Strona głównaPielęgnacja i urodaGolarkiGolarka męska - którą wybrać?

Golarka męska – którą wybrać?

Golarka męska – co należy wiedzieć?

Golarka męska elektryczna jest urządzeniem, które znacząco ułatwia i skraca czas przycinania oraz usuwania zarostu. Doskonale sprawdzi się u panów, mających problem z częstymi zacięciami i podrażnieniami. Jest bardzo łatwa i bezpieczna w użytkowaniu, dzięki czemu coraz częściej zastępuje tradycyjne jednorazówki i brzytwy.

Wybór idealnej elektrycznej golarki męskiej nie należy do najłatwiejszych. Na rynku mamy bowiem wiele bardzo różnych urządzeń, które możemy podzielić przede wszystkim na:

 • golarki foliowe, które chwytają włoski w otwory specjalnej folii, pod którą umieszczone są ostrza tnące,
 • golarki głowicowe, zbudowane z jednej lub kilku głowic z osłonkami i ostrzami.

Należy zastanowić się także, czy pragniemy, aby nasza golarka męska była zasilana bateryjnie, sieciowo, akumulatorowo czy też akumulatorowo-sieciowo.

Interesuje Cię konkretny typ golarek męskich?
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi.

Golarka elektryczna męska ranking:

Nasz ranking męskich golarek elektrycznych to zestawienie najpopularniejszych, czyli najchętniej wybieranych produktów z tej kategorii. Znajdziesz w nim informacje o typie golarki, sposobie jej zasilania, a także zastosowanych technologiach i funkcjach, jakie posiada oraz akcesoriach, które otrzymujemy w komplecie z samym urządzeniem. Poznaj ranking najlepszych elektrycznych golarek męskich i wybierz tą, która najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania

 

1. Golarka męska PHILIPS SERIES 9000 S9031/12

 

Golarka męska PHILIPS SERIES 9000 S9031/12Golarka męska PHILIPS SERIES 9000 S9031/12 to urządzenie zasilane akumulatorowo, z którego można korzystać zarówno na mokro, jak i na sucho. Jego opatentowane ostrza V-track Precision układają włoski w najlepszej pozycji, a system Super Lift&Cut Action dodatkowo je unosi, dzięki czemu produkt jest w stanie zgolić zarost jeszcze bliżej skóry, gwarantując efekt idealnej gładkości.

Golarka jest wyposażona w trzy głowice, które poruszają się aż w 8 kierunkach, co pozwala na doskonałe dopasowanie powierzchni tnących do kształtów twarzy, a jednocześnie przyspiesza samo golenie. Wyświetlacz na rękojeści informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora, konieczności czyszczenia lub wymiany głowic, a także o uruchomieniu blokady podróżnej.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy również precyzyjny trymer do brody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie goli szybko i dokładnie. – Opinie użytkowników sugerują, że jej największą wadą są bardzo kosztowne ostrza wymienne.
+ Jest bardzo łatwe w obsłudze. – Wymaga bardzo częstego oczyszczania.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

2. PHILIPS SERIES 1000 S1100/04

 

PHILIPS SERIES 1000 S1100/04Golarka elektryczna męska PHILIPS SERIES 1000 S1100/04 to produkt zasilany sieciowo, który umożliwia jedynie pracę na sucho. Posiada trzy głowice, które poruszają się w czterech kierunkach, pozwalając na precyzyjne usuwanie zarostu. Zastosowane ostrza CloseCut ostrzą się samodzielnie podczas codziennego korzystania z urządzenia, co zwiększa jego wydajność i trwałość.

Golarka otwiera się za pomocą przycisku, co pozwala dokładnie oczyścić ją ze ściętych włosków. Nie posiada jednak dedykowanego trymera i działa wyłącznie podłączona do gniazda zasilania. Jej atutem może być natomiast bardzo przystępna cena.

Zalety: Wady:
+ Golarka jest bardzo precyzyjna i umożliwia szybkie usuwanie zarostu. – Opinie użytkowników wskazują, że dedykowane etui jest zbyt małe, aby pomieścić urządzenie oraz ładowarkę.
+ Pozwala na pracę na sucho i na mokro. – Jest stosunkowo droga, w porównaniu do innych produktów o podobnej funkcjonalności.
+ Nie powoduje podrażnień.  
+ Cicho pracuje.  
+ Jest atrakcyjnie zaprojektowana i solidnie wykonana.  

 

3. Golarka męska BRAUN SERIES 5 5030S

 

Golarka męska BRAUN SERIES 5 5030SBRAUN SERIES 5 5030S to golarka foliowa, zasilana akumulatorowo i sieciowo. Zastosowane w niej technologie to przede wszystkim FlexMotionTec, czyli system umożliwiający zmniejszenie nacisku na skórę podczas golenia, a także systemy Micro i MacroMotion, które dopasowują głowicę golącą do konturów twarzy, zapewniając ostrzom najlepszy dostęp do usuwanego zarostu.

Urządzenie wyróżnia dostępność opatentowanej bazy czterofunkcyjnej, która czyści, ładuje, dezynfekuje i smaruje golarkę. Dzięki niej użytkownik nie musi martwić się o pielęgnację produktu, a ten każdego dnia jest gotowy do użytku i zachowuje pełną higieniczność.

Golarka jest także wyposażona w trymer do przycinania zarostu oraz opcję blokowania ustawienia głowicy po dopasowaniu jej idealnie do kształtu golonego obszaru.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie goli dokładnie i bez podrażnień. – Niektóre opinie użytkowników sugerują, że golarka stosunkowo głośno pracuje.
+ Posiada regulowaną głowicę z funkcją blokady ustawień. – Obsługa wymaga wprawy dla uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry.
+ Jest dostępna wraz ze stacją czyszcząco-ładującą.  
+ Umożliwia pracę podczas ładowania.  

 

4. BRAUN GOLARKA SERIES 3 310S WET&DRY

 

BRAUN GOLARKA SERIES 3 310S WET&DRYBRAUN SERIES 3 310S WET&DRY to golarka foliowa zasilana akumulatorowo, która umożliwia pracę za sucho i na mokro. Jej głowica zbudowana jest z trzech elementów, które zapewniają delikatne, ale jednocześnie bardzo dokładne golenie. Pod wpływem zbyt mocnego nacisku, ostrza cofają się, chroniąc skórę przed skaleczeniem.

Dzięki stosunkowo wąskiej głowicy, urządzenie pozwala na bardzo precyzyjne golenie, nawet niewielkich obszarów pod nosem. Dodatkowo jest w pełni wodoodporne, co oznacza, że można korzystać z niego pod prysznicem. Atutem golarki są także dwa akumulatory z funkcją szybkiego ładowania na 5 minut pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje efekt gładkiej skóry. – Początkowo może powodować podrażnienia.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Opinie użytkowników świadczą o stosunkowo głośnej pracy urządzenia.
+ Pozwala na użytkowanie na mokro i na sucho.  
+ Ma przystępną cenę.  

5. Golarka męska PHILIPS SERIES 5000 S5100/06

PHILIPS SERIES 5000 S5100/06Golarka męska PHILIPS SERIES 5000 S5100/06 to urządzenie zasilane akumulatorowo-sieciowo, wyposażone w potrójną głowicę, której elementy poruszają się w pięciu kierunkach, dopasowując się do kształtów twarzy. Produkt pozwala wyłącznie na golenie na sucho, ale jego głowicę można płukać pod bieżącą wodą. System ostrzy MultiPrecision w połączeniu z systemem Super Lift & Cut Action, który unosi włoski i ścina je jak najbliżej skóry, gwarantują efekt idealnie gładkiej skóry.

Golarka posiada wskaźnik ładowania baterii oraz blokadę podróżną. W zestawie otrzymujemy także precyzyjny trymer do przycinania zarostu.

.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo dokładnie i szybko usuwa zarost. – Początkowo może powodować podrażnienia.
+ Posiada bardzo wytrzymałą baterię.
+ Cicho pracuje.
+ Jest łatwa w użyciu i w utrzymaniu w czystości.

Elektryczne golarki męskie jaka najlepsza?

Wybierając najlepszą golarkę męską należy w pierwszej kolejności zdecydować, czy interesuje nas urządzenie głowicowe czy foliowe. Pierwsze zapewni użytkownikowi większą dokładność golenia, drugie zaś większy komfort.
Następnie warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • sposób zasilania – bateryjny, akumulatorowy, sieciowy lub akumulatorowo-sieciowy – ostatni typ zasilania jest najbardziej funkcjonalny, ponieważ pozwala korzystać z urządzenia nawet wtedy, kiedy to jest podłączone do ładowania, a jednocześnie umożliwia pracę na akumulatorze,
 • możliwy sposób golenia – na mokro, na sucho lub na mokro i sucho,
 • jakość wykonania oraz ergonomiczność konstrukcji, ułatwiająca obsługę urządzenia,
 • czas pracy oraz czas pełnego ładowania – w przypadku golarek akumulatorowych,
 • sposób konserwacji, w tym także dostępność stancji czyszczącej,
 • wskaźnik ładowania,
 • systemy usprawniające golenie, na przykład system unoszący włoski,
 • wodoszczelność, dzięki której można myć urządzenie pod wodą.
 • akcesoria, na przykład trymer czy etui,
 • antypoślizgowy uchwyt,
 • wskaźnik wymiany głowic lub folii.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione parametry, znacznie łatwiej jest wybrać urządzenie, które najlepiej spełni wszystkie nasze oczekiwania. Należy jednak mieć na uwadze, że im bardziej zaawansowany technologicznie produkt, tym wyższa jego cena. Ponadto, zaleca się wybieranie golarek znanych i sprawdzonych marek, takich jak Braun, Philips czy Panasonic, ponieważ modele tych firm cieszą się największą popularnością i najlepszymi opiniami konsumentów.

Golarka męska foliowa czy głowicowa?

Zarówno golarki męskie foliowe, jak i głowicowe mają swoich zwolenników, którzy doceniają je za zupełnie inne cechy, związane ze sposobem ich działania. Oba rodzaje urządzeń mogą być zbudowane z jednego lub kilku ruchomych elementów, które dopasowują się do kształtów twarzy, umożliwiając dokładniejsze golenie.

Golarki foliowe to produkty tańsze niż modele głowicowe. Zapewniają także bardzo komfortowe usuwanie owłosienia, bez dyskomfortu i podrażnień. W wariancie trójelementowym są stosunkowo dokładne i pozwalają na szybkie golenie, jednak te wyposażone w pojedynczy system tnący, mogą pozostawiać po sobie nieusunięte włoski.

Golarki głowicowe są zazwyczaj bardzo dokładne, jednak skóra musi początkowo przyzwyczaić się do ich sposobu golenia, co może skutkować zaczerwienieniem i podrażnieniami. Jednocześnie dobrze i szybko radzą sobie nawet z bardzo twardym owłosieniem, znacząco skracając czas codziennych zabiegów. Ich podstawową wadą jest często znacznie wyższa cena – większość dobrych urządzeń tego typu to koszt około 200 – 300 zł.

Jeśli zatem Twoim priorytetem jest pełen komfort golenia, wybierz model foliowy, mając na uwadze, że usuwanie zarostu zajmie Ci znacznie więcej czasu, niż w przypadku golarki głowicowej. W przypadku panów, którzy cenią sobie zarówno dokładne, jak i bardzo szybkie efekty dużo lepszym wyborem będzie urządzenie wyposażone w kilka ruchomych głowic, najlepiej z systemem unoszenia włosków.

Podsumowanie

Golarka męska elektryczna to produkt, który z powodzeniem zastąpi Ci maszynki jedno i wielorazowe, jeśli tylko dobierzesz go dokładnie do swoich potrzeb, oczekiwań oraz typu zarostu. Wybierając produkt idealny, przyjrzyj się dokładnie wadom i zaletom modelów głowicowych i foliowych, a następnie przeanalizuj parametry, które pomogą Ci w wyborze urządzenia, gwarantującego najlepsze efekty i najbardziej komfortowy sposób użytkowania.

Nasz ranking golarek męskich powstał w oparciu o najchętniej wybierane i najczęściej polecane urządzenia tego typu, dlatego zachęcamy, abyś przed ostatecznym wyborem zapoznał się z omówionymi wyżej propozycjami.

Golarki męskie opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!