Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiWybieramy najlepszą zamrażarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą zamrażarkę – ranking 2024 [TOP5]

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa – którą wybrać?

Zamrażarka to urządzenie, z którym najczęściej mamy do czynienia przy zakupie lodówki. Nie zawsze pojemność chłodziarko-zamrażarki odpowiada jednak naszym potrzebom. Wtedy rozpoczynamy poszukiwania osobnego produktu, czyli zamrażarki wolnostojącej. Tutaj rodzi się pytanie – jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Na rynku mamy do wyboru przede wszystkim zamrażarki szufladowe oraz zamrażarki skrzyniowe. Te pierwsze mają konstrukcję pionową, charakteryzują się mniejszą pojemnością i nieco większym zużyciem energii. Są jednak bardziej ergonomiczne w użytkowaniu. Drugi rodzaj zamrażarek, czyli modele skrzyniowe, są natomiast pojemne i oszczędne w eksploatacji, jednak nadają się głównie do przechowywania dużych ilości jednakowych produktów spożywczych. W przeciwnym razie korzystanie z nich okazuje się bardzo niekomfortowe.

Zamrażarka ranking:

Ranking zamrażarek to zestawienie najpopularniejszych modelów skrzyniowych i szufladowych. Umieściliśmy w nim produkty o różnych parametrach i w różnej cenie, aby ułatwić Ci wybór urządzenia, które najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Sprawdź też:

1. Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2

Whirlpool UW8F2YXBIF2WHIRLPOOL UW8F2YXBIF2 to zamrażarka szufladowa typu NoFrost. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Oferuje opcję zmiany kierunku otwierania drzwi. Ma 5 ruchomych szuflad, aż 263 litrów pojemności, a jego zdolność mrożenia to nawet 22,5 kg na dobę. Model posiada funkcję automatycznego rozmrażania i sygnalizuje wzrost temperatury, czyli otwarte drzwi.

Sprzęt wykorzystuje technologię 6. zmysłu, aby inteligentnie dopasowywać temperaturę pracy. Łatwo przywraca jej optymalny poziom, bez przemrażania. Jest wyposażony w małe pojemniki i ergonomiczne pokrywy, co ułatwia segregację produktów. Jego atutem jest też duża szuflada na większe artykuły.

Model dysponuje funkcją szybkiego mrożenia. Posiada oświetlenie LED i kółka ułatwiające przestawianie. W domu może stać przy samej ścianie – nie ma to niekorzystnego wpływu na jego działanie. Bez zasilania może utrzymywać temperaturę do 24 godzin. Sprzęt jest sterowany elektronicznie i posiada wyświetlacz. Jego wymiary to 187.5 cm wysokości, 63 cm głębokości i 59,5 cm szerokości.

Zalety: Wady:
+ Należy do urządzeń NoFrost. – Ma ciężko otwierające się drzwi.
+ Cicho pracuje.
+ Jest pojemna.  
+ Szybko i wydajnie mrozi żywność.  

2. Zamrażarka WHIRLPOOL WH2010 EFO

WHIRLPOOL WH2010 EFOWHIRLPOOL WH2010A+EFO to model skrzyniowy z klasy efektywności energetycznej F. Urządzenie zużywa rocznie 252 kWh energii. Posiada funkcję szybkiego zamrażania. Jest sterowane elektronicznie.

Model został wyposażony w jeden kosz do zarządzania wewnętrzną przestrzenią komory mrożenia. Wymiary urządzenia to 86.5 x 80.6 x 64.2 cm. Zdolność mrożenia sprzętu ocenia się na około 15 kg na dobę. Model nie jest bezszronowy. Ma pojemność 204 litrów.

Zalety: Wady:
+ Zamrażarka jest bardzo pojemna. – Ma krótki kabel.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Jest cicha i energooszczędna.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

3. Zamrażarka Whirlpool W55ZM 111W

Whirlpool W55ZM 111WZamrażarka Whirlpool W55ZM 111W to urządzenie z klasy energetycznej A+. Produkt ma pojemność 102 litrów, podzieloną na 3 pojemne, przezroczyste szuflady. Zamrażarka posiada zdejmowany blat i dwustronne zawiasy, dzięki czemu może dopasować się idealnie do przestrzeni każdej kuchni.

W przypadku odłączenia od źródła zasilania, urządzenie utrzymuje temperaturę do 16 godzin. Jego zdolność zamrażania określa się na 7,5 kg/24 h. Zamrażarka nie jest produktem bezszronowym i nie posiada oświetlenia wewnętrznego. Dysponuje za to regulacją temperatury i wysokości nóżek. Jej klasa to 1 na 3 gwiazdki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. – Nie posiada oświetlenia wewnętrznego.
+ Ma niewielkie wymiary i jest przy tym bardzo pojemna.  
+ Cicho pracuje.  
+ Jest oszczędna w eksploatacji.  

4. ELECTROLUX LUB1AF19W 

ELECTROLUX LUB1AF19WELECTROLUX LUB1AF19W to zamrażarka z systemem OptiSpace, wyposażona w panel LCD. Urządzenie oferuje funkcję FastFreeze, czyli błyskawiczne mrożenie. Komora produktu została zaprojektowana tak, aby użytkownik mógł łatwo wyjąć z niej szuflady, tworząc większą ilość miejsca do przechowywania dużych produktów.

Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Dysponuje pojemnością 187 l netto. Posiada 5 szuflad. Jego wymiary wynoszą 54.5 cm x 125 cm x 63 cm. Model należy do klasy efektywności energetycznej F. Zamrażarka generuje hałas do 39 dB. Zużywa rocznie około 246 kWh energii. Jej wydajność zamrażania wynosi 13,3 kg na dobę.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Nie należy do urządzeń NoFrost.
+ Ma dużą pojemność.  
+ Szybko mrozi produkty.  

5. Zamrażarka Amica FZ206.4

Zamrażarka Amica FZ206.4Amica FZ206.4 to model SlimSize, czyli pojemna (146 litrów), lecz wąska i wysoka zamrażarka, która nie zajmuje wiele miejsca. Urządzenie należy do klasy energetycznej F, dawniej A+. Posiada uniwersalne drzwi z opcją montażu po prawej i lewej stronie. Jego atutem jest także proste w obsłudze pokrętło do regulacji temperatury.

Wymiary produktu to 54.5 cm na 59.7 cm na 125.2 cm. Model nie posiada oświetlenia wewnętrznego. Generuje hałas do 40 dB. Utrzymuje temperaturę do 12 godzin przy braku zasilania, a jego zdolnośc zamrażania to aż 10 kg/24 godziny. Wnętrze urządzenia wyposażono w 5 szuflad.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Zajmuje niewiele miejsca.  
+ Umożliwia wygodne przechowywanie żywności.  

Zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą decyzją przy zakupie zamrażarki jest wybór jej typu. Modele skrzyniowe sprawdzą się w przypadku osób, które pragną przechowywać w nich maksymalnie kilka rodzajów produktów. Warto wybrać je również wtedy, kiedy w kuchni nie ma miejsca na urządzenie otwierane od frontu. Z kolei zamrażarki szufladowe będą wygodniejsze dla wszystkich, którzy mrożą mnóstwo różnych produktów w dowolnej ilości. Wyboru tego typu nie dokonujemy, jeśli chcemy włączyć zamrażarkę do ciągu zabudowy kuchennej. W tym przypadku jesteśmy ograniczeni wyłącznie do modelów szufladowych.

Kiedy zdecydujemy już, który rodzaj zamrażarek lepiej spełnia nasze potrzeby, możemy przyjrzeć się dokładnym parametrom poszczególnych modelów. Które z nich są najważniejsze?

  • klasa energetyczna – parametr mówiący o poborze energii elektrycznej, istotny szczególnie w przypadku modelów szufladowych, które zużywają jej z reguły więcej ze względu na swoją konstrukcję. Najlepiej wybierać zamrażarki o klasie energetycznej A lub wyższej (do A +++).
  • pojemność użytkowa – wymiary zamrażarki to nie to samo, co jej pojemność. Ta podawana jest osobno w litrach – od kilkudziesięciu to kilkuset. Z reguły większą pojemność przy mniejszych gabarytach mają zamrażarki skrzyniowe.
  • sposób sterowania – istnieją zamrażarki, których się nie obsługuje, lecz istnieją także takie, których ustawieniami sterujemy mechanicznie, bądź elektronicznie. Te bardziej zaawansowane będą naturalnie droższe, jednak pozwolą zachować większą kontrolę nad pracą urządzenia.
  • przegródki, szuflady, kosze, półki – podział komory zamrażarki przekłada się bezpośrednio na komfort jej użytkowania. Im więcej przegródek, tym łatwiej uporządkować poszczególne produkty. Jeśli szuflady są dodatkowo przezroczyste i wiemy, co gdzie się znajduje, możemy do minimum skrócić czas, kiedy zamrażarka jest otwarta, a to pozwoli nam zmniejszyć jej pobór energii. Na tym tle znacznie lepiej wypadają modele szufladowe, jednak również zamrażarki skrzyniowe mogą posiadać wewnętrzne kosze czy przegrody.
  • system pracy – zamrażarka może być urządzeniem bezszronowym lub niskoszronowym. Wiele produktów tego typu nadal pracuje jednak tradycyjnie i wymaga regularnego rozmrażania. Warto pamiętać, że im więcej szronu, tym większy pobór energii elektrycznej. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem, które oferują niektórzy producenci zamrażarek szufladowych jest system pozwalający na odcięcie nieużywanej części urządzenia, a tym samym znaczące obniżenie zużycia prądu.
  • zdolność utrzymywania temperatury – wśród parametrów zamrażarek znajdziemy także informację o tym, jak długo urządzenie utrzyma niską temperaturę po odłączeniu od źródła zasilania. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli mieszkamy w domu, w którym awarie instalacji elektrycznej są dosyć powszechnym zjawiskiem.

Jeśli swoją zamrażarkę planujemy ustawić w innym miejscu niż kuchnia, zwracajmy uwagę także na jej klasę klimatyczną. Mówi ona o tym, w jakich warunkach dany model może być przechowywany bez ryzyka uszkodzenia. Nie wszystkie zamrażarki mogą przebywać w wilgotnej piwnicy czy garażu. Te, przy których jest to dopuszczalne, pozwolą jednak na znaczące obniżenie stałych kosztów eksploatacyjnych urządzenia.

Podsumowanie

Różnego rodzaju zamrażarki oscylują zazwyczaj w podobnym zakresie cenowym. Te najmniejsze kupimy za około 500 – 600 zł, a nieco większe za około 1000 zł. Najdroższe będą duże zamrażarki szufladowe wykorzystujące zaawansowane technologie. Pamiętajmy jednak, aby cena nie była naszym jedynym parametrem wyboru. Znacznie ważniejsze są bowiem późniejsze koszty eksploatacyjne oraz ergonomia korzystania z produktu na co dzień.

Zamrażarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd