Strona głównaPielęgnacja i urodaLampy do paznokciLampa UV LED - najlepsze lampy UV LED do paznokci

Lampa UV LED – najlepsze lampy UV LED do paznokci

Lampa LED a UV – którą wybrać?

Lampa UV LED to swoiste połączenie zalet dwóch produktów – urządzeń emitujących światło UV i LED. Modele pierwszego typu utwardzają zarówno lakiery hybrydowe, jak i żelowe, dlatego są uniwersalne. Ich wadą jest jednak długi czas pracy. Z kolei modele z diodami LED pozwalają na znacznie szybsze wykonanie stylizacji, ale nie działają na wszystkie rodzaje żeli. Urządzenia wykorzystujące technologię DUAL LED, czyli łączące zakresy światła UV i LED, są więc najbardziej uniwersalne, najskuteczniejsze i najszybsze.

Lampy UV/LED do paznokci ranking

Zestawienie „suszarek” do paznokci LED/UV to lista najczęściej kupowanych urządzeń z wyszczególnieniem ich wad i zalet. Przekonaj się, który model warto kupić!

Przejrzyj również ranking frezarek do paznokci

1. SUNONE UV/LED SUN5 48W

SUNONE UV/LED SUN5 48WSUNONE SUN5 to urządzenie o mocy 48W, szybko utwardzające żele i lakiery hybrydowe. Zastosowanie technologii dual LED sprawia, że produkt działa równomiernie i jest niezawodny. Lampa emituje białe światło, które nie męczy oczu. Wykorzystuje także energooszczędne żarówki o podwójnym zakresie fal 365nm i 405nm.

Model dysponuje wbudowanym sensorem ruchu, połączonym z timerem 0, 30, 60 i 99 sekundowym. Po uruchomieniu sensora lampa świeci nieprzerwanie przez maksymalnie 120 sekund. W trybie 99 sekund, produkt pracuje poprzez stopniowe zwiększanie mocy. Taka metoda polecana jest do pracy przy preparatach wymagających długiego naświetlania.

Urządzenie posiada odpinany panel dolny, co pozwala na wygodną aplikację pedicure. Z kolei sam rozmiar modelu umożliwia zmieszczenie w nim całej dłoni, bez potrzeby osobnego naświetlania kciuków. Sprzęt dysponuje także praktycznym przyciskiem wyłączającym oraz dużym wyświetlaczem elektronicznym. Żywotność produktu oceniana jest na 50 tysięcy godzin. Model posiada wbudowany zasilacz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą słabego połączenia mostka z podstawą.
+ Doskonale nadaje się do stylizacji w warunkach domowych.  
+ Posiada praktyczny timer oraz sensor ruchu.  
+ Ma funkcjonalnie rozmieszczone żarówki.  

2. Luminova LUMI UV LED 180 W

Luminova LUMI UV LED 180 WLUMIX7MAX UV LED to urządzenie dysponujące mocą aż 180 W, wyposażone w 57 diod, które szybko, skutecznie i równomiernie naświetlają żele, hybrydy i pozostałe preparaty światłoczułe. Produkt wykorzystuje światło o dużej mocy i o podwójnym zakresie fal 365nm i 405nm. Emituje światło białe, niedrażniące oczu.

Model wyposażono w sensor ruchu współgrający z timerem 10, 30, 60 i 99 sekundowym. Po uruchomieniu sensora, diody świecą nieprzerwanie do 120 sekund. W trybie Low Heat Mode produkt pracuje poprzez stopniowe zwiększanie swojej mocy, co stanowi technikę zalecaną przy pracy z żelami budującymi.

Urządzenie posiada odpinany panel dolny i elektroniczny wyświetlacz. Jego żywotność to maksymalnie 50 000 godzin.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje szybko i jest bardzo skuteczne. – Ma lekką konstrukcję, która daje wrażenie mało solidnej.
+ Posiada dużą moc i dużą ilość diod. – Jest bardzo czułe na ruch dłoni.
+ Dysponuje praktycznym timerem i sensorem.  
+ Dzięki wyświetlaczowi ułatwia pracę nawet profesjonalistkom.  

 

3. Sunone Salon 4 UV LED 90W

Sunone Salon 4 UV LED 90WSUNONE Salon4 to lampa UV LED o deklarowanej mocy 90 W, pozwalająca na szybkie wykonywanie stylizacji paznokci z wykorzystaniem żeli i lakierów hybrydowych. Produkt wyposażono w sensor ruchu z funkcją pamięci, uruchamiający się po włożeniu dłoni do wnętrza urządzenia. Opcja ustawienia odliczania na zadaną ilość sekund działa pod warunkiem, że użytkownik nie wyjmie ręki ze środka przed upływem czasu.

Model pracuje w trybach trwających 10, 30, 60 i 99 sekund (Low Heat Mode, czyli stopniowe zwiększanie mocy). Posiada energooszczędne źródła światła o dużej mocy, z podwójnym zakresem fal 365nm i 405nm. Jego wnętrze wyposażono w 45 diod, rozmieszczonych tak, aby naświetlać całą dłoń wraz z paznokciem kciuka. Żywotność urządzenia określana jest na 50 000 godzin. Odpinany dolny panel pozwala na wykonywanie pedicure.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa bardzo szybko i skutecznie. – Produkt nie wykorzystuje pełnej mocy ze względu na słabszy zasilacz.
+ Posiada praktyczny timer z funkcją zapamiętywania.  
+ Ma optymalny rozmiar.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

 

 

4. OROMED ORO-SUN UV

OROMED ORO-SUN UVOROMED ORO-SUN to urządzenie o mocy 48 W, wykorzystujące technologię dual LED. Produkt posiada energooszczędne światła o dużej mocy, z podwójnym zakresem fal 365nm i 405nm, dzięki czemu równomiernie i szybko utrwala poszczególne warstwy lakierów, emitując przy tym białe światło.

Model dysponuje sensorem ruchu i timerem, który można ustawić na 10, 30, 60 i 99 sekund. W przypadku korzystania z sensora bez funkcji timera, światło będzie świeciło nieprzerwanie przez 120 sekund. W trybie 99 sekund urządzenie stopniowo zwiększy swoją moc, aby skutecznie utrwalić żel budujący lub inny preparat wymagający długotrwałego naświetlania.

Produkt charakteryzuje się żywotnością maksymalnie 50 000 godzin. Ma wbudowany zasilacz oraz odpinany panel dolny, dzięki czemu nadaje się do wykonywania pedicure. Jest wyposażony w praktyczny wyświetlacz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Ma stosunkowo wysoką cenę – na rynku znajdziemy podobne produkty znacznie taniej.
+ Działa szybko i efektywnie.  
+ Ma zgrabną budowę.  
+ Posiada timer, sensor ruchu i odpinaną podstawę.  

 

5. SUN F6 86W ONE UV LED

SUN F6 86W ONE UV LEDSun F6 to urządzenie o mocy 86 W, wyposażone w 39 diod z dwoma żarnikami. Produkt emituje białe światło, które nie męczy oczu. Wykorzystuje również diody energooszczędne, pobierające zmniejszą ilość energii. Model nadaje się do pracy z każdym preparatem światłoczułym. Posiada wyświetlacz LCD i odpinane dno, montowane na magnesy. Jego żywotność to 50 000 godzin.

Urządzenie dysponuje wbudowanym timerem o czasie 10, 30, 60 i 99 sekund, a także przełącznikiem off/on i funkcją Low Heat Mode. Produkt posiada czujnik ruchu. Mieści całą dłoń, a jego charakterystyczną cechą i najmocniejszym atutem jest luksusowy design, przypominający oszlifowany diament.

Zalety: Wady:
+ Produkt ładnie się prezentuje. – Nie ma funkcji pamięci zadanego czasu pracy.
+ Ma wysoką moc. – Jest wykonany ze średniej jakości plastiku.
+ Dysponuje sensorem ruchu i timerem.  
+ Ma korzystną cenę.  

 

6. Beurer MP 48

Beurer MP 48Beurer MP 48 to urządzenie o mocy 24 W, wyposażone w 18 diod. Produkt nadaje się do pracy z żelami. Posiada lustrzane dno, gwarantujące szybką pracę i równomierne naświetlanie. Model jest łatwy do utrzymania w czystości i wytrzymały. Charakteryzuje się także prostotą obsługi.

Urządzenie dysponuje funkcją timera, ustawianego na 30, 60 i 120 sekund. Ma także wyświetlacz roboczy i przekładający się na wygodę przechowywania niewielki rozmiar.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma optymalną moc do domowych zastosowań. – Nie posiada sensora ruchu.
+ Ma nowoczesny, elegancki design. – Ma wysoką cenę.
+ Jest proste w obsłudze. – Nie ma odpinanego dna.
+ Dysponuje lustrzanym dnem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy do paznokci?

Wybór odpowiedniej lampy do manicure hybrydowego i żelowego powinien bazować przede wszystkim na sięgnięciu po produkt o optymalnej mocy. Rozwiązania zalecane w tym zakresie – niezależnie od wyboru lampy UV czy LED – wskazują, że sprzęt powinien mieć co najmniej 36W mocy, aby utrwalał preparaty w optymalnym czasie oraz, co ważniejsze, w 100%, a nie na przykład w 80%, ponieważ wpływa to na trwałość i estetykę stylizacji.

Tak naprawdę moc to główna cecha odróżniająca od siebie lampy UV i LED w jednym. Im ona wyższa, tym lepiej, gdyż skrócony zostanie czas utwardzania preparatów – również tych z ciemnymi pigmentami, które wymagają dłuższego naświetlania.

W tym segmencie produktów większość lamp posiada takie rozwiązania, jak timer ustawiany na przykład na 30 sekund. Bardziej zaawansowane modele zaoferują również sensor ruchu, który samoczynnie uruchomi urządzenie po włożeniu do niego dłoni. Pożądaną funkcją jest także zapamiętywanie ustawień czasu, polegające na automatycznym uruchomieniu odliczania po umieszczeniu ręki pod diodami. Popularnym rozwiązaniem jest odpinany spód, dzięki któremu urządzenie zamienia się w praktyczny mostek do wykonywania pedicure.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Ważna jest wielkość produktu – najlepiej jeśli mieści on całą dłoń, bez konieczności osobnego naświetlania paznokcia na kciuku. W przypadku korzystania z żeli budujących i innych preparatów wymagających stopniowego, długotrwałego naświetlania, wybierajmy wyłącznie modele z funkcją Low Heat Mode, która stopniowo zwiększa moc urządzenia.

Podsumowanie

Efektowną i trwałą stylizację paznokci wykonamy samodzielnie we własnym domu, jeśli tylko wyposażymy się w odpowiednio mocną „suszarkę” Dual LED. Produkt dobrej jakości zakupimy już za kwotę nieprzekraczającą 100 zł, dlatego inwestycja bardzo szybko powinna nam się zwrócić.

Lampa UV opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić