Strona głównaAGDPralki i suszarkiWybieramy najlepszą pralko suszarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą pralko suszarkę – ranking 2024 [TOP5]

Pralko suszarka – co należy wiedzieć przed zakupem?

Pralko suszarka to doskonałe rozwiązanie, pozwalające oszczędzić czas i przestrzeń. Urządzenia tego typu dostępne są na rynku w dwóch wariantach – jako pralko suszarka wolnostojąca oraz pralko suszarka do zabudowy. Druga opcja, chociaż dyskretna, może okazać się problematyczna w przypadku awarii lub konieczności każdorazowego odłączania produktu od źródła zasilania.

Warto wiedzieć, że pralko suszarki jako urządzenia łączone zużywają dużo więcej prądu i wody niż sprzęty osobne. Mają również znacznie mniejszą ładowność – są zdolne wysuszyć dwa razy mniej prania niż mogą uprać. Ich bęben nie może być przeciążony, ponieważ wpłynie to na efektywność pracy.

Pralko suszarka ranking:

Ranking pralko suszarek to zestawienie pięciu najpopularniejszych produktów różnych marek. Zgromadziliśmy w nim urządzenia o rozmaitej pojemności, funkcjonalności i cenie, aby ułatwić każdemu wybór modelu idealnego. Sprawdź nasze propozycje i zapoznaj się z krótkim poradnikiem zakupowym.

Przejrzyj także:

1. HAIER I-PRO 7 HWD80-B14979

HAIER I-PRO 7 HWD80-B14979



HAIER I-PRO 7 HWD80-B14979 I-REFRESH to sprzęt wyposażony w silnik indukcyjny, mieszczący do 8 kg prania jednocześnie (suszenie 5 kg). Urządzenie oferuje szybkie programy pracy oraz opcję usuwania bakterii z kołnierza i szufladki. Dzięki technologii mikropary skutecznie odświeża delikatne tkaniny, takie jak garnitury czy sztuczne futra.

Model należy do klasy energetycznej D. Posiada duży otwór ułatwiający załadunek. Dzięki parze wykorzystywanej na początku i pod koniec cyklu prania skutecznie redukuje zagniecenia. Urządzenie pozwala dowolnie skracać i wydłużać wgrane cykle. Wymiary pralko suszarki wynoszą kolejno 46 x 59,5 x 85 cm. Maksymalna prędkość wirowania modelu to 1400 obr/min. Produkt dysponuje takimi programami pracy, jak bawełna, mix, pościel czy syntetyki. Posiada opcję pauzy i oświetlenie bębna.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Negatywne opinie odnoszą się długości cykli prania i suszenia
+ Ma efektowny design.  
+ Może zastąpić pralnię chemiczną.  
+ Zmiękcza odzież i dobrze ją dosusza.  

2. Samsung EcoBubble Slim WD8NK52E3AW

Samsung EcoBubble Slim WD8NK52E3AW



Samsung EcoBubble Slim WD8NK52E3AW to niewielkie urządzenie dwa w jednym z funkcją aktywnej piany, która dopiera odzież w niskiej temperaturze. Model wykorzystuje parę do dezynfekowania odzieży i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Oferuje praktyczny cykl prania i suszenia trwający 59 minut.

Model jest wąski, ale mieści nawet do 8 kg prania i 5 kg wsadu do suszenia. Produkt oferuje aż 14 automatycznych programów prania i suszenia, w tym program do czyszczenia wnętrza pralki. Wykorzystuje parę do usuwania bakterii i alergenów z tkanin. Pozwala również odświeżać odzież powietrzem.
Sprzęt wykorzystuje technologię redukującą hałas i wibracje. Dzięki specjalnemu kształtowi otworów bębna chroni tkaniny przed mechaceniem czy zaciąganiem. Posiada grzałkę z powłoką ceramiczną, na której kamień osadza się słabiej. Dysponuje także opcją szybkiej diagnostyki za pomocą smartfonu.

Model posiada blokadę przed dziećmi i zabezpieczenie przed przepięciem. Oferuje funkcję opóźnienia startu. Należy do klasy energetycznej F. Jego maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Urządzenie ma wymiary 85 na 45.6 na
60 cm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nowocześnie się prezentuje. – Posiada nieskuteczną blokadę rodzicielską.
+ Cicho pracuje. – Nie ma programu prania codziennego.
+ Dobrze dopiera i skutecznie suszy odzież.  

3. Pralko suszarka Electrolux EW7W268SP PerfectCare

Electrolux EW7W268SP PerfectCare



Electrolux EW7W268SP to pralko suszarka z systemem DualCare, czyli wykrywaniem rodzaju tkanin i ich ciężaru oraz dopasowywaniem do tych parametrów odpowiedniej temperatury i ruchów bębna. Urządzenie oferuje programy parowe oraz praktyczny cykl prania i suszenia niewielkiego wsadu (1 kg) w ciągu 60 minut. Model należy do klasy energetycznej E. Mieści 8 kg wsadu do prania i 4 kg wsadu do suszenia.

Sprzęt wykorzystuje parę, aby odświeżać odzież i zmniejszać zagniecenia. Posiada blokadę przed dziećmi i zabezpieczenie przed zalaniem. Wykorzystuje system płukania, zapobiegający powstawaniu piany. Może zostać zaprogramowany na konkretną godzinę. Urządzenie posiadana silnik inwerterowy i wyświetlacz elektroniczny. Wiruje z prędkością maksymalnie 1600 obrotów na minutę. Jego wymiary wynoszą kolejno 84.7 na 55.1 na 59.7 cm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo ładnie się prezentuje. – Mieści mały załadunek (suszenie).
+ Jest proste do zaprogramowania.  
+ Ma duży otwór ułatwiający umieszczanie wsadu wewnątrz bębna.  
+ Posiada funkcję pary.  

4. Samsung WD8NK52E0AW

Samsung WD8NK52E0AW




Samsung WD8NK52E0AW to pralko-suszarka z technologią EcoBubble. Urządzenie pierze skutecznie w niskich temperaturach. Oferuje ładowność 8 kg podczas prania i 5 kg podczas suszenia. Sprzęt tworzy aktywną pianę jeszcze przed rozpoczęciem cyklu, dlatego może usuwać zabrudzenia skutecznie bez konieczności prania odzieży w wysokiej temperaturze.

Urządzenie oferuje 14 programów prania i suszenia, w tym program do odświeżania i dezynfekcji, pranie szybkie 15-minutowe, ekonomiczne i codzienne. Sprzęt może odświeżać ubrania za pomocą ciepłego powietrza, bez wody i detergentów. Oferuje też funkcję parowe.

Pralko suszarka posiada tryb autooczyszczania bębna. Jej atutem jest cicha praca i wieloletnia gwarancja na silnik – aż 20 lat. Produkt należy do klasy energetycznej F. Jego wymiary wynoszą 46 x 60 x 85 cm. Urządzenie zużywa 63 kWh energii na 100 cykli. Maksymalna prędkość wirowania w przypadku tego modelu to 1200 obrotów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Ma długie programy suszenia.
+ Dobrze dopiera odzież. – Może nie dosuszać ubrań.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

5. Electrolux EW7WO448WP

Electrolux EW7WO448WP



ELECTROLUX EW7WO448WP to pralko-suszarka z systemem SensiCare. Urządzenie automatycznie dostosowuje cykl prania do ciężaru ubrań, nie piorąc ich dłużej niż to konieczne. Za sprawą systemu DualCare model dostosowuje swój tryb pracy także do rodzaju tkaniny w trakcie prania i suszenia.

Sprzęt pozwala oszczędzać wodę i energię przy praniu mieszanych załadunków. Jego bęben posiada wzór w kształcie poduszki, co chroni delikatne ubrania przed uszkodzeniami. Produkt oferuje 9 kg załadunku w przypadku prania i 5 kg załadunku w przypadku suszenia. Maksymalna prędkość wirowania tego modelu wynosi zaś 1400 obrotów na minutę.

Pralko suszarka ma wymiary 55.1 x 59.7 x 84.7 cm. Należy do urządzeń z klasy energetycznej E. Oferuje funkcje parowe, opóźnienie startu, czy system kontroli piany. Sprzęt zużywa 47 kWh energii na 100 cykli prania. Posiada takie programy automatyczne jak: Antyalergiczny, Bawełna, Czyszczenie bębna, Odświeżanie parowe, Program szybki, czy Wirowanie+odpompowanie.

Zalety: Wady:
+ Ma wysokie obroty wirowania. – Jej kołnierz mocno się brudzi – zwłaszcza po suszeniu.
+ Cicho pracuje. – Według niektórych opinii, zdarza jej się kurczyć tkaniny (suszenie).
+ Jest kompaktowa i ma nowoczesny design.  

Pralko suszarka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pralko suszarki osuszają odzież metodą kondensacyjną, co oznacza, że zbierają parę wodną do specjalnego pojemnika, który należy opróżniać. Poza tym ich praca opiera się na takich samych programach, co praca zwykłych pralek automatycznych, dlatego przy wyborze modelu idealnego należy zwracać uwagę na takie podstawowe parametry, jak:

  • ładowność – przy czym patrzymy na ładowność bębna i ładowność suszarki, która zawsze jest mniejsza. Pojemność bębna oscyluje najczęściej w granicach 5 – 13 kg, a suszarki 3 – 9 kg. W każdym przypadku musimy być gotowi dzielić pranie do wysuszenia na części lub nastawiać mniejszą jego ilość.
  • klasa energetyczna – czyli parametr mówiący o zużyciu energii elektrycznej. W przypadku pralko suszarek klasyfikacja rozpoczyna się od literki G i kończy na literce A, która oznacza najwyższą energooszczędność.
  • prędkość wirowania – czyli ilość obrotów na minutę. Może ona wynosić maksymalnie 1600, przy czym przed suszeniem pranie należy odwirować z prędkością minimum 800 obr./min.
  • klasa efektowności prania/wirowania – podobnie jak w przypadku klasy energetycznej oznaczona literkami od G do A.
  • pobór wody – pralko suszarki pobierają dużo więcej wody niż zwykłe pralki automatyczne. Warto zatem przyjrzeć się temu parametrowi i mieć go na uwadze planując domowy budżet.

Wybierając pralko suszarkę nie zapominajmy także o jej wymiarach. Modele typu slim będą odpowiednie nawet do małych łazienek, a standardowe należy dobrać pod kątem dostępnego miejsca lub posiadanej już zabudowy.

Pralko suszarka – dodatkowe funkcje

Nowoczesne pralko suszarki dysponują nie tylko wbudowanymi programami pracy czy opcją ich modyfikowania. Mogą nawet łączyć się z aplikacją w telefonie i podlegać dowolnemu programowaniu. Jakie inne funkcje pralko suszarek są godne uwagi?

    • opóźniony start – czyli zaplanowanie cyklu prania tak, aby zakończył się o określonej przez użytkownika godzinie,
    • automatyka wagowa – czyli dostosowanie parametrów, takich jak ilość wody, czas prania czy prędkość wirowania do wagi wsadu,
    • program odświeżania parą lub gorącym powietrzem,
    • autosuszenie – czyli dostosowanie czasu suszenia do wagi/rodzaju tekstyliów,
    • blokada rodzicielska,
    • funkcja dodawania odzieży w trakcie prania,
    • kontrola ilości piany – czyli dostosowywanie ilości piany tak, aby nie pozostawiała na odzieży nieestetycznych osadów.

Podsumowanie

Pralko suszarki to urządzenia hybrydowe tańsze niż dwa produkty zakupione osobno, jednak mniej wydajne i kosztowniejsze w eksploatacji. Zajmują przy tym niewiele miejsca i pozwalają dodatkowo je oszczędzić – nie musimy bowiem suszyć prania na dodatkowej suszarce. Czy warto zatem kupić pralko suszarkę? Tak, jeśli często mamy do czynienia z problemem zalegającego w łazience brudnego prania, które czeka na wysuszenie poprzedniego.

Pralko suszarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

3.3 3 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd