Strona główna AGD Najlepsza kosiarka spalinowa 2020

Najlepsza kosiarka spalinowa 2020

Kosiarka spalinowa – co warto wiedzieć?

Kosiarka spalinowa to urządzenie polecane przede wszystkim do trawników o niewielkiej powierzchni. Na takich obszarach sprzęt pozbawiony przewodów sprawdzi się najlepiej, ponieważ korzystanie z niego nie będzie wiązało się z dyskomfortem plączących się kabli.

Wybierając kosiarkę spalinową warto skłaniać się ku modelom jak największych rozmiarów. Urządzenia te pracują bowiem szybciej i dokładniej, a także lepiej radzą sobie z wysoką trawą.

Szukasz innego typu kosiarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

 • Ranking kosiarek elektrycznych
 • Ranking kosiarek samojezdnych
 • Kosiarka spalinowa ranking:

  Ranking kosiarek spalinowych to zestawienie różnych, lecz cieszących się dobrymi opiniami urządzeń. Każdy model opisaliśmy pod kątem jego mocy, funkcji i wielu innych cech, które wpływają na efektywność i komfort pracy z kosiarką. Sprawdź, które z nich najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom!

Kosiarka spalinowa NAC MEX46-N146 T6

NAC MEX46-N146 T6


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka spalinowa NAC MEX46-N146 T6 to maszyna wyposażona w nowoczesny i wydajny silnik o mocy 3,5 KM. Produkt posiada stalową, wytrzymałą obudowę, dzięki czemu jest chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także łatwy w czyszczeniu.

Kosiarka wykorzystuje w swojej pracy silnik czterosuwowy o pojemności 146 cm3. Posiada centralną regulację wysokości koszenia w granicach od 25 do 75 cm. Jej szerokość koszenia określana jest natomiast na poziomie 460 mm.

Urządzenie dysponuje pojemnym, 60-litrowym koszem na trawę. Ma ergonomiczny, wygodny uchwyt, który ułatwia prowadzenie oraz funkcję składania rączki.

Zalety:Wady:
+ Kosiarka ma bardzo dobry, mocny silnik. – Negatywne opinie dotyczą małej szerokości koszenia.
+ Posiada regulację wysokości koszenia.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Kosiarka spalinowa SMART GARDEN SG53-GT225ES

SMART GARDEN SG53-GT225ES


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka spalinowa SMART GARDEN SG53-GT225ES to urządzenie wyposażone w 4-suwowy silnik o maksymalnej mocy 7 KM. Produkt posiada rozrusznik ręczny i elektryczny. Jego szerokość koszenia wynosi 530 mm. Kosiarka dysponuje funkcją centralnej regulacji wysokości koszenia w zakresie 25 – 75 mm. Dzięki szybkozłączu do mycia noża jest łatwa do utrzymania w czystości.

Produkt posiada 65-litrowy kosz na trawę i zbiornik paliwa mieszczący 1,2 litrów płynu. Jego obudowę wykonano z solidnej i wygodnej w czyszczeniu stali. Urządzenie dysponuje funkcją rozdrabniania i wyrzutu bocznego.

Zalety:Wady:
+ Kosiarka jest mocna i łatwa w obsłudze. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada regulację wysokości koszenia.
+ Ma dużą szerokość koszenia.

Kosiarka spalinowa GREENSO DM46S-B450 Briggs&Stratton BS450

Kosiarka spalinowa GREENSO DM46S-B450 Briggs&Stratton BS450


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka spalinowa GREENSO DM46S-B450 Briggs&Stratton BS450 to produkt wyposażony w mocny silnik amerykańskiej marki, pozbawiony rozrusznika elektrycznego. Urządzenie ma solidną stalową obudowę i regulację wysokości poziomu koszenia w zakresie 25 – 75 mm. Sprzęt dysponuje też trzema różnymi opcjami wyrzutu trawy – wyrzutem do kosza, wyrzutem bocznym oraz wyrzutem tylnym bez kosza.

Szerokość koszenia tego modelu to 460 mm. Kosiarka jest przy tym łatwa w prowadzeniu, dzięki dużym, łożyskowanym kołom. Urządzenie zostało wyposażone w silnik 4-suwowy, jednocylindrowy o pojemności 125 cm3. Posiada też składany uchwyt, system mycia obudowy i zaślepkę tylnego wyrzutu.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie sprawnie kosi trawę i jest wygodne do prowadzenia. – Posiada niezbyt duży kosz na trawę.
+ Posiada kilka opcji wyrzutu trawy i regulację wysokości koszenia.
+ Ma solidną, stalową obudowę, którą łatwo utrzymać w czystości.

Kosiarka spalinowa GREENSO TB40S04

Kosiarka spalinowa GREENSO TB40S04


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka spalinowa GREENSO TB40S04 to urządzenie wyposażone w ekonomiczny silnik o mocy 2,7 KM, gwarantujący długą żywotność i płynną pracę. Atutem tego modelu jest napęd oraz szerokie bieżniki kół, które zapewniają dobrą przyczepność i wygodę prowadzenia nawet w trudnych warunkach. Kosiarka posiada regulację wysokości koszenia w zakresie 25 – 75 mm.

Urządzenie jest przystosowane, aby zbierać skoszoną trawę do specjalnego kosza. Jego zaletą jest lekkość i poręczność, a także łatwość przechowywania. Szerokość koszenia modelu wynosi 400 mm. Obudowę produktu wykonano ze stali. Kosiarka nie posiada funkcji rozdrabniania ani wyrzutu bocznego.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma odpowiednią moc i dobry napęd. – Posiada niewielki kosz.
+ Pracuje szybko i dokładnie. – Zapewnia niedużą szerokość koszenia.
+ Jest ekonomiczne i ma przystępną cenę.

Kosiarka spalinowa MA.RI.NA HR 46 SH Honda GCV170

Kosiarka spalinowa MA.RI.NA HR 46 SH Honda GCV170


Sprawdź produkt w sklepie:

Kosiarka spalinowa MA.RI.NA HR 46 SH Honda GCV170 wyposażona została w mocny i solidny silnik 4-suwowy marki Honda. Jego pojemność wynosi 166 cm3, a moc maksymalna to 4,8 KM. Produkt posiada regulację wysokości koszenia w zakresie 20 – 65 mm. Dysponuje też funkcją bocznego i tylnego wyrzutu. Kosiarka sprzedawana jest w zestawie z koszem o pojemności 70 litrów, deflektorem bocznym i zatyczką do mulczowania.

Urządzenie posiada duże koła z łożyskiem kulkowym. Dzięki temu kosiarka dobrze prowadzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Szerokość koszenia modelu określana jest na 460 mm. Produkt ma stalową obudowę, która dobrze zabezpiecza wnętrze przed uszkodzeniami.

Zalety:Wady:
+ Kosiarka jest sprawna i mocna, dzięki wysokiej jakości silnikowi. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada duży kosz na trawę.
+ Dysponuje funkcją regulacji wysokości koszenia.

Kosiarka spalinowa – jak wybrać?

Kosiarki spalinowe zawdzięczają swoją wydajność przede wszystkim silnikowi, dlatego to na nim należy skupić największą uwagę. Które parametry tej części urządzenia powinny być dla nas najważniejsze?

 • moc – moc przekłada się na efektywność pracy kosiarki, długość i szerokość noża oraz bezawaryjność pracy produktu. Optymalna wielkość tego parametru to przedział 4 – 6 KM, przy szerokości koszenia do 500 mm. Pamiętajmy, że im większe urządzenie, tym większej mocy potrzebuje. Podobnie jest także z napędem – jeśli kosiarka posiada tę funkcję, powinna być mocniejsza.
 • silnik dwusuwowy czy czterosuwowy – oba rodzaje mają swoje wady i zalety: dwusuwowy zużywa duże ilości paliwa, a także emituje większe ilości spalin oraz hałasu, ale jest mocniejszy i lżejszy, przez co lepiej sprawdza się na trudnym terenie, natomiast czterosuwowy emituje mniej spalin, ale nie ułatwia manewrowania po wymagającym terenie.

Kosiarka spalinowa – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wygodnej w obsłudze kosiarki spalinowej istotna będzie nie tylko jej moc i bezawaryjność, ale także wygoda obsługi. Na nią składa się z kolei:

 • napęd – kosiarki spalinowe z napędem są dużo łatwiejsze w prowadzeniu, ponieważ ich użytkownik nie musi ich pchać, a jedynie prowadzić. Najlepszy na trudny teren jest napęd na tylne koła, które są wtedy z reguły większe oraz szersze. Kosiarki spalinowe bez napędu są tańsze, a także lżejsze, dzięki czemu łatwiej nimi cofać i skręcać. Warto pamiętać, że napęd to kolejny element, który może ulec awarii, co wiąże się z dodatkowymi kosztami serwisowania. Na modele wyposażone w taką funkcję lepiej decydować się zatem będąc właścicielem dużej powierzchni trawnika.
 • rozrusznik – najlepiej elektryczny, czyli taki, który uruchomi kosiarkę przy pomocy jednego przycisku.
 • funkcja regulacji wysokości koszenia – dzięki takiej funkcji kosiarka pozwala użytkownikowi ścinać trawę na dowolnie wybraną długość, najczęściej w zakresie od 2 do około 8 cm. Opcja ta jest oferowana przez większość dostępnych na rynku urządzeń. Różnice pojawiają się jednak w zakresie regulacji.
 • szerokość koszenia – czyli szerokość obszaru, jaki kosiarka ścina za „jednym pociągnięciem”. Im ona większa, tym sprawniejsze będzie koszenie trawnika. Większość urządzeń pozwala na wykaszanie około 50 cm pasa zieleni, ale parametr ten oscyluje w obrębie 40 – 56 cm. Mniejsza szerokość kosiarki będzie miała natomiast jeden atut – łatwiejsze będzie manewrowanie nią w trudno dostępnych miejscach i na zakrętach.
 • kosz – nie wszystkie kosiarki spalinowe posiadają przyłączony kosz na ściętą trawę. Te, które go mają, znacząco ułatwiają i skracają czas pielęgnacji trawnika, ponieważ eliminują problem późniejszego zbierania trawy. Dobrze jeśli kosz urządzenia jest jak największy – wymaga bowiem rzadszego opróżniania i pozwala na płynniejsze koszenie.
 • funkcja rozdrabiania – inaczej mulczowania, czyli wielokrotnego łamania ściętej trawy, co pozwala wykorzystać ją jako naturalny nawóz do trawnika. Kosiarka z tą funkcją nie potrzebuje kosza. Dobrze sprawdza się jako dodatkowy sposób pielęgnowania murawy.
 • rodzaj wyrzutu trawy – boczny, tylny lub do kosza.
 • materiał obudowy – w tym przypadku unikać należy przede wszystkim nietrwałych, mało solidnych opraw plastikowych, które łatwo ulegają pęknięciu. Najlepsze są obudowy metalowe, ocynkowane w celu ochrony przed korozją. Takie modele kosiarek łatwo utrzymać w czystości. Lepiej dbają one także o wnętrze urządzenia, zabezpieczając je przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Podsumowanie

Kosiarka spalinowa to koszt od 500 do nawet 9 000 zł. Dobrej jakości urządzenie, które sprawdzi się w pielęgnacji małego i średniej wielkości trawnika kupimy jednak za kwotę nieprzekraczającą 1500 zł. Przy zakupie warto kierować się nie tylko parametrami produktu, ale również marką, w tym przede wszystkim marką silnika. To on stanowi bowiem „serce” kosiarki – odpowiada za jej moc, wydajność, efektywność, bezawaryjność i żywotność.

Kosiarka spalinowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać