Strona głównaDom i ogródSprzęt fitnessWybieramy najlepszy rower stacjonarny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy rower stacjonarny – ranking 2024 [TOP6]

Stacjonarny rower treningowy: rodzaje rowerów treningowych

Rower stacjonarny pozwala wykonywać w domowym zaciszu regularne treningi, które spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają mięśnie nóg, a także poprawiają ogólną kondycję. Stacjonarne rowery treningowe można podzielić na urządzenia z oporem magnetycznym lub mechanicznym, a także na rowery:

  • pionowe,
  • poziomie,
  • spinningowe.

Każdy typ roweru wymusza przybieranie innej pozycji, a zatem angażuje do treningu inne partie mięśni.

Rower stacjonarny pionowy jest najbardziej popularny i uniwersalny. Trening na nim przypomina jazdę na zwykłym rowerze.

Rower stacjonarny poziomy ma inną konstrukcję, zajmuje więcej miejsca, ale odciąża kręgosłup podczas ćwiczeń, dlatego jest polecany osobom starszym, z nadwagą i otyłym. Sprawdza się także jako rower do rehabilitacji.

Rowery spinningowe bywają określane mianem profesjonalnych, ponieważ ćwiczenie na nich jest bardzo wymagające. Maszyna wymusza przyjęcie pochylonej pozycji. Jest przystosowana do intensywnych treningów, dlatego najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które jedynie doskonalą swoją kondycję.

Rower stacjonarny ranking

Szukasz domowego roweru stacjonarnego, na którym będziesz ćwiczyć niezależnie od pogody czy pory dnia? Przejrzyj ranking polecanych modeli. Podpowiemy Ci, który rower stacjonarny wybrać, aby trenować wygodnie i efektywnie.

Sprawdź także:

1. KETTLER RIDE 100

KETTLER RIDE 100



KETTLER RIDE 100 to magnetyczny rower treningowy oferujący 8-stopniowy zakres obciążenia. Sprzęt wyposażono w komputer treningowy z czytelnym wyświetlaczem oraz pokrętło pod kierownicą do regulacji oporu.

Urządzenie posiada koło zamachowe o masie 6 kg. Jego atutem jest też szerokie i wygodne siodełko z regulacją w zakresie wysokości oraz odległości od kierownicy. Produkt pozwala regulować również kąt nachylenia i wysokość samego U-kształtnego uchwytu.

Rowerek mierzy dystans, czas treningu, liczbę spalonych kalorii, tętno, prędkość i kadencję. Posiada stalową ramę, która gwarantuje stabilność działania, a dzięki wyciszonemu systemowi oporu nie hałasuje w trakcie pracy.

Atutem maszyny są też antypoślizgowe, samopoziomujące się pedały z regulowanymi zapięciami oraz uchwyt na tablet lub telefon. Dzięki kółkom transportowym urządzenie można łatwo przestawiać w dowolne miejsce.

Maksymalne obciążenie roweru wynosi 130 kg. Wymiary sprzętu po złożeniu to 136 na 54 na 90 cm. Produkt waży ok. 31 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest stabilny. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma estetyczny design.  
+ Nie zajmuje wiele miejsca.  

2. Zipro One S

Zipro One S



Rowerek Zipro One S to model z magnetycznym systemem oporu, pracujący cicho i płynnie. Urządzenie ma wymiary 80 x 43 x 114 cm. Wytrzymuje obciążenie do 110 kg. Korzysta z systemu napędowego o masie 4,5 kg. Sprzęt oferuje 8 poziomów regulacji oporu. Posiada dotykowe sensory pulsu i ergonomiczne siodełko z regulacją wysokości na 5 poziomach.

Sprzęt wyposażono w dobrze wyważone pedały antypoślizgowe z regulowanymi paskami, a także w rolki transportowe przy przednim stabilizatorze. Produkt posiada komputer z wyświetlaczem LCD. Informuje on między innymi o czasie treningu, prędkości, dystansie i spalonych kaloriach.

Urządzenie posiada półkę na telefon. Jego atutem jest zgrabna konstrukcja i wykończenie z dbałością o detale, takie jak nakładki zabezpieczające podłoże przed zarysowaniem.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Będzie zbyt niski dla osób bardzo wysokich.
+ Zajmuje niewiele miejsca i ładnie się prezentuje.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest cichy.  

3. HMS M8750

HMS M8750



HMS M8750 to stacjonarny rower treningowy magnetyczny, który wytrzymuje obciążenie do 110 kg. Model pracuje cicho i bez zacinania. Posiada 8-stopniową regulację oporu, obsługiwaną za pomocą pokrętła przy kierownicy. Sprzęt wyposażono w komputer z ekranem, wyświetlający najważniejsze parametry treningu.

Produkt posiada siodełko z regulacją na 5 poziomach wysokości oraz pedały z regulowanymi paskami. Jego zaletą jest obecność uchwytu na urządzenie mobilne. Sprzęt zajmuje niewiele miejsca, ponieważ jego wymiary wynoszą kolejno 45 × 114 × 88 cm. Ma też praktyczne kółka transportowe i stosunkowo niską wagę – 15 kg. Urządzenie korzysta z koła zamachowego o wadze 3 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dosyć niską cenę. – Ma niewygodne siodełko.
+ Cicho pracuje. – Nie nadaje się dla wysokich osób.
+ Jest estetycznie zaprojektowany.  
+ Jest solidnie wykonany.  

4. URBOGYM OXYGEN

URBOGYM OXYGEN



URBOGYM OXYGEN to rower stacjonarny magnetyczny z systemem oporowym o masie 6 kg. Sprzęt ma wymiary 82x115x50 cm. Waży 18,2 kg. Jest przeznaczony dla osób o maksymalnej masie ciała 120 kg.

Produkt może pochwalić się takimi detalami jak stopki poziomujące, uchwyt na bidon, czy antypoślizgowe pedały z regulowanymi paskami. Posiada regulację oporu na 8 poziomach, a także dotykowe czujniki pulsu na kierownicy.

Zaletą maszyny jest szeroki zakres regulacji wysokości siodełka i jego odległości od kolumny. Sprzęt posiada komputer z wyświetlaczem LCD. Informuje dzięki niemu o czasie treningu, dystansie, spalonych kaloriach, czy aktualnej prędkości oraz pulsie. Rower dysponuje również uchwytem na telefon, książkę lub tablet.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma regulacji kierownicy. 
+ Jest cichy.  
+ Jest wygodny.  
+ Posiada czytelny wyświetlacz komputera.  

5. Zipro Beat RS

Zipro Beat RS



Zipro BEAT RS to rowerek stacjonarny korzystający z magnetycznego systemu oporu. Urządzenie pracuje cicho i płynnie. Posiada komputer z ekranem LCD, który wyświetla informacje o czasie ćwiczeń, dystansie czy kaloriach. Model mierzy puls za pomocą czujników dotykowych na uchwytach kierownicy.

Produkt wyposażono w półkę na telefon i uchwyt na bidon. Sprzęt korzysta z koła zamachowego o wadze 6 kg. Znosi zaś obciążenie użytkownika do 120 kg. Model ma wymiary 98 x 59 x 125 cm. Oferuje regulację oporu na 8 poziomach. Posiada też regulowane ergonomiczne siodełko, którego wysokość można dostosowywać za pomocą 10 poziomów regulacji.

Sprzęt ma antypoślizgowe pedały, które same ustawiają się w pozycji poziomej. Jego atutem są też rolki transportowe i wyciszona pokrywa systemu napędowego.

Zalety: Wady:
+ Jest odpowiedni nawet dla wysokich osób. – Według niektórych opinii jest mało stabilny.
+ Ma wygodne siodełko.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Cicho pracuje.  

6. Sapphire Vintage

Sapphire Vintage



SAPPHIRE VINTAGE to tani rowerek stacjonarny mechaniczny z komputerem treningowym i wyświetlaczem LCD. Sprzęt posiada sensory pomiaru pulsu i antypoślizgowe pedały. Oferuje płynną regulację oporu oraz pionową regulację siodełka. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników o wadze maksymalnie 100 kg.

Wymiary produktu to 115 cm x 63 cm x 40 cm. Model posiada wygodne siodełko i kierownicę pokrytą pianką neoprenową. Sprzęt dysponuje regulacją oporu za pomocą pokrętła. Jego ekran informuje o czasie, dystansie, prędkości czy spalonych kaloriach.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według części opinii jego komputer przekłamuje pomiary.
+ Zajmuje niewiele miejsca. – Nie dla wszystkich będzie wygodny.
+ Jest dobry dla wysokich osób. – Dla niektórych użytkowników generuje zbyt niski opór.
+ Cicho pracuje.  

Rower stacjonarny – czym się kierować przy wyborze roweru treningowego?

Treningowy rower stacjonarny może mieć konstrukcję pionową, poziomą lub spinningową. Dostępne w sklepach maszyny różnią się jednak nie tylko konstrukcją, ale również zastosowanym mechanizmem. Najtańszy i najstarszy jest rower mechaniczny, nieco nowszy jest rower magnetyczny, a najnowocześniejsze są rowerki elektromagnetyczne.

Rowery stacjonarne mechaniczne mają niską cenę, a ich opór w trakcie jazdy regulowany jest pokrętłem. Są one nieskomplikowane, dlatego w przypadku awarii łatwo jest je naprawić. Minusem takich sprzętów może okazać się generowany hałas. Za hamowanie w rowerku mechanicznym odpowiada najczęściej specjalna taśma. Taki system regulacji nie jest dokładny, a skala obciążenia okazuje się zwykle dosyć wąska, co warto mieć na uwadze przed zakupem.

Rowery magnetyczne są nieco bardziej skomplikowane i zajmują więcej miejsca, ale ich hamulec magnetyczny pozwala na bardziej intensywne treningi, gdyż oferuje szerszy zakres regulacji oporu. Rowery tego typu są też cichsze, ale niestety także droższe.

Rowery stacjonarne elektromagnetyczne są sterowane przez wbudowany mikroprocesor, który generuje opór w sposób inteligentny. Mają najwyższą cenę i są dedykowane osobom wykonującym intensywne, profesjonalne treningi.

Jak wybrać rower stacjonarny?

Jeśli wiesz już, jaki rodzaj roweru stacjonarnego będzie dla ciebie najlepszy, a także w który mechanizm chcesz zainwestować, pamiętaj aby rower treningowy stacjonarny wybierać z uwzględnieniem następujących kwestii:

  • gabaryty – wymiary roweru mają wpływ nie tylko na to, ile miejsca sprzęt zajmie w domu, ale również – a może przede wszystkim na to – czy sprzęt będzie dla Ciebie wygodny, zwróć uwagę na regulację wysokości siodełka i/lub kierownicy zwłaszcza, jeśli jesteś osobą wysoką,
  • waga koła zamachowego – im większa waga koła zamachowego, tym większa płynność ruchu,
  • siodełko – poza tym, że musi być wygodne, dobrze aby było regulowane w pionie i w poziomie,
  • transport – rowerki stacjonarne są dosyć ciężkie, dlatego dobrze jeśli sprzęt posiada rolki transportowe,
  • programy treningowe – nowoczesny rowerek na podstawie pomiaru pulsu może oferować dedykowane programy treningowe, a nawet łączyć się z aplikacjami mobilnymi, co pozwoli na dodatkowe zmotywowanie się do regularnych ćwiczeń,
  • zakres regulacji oporu – oczywiście, im większy, tym lepiej.

Pożądane cechy produktu, jakim jest rowerek stacjonarny, to również stabilność, uzyskana za sprawą odpowiednio szerokiego podestu, a także obecność antypoślizgowych pedałów z regulowanymi paskami czy obecność uchwytów na bidon, telefon komórkowy czy tablet.

Zakup roweru treningowego warto dobrze przemyśleć, biorąc po uwagę nie tylko obecne, ale też przyszłe potrzeby użytkownika. Posiadając w domu treningowy rower stacjonarny dostosowany do swoich możliwości i planów treningowych, nie będziesz uzależniony od pogody, pory dnia czy godzin otwarcia siłowni. Wydajny trening przeprowadzisz w dowolnym momencie, oglądając ulubiony serial. Pamiętaj też, że rowery treningowe domowe nie muszą być drogie – z powodzeniem kupisz dobry rower stacjonarny w cenie do 1000 zł.

Rowery stacjonarne treningowe opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1.8 4 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd