Strona głównaAGDZmywarkiNajlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm - ranking 2024

Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarki do zabudowy 45 cm – jakie mają atuty?

Zmywarka do zabudowy 45 cm może zostać estetycznie wkomponowana w zabudowę każdej, nawet najmniejszej kuchni. Jej pojemność to z reguły 9, maksymalnie 11 kompletów naczyń. W związku z tym taki sprzęt zasadniczo będzie odpowiedni dla singla lub pary. Nie są to jednak jedyne grupy konsumentów, które wybierają dla siebie zmywarki 45 cm.

Tego typu urządzenie stanowi korzystną opcję, jeśli:

  • często jesz (także z rodziną) poza domem,
  • lubisz zmywać naczynia na bieżąco, po każdym posiłku,
  • masz do dyspozycji małą przestrzeń,
  • rzadko przyjmujesz gości,
  • zmywasz również ręcznie – zmywarka jest wykorzystywana w Twoim domu sporadycznie.

Jak każde AGD do zabudowy, również zmywarka o szerokości 45cm prezentuje się estetycznie w ciągu kuchennych mebli. Ponieważ jej pojemność jest niewielka, można liczyć na to, że urządzenie będzie zużywało także mniejsze ilości wody i prądu, a to przekłada się na niższe rachunki. Nie zawsze jednak takie oczekiwania użytkownika okazują się zgodne z rzeczywistością. Jaką zmywarkę 45 cm warto więc wybrać?

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm

Prezentowane poniżej zestawienie zmywarek do zabudowy o szerokości do 45 cm to ranking polecanych urządzeń, cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź, co mogą Ci zaoferować!

Poznaj także nasz:

1. WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX

WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX



WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX to zmywarka z klasy energetycznej E, korzystająca z technologii 6. Zmysłu oraz Power Clean Pro, czyli ukierunkowanego strumienia wody. Urządzenie suszy naczynia w sposób naturalny, automatycznie uchylając drzwiczki po zakończeniu cyklu, kiedy temperatura w komorze spada do około 40 stopni Celsjusza. Zużywa 6 litrów wody do programu ECO. Mieści 10 kompletów naczyń.

Sprzęt oferuje użytkownikowi funkcję zmywania strefowego, czyli mycia części załadunku. W oparciu o czujniki poziomu zabrudzenia i rozmiaru wsadu sam dopasowuje temperaturę, ilość wody czy czas pracy odpowiednio do aktualnych potrzeb. Produkt wykorzystuje ponownie wodę po ostatnim płukaniu i z jej pomocą myje kolejny wsad. Przed następnym użyciem woda jest filtrowana i przechowywana nie dłużej niż 72 godziny.

Urządzenie posiada 8 automatycznych programów pracy, jak EKO, cichy czy szybki 30 minut. Oferuje opcję opóźnienia startu i skrócenia czasu zmywania. Jest zabezpieczone przed zalaniem i łatwe do utrzymania w czystości za sprawą specjalnego systemu samoczyszczącego.

Sprzęt nie generuje hałasu przekraczającego 45 dB. Zużywa 76 kWh energii na 100 cykli EKO. Jego dokładne wymiary wynoszą 44.8 x 82 x 55.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny.  
+ Dobrze domywa naczynia.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest cicha i oszczędna.  

2. Bosch SPV2HKX41E

Bosch SPV2HKX41E



Bosch SPV2HKX41E to zmywarka do zabudowy z opcją podłączenia do ciepłej wody, co oszczędza energię i skraca czas pracy urządzenia. Sprzęt oferuje między innymi specjalny program intensywny do mocnych zabrudzeń, a także system ochrony szkła, który dopasowuje temperaturę wody i poziom twardości tak, aby nie matowić szklanek czy kieliszków.

Zmywarka mieści do 9 kompletów naczyń. Jej dokładne wymiary wynoszą 44,8 x 81,5 x 55 cm. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LED zintegrowany, czyli zakryty. Informuje on między innymi o braku soli czy nabłyszczacza. Sprzęt posiada dno komory wykonane ze stali nierdzewnej, a także dedykowaną tacę na sztućce i półki na filiżanki. 

Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Zużywa 70 kWh energii na 100 cykli oraz 8,5 litra wody na cykl. Nie przekracza poziomu hałasu rzędu 46 dB. Oferuje funkcję opóźnionego startu, a także zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji. Pozwala na wyciszenie pracy, uruchomienie dodatkowego suszenia czy zaprogramowanie własnego, ulubionego programu zmywania.

Produkt jest chroniony przed zalaniem oraz objęty gwarancją przed przerdzewieniem – 10 lat. Zastosowano w nim takie technologie jak ActiveWater czy DuoPower (rozbudowany system zraszania dwoma ramionami górnymi i dolnym). Model korzysta także z Asystenta Dozowania.

Zalety: Wady:
+ Dokładnie zmywa. – Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z funkcjonalności jej górnej półki.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma korzystną cenę.  

3. BEKO BDIS38040A

BEKO BDIS38040A



BEKO BDIS38040A to zmywarka z klasy energetycznej C. Urządzenie korzysta z systemu automatycznego dozowania, dlatego nie trzeba umieszczać w nim detergentu przed każdym myciem. Sprzęt mieści 10 kompletów naczyń. Posiada wygodny elektroniczny panel sterowania oraz dozownik na środki czyszczące w drzwiczkach.

Produkt oferuje takie programy pracy jak: ECO, szybki 60 stopni, higiena czy automatyczny. Posiada zabezpieczenie przed zalaniem, które odcina dopływ wody i wypompowuje wodę w przypadku awarii. Jego atutem jest także funkcja połowy załadunku, opóźnienia startu, automatycznego uchylenia drzwiczek czy wyświetlania diody LED na podłodze podczas pracy.

Zmywarka posiada dolny kosz ze stojakami na talerze i górny z półkami na filiżanki – drugi jest regulowany. Jej dokładne wymiary wynoszą 44.8 x 81.8 x 55 cm. Sprzęt generuje hałas rzędu 45 dB. Zużywa 59 kWh energii na 100 cykli EKO i 8,9 litra wody na jeden cykl.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest pojemna.  
+ Posiada funkcję autodozowania.  
+ Ma oświetlenie w komorze.  

4. SAMSUNG DW50R4050BB/EO

SAMSUNG DW50R4050BB EO



SAMSUNG DW50R4050BB/EO to zmywarka z klasy energetycznej F. Urządzenie mieści 10 kompletów naczyń. Posiada zabezpieczenie przed zalaniem, funkcję dezynfekcji oraz specjalną szufladę na sztućce. Oferuje także regulację wysokości górnego kosza, co pozwala mieścić w zmywarce różnej wielkości naczynia. 

Sprzęt dysponuje funkcją mycia połowy załadunku. Posiada 6 programów pracy, w tym ekspresowy 38 minut, szybki czy delikatny. Pozwala dezynfekować naczynia gorącą wodą, chronić szkło, a także usuwać trudniejsze zabrudzenia w programie codziennym (normalnym) lub intensywnym. 

Produkt wyposażono w panel sterowania umieszczony wewnątrz urządzenia. Zmywarka zużywa 9,9 litra wody na cykl oraz 84 kWh energii na 100 cykli EKO. Generuje hałas do 46 dB. Jej dokładne wymiary wynoszą 44.8 x 81.5 x 56.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Pracuje cicho. – Nie należy do najbardziej oszczędnych – klasa energetyczna F.
+ Ma krótkie programy pracy.  
+ Bardzo dobrze domywa.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

5. Electrolux EEM66331L

Electrolux EEM66331L



Electrolux EEM66331L to zmywarka z klasy energetycznej D, wyposażona w szufladę MaxiFlex z ruchomymi przegródkami. Urządzenie ułatwia rozmieszczanie naczyń w swoim wnętrzu za pomocą odpowiednich oznaczeń. Jego atutem jest także system SatelliteClean, który dba o dokładność mycia całego wsadu za pomocą podwójnie obracającego się ramienia (spryskuje naczynia pod różnymi kątami).

Zmywarka posiada panel dotykowy do łatwego sterowania. Dzięki systemowi QuickSelect pozwala samodzielnie ustalić długość cyklu. Wśród jej programów automatycznych należy wymienić między innymi program automatyczny, ECO, 30 minut czy program godzinny. Sprzęt odkaża naczynia wysoką temperaturą. Zabezpiecza także kieliszki i inne delikatne naczynia za pomocą stabilizatorów. 

Urządzenie wyświetla pozostały czas pracy na podłodze. Posiada wbudowane oświetlenie komory. Jego zaletą jest również zastosowanie zawiasów ślizgowych, które ułatwiają montaż zmywarki w zabudowie. Wymiary produktu wynoszą 44,6 x 82 x 55 cm. Sprzęt mieści 10 kompletów naczyń. Zużywa 67 kWh energii na 100 cykli oraz 9,9 litra wody na cykl. Nie przekracza hałasu na poziomie 44 dB.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Dobrze domywa. – Oferuje mało miejsca na kieliszki.
+ Ma oświetlenie w komorze.  
+ Ładnie się prezentuje.  

6. Samsung DW50R4070BB

Samsung DW50R4070BB



Samsung DW50R4070BB to zmywarka z klasy energetycznej E. Urządzenie korzysta z czujników do wykrywania stopnia zabrudzenia naczyń i automatycznie reguluje czas zmywania, płukania oraz suszenia. Produkt pracuje ciszej, dzięki odpowiednio zbudowanej komorze ze stali nierdzewnej. Nie przekracza poziomu hałasu rzędu 44 dB. 

Sprzęt automatycznie uchyla drzwiczki po zakończeniu cyklu płukania i suszenia, co pozwala oszczędzać energię. Oferuje między innymi takie programy pracy jak ekspresowy 60 minut, EKO, intensywny, delikatny czy szybki. Posiada regulację wysokości górnego kosza, funkcję mycia połowy załadunku i szufladę na sztućce.

Urządzenie zużywa 211 kWh (76 kWh na 100 cykli) energii rocznie oraz 2660 litrów wody na rok (9,9 l / cykl). Jest zabezpieczone przed zalaniem. Oferuje funkcję opóźnionego startu. Dokładne wymiary tego modelu wynoszą 45 x 81.5 x 55 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Zużywa dosyć dużą ilość wody na jeden cykl.
+ Jest pojemna. – Nie wszyscy są zadowoleni z jej półki na sztućce.
+ Posiada wiele programów pracy.
+ Pracuje cicho i skutecznie (dobrze domywa).

Zmywarki do zabudowy 45 cm – jak wybrać?

Jaka zmywarka do zabudowy sprawdzi się najlepiej? Pisaliśmy już o tym, kiedy lepsza będzie zmywarka do zabudowy 60 cm, a kiedy ta węższa, 45-centymetrowa. Mniejsze urządzenie zajmuje mniej miejsca, ma mniejszą pojemność, powinno też zużywać mniej wody i energii. Nie zawsze ma to jednak miejsce w praktyce. Z tego względu porównując dostępne modele zmywarek do zabudowy o szerokości 45 cm, sprawdzaj przede wszystkim:

  • klasę efektywności energetycznej (im bliżej literki A, tym lepiej)
  • zużycie wody na jeden lub na 100 cykli (dostępne są nawet modele zużywające tylko 6 litrów wody na jedno mycie) 
  • zużycie energii na jeden cykl, 100 cykli, bądź roczne (nie powinno być dużo wyższe niż 65 kWh na 100 myć).

Przy wyborze urządzenia, które będzie nie tylko oszczędne, ale i funkcjonalne weź po uwagę również:

  • głośność pracy – ok. 45 dB to dobry wynik,
  • zastosowane technologie, które przekładają się na dokładność mycia i suszenia, a także na oszczędność wody i energii oraz stan naczyń, np. ponowne użycie wody z płukania do mycia, automatyczne uchylanie drzwiczek, ochrona szkła i inne,
  • dostępne programy zmywania, zwłaszcza te krótkie (pod warunkiem, że są też skuteczne), dostępność funkcji mycia połowy załadunku lub mycia strefowego,
  • sposób zagospodarowania wnętrza (wiele osób chwali sobie półki na sztućce, ponieważ umieszczanie łyżek i widelców w koszu często przekłada się na niższą skuteczność ich mycia),
  • sposób sterowania (modele sterowane aplikacją mobilną okazują się coraz bardziej praktyczne, ale bywają też droższe),
  • funkcje dodatkowe, w tym: opóźniony start, blokada rodzicielska, automatyczne dostosowanie parametrów pracy, asystent dozowania, programowanie ulubionego programu zmywania i inne.  

Zmywarki do zabudowy 45 cm – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd