Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Golarka rotacyjna - ranking 2020

Golarka rotacyjna – ranking 2020

Golarka rotacyjna – jak wybrać?

Golarka rotacyjna to urządzenie wyposażone w kilka głowic, które umożliwiają szybkie i dokładne golenie nawet bardzo gęstego i grubego zarostu. Nie każdy produkt będzie jednak równie komfortowy w obsłudze i jednakowo skuteczny, dlatego wybór idealnego modelu warto oprzeć na kilku cechach, które decydują o najwyższej funkcjonalności golarki.

Należy do nich przede wszystkim:

 • sposób zasilania urządzenia,
 • metoda pracy (na sucho lub na sucho i na mokro),
 • rodzaj zastosowanych systemów golących.

Golarka rotacyjna ranking:

Nasz ranking golarek rotacyjnych powstał z myślą o panach, którzy poszukują godnego uwagi urządzenia, umożliwiające szybkie usuwanie zarostu oraz zadowalające rezultaty. Przedstawione w poniższym zestawieniu modele to produkty o największej popularności, cieszące się najpochlebniejszymi opiniami swoich użytkowników.

Mamy nadzieję, że nasz ranking golarek głowicowych ułatwi Ci wybór urządzenia, które najlepiej sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5420/0

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5420/0


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5420/0 to urządzenie zasilane akumulatorowo i sieciowo, które pozwala zarówno na pracę na sucho, jak i na mokro. Trzy głowice o zaokrąglonym profilu chronią skórę przed zacięciami i umożliwiają płynne golenie. Dla lepszego poślizgu golarki można bezpiecznie używać jej wraz z żelem lub pianką, dodatkowo chroniąc się przed podrażnieniami.

Poszczególne głowice golarki głowicowej marki Philips wyposażono w ostrza MultiPrecision, które w połączeniu z systemem Super Lift & Cut Action najpierw unoszą włoski, a następnie ścinają je tuż przy skórze. Dzięki temu, że poruszają się w pięciu kierunkach, golenie jest bardzo dokładne i komfortowe.

Urządzenie posiada wskaźnik naładowania baterii oraz uruchomienia blokady podróżnej. Jest sprzedawane wraz z trymerem do brody.

Zalety:Wady:
+ Golarka jest szybka i dokładna. – Opinie niektórych użytkowników wskazują, że przy bardzo twardym zaroście golarka może nie być wystarczająco dokładna.
+ Wygodna w obsłudze.
+ Łatwa w utrzymaniu w czystości. 
+ Umożliwia golenie na mokro i na sucho. 

Golarka rotacyjna Philips Series 1000 S1100/04

Golarka rotacyjna Philips Series 1000 S1100/04


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka rotacyjna Philips Series 1000 S1100/04 to urządzenie zasilane sieciowo, przeznaczone wyłącznie do golenia na sucho. Produkt jest wyposażony w trzy głowice, które poruszają się w czterech kierunkach, umożliwiając komfortowe i dokładne usuwanie zarostu. Wyjątkowe ostrza CloseCut ostrzą się samoczynnie podczas każdego zabiegu, co znacząco wydłuża żywotność golarki.

Dzięki otwieranej głowicy oraz dołączonej szczoteczce, produkt jest łatwy w czyszczeniu. Nie posiada jednak dedykowanego trymera.

Zalety:Wady:
+ Golarka jest bardzo skuteczna i szybka . – Wymienne ostrza golarki są bardzo kosztowne.
+ Pracuje stosunkowo cicho. – Nie posiada trymera.
+ Ma bardzo przystępną cenę. 
+ Jest wygodna w obsłudze. 

Golarka rotacyjna REMINGTON XR1530 Ultimate R7

REMINGTON XR1530 Ultimate R7


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka rotacyjna REMINGTON XR1530 Ultimate R7 to urządzenie akumulatorowe, umożliwiające pracę na mokro i na sucho. Trzy głowice produktu wyposażono w ostrza LiftLogic, które unoszą i pociągają włoski, a następnie przycinają je tuż przy mieszku włosowym, zapewniając efekt idealnej gładkości.

Golarka głowicowa marki Remington posiada trzystopniowy wskaźnik ładowania oraz system obrony przeciwbakteryjnej. Jest sprzedawana wraz z futerałem do przechowywania oraz precyzyjnym trymerem do brody.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie goli bardzo dokładnie. – Niektóre opinie wskazują, że przy trudnym zaroście może wywoływać podrażnienia.
+ Ma przystępną cenę. – Pracuje tylko na akumulatorze.
+ Można używać jej na sucho i na mokro.
+ Jest wygodna w obsłudze. 

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5100/06

Philips Series 5000 S5100/06


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5100/06 to urządzenie zasilane sieciowo i akumulatorowo, przeznaczone do pracy wyłącznie na sucho. Produkt wyposażono w trzy ruchome głowice, poruszające się w aż pięciu kierunkach. System Super Lift & Cut Action w połączeniu z ostrzami MultiPrecision umożliwia bardzo dokładne golenie, poprzez uniesienie włosków i obcięcie ich tuż przy skórze.

Głowicę golarki można myć pod bieżącą wodą, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Produkt posiada wbudowany wskaźnik blokady podróżnej oraz poziomu naładowania akumulatora. Sprzedawany jest wraz z precyzyjnym trymerem do brody.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie goli bardzo dokładnie. – Według niektórych opinii golenie na gładko zajmuje sporo czasu.
+ Nie podrażnia skóry.
+ Opinie użytkowników potwierdzają dobry stosunek jakości golarki do jej ceny.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.

Golarka rotacyjna REMINGTON XR1570 Ultimate R9

Golarka rotacyjna REMINGTON XR1570 Ultimate R9


Sprawdź produkt w sklepie:

Golarka rotacyjna REMINGTON XR1570 Ultimate R9 to urządzenie zasilane akumulatorowo, umożliwiające golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Produkt wyposażony jest w trzy głowice ComfortSpin, których zewnętrzne pierścienie obracają się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara, zaś wewnętrzne obcinarki zgodnie z nim. Dzięki temu usuwanie zarostu jest dokładne, a jednocześnie nie podrażnia nawet bardzo delikatnej skóry.

Golarka głowicowa marki Remington posiada zaawansowany system ostrzy LiftLogic, które unoszą włoski, chwytają je i przycinają tuż przy skórze. Produkt wyróżnia cyfrowy wyświetlacz z timerem.

Zalety:Wady:
+ Golarka jest szybka i dokładna. – Może nie radzić sobie z bardzo twardym zarostem.
+ Nie powoduje podrażnień. – Niektórzy użytkownicy narzekają na dysfunkcyjność wyświetlacza.
+ Wygodnie leży w dłoni.
+ Można oczyszczać ją pod bieżącą wodą.

Golarka głowicowa – jaka będzie najlepsza?

Golarki rotacyjne, zwane ze względu na swoją budowę również golarkami głowicowymi, to bardzo popularne urządzenia golące, które poleca się przede wszystkim panom o bardzo gęstym, twardym i niesfornym zaroście. Poprzez ruch rotacyjny, okrągłe elementy wyposażone w ostrza są bowiem w stanie szybko i sprawnie usunąć włoski rosnące w wielu różnych kierunkach.

Nie każde urządzenie tego typu będzie jednak równie wygodne w obsłudze, szybkie i dokładne, dlatego wybierając model idealny, warto przemyśleć swoje potrzeby, a następnie zwrócić uwagę na takie istotne cechy i parametry produktu, jak:

 • sposób zasilania – akumulatorowy, sieciowy, bądź akumulatorowo-sieciowy,
 • metoda pracy – na sucho lub na sucho i na mokro – to cecha istotna zwłaszcza w przypadku panów, którzy golą się pod prysznicem lub mają bardzo wrażliwą skórę, wymagającą uprzedniego zmiękczenia zarostu pianką lub żelem,
 • ilość głowic – zazwyczaj golarki rotacyjne posiadają 3 głowice, jednak zdarzają się także urządzenia mocniej rozbudowane,
 • system tnący – na przykład unoszący płasko rosnące włoski czy też pociągający je do góry dla dokładniejszego golenia,
 • wodoodporność – umożliwiająca mycie urządzenia pod bieżącą wodą,
 • czas pracy na akumulatorze,
 • czas ładowania akumulatora,
 • wskaźnik ładowania/rozładowania lub wyświetlacz, który informuje o stanie akumulatora, konieczności czyszczenia lub uruchomieniu blokady podróżnej,
 • głośność pracy,
 • ergonomiczna konstrukcja – na przykład antypoślizgowa rączka,
 • dodatkowe akcesoria – na przykład trymer, szczoteczka do czyszczenia, etui.

Wybierając golarkę rotacyjną warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej sposób zasilania. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że większości urządzeń akumulatorowych nie możemy używać podczas ich ładowania. Jedynie modele akumulatorowo-sieciowe umożliwiają usuwanie zarostu golarką podłączoną do prądu.

Bardzo ważną cechą jest także zastosowana technologia golenia, od której zależy jego dokładność. Panowie o wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skórze powinni zwrócić uwagę również na te rozwiązania, które mogą zapewnić im większy komfort podczas usuwania zarostu. Będą to chociażby zaokrąglone głowice czy przeciwne kierunki obrotów pierścieni.

Nie bez znaczenia pozostaje także cena golarki rotacyjnej. Dobrej jakości produkt tego typu możemy kupić już za około 200 – 300 zł, jednak nie zapominajmy, aby przed ostateczną decyzją sprawdzić również, jakim kosztem będą dla nas wymienne ostrza. Często okazuje się bowiem, że ich zakup jest zupełnie nieopłacalny, ponieważ niemalże dorównuje cenie samej golarki.

Golarka foliowa czy rotacyjna – która będzie lepsza ?

Wielu panów, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z elektrycznymi golarkami męskimi, zastanawia się, który produkt będzie lepszy – golarka głowicowa czy foliowa. Oba typy urządzeń znacząco różnią się zarówno swoją budową, jak i sposobem działania oraz przeznaczeniem. Warto zatem dokładnie zapoznać się z tematem, zanim wybierze się golarkę odpowiednią dla typu swojej skóry i zarostu.

Golarki foliowe to urządzenia wyposażone w tak zwaną folię tnącą. Jest to metalowa siatka z otworami, przez które przedostają się włoski. Pod nią ukryte są ostrza, które ścinają zarost w bardzo delikatny i bezpieczny dla skóry sposób. Produkty tego typu poleca się panom o wrażliwej, suchej cerze i niezbyt gęstej, miękkiej brodzie.

Golenie za pomocą golarki foliowej jest komfortowe, lecz zajmuje sporo czasu, ponieważ jego elementy tnące pracują tylko w jednym kierunku. Na rynku są dostępne produkty mniej i bardziej zaawansowane, wyposażone nawet w kilka ruchomych głowic foliowych oraz nowoczesne systemy, pozwalające wychwytywać więcej włosków za jednym pociągnięciem, jednak ich cena jest niestety bardzo wysoka.

Golarki rotacyjne są to z kolei urządzenia zbudowane z trzech lub większej ilości głowic, które obracają się i poruszają w kilku kierunkach, idealnie dostosowując się do kształtów twarzy. Ruch rotacyjny sprawia, że dużo szybciej i efektowniej usuwają nawet twardy i gęsty zarost, rosnący w wielu kierunkach, dlatego poleca się je przede wszystkim panom, których problemem są bardzo niesforne włoski.

Golarki głowicowe będą świetnym wyborem, kiedy zależy nam na szybkim i dokładnym usuwaniu zarostu. Mogą jednak podrażniać skórę, zwłaszcza w pierwszych tygodniach stosowania, dlatego panowie o delikatnej cerze, którzy pragną korzystać z golarki rotacyjnej, powinni wybierać wyłącznie te urządzenia, które umożliwiają golenie na mokro z użyciem pianki lub żelu.

Podsumowanie

Zakup golarki rotacyjnej to doskonały pomysł, jeśli musisz golić się bardzo często i masz dosyć jednorazowych maszynek, przez które usuwanie zarostu kończy się zacięciami i podrażnieniami. Dobrze dobrane urządzenie tego typu znacząco skróci czas Twojej porannej toalety i zapewni Ci efekt idealnie gładkiej skóry, wolnej od zaczerwienień i dyskomfortu.

Golarki głowicowe różnią się pomiędzy sobą zarówno konstrukcją i designem, jak i skutecznością oraz wygodą obsługi, dlatego poszukując idealnego modelu, warto dokładnie przyjrzeć się ofertom producentów i przeczytać opinie konsumentów, którzy mieli okazję przetestować dany produkt.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym rankingiem golarek rotacyjnych, w którym znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do dokonania najkorzystniejszego wyboru.

Golarka rotacyjna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać