Strona głównaDom i ogródSprzęt fitnessWybieramy najlepszy hula hop - ranking 2024

Wybieramy najlepszy hula hop – ranking 2024 [TOP6]

Ćwiczenia hula hop – efekty

Hula hop to nie tylko zabawka dla dzieci. To także przyrząd treningowy, który aktywuje więcej mięśni, niż mogłoby się wydawać. Ponieważ trening hula hop to trening aerobowy, w czasie ćwiczeń pozwala spalać dużą ilość kalorii. Skutkiem tego jest utrata masy ciała i wymodelowanie sylwetki – zwłaszcza w okolicach brzucha.

Jednorazowo, trening hula hop powinien trwać co najmniej 30 minut. Podczas takich ćwiczeń można spalić do 200 kcal. Pozostałe korzyści z prawidłowo przeprowadzonego treningu to:

 • redukcja tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu talii oraz brzucha,
 • poprawa balansu ciała,
 • wzmocnienie mięśni postury (zaletą kręcenia hula hop będzie zmniejszenie bólu i dyskomfortu związanego z pracą siedzącą),
 • wzmocnienie dolnych partii ciała – nóg, bioder, pośladków,
 • poprawa kondycji i odporności – ćwiczenia aerobowe redukują stres, wspierają pracę mózgu, wpływają korzystnie na pracę układu krwionośnego.

Ćwiczenia z hula hop pobudzają także mięśnie głębokie, które podtrzymują narządy wewnętrzne. Jest to korzystne zwłaszcza dla osób chcących wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Hula hop pozwoli Ci trenować o każdej porze dnia, na przykład przed telewizorem czy przy ulubionej muzyce. Jeśli więc potrafisz kręcić hula hop, takie ćwiczenia będą dla Ciebie czystą przyjemnością.

Hula hop ranking

Istnieje kilka rodzajów hula hop, które można wykorzystać do ćwiczeń. W rankingu znajdziesz zarówno klasyczne hula hop, jak i modele hula hop z wypustkami masującymi, z obciążeniem czy z magnesami. Sprawdź, które produkty cieszą się najlepszymi opiniami!

Przejrzyj także:

1. SPOKEY 929900

SPOKEY 929900SPOKEY 929900 to składane hula hop z wypustkami masującymi – łatwe do transportowania, czyszczenia i przechowywania. Produkt rozbija cellulit w trakcie treningu. Ma 95 cm średnicy i składa się z 8 elementów, co umożliwia regulowanie jego obwodu.

Sprzęt waży 1000 g. Jest wykonany z gumy i polipropylenu. Jego elementy posiadają blokady, które uniemożliwiają przypadkowe rozłożenie obręczy.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonane. – Ma dosyć wysoką cenę jak na tak prosty produkt.
+ Składa się i rozkłada, co ułatwia przechowywanie i transport.  
+ Ma optymalną wagę.  
+ Można regulować jego obwód.  

2. Hertz Sempre 1 (TRA10635)

Hertz Sempre 1 (TRA10635)Hertz Sempre 1 to hula hop z kulkami masującymi, które rozbijają tłuszcz w okolicach bioder, brzucha i pośladków. W modelu zastosowano magnesy węglowe, które zapewniają relaksujący masaż. Sprzęt nie tylko spala więc kalorie, ale również upiększa skórę i poprawia nastrój w trakcie treningu.

Obręcz waży 1,3 kg. Jej średnica to 98 cm. Produkt posiada 64 kulki masujące. Składa się z 8 paneli, które można składać i rozkładać. Dzięki tej funkcji model jest łatwy w przechowywaniu i transporcie.

Zalety: Wady:
+ Ma odpowiednią masę. – Według niektórych opinii jest dosyć hałaśliwe.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Można je składać/rozkładać.  
+ Wykonuje masaż w trakcie treningu.  

3. HMS HHP006

HMS HHP006HMS HHP006 to odchudzające hula hop wyposażone w 42 magnesy, które masują ciało w trakcie treningu. Produkt jest składany, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i łatwo jest go transportować. Zawiera ujemnie spolaryzowane magnesy, dzięki którym poprawia metabolizm i wpływa korzystnie na ciśnienie krwi.

Sprzęt waży 860 g. Jego średnica wynosi 98 cm, a grubość obręczy to 3.7 cm. Produkt składa się z 7 elementów. Został wykonany z PVC i polipropylenu (tworzywa sztuczne).

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Hałasuje podczas kręcenia.
+ Składa się i rozkłada, co ułatwia przechowywanie i transport.  
+ Ma optymalną wagę.  
+ Posiada wyjmowane magnesy.  

4. Maibang SPORT 6001638

Maibang SPORT 6001638Maibang SPORT 6001638 to składane hula hop metalowe, o wadze 900 g i średnicy 92 cm. Produkt składa się z 6 elementów. Posiada przyciski blokujące, które uniemożliwiają samoistne rozłożenie obręczy. Sprzęt wykonano z polipropylenu i piany o wysokiej gęstości, co gwarantuje wygodę kręcenia.

Produkt jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Został zaprojektowany tak, aby można było dowolnie dociążać go za pomocą sypkich produktów, np. piasku. Zwykle jest sprzedawany w zestawie ze skakanką treningową.

Zalety: Wady:
+ Jest dobrze wyważone. – Ciężko się składa (ale nie rozkłada się samoistnie).
+ Jest solidne.  
+ Można je dociążyć.  
+ Ma regulowany obwód.  

5. HMS HHW06

HMS HHW06HMS HHW06 to smart hula hop wyposażone w szynę i piłkę grawitacyjną. Produkt wykorzystuje siłę odśrodkową, dzięki której przesuwa obciążenie po okręgu i prowadzi do napinania mięśni brzucha. Model wykonuje masaż, który pobudza mięśnie, dzięki sprężynom umieszczonym w głowicach. Jest też regulowany, ponieważ składa się z 16 elementów – można złożyć jedynie 12 z nich.

Obręcz będzie sprawdzała się przy talii o obwodzie od 75 do 109 cm. Produkt oferuje też regulację długości paska piłki grawitacyjnej w zakresie od 20 do 38 cm, co pozwala zwiększać i zmniejszać poziom trudności ćwiczeń.

Sprzęt został wykonany z PVC. Posiada szynę z łożyskami kulkowymi ze stali nierdzewnej. Co istotne, produkt wyposażono także w wyświetlacz LCD, informujący o ilości wykonanych obrotów, czasie treningu czy liczbie spalonych kalorii.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonane. – Ma wysoką cenę.
+ Można dopasować je do swoich parametrów. – Jest hałaśliwe.
+ Jest składane i rozkładane, co ułatwia transport i przechowywanie.  
+ Jest dostępne w kilku kolorach do wyboru  

6. Lukoss 31HB

Lukoss 31HBLukoss 31HB to hula hop składane, z obwodem regulowanym w zakresie od 50 do 140 cm. Produkt posiada dodatkowe obciążenie (ok. 420 g), które obraca się za sprawą siły odśrodkowej, z zastosowaniem dodatkowo czterech łożysk. Model składa się z 24 elementów. Jego wewnętrzna średnica może wynosić maksymalnie 45 cm.

Obręcz jest dostępna w kilku kolorach do wyboru. Jej atutem jest niska waga i możliwość poskładania do niewielkiego pakunku, który łatwo jest zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Zalety: Wady:
+ Posiada regulowany obwód. – Łatwo trafić na gorszej jakości podobny produkt, który szybko ulega uszkodzeniu.
+ Łatwo kręci się dzięki obciążnikowi. – Jest hałaśliwy.
+ Jest niedrogie.
+ Można je poskładać, co ułatwia transport.  

Rodzaje hula hop: jaki hula hop wybrać?

Obręcze hula hop różnią się od siebie przede wszystkim budową, dlatego można wyróżnić między innymi:

 • tradycyjne hula hop – wykorzystywane głównie przez dzieci do zabawy, jest ono lekkie, gładkie (bez wypustek), można wykorzystać je do nauki kręcenia hula hop, ale nie sprawdzi się ono podczas treningów,
 • hula hop składane bez wypustek – zbudowane jest z kilku części, co ułatwia transport i przechowywanie, dzięki temu, że nie ma wypustek, nie przyczynia się do powstawania siniaków na ciele, jest odpowiednie dla początkujących, ma większą wagę niż zwykła obręcz hula hop,
 • hula hop z wypustkami masującymi – może powodować siniaki (na początku), ale w trakcie ćwiczeń masuje skórę, rozbija tkankę tłuszczową i poprawia wygląd ciała poprzez redukcję cellulitu,
 • hula hop magnetyczne – zawiera magnesy, które mają dodatkowo oddziaływać na organizm, między innymi usprawniając krążenie.

Stosunkową nowością na rynku hula hop są modele z obciążnikiem, a niekiedy z obciążnikiem i wypustkami masującymi. W przypadku hula hop tego typu sprzęt gwarantuje jeszcze intensywniejszy trening. Obręcz łatwiej jest utrzymać na wysokości talii za sprawą piłki, która obraca się, wykorzystując siłę odśrodkową. Takie koło hula hop ma jednak dwie wady – po pierwsze jest dosyć drogie, a po drugie bardziej awaryjne, ponieważ jego budowa jest skomplikowana (w porównaniu do klasycznych modeli).

Jak dobrać hula hop?

Kiedy wiesz już, czy wolisz hula hop masujące, czy tradycyjne, składane czy w jednym kawałku, pozostaje Ci jeszcze dobrać produkt do swoich potrzeb pod kątem rozmiaru hula hop, czyli średnicy koła. Jeśli chcesz zacząć kręcić hula hop, musisz dobrać obręcz w prawidłowym rozmiarze – w przeciwnym razie zniechęcisz się do ćwiczeń, ponieważ koło będzie spadało lub obracanie nim będzie wymagało bardzo dużego wysiłku.

Ustawione w pionie hula hop treningowe powinno sięgać do bioder. Jeśli zamawiasz je online, zmierz odległość od swojej kości biodrowej do podłogi i wybierz model o nieco większej średnicy – plus 5 cm. W przypadku osób o nieco większej tuszy, średnica koła powinna być jeszcze większa – nawet o 10 cm.

Możesz także dopasować nowy hula hop do swojego wzrostu na podstawie uniwersalnych wytycznych. Przy wzroście do 160 cm postaw na okrąg o średnicy 90 cm, przy wzroście do 170 na rozmiar 95 cm, a przy wzroście ok. 175 cm – na model o średnicy 100 cm. Jeśli Twój wzrost przekracza 185 cm, musisz nabyć obręcz wielkości 105 cm.

Zwróć również uwagę na wagę hula hop. Obręcz nie może być ani za lekka, ani za ciężka. Do ćwiczeń sprawdzi się model o wadze ok. 1 – 2 kg.

Jak kręcić hula hop?

Chcesz trenować, ale hula hop spada? Nie wiesz jak zacząć trening w wykorzystaniem hula hop? Wypróbuj tę metodę:

 1. Stań w rozkroku z jedną nogą wysuniętą do przodu – lewą, jeśli kręcisz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara lub prawą, jeśli kręcisz kołem od lewej do prawej.
 2. Trzymaj hula hop na wysokości talii. Wpraw je w ruch rękoma.
 3. Zacznij ruszać biodrami do przodu i do tyłu.
 4. Jeśli obręcz opada, ugnij kolana i spróbuj podrzucać je biodrem. 

Musisz pamiętać, że wprawę w kręceniu obręczą zdobędziesz dopiero po kilku dniach ćwiczeń. Nie rezygnuj zatem przedwcześnie. Zmień hula hop, jeśli wydaje Ci się, że jest zbyt lekkie, zbyt małe czy zbyt duże. Trenuj co najmniej 20 minut dziennie, jeśli chcesz zauważyć efekty ćwiczeń. Pilnuj również odpowiedniej postawy ciała i właściwego napięcia mięśni – bez tego rezultaty nie będą tak wyraźne, jak tego oczekujesz.

Hula hop opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić