Strona głównaAGDPralka do zabudowy - ranking 2021

Pralka do zabudowy – ranking 2021

Pralka do zabudowy – co warto wiedzieć?

Pralka do zabudowy to urządzenie przeznaczone do dyskretnego montażu w kuchni lub łazience. Jest odpowiednio dostosowana do bezpiecznego zabudowania w szafce i zawsze ładowana od frontu. Od modelów wolnostojących różni się przede wszystkim możliwościami zastosowań – pralka do zabudowy może służyć jako model wolnostojący, ale pralki wolnostojącej nie da się w pełni zabudować.

Czy warto kupić pralkę do zabudowy? Urządzenie tego typu będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na zachowaniu wysokiej estetyki wykończenia kuchni oraz wtedy, gdy dysponujemy bardzo małą łazienką i jej zabudowanie pozwoli nam przynajmniej optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pralka do zabudowy ranking:

Ranking pralek do zabudowy to zestawienie najpopularniejszych, cieszących się dobrymi opiniami urządzeń pod zabudowę. Umieściliśmy w nim produkty różnych marek oraz w różnej cenie, aby każdy mógł znaleźć na naszej liście model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Pralka do zabudowy Candy CBWM712D-S

Candy CBWM712D-S


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka do zabudowy Candy CBWM712D-S to urządzenie z klasy energetycznej A+++. Produkt wykorzystuje nowoczesne technologie, aby samodzielnie dostosowywać parametry pracy do ilości pranej odzieży. Wykonuje maksymalnie 1200 obrotów na minutę i mieści 7 kg wsadu.

Pralka pod zabudowę została wyposażona w system KG Detector. Dostosowuje on programy pracy do wagi prania, dlatego użytkownik tego modelu nie musi czekać na uzbieranie całego bębna. Specjalna technologia dobierze ilość wody, obroty, zużycie energii i czas trwania cyklu precyzyjnie do ilości załadunku.

Urządzenie posiada 15 programów pracy. Dysponuje opcją opóźnionego startu oraz prania szybkiego, nawet 14-minutowego. Ma również duży, wysoko osadzony otwór, który ułatwia załadunek.

Zalety: Wady:
+ Pralka ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie ma zbyt eleganckiego designu.
+ Posiada wiele praktycznych programów pracy.
+ Cicho pracuje.
+ Należy do wysokiej klasy energetycznej.

Pralka do zabudowy Whirlpool BIWMWG71484

Whirlpool BIWMWG71484


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka do zabudowy Whirlpool BIWMWG71484 to urządzenie o ładowności 7 kilogramów. Produkt należy do klasy energetycznej A+++. Wykonuje aż 1400 obrotów na minutę, dzięki czemu świetnie odwirowuje odzież. Pralka została wyposażona w cichy i niezawodny silnik oraz duży wyświetlacz cyfrowy. Dysponuje funkcją opóźnionego startu oraz wieloma praktycznymi programami pracy.

Do najważniejszych funkcji pralki można zaliczyć takie programy specjalne, jak pranie 30-minutowe, sportowe czy pranie kołder. Urządzenie zachowuje świeżość wypranych ubrań nawet do 6 godzin po skończonym cyklu, a dzięki parze wodnej minimalizuje zagniecenia i bakterie. Bęben pralki wykorzystuje technologię SoftMove, aby dbać o tkaniny oraz ich oryginalne kolory. Produkt oferuje także opcję prania w 15 stopniach, odpowiednią dla wsadu kolorowego.

Zalety: Wady:
+ Pralka ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktu. – Negatywne opinie dotyczą długości niektórych automatycznych cyklów prania.
+ Posiada wiele bardzo praktycznych programów pracy.
+ Jest łatwa w obsłudze i cicho pracuje.

Pralka do zabudowy Bosch WIW24340EU

Bosch WIW24340EU


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka do zabudowy Bosch WIW24340EU to urządzenie zaliczane do klasy energetycznej A +++. Bęben produktu mieści do 7 kg wsadu i jest w stanie pracować z prędkością maksymalnie 1200 obr./min. Pralkę wyposażono w cichy silnik EcoSilence. Dzięki funkcji VarioPerfect sprzęt umożliwia oszczędzanie energii poprzez zmniejszenie jej zużycia lub skrócenie czasu prania. Obudowa urządzenia posiada specjalne tłoczenia, dzięki czemu eliminuje wibracje i dodatkowo wycisza dźwięki emitowane podczas pracy.

Pralka pod zabudowę marki Bosch jest idealna dla zabieganych, ponieważ dzięki funkcji Start/Pauza pozwala na dokładanie odzieży w trakcie prania. Urządzenie wykorzystuje czujniki, które pozwalają na dostosowanie odpowiedniej dla wagi wsadu ilości wody. Produkt dysponuje funkcją programowania czasowego oraz specjalnym trybem pracy, który chroni delikatne tkaniny przez zniszczeniem.

Zalety: Wady:
+ Pralka jest oszczędna w eksploatacji. – Urządzenie ma wysoką cenę.
+ Bardzo cicho pracuje.
+ Ma wiele programów automatycznych.

Pralka do zabudowy Electrolux EW7F348SI

Pralka do zabudowy Electrolux EW7F348SI


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka do zabudowy Electrolux EW7F348SI to urządzenie klasy energetycznej A+++. Produkt ma ładowność 8 kg i może odwirowywać pranie z prędkością 1400 obrotów na minutę. Wybrany model wyróżnia zastosowany systemem SteamCare, który polega na potraktowaniu upranej odzieży redukującą zagniecenia gorącą parą.

Urządzenie posiada specjalne programy piorące do jedwabiu, bawełny, czy odzieży sportowej. Dysponuje także bardzo krótkim cyklem 14- minutowym. Wykorzystuje system kontroli zrównoważenia wsadu oraz technologię Fuzzy Logic, czyli dostosowanie parametrów pracy do wagi prania. Pralka pod zabudowę marki Electrolux oferuje funkcję blokady rodzicielskiej i opóźnionego startu. Jest także zabezpieczona przed zalaniem oraz powstawaniem piany w trakcie płukania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo elegancki design. – Pralka jest bardzo kosztowna.
+ Należy do wysokiej klasy energetycznej.
+ Jest łatwe w obsłudze.
+ Oferuje wiele praktycznych programów pracy.

Pralka do zabudowy Bosch WIW28540EU

Pralka do zabudowy Bosch WIW28540EU


Sprawdź produkt w sklepie:

Pralka do zabudowy Bosch WIW28540EU to model z klasy energetycznej A+++. Bęben urządzenia może wirować z maksymalną prędkością 1400 obrotów na minutę i mieści do 8 kg wsadu. Produkt został wyposażony w cichy silnik EcoSilence Drive oraz system VarioDrum, dzięki któremu pralka dba o kondycję pranych tkanin. Jest to możliwe ze względu na specjalną falistą strukturę bębna oraz dodatkowe łopatki, które przesuwają pranie do środka niezależnie od kierunku obrotów.

Pralka pod zabudowę marki Bosch posiada dożywotnią gwarancję ochrony przed zalaniem. Jest wyposażona w przycisk Start/Pauza, który umożliwia dodanie lub wyjęcie ubrań w trakcie prania. Dzięki specjalnej konstrukcji obudowy AntiVibration, urządzenie emituje mniej hałasu i zachowuje stabilność podczas wirowania.

Zalety: Wady:
+ Pralka jest ekonomiczna w użytkowaniu. – Produkt ma bardzo wysoką cenę.
+ Bardzo cicho pracuje.
+ Posiada aż 17 automatycznych trybów pracy.

Pralka do zabudowy – jak wybrać?

Najważniejsze przy wyborze pralki do zabudowy są oczywiście wymiary urządzenia. Warto mieć przy tym na uwadze, że podczas pracy sprzęty tego typu wibrują, więc nie mogą być ściśle dopasowane do zabudowy. Należy pozostawić im około 2 cm wolnej przestrzeni po bokach oraz 10 cm luzu z tyłu. Poza tym, pralki do zabudowy produkowane są właściwie w jednym standardowym wymiarze, czyli o głębokości 55 cm, szerokości 60 cm i wysokości 83 lub 85 cm. Nie znajdziemy zatem modelów typu slim, dlatego jeśli zależy nam na małej pralce o szerokości 45 cm, musimy wybrać urządzenie wolnostojące.

Jakie inne kryteria trzeba wziąć po uwagę, aby mieć pełną satysfakcję z zakupu swojej pralki pod zabudowę? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom urządzeń tego typu. Należą do nich

  • klasa energetyczna – określana literkami od G do A+++. Wybierając model z klasy energetycznej A++ lub A+++, możemy mieć pewność, że zużyje on najmniejszą możliwą ilość energii.
  • pojemność/ładowność – czyli ilość wsadu, jaki zmieści pralka. W przypadku modelów do zabudowy najczęściej wynosi 7 lub 8 kg.
  • prędkość wirowania – im wyższa, tym bardziej suche pranie wyjmiemy z urządzenia po odwirowaniu.
  • efektywność prania/wirowania – określana klasami przy pomocy literek. Najwyższa ocena efektywności to klasa A.
  • wyświetlacz elektroniczny – dzięki niemu możemy lepiej kontrolować aktualny cykl pracy pralki, sprawdzić ile trwa wybrany program oraz ile czasu pozostało do jego ukończenia.
  • programy automatyczne – im ich więcej, tym większa funkcjonalność pralki. Poza standardowymi programami bardzo praktyczne mogą okazać się takie cykle specjalne, jak pranie superkrótkie/eco, pranie bardzo delikatne, pranie z funkcją odkażania czy pranie wypełnienia pościeli.
  • zabezpieczenia – najważniejsze zabezpieczenie to zabezpieczenie przed zalaniem, jednak rodzice małych dzieci docenią również funkcję blokady panelu sterowania pralki.
  • funkcje dodatkowe – nowoczesne pralki pod zabudowę mogą mieć mnóstwo praktycznych funkcji dodatkowych. Te warte uwagi to przede wszystkim funkcja opóźnionego startu, kontrola piany w trakcie płukania czy też automatyczne dozowanie wody i detergentu według ilości wsadu.

Pralka w kuchni czy w łazience?

Chociaż najlepiej kojarzonym miejscem dla pralki jest łazienka, urządzenie to można zamontować również w kuchni. Rozwiązanie tego typu ma swoje wady i zalety, a jego najważniejszym atutem jest oszczędność cennej przestrzeni w pokoju kąpielowym. Poza tym, dzięki umieszczeniu pralki w kuchni możemy lepiej kontrolować jej pracę na przykład podczas gotowania.

Pralka w kuchni to rozwiązanie, które wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami. Po pierwsze, w pomieszczeniu tego typu nie trzymamy raczej kosza na pranie ani detergentów, dlatego musimy nosić je przed każdym praniem ze schowka czy z łazienki. Podobnie wygląda kwestia rozwieszania upranej już odzieży. Jeśli nie będzie odpowiednio odwirowana, może stać się przyczyną mokrych plam na podłodze. Co więcej, decydując się na pralkę w kuchni musimy dokładnie przemyśleć jej wymiary oraz design. Najlepiej sprawdzi się urządzenie do zabudowy, choć wybór tego typu modelów jest bardzo ograniczony.

Podsumowanie

Pralka do zabudowy to dobre rozwiązanie w nowoczesnych mieszkaniach, w których dba się o zachowanie najwyższego poziomu estetyki wykończenia wnętrz. Dzięki możliwości zamaskowania tego typu urządzenia blatem oraz odpowiednio dobranym frontem, możemy mieć pewność, że sprzęt będzie dyskretny i zachowa swoją funkcjonalność.
Chociaż w przypadku wielu urządzeń do zabudowy musimy liczyć się z wyższą ceną produktu w porównaniu do modelu wolnostojącego, to kupując pralkę do zabudowy nie odczujemy znaczącej różnicy. Dobrej jakości sprzęt kupimy już za około 1000 – 1500 zł, choć naturalnie na rynku dostępne są również warianty w cenie przekraczającej kwotę 3000 zł.

Pralka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!