Strona głównaPielęgnacja i urodaGolarkiGolarka męska - którą wybrać?

Golarka męska – którą wybrać?

Golarka męska – co należy wiedzieć?

Golarka męska elektryczna jest urządzeniem, które znacząco ułatwia i skraca czas przycinania oraz usuwania zarostu. Doskonale sprawdzi się u panów, mających problem z częstymi zacięciami i podrażnieniami. Jest bardzo łatwa i bezpieczna w użytkowaniu, dzięki czemu coraz częściej zastępuje tradycyjne jednorazówki i brzytwy.

Wybór idealnej elektrycznej golarki męskiej nie należy do najłatwiejszych. Na rynku mamy bowiem wiele bardzo różnych urządzeń, które możemy podzielić przede wszystkim na:

 • golarki foliowe, które chwytają włoski w otwory specjalnej folii, pod którą umieszczone są ostrza tnące,
 • golarki głowicowe, zbudowane z jednej lub kilku głowic z osłonkami i ostrzami.

Należy zastanowić się także, czy pragniemy, aby nasza golarka męska była zasilana bateryjnie, sieciowo, akumulatorowo czy też akumulatorowo-sieciowo.

Interesuje Cię konkretny typ golarek męskich?
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi.

Golarka elektryczna męska ranking:

Nasz ranking męskich golarek elektrycznych to zestawienie najpopularniejszych, czyli najchętniej wybieranych produktów z tej kategorii. Znajdziesz w nim informacje o typie golarki, sposobie jej zasilania, a także zastosowanych technologiach i funkcjach, jakie posiada oraz akcesoriach, które otrzymujemy w komplecie z samym urządzeniem. Poznaj ranking najlepszych elektrycznych golarek męskich i wybierz tą, która najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania

 

1. Golarka męska PHILIPS Seria 5000 S5585/10 SkinIQ

 

PHILIPS Seria 5000 S5585/10 SkinIQPHILIPS S5585/10 SkinIQ to inteligentna golarka rotacyjna, która bada zarost i dostosowuje pracę urządzenia do jego gęstości i grubości. Sprzęt posiada ostrza ze stali nierdzewnej (45 noży). Dzięki czujnikowi Power Adapt pracują one z prędkością odpowiednią dla gęstości włosków. Mogą wykonywać nawet do 90 tysięcy ruchów na minutę.

Głowice urządzenia są ruchome i dostosowują się do kształtów twarzy. Atutem produktu jest też praktyczny wbudowany trymer. Golarka posiada kanały Hair-Guide, które układają włosy w najlepszej pozycji do cięcia, co przekłada się na lepszy efekt gładkości.

Sprzęt jest łatwy w czyszczeniu, ponieważ jego głowica otwiera się i może być opłukiwana pod wodą. Co więcej, samo urządzenie nadaje się do golenia zarostu na sucho i na mokro. Produkt jest sprzedawany w zestawie z etui. Pracuje bezprzewodowo, a jego wbudowana bateria wytrzymuje do 60 minut. Model posiada blokadę przypadkowego włączenia i wskaźnik naładowania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie goli szybko i bez podrażnień. – Zintegrowany trymer urządzenia nie radzi sobie z twardym zarostem.
+ Pracuje na mokro i na sucho.  
+ Szybko się ładuje.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

2. Golarka męska Philips OneBlade QP2630/30

 

Philips OneBlade QP2630/30Golarka Philips OneBlade QP2630/30 dopasowuje się do kształtów twarzy, aby przycinać włoski dokładnie i bez podrażnień. Sprzęt wykorzystuje podwójny system ochrony. Umożliwia też golenie na sucho i na mokro. Model wyposażono w akumulator zdolny do 60 minut pracy po 4 godzinach ładowania.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z różnymi nasadkami do przycinania zarostu. Jego głównym autem jest jednak wymienne ostrze, dzięki któremu urządzenie zachowuje wydajność i efektywność golenia. OneBlade to szybko poruszający się nożyk, który goli bez podrażnień, wykonując nawet 200 ruchów na sekundę.

Ostrze golarki jest dwustronne, dlatego można przesuwać je w każdym kierunku. Imponująca jest też jego trwałość – producent zaleca wymianę dopiero po ok. 4 miesiącach, przy goleniu twarzy 2 razy w tygodniu. Sprzęt nadaje się do modelowania i do usuwania zarostu, ale nie przycina włosków tak blisko skóry, aby powodować podrażnienia. Dzięki nasadkom jest wyjątkowo delikatny i bezpieczny na każdej partii ciała.

Produkt nadaje się do użytkowania na sucho i na mokro. Wodoodporność sprawia, że jest też łatwy do utrzymania w czystości. Posiada praktyczny wskaźnik ładowania akumulatora.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie goli na gładko.
+ Nie podrażnia skóry.  
+ Dobrze leży w dłoni.  
+ Szybko goli.  
+ Nadaje się do golenia każdej partii ciała.  

3. Golarka męska Philips Series 5000 S5587/30 SkinIQ

 Philips Series 5000 S5587/30 SkinIQPhilips S5587/30 wykorzystuje technologię Skin IQ, aby monitorować proces golenia i dostosowywać parametry pracy do cech zarostu. Dzięki samoostrzącym się ostrzom SteelPrecision goli włoski blisko skóry i w bardzo szybkim tempie, dostosowanym do twardości i gęstości zarostu, za sprawą czujnika Power Adapt.

Model wyposażono w głowice pracujące w zakresie 360 stopni. Golarka aktywnie dopasowuje się więc do konturów twarzy. Posiada też wbudowany trymer. Ostrza sprzętu wykonują do 90 tysięcy ruchów na minutę. Dzięki temu, że jest ich aż 45, golenie przebiega bardzo sprawnie. Poza tym, cały proces monitoruje czujnik, analizujący gęstość zarostu do 125 razy na minutę.

Dużym atutem sprzętu jest zastosowanie głowic Hair-Guide, które układają włoski przed goleniem, co zwiększa dokładność zabiegu. Urządzenie jest też łatwe w czyszczeniu, ponieważ jego głowica otwiera się i nadaje do mycia pod wodą.

Model pracuje na sucho i na mokro. Jest zasilany akumulatorowo. Pracuje do 60 minut, a ładuje się do pełna w 1 godzinę. Ma też opcję szybkiego 5-minutowego ładowania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie goli bez podrażnień. – Posiada słabej jakości trymer.
+ Ma wytrzymałą baterię.  
+ Szybko się ładuje.  
+ Pracuje na mokro i na sucho.  

4. BRAUN GOLARKA SERIES 3 310S WET&DRY

 

BRAUN GOLARKA SERIES 3 310S WET&DRYBRAUN SERIES 3 310S WET&DRY to golarka foliowa zasilana akumulatorowo, która umożliwia pracę za sucho i na mokro. Jej głowica zbudowana jest z trzech elementów, które zapewniają delikatne, ale jednocześnie bardzo dokładne golenie. Pod wpływem zbyt mocnego nacisku, ostrza cofają się, chroniąc skórę przed skaleczeniem.

Dzięki stosunkowo wąskiej głowicy, urządzenie pozwala na bardzo precyzyjne golenie, nawet niewielkich obszarów pod nosem. Dodatkowo jest w pełni wodoodporne, co oznacza, że można korzystać z niego pod prysznicem. Atutem golarki są także dwa akumulatory z funkcją szybkiego ładowania na 5 minut pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje efekt gładkiej skóry. – Początkowo może powodować podrażnienia.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Opinie użytkowników świadczą o stosunkowo głośnej pracy urządzenia.
+ Pozwala na użytkowanie na mokro i na sucho.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

 

5. Golarka męska PHILIPS S9987/59

 

PHILIPS S9987/59
PHILIPS S9987/59 to model golarki rotacyjnej z technologią SkinIQ. Na podstawie pracy czujników sprzęt sam dobiera parametry golenia do gęstości zarostu. Posiada samoostrzące się ostrza, które wykonują 150 000 ruchów tnących na minutę. Jego atutem jest też ruchoma głowica, która dopasowuje się do konturów twarzy.

Urządzenie można obsługiwać z pomocą dedykowanej aplikacji. Produkt posiada 72 ostrza, a jego głowice golące pokryte zostały powłoką ochronną, która minimalizuje podrażnienia skórne. Wszystko to sprawia, że golenie tym modelem golarki jest dokładne i bezpieczne. Co ciekawe, sprzęt oferuje też funkcję Motion Control, która podpowiada, jak należy poruszać urządzeniem, aby golić się dokładniej.

Kolejna nowoczesna funkcja tej golarki to czujnik Pressure Guard, który alarmuje o zbyt silnym nacisku na skórę, a także sugeruje, kiedy należy docisnąć ją mocniej. Model posiada zintegrowany trymer. Może pracować na sucho i na mokro. Działa bezprzewodowo, do 60 minut. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz OLED, który informuje między innymi o poziomie naładowania baterii.

Dużym atutem tego modelu jest dołączona do niego stacja czyszcząca, która dodatkowo smaruje golarkę, dbając o jej wydajność. Produkt ładuje się do pełna w 60 minut.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ułatwia dokładne golenie.  – Ma wysoką cenę.
+ Pozwala uniknąć podrażnień. – Może wydawać się skomplikowana w obsłudze.
+ Ma wytrzymały akumulator.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości dzięki bazie ładująco-czyszczącej.  

Elektryczne golarki męskie jaka najlepsza?

Wybierając najlepszą golarkę męską należy w pierwszej kolejności zdecydować, czy interesuje nas urządzenie głowicowe czy foliowe. Pierwsze zapewni użytkownikowi większą dokładność golenia, drugie zaś większy komfort.
Następnie warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • sposób zasilania – bateryjny, akumulatorowy, sieciowy lub akumulatorowo-sieciowy – ostatni typ zasilania jest najbardziej funkcjonalny, ponieważ pozwala korzystać z urządzenia nawet wtedy, kiedy to jest podłączone do ładowania, a jednocześnie umożliwia pracę na akumulatorze,
 • możliwy sposób golenia – na mokro, na sucho lub na mokro i sucho,
 • jakość wykonania oraz ergonomiczność konstrukcji, ułatwiająca obsługę urządzenia,
 • czas pracy oraz czas pełnego ładowania – w przypadku golarek akumulatorowych,
 • sposób konserwacji, w tym także dostępność stancji czyszczącej,
 • wskaźnik ładowania,
 • systemy usprawniające golenie, na przykład system unoszący włoski,
 • wodoszczelność, dzięki której można myć urządzenie pod wodą.
 • akcesoria, na przykład trymer czy etui,
 • antypoślizgowy uchwyt,
 • wskaźnik wymiany głowic lub folii.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione parametry, znacznie łatwiej jest wybrać urządzenie, które najlepiej spełni wszystkie nasze oczekiwania. Należy jednak mieć na uwadze, że im bardziej zaawansowany technologicznie produkt, tym wyższa jego cena. Ponadto, zaleca się wybieranie golarek znanych i sprawdzonych marek, takich jak Braun, Philips czy Panasonic, ponieważ modele tych firm cieszą się największą popularnością i najlepszymi opiniami konsumentów.

Golarka męska foliowa czy głowicowa?

Zarówno golarki męskie foliowe, jak i głowicowe mają swoich zwolenników, którzy doceniają je za zupełnie inne cechy, związane ze sposobem ich działania. Oba rodzaje urządzeń mogą być zbudowane z jednego lub kilku ruchomych elementów, które dopasowują się do kształtów twarzy, umożliwiając dokładniejsze golenie.

Golarki foliowe to produkty tańsze niż modele głowicowe. Zapewniają także bardzo komfortowe usuwanie owłosienia, bez dyskomfortu i podrażnień. W wariancie trójelementowym są stosunkowo dokładne i pozwalają na szybkie golenie, jednak te wyposażone w pojedynczy system tnący, mogą pozostawiać po sobie nieusunięte włoski.

Golarki głowicowe są zazwyczaj bardzo dokładne, jednak skóra musi początkowo przyzwyczaić się do ich sposobu golenia, co może skutkować zaczerwienieniem i podrażnieniami. Jednocześnie dobrze i szybko radzą sobie nawet z bardzo twardym owłosieniem, znacząco skracając czas codziennych zabiegów. Ich podstawową wadą jest często znacznie wyższa cena – większość dobrych urządzeń tego typu to koszt około 200 – 300 zł.

Jeśli zatem Twoim priorytetem jest pełen komfort golenia, wybierz model foliowy, mając na uwadze, że usuwanie zarostu zajmie Ci znacznie więcej czasu, niż w przypadku golarki głowicowej. W przypadku panów, którzy cenią sobie zarówno dokładne, jak i bardzo szybkie efekty dużo lepszym wyborem będzie urządzenie wyposażone w kilka ruchomych głowic, najlepiej z systemem unoszenia włosków.

Podsumowanie

Golarka męska elektryczna to produkt, który z powodzeniem zastąpi Ci maszynki jedno i wielorazowe, jeśli tylko dobierzesz go dokładnie do swoich potrzeb, oczekiwań oraz typu zarostu. Wybierając produkt idealny, przyjrzyj się dokładnie wadom i zaletom modelów głowicowych i foliowych, a następnie przeanalizuj parametry, które pomogą Ci w wyborze urządzenia, gwarantującego najlepsze efekty i najbardziej komfortowy sposób użytkowania.

Nasz ranking golarek męskich powstał w oparciu o najchętniej wybierane i najczęściej polecane urządzenia tego typu, dlatego zachęcamy, abyś przed ostatecznym wyborem zapoznał się z omówionymi wyżej propozycjami.

Golarki męskie opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić