Strona głównaMałe AGDWyciskarka wolnoobrotowa - ranking 2023

Wyciskarka wolnoobrotowa – ranking 2023

Wyciskarka wolnoobrotowa – co należy wiedzieć przed zakupem?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które w pierwszej kolejności miażdży składniki, a dopiero później wyciska z nich sok. Praca tego typu produktów jest bardzo powolna, jednak dzięki temu owoce czy warzywa nie nagrzewają się, co pozwala na zachowanie pełni ich składników odżywczych. Niektóre wyciskarki mogą zostać wyposażone w dodatkowe nakładki, dzięki którym poza sokiem przygotujemy w nich również musy, przeciery, a nawet makarony.

Na rynku dostępne są dwa główne typy wyciskarek wolnoobrotowych. Zaliczamy do nich:

 • wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – niedrogie i niewielkie urządzenia, które ze względu na swoją konstrukcję pracują niemalże samodzielnie. Ich wadą jest z kolei ograniczona liczba funkcji i mniejsza klarowność soków.
 • wyciskarki wolnoobrotowe poziome – urządzenia droższe, wymagające krojenia składników na drobne kawałki oraz ciągłego korzystania z popychacza, doceniane za wydajność i dokładną obróbkę poszczególnych składników.

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking:

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking to zestawienie popularnych, cieszących się dobrymi opiniami urządzeń, które warto wziąć pod uwagę, poszukując produktu idealnego. Przedstawiliśmy w nim wady i zalety poszczególnych modelów, aby ułatwić wybór każdemu, kto jest zainteresowany zakupem dobrej jakości wyciskarki wolnoobrotowej do soków.

 

1. Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infiny Juice ZC255B38

Tefal Infiny Juice ZC255B38Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infiny Juice ZC255B38 to urządzenie o mocy 200 W, zaliczane do nowej generacji wyciskarek, dzięki którym przygotujemy soki o idealnie jednolitej konsystencji. Produkt jest wyposażony w dwa dzbanki – jeden na sok i drugi na wyciśnięty miąższ. Wyciskarka pracuje ze średnią prędkością 60 obrotów na minutę, co pozwala na zminimalizowanie efektu utleniania i zachowanie większej ilości składników odżywczych w owocach, warzywach i ziołach.

Produkt wyróżnia cicha praca, wygodnie zdejmowalne elementy oraz intuicyjny montaż, który ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Wybrany model został wyposażony w system zabezpieczenia przed kapaniem, chroniący blat przed zabrudzeniem, a także w separator piany oraz filtr do soków.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wydajne i wyciska sok bardzo dokładnie. – Niektóre opinie wskazują, że wyciskarka nie radzi sobie z warzywami liściastymi (zapycha się).
+ Pracuje cicho nawet przy twardych owocach.  
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny.  
+ Jest solidnie wykonana i wygodna w czyszczeniu.  

 

2. Wyciskarka wolnoobrotowa GÖTZE & JENSEN SJ701T

 

GÖTZE & JENSEN SJ701TGÖTZE & JENSEN SJ701T to urządzenie o mocy 200 W, pracujące z prędkością 40 obrotów na minutę. Sprzęt posiada otwór o przekątnej 75 mm, dzięki czemu mieści nawet całe jabłka. Jest wyposażony w litrowe pojemniki na sok i miąższ oraz zatyczkę na końcu rynienki, która pozwala uniknąć rozlewania płynu. 

Wyciskarka może przygotowywać soki i sorbety dzięki dwóm różnym sitkom. Jej atutem jest stabilna pionowa konstrukcja z gumowymi nóżkami oraz przydatny bieg wsteczny, z którego można skorzystać, kiedy sprzęt się zablokuje. Urządzenie nie posiada regulacji prędkości pracy. 

Zalety: Wady:
+ Mieści duże kawałki warzyw i owoców. – Jest trudna do poskładania – wymaga użycia siły.
+ Radzi sobie z twardymi produktami. – Pulpa pozostaje nieco wilgotna po wyciskaniu.
+ Pracuje wydajnie  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

 

3. Wyciskarka wolnoobrotowa PHILIPS HR1889/70

 
 

 

PHILIPS HR188970PHILIPS HR1889/70 wykorzystuje technologię MicroMasticating, która pozwala wykorzystać nawet 80% owoców i warzyw. Radzi sobie z twardymi produktami. Posiada szeroki otwór na duże kawałki, mimo że samo urządzenie ma zaledwie 11 cm szerokości. Model dysponuje mocą 150 W. Pracuje cicho i jest łatwy w obsłudze.

Wyciskarka posiada bieg wsteczny i blokadę kapania. Dzięki technologii QuickClean ma ułatwiać rozkładanie i czyszczenie, skracając ten zabieg do 90 sekund. Jej akcesoria nadają się do mycia w zmywarce. Urządzenie pracuje z prędkością 70 obrotów na minutę. Posiada pojemnik na sok o pojemności 1 litra i wyjmowany zbiornik na miąższ.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje i jest łatwa do utrzymania w czystości. – Słabo radzi sobie z miękkimi owocami – zapychają sitka.
+ Zajmuje niewiele miejsca. – Pozostawia dosyć mokrą pulpę.
+ Ma atrakcyjną cenę.  

 

4. Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom PJ400

 

Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom PJ400Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom PJ400 to urządzenie o mocy 400 W i prędkości 80 obrotów na minutę. Produkt wykorzystuje technologię Heavy Press, która pozwala na uzyskanie do 30% soku więcej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych wyciskarek. Wyróżnia się również niemal całkowicie bezgłośną pracą.

Urządzenie posiada 1-litrowy pojemnik na sok oraz zbiornik na miąższ o tej samej pojemności. Jest także wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem, antypoślizgowe nóżki i funkcję zmiany kierunku obrotów. Wyciskarkę kupimy w zestawie z popychaczem, sitkiem i szczotką do czyszczenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo dokładnie wyciska sok z warzyw i owoców. – Niektóre opinie krytykują wyciskarkę za trudność utrzymania jej w czystości.
+ Pracuje cicho i wydajnie. – Urządzenie jest dosyć ciężkie i nie posiada uchwytu do przenoszenia.
+ Mocny silnik doskonale radzi sobie z twardymi składnikami.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

5. Wyciskarka wolnoobrotowa Sencor SSJ 4041BK

Wyciskarka wolnoobrotowa Sencor SSJ 4041BKWyciskarka do soków wolnoobrotowa Sencor SSJ 4041BK to urządzenie o mocy 400 W oraz prędkości 60 obrotów na minutę. Produkt został wyposażony w pojemnik na sok i pojemnik na miąższ o pojemności 0,8 l. Wyciskarkę wyróżnia wytrzymały silnik, zdolny do wyciskania soków przez 15 minut (bez konieczności robienia przerwy).

Urządzenie automatycznie oddziela sok od miąższu, wykorzystując w tym celu sitko filtrujące ze stali nierdzewnej. Produkt jest potrójnie chroniony – wyłącza się automatycznie w przypadku zdjęcia pokrywy i przegrzania silnika, a uruchamia jedynie wtedy, kiedy jest poprawnie złożony. Dzięki antypoślizgowym nóżkom gwarantuje stabilną pracę.


Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Ze względu na pojedyncze sitko nie pozwala na wybór gęstości soku.
+ Posiada mocny silnik, zdolny do długiej nieprzerywanej pracy. – Pokrywa wyciskarki może odskakiwać podczas przetwarzania twardych warzyw i owoców.
+ Pracuje cicho i jest łatwe w czyszczeniu.

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak wybrać?

Działanie wyciskarki wolnoobrotowej opiera się na pracy specjalnego wałka (ślimaka), który miażdży owoce i warzywa, a następnie wydobywa z nich sok, przeciskając drobne kawałki składników przez sito. Wbrew pozorom dobra wyciskarka nie jest urządzeniem, które charakteryzuje się wysoką prędkością pracy, lecz wydajnością. Z kolei wydajna wyciskarka to produkt, który poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi składnikami i nie będzie ulegał ciągłemu zapychaniu.

Aby wybrać idealny model wyciskarki wolnoobrotowej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • moc – standardowe wyciskarki nie mają zbyt dużej mocy. W przypadku większości z nich parametr ten oscyluje w granicach 100 – 200 W i bardzo często jest to już wartość wystarczająca. Słabsze urządzenia mogą nie poradzić sobie z twardą marchewką czy burakiem, dlatego jeśli nie chcemy ograniczać swoich możliwości, sięgajmy po produkty o mocy minimum 150 W.
 • ilość obrotów na minutę – im wolniejsza wyciskarka wolnoobrotowa, tym dokładniejsze przetwarzanie składników i większa wartość soku. Należy jednak mieć na uwadze, że mniejsza prędkość obrotów to także dłuższy czas pracy urządzenia.
 • regulacja – niektóre wyciskarki mogą umożliwiać swojemu użytkownikowi wybór prędkości obrotów, co może okazać się praktyczne, kiedy pragniemy przyspieszyć proces obróbki warzyw i owoców.
 • średnica otworu – jeśli średnica otworu, do którego wkładamy warzywa i owoce będzie odpowiednio szeroka, poszczególne składniki nie będą wymagały rozdrabniania, co ułatwi i przyspieszy przygotowywanie soków.
 • wielkość pojemników na sok/miąższ – niektóre wyciskarki odprowadzają sok do naczynia, które podstawi pod nie sam użytkownik, inne posiadają wbudowane zbiorniki na sok i miąższ. Od ich pojemności zależy, ile soku przygotujemy podczas jednego, nieprzerwanego procesu wyciskania.
 • wielkość urządzenia – wyciskarki to produkty o sporych gabarytach, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ich wymiarom zanim zdecydujemy się na konkretny model, zwłaszcza jeśli posiadamy naprawdę małą kuchnię.
 • zabezpieczenia – korzystnym zabezpieczeniem wyciskarki wolnoobrotowej jest automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku nieprawidłowo poskładanej konstrukcji lub w obliczu ryzyka przegrzania silnika.
 • dodatkowe funkcje i akcesoria – wyciskarki mogą oferować swoim użytkownikom między innymi funkcję samooczyszczania, funkcję reverse (pracy w przeciwnym kierunku), blokady kapania czy też oddzielania piany od soku. Często są również wyposażone w kilka sit z różnej wielkości otworami oraz specjalne szczotki do czyszczenia.
 • łatwość czyszczenia – utrzymanie wyciskarki w idealnej czystości jest niezwykle ważne, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, czy konkretny model jest łatwy w demontażu i ponownym montażu oraz czy jego poszczególne elementy można myć w zmywarce.

Wyciskarki wolnoobrotowe czy sokowirówki?

Zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka służą do przygotowywania domowych soków z warzyw i owoców. Oba typy urządzeń różnią się jednak sposobem działania, efektywnością i rezultatami. Sokowirówki poleca się osobom, które pragną przygotować sok szybko i w dużej ilości podczas jednego cyklu pracy. Przyrządzony przez nie napój będzie rzadszy i bardziej klarowny, dlatego jeśli nie lubimy gęstych soków z miąższem, będzie to dla nas wybór bardziej odpowiedni. Warto jednak mieć na uwadze, że sok z sokowirówki należy wypijać natychmiast, gdyż ulega on silnemu utlenieniu i szybko traci swoją wartość.

Wyciskarka wolnoobrotowa będzie lepszym wyborem dla osób, które cenią przede wszystkim smak i wartość odżywczą soków przygotowanych w domowych warunkach. Przyrządzone przez nie napoje będą bogatsze w błonnik, witaminy i minerały, zatem przyniosą organizmowi więcej korzyści. Dzięki niewielkiemu utlenieniu można również przechowywać je w lodówce nawet do 24 godzin. Ponadto, w wyciskarce przygotujemy nie tylko soki, ale również przeciery czy musy – w zależności od tego, w jakie nasadki będzie wyposażony wybrany przez nas model produktu.

Podsumowanie

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie niezbędne w domu każdej dbającej o zdrowie i figurę osoby. Dzięki temu, że obrabia warzywa i owoce w sposób powolny, nie powodując ich nagrzewania, pozwala zachować praktycznie wszystkie wartości odżywcze użytych do przygotowania soku składników. Samodzielnie przygotowany napój to gwarancja czystego składu, świeżości i doskonałego smaku, w który warto zainwestować.

Wyciskarka wolnoobrotowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!