Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Maszynka do włosów - ranking 2020

Maszynka do włosów – ranking 2020

Maszynka do włosów – jaką wybrać?

Maszynka do włosów to urządzenie niezbędne samodzielnego do strzyżenia włosów na głowie oraz skracania i kształtowania brody. Strzyżarki mogą być wyposażone w różne ostrza i nasadki, umożliwiające ścinanie włosków do pożądanej przez nas długości. Aby wybrać model idealny należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 • gęstość i grubość swoich włosów,
 • docelową długość fryzury, którą pragniemy uzyskać,
 • przeznaczenie maszynki – modelowanie włosów na ciele, twarzy lub na głowie.

Doskonała maszynka do strzyżenia włosów to urządzenie dostosowane indywidualnie do naszych potrzeb. Musi zatem mieć odpowiednią moc i właściwy zakres regulacji, dzięki któremu bez problemu poradzi sobie z typem włosów swojego użytkownika i umożliwi mu samodzielne stworzenie wymarzonej fryzury.

Maszynki do strzyżenia włosów ranking:

Maszynka do włosów ranking to zestawienie najchętniej wybieranych i polecanych strzyżarek, umożliwiających szybkie i dokładne podcinanie włosów oraz brody. Przygotowaliśmy je na bazie parametrów technicznych urządzeń oraz prawdziwych opinii ich użytkowników, wskazując bardzo przydatne podczas ich wyboru wady i zalety.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami produktów, aby zaopatrzyć się w strzyżarkę, która najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Maszynka do włosów Philips QC5115/15

Maszynka do włosów Philips QC5115/15


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszynka do golenia włosów Philips QC5115/15 to urządzenie zasilane sieciowo, wyposażone w 11-stopniową regulację ustawień długości. Ich wybór mieści się w zakresie od 3 do 21 mm, bądź też 0,5 mm bez nasadki grzebieniowej. Według producenta strzyżarka ma pracować na tyle cicho, że bez obaw można skracać nią także włosy małych dzieci.

Ostrza ze stali szlachetnej, w które wyposażono produkt, szlifują się samoczynnie podczas każdego strzyżenia, a zaokrąglone nasadki zapobiegają podrażnieniom skóry. Urządzenie jest małe i lekkie, dzięki czemu łatwo się prowadzi i dobrze leży w dłoni. Otwierana głowica umożliwia wygodne czyszczenie maszynki.

Zalety:Wady:
+ Maszynka stosunkowo cicho pracuje. – Niektóre opinie wskazują, że ostrza maszynki mogą blokować się podczas golenia bardzo gęstych włosów.
+ Nie szarpie włosów.
+ Jest dostępna w bardzo przystępnej cenie. 
+ Jest lekka i poręczna. 

Maszynka do włosów Philips Series 5000 HC5450/15

Philips Series 5000 HC5450/15


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszynka do golenia włosów Philips Series 5000 HC5450/15 to urządzenie akumulatorowo-sieciowe, wyposażone w tytanowe ostrza i aż 24 ustawienia długości strzyżenia. Dzięki dwustronnie naostrzonym elementom tnącym produkt radzi sobie z każdym rodzajem włosów, działa szybko i nie powoduje silnego tarcia, co zapobiega podrażnieniom. Tytanowe samoostrzące się ostrza wydłużają żywotność maszynki, gwarantując doskonałe efekty podczas każdego zabiegu.

Strzyżarkę wyposażono w obrotowe kółko do regulacji i blokady ustawień w zakresie 1 – 23 mm. Po zdjęciu nasadki włosy można przystrzyc także na długość 0,5 mm. Produkt posiada również przycisk turbo, który przyspiesza strzyżenie oraz wyjmowane ostrza dla łatwiejszego czyszczenia.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie długo pracuje na akumulatorze . – Posiada bardzo delikatną nasadkę, która może łatwo ulec uszkodzeniu.
+ Nie ciągnie włosów. – Niektóre opinie wskazują, że jest nieco za duża .
+ Bardzo szybko strzyże. – Może zapychać się przy strzyżeniu bardzo gęstych włosów.
+ Jest dokładna. 

Maszynka do włosów Braun HC5010

Maszynka do włosów Braun HC5010


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszynka do strzyżenia włosów Braun HC5010 to urządzenie zasilane sieciowo i bateryjnie, wyposażone w nietępiące się ostrza. Zakres ustawień długości mieści się w przedziale 3 – 24 mm, a system Memory SafetyLock pozwala zablokować i zapamiętać ostatnio stosowane ustawienie, nawet po zdjęciu nasadki.

