Strona głównaAGDOkapyWybieramy najlepszy okap podszafkowy - ranking 2024

Wybieramy najlepszy okap podszafkowy – ranking 2024 [TOP5]

Okap podszafkowy i inne rodzaje okapów kuchennych

Okap podszafkowy ze względu na swój niewielki rozmiar należy do najpopularniejszych okapów kuchennych. Nie stanowi jednak jedynego rozwiązania, gdyż na rynku dostępne są także okapy kominowe, okapy wyspowe i okapy sufitowe. Podszafkowe okapy do zabudowy można podzielić głównie na tak zwane wkłady oraz okapy teleskopowe. Do najbardziej wyjątkowych należą natomiast okapy w stylowej obudowie i okapy blatowe, montowane na blacie kuchennym.

Okapy podszafkowe ranking:

Ranking okapów podszafkowych to zestawienie najchętniej wybieranych urządzeń, dostępnych w szerokim zakresie cenowym. Sprawdź, który najlepiej nadaje się do Twojej kuchni!

Przejrzyj także:

1. Berdsen 3165

Berdsen 3165



Berdsen 3165 to okap z klasy energetycznej A, który pracuje w trybie wyciągu i pochłaniacza. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej i szkła. Może być zamontowany w szafce lub bezpośrednio na ścianie. Sprzęt ma dyskretny wygląd. Oferuje 3-stopniowy zakres regulacji prędkości pracy. Jest sterowany za pomocą przycisków na obudowie.

Urządzenie posiada osłonę przed zabrudzeniami oraz oświetlenie LED. Można też wyposażyć je w filtry węglowe. Wymiary produktu wynoszą 59,8 cm x 14 cm x 50 cm. Jego wydajność to 204,6 m3 na godzinę. Sprzęt generuje hałas do 61 dB. Dysponuje mocą 45 W.

W zestawie z okapem użytkownik otrzymuje filtr aluminiowy przeciwtłuszczowy wzmacniany, 5-warstwowy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje wydajnie.  
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Ma trzy stopnie regulacji mocy.  

2. Electrolux LFG716X

Electrolux LFG716X



Okap podszafkowy Electrolux LFG716X to urządzenie o wydajności 580 m3/h. Produkt ma 54 cm szerokości, 33,1 cm wysokości oraz 30 cm głębokości. Posiada wykończenie ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jego kolorystyka jest bardzo uniwersalna. Atutem tego modelu, poza estetycznym wyglądem, jest także możliwość sterowania pilotem.

Okap posiada 4-stopniową regulację, obsługiwaną przy pomocy elektronicznego panelu dotykowego oraz funkcję Hob2Hood, czyli automatyczną regulację siły ciągu podczas gotowania. Urządzenie zostało wyposażone w wydajny silnik i oświetlenie LED. Jego klasa energetyczna to klasa A. Model posiada wskaźnik nasycenia filtra (aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy oraz opcjonalnie filtr węglowy) i jest sprzedawany w zestawie z dedykowanym pilotem.

Zalety: Wady:
+ Okap ma nowoczesny, elegancki wygląd. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy okapu.
+ Ma dużą wydajność.  
+ Może automatycznie dostosowywać moc podczas gotowania.  
+ Jest sterowany przy pomocy panelu dotykowego oraz pilota.  

3. Samsung NK24M1030IS

Okap podszafkowy Samsung NK24M1030IS



Okap podszafkowy teleskopowy Samsung NK24M1030IS to model o wydajności 392 m3/h. Produkt jest sterowany elektronicznie. Posiada funkcję pochłaniacza i wyciągu. Ma 60 cm szerokości, 18 cm wysokości i 28 cm głębokości. Został wykończony w sposób uniwersalny – stalą nierdzewną. Atutem okapu są aluminiowe filtry zatrzymujące cząsteczki tłuszczu, które można myć w zmywarce, przedłużając tym ich żywotność.

Produkt oferuje 3-stopniową regulację szybkości obrotów wentylatora. Posiada także podświetlenie LED, gwarantujące tańszą eksploatację. Urządzenie jest obsługiwane przy pomocy panelu sterowania. Należy do klasy energetycznej C.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo estetyczny design. – Okap głośno pracuje.
+ Pracuje wydajnie i jest łatwe w obsłudze.  
+ Posiada wyjmowane filtry, które można myć w zmywarce.  

4. AMICA OSC6132SI

AMICA OSC6132SI



Amica OSC6132SI to okap podszafkowy o szerokości 60 cm. Urządzenie jest wyposażone w oświetlenie LED. Jego maksymalna wydajność pracy w trybie wyciągu wynosi 170 m3 na godzinę.

