Strona głównaPielęgnacja i urodaFrezarki kosmetyczneNajlepsza frezarka do paznokci - ranking 2024

Najlepsza frezarka do paznokci – ranking 2024 [TOP6]

Frezarka do paznokci – co to takiego?

Frezarka do paznokci to urządzenie elektryczne służące do pielęgnacji paznokci, a także skórek dłoni i stóp. Dzięki specjalnym nakładkom – kamiennym, piaskowym, diamentowym czy ceramicznym – frezarka umożliwia ścieranie powierzchni, na przykład brzegu lub płytki paznokcia czy też skórek.

Frezarka to swego rodzaju elektryczny pilnik pozwalający na szybki i łatwy manicure oraz pedicure. Mocniejsze urządzenia pozwolą nie tylko pielęgnować dłonie oraz stopy, ale również usunąć utrwalony lampą lakier hybrydowy lub żelowy.

Jaka frezarka do paznokci? – ranking

Zestawienie frezarek kosmetycznych to lista najpopularniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Przekonaj się, który model najlepiej nadaje się do stylizacji paznokci!

Jeśli szukasz również lampy do paznokci, sprawdź nasz ranking lamp UV LED.

1. Active JD 700 

JD 700Frezarka Active JD700 to urządzenie o mocy 35 W, wykonujące do 30 000 obrotów na minutę. Sprzęt umożliwia regulację obrotów w prawo i w lewo, a także zmianę prędkości pracy przy pomocy pedału nożnego oraz suwaka na korpusie. Model z reguły sprzedawany jest w zestawie z 6 sztukami frezów diamentowych i 6 sztukami nakładek papierowych.

Urządzenie posiada głowicę z systemem twist-lock, umożliwiającym szybką i wygodną wymianę frezów, bez konieczności korzystania z kluczyków. Jego atutem jest także podstawka pod głowicę oraz możliwość regulowania obrotów w zakresie od 0 do 30 tysięcy. 

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Produkt bardzo często jest podrabiany, co utrudnia zakup tego oryginalnego.
+ Oferuje dwie metody regulacji prędkości pracy.  
+ Doskonale sprawdza się w użytku domowym.  
+ Cicho pracuje.  

2. Beurer MP 41

Beurer MP 41Beurer MP 41 to urządzenie wielofunkcyjne, przeznaczone do wykonywania różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Produkt umożliwia wybór kierunku obrotu końcówek oraz trybu pracy – intensywnego lub łagodnego. Sprzęt jest zasilany sieciowo i oferuje swojemu użytkownikowi dwie prędkości obrotowe 3800 i 4600 obr./min.

Model MP 41 wykorzystuje praktyczne oświetlenie LED, które zwiększa precyzję zabiegów. Jest wyposażony w 7 końcówek o różnym kształcie i rozmiarze (stożek filcowy, krążek szafirowy, drobnoziarnisty, krążek szafirowy, gruboziarnisty, frez płomieniowy i walcowy oraz tarczę szafirową). Całość zamknięto w praktycznym etui do przechowywania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest podręczne i wygodne w użyciu. – Może okazać się zbyt słabe do usuwania hybrydy (bez użycia dodatkowych preparatów zmiękczających lakier).
+ Sprawdza się u osób początkujących.  
+ Posiada praktyczne podświetlenie.  
+ Nie rani skórek.  

3. Beurer MP 62

Beurer MP 62Beurer MP 62 to sprzęt o mocy 7,5 W, pozwalający na bezstopniową regulację prędkości pracy oraz wybór kierunku obracania się końcówki – w prawo i w lewo. Urządzenie oferuje podświetlenie LED. Jest zasilane sieciowo. Może być stosowane przez diabetyków.

Model posiada osłonkę na pył i skrzynkę do przechowywania w zestawie. Sprzedawany jest w komplecie z 10 jednorazowymi nakładkami z papieru ściernego oraz 10 końcówkami – między innymi szafirową, drobnoziarnistą, walcową, płomieniową, igłową i z papieru piaskowego.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest starannie i solidnie wykonany. – Ma dosyć niską moc.
+ Ma poręczną budowę. – Szybko się nagrzewa.
+ Dobrze sprawdza się do zabiegów manicure i pedicure. – Współpracuje tylko z dedykowanymi końcówkami.
+ Oferuje płynną regulację prędkości pracy.  

4. Semilac 65W

Semilac 65WCzarna frezarka Semilac dysponuje mocą 65 W i jest zasilana sieciowo, a jej moment obrotowy to 35000 Nm. Produkt oferuje prosty system wymiany końcówek. Pracuje cicho i nie generuje silnych drgań. Umożliwia regulację prędkości pracy przy pomocy pokrętła i pedału.

Produkt pozwala na zmianę kierunku pracy frezów. Jest sprzedawany w zestawie z czterema końcówkami: końcówką wyrównującą, nadającą kształt, polerującą i usuwającą martwy naskórek oraz stare warstwy żeli. Urządzenie nadaje się także do grawerowania wzorów. Model można zakupić w zestawie z frezami kamiennymi i diamentowymi.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc i wysoką prędkość obrotową. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Współpracuje z kosztownymi frezami.
+ Ma elegancki wygląd.  
+ Charakteryzuje się solidnym wykonaniem.  

5. SUNONE JD103-H

SUNONE JD103-HSUNONE JD103-H (od producenta JSDA) to frezarka o mocy 35 W. Urządzenie oferuje zmianę kierunku obrotu frezów. Posiada także płynną regulację prędkości i mocny silnik, który nie przegrzewa się podczas pracy.

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z frezami kamiennymi. Jego maksymalna prędkość obrotowa wynosi 3000 obrotów na minutę. Produkt jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Nie nagrzewa się. – Jest sprzedawana w zestawie z niskiej jakości frezami.
+ Nie wibruje podczas pracy. – Ma niestabilny uchwyt na głowicę.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

6. Marathon 3 Champion

Marathon 3 ChampionMarathon 3 Champion to produkt koreańskiej marki Seayang Microtech. Urządzenie dysponuje maksymalną mocą 90 W (moc nominalna to 45 W). Sprzęt posiada wentylowaną rączkę i funkcję zmiany kierunku pracy. Jego prędkość reguluje się w zakresie do 30 000 obr./min.

Model dysponuje systemem twist-lock. Pasują do niego końcówki o średnicy mocowania 2,32-2,35mm. Produkt nadaje się do wykonywania manicure, pedicure czy usuwania żeli. Posiada rączkę z wieloma łożyskami, co eliminuje wibracje. Może być sterowany przy pomocy stopy. Jest sprzedawany w zestawie z silikonową podstawką pod rączkę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje. – Jest trudne do utrzymania w czystości.
+ Jest uniwersalne. – Często jest podrabiane.
+ Charakteryzuje się solidnym wykonaniem.  

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Frezarka do manicure i pedicure powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrymi parametrami. Jeśli sprzęt będzie zbyt słaby, wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych może stać się żmudnym i nieprzyjemnym obowiązkiem. Poza tym, bardzo mała ilość Watów sprawi, że urządzenie nie poradzi sobie ze spiłowaniem twardych żeli czy hybrydy. Moc frezarki przekłada się na osiągany przez nią moment obrotowy, czyli szybkość obrotów końcówek ściernych. Decyduje także o czasie pracy danego modelu frezarki – słabsze produkty będą szybko się przegrzewać, co oznacza konieczność robienia częstych przerw w trakcie zabiegów. Żadna profesjonalna frezarka nie powinna rozgrzewać się po kilku minutach pracy.

Ważną kwestią dla każdej początkującej i zawodowej stylistki paznokci będzie także regulacja prędkości pracy urządzenia. Dzięki niej sprzęt będzie bezpieczny dla nowicjuszy oraz uniwersalny dla każdego użytkownika. Nada się i do delikatnego usuwania skórek, i do spiłowania twardej powłoki lakieru. Pedicure i manicure przebiegnie sprawniej, jeśli funkcja regulacji zostanie ukryta nie tylko w pokrętle na korpusie, ale również w pedale nożnym.

Ostatni aspekt dotyczy frezów, a konkretnie sposobu ich montażu oraz rodzaju nasadek dołączonych do urządzenia. Głowica frezarki powinna umożliwiać wygodne, szybkie i łatwe wymienianie frezów i nakładek. Z kolei końcówki muszą być solidne, trwałe i odpowiednio dopasowane, aby dobrze trzymały się na swoim miejscu. Niestety często dobrej jakości urządzenia sprzedawane są w komplecie ze słabymi nasadkami, które lepiej kupić osobno.

Frezarka profesjonalnego użytku wykorzystywana w salonach kosmetycznych będzie wyposażona również w doskonałe rozwiązanie, jakim jest pochłaniacz pyłów. Taki wbudowany odkurzacz pozwala na bieżąco usuwać szkodliwe opiłki lakierów, co znacząco poprawia komfort pracy. Cena takich urządzeń jest jednak proporcjonalnie wysoka.

Frezarka do paznokci – jak używać?

Dobre frezarki do paznokci to wielofunkcyjne urządzenia, które pozwalają na wykonanie zabiegów manicure i pedicure w domowym zaciszu. Nieprawidłowo użytkowane mogą spowodować jednak więcej szkody niż pożytku. Jak zatem używać frezarki kosmetycznej do paznokci?

Niezależnie od tego, czy z pomocą frezarki chcemy usuwać manicure hybrydowy, czy wykonać podstawowy manicure lub pedicure, musimy zacząć od zapoznania się z instrukcją obsługi wybranego modelu. Na początek rezygnujemy również z ostrych i twardych nasadek, którymi możemy zrobić sobie krzywdę. Podczas pracy z frezarką do pedicure i manicure:
– nie ustawiamy dużej prędkości na początku, lecz stopiono ją zwiększamy,
– nie dociskamy mocno końcówek do skóry ani płytki paznokcia,
– nie trzymamy końcówki długo w jednym miejscu,
– wymieniamy końcówki przy wyłączonym silniku,
– dezynfekujemy końcówki po każdym użyciu,
– nie wykonujemy zabiegów na uszkodzonej, zranionej skórze oraz w przypadku grzybicy, łuszczycy, odczynów alergicznych lub stanów zapalnych.

Jak zdjąć żele lub hybrydy przy pomocy frezarki? W tym celu musimy posiadać frez o kształcie walca, najlepiej ceramiczny. Wystarczająca prędkość obrotowa dla takiego zabiegu to około 25 000 obr./min. Kierunek obracania się końcówki należy ustawić przeciwnie do ruchów dłoni. Powłoki lakierów usuwa się szybkimi i krótkimi ruchami, bez dociskania „pisaka” do płytki.

Z kolei przed usuwaniem skórek niezbędne jest wykonanie zabiegów przygotowawczych z użyciem kopytka lub patyczka. Tak delikatne czynności przeprowadzimy przy prędkości maksymalnie 10 000 obr./min. Nasadka, która sprawdzi się do tego zadania powinna mieć kształt stożka.

Ile kosztuje frezarka do paznokci?

Dobrą frezarkę do domowego użytku kupimy już za około 200 zł, chociaż ceny tego typu urządzeń wahają się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jeśli zależy Ci jedynie na wykonywaniu manicure i pedicure, zdecyduj się na urządzenie o mniejszej mocy, tańsze, ale bezpieczniejsze. Jeśli jednak szukasz produktu nie tylko do pielęgnacji dłoni i stóp, ale również do usuwania lakieru, wybierz mocniejsze urządzenie pracujące z prędkością około 30 000 obr./min.

Frezarka do paznokci opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd