać?

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jak wybrać?

Jaka zmywarka do zabudowy sprawdzi się najlepiej? Pisaliśmy już o tym, kiedy lepsza będzie zmywarka do zabudowy 60 cm, a kiedy ta węższa, 45-centymetrowa. Mniejsze urządzenie zajmuje mniej miejsca, ma mniejszą pojemność, powinno też zużywać mniej wody i energii. Nie zawsze ma to jednak miejsce w praktyce. Z tego względu porównując dostępne modele zmywarek do zabudowy o szerokości 45 cm, sprawdzaj przede wszystkim:

 • klasę efektywności energetycznej (im bliżej literki A, tym lepiej)
 • zużycie wody na jeden lub na 100 cykli (dostępne są nawet modele zużywające tylko 6 litrów wody na jedno mycie) 
 • zużycie energii na jeden cykl, 100 cykli, bądź roczne (nie powinno być dużo wyższe niż 65 kWh na 100 myć).

Co jeszcze sprawdzić przy wyborze zmywarki do zabudowy 45 cm?

Przy wyborze urządzenia, które będzie nie tylko oszczędne, ale i funkcjonalne weź po uwagę również:

 • głośność pracy – ok. 45 dB to dobry wynik,
 • zastosowane technologie, które przekładają się na dokładność mycia i suszenia, a także na oszczędność wody i energii oraz stan naczyń, np. ponowne użycie wody z płukania do mycia, automatyczne uchylanie drzwiczek, ochrona szkła i inne,
 • dostępne programy zmywania, zwłaszcza te krótkie (pod warunkiem, że są też skuteczne), dostępność funkcji mycia połowy załadunku lub mycia strefowego,
 • sposób zagospodarowania wnętrza (wiele osób chwali sobie półki na sztućce, ponieważ umieszczanie łyżek i widelców w koszu często przekłada się na niższą skuteczność ich mycia),
 • sposób sterowania (modele sterowane aplikacją mobilną okazują się coraz bardziej praktyczne, ale bywają też droższe),
 • funkcje dodatkowe, w tym: opóźniony start, blokada rodzicielska, automatyczne dostosowanie parametrów pracy, asystent dozowania, programowanie ulubionego programu zmywania i inne.  

Zmywarki do zabudowy 45 cm: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY