Strona głównaMałe AGDNajlepsza wyciskarka wolnoobrotowa - ranking 2024

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa – ranking 2024 [TOP 5]

Wyciskarka wolnoobrotowa – co należy wiedzieć przed zakupem?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które w pierwszej kolejności miażdży składniki, a dopiero później wyciska z nich sok. Praca tego typu produktów jest bardzo powolna, jednak dzięki temu owoce czy warzywa nie nagrzewają się, co pozwala na zachowanie pełni ich składników odżywczych. Niektóre wyciskarki mogą zostać wyposażone w dodatkowe nakładki, dzięki którym poza sokiem przygotujemy w nich również musy, przeciery, a nawet makarony.

Na rynku dostępne są dwa główne typy wyciskarek wolnoobrotowych. Zaliczamy do nich:

 • wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – niedrogie i niewielkie urządzenia, które ze względu na swoją konstrukcję pracują niemalże samodzielnie. Ich wadą jest z kolei ograniczona liczba funkcji i mniejsza klarowność soków.
 • wyciskarki wolnoobrotowe poziome – urządzenia droższe, wymagające krojenia składników na drobne kawałki oraz ciągłego korzystania z popychacza, doceniane za wydajność i dokładną obróbkę poszczególnych składników.

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking:

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking to zestawienie popularnych, cieszących się dobrymi opiniami urządzeń, które warto wziąć pod uwagę, poszukując produktu idealnego. Przedstawiliśmy w nim wady i zalety poszczególnych modelów, aby ułatwić wybór każdemu, kto jest zainteresowany zakupem dobrej jakości wyciskarki wolnoobrotowej do soków.

Sprawdź również:

1. Wyciskarka wolnoobrotowa Kerch Alta SJ400

Kerch Alta SJ400KERCH ALTA SJ400 posiada silnik o mocy 150 W (maksymalna 400 W) oraz duży otwór na owoce i warzywa. Sprzęt obraca ślimakiem w dwóch kierunkach, co przekłada się na większą efektywność pracy. Jego atutem są między innymi: bieg wsteczny, uchwyt do przenoszenia czy zatyczka wylotu soku (jak blokada kapania).

Produkt jest zabezpieczony przed przegrzaniem i nieprawidłowym montażem. Ma litrowy pojemnik na miąższ i sok. Jest sprzedawany w zestawie z filtrami ze stali nierdzewnej i popychaczem. Dołączone do niego filtry to: filtr z oczkami małymi i dużymi oraz filtr do owoców mrożonych. Urządzenie posiada plastikowe elementy, które nadają się do mycia w zmywarce.

Sprzęt nie oferuje regulacji prędkości pracy.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii jej wieku jest trudne do zamknięcia – wymaga użycia siły.
+ Radzi sobie z twardymi produktami.  
+ Ma duży otwór na owoce i warzywa.   
+ Jest łatwa w obsłudze.  

2. Wyciskarka wolnoobrotowa TEFAL ZC420E38 JUI JUICE and CLEAN

TEFAL ZC420E38 JUI JUICE and CLEANTEFAL ZC420E38 JUI JUICE and CLEAN to urządzenie wyposażone w praktyczny panel dotykowy, który pozwala wybrać jeden z czterech dedykowanych programów pracy, w tym sok, sorbet, sos czy dżem. Produkt wykorzystuje technologię Easy Clean, czyli automatyczne czyszczenie. Posiada też praktyczną funkcję Reverse, z której można korzystać, kiedy urządzenie zostanie zablokowane.

Sprzęt pozwala dopasować ilość miąższu w soku do preferencji użytkownika. Posiada zabezpieczenie przed kapaniem i umożliwia nalewanie soku zarówno do szklanki, jak i do dzbanka. Model ma odłączane elementy, które nadają się do mycia w zmywarce.

Wyciskarka korzysta z silnika o mocy 150 W. Jej prędkość obrotowa to 80 obrotów na minutę. Sprzęt jest zabezpieczony przed przegrzaniem i uruchomieniem przy niepoprawnym złożeniu elementów. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje popychacz i dwa stalowe filtry na miąższ.

Pojemnik na odpady dołączony do wyciskarki ma pojemność 1 litra, a dołączone naczynie na sok 0,8 litra.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Nie nadaje się do przygotowywania idealnie klarownych soków. 
+ Pozwala regulować gęstość soku.  
+ Ma funkcję autoczyszczenia.  
+ Elegancko się prezentuje.  

3. Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Evo 820 Plus

Kuvings Evo 820 PlusKuvings Evo 820 Plus to wyciskarka na całe owoce, gwarantująca uzyskanie soku jednolitego i klarownego. Sprzęt bardzo dokładnie usuwa z wyciskanych owoców i warzyw cały miąższ. Jest sprzedawany w zestawie z 3 sitkami, co pozwala regulować gęstość uzyskanego płynu. Produkt oferuje też dodatek w postaci sita koktajlowego do smoothie oraz przystawkę deserową do sorbetów.

Model jest wyposażony w duży wlot o średnicy ponad 8 cm. Pozwala to wrzucać do niego nawet całe jabłka. Urządzenie radzi sobie z produktami liściastymi i twardymi. Korzysta z silnika indukcyjnego o mocy 240 W.

Elementy produktu wykonano z tritanu, stali nierdzewnej i ultemu, czyli z materiałów wolnych od BPA. Do urządzenia dołączono też specjalne szczotki do czyszczenia. Sprzęt jest zabezpieczony przed dziećmi za pomocą otwieranej klapy. Jego prędkość obrotowa wynosi 50 obr./min. Model oferuje blokadę kapania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest łatwe w czyszczeniu.  
+ Bardzo dokładnie wyciska owoce i warzywa.  

4. Wyciskarka wolnoobrotowa PHILIPS HR1889/70

PHILIPS HR188970PHILIPS HR1889/70 wykorzystuje technologię MicroMasticating, która pozwala wykorzystać nawet 80% owoców i warzyw. Radzi sobie z twardymi produktami. Posiada szeroki otwór na duże kawałki, mimo że samo urządzenie ma zaledwie 11 cm szerokości. Model dysponuje mocą 150 W. Pracuje cicho i jest łatwy w obsłudze.

Wyciskarka posiada bieg wsteczny i blokadę kapania. Dzięki technologii QuickClean ma ułatwiać rozkładanie i czyszczenie, skracając ten zabieg do 90 sekund. Jej akcesoria nadają się do mycia w zmywarce. Urządzenie pracuje z prędkością 70 obrotów na minutę. Posiada pojemnik na sok o pojemności 1 litra i wyjmowany zbiornik na miąższ.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje i jest łatwa do utrzymania w czystości. – Słabo radzi sobie z miękkimi owocami – zapychają sitka.
+ Zajmuje niewiele miejsca. – Pozostawia dosyć mokrą pulpę.
+ Ma atrakcyjną cenę.  

5. Wyciskarka wolnoobrotowa BLAUPUNKT SJV601

BLAUPUNKT SJV601BLAUPUNKT SJV601 to wyciskarka z silnikiem o mocy 400 W. Urządzenie pracuje z prędkością 80 obrotów na minutę. Posiada szeroki otwór na warzywa i owoce – o średnicy 85 mm. Nie jest też szczególnie hałaśliwe – generuje hałas do 70 dB.

Produkt posiada antypoślizgowe nóżki, bezpieczne zamknięcie, blokadę kapania i blokadę przed uruchomieniem przy niepoprawnie złożonych elementach. Jest wyposażony w filtr siateczkowy ze stali nierdzewnej. Oferuje również praktyczną funkcję czyszczenia wstępnego.

Akcesoria urządzenia można myć w zmywarce. Dołączony do produktu zbiornik na odpady ma pojemność 1 litra, tak samo jak naczynie na sok. Wyciskarka oferuje funkcję biegu wstecznego. Nie posiada regulacji prędkości obrotów.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Przygotowuje bardzo gęsty sok.
+ Dobrze radzi sobie z różnymi produktami. – Jest trudna do rozłożenia po zakończeniu pracy.
+ Pozostawia niemalże suchą pulpę.

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak wybrać?

Działanie wyciskarki wolnoobrotowej opiera się na pracy specjalnego wałka (ślimaka), który miażdży owoce i warzywa, a następnie wydobywa z nich sok, przeciskając drobne kawałki składników przez sito. Wbrew pozorom dobra wyciskarka nie jest urządzeniem, które charakteryzuje się wysoką prędkością pracy, lecz wydajnością. Z kolei wydajna wyciskarka to produkt, który poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi składnikami i nie będzie ulegał ciągłemu zapychaniu.

Aby wybrać idealny model wyciskarki wolnoobrotowej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • moc – standardowe wyciskarki nie mają zbyt dużej mocy. W przypadku większości z nich parametr ten oscyluje w granicach 100 – 200 W i bardzo często jest to już wartość wystarczająca. Słabsze urządzenia mogą nie poradzić sobie z twardą marchewką czy burakiem, dlatego jeśli nie chcemy ograniczać swoich możliwości, sięgajmy po produkty o mocy minimum 150 W.
 • ilość obrotów na minutę – im wolniejsza wyciskarka wolnoobrotowa, tym dokładniejsze przetwarzanie składników i większa wartość soku. Należy jednak mieć na uwadze, że mniejsza prędkość obrotów to także dłuższy czas pracy urządzenia.
 • regulacja – niektóre wyciskarki mogą umożliwiać swojemu użytkownikowi wybór prędkości obrotów, co może okazać się praktyczne, kiedy pragniemy przyspieszyć proces obróbki warzyw i owoców.
 • średnica otworu – jeśli średnica otworu, do którego wkładamy warzywa i owoce będzie odpowiednio szeroka, poszczególne składniki nie będą wymagały rozdrabniania, co ułatwi i przyspieszy przygotowywanie soków.
 • wielkość pojemników na sok/miąższ – niektóre wyciskarki odprowadzają sok do naczynia, które podstawi pod nie sam użytkownik, inne posiadają wbudowane zbiorniki na sok i miąższ. Od ich pojemności zależy, ile soku przygotujemy podczas jednego, nieprzerwanego procesu wyciskania.
 • wielkość urządzenia – wyciskarki to produkty o sporych gabarytach, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ich wymiarom zanim zdecydujemy się na konkretny model, zwłaszcza jeśli posiadamy naprawdę małą kuchnię.
 • zabezpieczenia – korzystnym zabezpieczeniem wyciskarki wolnoobrotowej jest automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku nieprawidłowo poskładanej konstrukcji lub w obliczu ryzyka przegrzania silnika.
 • dodatkowe funkcje i akcesoria – wyciskarki mogą oferować swoim użytkownikom między innymi funkcję samooczyszczania, funkcję reverse (pracy w przeciwnym kierunku), blokady kapania czy też oddzielania piany od soku. Często są również wyposażone w kilka sit z różnej wielkości otworami oraz specjalne szczotki do czyszczenia.
 • łatwość czyszczenia – utrzymanie wyciskarki w idealnej czystości jest niezwykle ważne, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, czy konkretny model jest łatwy w demontażu i ponownym montażu oraz czy jego poszczególne elementy można myć w zmywarce.

Wyciskarki wolnoobrotowe czy sokowirówki?

Zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka służą do przygotowywania domowych soków z warzyw i owoców. Oba typy urządzeń różnią się jednak sposobem działania, efektywnością i rezultatami. Sokowirówki poleca się osobom, które pragną przygotować sok szybko i w dużej ilości podczas jednego cyklu pracy. Przyrządzony przez nie napój będzie rzadszy i bardziej klarowny, dlatego jeśli nie lubimy gęstych soków z miąższem, będzie to dla nas wybór bardziej odpowiedni. Warto jednak mieć na uwadze, że sok z sokowirówki należy wypijać natychmiast, gdyż ulega on silnemu utlenieniu i szybko traci swoją wartość.

Wyciskarka wolnoobrotowa będzie lepszym wyborem dla osób, które cenią przede wszystkim smak i wartość odżywczą soków przygotowanych w domowych warunkach. Przyrządzone przez nie napoje będą bogatsze w błonnik, witaminy i minerały, zatem przyniosą organizmowi więcej korzyści. Dzięki niewielkiemu utlenieniu można również przechowywać je w lodówce nawet do 24 godzin. Ponadto, w wyciskarce przygotujemy nie tylko soki, ale również przeciery czy musy – w zależności od tego, w jakie nasadki będzie wyposażony wybrany przez nas model produktu.

Podsumowanie

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie niezbędne w domu każdej dbającej o zdrowie i figurę osoby. Dzięki temu, że obrabia warzywa i owoce w sposób powolny, nie powodując ich nagrzewania, pozwala zachować praktycznie wszystkie wartości odżywcze użytych do przygotowania soku składników. Samodzielnie przygotowany napój to gwarancja czystego składu, świeżości i doskonałego smaku, w który warto zainwestować.

Wyciskarka wolnoobrotowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd