Strona głównaDom i ogródKosiarka samojezdna - ranking 2021

Kosiarka samojezdna – ranking 2021

Kosiarka samojezdna – co to takiego?

Kosiarka samojezdna bywa nazywana również robotem koszącym lub kosiarką robotem. Jest to swojego rodzaju odpowiednik robotów sprzątających, czyli odkurzaczy i mopów automatycznych. Kosiarka samojezdna – jak wskazuje na to jej nazwa – nie wymaga prowadzenia przez użytkownika. Samodzielnie przemieszcza się po trawniku, ścinając trawę tak, jak została do tego zaprogramowana.

Szukasz innego typu kosiarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

 • Ranking kosiarek spalinowych
 • Ranking kosiarek elektrycznych
 • Kosiarka samojezdna ranking:

  Ranking kosiarek samojezdnych to zestawienie robotów koszących odpowiednich do ogrodów o różnej powierzchni. Poszczególne z przedstawionych modeli mają także inny sposób sterowania i obsługi oraz różne funkcje, dzięki czemu dopasowują się do potrzeb każdego użytkownika.

Kosiarka samojezdna NAC RLM800-NG

NAC RLM800-NG


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka samojezdna NAC RLM800-NG to urządzenie o mocy 85 W, wyposażone w akumulator pozwalający na wykoszenie 135 m2 trawy na jednym ładowaniu. Produkt posiada funkcję ochrony przed kradzieżą. Dzięki mulczowaniu pozwala zapomnieć o konieczności zbierania i wywożenia lub kompostowania ściętej trawy. Robot koszący ma ergonomiczny kształt i ładnie się prezentuje.

Atutem urządzenia jest obecność stacji dokującej, do której robot powraca samoczynnie w celu naładowania akumulatora. Pełne ładowanie trwa około 45 minut i pozwala na 60 – 90 minut ciągłej pracy. Produkt jest łatwy w obsłudze i zaprogramowaniu. Posiada czujnik deszczu, podniesienia, prowadzenia i napotkania przeszkody. Kosiarka zalecana jest do obszarów nieprzekraczających 800 m2.

Urządzenie zostało wyposażone w trzy noże obrotowe. Dysponuje funkcją regulacji wysokości koszenia. Posiada wyświetlacz. Nie jest sterowane pilotem ani telefonem. Ma natomiast wbudowaną blokadę na kod PIN.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada opcji sterowania zdalnego.
+ Pracuje dokładnie i precyzyjnie.
+ Posiada ochronę przed kradzieżą.

Kosiarka samojezdna Gardena Sileno Life 750

Gardena Sileno Life 750


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka samojezdna Gardena Sileno Life 750 to urządzenie wyróżniające się bardzo cichą pracą, sterowane zdalnie z poziomu aplikacji. Produkt posiada kabel doprowadzający, który gwarantuje, że robot kosiarka zawsze trafi do stacji ładującej. Sprzęt może pracować również w trakcie deszczu lub bezpośrednio po nim.

Urządzenie jest łatwe w programowaniu, dzięki asystentowi i nawigacji. Posiada funkcję spot cutting, która radzi sobie w gęstą trawą w trudno dostępnych miejscach. Robot kosiarka może być myty przy pomocy wody z węża ogrodowego. Dysponuje systemem inteligentnego koszenia, które dostosowuje harmonogram pracy do wzrostu trawy.

Produkt wyposażono w dwustronnie szlifowane ostrza. Dzięki temu, że urządzenie obcina trawę codziennie, nie ma potrzeby zbierania jej z trawnika. Kosiarka dysponuje regulacją wysokości koszenia. Nadaje się do powierzchni maksymalnie 750 m2. Czujnik kolizyjny pozwala kosiarce skutecznie omijać przeszkody. Noże tnące zatrzymują się natychmiast w momencie podniesienia robota. Model posiada ochronę przed kradzieżą.

Zalety:Wady:
+ Kosiarka jest sterowana zdalnie. – Negatywne opinie dotyczą wysokiej ceny robota.
+ Posiada zabezpieczenie przed kradzieżą.
+ Jest łatwa w obsłudze i wygodna w utrzymaniu w czystości.

Kosiarka samojezdna AMBROGIO Alex L30 Basic

Kosiarka samojezdna AMBROGIO Alex L30 Basic


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka samojezdna AMBROGIO Alex L30 Basic to urządzenie dedykowane trawnikom nie większym niż 500 metrów kwadratowych. Produkt należy do modelów smart, co znaczy, że można sterować nim za pomocą smartfona. Szerokość koszenia tego robota wynosi 250 mm. Kosiarka może pracować przy maksymalnym nachyleniu terenu wynoszącym 45%.

AMBROGIO Alex L30 Basic polecana jest do ogrodów skomplikowanych, pełnych wąskich i ciasnych przejazdów. Robot może być programowany, a cykliczna praca pozwala mu utrzymać trawniki zalecanej powierzchni w nienagannej kondycji.

Urządzenie zostało wyposażone w akumulator zdolny do 50 minut ciągłej pracy. Model powraca do stacji dokującej, kiedy jego bateria jest na wyczerpaniu. Kosiarka ścina trawę na wysokości od 25 do 60 mm. Może być sterowana zarówno aplikacją, jak i przy pomocy panelu na obudowie. Robot posiada czujniki zderzeniowe oraz czujnik deszczu. Jest także zabezpieczony przed kradzieżą przy pomocy kodu PIN.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie doskonale sprawdza się na trudnym, skomplikowanym terenie. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest bardzo dokładne.
+ Może być wygodnie sterowane przy pomocy aplikacji.
+ Posiada czujniki, które dbają o jego bezpieczeństwo.

Kosiarka samojezdna BOSCH INDEGO 350 Connect 06008B0100

Kosiarka samojezdna BOSCH INDEGO 350 Connect 06008B0100


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka samojezdna BOSCH INDEGO 350 Connect 06008B0100 to produkt, który samodzielnie wykonuje mapę ogrodu, a następnie proponuje użytkownikowi program koszenia dobrany do wielkości trawnika. Urządzenie jest proste w obsłudze. Samodzielnie powraca także do bazy, aby naładować akumulator.

Kosiarka robot marki Bosch polecana jest do trawników o maksymalnej powierzchni 350 m2. Produkt dysponuje funkcją programowania przy użyciu smartfona. Ma także wbudowane zabezpieczenie kodem PIN oraz sensory napotkania przeszkody. Robot koszący tworzy harmonogram pracy, według którego regularnie kosi trawnik i ładuje swój akumulator.

Urządzenie posiada funkcję regulacji wysokości koszenia. Ładuje się przez 45 minut, co pozwala mu na około 30 minut pracy i skoszenie 35 m2 trawy. Produkt ma wbudowany wyświetlacz, a jego system cięcia tworzą trzy obrotowe noże.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest mocne i efektywne. – Negatywne opinie dotyczą braku czujnika deszczu, który chroniłby produkt przed zalaniem.
+ Jest łatwe w obsłudze – programuje się samodzielnie. – Kosiarka ma wysoką cenę.
+ Zostało solidnie wykonane.

Kosiarka samojezdna Gardena Sileno City 250 (15001-32)

Kosiarka samojezdna Gardena Sileno City 250 (15001-32)


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka samojezdna Gardena Sileno City 250 (15001-32) to urządzenie odpowiednie do trawników o maksymalnej powierzchni 250 m2. Produkt łączy się z aplikacją, dzięki czemu może być sterowany zdalnie. Wyróżnia go cicha praca oraz zastosowanie opatentowanego kabla doprowadzającego, który gwarantuje, że kosiarka zawsze znajdzie drogę do stacji ładującej.

Robot jest wodoodporny, dzięki czemu może pracować w czasie deszczu. Posiada funkcję spot cutting, czyli koszenia po spirali, które pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc z bardzo gęstą trawą. Urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ można myć je bieżącą wodą. Samodzielnie planuje również swój harmonogram koszenia i czas na ładowanie akumulatora.

Produkt posiada regulację wysokości koszenia. Dobrze sprawdza się w wąskich przestrzeniach i skraca trawę regularnie, dzięki czemu użytkownik nie musi jej zbierać. Robot koszący dysponuje też czujnikiem kolizyjnym i czujnikiem podniesienia, a także zabezpieczeniem przed kradzieżą w postaci kodu PIN.

Zalety:Wady:
+ Kosiarka jest prosta w obsłudze i instalacji. – Urządzenie nadaje się tylko do małych trawników.
+ Bardzo cicho pracuje. – Ma dosyć wysoką cenę w stosunku do swojej wydajności.
+ Jest wodoodporna, dzięki czemu może kosić trawnik w trakcie deszczu lub po nim.

Kosiarka samojezdna – jak wybrać?

Dobra kosiarka samojezdna to przede wszystkim urządzenie dobrane odpowiednio do posiadanego przez nas trawnika – jego wielkości, ukształtowania i struktury. Dopiero później należy uwzględnić w swoich kryteriach cechy, które wpływają na komfort jej użytkowania. Co należy zatem przeanalizować, podczas wybierania robota koszącego?

 • powierzchnia strzyżenia – jest to informacja o wydajności robota, mówiąca na jakiej powierzchni trawnika będzie on najbardziej efektywny. Aby ją określić, musimy dokładnie zmierzyć swój ogród, a następnie potraktować uzyskany wynik jako niezbędne minimum, z którym urządzenie musi być w stanie sobie poradzić.
 • akumulator – w tym przypadku interesuje nas czas pracy akumulatora oraz czas jego pełnego ładowania. Urządzenia tego typu działają zazwyczaj przez około 45 – 100 minut, po czym muszą wrócić do stacji ładującej, aby uzupełnić energię. Im większy trawnik posiadamy, tym mocniejszy akumulator powinien posiadać nasz robot koszący. Nie bez znaczenia będzie także czas ładowania baterii, trwający zazwyczaj od jednej do trzech godzin.
 • programowanie – zaprogramowanie pracy robota koszącego może być mniej lub bardziej intuicyjne. Niektóre modele będą wymagały wprowadzenia różnych danych, między innymi dokładnych wymiarów trawnika. Inne samodzielnie przeskanują cały ogród i stworzą gotowy harmonogram pracy, który uwzględni zarówno regularne koszenie, jak i czas na ładowanie akumulatora.
 • czujnik deszczu – nawet jeśli kosiarka samojezdna jest wodoodporna, w przypadku większości urządzeń koszenie trawy w trakcie deszczu będzie zupełnie nieefektywne, ponieważ mokre źdźbła pochylają się ku ziemi. Warto wybierać zatem roboty z czujnikami deszczu, które wykrywając pogorszenie pogody, samodzielnie wracają do stacji dokującej i czekają na poprawę aury.
 • sposób sterowania – roboty koszące mogą być obsługiwane manualnie za pomocą przycisków czy panelu dotykowego. Nowoczesne modele zapewnią jednak również możliwość sterowania zdalnego – poprzez pilota lub aplikację w telefonie.
 • kąt nachylenia – jeśli jesteśmy posiadaczami pagórkowatego trawnika, kąt nachylenia, przy którym kosiarka jest w stanie pracować będzie dla nas niezwykle ważny. W przypadku droższych, nowocześniejszych modelów wzniesienia nie powinny być przeszkodą. Istnieją jednak roboty, dla których maksymalny kąt nachylenia to 25 stopni.
 • czujnik przeszkód/kolizyjny – czujnik wykrywający przeszkodę jest niezbędny w każdym ogrodzie, gdzie poza trawnikiem mamy do czynienia również z drzewami, kwiatami czy innymi dekoracjami.
 • regulacja wysokości koszenia – dzięki tej opcji robot może pracować częściej lub rzadziej, w zależności od tego, jaką długość trawnika pragniemy utrzymywać.
 • czujnik podniesienia – to funkcja ważna ze względów bezpieczeństwa. Wyposażony w nią robot natychmiast wstrzyma swoją pracę, jeśli zostanie podniesiony z trawnika.
 • zabezpieczenia – robot koszący to kosztowne urządzenie. Jeśli planujemy przeznaczyć na niego sporą kwotę, korzystne może okazać się postawienie na model zabezpieczony przed kradzieżą przy pomocy blokady na kod PIN.
 • funkcje dodatkowe – im nowocześniejszy robot koszący, tym więcej dodatkowych funkcji nam zaoferuje. Najcenniejsze z nich to: funkcja automatycznego ładowania, funkcja mulczowania oraz czujnik wysokiej trawy.

Podsumowanie

Kosiarki samojezdne są znacznie kosztowniejsze niż kosiarki spalinowe czy elektryczne. Wysoka cena wynika z zaawansowania technologicznego, które pozwala robotom koszącym na niemal bezobsługową pracę. Za komfort cieszenia się idealnie przystrzyżonym trawnikiem bez żadnego wysiłku musimy zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Najtańszy model kupimy za około 1200 zł, a najdroższy nawet za około 65 000 zł.

Kosiarka samojezdna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać