Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiZamrażarka - jaka najlepsza? Ranking 2023

Zamrażarka – jaka najlepsza? Ranking 2023

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa – którą wybrać?

Zamrażarka to urządzenie, z którym najczęściej mamy do czynienia przy zakupie lodówki. Nie zawsze pojemność chłodziarko-zamrażarki odpowiada jednak naszym potrzebom. Wtedy rozpoczynamy poszukiwania osobnego produktu, czyli zamrażarki wolnostojącej. Tutaj rodzi się pytanie – jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Na rynku mamy do wyboru przede wszystkim zamrażarki szufladowe oraz zamrażarki skrzyniowe. Te pierwsze mają konstrukcję pionową, charakteryzują się mniejszą pojemnością i nieco większym zużyciem energii. Są jednak bardziej ergonomiczne w użytkowaniu. Drugi rodzaj zamrażarek, czyli modele skrzyniowe, są natomiast pojemne i oszczędne w eksploatacji, jednak nadają się głównie do przechowywania dużych ilości jednakowych produktów spożywczych. W przeciwnym razie korzystanie z nich okazuje się bardzo niekomfortowe.

Zamrażarka ranking:

Ranking zamrażarek to zestawienie najpopularniejszych modelów skrzyniowych i szufladowych. Umieściliśmy w nim produkty o różnych parametrach i w różnej cenie, aby ułatwić Ci wybór urządzenia, które najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Sprawdź też:

1. Zamrażarka WHIRLPOOL WH2010 EFO

 

WHIRLPOOL WH2010 EFOWHIRLPOOL WH2010A+EFO to model skrzyniowy z klasy efektywności energetycznej F. Urządzenie zużywa rocznie 252 kWh energii. Posiada funkcję szybkiego zamrażania. Jest sterowane elektronicznie.

Model został wyposażony w jeden kosz do zarządzania wewnętrzną przestrzenią komory mrożenia. Wymiary urządzenia to 86.5 x 80.6 x 64.2 cm. Zdolność mrożenia sprzętu ocenia się na około 15 kg na dobę. Model nie jest bezszronowy. Ma pojemność 204 litrów.

Zalety: Wady:
+ Zamrażarka jest bardzo pojemna. – Ma krótki kabel.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Jest cicha i energooszczędna.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

2. Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2

 

Whirlpool UW8F2YXBIF2WHIRLPOOL UW8F2YXBIF2 to zamrażarka szufladowa typu NoFrost. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Oferuje opcję zmiany kierunku otwierania drzwi. Ma 5 ruchomych szuflad, aż 263 litrów pojemności, a jego zdolność mrożenia to nawet 22,5 kg na dobę. Model posiada funkcję automatycznego rozmrażania i sygnalizuje wzrost temperatury, czyli otwarte drzwi.

Sprzęt wykorzystuje technologię 6. zmysłu, aby inteligentnie dopasowywać temperaturę pracy. Łatwo przywraca jej optymalny poziom, bez przemrażania. Jest wyposażony w małe pojemniki i ergonomiczne pokrywy, co ułatwia segregację produktów. Jego atutem jest też duża szuflada na większe artykuły.

Model dysponuje funkcją szybkiego mrożenia. Posiada oświetlenie LED i kółka ułatwiające przestawianie. W domu może stać przy samej ścianie – nie ma to niekorzystnego wpływu na jego działanie. Bez zasilania może utrzymywać temperaturę do 24 godzin. Sprzęt jest sterowany elektronicznie i posiada wyświetlacz. Jego wymiary to 187.5 cm wysokości, 63 cm głębokości i 59,5 cm szerokości.

Zalety: Wady:
+ Należy do urządzeń NoFrost. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Cicho pracuje. – Ma ciężko otwierające się drzwi.
+ Jest pojemna.  
+ Szybko i wydajnie mrozi żywność.  

3. Zamrażarka Whirlpool W55ZM 111W

 

Whirlpool W55ZM 111WZamrażarka Whirlpool W55ZM 111W to urządzenie z klasy energetycznej A+. Produkt ma pojemność 102 litrów, podzieloną na 3 pojemne, przezroczyste szuflady. Zamrażarka posiada zdejmowany blat i dwustronne zawiasy, dzięki czemu może dopasować się idealnie do przestrzeni każdej kuchni.

W przypadku odłączenia od źródła zasilania, urządzenie utrzymuje temperaturę do 16 godzin. Jego zdolność zamrażania określa się na 7,5 kg/24 h. Zamrażarka nie jest produktem bezszronowym i nie posiada oświetlenia wewnętrznego. Dysponuje za to regulacją temperatury i wysokości nóżek. Jej klasa to 1 na 3 gwiazdki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. – Nie posiada oświetlenia wewnętrznego.
+ Ma niewielkie wymiary i jest przy tym bardzo pojemna.  
+ Cicho pracuje.  
+ Jest oszczędna w eksploatacji.  

 

 

4. Zamrażarka Amica FZ208.3AA

 

Zamrażarka Amica FZ208.3AAZamrażarka Amica FZ208.3AA to duże urządzenie z klasy energetycznej A++. Produkt ma pojemność 152 litrów. Został wyposażony w regulowane półki i balkoniki. Posiada 4 pojemne szuflady z przezroczystym frontem oraz drzwiczki z opcją obustronnego montażu.

Urządzenie jest w stanie zamrozić 10 kg produktów w ciągu 24 godzin pracy. Po odłączeniu od źródła zasilania utrzymuje niską temperaturę do 22 godzin. Jest sterowane mechanicznie.

Zalety: Wady:
+ Zamrażarka jest bardzo pojemna. – Niektóre negatywne opinie dotyczą głośności pracy urządzenia.
+ Zużywa niewielką ilość energii elektrycznej. – Nie posiada wskaźników temperatury.
+ Posiada funkcjonalne, wygodne w użyciu szuflady.  

5. Zamrażarka Amica FZ206.4

 

Zamrażarka Amica FZ206.4Amica FZ206.4 to model SlimSize, czyli pojemna (146 litrów), lecz wąska i wysoka zamrażarka, która nie zajmuje wiele miejsca. Urządzenie należy do klasy energetycznej F, dawniej A+. Posiada uniwersalne drzwi z opcją montażu po prawej i lewej stronie. Jego atutem jest także proste w obsłudze pokrętło do regulacji temperatury.

Wymiary produktu to 54.5 cm na 59.7 cm na 125.2 cm. Model nie posiada oświetlenia wewnętrznego. Generuje hałas do 40 dB. Utrzymuje temperaturę do 12 godzin przy braku zasilania, a jego zdolnośc zamrażania to aż 10 kg/24 godziny. Wnętrze urządzenia wyposażono w 5 szuflad.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.
+ Zajmuje niewiele miejsca.
+ Umożliwia wygodne przechowywanie żywności.

Zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą decyzją przy zakupie zamrażarki jest wybór jej typu. Modele skrzyniowe sprawdzą się w przypadku osób, które pragną przechowywać w nich maksymalnie kilka rodzajów produktów. Warto wybrać je również wtedy, kiedy w kuchni nie ma miejsca na urządzenie otwierane od frontu. Z kolei zamrażarki szufladowe będą wygodniejsze dla wszystkich, którzy mrożą mnóstwo różnych produktów w dowolnej ilości. Wyboru tego typu nie dokonujemy, jeśli chcemy włączyć zamrażarkę do ciągu zabudowy kuchennej. W tym przypadku jesteśmy ograniczeni wyłącznie do modelów szufladowych.

Kiedy zdecydujemy już, który rodzaj zamrażarek lepiej spełnia nasze potrzeby, możemy przyjrzeć się dokładnym parametrom poszczególnych modelów. Które z nich są najważniejsze?

  • klasa energetyczna – parametr mówiący o poborze energii elektrycznej, istotny szczególnie w przypadku modelów szufladowych, które zużywają jej z reguły więcej ze względu na swoją konstrukcję. Najlepiej wybierać zamrażarki o klasie energetycznej A lub wyższej (do A +++).
  • pojemność użytkowa – wymiary zamrażarki to nie to samo, co jej pojemność. Ta podawana jest osobno w litrach – od kilkudziesięciu to kilkuset. Z reguły większą pojemność przy mniejszych gabarytach mają zamrażarki skrzyniowe.
  • sposób sterowania – istnieją zamrażarki, których się nie obsługuje, lecz istnieją także takie, których ustawieniami sterujemy mechanicznie, bądź elektronicznie. Te bardziej zaawansowane będą naturalnie droższe, jednak pozwolą zachować większą kontrolę nad pracą urządzenia.
  • przegródki, szuflady, kosze, półki – podział komory zamrażarki przekłada się bezpośrednio na komfort jej użytkowania. Im więcej przegródek, tym łatwiej uporządkować poszczególne produkty. Jeśli szuflady są dodatkowo przezroczyste i wiemy, co gdzie się znajduje, możemy do minimum skrócić czas, kiedy zamrażarka jest otwarta, a to pozwoli nam zmniejszyć jej pobór energii. Na tym tle znacznie lepiej wypadają modele szufladowe, jednak również zamrażarki skrzyniowe mogą posiadać wewnętrzne kosze czy przegrody.
  • system pracy – zamrażarka może być urządzeniem bezszronowym lub niskoszronowym. Wiele produktów tego typu nadal pracuje jednak tradycyjnie i wymaga regularnego rozmrażania. Warto pamiętać, że im więcej szronu, tym większy pobór energii elektrycznej. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem, które oferują niektórzy producenci zamrażarek szufladowych jest system pozwalający na odcięcie nieużywanej części urządzenia, a tym samym znaczące obniżenie zużycia prądu.
  • zdolność utrzymywania temperatury – wśród parametrów zamrażarek znajdziemy także informację o tym, jak długo urządzenie utrzyma niską temperaturę po odłączeniu od źródła zasilania. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli mieszkamy w domu, w którym awarie instalacji elektrycznej są dosyć powszechnym zjawiskiem.

Jeśli swoją zamrażarkę planujemy ustawić w innym miejscu niż kuchnia, zwracajmy uwagę także na jej klasę klimatyczną. Mówi ona o tym, w jakich warunkach dany model może być przechowywany bez ryzyka uszkodzenia. Nie wszystkie zamrażarki mogą przebywać w wilgotnej piwnicy czy garażu. Te, przy których jest to dopuszczalne, pozwolą jednak na znaczące obniżenie stałych kosztów eksploatacyjnych urządzenia.

Podsumowanie

Różnego rodzaju zamrażarki oscylują zazwyczaj w podobnym zakresie cenowym. Te najmniejsze kupimy za około 500 – 600 zł, a nieco większe za około 1000 zł. Najdroższe będą duże zamrażarki szufladowe wykorzystujące zaawansowane technologie. Pamiętajmy jednak, aby cena nie była naszym jedynym parametrem wyboru. Znacznie ważniejsze są bowiem późniejsze koszty eksploatacyjne oraz ergonomia korzystania z produktu na co dzień.

Zamrażarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić