Zmywarka do zabudowy to urządzenie dyskretne, niemal niewidoczne wśród zabudowanego aneksu kuchennego. Modele tego typu dzielimy na warianty częściowo lub całkowicie zintegrowane. Pierwsze posiadają widoczny z zewnątrz panel sterowania, drugie są natomiast w pełni ukryte za odpowiednio dobranym frontem. Rodzaj panelu to jedna z ważniejszych cech zmywarki, jednak nie tak istotna, jak jej rozmiar.
Wśród produktów tego typu czeka na nas zmywarka do zabudowy 45 oraz zmywarka do zabudowy 60 cm. Którą z nich wybrać? Odpowiedź zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz dostępnego w kuchni miejsca. Większe urządzenie będzie lepsze dla rodzin, mniejsze dla par i osób mieszkających w pojedynkę. Chociaż wybór pomiędzy zmywarkami 45 a 60 cm nie powinien przechylać się odgórnie na żadną stronę, to w praktyce okazuje się jednak, że na rynku dostępnych jest znacznie więcej modeli o dużych gabarytach.
Zmywarka do zabudowy ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking zmywarek
- ranking zmywarek 60 cm
- ranking zmywarek 45 cm
- ranking zmywarek 45 cm do zabudowy
- ranking zmywarek do zabudowy 60 cm
Zmywarka pod zabudowę – jaką wybrać?
Większość urządzeń produkowanych pod zabudowę ma znacznie wyższą cenę niż modele wolnostojące, jednak w przypadku zmywarek różnica ta zdaje się praktycznie nie występować. Wybór pomiędzy produktami tego typu wygląda zatem bardzo podobnie, jak w przypadku tradycyjnych wariantów. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Kluczowe parametry to:
- panel sterowania – całkowicie lub częściowo zintegrowany. Pierwszy będzie zupełnie niewidoczny z zewnątrz, elegancki i dyskretny, natomiast drugi nieco wygodniejszy w użytkowaniu.
- klasa energetyczna – czyli energooszczędność urządzenia, określana przy pomocy literek od G (najniższa) do A+++ (najwyższa).
- pojemność – czyli przede wszystkim szerokość urządzenia tj. wersja slim 45 cm lub wersja standardowa 60 cm. Należy dobrać ją głównie pod kątem liczby domowników. W decyzji pomocna może okazać się informacja dotycząca ilości mieszczących się wewnątrz zmywarki kompletów naczyń.
- klasa zmywania i klasa suszenia – czyli skuteczność mycia i suszenia naczyń opisywana przy pomocy literek od G do A.
- programy automatyczne – wśród nich warto szukać programów codziennych, krótkich czy ekologicznych, a także praktycznej opcji mycia połowy załadunku.
- funkcje dodatkowe – im nowocześniejsze urządzenie, tym więcej funkcji dodatkowych będzie posiadało. Mogą to być między innymi sensory odczytujące stopień zabrudzenia naczyń czy poziom zapełnienia zmywarki, a następnie automatycznie dostosowujące do tych danych swoje parametry pracy. Praktycznymi funkcjami są także: sterowanie smartfonem, autodozowanie, automatyczne uchylanie drzwiczek, unoszony kosz, blokada rodzicielska, opóźniony start, asystent dozowania detergentów czy wyświetlanie informacji o postępie cyklu na podłodze przed zmywarką (w przypadku urządzeń z panelem w pełni zintegrowanym).
Zmywarka do zabudowy: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Dzien dobry
Nie ma zmywarek 40 cm , tylko 45 cm
Dzien dobry
Nie ma zmywarek 40 cm