Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiNajlepsza lodówko zamrażarka - ranking 2024

Najlepsza lodówko zamrażarka – ranking 2024 [TOP6]

Lodówko zamrażarka – tradycyjna czy side by side?

Lodówko zamrażarka to urządzenie dwa w jednym. Zamrażarka znajduje się w nim albo na dole, albo na górze, a w przypadku modeli side by side – z boku. Dzisiaj większość osób poszukujących lodówki z dużą zamrażarką rozważa zakup właśnie tego drugiego rodzaju produktu.

Lodówki side by side są bardzo duże i wygodne w użytkowaniu. Często posiadają dystrybutor wody i kostkarkę. Ich wadą jest wysoka cena i spore zużycie energii, co wynika właśnie z większej pojemności. Na taką lodówkę musisz mieć też naprawdę sporo miejsca w swojej kuchni.

Jeśli wolisz lodówko zamrażarkę w klasycznej wersji, w sklepach znajdziesz też modele z całkiem sporymi zamrażalnikami – o pojemności ponad 100 litrów. Zawsze możesz też uzupełnić pojemność zamrażalnika o dodatkowe urządzenie, czyli samą zamrażarkę.

Lodówko zamrażarka ranking:

Ranking lodówko zamrażarek to zestawienie lodówek najlepszych producentów, z uwzględnieniem pojemności ich zamrażalnika. Jeśli przechowujesz różne produkty zarówno w komorze chłodzenia, jak i w komorze zamrażania, takie urządzenie będzie dla Ciebie najkorzystniejszym wyborem.

Sprawdź również nasz:

1. Gorenje NRK6192ABK4

Gorenje NRK6192ABK4GORENJE NRK6192ABK4 to lodówka NoFrost z klasy energetycznej E. Urządzenie ma wymiary 185 x 60 x 59,2 cm. Sprzęt nie przekracza poziomu hałasu rzędu 38 dB. Oferuje pojemność chłodziarki wynoszącą 204 litry, a zamrażarki 96 litrów.

Produkt jest sterowany elektronicznie. Posiada wysuwane szklane półki, pojemnik na warzywa, a także szufladę z regulacją poziomu wilgotności. Oferuje funkcję szybkiego zamrażania. Dysponuje alarmem podwyższonej temperatury i otwartych drzwi.

Lodówkę wyposażono w szufladę na mięso i ryby, którą można przekształcić w szufladę na owoce i warzywa. Sprzęt oferuje też tryb oszczędzania energii EcoMode. Korzysta z systemu utrzymywania stałej temperatury – urządzenie monitoruje nawyki użytkownika i odpowiednio zarządza swoimi parametrami pracy.

Produkt jest łatwy w czyszczeniu. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów dzięki wytwarzaniu jonów ujemnych i systemowi obiegu powietrza MultiFlow 360°.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według części użytkowników łatwo ulega zarysowaniom.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma nowoczesny design.  
+ Należy do urządzeń bezszronowych.  
+ Jest pojemna.  

2. Samsung RS68A8820B1

Samsung RS68A8820B1Lodówko zamrażarka SAMSUNG RS68A8820B1/EF to model side by side, zaliczany do urządzeń no frost. Sprzęt posiada dystrybutor wody i kostkarkę. Jego wymiary to 178 x 91.2 x 71.6 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 409 litrów, a pojemność zamrażarki aż 225 litrów. Lodówka pracuje bardzo cicho, bo emituje hałas na poziomie zaledwie 36 dB. Należy do klasy energetycznej F. Zużywa rocznie około 395 kWh.

Model wykorzystuje technologię Space Max, czyli cienkie ścianki z równie skuteczną izolacją. Oferuje też dwa niezależne obiegi powietrza w obu komorach, co zapobiega mieszaniu się zapachów i ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Atutem sprzętu jest funkcja automatycznego niwelowania wahań temperatury do maksymalnie 0,5 stopnia Celsjusza.

Lodówka posiada funkcjonalny wyświetlacz z panelem sterowania umieszczonym wewnątrz komory chłodzenia. Oferuje też funkcję szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania. Posiada tryb pracy wakacyjnej i alarm otwartych drzwi.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Nie posiada regulacji wysokości półek.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest bardzo pojemna.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

3. WHIRLPOOL W7X 92O OX H

Lodówka WHIRLPOOL W7X 92O OX HLodówko zamrażarka WHIRLPOOL W7X 92O OX H wykorzystuje technologię 6. zmysłu, aby gwarantować żywności najlepsze warunki przechowywania, minimalizując wahania temperatur. Sprzęt należy do urządzeń no frost. Posiada zewnętrzny wyświetlacz z panelem sterowania, który umożliwia precyzyjny wybór temperatury pracy.

Dzięki technologii Cool Breeze lodówka dba o utrzymanie stabilnych warunków w komorze chłodzenia. Jej atutem jest też szuflada z regulacją wilgotności, idealna na warzywa i owoce. Sprzęt wyposażono w komorę zero na ryby i mięso. Urządzenie posiada nowocześnie zaprojektowane, „elastyczne” wnętrze, dopasowujące się do preferencji użytkownika. Oferuje też oświetlenie LED.

Wymiary lodówko-zamrażarki to 202.7 x 59.6 x 67.8 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 263 litry, a pojemność zamrażalnika 104 litry. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Rocznie zużywa około 254 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma funkcji szybkiego chłodzenia.
+ Jest bardzo cicha.  
+ Oferuje dużo miejsca do przechowywania.
+ Ma praktycznie zagospodarowane wnętrze.

4. HAIER HTR3619FWMN

HAIER HTR3619FWMNHAIER HTR3619FWMN to lodówka 3-drzwiowa z innowacyjną szufladą zamrażalnika. Sprzęt wyposażono w szuflady Easy Access, które dają szybki i łatwy dostęp do całej zamrażarki. Urządzenie posiada funkcję MyZone, czyli opcję dostosowania temperatury do przechowywanych produktów. Dysponuje także dozownikiem schłodzonej wody.

Model jest zaliczany do kategorii No Frost. Przeciwdziała też mieszaniu się zapachów i przedostawania ciepłego powietrza do zamrażarki. Urządzenie posiada oświetlenie LED-owe. Dysponuje półkami z hartowanego szkła i wycinanymi laserowo uchwytami. Jego atutem jest elegancki design i nowoczesny panel sterowania.

Produkt oferuje funkcję szybkiego chłodzenia i szybkiego mrożenia. Ma cienkie ścianki, co przekłada się na większą pojemność komór. Lodówka posiada 231 litrów pojemności chłodziarki oraz 114 l pojemności zamrażarki. Jej wymiary wynoszą 59.5 cm x 190.5 cm x 65.7 cm. Model należy do klasy energetycznej F. Generuje hałas do 38 dB.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Ma wysoką cenę.
+ Jest pojemna.  
+ Została solidnie wykonana.  
+ Posiada dobrze przemyślany zamrażalnik.  

5. Whirlpool W84BE 72 X2

Lodówka Whirlpool W84BE 72 X 2Whirlpool W84BE72X2 to lodówko zamrażarka z klasy energetycznej E, zaliczana do modeli No Frost. Model wykorzystuje technologię 6. zmysłu, automatycznie dopasowując temperaturę chłodzenia czy zamrażania. Produkt posiada w swoim wnętrzu suwak wilgotności, który ułatwia zachowanie kontroli nad świeżością przechowywanych warzyw i owoców. Oferuje także szufladę zero stopni do przechowywania mięsa i ryb.

Wnętrze lodówki oświetlono żarówkami LED. Zastosowany w urządzeniu kompresor objęto natomiast aż 20-letnią gwarancją. Sprzęt oferuje swojemu użytkownikowi elastyczne opcje przechowywania. Pozwala organizować przestrzeń komory zgodnie z potrzebami. Dysponuje funkcją szybkiego zamrażania i kostkarką ręczną.

Wymiary lodówki wynoszą kolejno 186 x 84 x 75 cm. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Zużywa rocznie około 326 kWh energii. Jego pojemność użytkowa to 407 litrów chłodziarki i 181 litrów zamrażarki. Sprzęt pracuje stosunkowo cicho – emisja hałasu na poziomie 41 dB. Oferuje tryb wakacyjny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Pojemniki na drzwiach lodówki są wykonane ze słabej jakości plastiku.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma praktycznie zaprojektowane wnętrze.  
+ Posiada kółka – łatwo je przestawić.  

6. Indesit LI7 SN1E X

Lodówka Indesit LI7 SN1E XIndesit LI7 SN1E X to lodówka z klasy energetycznej F, model typu no frost. Sprzęt oferuje 295 litrów pojemności chłodziarki i 98 litrów pojemności zamrażalnika. Urządzenie wyposażono w kompresor objęty 10-letnią gwarancją. Atutem lodówki jest specjalna przestrzeń do przechowywania owoców i warzyw.

Model posiada podświetlenie LED, szklane półki z opcją regulacji wysokości oraz zintegrowane uchwyty drzwiczek. Wymiary lodówki wynoszą kolejno 176,3 x 59,5 x 65,5 cm. Sprzęt jest sterowany elektronicznie, ale nie posiada wyświetlacza. Zużywa rocznie około 301 kWh prądu. Jego poziom emisji hałasu nie powinien przekraczać 40 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie mieści butelek na drzwiach – brak regulacji wysokości półek.
+ Cicho pracuje. – Jej drzwi „przysysają się”, ciężko się otwiera.
+ Ładnie się prezentuje.
+ Jest pojemna.

Lodówko zamrażarka – jak wybrać?

Lodówka z dużą zamrażarką znajdującą się w dolnej części urządzenia to najpopularniejszy wybór, jednak lodówko-zamrażarek mamy na rynku znacznie więcej. W sklepach znajdziesz też lodówko zamrażarki dwudrzwiowe (takie jak klasyczne, ale z podwójnymi drzwiami), side by side (komora lodówki obok zamrażarki), french door (jak dwudrzwiowe, ale z zamrażarką szufladową) oraz multidoor. Warto wyróżnić też lodówko-zamrażarki do zabudowy. Nie różnią się one technologicznie od tych wolnostojących, ale ich atutem jest możliwość idealnego wkomponowania sprzętu w zabudowę kuchenną.

Wszystkie rodzaje lodówek mają swoje wady i zalety. Jeśli wiesz już, jaki typ urządzenia najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, przejdźmy do porównania parametrów wspólnych dla wszystkich urządzeń chłodząco-mrożących. Warto zacząć od ich pojemności. Jeśli w lodówce przechowujesz jedzenie dla jednej osoby, wyjściowa pojemność użytkowa komory chłodzenia to około 120 litrów. Na każdą osobę warto dodać do tego minimum 30 litrów, choć są do obliczenia bardzo umowne, często weryfikowane dopiero w praktyce. Największą pojemność zarówno komory mrożenia, jak i chłodzenia oferują lodówki side by side, ale zajmują sporo miejsca i zużywają dużo energii.

Jeśli zaś chodzi o koszty utrzymania, to mówi nam o nich roczne zużycie energii, uzależnione od klasy energetycznej lodówki oraz od jej pojemności. W sklepach znajdziesz lodówko zamrażarki zaliczane najczęściej do klasy od D do F. Za te z wyższej klasy trzeba zapłacić zdecydowanie więcej.

Przy wyborze lodówko-zamrażarki warto zwrócić uwagę na jej system pracy. Dzięki wyjątkowemu systemowi osobnych obiegów powietrza dobra lodówka dba o niemieszanie się zapachów i pozwala osobno kontrolować temperaturę lodówki i zamrażarki (komory chłodzenia i komory mrożenia). Przy okazji warto podkreślić korzyści płynące z użytkowania tych urządzeń, które automatycznie kontrolują wahania temperatury wewnątrz lodówki – pozwala to zagwarantować dłuższą świeżość produktów spożywczych.

Większość producentów lodówek oferuje nam dzisiaj urządzenia typu no frost. W takich lodówko-zamrażarkach wilgoć nie osadza się na ściankach pod postacią szronu. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać urządzenie w czystości, nie trzeba go rozmrażać, a zużycie prądu jest niższe (sprzęt wydajniej pracuje). Czasami tylko zamrażarka pracuje w systemie no frost, a chłodziarka wykorzystuje system rozmrażania automatycznego, ale nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zamrażarki wolnostojące nie powinny przeszkadzać domownikom, dlatego warto zwrócić też uwagę na ich głośność pracy. Najlepiej jeśli emisja hałasu nie przekracza +/- 40 dB. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni otwartych na salon.

Jakie dodatkowe rozwiązania i praktyczne funkcje oferują nam dzisiaj lodówko-zamrażarki? Wśród najciekawszych wyróżniamy:

  • szufladę z kontrolą wilgotności, w której można przechowywać żywność typu owoce i warzywa znacznie dłużej niż w innych komorach,
  • komorę zero, przeznaczoną do przechowywania mięs, ryb serów,
  • regulowaną wysokość półek, półki składane, specjalne półki na butelki,
  • różne tryby pracy, w tym na przykład tryb wakacyjny zmniejszający temperaturę w chłodziarce,
  • szybkie chłodzenie,
  • szybkie zamrażanie,
  • oświetlenie LED,
  • alarm otwartych drzwi.

Warto zauważyć, że lodówki różnią się także sposobem sterowania. Mamy lodówki sterowane mechanicznie i elektronicznie, z wyświetlaczem wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia. Niektóre modele tego typu produktów da się obsługiwać nawet z poziomu smartfonu.

Różne rodzaje lodówek dostępnych na rynku sprawiają, że niełatwo jest dzisiaj zdecydować się na konkretny model. Mamy jednak nadzieje, że po zapoznaniu się z naszymi artykułami z łatwością znajdziesz urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Lodówko zamrażarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 3 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
2 miesięcy temu

Którą lodówkę polecacie najbardziej do do 2000 zł

Damian Sieczkowski
CEO
Damian Sieczkowski
2 miesięcy temu
Odpowiedź do  Adam

Aktualnie pierwsza lodówka w rankingu – Gorenje NRK6192ABK4 naszym zdaniem się najlepszym wyborem i mieści sie w tym budżecie 🙂

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd