Strona głównaAGDZmywarka do zabudowy - ranking 2021

Zmywarka do zabudowy – ranking 2021

Zmywarka do zabudowy – jaką kupić?

Zmywarka do zabudowy to urządzenie dyskretne, subtelne i niemal niewidoczne wśród gotowego aneksu kuchennego. Modele tego typu dzielimy na te częściowo lub całkowicie zintegrowane. Pierwsze posiadają widoczny z zewnątrz panel sterowania, drugie są natomiast w pełni ukryte za odpowiednio dobranym frontem. Rodzaj panelu to jedna z ważniejszych cech zmywarki, jednak nie tak istotna, jak jej rozmiar.

Wśród ofert produktów tego typu czeka na nas zmywarka do zabudowy 40 oraz zmywarka do zabudowy 60. Którą z nich wybrać? Odpowiedź zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz dostępnego w kuchni miejsca. Większe urządzenie będzie lepsze dla rodzin, mniejsze dla par i osób mieszkających w pojedynkę. Chociaż wybór pomiędzy zmywarkami 40 a 60 nie powinien przechylać się odgórnie na żadną stronę to w praktyce okazuje się jednak, że na rynku dostępnych jest znacznie więcej modelów o dużych gabarytach.

Zmywarka do zabudowy ranking:

Ranking zmywarek do zabudowy to podwójne zestawienie najlepszych modelów zmywarek z kategorii 40 i 60 cm. Znalazły się w nim popularne i dobrze oceniane produkty wraz z ich najważniejszymi funkcjami oraz głównymi zaletami i wadami. Sprawdź, który z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

Zmywarka do zabudowy 60 ranking top 3:

Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

Siemens SN636X03ME


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME to urządzenie z klasy energetycznej A++, mieszczące 14 kompletów naczyń. Produkt posiada ukryty panel sterowania, dzięki czemu pozostaje w kuchni zupełnie niewidoczny. Zmywarka wykorzystuje funkcję varioSpeed Plus, umożliwiającą zredukowanie czasu zmywania i suszenia naczyń. Wyposażone w silnik iQdrive urządzenie pracuje cicho i zużywa niewielką ilość energii.

Siemens SN636X03ME posiada zabezpieczenie przed wyciekiem wody oraz czujnik aquaSensor, który dostosowuje jej ilość do stopnia zabrudzenia naczyń. Zmywarka została wyposażona w szufladę vario3, czyli dodatkowy trzeci poziom składowania sztućców i akcesoriów oraz kosze z systemem varioFlex, dostosowujące się do potrzeb użytkownika.

Urządzenie wykorzystuje w swojej pracy asystenta dozowania detergentów. Ma również specjalny program oczyszczający wnętrze oraz innowacyjny infoLight, czyli punkt świetlny, który wyświetla na podłodze informacje dotyczące cyklu zmywania.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka pracuje efektownie i jest oszczędna. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy zmywarki.
+ Posiada stalowe wnętrze i dodatkową trzecią szufladę.
+ Dysponuje automatycznymi programami pracy oraz funkcją ich modyfikowania.

Zmywarka do zabudowy Bosch SMV68MX03E

Bosch SMV68MX03


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka do zabudowy Bosch SMV68MX03E to produkt z klasy energetycznej A+++, mieszczący 14 kompletów naczyń. Urządzenie posiada ukryty panel sterowania. Do swojej pracy wykorzystuje technologię ActiveWater, pozwalającą na maksymalne wykorzystanie wody i energii. Dzięki technologii suszenia Zeolith zamienia ciepło wytwarzane podczas mycia naczyń w nadmuch służący do ich wysuszenia. Zmywarka dysponuje programem autoczyszczenia MachineCare. Ma także bardzo cichy silnik EcoSilence Drive.

Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową szufladę Vario3 oraz funkcję TimeLight, czyli wyświetlanie informacji o aktualnej fazie cyklu na podłodze przed zmywarką. Produkt umożliwia wybór intensywnej strefy czyszczenia, przeznaczonej do mycia mocno zabrudzonych garnków czy patelni. Dzięki funkcji VarioSpeed Plus czyści do 3 razy szybciej, zachowując przy tym doskonałe efekty. Zmywarka jest w pełni zabezpieczona przed wyciekiem wody. Ma także sensor załadunku, asystenta dozowania oraz czujniki badające stopień zabrudzenia wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest ekonomiczne i dokładnie zmywa naczynia. – Ma wysoką cenę.
+ Bardzo cicho pracuje.
+ Ma wiele programów pracy i liczne funkcje dodatkowe.

Zmywarka do zabudowy Amica DIM604O

Amica DIM604O


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka do zabudowy Amica DIM604O to urządzenie z klasy energetycznej A+. Posiada zintegrowany panel sterowania i mieści 12 kompletów naczyń. W swojej pracy wykorzystuje bezszczotkowy silnik Twin-Speed, który wyróżnia się cichym i energooszczędnym funkcjonowaniem. Dzięki systemowi HotAir zużywa ciepło rozgrzanych po płukaniu naczyń, aby wysuszyć je dokładnie i bez strat energii.

Zmywarka dysponuje funkcją opóźnionego startu. Może zostać uruchomiona przy niepełnym załadunku z wykorzystaniem programu, który zmniejsza zużycie wody i prądu. Posiada składane kosze i komorę ze stali nierdzewnej. Informuje o konieczności uzupełnienia nabłyszczacza oraz soli do zmywarek. Jest zabezpieczona przed wyciekiem wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy zmywarki oraz jakości wykonania panelu sterowania.
+ Jest pakowna.
+ Zapewnia dobre efekty czyszczenia.

Zmywarka do zabudowy 45 ranking top 3:

Zmywarka do zabudowy Bosch SPV44IX00E

Zmywarka do zabudowy Bosch SPV44IX00E


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka pod zabudowę Bosch SPV44IX00E to produkt z klasy energetycznej A+, mieszczący maksymalnie 9 kompletów naczyń. Urządzenie posiada ukryty panel sterowania, a w swojej pracy wykorzystuje innowacyjną technologię ActiveWater, pozwalającą na obniżenie zużycia wody i energii. Zmywarka wyposażona została w bardzo cichy i oszczędny silnik EcoSilence Drive, a także w system zraszania, który optymalizuje cyrkulację wody, gwarantując najlepsze rezultaty zmywania.

Urządzenie posiada specjalny program MachineCare, który służy do cyklicznego czyszczenia wnętrza zmywarki. Dzięki funkcji VarioSpeed Plus pozwala skrócić czas mycia naczyń bez rezygnowania z doskonałych efektów. Wybrany model emituje wiązkę światła informującą o postępie aktualnego cyklu pracy. Ma także specjalny program nocny. Najważniejsze funkcje produktu to przede wszystkim sensor załadunku oraz czujnik AquaSensor, pozwalający kontrolować zużycie wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Niektóre negatywne opinie sugerują, że zmywarka może nie dosuszać naczyń po ich umyciu.
+ Skutecznie czyści naczynia i jest przy tym oszczędne.
+ Nie sprawia trudności w obsłudze.

Zmywarka do zabudowy Bosch SPV66TX01E

Zmywarka do zabudowy Bosch SPV66TX01E


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka pod zabudowę Bosch SPV66TX01E należy do urządzeń o klasie efektywności energetycznej A+++. Produkt mieści maksymalnie 10 kompletów naczyń i posiada dyskretnie ukryty panel sterowania. Dzięki technologi AvticeWater łączy wydajność pracy z doskonałymi rezultatami. Posiada także cichy i energooszczędny silnik EcoSilence Drive oraz system suszenia oparty na technologii Zeolith, czyli wykorzystujący naturalną zdolność przetwarzania wilgoci w energię, jaką posiada minerał zwany zeolitem.

Urządzenie dysponuje systemem zraszania DuoPower, gwarantującym doprowadzanie wody do każdego zakamarka komory mycia. Posiada również specjalny program do szkła oraz kilka uniwersalnych cyklów automatycznych. Wyróżnia się klimatycznym podświetleniem wnętrza. O optymalne zużycie wody i energii dba przy pomocy sensora załadunku oraz czujników stopnia zabrudzenia wody.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka jest bardzo dokładna i oszczędna. – Nie posiada programów automatycznych, które trwają krócej niż 60 minut.
+ Doskonale suszy naczynia.
+ Bardzo cicho pracuje.

Zmywarka do zabudowy Amica DIM404O

Zmywarka do zabudowy Amica DIM404O


Sprawdź produkt w sklepie:

Zmywarka pod zabudowę Amica DIM404O jest urządzeniem o klasie efektywności energetycznej A+, mieszczącym do 9 kompletów naczyń. Produkt posiada zintegrowany panel sterowania. Wyposażony został w oszczędny i cichy silnik Twin-Speed. Podczas suszenia wykorzystuje system HotAir, dzięki któremu na zasadzie kondensacji ciepło z rozgrzanych po płukaniu naczyń ogrzewa również powietrze. Zmywarka posiada funkcję opóźnienia startu oraz opcję HalfLoad, czyli program przeznaczony do mycia mniejszej ilości załadunku.

Komora urządzenia wykonana została z higienicznej stali nierdzewnej. Wybrany model informuje o konieczności uzupełnienia soli i nabłyszczacza, a dzięki funkcji WashRestart wznawia swoją pracę, jeśli została ona przerwana wskutek braku prądu. Posiada także składane i ruchome elementy koszy, co pozwala dostosowywać je do aktualnych potrzeb użytkownika.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest przystępne cenowo. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykonania koszy na naczynia.
+ Dokładnie myje i suszy naczynia.
+ Jest łatwe w obsłudze.

Zmywarka pod zabudowę – jaką wybrać?

Większość urządzeń produkowanych do zabudowy ma znacznie wyższą cenę niż modele wolnostojące, jednak w przypadku zmywarek różnica ta zdaje się praktycznie nie występować. Wybór pomiędzy produktami tego typu wygląda zatem bardzo podobnie, jak w przypadku tradycyjnych wariantów, choć jest jednocześnie bardzo okrojony. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

  • panel sterowania – całkowicie lub częściowo zintegrowany. Pierwszy będzie zupełnie niewidoczny z zewnątrz, elegancki i dyskretny, natomiast drugi nieco wygodniejszy w użyciu.
  • klasa energetyczna – czyli energooszczędność urządzenia, określana przy pomocy literek od G (najniższa) do A+++ (najwyższa).
  • pojemność – czyli przede wszystkim szerokość urządzenia tj. wersja slim 45 cm lub wersja standardowa 60 cm. Należy dobrać ją głównie pod kątem ilości domowników. W decyzji pomocna może okazać się informacja odnośnie ilości mieszczących się wewnątrz zmywarki kompletów naczyń.
  • klasa zmywania i klasa suszenia – czyli skuteczność mycia i suszenia naczyń opisywana przy pomocy literek od G do A.
  • programy automatyczne – czyli automatycznie zaprogramowane cykle pracy odpowiednie dla danego stopnia zabrudzenia czy rodzaju mytych naczyń. Wśród nich warto szukać programów codziennych, krótkich czy ekologicznych, a także praktycznej opcji mycia połowy załadunku.
  • funkcje dodatkowe – im nowocześniejsze urządzenie, tym więcej funkcji dodatkowych będzie posiadało. Mogą to być między innymi sensory odczytujące stopień zabrudzenia naczyń czy poziom zapełnienia zmywarki, a następnie automatycznie dostosowujące do tych danych swoje parametry pracy. Praktycznymi funkcjami są także: blokada rodzicielska, opóźniony start, asystent dozowania detergentów czy wyświetlanie informacji o aktualnym cyklu na podłodze przed zmywarką (w przypadku urządzeń z panelem w pełni zintegrowanym).

Podsumowanie

Zmywarki do zabudowy to urządzenia, dzięki którym możliwe jest stworzenie bardzo eleganckiej i funkcjonalnej kuchni. Ceny tego typu produktów nie są zbyt wygórowane i zaczynają się już od około 1000 zł, choć w zależności od marki czy modelu mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Wybór idealnej zmywarki pod zabudowę warto poprzedzić dobrym rozeznaniem, gdyż jej wymiana nie należy do najprostszych i najwygodniejszych zadań.

Zmywarka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!