Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiLodówko zamrażarka - ranking 2023

Lodówko zamrażarka – ranking 2023

Lodówko zamrażarka – tradycyjna czy side by side?

Lodówko zamrażarka to urządzenie dwa w jednym. Zamrażarka znajduje się w nim albo na dole, albo na górze, a w przypadku modeli side by side – z boku. Dzisiaj większość osób poszukujących lodówki z dużą zamrażarką rozważa zakup właśnie tego drugiego rodzaju produktu.

Lodówki side by side są bardzo duże i wygodne w użytkowaniu. Często posiadają dystrybutor wody i kostkarkę. Ich wadą jest wysoka cena i spore zużycie energii, co wynika właśnie z większej pojemności. Na taką lodówkę musisz mieć też naprawdę sporo miejsca w swojej kuchni.

Jeśli wolisz lodówko zamrażarkę w klasycznej wersji, w sklepach znajdziesz też modele z całkiem sporymi zamrażalnikami – o pojemności ponad 100 litrów. Zawsze możesz też uzupełnić pojemność zamrażalnika o dodatkowe urządzenie, czyli samą zamrażarkę.

Lodówko zamrażarka ranking:

Ranking lodówko zamrażarek to zestawienie lodówek najlepszych producentów, z uwzględnieniem pojemności ich zamrażalnika. Jeśli przechowujesz różne produkty zarówno w komorze chłodzenia, jak i w komorze zamrażania, takie urządzenie będzie dla Ciebie najkorzystniejszym wyborem.

Sprawdź również nasz:

1. Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6D22 EF

SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6D22 EF



Lodówko zamrażarka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6D22 EF to produkt dostępny w wielu wariantach wykończenia do wyboru, z opcją łączenia urządzeń. Sprzęt wyposażono w kompresor Digital Inverter, objęty aż 10-letnią gwarancją. Model został wykonany w technologii Space Max, czyli z zastosowaniem cieńszych ścianek. Lodówka wyróżnia się też cichą pracą – emisja hałasu na poziomie 35 dB.

Urządzenie jest częścią systemu modułowego, dlatego można powiększyć je o dodatkową chłodziarkę lub zamrażarkę. Z kolei obudowę z paneli szklanych da się wybrać w wersji błyszczącej, satynowej czy w kolorze stalowym. Finalnie, produkt staje się więc urządzeniem szytym na miarę potrzeb i oczekiwań.

Lodówka posiada szufladę z kontrolą wilgotności, a także komorę zero Optimal Fresh+, dzieloną na części, w których panuje różna temperatura. Tylna ściana urządzenia została wykonana z metalu, który utrzymuje chłód i ogranicza ogrzewanie wnętrza lodówki podczas otwierania drzwi. Sprzęt wykorzystuje też system All-Around Cooling, czyli równo rozprowadza chłodne powietrze po każdej półce.

Model pracuje z wykorzystaniem technologii No Frost. Posiada też funkcję szybkiego mrożenia i szybkiego chłodzenia. Urządzenie oferuje 276 litrów pojemności chłodziarki i 114 litrów pojemności zamrażalnika. Posiada składane półki i półkę na butelki, a także alarm otwartych drzwi i oświetlenie LED. Należy do klasy energetycznej D, a rocznie zużywa 211 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Jest energooszczędna. – Nie pozwala dowolnie zmieniać ustawienia półek (jest to bardzo ograniczone).
+ Cicho pracuje.  
+ Świetnie się prezentuje.  
+ Należy do urządzeń no frost.  
+ Jest pojemna.  

2. Lodówka Samsung RS68A8820B1

Samsung RS68A8820B1



Lodówko zamrażarka SAMSUNG RS68A8820B1/EF to model side by side, zaliczany do urządzeń no frost. Sprzęt posiada dystrybutor wody i kostkarkę. Jego wymiary to 178 x 91.2 x 71.6 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 409 litrów, a pojemność zamrażarki aż 225 litrów. Lodówka pracuje bardzo cicho, bo emituje hałas na poziomie zaledwie 36 dB. Należy do klasy energetycznej F. Zużywa rocznie około 395 kWh.

Model wykorzystuje technologię Space Max, czyli cienkie ścianki z równie skuteczną izolacją. Oferuje też dwa niezależne obiegi powietrza w obu komorach, co zapobiega mieszaniu się zapachów i ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Atutem sprzętu jest funkcja automatycznego niwelowania wahań temperatury do maksymalnie 0,5 stopnia Celsjusza.

Lodówka posiada funkcjonalny wyświetlacz z panelem sterowania umieszczonym wewnątrz komory chłodzenia. Oferuje też funkcję szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania. Posiada tryb pracy wakacyjnej i alarm otwartych drzwi.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Nie posiada regulacji wysokości półek.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest bardzo pojemna.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

3. Lodówka Whirlpool W84BE 72 X2

Lodówka Whirlpool W84BE 72 X 2



Whirlpool W84BE72X2 to lodówko zamrażarka z klasy energetycznej E, zaliczana do modeli No Frost. Model wykorzystuje technologię 6. zmysłu, automatycznie dopasowując temperaturę chłodzenia czy zamrażania. Produkt posiada w swoim wnętrzu suwak wilgotności, który ułatwia zachowanie kontroli nad świeżością przechowywanych warzyw i owoców. Oferuje także szufladę zero stopni do przechowywania mięsa i ryb.

Wnętrze lodówki oświetlono żarówkami LED. Zastosowany w urządzeniu kompresor objęto natomiast aż 20-letnią gwarancją. Sprzęt oferuje swojemu użytkownikowi elastyczne opcje przechowywania. Pozwala organizować przestrzeń komory zgodnie z potrzebami. Dysponuje funkcją szybkiego zamrażania i kostkarką ręczną.

Wymiary lodówki wynoszą kolejno 186 x 84 x 75 cm. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Zużywa rocznie około 326 kWh energii. Jego pojemność użytkowa to 407 litrów chłodziarki i 181 litrów zamrażarki. Sprzęt pracuje stosunkowo cicho – emisja hałasu na poziomie 41 dB. Oferuje tryb wakacyjny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Pojemniki na drzwiach lodówki są wykonane ze słabej jakości plastiku.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma praktycznie zaprojektowane wnętrze.  
+ Posiada kółka – łatwo je przestawić.  

4. Lodówka SAMSUNG RB38T774DB1 EF

Lodówka SAMSUNG RB38T774DB1 EF



SAMSUNG RB38T774DB1 EF to lodówko-zamrażarka wykorzystująca technologię Space Max, która pozwala zwiększać pojemność komór chłodzenia i mrożenia. Urządzenie posiada szufladę z kontrolą wilgotności. Wyróżnia się też cichą pracą – jej poziom hałasu to około 35 dB. Sprzęt posiada wyświetlacz i komorę zero. Pojemność jego chłodziarki to 276 litrów, a zamrażarki 114 litrów.

Produkt wykorzystuje system równomiernego rozprowadzania chłodnego powietrza. Należy też do urządzeń typu no frost. Wyposażono go w funkcję Power Cool i Power Freeze, czyli szybkie chłodzenie i szybkie zamrażanie.

Lodówka posiada metalowy panel ograniczający wahania temperatury i kompresor Digital Inverter objęty 20-letnią gwarancją producenta. Jej atutem jest składana półka i dodatkowe pojemniki drzwiowe na napoje. Model ma elegancki, minimalistyczny design, a dzięki zewnętrznemu panelowi LED nowocześnie się prezentuje.

Wśród zalet tego urządzenia można wymienić też obecność trybu wakacyjnego, podświetlenia LED oraz opcji zmiany kierunku otwierania drzwiczek. Wymiary urządzenia to 203 x 59.5 x 65.8 cm. Model zużywa rocznie 211 kWh prądu.

Zalety: Wady:
+ Świetnie się prezentuje. – Według niektórych opinii głośno pracuje.
+ Jej obudowa jest łatwa do utrzymania w czystości.  
+ Jest energooszczędna.  
+ Jest pojemna i posiada praktyczną składaną półkę.  

5. Lodówka WHIRLPOOL W7X 92O OX H

Lodówka WHIRLPOOL W7X 92O OX H



Lodówko zamrażarka WHIRLPOOL W7X 92O OX H wykorzystuje technologię 6. zmysłu, aby gwarantować żywności najlepsze warunki przechowywania, minimalizując wahania temperatur. Sprzęt należy do urządzeń no frost. Posiada zewnętrzny wyświetlacz z panelem sterowania, który umożliwia precyzyjny wybór temperatury pracy.

Dzięki technologii Cool Breeze lodówka dba o utrzymanie stabilnych warunków w komorze chłodzenia. Jej atutem jest też szuflada z regulacją wilgotności, idealna na warzywa i owoce. Sprzęt wyposażono w komorę zero na ryby i mięso. Urządzenie posiada nowocześnie zaprojektowane, „elastyczne” wnętrze, dopasowujące się do preferencji użytkownika. Oferuje też oświetlenie LED.

Wymiary lodówko-zamrażarki to 202.7 x 59.6 x 67.8 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 263 litry, a pojemność zamrażalnika 104 litry. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Rocznie zużywa około 254 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma funkcji szybkiego chłodzenia.
+ Jest bardzo cicha.  
+ Oferuje dużo miejsca do przechowywania.
+ Ma praktycznie zagospodarowane wnętrze.

6. Lodówka Indesit LI7 SN1E X

Lodówka Indesit LI7 SN1E X



Indesit LI7 SN1E X to lodówka z klasy energetycznej F, model typu no frost. Sprzęt oferuje 295 litrów pojemności chłodziarki i 98 litrów pojemności zamrażalnika. Urządzenie wyposażono w kompresor objęty 10-letnią gwarancją. Atutem lodówki jest specjalna przestrzeń do przechowywania owoców i warzyw.

Model posiada podświetlenie LED, szklane półki z opcją regulacji wysokości oraz zintegrowane uchwyty drzwiczek. Wymiary lodówki wynoszą kolejno 176,3 x 59,5 x 65,5 cm. Sprzęt jest sterowany elektronicznie, ale nie posiada wyświetlacza. Zużywa rocznie około 301 kWh prądu. Jego poziom emisji hałasu nie powinien przekraczać 40 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie mieści butelek na drzwiach – brak regulacji wysokości półek.
+ Cicho pracuje. – Jej drzwi „przysysają się”, ciężko się otwiera.
+ Ładnie się prezentuje.
+ Jest pojemna.

Lodówko zamrażarka – jak wybrać?

Lodówka z dużą zamrażarką znajdującą się w dolnej części urządzenia to najpopularniejszy wybór, jednak lodówko-zamrażarek mamy na rynku znacznie więcej. W sklepach znajdziesz też lodówko zamrażarki dwudrzwiowe (takie jak klasyczne, ale z podwójnymi drzwiami), side by side (komora lodówki obok zamrażarki), french door (jak dwudrzwiowe, ale z zamrażarką szufladową) oraz multidoor. Warto wyróżnić też lodówko-zamrażarki do zabudowy. Nie różnią się one technologicznie od tych wolnostojących, ale ich atutem jest możliwość idealnego wkomponowania sprzętu w zabudowę kuchenną.

Wszystkie rodzaje lodówek mają swoje wady i zalety. Jeśli wiesz już, jaki typ urządzenia najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, przejdźmy do porównania parametrów wspólnych dla wszystkich urządzeń chłodząco-mrożących. Warto zacząć od ich pojemności. Jeśli w lodówce przechowujesz jedzenie dla jednej osoby, wyjściowa pojemność użytkowa komory chłodzenia to około 120 litrów. Na każdą osobę warto dodać do tego minimum 30 litrów, choć są do obliczenia bardzo umowne, często weryfikowane dopiero w praktyce. Największą pojemność zarówno komory mrożenia, jak i chłodzenia oferują lodówki side by side, ale zajmują sporo miejsca i zużywają dużo energii.

Jeśli zaś chodzi o koszty utrzymania, to mówi nam o nich roczne zużycie energii, uzależnione od klasy energetycznej lodówki oraz od jej pojemności. W sklepach znajdziesz lodówko zamrażarki zaliczane najczęściej do klasy od D do F. Za te z wyższej klasy trzeba zapłacić zdecydowanie więcej.

Przy wyborze lodówko-zamrażarki warto zwrócić uwagę na jej system pracy. Dzięki wyjątkowemu systemowi osobnych obiegów powietrza dobra lodówka dba o niemieszanie się zapachów i pozwala osobno kontrolować temperaturę lodówki i zamrażarki (komory chłodzenia i komory mrożenia). Przy okazji warto podkreślić korzyści płynące z użytkowania tych urządzeń, które automatycznie kontrolują wahania temperatury wewnątrz lodówki – pozwala to zagwarantować dłuższą świeżość produktów spożywczych.

Większość producentów lodówek oferuje nam dzisiaj urządzenia typu no frost. W takich lodówko-zamrażarkach wilgoć nie osadza się na ściankach pod postacią szronu. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać urządzenie w czystości, nie trzeba go rozmrażać, a zużycie prądu jest niższe (sprzęt wydajniej pracuje). Czasami tylko zamrażarka pracuje w systemie no frost, a chłodziarka wykorzystuje system rozmrażania automatycznego, ale nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zamrażarki wolnostojące nie powinny przeszkadzać domownikom, dlatego warto zwrócić też uwagę na ich głośność pracy. Najlepiej jeśli emisja hałasu nie przekracza +/- 40 dB. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni otwartych na salon.

Jakie dodatkowe rozwiązania i praktyczne funkcje oferują nam dzisiaj lodówko-zamrażarki? Wśród najciekawszych wyróżniamy:

  • szufladę z kontrolą wilgotności, w której można przechowywać żywność typu owoce i warzywa znacznie dłużej niż w innych komorach,
  • komorę zero, przeznaczoną do przechowywania mięs, ryb serów,
  • regulowaną wysokość półek, półki składane, specjalne półki na butelki,
  • różne tryby pracy, w tym na przykład tryb wakacyjny zmniejszający temperaturę w chłodziarce,
  • szybkie chłodzenie,
  • szybkie zamrażanie,
  • oświetlenie LED,
  • alarm otwartych drzwi.

Warto zauważyć, że lodówki różnią się także sposobem sterowania. Mamy lodówki sterowane mechanicznie i elektronicznie, z wyświetlaczem wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia. Niektóre modele tego typu produktów da się obsługiwać nawet z poziomu smartfonu.

Różne rodzaje lodówek dostępnych na rynku sprawiają, że niełatwo jest dzisiaj zdecydować się na konkretny model. Mamy jednak nadzieje, że po zapoznaniu się z naszymi artykułami z łatwością znajdziesz urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Lodówko zamrażarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić