Strona głównaMałe AGDUrodaKtóra falownica do włosów jest najlepsza? Ranking 2024

Która falownica do włosów jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP6]

Falownica to urządzenie zbudowane zwykle z trzech wałków, które dzięki wysokiej temperaturze nadają włosom naturalny skręt. Efekt stworzony przy pomocy falownicy przypomina ten, jaki uzyskuje się po zapleceniu warkocza. Kosmyki nie są pokręcone w spiralkę, lecz łagodnie pofalowane. Z pomocą falownicy możemy uzyskać lekkie, plażowe fale lub wręcz przeciwnie – efektownie uniesione u nasady, bujne fale w stylu Hollywood.

Falownica do włosów ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Jaką falownicę do włosów wybrać?

Dobra falownica do włosów powinna przede wszystkim dbać o utrzymanie kosmyków w dobrej kondycji. Ponieważ urządzenie tego typu wykorzystuje do stylizacji włosów wysokie temperatury, istotne jest zastosowanie odpowiedniego materiału płytek lub pokrycie ich właściwą powłoką. Za najlepsze uchodzą płytki tytanowo-turmalinowe lub ceramiczno-turmalinowe, dzięki którym falownica nie musi generować jonów ujemnych do jonizowania fryzury. Powłoka turmalinowa ma naturalne właściwości jonizacyjne. Oznacza to, że kondycjonuje fryzurę, wygładza ją, domykając łuski włosa, nabłyszcza i zapobiega elektryzowaniu się kosmyków. Dobrze sprawdzają się także falownice ceramiczne, ponieważ nagrzewają się w sposób równomierny, co zapobiega przegrzewaniu pasm w jednym miejscu.

Podczas falowania włosów bardzo istotna jest także zastosowana temperatura. Urządzenie powinno pozwolić nam dopasować ją do rodzaju kosmyków – grubsze, niepodatne na skręt włosy wymagają wyższej temperatury (około 200 stopni), a cieńsze można stylizować przy użyciu niższych temperatur (około 170 stopni). Dzięki funkcji regulowania mocy takiego urządzenia – podobnie jak w przypadku karbownicy czy lokówki – możemy zadbać o kondycję włosów, oszczędzając im nadmiernego przesuszania.

Jeśli wybierzemy ceramiczną falownicę z powłoką turmalinową i funkcją wyboru temperatury nagrzewania, nie musimy martwić się o stan naszych kosmyków nawet przy codziennym stylizowaniu ich z pomocą takiego urządzenia.

Co sprawdzić przed zakupem falownicy?

Poza ochroną włosów podczas korzystania z falownicy duże znaczenie ma także wygoda użytkowania takiego sprzętu i efekty, jakie daje produkt (może to być zależne od rodzaju kosmyków – grube, cienkie). Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • średnica wałków – producenci nie zawsze podają ten parametr w opisach swoich urządzeń, a ma to duży wpływ zarówno na czas trwania zabiegu, jak i na jego finalny efekt. Im większa powierzchnia nagrzewania, tym szybciej ułożymy włosy, dlatego fryzjerskie sprzęty tego typu zwykle charakteryzują się szerokimi płytkami, pozwalającymi na zbieranie większych pasm. Z kolei średnica wałków jest tym, co decyduje o intensywności skrętu. Wąskie wałki dadzą efekt drobnych, puszystych pofalowań, a szerokie głębszych, bardziej wygładzonych.
  • wyświetlacz/lampki kontrolne – pozwalają zachować kontrolę nad przebiegiem stylizacji, informując o nagrzaniu się urządzenia czy o osiągnięciu wybranej temperatury pracy.
  • długi, obrotowy przewód – umożliwia wygodną pracę.
  • funkcja szybkiego nagrzewania – jeśli falownica szybko się nagrzewa (ma dużą moc), nie będziemy musieli czekać zbyt długo na rozpoczęcie zabiegu po podłączeniu jej do prądu.
  • waga i wielkość – urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie ani zbyt duże, ponieważ będzie nieporęczne. Z kolei zbyt lekkie, niesolidnie wykonane może okazać się równie niepraktyczne, ponieważ trudno będzie odpowiednio zacisnąć je na pasmach.
  • funkcja automatycznego wyłączania – dba o bezpieczeństwo, wyłączając sprzęt automatycznie zwykle po kilku minutach bezczynności.

Lokówka i falownica – jaka jest różnica?

Lokówki, falownice i karbownice – co je różni? Sprzęty tego typu służą nam do nadawania fryzurze określonego kształtu, a dokładniej do nadawania kształtu każdemu pasmu. Układanie włosów z pomocą lokówki wygląda nieco inaczej, niż przy stylizacja z użyciem falownicy czy karbownicy. Inny jest także finalny efekt, choć przy odpowiednich parametrach sprzętu i technice, loki wykonane z pomocą lokówki mogą zbliżyć się do mocnych fal.

Korzystając z lokówki, nawijamy pasma na wałek i otrzymujemy efekt mocniej lub delikatniej skręconej spirali. Różny rezultat zaoferują nam lokówki automatyczne, stożkowe i loko-suszarki, ale na ten temat poczytasz więcej zaglądając do naszych pozostałych rankingów.

Użycie falownicy przypomina korzystanie z prostownicy – wystarczy umieścić kosmyki pomiędzy elementami grzejnymi i poczekać kilka sekund. Karbownica da nam efekt malutkich fal, które nadają włosom objętość. Falownica powinna ukształtować kosmyki na wzór sinusoidy.

Ile kosztuje falownica do włosów?

Jeśli szukasz dobrego urządzenia do falowania włosów, wypróbuj sprzęt fryzjerski dostępny w sklepach online lub bardziej komercyjne produkty, takie jak falownice do włosów Babyliss, których znajdziemy w sieci najwięcej. Koszt zakupu takiego urządzenia nie powinien przekroczyć 300 zł.

Falownica do włosów: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner rtv
POWIĄZANE ARTYKUŁY