Produkt oferuje 3 prędkości pracy do wyboru. Jest sterowany mechanicznie. Należy do urządzeń z klasy efektywności energetycznej C. Korzysta z aluminiowego filtra przeciwtłuszczowego. Okap dysponuje mocą 89 W. Posiada wlot powietrza o średnicy 12 cm. Jest wykonany z blachy lakierowanej.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest wykonany z cienkiej blachy.
+ Jest niewielki, a przy tym stosunkowo wydajny. – Jego suwaki do regulacji mocy są słabo spasowane.
+ Łatwo utrzymać go w czystości.  

5. VDB Slim PL 60

Okap podszafkowy VDB Slim PL 60



Okap podszafkowy VDB Slim PL 60 to niedrogie urządzenie o średniej wydajności (maksymalnie 170 m3/h), które cieszy się jednak bardzo dobrymi opiniami. Produkt ma 60 cm szerokości, 8,7 cm wysokości oraz 47 cm głębokości. Jest sterowany mechanicznie. Okap wykonano ze stali nierdzewnej i wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED.
Urządzenie posiada trzy poziomy intensywności pracy. Należy do sprzętów klasy efektywności energetycznej C. Standardowo jest wyposażone w jeden aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, jednak można wyposażyć je również w filtr węglowy.

Zalety: Wady:
+ Okap ma niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykończenia produktu.
+ Jest solidnie wykonany. – Ma średnią wydajność.
+ Charakteryzuje się łatwością obsługi.  

Okap podszafkowy – jak wybrać?

Okapy podszafkowe to najczęściej wybierane okapy do zabudowy. Występują one zarówno w formie wkładu bez dodatkowej, wysuwanej listwy, jak i w wariancie teleskopowym. Wybór najlepszego urządzenia zależy przede wszystkim od wymiarów naszej kuchni, ponieważ kubatura pomieszczenia dyktuje najbardziej optymalną wydajność dla tego typu produktów. Przyjmuje się, iż dobry okap powinien w ciągu godziny przynajmniej sześciokrotnie przefiltrować powietrze w całej kuchni.

Poza tym, istotną wskazówką dla kupującego może być także wielkość samej kuchenki zamontowanej pod okapem. Jeśli będzie on szerszy od niej, z pewnością poradzi sobie nawet w przypadku wykorzystywania wszystkich palników jednocześnie.

Wiele okapów podszafkowych posiada zarówno funkcję pochłaniacza, jak i wyciągu. Należy wiedzieć, że urządzenie pracujące w trybie wyciągu zasysa powietrze z pomieszczenia i odprowadza je przez szyb wentylacyjny. Z kolei to pracujące w trybie pochłaniania zasysa powietrze, oczyszcza je w filtrach i wydmuchuje z powrotem do kuchni. Oznacza to, że jako pochłaniacz może pracować tylko okap z filtrem węglowym (usuwa substancje zapachowe).

Okapy mogą być sterowane mechanicznie lub elektronicznie. Prostszy sprzęt z przyciskami będzie z pewnością łatwiejszy w użyciu i mniej awaryjny, jednak znacznie nowocześniej prezentują się okapy podszafkowe wyposażone w dotykowy panel sterowania.

Ważnym parametrem wszystkich okapów jest również głośność ich pracy. Z reguły im wyższa wydajność urządzenia, tym bardziej hałaśliwe może okazać się ono na najwyższym poziomie mocy. Warto wiedzieć więc, że za ciche uznaje się okapy podszafkowe o głośności od 56 do 60 dB.

Ostatnią, choć równie ważną kwestią przy wyborze okapu podszafkowego jest jego wygląd. Za najbardziej estetyczne uchodzą warianty wykończone szkłem – białym w kuchni jasnej lub czarnym w tej bardziej wyrazistej.

Okap z filtrem węglowym czy bez – wady i zalety

Okapy, w których zastosuje się filtr węglowy mogą pracować jako pochłaniacze (oczywiście pod warunkiem, że urządzenie ma taką funkcję). Rozwiązanie tego typu polecane jest w sytuacjach, kiedy z jakichkolwiek powodów zsynchronizowanie działania okapu kuchennego z pracą kanału wentylacyjnego jest niemożliwe. Poza tym, pochłaniacze są łatwe w montażu – wystarczy bowiem podłączyć je do prądu.

Największą wadą okapów podszafkowych z filtrem jest natomiast żywotność samych filtrów węglowych, które tracą swoją chłonność. Należy wymieniać je co kilka miesięcy, co generuje dodatkowe koszty eksploatacji urządzenia.

Podsumowanie

Żadna kuchnia nie może obyć się bez okapu, który ochroni ją przed nadmiarem wilgoci czy osadami z tłuszczu. Dobrej jakości, popularne i pozytywnie oceniane sprzęty tego typu kupimy już za kilkaset złotych. Ceny tych bardziej nowoczesnych, sterowanych elektronicznie z reguły przekraczają kwotę tysiąca złotych.

Okap podszafkowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd