Strona głównaAGDZmywarkiNajlepsza zmywarka do zabudowy - ranking 2024

Najlepsza zmywarka do zabudowy – ranking 2024 [TOP3]

Zmywarka do zabudowy – jaką kupić?

Zmywarka do zabudowy to urządzenie dyskretne, subtelne i niemal niewidoczne wśród gotowego aneksu kuchennego. Modele tego typu dzielimy na te częściowo lub całkowicie zintegrowane. Pierwsze posiadają widoczny z zewnątrz panel sterowania, drugie są natomiast w pełni ukryte za odpowiednio dobranym frontem. Rodzaj panelu to jedna z ważniejszych cech zmywarki, jednak nie tak istotna, jak jej rozmiar.

Wśród ofert produktów tego typu czeka na nas zmywarka do zabudowy 40 oraz zmywarka do zabudowy 60. Którą z nich wybrać? Odpowiedź zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz dostępnego w kuchni miejsca. Większe urządzenie będzie lepsze dla rodzin, mniejsze dla par i osób mieszkających w pojedynkę. Chociaż wybór pomiędzy zmywarkami 40 a 60 nie powinien przechylać się odgórnie na żadną stronę to w praktyce okazuje się jednak, że na rynku dostępnych jest znacznie więcej modelów o dużych gabarytach.

Przejrzyj także:

Zmywarka do zabudowy ranking:

Ranking zmywarek do zabudowy to podwójne zestawienie najlepszych modelów zmywarek z kategorii 40 i 60 cm. Znalazły się w nim popularne i dobrze oceniane produkty wraz z ich najważniejszymi funkcjami oraz głównymi zaletami i wadami. Sprawdź, który z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

Wybierz również najlepsze kostki do zmywarki.

Zmywarka do zabudowy 60 ranking top 3:

1. Electrolux EEA717100L

Electrolux EEA717100L



Electrolux EEA717100L to model z serii 300, wykorzystujący technologię AirDry. Produkt posiada także praktyczne zawiasy Perfect Fit i krótki program 30-minutowy. Urządzenie automatycznie otwiera drzwiczki podczas suszenia. Wykorzystuje również naturalny przepływ powietrza, aby dokładnie usuwać wodę z naczyń.

Produkt wyposażono w przesuwne zawiasy, ułatwiające instalację zmywarki i dostosowanie jej do wysokości wnęki. Co ważne, model można podłączyć do ciepłej wody, zapewniając sobie dużą oszczędność energii. Sprzęt posiada wyświetlacz LED, wskaźnik braku soli i nabłyszczcza oraz funkcję regulacji wysokości kosza i półkę na filiżanki.

Zmywarka ma wymiary 59,6 x 81,8 x 55 cm. Mieści 13 kompletów naczyń. W jednym cyklu zużywa 9,9 litra wody. Posiada 5 programów pracy, w tym 30-minutowy i eco. Dysponuje funkcją opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Ma ograniczoną funkcję opóźnionego startu (max. 3 godziny).
+ Dobrze domywa naczynia nawet w krótkich cyklach (poza przyschniętymi zabrudzeniami).  
+ Ma przemyślane wnętrze.  

2. Whirlpool WBC 3C26 B

Whirlpool WBC 3C26 B



Whirlpool WBC3C26B to zmywarka zaliczana do urządzeń z klasy efektywności energetycznej E, dawniej A++. Model zużywa 9,5 litra wody na jeden cykl. Mieści 14 kompletów naczyń. Posiada 8 programów pracy i wyświetlacz elektroniczny. Jak większość sprzętów tej marki wykorzystuje technologię 6-tego zmysłu.

Urządzenie myje naczynia strefowo. Posiada specjalną półkę na sztućce i akcesoria. Dzięki silnikowi inwerterowemu jest cichsze i bardziej energooszczędne. Model można programować na wybraną godzinę. Sprzęt zabezpieczono automatycznym systemem odcięcia wody w przypadku awarii.

Zmywarka ma regulowaną wysokość kosza i specjalne zabezpieczenie przed dziećmi. Dzięki czujnikom sama dobiera moc, temperaturę i czas zmywania. Wykorzystuje także odpowiednio zaprojektowaną cyrkulację powietrza, aby skutecznie suszyć naczynia i sama otwiera drzwi urządzenia po zakończeniu pracy.

Wymiary produktu wynoszą 59,5 x 82 x 57 cm. Urządzenie posiada wskaźnik braku soli i nabłyszczacza. Wśród jego programów pracy znajdziemy między innymi tryb codzienny, eco, delikatny oraz intensywny. Zmywarka nie ma opcji częściowego załadunku.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą czasu trwania niektórych programów pracy.
+ Bardzo cicho pracuje.  
+ Dobrze domywa naczynia.  

3. Electrolux EEM69310L

Electrolux EEM69310L



Electrolux EEM69310L wyróżnia się zastosowaniem funkcji QuickSelect, czyli możliwości samodzielnego ustalenia czasu zmywania i dodatkowych opcji. Produkt wyposażono w trzeci, dodatkowy kosz na różne nieporęczne akcesoria kuchenne. Model posiada także praktyczne uchwyty i wsporniki do delikatnych naczyń, na przykład kieliszków.

Sprzęt dysponuje specjalnym ramieniem SatelliteClean, które obraca się podwójnie i stale zmienia kąt pryskania wodą. Zmywarka dba także o szklane naczynia, myjąc je w 45 stopniach. Model posiada wyświetlacz podłogowy i program auto, który przy pomocy czujników dostosuje zużycie energii oraz wody do ilości wsadu i stopnia zabrudzenia.

Urządzenie mieści 15 kompletów naczyń. Oferuje funkcję opóźnionego startu i praktyczny program szybki (30 minut). Dysponuje też opcją dezynfekcji i programem konserwacyjnym, który usuwa tłuszcz i kamień z wnętrza zmywarki.

Model zużywa 11 litrów wody na cykl. Jest zabezpieczony przed zalaniem i posiada wskaźniki braku soli oraz nabłyszczacza. Należy do klasy efektywności energetycznej D. Umożliwia mycie połowy załadunku. Wśród programów pracy urządzenia znajdziemy między innymi tryb eco, codzienny i szybki. Sprzęt ma wymiary 60 na 82 na 55 cm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo skutecznie domywa naczynia. – Ma wysoką cenę.
+ Jest nowoczesne i świetnie się prezentuje.  
+ Ma dobrze przemyślane wnętrze.  

Zmywarka do zabudowy 45 ranking top 3:

1. Samsung DW 50R4040BB

Samsung DW 50R4040BB



Samsung DW 50R4040BB to model z klasy energetycznej F, mieszczący 9 kompletów naczyń. Urządzenie posiada regulowany kosz. Umożliwia uruchomienie zmywania dla połowy załadunku, bez strat energii czy wody. Dysponuje również funkcjonalnym koszem na sztućce i przybory.

Sprzęt oferuje 6 automatycznych programów pracy, w tym szybki, eco, ekspresowy czy delikatny. Dodatkowo, pozwala dezynfekować naczynia wysoką temperaturą. Urządzenie odcina dopływ wody podczas awarii. Jego panel sterowania umieszczono od wewnątrz. Zmywarka ma wymiary 44,8 na 55 na 81,5 cm. Zużywa 9,5 litra wody na cykl. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi i funkcję opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Zmywarka jest cicha. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Została solidnie wykonana.  
+ Posiada funkcję mycia połowy załadunku.  

2. ELECTROLUX KECB7310L

ELECTROLUX KECB7310L



ELECTROLUX KECB7310L ComfortLift wyróżnia się zastosowaniem systemu unoszenia koszy do załadowywania i rozładowywania zmywarki. Urządzenie dostosowuje parametry pracy do potrzeb użytkownika. Posiada też praktyczny trzeci kosz na przybory kuchenne.

Sprzęt posiada uchwyty i wsporniki na delikatne naczynia. Dzięki specjalnemu ramieniu myje je szybciej i dokładniej niż inne urządzenia tego typu. Oferuje też program do czyszczenia szkła. Szczególnym atutem urządzenia jest wyświetlacz podłogowy.

Produkt posiada automatyczny czujnik inteligentny, który dostosowuje zużycie wody i energii do stopnia zabrudzenia naczyń. Model mieści 14 kompletów zastawy. Oferuje tryb opóźnionego startu i program szybki 30 minut. Dzięki funkcji Machine Care samoczynnie oczyszcza swoją komorę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma praktyczne unoszone kosze. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada funkcjonalne wnętrze.  

3. Whirlpool WSIO3T1256PEX

Whirlpool WSIO3T1256PEX



Whirlpool WSIO3T1256PEX to model urządzenia należącego do klasy energetycznej E. Sprzęt zużywa 6 litrów wody na jeden cykl. Mieści 10 kompletów naczyń. Posiada elektroniczny wyświetlacz i 8 programów pracy. Wykorzystuje technologię 6-tego zmysłu i system naturalnego suszenia. Atutem zmywarki jest sygnalizacja LED, informująca o zakończeniu pracy.

Produkt umożliwia zmywanie strefowe (wybrany kosz). Pozwala także na ustawienie automatycznego startu czy skrócenie trwającego już programu. Jest zabezpieczony poprzez automatyczne odcięcie dopływu wody w przypadku awarii. Dysponuje też systemem samooczyszczającym wnętrze.

Dzięki technologii 6-tego zmysłu urządzenie samo dostosowuje temperaturę, czas i moc zmywania do zabrudzeń. Z kolei o doskonałe rezultaty suszenia dba system automatycznego otwierania drzwi po zakończeniu cyklu zmywania. Model zużywa niewielkie ilości wody poprzez filtrowanie tej użytej do płukania.

Urządzenie informuje o zakończonej pracy przy pomocy światła LED. Umożliwia mycie wybranego kosza, bez konieczności zapełniania całej zmywarki. Posiada silnik inwerterowy, redukujący hałas i wibracje. Dzięki regulowanemu koszowi pozwala wygodniej rozmieszczać naczynia we wnętrzu.

Sprzęt ma wymiary 44,8 cm na 82 cm na 55,5 cm. Oferuje 8 programów pracy, w tym codzienny, eco, szybki i samoczyszczenie. Posiada ukryty panel sterowania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie zużywa mało wody w trybie eco. – Nie umożliwia sprawdzenia pozostałego czasu pracy.
+ Samo otwiera drzwiczki po zakończeniu cyklu.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

Zmywarka pod zabudowę – jaką wybrać?

Większość urządzeń produkowanych do zabudowy ma znacznie wyższą cenę niż modele wolnostojące, jednak w przypadku zmywarek różnica ta zdaje się praktycznie nie występować. Wybór pomiędzy produktami tego typu wygląda zatem bardzo podobnie, jak w przypadku tradycyjnych wariantów, choć jest jednocześnie bardzo okrojony. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

  • panel sterowania – całkowicie lub częściowo zintegrowany. Pierwszy będzie zupełnie niewidoczny z zewnątrz, elegancki i dyskretny, natomiast drugi nieco wygodniejszy w użyciu.
  • klasa energetyczna – czyli energooszczędność urządzenia, określana przy pomocy literek od G (najniższa) do A+++ (najwyższa).
  • pojemność – czyli przede wszystkim szerokość urządzenia tj. wersja slim 45 cm lub wersja standardowa 60 cm. Należy dobrać ją głównie pod kątem ilości domowników. W decyzji pomocna może okazać się informacja odnośnie ilości mieszczących się wewnątrz zmywarki kompletów naczyń.
  • klasa zmywania i klasa suszenia – czyli skuteczność mycia i suszenia naczyń opisywana przy pomocy literek od G do A.
  • programy automatyczne – czyli automatycznie zaprogramowane cykle pracy odpowiednie dla danego stopnia zabrudzenia czy rodzaju mytych naczyń. Wśród nich warto szukać programów codziennych, krótkich czy ekologicznych, a także praktycznej opcji mycia połowy załadunku.
  • funkcje dodatkowe – im nowocześniejsze urządzenie, tym więcej funkcji dodatkowych będzie posiadało. Mogą to być między innymi sensory odczytujące stopień zabrudzenia naczyń czy poziom zapełnienia zmywarki, a następnie automatycznie dostosowujące do tych danych swoje parametry pracy. Praktycznymi funkcjami są także: blokada rodzicielska, opóźniony start, asystent dozowania detergentów czy wyświetlanie informacji o aktualnym cyklu na podłodze przed zmywarką (w przypadku urządzeń z panelem w pełni zintegrowanym).

Podsumowanie

Zmywarki do zabudowy to urządzenia, dzięki którym możliwe jest stworzenie bardzo eleganckiej i funkcjonalnej kuchni. Ceny tego typu produktów nie są zbyt wygórowane i zaczynają się już od około 1000 zł, choć w zależności od marki czy modelu mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Wybór idealnej zmywarki pod zabudowę warto poprzedzić dobrym rozeznaniem, gdyż jej wymiana nie należy do najprostszych i najwygodniejszych zadań.

Zmywarka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pit832
Pit832
1 rok temu

Dzien dobry
Nie ma zmywarek 40 cm , tylko 45 cm

Pit832
Pit832
1 rok temu

Dzien dobry
Nie ma zmywarek 40 cm

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd