Strona głównaPielęgnacja i urodaLokówkiWybieramy najlepszą falownicę do włosów - ranking 2024

Wybieramy najlepszą falownicę do włosów – ranking 2024 [TOP6]

Falownica- jak działa i jak wyglądają włosy po falownicy?

Falownica to urządzenie zbudowane zwykle z trzech wałków, które dzięki wysokiej temperaturze nadają włosom naturalny skręt. Efekt uzyskany przy pomocy falownicy przypomina ten, jaki uzyskuje się po zapleceniu warkocza. Kosmyki nie są pokręcone w spiralkę, lecz łagodnie pofalowane. Z pomocą falownicy możemy uzyskać lekkie, plażowe fale lub wręcz przeciwnie – efektownie uniesione u nasady, bujne fale w stylu Hollywood.

Najlepsze falownice do włosów – ranking 

Zestawienie falownic do włosów to krótka lista urządzeń cieszących się największą popularnością wśród kobiet, które lubią ten sposób stylizowania fryzury.

Jeśli wolisz nosić proste włosy, sprawdź nasz ranking szczotek prostujących, a jeśli zależy Ci na efektownym skręcie, wypróbuj lokówki stożkowe lub lokówki automatyczne. Sprawdź także:

1. BABYLISS Deep Waves W2447E

 

BABYLISS Deep Waves W2447EFalownica BaByliss W2447E to urządzenie z bezpieczną dla włosów powłoką turmalinowo-ceramiczną, która nagrzewa się równomiernie i nie niszczy kosmyków, a także zapobiega ich elektryzowaniu się. Model oferuje funkcję regulacji temperatury w zakresie do 160 do 200 stopni Celsjusza, pozwalając na uzyskiwanie pożądanego efektu wymodelowania fryzury.

Sprzęt dysponuje przyciskiem on/off ze wskaźnikiem włączenia. Posiada także funkcję automatycznego wyłączania. Jest sprzedawany w zestawie z etui do przechowywania. Jego atutem jest praktyczny, obrotowy kabel.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Według niektórych opinii wymaga silnego dociskania na pasmach, od którego męczą się dłonie.
+ Nie niszczy włosów.  
+ Daje długotrwały efekt.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. Valera Wave Master Ionic 647.03

Valera Wave Master Ionic 647.03Valera Wave Master Ionic 647.03 dba o bezpieczeństwo stylizowanych włosów przy pomocy specjalnej powłoki ceramiczno-keratynowej, chroniącej kosmyki przed przegrzaniem. Urządzenie dysponuje funkcją jonizacji, która wygładza fryzurę i zapobiega jej elektryzowaniu się. Atutem modelu jest szybkie nagrzewanie i automatyczny wyłącznik.

Produkt posiada praktyczny wyświetlacz, umożliwiający kontrolowanie temperatury pracy urządzenia. Dysponuje regulacją mocy na 8 poziomach. Falownica nagrzewa się do 210 stopni Celsjusza. Jej elementy grzejne mają szerokość 4 cm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie tworzy delikatne fale – co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą. – Tworzy efekt delikatnego pofalowania włosów.
+ Zapewnia efekt utrzymujący się nawet do kilku dni.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

3. REMINGTON CI91AW Proluxe

REMINGTON CI91AW ProluxeREMINGTON CI91AW Proluxe umożliwia tworzenie 4 rodzajów fal za sprawą regulacji głębokości osadzenia grzałki. Urządzenie wykorzystuje inteligentną technologię OPTIheat, które kieruje ciepło tam, gdzie faktycznie jest ono potrzebne, a to przekłada się na większą trwałość fal. 

Model jest łatwy w użyciu i wielofunkcyjny. Posiada pokrętło, którym można zmniejszać lub zwiększać przekrój wałków. Sprzęt dysponuje też cyfrową regulacją temperatury w przedziale do aż 210 stopni Celsjusza. Urządzenie szybko się nagrzewa i jest gotowe do pracy w ciągu 30 sekund od uruchomienia.

Falownicę pokryto powłoką ceramiczną, która dba o kondycję włosów. Sprzęt dysponuje też trybem PRO+, czyli stylizacją w bezpiecznej dla fryzury temperaturze. Produkt ma praktyczną chłodną końcówkę i wyłącza się automatycznie przy długotrwałej bezczynności.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada regulację wyrazistości fal. – Jest ciężkie.
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Oferuje szeroki przedział regulacji temperatury.  
+ Szybko się nagrzewa.  

4. BABYLISS C260E

BABYLISS C260EBABYLISS C260E to falownica o średnicy wałka wynoszącej 15 mm. Produkt oferuje trzystopniową regulację temperatury na poziomie: 160, 180 i 200 stopni Celsjusza. Posiada ceramiczno-tytanową powłokę i profesjonalnie pofalowane elementy grzejne o wymiarach 57 na 100 mm.

Urządzenie wyposażono we włącznik on/off i diodową sygnalizację stanu pracy. Atutem modelu jest zimna końcówka, zapobiegająca poparzeniu w trakcie stylizacji oraz obrotowy przewód. Produkt sprzedawany jest w zestawie z matą termoizolującą. Wyłącza się automatycznie, dbając o bezpieczeństwo użytkownika.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Nie sprawdza się przy cienkich włosach.
+ Gwarantuje długotrwały efekt.  
+ Jest poręczne.  
+ Daje naturalny efekt delikatnego skrętu.  

5. Babyliss BAB2269TTE

Babyliss BAB2269TTEKBabyliss BAB2269TTE to model o mocy 110 W z powłoką tytanowo-turmalinową, która rozprowadza ciepło w sposób równomierny, chroniąc włosy przed przegrzewaniem. Dodatkowo, sprzęt w naturalny sposób jonizuje kosmyki, nadając im gładkość i połysk.

Urządzenie zostało wyposażone w trzy rurki grzejne o przekroju 22, 19 i 22 mm. Model błyskawicznie się nagrzewa. Oferuje regulację ustawień temperatury na 5 poziomach w zakresie od 140 do 220 stopni Celsjusza. Posiada metalową podpórkę i jest sprzedawany w zestawie z rękawiczkami ochronnymi oraz matą termoizolacyjną.

Zalety: Wady:
+ Gwarantuje długotrwały efekt. – Nadaje się tylko do długich i średnio długich włosów.
+ Oferuje szeroki zakres temperatury pracy. – Jest duża, a przez to nieporęczna.
+ Jonizuje fryzurę. – Dysponuje trudną w obsłudze regulacją temperatury.
+ Ma elegancki design.  

6. Teesa Dream Waves 300

Teesa Dream Waves 300Teesa Dream Waves 300 wykorzystuje ceramiczne elementy grzejne, które równomiernie rozprowadzają ciepło, chroniąc włosy przed przypaleniem. Produkt oferuje aż 8-stopniową regulację temperatury pracy w zakresie od 140 do 210 stopni Celsjusza. Urządzenie wyłącza się automatycznie.

Model wyposażono w wyświetlacz i funkcję blokady płytek. Falownica posiada również blokadę temperatury, obrotowy przewód i praktyczny uchwyt do powieszenia. Sprzęt dysponuje mocą 100 W.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. – Posiada wąskie płytki.
+ Szybko się nagrzewa.
+ Pracuje w szerokim zakresie temperatur.
+ Posiada praktyczne funkcje blokady i wyświetlacz.

Jaką falownicę do włosów wybrać?

Dobra falownica do włosów powinna przede wszystkim dbać o utrzymanie kosmyków w dobrej kondycji. Ponieważ urządzenie tego typu wykorzystuje do stylizacji włosów wysokie temperatury, istotne jest zastosowanie odpowiedniego materiału płytek lub pokrycie ich właściwą powłoką. Za najlepsze uchodzą płytki tytanowo-turmalinowe lub ceramiczno-turmalinowe, dzięki którym falownica nie musi generować jonów ujemnych, ponieważ powłoka turmalinowa ma naturalne właściwości jonizacyjne. Oznacza to, że kondycjonuje fryzurę, wygładza ją domykając łuski włosa, nabłyszcza i zapobiega elektryzowaniu się kosmyków. Dobrze sprawdzają się także falownice ceramiczne, ponieważ nagrzewają się w sposób równomierny, co zapobiega przegrzewaniu pasm z jednym miejscu.

Podczas falowania włosów bardzo istotna jest także zastosowana temperatura. Urządzenie powinno pozwolić nam dopasować ją do rodzaju kosmyków – grubsze , niepodatne na skręt włosy wymagają wyższej temperatury (około 200 stopni), a cieńsze można stylizować przy użyciu niższych temperatur (około 170 stopni). Dzięki funkcji regulowania mocy takiego urządzenia – podobnie jak w przypadku karbownicy czy lokówki do włosów – możemy zadbać o kondycję włosów, oszczędzając im nadmiernego przesuszania.

Jeśli wybierzemy ceramiczną falownicę z powłoką turmalinową i funkcją wyboru temperatury nagrzewania, nie musimy martwić się o stan naszych włosów nawet przy codziennym stylizowaniu ich z pomocą takiego urządzenia. Poza bezpieczeństwem korzystania z falownicy duże znaczenie ma także wygoda użytkowania i efekty, jakie daje produkt (może to być zależne od rodzaju włosów). Na co jeszcze warto więc zwrócić uwagę?

  • wielkość płytek i średnica wałków – producenci nie zawsze podają te parametry w opisach swoich urządzeń, a ma to duży wpływ zarówno na czas trwania zabiegu, jak i na jego finalny efekt. Im większa powierzchnia nagrzewania, tym szybciej ułożymy włosy, dlatego fryzjerskie sprzęty tego typu zwykle charakteryzują się szerokimi płytami, pozwalającymi na zbieranie większych pasm. Z kolei średnica wałków jest tym, co decyduje o intensywności skrętu. Wąskie wałki dadzą efekt drobnych, puszystych pofalowań, a szerokie głębszych, bardziej wygładzonych.
  • wyświetlacz/lampki kontrolne – pozwalają zachować kontrolę nad przebiegiem stylizacji, informując o nagrzaniu się urządzenia czy o osiągnięciu wybranej temperatury pracy.
  • długi, obrotowy przewód – umożliwia wygodną pracę.
  • funkcja szybkiego nagrzewania – jeśli falownica szybko się nagrzewa (ma dużą moc), nie będziemy musieli czekać zbyt długo na rozpoczęcie zabiegu po podłączeniu jej do prądu.
  • waga i wielkość – urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie ani zbyt duże, ponieważ będzie nieporęczne. Z kolei zbyt lekkie, niesolidnie wykonane może okazać się równie niepraktyczne, ponieważ trudno będzie odpowiednio zacisnąć je na pasmach.
  • funkcja automatycznego wyłączania – dba o bezpieczeństwo, wyłączając sprzęt automatycznie zwykle po kilku minutach bezczynności.

Lokówka i falownica – jaka jest różnica?

Lokówki, falownice i karbownice – co je różni? Sprzęty tego typu służą do nadawaniu fryzurze określonego kształtu, a dokładniej do nadawania kształtu każdemu pasmu. Układanie włosów z pomocą lokówki wygląda nieco inaczej, niż przy stylizacja z użyciem falownicy czy karbownicy. Inny jest także finalny efekt, choć przy odpowiednich parametrach sprzętu i technice, loki wykonane z pomocą lokówki mogą zbliżyć się do mocnych fal.

Korzystając z lokówki nawijamy pasma na wałek i otrzymujemy efekt mocniej lub delikatniej skręconej spirali. Różny rezultat zaoferują nam lokówki automatyczne, stożkowe i loko-suszarki, ale na ten temat poczytasz więcej zaglądając do naszych pozostałych rankingów (lokówki stożkowe, lokówki automatyczne, lokówko-suszarki).

Użycie falownicy przypomina korzystanie z prostownicy – wystarczy umieścić kosmyki pomiędzy elementami grzejnymi i poczekać kilka sekund. Karbownica da nam efekt malutkich fal, które nadają włosom objętość. Falownica powinna ukształtować kosmyki na wzór sinusoidy.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego urządzenia do falowania włosów, wypróbuj sprzęt fryzjerski dostępny w sklepach online lub bardziej komercyjne produkty, takie jak falownice do włosów Babyliss, których znajdziemy w sieci najwięcej. Koszt zakupu takiego urządzenia nie powinien przekroczyć 300 zł.

Najlepsze falownice do włosów – Opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd