Strona głównaAGDPralki i suszarkiPralka i suszarka zestaw - czy to dobry pomysł? Ranking 2024

Pralka i suszarka zestaw – czy to dobry pomysł? Ranking 2024

Zestaw pralka i suszarka – czy warto? 

Pralka i suszarka zestaw to rozwiązanie dla tych, którzy szukają nowych sprzętów do swojego mieszkania i chcą postawić przede wszystkim na wygodę. Zakup dwóch dopasowanych do siebie urządzeń to gwarancja, że:

 • pralka i suszarka będą do siebie dopasowane rozmiarem, dzięki czemu można ustawić je jedno na drugim,
 • pralka i suszarka będą dopasowane stylistycznie,
 • urządzenia będą się uzupełniać pod kątem takich parametrów, jak pojemność bębna, dostępne programy, funkcje dodatkowe,
 • zapłacisz mniej – zakup zestawu zwykle wiąże się z niższym wydatkiem niż kupno dwóch tych samych sprzętów osobno.

Co prawda, nie każdy sklep ma w swojej ofercie zestaw pralki z suszarką, ale znalezienie takiego duetu nie jest niemożliwe. Sprawdź, jakie zestawy proponują nam obecnie sklepy internetowe ze sprzętami RTV i AGD!

Ranking zestawów pralek i suszarek

Ranking pralka i suszarka – zestaw to lista takich kompletów urządzeń, które cieszą się największą popularnością i najlepszymi ocenami. Przekonaj się, czy warto postawić na duet, jaki proponują nam producenci!

Sprawdź także nasz ranking suszarek do prania oraz ranking pralek.

1. Beko Slim WUE7512 + DF73

Beko Slim WUE7512 + DF73Zestaw Beko Slim WUE7512 + DF73 składa się z suszarki MDF7312GXW i pralki WUE7512WWE oraz dedykowanego łącznika BEKO PSKS. 

Pralka:

Beko WUE7512WWE to pralka z klasy energetycznej E o wymiarach 60 na 84 na 46,5 cm. Sprzęt oferuje 15 automatycznych programów pracy. Mieści do 7 kg wsadu. Oferuje maksymalną prędkość obrotową rzędu 1000 obr./min. Posiada takie funkcje, jak kontrola wyważenia, Aqua Stop, opóźniony start czy zabezpieczenie przed dziećmi. 

Produkt dysponuje między innymi programami do prania odzieży dziecięcej czy odzieży, która miała kontakt z sierścią zwierząt. Dzięki AquaFusion nie wypłukuje dużej części zastosowanego detergentu razem z wodą, lecz wykorzystuje go w całości. Urządzenie wyposażono w grzałkę niklową, odporną na przepalenia i osadzanie się kamienia. 

Suszarka:

BEKO DF7312GXW to suszarka z klasy energetycznej E. Urządzenie oferuje ładowność od 7 kg. Posiada wyświetlacz elektroniczny i takie programy pracy, jak program suszenia grubszych tkanin oraz program codzienny. Produkt jest zaliczany do kategorii kondensacyjnych suszarek z pompą ciepła. Korzysta z czujników temperatury i wilgotności, aby nie niszczyć odzieży w trakcie suszenia. 

Do obu urządzeń dołączony został odpowiedni łącznik, który utrzymuje jeden sprzęt na drugim. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy suszarki.
+ Urządzenia mają dużą pojemność wsadu.  
+ Produkty mogą stać jeden na drugim dzięki łącznikowi.  
+ Urządzenia posiadają optymalną liczbę programów pracy.  

2. SAMSUNG WW80T554DAT + DV90T5240AT

SAMSUNG WW80T554DAT + DV90T5240ATSAMSUNG WW80T554DAT + DV90T5240AT to zestaw pralki, suszarki i łącznika. 

Pralka:

Pralka SAMSUNG WW80T554DAT należy do klasy energetycznej B. Została wyposażona w panel AI Control, który pozwala dostosować ustawienia prania do potrzeb użytkownika w sposób indywidualny. Dużym atutem produktu jest funkcja AddWash, czyli drzwiczki, które pozwalają dodawać odzież do prania w trakcie cyklu. Sprzęt ma też funkcję parową.

Model korzysta z cichego silnika Digital Inverter oraz z technologii EcoBubble, która dopiera odzież w niskich temperaturach, tworząc aktywną pianę. Produkt pozwala sterować pralką z poziomu aplikacji. Oferuje między innymi takie rozwiązania jak szuflada StayClean ze specjalnym systemem przepłukiwania wodą. Jego pojemność wynosi 8 kg wsadu. Atutem tego modelu jest również bęben Diamond, czyli komora zaprojektowana tak, aby zapobiegać niszczeniu odzieży.

Suszarka:

SAMSUNG DV90T5240AT to suszarka kondensacyjna z klasy energetycznej A+++.  Model automatycznie dostosowuje parametry swojej pracy, dbając o kondycję tkanin. Łączy się z aplikacją na telefon. Oferuje między innymi praktyczny program suszenia 35 minut.

Urządzenie korzysta z pompy ciepła i czujników, które badają parametry suszenia. Dzięki panelowi AI Control sprzęt zapamiętuje wykorzystywane najczęściej programy pracy i pozwala dostosować je do preferencji użytkownika. Atutem produktu jest też filtr 2w1, który ułatwia konserwację suszarki oraz efektowne podświetlenie bębna.

Oba produkty są sprzedawane w zestawie z dedykowanym łącznikiem.

Zalety: Wady:
+ Jest energooszczędny. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Urządzenia oferują nowoczesne, inteligentne funkcje.  
+ Elegancko się prezentuje.  
+ Jest polecany przez właścicieli zwierząt domowych.  

3. SAMSUNG WW90T954ASX + DV90T8240SX

SAMSUNG WW90T954ASX + DV90T8240SXSAMSUNG WW90T954ASX + DV90T8240SX to zestaw z dedykowanym łącznikiem. 

Pralka:

SAMSUNG WW90T954ASX oferuje między innymi takie funkcje jak EcoBubble, czyli skuteczne pranie w niskiej temperaturze oraz drzwiczki AddWash, czyli opcja dodawania prania w trakcie cyklu. Urządzenie wykorzystuje parę do dezynfekowania odzieży. Posiada panel AI Control, co oznacza, że pozwala na inteligentną personalizacje ustawień parametrów pracy.

Pralka mieści do 9 kg wsadu. Jest wyposażona w moduł WiFi do sterowania aplikacją. Jej prędkość wirowania to maksymalnie 1400 obr./min. Sprzęt należy do klasy energetycznej A. Wykorzystuje technologię QuickDrive wraz z innowacyjną konstrukcją bębna Q-Drum, dzięki której pierze krócej, ale równie skutecznie. Oferuje między innymi szybki program prania 39 minut oraz program czyszczenia bębna.

Suszarka:

Samsung DV90T8240SX to suszarka kondensacyjna z klasy A+++. Jej ładowność wynosi 9 kg. Sprzęt wykorzystuje technologię pompy ciepła. Posiada panel AI Control i moduł WIFI.  Produkt automatycznie dostosowuje parametry suszenia. Pozwala usuwać z tkanin bakterie i alergeny. Posiada filtr 2 w 1, który ułatwia konserwację i obsługę. 

Urządzenie pracuje cicho – natężenie hałasu do 63 dB. Pozwala odświeżać odzież bez detergentów. Dzięki sztucznej inteligencji uczy się nawyków użytkownika i podpowiada mu, jaki program pracy powinien wybrać. Oferuje takie cykle automatyczne, jak program 35-minutowy czy suszenie bez zagnieceń.

Zestaw jest sprzedawany w komplecie z łącznikiem z półką o nośności do 15 kg. 

Zalety: Wady:
+ Nowocześnie się prezentuje. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest energooszczędny.  
+ Oferuje nowoczesne funkcje, w tym sztuczną inteligencję.  
+ Może być sterowany z poziomu aplikacji – oba urządzenia.  

4. ELECTROLUX MEW7F349PXP + EW8H358PSP

ELECTROLUX MEW7F349PXP + EW8H358PSPELECTROLUX MEW7F349PXP + EW8H358PSP to zestaw z łącznikiem uniwersalnym.

Pralka:

ELECTROLUX MEW7F349PXP to urządzenie z klasy energetycznej A. Sprzęt oferuje takie funkcje jak szuflada UniversalDose z dedykowaną komorą na kapsułkę, system SteamCare wykorzystujący parę oraz system Sensi Care, który dostosowuje parametry cyklu prania do wielkości ładunku.

Produkt pozwala odświeżać odzież parą, oszczędzając wodę. Ma też praktyczny program antyalergiczny, który usuwa z tkanin bakterie i alergeny. Urządzenie oferuje takie programy automatyczne, jak: sport, outdoor czy 20 minut. Posiada blokadę przed dziećmi i funkcję opóźnionego startu. Jego maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obrotów na minutę, a waga wsadu to 9 kg. 

Suszarka:

Electrolux EW8H358PSP to suszarka kondensacyjna z klasy energetycznej A++. Sprzęt mieści do 8 kg wsadu. Posiada wyświetlacz elektroniczny. Korzysta z systemu suszenia pompą ciepła. Posiada delikatne programy pracy, na przykład do wełnianej odzieży. Jego atutem jest także program, który przywraca wodoodporność odzieży outdoorowej. 

Produkt korzysta z systemu pracy SensiCare, co znaczy, że dostosowuje czas suszenia do poziomu wilgotności każdego ładunku. Ma też dwuwarstwowy filtr, wyłapujący nawet najmniejsze pyłki. Bęben urządzenia mieści nawet pościel i suszy ją podczas jednego cyklu pracy. Dzięki funkcji Reverse Plus obraca bęben w dwóch kierunkach, zmniejszając zagniecenia.

Zalety: Wady:
+ Jest energooszczędny. – Niektóre opinie wskazują na fakt, że suszarka kurczy odzież.
+ Ma nowoczesny, elegancki design. – Negatywne opinie na temat suszarki podkreślają, że pranie wyjęte z bębna wymaga prasowania.
+ Oferuje dużą pojemność załadunku.  
+ Cicho pracuje.  

5. Whirlpool FFT M22 8X2B PL + FFB 8258 BVPL

Whirlpool FFT M22 8X2B PL + FFB 8258 BVPLWhirlpool FFT M22 8X2B PL + FFB 8258 BVPL to zestaw bez łącznika.

Suszarka:

Whirlpool FFT M22 8X2B to suszarka bębnowa z pompą ciepła o pojemności 8 kg. Urządzenie wykorzystuje technologię 6. zmysłu, monitorując poziom wilgotności wewnątrz komory. Model należy do klasy energetycznej A++. Posiada takie funkcje, jak SoftMove czy opóźnienie startu. 

Sprzęt automatycznie dostosowuje czas suszenia do wielkości wsadu. Dzięki funkcji FreshCare+ może utrzymywać świeżość odzieży w bębnie do 6 godzin od zakończenia suszenia za sprawą ruchów komory. Jego atutem jest też łatwy do czyszczenia filtr oraz program do prania dużych rzeczy, jak chociażby pościeli. Suszarka oferuje również programy do jeansu czy jedwabiu.

Pralka:

Whirlpool FFB 8258 BVPL posiada pojemność 8 kg i maksymalną prędkość wirowania ponad 1100 obrotów na minutę. Sprzęt należy do klasy energetycznej B. Korzysta z technologii 6. zmysłu, która pozwala oszczędzać wodę i prąd. Oferuje 14 programów automatycznych, a także system kontroli piany.

Dzięki systemowi FreshCare+ utrzymuje świeżość odzieży po wypraniu za sprawą ruchów bębna oraz pary. Oferuje takie programy pracy jak sportowy, kołdry, szybki 30′ oraz 20 stopni, wełniane czy syntetyki. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Pozwala regulować prędkość wirowania. Ma też funkcję opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Pralka wydaje bardzo głośny dźwięk blokady drzwiczek.
+ Jest energooszczędny. – Według niektórych opinii suszarka kurczy ubrania.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Cicho pracuje.  

6. HISENSE WF5S1045BW + DH5S102BW/PL

HISENSE WF5S1045BW + DH5S102BW PLHISENSE WF5S1045BW + DH5S102BW/PL to zestaw złożony z pralki, suszarki i łącznika z półką.

Pralka:

HISENSE WF5S1045BW to pralka należąca do klasy energetycznej A. Urządzenie mieści 10,5 kg wsadu. Automatycznie dobiera dawkę detergentu i płynu do płukania do masy załadunku. Posiada litrowy zasobnik na oba produkty. Model wykrywa wagę prania i dodaje odpowiednią ilość wody, pracując w pełni automatycznie i oszczędnie, ale z zachowaniem zadowalających efektów czystości. 

Sprzęt przesyła informacje do suszarki, która na tej podstawie dobiera odpowiedni program suszenia i uruchamia wstępne podgrzewanie. Atutem produktu jest także aplikacja, która pozwala kreować idealne programy pracy, z uwzględnieniem takich parametrów, jak rodzaj plam czy kolor tkaniny. Model oferuje kilka szybkich cyklów, także dla połowy wsadu. Posiada również funkcję dezynfekowania odzieży.

Dzięki Ad&Pause pralka pozwala dodawać kolejne ubrania i usuwać z bębna te, które nie powinny się tam znaleźć. Umożliwia też zakończenie prania w określonym czasie.

Suszarka:

HISENSE DH5S102BW/PL to urządzenie z klasy A+++ o pojemności wsadu 10 kg. Sprzęt oferuje takie funkcje jak Allergy Care, czyli usuwanie bakterii z tkanin. Ma też program do jonizacji, która usuwa nieprzyjemne zapachy. Produkt skraca czas suszenia na podstawie wagi załadunku. Dzięki czujnikowi wilgotności i temperatury automatycznie reguluje parametry pracy, zapobiegając niszczeniu się odzieży.

Urządzenie zmniejsza zagniecenia, dzięki ciągłym ruchom bębna i niskiej temperaturze. Posiada program do delikatnych tkanin, a także program szybki 30 minut. Sprzęt korzysta z pompy ciepła i aplikacji na telefon, z którą łączy się za pomocą WIFI.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Część programów pralki jest dostępna tylko po połączeniu urządzenia z aplikacją.
+ Oba urządzenia mają dużą pojemność. – Niektóre osoby krytykują stopień odwirowania odzieży przez pralkę.
+ Oferuje wiele nowoczesnych, praktycznych funkcji.  
+ Efektownie się prezentuje.  

Zestaw pralka i suszarka – jak wybrać?

Zestawy pralka-suszarka mogą składać się z produktów różnych marek, jak Samsung, Electrolux, Bosch, LG czy Hisense. Dopasowując je do siebie, producenci lub pracownicy sklepów bazują na parametrach technicznych i funkcjach obu urządzeń, tworząc komplety jednocześnie uzupełniające się i współgrające ze sobą. Zarówno pralka, jak i suszarka ma więc z reguły takie same wymiary, taką samą pojemność i funkcje, które sprawiają, że pranie i suszenie są bardziej oszczędne, efektywne czy wygodniejsze dla użytkownika. Co więcej, w zestawach często znajduje się już łącznik pralki z suszarką, co pozwala od razu zamontować oba urządzenia jedno na drugim, oszczędzając miejsce podłogowe. 

Mimo to, ocena, czy funkcjonalność danego zestawu zda egzamin w danym domu, zależy wyłącznie od potrzeb przyszłych użytkowników. Oznacza to, że zestaw pralki i suszarki trzeba wybierać tak samo, jak oba te urządzenia osobno. Jakie parametry będą istotne?

Pralka i suszarka – jak wybrać?

Producent lub sklep zadbał o to, aby prezentowany zestaw pralki i suszarki pasował do siebie nawzajem, natomiast to przyszły użytkownik kompletu musi sprawdzić, czy oba urządzenia odpowiadają jego potrzebom. Przed zakupem warto zbadać i ocenić zatem:

 • wymiary produktów: głębokość, wysokość, szerokość muszą pasować do przeznaczonego na urządzenia miejsca w łazience,
 • klasę energetyczną: mówi ona między innymi o tym, jaką ilość prądu zużywać będzie jedno i drugie urządzenie (parametry sprawdzamy osobno),
 • pojemność: suszarki do ubrań powinny mieścić tyle samo wsadu, co pralka, a wielkość załadunku dopasowuje się do ilości domowników i własnego, preferowanego sposobu robienia prania,
 • programy pracy: w obu przypadkach pożądane będą między innymi programy skrócone, a także do dużych gabarytów czy do delikatnych tkanin,
 • funkcje: mile widziane i praktyczne to między innymi opóźniony start, utrzymywanie świeżości wsadu po zakończeniu pracy, blokada rodzicielska, automatyczne dostosowywanie parametrów pracy, opcja dodania odzieży w trakcie pracy i wiele innych.

Im nowocześniejsza pralka i suszarka, tym więcej funkcji i technologii może zaoferować użytkownikowi. Najnowsze sprzęty łączą się z aplikacjami na telefon i korzystają ze sztucznej inteligencji, aby maksymalnie ułatwiać obsługę i optymalizować zużycie wody oraz prądu. W rankingu najlepszych zestawów pralek i suszarek znajdziesz zarówno te nowoczesne urządzenia, jak i produkty nieco prostsze, a zarazem również tańsze. Sprawdź więc, czy zakup pralki i suszarki w zestawie nie opłaca Ci się bardziej niż kupno pralki i suszarki osobno. 

Kiedy sprawdza się pralka i suszarka zestaw?

Zestaw suszarka i pralka to rozwiązane dobre dla osób, które: 

 • muszą wymienić starą pralkę, ewentualnie również suszarkę (choć to drugie urządzenie często kupowane jest w duecie po raz pierwszy),
 • muszą kupić zupełnie nowe sprzęty i od razu chcą postawić na kompletne rozwiązanie,
 • nie wiedzą, czym sugerować się przy zakupie i jak dobrać suszarkę do pralki,
 • chcą oszczędzić na zakupie obu urządzeń jednocześnie.

Pralka i suszarka w zestawie idealnie do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu ich parametrów użytkownik może mieć pewność, że nie będzie zmuszony do dzielenia prania na części przed przełożeniem go do komory suszenia. Niektóre nowoczesne urządzenia będą nawet komunikowały się ze sobą, przesyłając sobie informacje na temat parametrów, jakie trzeba dobrać do programu suszenia. Jeśli więc użytkownik chce w pełni korzystać z tak nowoczesnych rozwiązań, wybór pralki i suszarki w zestawie będzie optymalnym rozwiązaniem.   

Pralka i suszarka zestaw – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
4 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
Michał
3 miesięcy temu

Witam.
Bardzo proszę przestać wciskać ludziom kit, że rzeczy wyjęte z suszarki nie trzeba prasować. Tych co chcą kupić suszarkę informuje , że tak nie jest. Owszem ręczniki , kurtki dresy czy jeansy można nie prasować. Bluzki nie mylić że swetrami już tak, chyba że komuś to nie przeszkadza. Mam Bosch serii 8 , córka jedna ma Samsunga, druga LG i to są opinie zebrane od naszej trójki. Polecam suszarki, nie mniej jest to propaganda z tym prasowaniem.

Damian Sieczkowski
CEO
Damian Sieczkowski
6 miesięcy temu

Dzień dobry,

Większość zestawów w naszym rankingu jest poniżej tej kwoty 🙂
Zapraszamy do srpawdzenia.

Kamil
Kamil
6 miesięcy temu

Witam. Szukam zestawu do 7000zł.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY