Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Golarka foliowa - która najlepsza?

Golarka foliowa – która najlepsza?

Golarka foliowa – co warto o niej wiedzieć?

Golarka foliowa to urządzenie dedykowane przede wszystkim panom o suchej i bardzo wrażliwej skórze. Produkty tego typu mogą być zbudowane z jednego lub kilku – nawet pięciu – elementów golących, stworzonych z tak zwanej foli tnącej, skrywającej pod swoją powierzchnią precyzyjne ostrza.

Męska golarka foliowa z jednym elementem tnącym poradzi sobie z miękkim, niezbyt gęstym zarostem. W przypadku włosków grubszych i gęstszych konieczny będzie natomiast wybór urządzenia zbudowanego z kilku ruchomych folii tnących.

W większości przypadków im skuteczniejszy i bardziej zaawansowany produkt, tym wyższa jego cena.

Golarka foliowa ranking:

Nasz ranking golarek foliowych został przygotowany z myślą o panach, którym zależy przede wszystkim na jak najdokładniejszym goleniu przy jak najmniejszych podrażnieniach skóry. Zestawiliśmy w nim produkty najchętniej wybierane i najczęściej polecane przez swoich użytkowników. Poszczególne golarki foliowe zostały opracowane na podstawie swoich parametrów technicznych oraz prawdziwych opinii konsumentów po to, aby ułatwić Ci wybór urządzenia idealnie spełniającego wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Golarka foliowa BRAUN Series 9/9290cc

Golarka foliowa BRAUN Series 9/9290cc


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka foliowa BRAUN Series 9/9290cc to urządzenie akumulatorowe, umożliwiające usuwanie zarostu zarówno na sucho, jak i na mokro. Jego elastyczna głowica złożona jest z pięciu zupełnie innych elementów, których zadaniem jest wychwytywanie włosków rosnących w różnych kierunkach. Dzięki dużej dokładności golenia, zmniejsza się ryzyko podrażnień spowodowanych wielokrotnymi pociągnięciami, dlatego produkt będzie doskonały dla osób o suchej i wrażliwej cerze.

Zaawansowana technologia SyncroSonic™ zastosowana w golarce męskiej marki Braun dopasowuje moc urządzenia do typu zarostu, dzięki czemu golenie jest szybsze i bardziej efektowne. Głowica golarki pokryta jest warstwą tytanu, odpornego na korozję, a dostępność specjalnej bazy ładująco-czyszczącej pozwala zadbać o doskonałą kondycję produktu oraz jego najwyższą higieniczność.

Golarka męska BRAUN Series 9/9290cc jest całkowicie wodoodporna, dzięki czemu można myć ją pod bieżącą wodą, a także używać jej w połączeniu z pianką lub żelem dla jeszcze delikatniejszego golenia.

Zalety:Wady:
+ Golarka jest bardzo dokładna. – Ma wysoką cenę.
+ Nie powoduje podrażnień. – Opinie użytkowników wskazują, że golarka dosyć głośno pracuje.
+ Umożliwia golenie zarostu na sucho i na mokro. 
+ Dzięki bazie ładująco-czyszczącej jest bardzo higieniczna. 

Golarka foliowa Braun Series 5 5030S

Braun Series 5 5030S


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka foliowa Braun Series 5 5030S to urządzenie sieciowo-akumulatorowe umożliwiające usuwanie zarostu wyłącznie na sucho. Zastosowana w produkcie technologia FlexMotionTec umożliwia golenie przy możliwie najmniejszym nacisku na skórę, co pozwala skutecznie zmniejszyć podrażnienia. Z kolei systemy MicroMotion oraz MacroMotion odpowiadają za dopasowanie elementów tnących do konturów twarzy, dzięki czemu usuwanie zarostu pozostaje komfortowe i skuteczne.

System UltraActiveLift w połączeniu z ostrzami CrossHair wychwytuje włoski rosnące w różnych kierunkach, unosi je i ścina jak najbliżej skóry. Kąt nachylenia głowicy może być ustawiany i blokowany manualnie. Wyświetlacz urządzenia informuje użytkownika o stopniu rozładowania, poziomie higieny oraz uruchomieniu blokady podróżnej.

Golarka męska Braun Series 5 5030S sprzedawana jest wraz z trymerem do brody.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie goli dokładnie i bez podrażnień . – Opinie niektórych użytkowników sugerują, że golarka stosunkowo głośno pracuje.
+ Pozwala na pracę przewodową i bezprzewodową.
+ Jest dostępna w zestawie z trymerem. 
+ Ma przystępną cenę. 

Golarka PHILIPS Bodygroom series 3000 BG3010/15

PHILIPS Bodygroom series 3000 BG3010/15


Sprawdź produkt w sklepie:

PHILIPS Bodygroom series 3000 BG3010/15 to golarka zasilana akumulatorowo, umożliwiająca pracę na sucho i na mokro. Głowica urządzenia wyposażona jest w dwustronne trymery, które w pierwszej kolejności przycinają dłuższe włoski. Następnie są one golone przez hipoalergiczną siateczkę, dzięki czemu cały zabieg jest bardzo komfortowy i nie wiąże się z podrażnieniami.

Dostępna w zestawie nasadka grzebieniowa umożliwia naturalne przystrzyżenie owłosienia na długość 3 mm, co sprawia, że urządzenie nadaje się do golenia całego ciała. Wodoszczelna obudowa pozwala myć je pod bieżącą wodą, a gumowy uchwyt zapobiega wyślizgnięciu.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest proste w obsłudze. – Głośno pracuje.
+ Umożliwia bardzo komfortowe, bezbolesne golenie.
+ Ma atrakcyjną cenę.
+ Pozwala na przycinanie i golenie owłosienia. 

Golarka foliowa Braun Wet&Dry Series 9 9291CC

Golarka foliowa Braun Wet&Dry Series 9 9291CC


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka foliowa Braun Wet&Dry Series 9 9291CC to urządzenie zasilane akumulatorowo, umożliwiające pracę na sucho i na mokro. Innowacyjny system Responsive Intelligence dopasowuje głowicę do rysów twarzy umożliwiając dokładne i komfortowe golenie. Jednocześnie analizuje także rodzaj zarostu i określa ilość mocy niezbędnej do efektywnego usuwania owłosienia.

Głowica złożona z pięciu elementów wychwytuje włoski rosnące w różnych kierunkach, a trymer pokryty tytanem pomaga usunąć nawet te przylegające płasko do skóry. Urządzenie jest dostępne wraz z bazą ładująco-czyszczącą, która myje, konserwuje i dezynfekuje golarkę, aby codzienny zabieg był w pełni higieniczny i nie skutkował podrażnieniami.

Zalety:Wady:
+ Umożliwia szybkie i dokładne golenie. – Golarka jest bardzo droga.
+ Cicho pracuje.
+ Jest dostępna wraz ze stacją czyszcząco-ładującą.
+ Umożliwia golenie na sucho i na mokro.

Golarka foliowa Braun Series 3 300

Braun Series 3 300


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka foliowa Braun Series 3 300 to urządzenie zasilane sieciowo, umożliwiające wyłącznie pracę na sucho. Jego głowica zbudowana jest z trzech elementów golących, wykonanych z opatentowanej folii SensoFoil, skrywającej bardzo precyzyjne ostrza. Każdy z nich porusza się niezależnie od siebie, dopasowując się idealnie do kształtów twarzy.

System bezpieczeństwa sprawia, że ostrza chowają się przy zbyt dużym nacisku, chroniąc skórę przed podrażnieniami. Wąska głowica golarki pozwala z łatwością usunąć włoski nawet w tak trudno dostępnym miejscu, jak obszar pod nosem.

Wodoszczelna konstrukcja umożliwia mycie produktu pod bieżącą wodą.

Zalety:Wady:
+ Golarka jest bardzo dokładna. – Opinie użytkowników wskazują, że posiada zbyt krótki kabel.
+ Ma bardzo przystępną cenę. – Stosunkowo głośno pracuje.
+ Umożliwia szybkie golenie.

Golarka foliowa – jaka będzie najlepsza?

Elektryczne golarki foliowe to produkty, które w zależności od swojej konstrukcji, mogą umożliwić komfortowe golenie delikatnego i rzadkiego, a także bardzo gęstego i twardego zarostu. Przy wyborze idealnego modelu warto kierować się jednak nie tylko budową, ale także dodatkowymi cechami urządzenia, które wpływają przede wszystkim na łatwość obsługi oraz funkcjonalność produktu.

Najważniejszymi parametrami golarek foliowych będą zatem:

 • ilość głowic – jedna będzie wystarczająca w przypadku miękkiego, niezbyt bujnego zarostu, w przypadku włosków grubych i gęstych konieczny jest wybór głowicy zbudowanej z minimum trzech elementów,
 • regulacja kąta nachylenia głowic – która może być manualna lub automatyczna, lecz w obu przypadkach znacząco wpływa na komfort i dokładność golenia,
 • możliwa metoda pracy – na sucho lub na sucho i na mokro, co pozwala dodatkowo zwiększyć poślizg i zmniejszyć ewentualne podrażnienia,
 • antypoślizgowa rączka – istotna w przypadku golarek umożliwiających pracę na mokro,
 • sposób zasilania – akumulatorowy, sieciowy lub sieciowo-akumulatorowy,
 • długość przewodu zasilającego – istotna w przypadku golarek zasilanych sieciowo lub sieciowo-akumulatorowo,
 • czas pracy na akumulatorze – istotny w przypadku golarek akumulatorowych i sieciowo-akumulatorowych,
 • wskaźnik stanu akumulatora – istotny w przypadku golarek akumulatorowych i sieciowo-akumulatorowych,
 • wbudowane lub dodatkowe trymery – umożliwiające wstępne podcięcie lub wymodelowanie zarostu,
 • dodatkowe funkcje – na przykład systemy zwiększające bezpieczeństwo oraz skuteczność usuwania włosków rosnących w różnych kierunkach,
 • wodoszczelność – umożliwiająca mycie urządzenia pod bieżącą wodą.

Golarka foliowa czy rotacyjna?

Wiele osób zastanawia się, które urządzenie będzie lepsze – golarka głowicowa czy foliowa. Oba typy produktów różnią się przede wszystkim swoją konstrukcją, a tym samym sposobem usuwania włosków. Golarki męskie foliowe ścinają zarost za pomocą tak zwanej folii tnącej z otworami, w które wchodzą poszczególne włoski. Ponieważ są one ścinane dopiero wewnątrz nich, to golenie za pomocą golarki foliowej jest najbezpieczniejsze i najdelikatniejsze. Urządzenia tego rodzaju nadają się zatem nawet do wyjątkowo wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry.

Elektryczne golarki foliowe poleca się przede wszystkim posiadaczom miękkiego i niezbyt gęstego zarostu. Jednak bardziej zaawansowanE produktY, zbudowanE z kilku ruchomych elementów tnących, powinny sprostać także wymaganiom panów posiadających grubsze i gęstsze owłosienie. Warto pamiętać, że golenie za pomocą takiej golarki zajmuje zazwyczaj sporo czasu, gdyż najlepiej radzą sobie one przede wszystkim z włoskami rosnącymi w jednym kierunku.

Golarki rotacyjne to z kolei urządzenia zbudowane z kilku – zazwyczaj trzech lub pięciu okrągłych, ruchomych głowic – które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy. Pierścienie z foliowych blaszek, skrywających ostrza, golą bardzo szybko i dosyć dokładnie. Dla najlepszych efektów należy prowadzić je po twarzy kolistymi ruchami.

Sprawdzą się one zarówno w przypadku delikatnego, jak i twardego oraz bardzo niesfornego zarostu, rosnącego w wielu kierunkach. Ich wadą jest natomiast wyższa cena, choć w porównaniu z zaawansowanymi technologicznie golarkami foliowymi, różnica kosztów zakupu pozostaje znikoma.

Podsumowanie

Golarki foliowe to urządzenia, na które powinni zdecydować się przede wszystkim panowie o delikatnym zaroście i wrażliwej skórze. Usuwanie włosków za pomocą folii tnących jest bowiem najskuteczniejszą metodą, aby uniknąć podrażnień bez rezygnowania z efektu idealnej gładkości.

Ponieważ każda męska golarka foliowa może różnić się swoimi cechami i parametrami, warto poświęcić dłuższą chwilę na zapoznanie się z ofertą producentów lub przygotowanym przez nas rankingiem. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje na temat poszczególnych modelów, a także ich wady i zalety, wyróżnione na podstawie opinii konsumentów.

Sprawdź nasz ranking golarek foliowych i wybierz urządzenie idealne dla siebie.

Golarka foliowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać