Strona głównaPralki i suszarkiPralkiNajlepsza pralka do zabudowy - ranking 2024

Najlepsza pralka do zabudowy – ranking 2024 [TOP5]

Pralka do zabudowy – co warto wiedzieć?

Pralka do zabudowy to urządzenie przeznaczone do dyskretnego montażu w kuchni lub łazience. Jest odpowiednio dostosowana do bezpiecznego zabudowania w szafce i zawsze ładowana od frontu. Od modelów wolnostojących różni się przede wszystkim możliwościami zastosowań – pralka do zabudowy może służyć jako model wolnostojący, ale pralki wolnostojącej nie da się w pełni zabudować.

Czy warto kupić pralkę do zabudowy? Urządzenie tego typu będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na zachowaniu wysokiej estetyki wykończenia kuchni oraz wtedy, gdy dysponujemy bardzo małą łazienką i jej zabudowanie pozwoli nam przynajmniej optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pralka do zabudowy ranking:

Ranking pralek do zabudowy to zestawienie najpopularniejszych, cieszących się dobrymi opiniami urządzeń pod zabudowę. Umieściliśmy w nim produkty różnych marek oraz w różnej cenie, aby każdy mógł znaleźć na naszej liście model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Przejrzyj także:

1. Whirlpool BI WMWG 81485 PL

Whirlpool BI WMWG 81485 PL



Whirlpool BI WMWG 81485 PL to pralka do zabudowy o załadunku 8 kg. Urządzenie należy do klasy energetycznej B. Oferuje 14 automatycznych programów prania. Jest sterowane przy pomocy panelu z opcją blokady przycisków. Produkt ma wymiary 59,5 x 54,5 x 8,15 cm.

Pralka wykorzystuje technologię 6. zmysłu, która polega na pracy czujników rozpoznających stopień zabrudzenia prania. Urządzenie na tej postawie dopasowuje parametry cyklu, takie jak ilość wody, czas prania, czy temperatura prania.

Atutem tego modelu jest czytelny wyświetlacz z pozostałym czasem prania, a także prostota obsługi urządzenia osiągnięta za sprawą wygodnego panelu z pokrętłem. Sprzęt oferuje takie programy automatyczne jak syntetyki, wełna, kołdry, szybki 30 minut, czy bawełna 40 stopni. Ma też opcję samego wirowania.

Pralka zużywa 55 kWh energii na 100 cykli oraz 48 litrów wody na cykl. Jej maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obrotów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje.  
+ Jest oszczędna.   
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Oferuje wiele automatycznych programów pracy.  

2. CANDY CBWO 49TWME-S

CANDY CBWO 49TWME-S



CANDY CBWO 49TWME-S to pralka z praktycznymi programami krótkimi, sterowana z poziomu aplikacji na smartfona. Po połączeniu urządzenia z aplikacją użytkownik zyskuje dostęp do takich funkcji jak pomoc online, diagnostyka, czy wskazówki dotyczące prania różnych tkanin.

Sprzęt oferuje opcję opóźnionego startu. Pozwala też zatrzymywać cykl prania i dodawać kolejne ubrania do bębna. Jego atutem jest duża pojemność wsadu, wynosząca aż 9 kg oraz wysoka prędkość wirowania – 1400 obrotów na minutę. Urządzenie ma wymiary 52 x 60 x 82 cm. Generuje hałas do 75 dB.

Produkt zużywa 49 kWh energii na 100 cykli oraz 46 litrów wody na jedno pranie. Należy do klasy energetycznej A. Oferuje takie programy automatyczne jak bawełna, mieszany, perfect 20 stopni, perfect rapid 59 minut, czy szybki: 14, 30, 44 minuty.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości. – Negatywne opinie dotyczą modułu WIFI urządzenia.
+ Jest ekonomiczna.  
+ Ma dużą pojemność i cichy silnik.  

3. Amica AWBI6122LCB

Amica AWBI6122LCB



Amica AWBI6122LCB to urządzenie z klasy energetycznej E, dawniej A++. Pralka posiada wyświetlacz LED, zabezpieczenie przed dziećmi i funkcję opóźnionego startu. Jej atutem jest program ekspresowy (15 minut). Model pozwala regulować prędkość wirowania.

Wymiary urządzenia to 54 x 59,5 x 82,5 cm. Sprzęt jest sterowany elektronicznie. Pozwala regulować temperaturę prania. Wśród jego programów znajdziemy między innymi tryb bawełna 20 stopni, eco, wełna czy antyalergiczny.

Pralka zapamiętuje najczęściej używane cykle i sygnalizuje koniec pracy sygnałem dźwiękowym. Umożliwia skrócenie czasu prania. Produkt mieści do 6 kg wsadu. Jego maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Pralka ma korzystną cenę. – Ma niewiele programów automatycznych.
+ Posiada funkcję opóźnionego startu i umożliwia skrócenie czasu prania. – Należy do niskiej klasy energetycznej.
+ Jest łatwa w obsłudze.  

4. HAIER HWQ90B416FWB-S

HAIER HWQ90B416FWB-S



HAIER HWQ90B416FWB-S to pralka z silnikiem inwerterowym objętym aż 15-letnią gwarancją. Urządzenie mieści 9 kg wsadu. Pozwala dopasowywać długość cyklu prania do potrzeb użytkownika. Oferuje funkcje parowe i szybkie programy do odświeżania odzieży – 15 minut. Dużym atutem tego modelu jest też prędkość wirowania wynosząca aż 1600 obrotów na minutę.

Sprzęt należy do klasy energetycznej A. Wykorzystuje technologię antybakteryjną, która zabezpiecza pralkę przed bakteriami i pleśnią. Dysponuje też specjalną funkcją Smart Dual Spray, która odpowiada za czyszczenie bębna i kołnierza po każdym praniu.

Urządzenie wykorzystuje parę wodną, aby redukować ilość zagnieceń i skracać czas prasowania ubrań. Dzięki funkcji i-Time pozwala dopasować czas prania na podstawie poziomu jego intensywności. Pralka kontroluje ilość piany w bębnie. Pierze skutecznie w niskich temperaturach, mieszając detergent z wodą jeszcze przed wlotem do komory prania.

Sprzęt posiada 5 programów parowych, a także wiele innych programów automatycznych, jak program szybki 30 minut, czy codzienny 59 minut. Dzięki funkcji pauzy pozwala dodawać pranie do bębna w trakcie pracy. Dysponuje też blokadą rodzicielską.

Pralka generuje hałas do 76 dB. Jej wymiary wynoszą 60 cm x 82 cm x 53 cm. Produkt zużywa 49 kWh energii na 100 cykli oraz 53 litry wody na cykl.

Zalety: Wady:
+ Ma wysoką prędkość wirowania. – Ma wysoką cenę.
+ Należy do wysokiej klasy energetycznej. – Nie pozwala odświeżać ubrań samą parą. 
+ Oferuje wiele programów pracy z opcjami modyfikacji.  
+ Cicho pracuje.  

5. Beko WITV8712X0W

Pralka do zabudowy Beko WITV8712X0W



BEKO WITV 8712 X0W to model o załadunku max. 8 kg. Prędkość wirowania tego urządzenia wynosi 1400 obrotów/min. Sprzęt zaliczany jest do klasy energetycznej C, dawniej A+++. Urządzenie posiada specjalny program do ubranek niemowlęcych i dziecięcych (dla osób z alergiami skórnymi). Oferuje również praktyczny cykl prania codziennego (28 minut).

Pralkę wyposażono w niklowaną grzałkę, na której nie osadza się kamień – to przekłada się na mniejszą awaryjność i szybsze nagrzewanie. Produkt wyróżnia się zastosowaniem bębna ze specjalnym wzorem (AquaWave), który jest delikatny dla tkanin oraz technologią AquaFusion, która pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać stosowany detergent zamiast wypłukiwać go z wodą.

Urządzenie posiada blokadę bezpieczeństwa i funkcję opóźnionego startu. Wśród jej programów znajdziemy między innymi cykl do bawełny, ciemnych kolorów, do prania ręcznego i syntetyków. Pralka jest sterowana elektronicznie. Jej wymiary to 60 na 82
57 cm.

Zalety: Wady:
+ Pralka ma atrakcyjną cenę. – Według opinii niektórych użytkowników model głośno pracuje.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Nie posiada zbyt wielu programów automatycznych.
+ Jest energooszczędna.  

Pralka do zabudowy – jak wybrać?

Najważniejsze przy wyborze pralki do zabudowy są oczywiście wymiary urządzenia. Warto mieć przy tym na uwadze, że podczas pracy sprzęty tego typu wibrują, więc nie mogą być ściśle dopasowane do zabudowy. Należy pozostawić im około 2 cm wolnej przestrzeni po bokach oraz 10 cm luzu z tyłu. Poza tym, pralki do zabudowy produkowane są właściwie w jednym standardowym wymiarze, czyli o głębokości 55 cm, szerokości 60 cm i wysokości 83 lub 85 cm. Nie znajdziemy zatem modelów typu slim, dlatego jeśli zależy nam na małej pralce o szerokości 45 cm, musimy wybrać urządzenie wolnostojące.

Jakie inne kryteria trzeba wziąć po uwagę, aby mieć pełną satysfakcję z zakupu swojej pralki pod zabudowę? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom urządzeń tego typu. Należą do nich

  • klasa energetyczna – określana literkami od G do A+++. Wybierając model z klasy energetycznej A++ lub A+++, możemy mieć pewność, że zużyje on najmniejszą możliwą ilość energii.
  • pojemność/ładowność – czyli ilość wsadu, jaki zmieści pralka. W przypadku modelów do zabudowy najczęściej wynosi 7 lub 8 kg.
  • prędkość wirowania – im wyższa, tym bardziej suche pranie wyjmiemy z urządzenia po odwirowaniu.
  • efektywność prania/wirowania – określana klasami przy pomocy literek. Najwyższa ocena efektywności to klasa A.
  • wyświetlacz elektroniczny – dzięki niemu możemy lepiej kontrolować aktualny cykl pracy pralki, sprawdzić ile trwa wybrany program oraz ile czasu pozostało do jego ukończenia.
  • programy automatyczne – im ich więcej, tym większa funkcjonalność pralki. Poza standardowymi programami bardzo praktyczne mogą okazać się takie cykle specjalne, jak pranie superkrótkie/eco, pranie bardzo delikatne, pranie z funkcją odkażania czy pranie wypełnienia pościeli.
  • zabezpieczenia – najważniejsze zabezpieczenie to zabezpieczenie przed zalaniem, jednak rodzice małych dzieci docenią również funkcję blokady panelu sterowania pralki.
  • funkcje dodatkowe – nowoczesne pralki pod zabudowę mogą mieć mnóstwo praktycznych funkcji dodatkowych. Te warte uwagi to przede wszystkim funkcja opóźnionego startu, kontrola piany w trakcie płukania czy też automatyczne dozowanie wody i detergentu według ilości wsadu.

Pralka w kuchni czy w łazience?

Chociaż najlepiej kojarzonym miejscem dla pralki jest łazienka, urządzenie to można zamontować również w kuchni. Rozwiązanie tego typu ma swoje wady i zalety, a jego najważniejszym atutem jest oszczędność cennej przestrzeni w pokoju kąpielowym. Poza tym, dzięki umieszczeniu pralki w kuchni możemy lepiej kontrolować jej pracę na przykład podczas gotowania.

Pralka w kuchni to rozwiązanie, które wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami. Po pierwsze, w pomieszczeniu tego typu nie trzymamy raczej kosza na pranie ani detergentów, dlatego musimy nosić je przed każdym praniem ze schowka czy z łazienki. Podobnie wygląda kwestia rozwieszania upranej już odzieży. Jeśli nie będzie odpowiednio odwirowana, może stać się przyczyną mokrych plam na podłodze. Co więcej, decydując się na pralkę w kuchni musimy dokładnie przemyśleć jej wymiary oraz design. Najlepiej sprawdzi się urządzenie do zabudowy, choć wybór tego typu modelów jest bardzo ograniczony.

Podsumowanie

Pralka do zabudowy to dobre rozwiązanie w nowoczesnych mieszkaniach, w których dba się o zachowanie najwyższego poziomu estetyki wykończenia wnętrz. Dzięki możliwości zamaskowania tego typu urządzenia blatem oraz odpowiednio dobranym frontem, możemy mieć pewność, że sprzęt będzie dyskretny i zachowa swoją funkcjonalność.
Chociaż w przypadku wielu urządzeń do zabudowy musimy liczyć się z wyższą ceną produktu w porównaniu do modelu wolnostojącego, to kupując pralkę do zabudowy nie odczujemy znaczącej różnicy. Dobrej jakości sprzęt kupimy już za około 1000 – 1500 zł, choć naturalnie na rynku dostępne są również warianty w cenie przekraczającej kwotę 3000 zł.

Pralka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd