Strona głównaAGDNajlepsza pralka - ranking 2021

Najlepsza pralka – ranking 2021

Pralka – jak wybrać najlepszą?

Pralka automatyczna to w obecnych czasach niezbędne wyposażenie każdego domu. Producenci prześcigają się zatem w oferowaniu swoim konsumentom coraz to nowocześniejszych modelów automatów z bardziej lub mniej praktycznymi funkcjami. Jak wybrać ten najlepszy?

Najlepsze pralki to pralki przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb, ilości dostępnego w łazience miejsca czy budżetu. Kupując urządzenie tego typu, warto więc w pierwszej kolejności przemyśleć swoje oczekiwania, a później przyjrzeć się najważniejszym parametrom różnicującym produkty z asortymentu poszczególnych sklepów.

Interesuje Cię zakup konkretnego typu pralki? Sprawdź również pozostałe rankingi:

Pralka ranking:

Ranking pralek to zestawienie pięciu bardzo popularnych i cieszących się dobrymi opiniami urządzeń. Znalazły się w nim mniejsze i większe modele o różnej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że ranking ułatwi Ci wybór pralki idealnie dostosowanej do Twoich potrzeb.

Pralka Samsung Eco Bubble WW70J5346MW

Samsung Eco Bubble WW70J5346MW


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka Samsung Eco Bubble WW70J5346MW to urządzenie z klasy energetycznej A+++. Produkt posiada bęben o pojemności 7 kg, a jego maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Pralkę wyróżnia zastosowana technologia aktywnej piany, która zwiększa efektywność prania nawet w niskich temperaturach, a jednocześnie chroni tkaniny. Poza tym wybrany model posiada grzałkę z podwójną powłoką ceramiczną, na której nie osadza się kamień.

Samsung Eco Bubble został wyposażony w samoczyszczącą się szufladę na detergenty oraz bęben Diamond, czyli bęben ze zmniejszonymi otworami, które dbają o kondycję tkanin. Urządzenie ma także wbudowaną funkcję Smart Check, która pomaga w rozpoznawaniu i rozwiązywaniu problemów uniemożliwiających poprawną pracę pralki.

Produkt posiada 12 programów pracy i tryby dodatkowe, dzięki którym można dowolnie modyfikować ustawienia prania. Pozwala także na opóźnianie zakończenia cyklu pracy oraz uruchomienie blokady rodzicielskiej. Dzięki kontroli napięcia zabezpiecza pralkę przed uszkodzeniem w przypadku przerw w dostawie prądu.

Zalety: Wady:
+ Pralka jest bardzo łatwa w obsłudze – ma przejrzyste menu. – Negatywne opinie dotyczą konstrukcji drzwiczek – drobna odzież może utknąć pomiędzy szybą a fartuchem uszczelniającym.
+ Jest bardzo ekologiczna i wydajna.
+ Dopiera i nie niszczy tkanin.
+ Nie przesuwa się w trakcie wirowania.

Pralka LG F2J5WN3W

LG F2J5WN3W


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka LG F2J5WN3W to urządzenie należące do klasy energetycznej A+++, o ładowności 6,5 kg oraz maksymalnej prędkości wirowania wynoszącej 1200 obr/min. Produkt posiada 14 wbudowanych programów i może być obsługiwany z poziomu smartfona, co umożliwia zwiększenie ilości ustawień o kolejnych 20 programów. Wybrany model wyróżnia zastosowanie bezpośredniego napędu bębna 6 Motion, wykonującego sześć różnych ruchów w zależności od wybranego cyklu prania. Ponadto, producent obejmuje aż 10 letnią gwarancją standardową zarówno silnik, jak i części urządzenia.

Pralka umożliwia dodawanie odzieży w trakcie pracy – wystarczy nacisnąć w tym celu przycisk pauzy. Urządzenie jest idealne dla alergików, ponieważ posiada programy z gorącą parą wodną. Wykorzystuje także system Smart Diagnosis i ma wbudowane zabezpieczenie przed dziećmi.

Zalety: Wady:
+ Pralka jest bardzo cicha. – Nie opróżnia się z pozostałości wody przed kolejnym praniem.
+ Posiada wiele programów pracy. – Negatywne opinie krytykują niepełne podświetlenie programatora pralki.
+ Nie przesuwa się w trakcie prania czy wirowania.
+ Atrakcyjnie się prezentuje.

Pralka Beko WRE5511BWW

Pralka Beko WRE5511BWW


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka Beko WRE5511BWW to produkt z klasy energetycznej A++. Urządzenie ma pojemność 5 kg i może odwirowywać pranie z maksymalną prędkością 1000 obrotów na minutę. Pralka posiada 15 programów pracy. Jest wyposażona w silnik inwerterowy, gwarantujący cichą i niezawodną pracę. Wybrany model wyróżnia się zastosowaniem technologii AquaFusion, która blokuje odpływ i zapobiega stratom detergentu.

Beko WRE5511BWW posiada dodatkowy, specjalny program czyszczenia wnętrza bębna, który usuwa z urządzenia wszelkie zabrudzenia i osady. Produkt dysponuje funkcją wyważania wsadu. Ma również system ochrony przed dziećmi. Pralka automatycznie kontroluje zużycie wody, dostosowując jej ilość do wagi prania. Jest też chroniona przed skokami napięcia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest małe i dobrze się prezentuje. – Nie posiada wskaźnika końca pracy.
+ Ma bardzo przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą również głośności pracy pralki.
+ Dobrze pierze i pozostaje stabilna w trakcie pracy.

Pralka Amica DAW 7123 DCiBT

Pralka Amica DAW 7123 DCiBT


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka Amica DAW 7123 DCiBT to urządzenie z klasy energetycznej A+++. Bęben produktu posiada pojemność 7 kg. Maksymalna prędkość wirowania wybranego modelu to 1200 obrotów na minutę. Pralka ma 16 wbudowanych programów podstawowych oraz 7 funkcji dodatkowych. Posiada też program autoczyszczenia i czytelny wyświetlacz. Umożliwia samodzielne ustawienie czasu zakończenia cyklu prania.

Amica DAW 7123 DCiBT wykorzystuje system SteamTouch, czyli parę wodną, która zmiękcza włókna podczas prania. Urządzenie wyposażono w nowoczesny i cichy silnik LogicDrive 2.0. Produkt posiada funkcję dodawania odzieży w trakcie pracy oraz opcję Skróć czas, która pozwala na dużą oszczędność czasu i pieniędzy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada wymienne łożyska, dzięki czemu w przypadku awarii może zostać naprawione. – Przez ciemny kolor drzwiczek jest trudna w utrzymaniu w czystości.
+ Pralka skutecznie dopiera i dokładnie płucze. – Niektóre negatywne opinie dotyczą spasowania elementów urządzenia, na przykład szufladki na detergenty.
+ Jest cicha i nowocześnie się prezentuje.

Pralka Samsung AddWash Slim WW60K42138W

Pralka Samsung AddWash Slim WW60K42138W


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka Samsung AddWash Slim WW60K42138W to model należący do klasy energetycznej A+++. Produkt ma 6 kg pojemności i może wirować z maksymalną prędkością 1200 obr./min. Urządzenie wyróżnia funkcja AddWash, czyli dodatkowe innowacyjne drzwiczki, pozwalające na dodawanie odzieży lub detergentów na każdym etapie prania. Pralka wykorzystuje także technologię Eco Bubble, czyli generator aktywnej piany, która pierze skutecznie i delikatnie nawet w zimnej wodzie.

Samsung AddWash Slim WW60K42138W pracuje w oparciu o system czujników Fuzzy Logic, które kontrolują czas prania, temperaturę i wiele innych czynników, a także automatycznie dostosowują ilość wody czy prędkość obrotów do wagi wsadu. Nowoczesny silnik urządzenia – Digital Inverter – objęty jest aż 10 letnią gwarancją producenta, a ceramiczna grzałka chroni pralkę przed kamieniem.

Zalety: Wady:
+ Pralka posiada funkcję blokady rodzicielskiej i autooczyszczania. – Nie odpompowuje wody przed praniem.
+ Pierze skutecznie, pozostając delikatną dla tkanin. – Nie posiada funkcji skrócenia czasu pracy.
+ Jest cicha i stabilna w trakcie pracy.

Pralka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pralki automatyczne to bardzo obszerna kategoria produktów, w której mieszczą się zarówno modele bardzo nowoczesne, jak i te nieco bardziej tradycyjne. Wybór najlepszego modelu warto w pierwszej kolejności oprzeć jednak nie na funkcjach urządzenia, lecz na jego dwóch podstawowych parametrach. Należą do nich:

 • pojemność – określana również mianem wsadu, czyli ładowność bębna, który może pomieścić od 2,5 do 12 kg odzieży. Jeśli planujemy zakup pralki dla jednej, maksymalnie dwóch osób lepiej wybrać model mieszczący do 5 kg. Nie będzie on jednak wystarczający w przypadku rodzin z dziećmi, które powinny sięgać po pralki automatyczne o pojemności około 7 kg. Pamiętajmy równocześnie, że ładowność przekłada się także na rozmiar urządzenia oraz jego cenę.
 • klasa energetyczna – klasa efektywności energetycznej to prosta podpowiedź dla użytkowników, którzy pragną zakupić urządzenie oszczędne w eksploatacji. Klasyfikacja obejmuje 7 stopni – najniższy to D, a najwyższy A+++. Bardziej energooszczędne pralki automatyczne mogą być droższe, jednak ich zakup zwraca się w postaci obniżonych rachunków za prąd. Chcąc oszczędzić jak największą sumę pieniędzy, warto sprawdzać także szacowane zużycie wody. Producenci przedstawiają tą informację najczęściej w litrach na rok – przeciętnie jest to około 9000 litrów rocznie.

Istotnym parametrem doboru pralki może być również jej klasa efektywności, oznaczana literkami od G do A+++. Im ona wyższa, tym skuteczniej urządzenie powinno prać i odwirowywać odzież. Dla posiadaczy dzieci i zwierząt duże znaczenie miewa także kultura pracy pralki, czyli jej głośność. Natężenie dźwięków generowanych przez tego typu sprzęt AGD powinno oscylować w granicach 50 dB podczas prania oraz 70 dB podczas wirowania.

Pralka automatyczna – funkcje warte uwagi

Współczesne pralki automatyczne posiadają wiele wgranych programów pracy, które można dodatkowo modyfikować, dostosowując je do swoich potrzeb. Ich producenci oferują nam również ciekawe rozwiązania w postaci takich funkcji, jak między innymi:

 • program skrócony – czyli funkcja przeznaczona do szybkiego odświeżania odzieży,
 • funkcja równomiernego rozłożenia wsadu – czyli automatyczne rozłożenie wsadu wewnątrz bębna w sposób równomierny, co pozwala na dokładne wypranie całej odzieży,
 • automatyczny dobór odpowiedniej ilości wody – czyli pobieranie tylko takiej ilości wody, jaka jest potrzebna do wyprania umieszczonego w bębnie wsadu,
 • opóźnienie startu – czyli możliwość zaprogramowania czasu zakończenia cyklu prania,
 • blokada rodzicielska – czyli zablokowanie funkcji pralki po rozpoczęciu cyklu prania,
 • funkcja dodawania odzieży w trakcie prania – czyli możliwość otworzenia drzwiczek pralki w trakcie jej pracy i dodania do bębna kolejnych ubrań lub dodatkowych detergentów.
 • Podsumowanie

  Najlepsze pralki automatyczne to urządzenia dostosowane do potrzeb swoich użytkowników. Nie warto kupować zatem dużego i zaawansowanego technologicznie modelu, jeśli nie planujemy korzystać z wszystkich jego funkcji. Dobrym wyborem jest natomiast postawienie na produkt energooszczędny, czyli taki, którego zakup szybko zwróci się w postaci mniejszych rachunków za energię elektryczną.

  Pralka opinie

  Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!