Produkt można myć pod bieżącą wodą, z łatwością utrzymując go w czystości. Dwie baterie Ni-MH zapewniają 40 minut strzyżenia po 8-godzinnym ładowaniu, a wskaźnik LED informuje, kiedy są w pełni gotowe do pracy.

Strzyżarka posiada dwie nakładki, umożliwiające wybór 16 ustawień długości. Nasadka mniejsza pracuje w zakresie 3 – 24 mm, a duża od 14 do 35 mm. Dużym atutem dla osób podróżujących może okazać się automatyczna regulacja napięcia w przedziale 100 – 240 V.

Zalety:Wady:
+ Maszynka jest szybka i dokładna. – Urządzenie może szarpać włosy.
+ Cicho pracuje.
+ Jest lekka i wygodna w obsłudze.
+ Umożliwia mycie pod bieżącą wodą. 

Maszynka do włosów Remington Alpha HC5150

Remington Alpha HC5150


Sprawdź produkt w sklepie:

Strzyżarka Remington Alpha HC5150 to urządzenie zasilane sieciowo i akumulatorowo, wyposażone w samoostrzące się ostrza oraz 15-poziomową regulację długości. Maszynka ścina włosy w zakresie od 1 do 42 mm i posiada dwa wymienne grzebienie prowadzące. Silnik Pro Power gwarantuje skuteczność ostrzy nawet w przypadku bardzo grubych i gęstych włosów.

Produkt może pracować bezprzewodowo przez 30 minut, a wskaźnik ładowania LED informuje użytkownika o stanie akumulatora. Urządzenie umożliwia strzyżenie zarówno suchych, jak i mokrych włosów.

Zalety:Wady:
+ Maszynka umożliwia szybkie i precyzyjne strzyżenie. – Niektóre opinie świadczą o tym, że trudno jest wymieniać nakładki urządzenia.
+ Ma przystępną cenę. – Produkt długo się ładuje.
+ Dobrze leży w dłoni.
+ Nie jest głośna.

Maszynka do włosów Babyliss E826E

Maszynka do włosów Babyliss E826E


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszynka do włosów Babyliss E826E to urządzenie wielofunkcyjne zasilane wyłącznie akumulatorowo. Produkt wyposażono w samoostrzące ostrza ze stali nierdzewnej, pokryte dodatkowo powłoką tytanową. Strzyżarka posiada 5 ustawień długości w zakresie od 3 do 15 mm.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy między innymi trymer do włosów w nosie i w uszach, nasadki do przycinania i golenia, a także szczoteczkę do czyszczenia. Wbudowany akumulator pracuje do 30 minut, a wskaźnik ładowania informuje o jego gotowości. Maszynkę można myć pod bieżącą wodą.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Działa wyłącznie akumulatorowo.
+ Pracuje szybko i precyzyjnie. – Długo się ładuje.
+ Umożliwia mycie pod bieżącą wodą.
+ Jest wygodna w obsłudze.

Maszynka do włosów – jaka będzie najlepsza?

Maszynki do strzyżenia dostępne na rynku różnią się między sobą wieloma parametrami, które mają wpływ zarówno na ich skuteczność, jak i komfort obsługi. Po inne urządzenie powinni zatem sięgać panowie o delikatnych, miękkich włosach, po inne zaś właściciele włosów bardzo bujnych i grubych. Odmienne cechy będą istotne także dla osób, które pragną strzyc zarówno siebie, jak i swoje dziecko. Na co zatem warto zwracać uwagę?

Najważniejsze parametry maszynki do strzyżenia to:

 • moc – która ma wpływ na żywotność i wydajność maszynki – to ona najobiektywniej odpowie nam na pytanie, czy urządzenie poradzi sobie z bardzo gęstymi i grubymi włosami,
 • rodzaj zasilania – sieciowy, akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy – który ma wpływ przede wszystkim na komfort użytkowania maszynki oraz jej wagę,
 • zakres regulacji długości strzyżenia oraz ilość jej poziomów – to parametr, który powie Ci na jaką długość można skrócić włosy za pomocą dołączonej do urządznia nasadki lub bez jej użycia,
 • rodzaj ostrzy – decydujący o skuteczności urządzenia – najlepiej jeśli są to ostrza ze stali nierdzewnej, powlekane dla dodatkowego wzmocnienia i efektywności cięcia,
 • metoda regulacji długości strzyżenia – w niektórych modelach będzie to regulowana nasadka uniwersalna, w innych wymienne grzebyki,
 • czas pracy na akumulatorze oraz czas pełnego naładowania – w przypadku urządzeń zasilanych akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo,
 • głośność pracy – istotna zwłaszcza w przypadku urządzeń przeznaczonych do strzyżenia dzieci,
 • wodoszczelność – umożliwiająca czyszczenie produktu pod bieżącą wodą,
 • wskaźnik ładowania – w przypadku urządzeń akumulatorowych i sieciowo-akumulatorowych,
 • ilość wymiennych nasadek – umożliwiających bezpieczne i wygodne strzyżenie owłosienia na różnych częściach ciała.

Maszynka do strzyżenia włosów – czy warto mieć ją w swoim domu?

Maszynka do włosów to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala na szybkie i stosunkowo łatwe skrócenie włosów na głowie oraz wymodelowanie długiej brody. Będzie najbardziej funkcjonalna w przypadku panów noszących krótką, nieskomplikowaną fryzurę oraz tych, którzy lubią zapuszczać brodę. W przypadku chęci jej całkowitego zgolenia, uprzednie podcięcie będzie bowiem koniecznością.

Z maszynki do strzyżenia mogą skorzystać także kobiety, które lubią nosić bardzo krótką lub idealnie gładką fryzurę, ściętą na prosto, bez cieniowania. Fryzjerzy często wykorzystują bowiem strzyżarki do wykonywania bardzo modnego strzyżenia typu lob oraz bob, a także do efektownego wygalania określonych sekcji włosów, na przykład spodu lub boków.

Maszynka do włosów przyda się także rodzicom małych chłopców, którzy boją się wizyty u profesjonalnego fryzjera. Zabieg wykonany przez rodzica może okazać się znacznie mniej traumatyczny, a znającej dziecko osobie dużo łatwiej będzie także uspokoić malucha i nakłonić go do spokojnego siedzenia na fotelu.

Maszynka do włosów – jak o nią zadbać?

Dobrej jakości maszynka do włosów może sporo kosztować, dlatego warto dbać o jej kondycję, aby przedłużyć żywotność samego urządzenia oraz efektywność jego ostrzy. W tym celu konieczne jest przeprowadzanie regularnego czyszczenia i konserwacji, do czego niezbędna będzie dołączona zazwyczaj do produktu szczoteczka oraz oliwka.

Z pomocą dedykowanego pędzelka należy usuwać z głowicy resztki włosów zarówno podczas strzyżenia, jak i bezpośrednio po nim. Dzięki temu maszynka nie będzie się zapychała, będzie bardziej higieniczna i na dłużej zachowa swoją wysoką skuteczność. Urządzenia wodoodporne można także przepłukać wodą, co pozwoli pozbyć się z ostrzy brudu, kurzu i bardzo krótkich włosków.

Konserwowanie strzyżarki przeprowadzamy z kolei za pomocą oliwy, aplikowanej na ostrza urządzenia. Jej zadaniem jest zapewnienie im bezawaryjnej pracy oraz zapobieganie szybkiemu stępieniu. Warto sięgać także po preparaty chłodząco-smarujące, które wpłyną pozytywnie na żywotność ostrzy i zapewnią im dodatkową ochronę antykorozyjną.

Ostatnim, jednak równie ważnym krokiem w pielęgnacji maszynki do golenia, jest jej dezynfekowanie. Odpowiednio dobrany płyn do dezynfekcji pozbędzie się bowiem bakterii, grzybów i wirusów, które mogłyby przyczynić się do powstawania podrażnień i zaczerwienień strzyżonej skóry głowy.

Podsumowanie

Maszynka do strzyżenia włosów to łatwy w obsłudze produkt, który przy odrobinie wprawy pozwoli Ci oszczędzić krocie na regularnych wizytach u fryzjera. Jeśli jednak pragniesz być z niego naprawdę zadowolony, musisz dokładnie określić swoje potrzeby, a następnie dobrać model, który najlepiej poradzi sobie z Twoim rodzajem włosów i zapewni Ci dokładnie taki efekt, jaki pragniesz osiągnąć.

Nasz ranking maszynek do włosów pomoże Ci wybrać strzyżarkę najlepszej jakości – skuteczną, dokładną i niezawodną – a przede wszystkim doskonale dostosowaną do Twoich oczekiwań.

Maszynka do włosów opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać