Strona głównaLodówki i zamrażarkiChłodziarkiChłodziarka do wina do zabudowy - ranking 2024 

Chłodziarka do wina do zabudowy – ranking 2024 

Chłodziarka do wina do zabudowy – czy warto?

Chłodziarka do wina do zabudowy pozwala przechowywać wino w optymalnych warunkach temperatury i wilgotności. Warto pamiętać bowiem, że każdy rodzaj wina wymaga odpowiednich warunków przechowywania, o czym więcej pisaliśmy już w naszym rankingu winiarek wolnostojących. Tutaj skupimy się zatem przede wszystkim na tym, czy warto kupić winiarkę pod zabudowę. 

Jeśli chodzi o AGD do zabudowy, to jego największym atutem jest nowoczesny, bardzo estetyczny wygląd. Zabudowane sprzęty prezentują się schludniej i pozwalają uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza. Poza tym, taka lodówka do wina może zostać zamontowana zarówno w dolnym rzędzie szafek, jak i u góry, co ułatwi dostęp do półek. Jeśli więc jesteś koneserem trunków oraz cenisz sobie wysoką estetykę aranżacji, postaw na chłodziarkę do zabudowy.  

Ranking chłodziarek do wina do zabudowy

Ranking winiarek do zabudowy to zestawienie polecanych modelów urządzeń o różnej pojemności. Sprawdź, który z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. 

Przejrzyj także nasz ranking chłodziarek do wina wolnostojących.

1. AMICA WCB1K54B24.1

AMICA WCB1K54B24.1



AMICA WCB1K54B24.1 to chłodziarka z elektroniczną kontrolą temperatury, zapewniająca trunkom optymalną wilgotność przechowywania oraz ochronę przed promieniowaniem UV. Sprzęt pozwala na dwustronny montaż drzwiczek. Dzięki wentylatorowi utrzymuje wilgotność powietrza w przedziale 50 – 75%. Posiada też przyciemnianą szybę z filtrem UV oraz podświetlenie LED, które nie emituje ciepła. 

Produkt został wyposażony w trzy eleganckie drewniane półki, które niwelują wibracje. Wymiary urządzenia wynoszą: 59 x 60,8 x 45,5 cm. Jego pojemność całkowita netto to z kolei 46 litrów. Sprzęt jest zaliczany do klasy energetycznej G i zużywa rocznie około 153 kWh energii.

Winiarka mieści 24 butelki. Generuje hałas na poziomie około 39 dB. Oferuje regulację temperatury w zakresie od 5 do 20 stopni. Posiada ekran LED ułatwiający obsługę.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada drewniane półki.  
+ Elegancko się prezentuje.  
+ Utrzymuje zadaną temperaturę i wilgotność.  

2. Klarstein Vinsider 36

Klarstein Vinsider 36



Klarstein Vinsider 36 to chłodziarka na 36 butelek, wyposażona w 4 drewniane półki. Urządzenie pozwala ustawić żądaną temperaturę chłodzenia w zakresie do 5 do 20 stopni Celsjusza. Jest łatwe w obsłudze za sprawą dotykowego panelu sterowania. Jego atut stanowi także duże okno panoramiczne w drzwiczkach oraz podświetlenie wewnętrzne LED.

Sprzęt należy do klasy energetycznej G. Jego pojemność wynosi 92 litry, a poziom emitowanego podczas pracy hałasu nie przekracza 41 dB. Produkt nie pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwi, ale posiada wysuwane półki. Jego wymiary wynoszą: 54,5 x 58,6 x 54,5 cm. 

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Nie oferuje opcji dwustronnego montażu drzwiczek.
+ Jest pojemna.  
+ Ma designerski wygląd.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

3. CANDY DiVino CCVB 30/1

CANDY DiVino CCVB 30 1



CANDY DiVino CCVB 30/1 to winiarka z sześcioma drewnianymi półkami, oświetleniem LED i opcją blokady przed dostępem osób nieuprawnionych. Sprzęt utrzymuje wilgotność na poziomie od 50 do 80%. Posiada cyfrowy wyświetlacz, który ułatwia jego obsługę i umożliwia ustawienie idealnej temperatury chłodzenia. Jego atutem jest także zastosowanie filtru węglowego, który pochłania zapachy.

Urządzenie posiada nachylone półki, które chronią korek przed wysychaniem oraz sprężarkę, która nie wytwarza silnych wibracji. Produkt ma wymiary 81.3 x 29.5 x 56.2 cm. Rocznie zużywa około 98 kWh energii, plasując się w klasie energetycznej F. Mieści do 20 butelek.

Model pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwiczek. Generuje hałas na poziomie nieprzekraczającym 39 dB. Oferuje opcję regulacji wysokości nóżek 

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Mieści tylko 20 butelek.
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Cicho pracuje.  
+ Skutecznie schładza i utrzymuje zadaną temperaturę.  

4. TEKA RVI 20041 GBK

TEKA RVI 20041 GBK



TEKA RVI 20041 GBK to chłodziarka z trzema niezależnymi obszarami do przechowywania różnych rodzajów wina. Sprzęt utrzymuje zadaną temperaturę i wilgotność pomiędzy 55 a 75%. Posiada drzwiczki z podwójnie przyciemnianym szkłem, nieprzepuszczającym promieniowania UV. Wykorzystuje też system redukcji wstrząsów, zmniejszający drgania.

Model może pochwalić się wydajną cyrkulacją powietrza w komorze. Posiada drewniane półki z prowadnicami i regulacją wysokości. Dba także o czystość powietrza za sprawą jego ciągłej wymiany i zastosowania filtra węglowego. Sprzęt w trakcie pracy nie przekracza natężenia hałasu na poziomie 38 dB.

Atutem urządzenia jest między innymi efektowne oświetlenie LED. Produkt mieści 41 butelek. Należy do klasy energetycznej G. Rocznie zużywa około 142 kWh energii. Jego pojemność to 83 litry, a wymiary wynoszą: 59,5 x 59 x 56,3 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma nowoczesny design. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest bardzo pojemna.  
+ Cicho pracuje.  
+ Oferuje trzy niezależne obszary przechowywania.  

5. Electrolux KBW5X

Electrolux KBW5X



Chłodziarka do wina Electrolux KBW5X mieści 18 butelek, jest sterowana elektronicznie i nie generuje hałasu przekraczającego 39 dB. Urządzenie ma wymiary 45.5 x 59.5 x 56.6 cm. Pozwala regulować temperaturę przechowywania w zakresie od 5 do 20 stopni Celsjusza. Jej atutem jest też eleganckie, nowoczesne wykończenie bez uchwytów – drzwiczki otwiera się poprzez lekkie naciśnięcie.

Model nadaje się do przechowywania różnych butelek, różnej wielkości. Ma uniwersalną konstrukcję, co przekłada się na więcej miejsca między półkami. Oferuje też regulację nóżek czy oświetlenie komory. Produkt ma pojemność 49 litrów. Jest wyposażony w 3 drewniane półki. Nie pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwiczek.

Winiarka jest zaliczana do urządzeń klasy energetycznej F. Rocznie zużywa około 100 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Ma nowoczesny wygląd. – Ma wysoką cenę.
+ Jest energooszczędna. – Mieści tylko 18 butelek.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Mieści różne butelki.  

6. Amica WCB2K60B36.1

Amica WCB2K60B36.1



Chłodziarka do wina Amica WCB2K60B36.1 to model z dwoma strefami chłodzenia i elektroniczną kontrolą temperatury. Sprzęt posiada drzwiczki z ochroną UV. Dzięki wentylatorowi utrzymuje wilgotność na poziomie do 50 do 75%. Korzysta także z oświetlenia LED.

Produkt może pracować w zakresie temperatur od 5 do 20 stopni – w obu strefach komory temperaturę ustawia się osobno. Sprzęt umożliwia montaż drzwiczek po prawej i po lewej stronie. Jest wyposażony w drewniane półki. Jego wymiary wynoszą 59 x 60,8 x 59,5 cm.

Urządzenie mieści 34 butelki, a jego pojemność to 75 litrów. Winiarka posiada wyświetlacz elektroniczny i alarm niedomkniętych drzwi. Jest zaliczana do klasy energetycznej G. Rocznie zużywa 155 kWh energii. Nie generuje hałasu przekraczającego 39 dB.

Zalety: Wady:
+ Posiada dwie strefy przechowywania. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest bardzo pojemna.  
+ Ma nowoczesny design.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

Chłodziarka do wina do zabudowy – jak wybrać?

Każdy wielbiciel wina wie, że różne gatunki tego trunku preferują nieco inne warunki przechowywania. Z tego względu lodówka na wino z reguły oferuje użytkownikowi różne zakresy temperatury przechowywania i wilgotności. Modele jednostrefowe działają na prostej zasadzie: im niższa półka, tym niższa temperatura. Natomiast modele dwustrefowe pozwalają na precyzyjne ustawienie temperatury panującej w danej strefie, dlatego są uznawane za bardziej profesjonalne. Dzięki nim można serwować każdy rodzaj wina w idealnej temperaturze. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, wybierając taką chłodziarkę?

Parametry chłodziarki do wina

Pojemność – lodówka do zabudowy, która ma służyć do przechowywania wina, jest wyposażona w półki, dlatego o czym innym mówi nam jej pojemność netto w litrach, a o czym innym ilość butelek, które jest w stanie pomieścić. Na rynku dostępne są urządzenia, które mieszczą od kilkunastu do nawet kilkuset butelek. Im większa pojemność, tym wyższa cena sprzętu – z reguły.

Poziom wilgotności – każda butelka wina musi być przechowywana w odpowiednio wilgotnym powietrzu, ponieważ w przeciwnym razie jej korek zeschnie się i skurczy, a to doprowadzi do nieszczelności. Rozwiązaniem, jakie stosują producenci, jest tutaj regulacja poziomu wilgotności, a także system pochylonych półek, dzięki którym korek ma stały kontakt z płynem. 

Drzwiczki – ze względów praktycznych i estetycznych winiarka do zabudowy meblowej posiada zazwyczaj przeszklone drzwiczki. Ważne jest jednak, aby zamontowana w nich szyba posiadała filtr UV, ponieważ promieniowanie słoneczne nie służy trunkom.

Wymiary urządzenia – wyróżniamy przede wszystkim winiarki do zabudowy w słupku oraz winiarki w kształcie zbliżonym do kwadratu. Konkretne wymiary urządzenia należy dopasować do zabudowy meblowej, pamiętając o pozostawieniu kilku wolnych centymetrów przestrzeni z tyłu.

Rodzaj półek – najczęściej lodówki do wina do zabudowy posiadają dzisiaj półki drewniane, ponieważ drewno amortyzuje drgania sprężarki, a także elegancko się prezentuje.

Filtry – trunki powinny być przechowywane w warunkach czystego powietrza, ponieważ chłoną zapachy, a powietrze najlepiej oczyszcza filtr węglowy.

Oświetlenie – pełni ono przede wszystkim rolę dekoracyjną, ale nie powinno przy tym szkodzić, ani podnosić kosztów użytkowania sprzętu, dlatego najlepszy wybór stanowią żarówki LED, które nie generują ciepła i są energooszczędne.

Klasa energetyczna oraz roczne zużycie prądu – mówią o tym, ile kosztować będzie eksploatacja winiarki. Chociaż bardziej energooszczędne sprzęty są droższe, to niekiedy warto w nie zainwestować – należy rozważyć to w perspektywie planowanego czasu korzystania z urządzenia.

Dodatkowymi atutami nowoczesnej chłodziarki mogą być:

  • elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem,
  • blokada drzwi, alarm
  • otwartych drzwi,
  • zabezpieczenie przed dziećmi.

Chłodziarka do wina do zabudowy czy wolnostojąca?

Wybór między winiarką wolnostojącą a winiarką do zabudowy sprowadza się między innymi do takich kwestii jak: cena, różnorodność produktów, pojemność urządzenia, czy aspekty wizualne. 

Jeśli chodzi o chodziarki do zabudowy, to te – jak zostało wspomniane – są przede wszystkim bardzo estetyczne i mogą zostać elegancko wkomponowane w dowolne miejsce zabudowy kuchennej. Ich wady to natomiast wysoka cena, mniejszy wybór produktów oraz mniejsza pojemność w stosunku do modelów wolnostojących o podobnej szerokości i wysokości (są płytsze). 

Co więc wybrać? Idealne warunki do przechowywania wina mogą zapewnić nam oba rodzaje urządzeń. To, czy wybierzemy więc model do zabudowy, czy wolnostojący, jest więc głównie kwestią budżetu i gustu.   

Chłodziarka na wino do zabudowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner rtv
POWIĄZANE ARTYKUŁY