Strona główna AGD Mopy parowe i parownice Mop parowy - jaki wybrać?

Mop parowy – jaki wybrać?

Mop parowy – co warto o nim wiedzieć?

Mop parowy to urządzenie, które pozwala nie tylko na skuteczne sprzątanie podłóg, ale także na zdezynfekowanie ich powierzchni i to bez użycia chemicznych detergentów. Produkt tego typu powinnien znaleźć się zatem przede wszystkim w domach, w których mieszkają alergicy oraz małe dzieci.

Działanie mopa parowego jest niezwykle proste. Po wypełnieniu zbiornika na wodę i podłączeniu urządzenia do prądu, grzałka generuje parę, która pozwala pozbyć się nie tylko kurzu i zabrudzeń, ale także większości bakterii, jednocześnie nie pozostawiając po sobie żadnych groźnych dla zdrowia osadów chemicznych.
Jednak, aby mop był i skuteczny, i komfortowy w obsłudze, podczas jego zakupu warto kierować się takimi parametrami, jak:

 • moc,
 • czas nagrzewania,
 • pojemność zbiornika,
 • waga i budowa konstrukcji,
 • długość przewodu zasilającego.

Mop parowy ranking:

Nasz ranking mopów parowych to zestawienie najczęściej wybieranych urządzeń tego typu, polecanych przez wielu konsumentów. Zamieszczone poniżej produkty zostały opisane na bazie ich parametrów technicznych oraz prawdziwych opinii użytkowników. Znajdziesz wśród nich zarówno mopy parowe jedno-, jak i wielofunkcyjne, które zastąpią w Twoim domu nie tylko zwykły mop, ale także myjkę parową do fug, okien czy dywanów.

Sprawdź nasz ranking i wybierz mop parowy, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Mop parowy VILEDA STEAM XXL 161010

VILEDA STEAM XXL 161010


Sprawdź produkt w sklepie:

Mop parowy VILEDA STEAM XXL 161010 to urządzenie o mocy 1550 W, które nagrzewa się już w 15 sekund. Jego 7-metrowy kabel zasilający pozwala na swobodną pracę, a zbiornik na wodę o pojemności 400 ml nie wymaga częstego napełniania podczas jednego sprzątania.

Przegub obracający się o 180 stopni w połączeniu w dużą nasadką czyszczącą o trapezoidalnym kształcie ułatwiają oczyszczanie trudno dostępnych miejsc. Dzięki regulatorowi intensywności pary mop może służyć do wielu rodzajów podłóg, w tym nawet do drewnianych parkietów. Produkt sprzedawany jest z dwoma nakładkami z mikrofibry w zestawie.

Zalety:Wady:
+ Mop jest solidnie wykonany. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.
+ Jest szybki i skuteczny. 
+ Nie pozostawia zacieków. 

Mop parowy OVERMAX PARRY 2.0

Mop parowy OVERMAX PARRY 2.0


Sprawdź produkt w sklepie:

Mop parowy OVERMAX PARRY 2.0 to urządzenie o mocy 1500 W, które nagrzewa się w 25 sekund, pozwalając na około 15 – 20 minut ciągłej pracy. Produkt waży niewiele ponad 2 kg i może być składany, dzięki czemu jest wygodny zarówno podczas obsługi, jak i przechowywania. Dodatkowa nasadka pozwala zamienić mop w odkurzacz piorący, który oczyści, odświeży i zdezynfekuje dywany.

OVERMAX PARRY 2.0 jest bardzo uniwersalny, ponieważ można z łatwością przeobrazić go także w myjkę parową, wyposażając jego głowicę w jedną z 7 dodatkowych nasadek, w tym między innymi końcówkę do mycia okien czy fug. Giętka główka mopa pozwala również dotrzeć do wielu trudno dostępnych miejsc pod najwygodniejszym dla użytkownika kątem.

Korzystnym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta są także filtry wody, zapobiegające gromadzeniu się kamienia, a także sygnalizacja gotowości do pracy oraz regulacja intensywności pary w formie pokrętła.

Zalety:Wady:
+ Można z łatwością zamienić go w myjkę parową o wielu wymiennych końcówkach . – Opinie użytkowników wskazują, że produkt ma nieco za krótki kabel.
+ Jest mocny i wydajny. – Wkład czyszczący mopa nie dociera do kątów.
+ Nie pozostawia zacieków. 
+ Umożliwia dowolne regulowanie mocy. 
+ Jest dostępny w atrakcyjnej cenie. 

Mop parowy VILEDA 146574 Perfect Cleaning Steam

VILEDA 146574 Perfect Cleaning Steam


Sprawdź produkt w sklepie:

VILEDA 146574 Perfect Cleaning Steam to mop parowy o mocy 1550 W, nagrzewający się już w 15 sekund. Produkt jest lekki i wygodny do przenoszenia, a jego 400 mililitrowy zbiornik na wodę ma wystarczającą pojemność na cały proces sprzątania. Dzięki dodatkowej nasadce, mopem można oczyszczać także dywany, usuwając z nich powierzchowne zabrudzenia i większość bakterii.

Przegub urządzenia pracuje w zakresie 180 stopni, ułatwiając dotarcie do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Dużym atutem produktu są także bardzo dobrej jakości wkłady z mikrofibry, które dzięki dwuwarstwowej budowie, dbają o jak najmniejsze zawilgocenie czyszczonych powierzchni.

Zalety:Wady:
+ Mop bardzo szybko się nagrzewa i efektywnie usuwa zabrudzenia. – Wymienne wkłady z mikrofibry są bardzo drogie.
+ Posiada funkcję regulacji mocy. Niektóre opinie sugerują, że posiada zbyt krótki kabel.
+ Umożliwia czyszczenie dywanów.
+ Jest wygodny w obsłudze. 
+ Nie pozostawia smug ani zacieków. 

Mop parowy ARIETE STEAM MOP 4164

ARIETE STEAM MOP 4164


Sprawdź produkt w sklepie:

Mop parowy ARIETE STEAM MOP 4164 to urządzenie o mocy 1500 W, które może z łatwością zamienić się w myjkę parową do wielu typów powierzchni, dzięki kilku wymiennym nasadkom czyszczącym. Poza podłogami i dywanami, wyczyścimy nim między innymi także szyby, fugi oraz tapicerkę.

Mop jest łatwy w przechowywaniu i wygodny w obsłudze, a jego ruchoma, trójkątna głowica umożliwia dokładne doczyszczenie narożników. Zbiornik na wodę o pojemności 0,35 litra zapewnia ciągłość pracy na około 18 minut, przy czym stosunkowo krótki, bo 5-metrowy przewód może utrudnić oczyszczenie podłóg w całym mieszkaniu bez zmian gniazd zasilania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie posiada wiele wymiennych końcówek. – Używany jako myjka parowa może pozostawiać smugi.
+ Dobrze sprawdza się jako mop. – Ma dosyć krótki przewód zasilający.
+ Jest lekki i wygodny. – Nie doczyszcza mocno zaschniętego brudu.
+ Jest solidnie wykonany.

Mop parowy BLACK&DECKER FSMH13101SM

Mop parowy BLACK & DECKER FSMH13101SM


Sprawdź produkt w sklepie:

Mop parowy BLACK & DECKER FSMH13101SM to wyjątkowe urządzenie wyposażone w odłączany oczyszczacz ręczny oraz innowacyjną rękawicę parową. Produkt ma moc 1300 W, dzięki czemu jest gotowy do pracy w około 15 sekund. Jego zbiornik na wodę o pojemności 500 ml można odłączyć i napełnić pod kranem, a system antywapienny sam zadba o zabezpieczenie urządzenia przed osadzaniem się kamienia.

Mop nadaje się do oczyszczania wszystkich rodzajów podłóg twardych, wykładzin i płytek, a rękawica i odłączany oczyszczacz parowy pozwalają pozbyć się brudu z piekarników, grilla, luster czy tapicerki.

W zestawie z produktem otrzymujemy między innymi elastyczny wąż, nakładki z mikrofibry, kilka szczotek oraz gumową wycieraczkę do szyb.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Ma wysoką cenę.
+ Pracuje szybko i efektywnie. – Pozostawia zacieki na szkle i lustrach.
+ Jest bezpieczne i wygodne w obsłudze.

Mop parowy – jaki będzie najlepszy?

Mopy parowe to urządzenia, dzięki którym nie tylko umyjesz podłogi, ale także dogłębnie je odświeżysz, usuniesz z nich uporczywe zabrudzenia i osady, a także niemal 100% groźnych dla zdrowia bakterii. Korzystanie z tego typu produktów przypomina bardziej odkurzanie, niż mycie powierzchni tradycyjnym mopem, dlatego podczas wyboru idealnego urządzenia warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • moc, która wpływa na szybkość generowania pary, a tym samym na wydajność mopa,
 • czas przygotowania do pracy, który mówi o tym, jak długo po podłączeniu urządzenia do źródła zasilania będziesz musiał czekać na wygenerowanie pary,
 • pojemność zbiornika na wodę – im on większy, tym większą powierzchnię można oczyścić mopem bez jego uzupełniania, jednak duży, pełny zbiornik wpłynie także na wagę urządzenia,
 • długość przewodu zasilającego, definiująca zasięg pracy,
 • waga urządzenia, która wpływa na komfort sprzątania,
 • konstrukcja, która ma wpływ na wygodę mycia podłóg, w tym na docieranie do trudno dostępnych miejsc oraz przechowywanie produktu,
 • funkcja regulacji mocy/ilości pary, dzięki której dostosujesz intensywność generowania pary do rodzaju zabrudzeń i typu czyszczonej powierzchni,
 • rodzaj i jakość wkładów czyszczących – najczęściej są to wkłady z mikrofibry,
 • akcesoria – w postaci nakładki do oczyszczania dywanów oraz wymiennych wkładów czyszczących,
 • dodatkowe końcówki, dzięki którym zmienisz mopa parowego w myjkę parową do innego typu powierzchni.

Wybierając mop parowy nie wolno zapominać również o tym, że jego nakładki czyszczące będą ulegały stopniowemu zużyciu, dlatego warto uprzednio dowiedzieć się, czy możliwe jest ich dokupienie, a także ile będą nas one kosztowały. Nie bez znaczenia są także takie rozwiązania, jak filtry wody, dzięki którym nie musisz obawiać się, że ważne elementy konstrukcji mopa pokryją się osadem z kamienia, który mógłby wpłynąć negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.

Mopy parowe – do czego można ich używać?

Tradycyjny mop parowy przeznaczony jest przede wszystkim do bezpiecznego i skutecznego mycia podłóg twardych, takich jak:

 • płytki ceramiczne,
 • płyty kamienne,
 • linoleum,
 • panele.

W przypadku delikatnych parkietów drewnianych, warto wybierać wyłącznie te urządzenia, które posiadają wbudowaną regulację mocy oraz bardzo dobre jakościowo nakładki z chłonnego materiału, który nie dopuści do przemoczenia drewnianych deseczek.

Jeśli wybierzemy mop parowy z dodatkową nakładką do czyszczenia dywanów, to bez trudu usuniemy z nich powierzchowne zabrudzenia, odświeżymy je i pozbędziemy się groźnych bakterii oraz roztoczy. Urządzenia, które można zmienić także w myjkę parową poprzez zamianę zwykłej głowicy na specjalne końcówki czy szczotki pozwolą nam także oczyścić mopem:

 • okna, lustra i szkła,
 • tapicerkę mebli lub samochodu,
 • fugi,
 • toaletę,
 • ceramikę i armaturę łazienkową,
 • piekarniki i grille.

Mop parowy – kiedy warto go kupić?

Mop parowy powinien znaleźć się przede wszystkim w domu każdego alergika, ponieważ z pomocą generowanej przez niego pary możemy z łatwością, bez użycia jakichkolwiek detergentów wysprzątać i odkazić różne powierzchnie, pozbywając się kurzu, bakterii i roztoczy. Urządzenie tego typu przyda się także przy małych dzieciach, zwłaszcza tych raczkujących.

Z kolei właścicielom zwierząt domowych pozwoli odświeżyć mieszkanie i pozbyć się z niego drobnoustrojów, jakie mogą przenosić czworonogi. Gorąca para usunie także nieprzyjemny zapach z mebli i dywanów, na których najczęściej przebywają pupile.

Poza tym mop parowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie sprzątanie zwykłym mopem okazuje się nieefektywne, bowiem działanie parą pod ciśnieniem umożliwia usunięcie zaschniętych, głęboko osadzonych zabrudzeń oraz osadów, które gromadzą się na różnych powierzchniach latami. Będzie także idealnym rozwiązaniem dla osób, które unikają chemicznych detergentów i dążą do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań.

Podsumowanie

Mop parowy to urządzenie, które może przenieść Twoje codzienne porządki na zupełnie inny poziom. Wybierając urządzenie tego typu, zwracaj uwagę nie tylko na jego moc, ale także pozostałe parametry, które mają wpływ przede wszystkim na komfort sprzątania.
Mamy nadzieję, że nasz ranking i zawarte w nim opinie konsumentów pomogą Ci w wyborze idealnego mopa parowego, który da Ci pełną satysfakcję z nowego zakupu.

Mop parowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać