Strona głównaDom i ogródSprzęt fitnessAtlas do ćwiczeń - ranking 2023. Jak wybrać?

Atlas do ćwiczeń – ranking 2023. Jak wybrać?

Atlas do ćwiczeń w domowej siłowni – co oferuje?

Atlas do ćwiczeń to urządzenie wielofunkcyjne angażujące różne partie mięśni. Sprzęt doskonale sprawdza się do treningu siłowego, pomagając kształtować sylwetkę i budować masę mięśniową. Profesjonalny atlas może składać się z takich elementów jak:

 • wyciąg górny,
 • stacja do ćwiczeń nóg,
 • przyrząd do ćwiczeń w zwisie,
 • modlitewnik,
 • ramiona do wyciskania,
 • ławka skośna,
 • wyciąg nożny.

Oznacza to, że będzie angażował do pracy takie partie mięśniowe, jak mięśnie ramion, nóg, pleców czy brzucha.

Atlas do ćwiczeń ranking

Atlas doskonale sprawdza się do wielu różnych ćwiczeń siłowych, które można wykonywać w domu. W zależności od modelu pozwoli na wykonywanie ćwiczeń mięśni nóg, ramion, pleców czy barków. Dzięki niemu wysmuklisz i wymodelujesz wybrane partie ciała, a także wzmocnisz różne grupy mięśni. Przejrzyj ranking, zwracając uwagę na takie cechy produktu, jak maksymalna waga użytkownika, wymiary urządzenia czy waga produktu.

Sprawdź także:

1. Hertz Maximus

 

Hertz MaximusHerz Maximus to urządzenie zbudowane z 4 niezależnych stanowisk. Sprzęt generuje maksymalne obciążenie 130kg. Model umożliwia trening nóg, trening klatki piersiowej, trening ramion, a także wykonywanie podciągania nóg, pompek w zwisie, pompek na uchwytach i wiele więcej.

Atlas oferuje duże możliwości regulacji. Pozwala dostosować siedzisko na trzech poziomach wysokości, modlitewnik na 5 poziomach, a ławkę skośną na 3 poziomach. Ma też regulowane napięcie linek. Składa się ze stacji górnej do podciągania nóg, z modlitewnika, a także z ławeczki do brzuszków z hantlami.

Produkt ma wymiary 210 na 160 na 230 cm. Waży 149 kg. Nadaje się dla użytkowników o maksymalnej wadze 120 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Jest trudny w montażu, w czym nie pomaga też dołączona instrukcja.
+ Jest solidny.  
+ Jest wielofunkcyjny.  
+ Pozwala na wykonywanie ćwiczeń kilku osobom jednocześnie.  

2. HMS Atom

 

HMS AtomHMS Atom to wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń całego ciała. Produkt wykonano ze stali, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Sprzęt oferuje dużą ilość konfiguracji ustawień. Pozwala też łatwo zmieniać obciążenie.

Atlas ma stabilną podstawę. Składa się z suwnicy Smitha, wyciągów, ramienia wyciskowego, drążka do podciągania i miejsca do wyciskania nogami. Pozwala na wspólny trening siłowy dwóch osób. Jego wymiary to 213 x 217 x 231 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Pozwala na trening w parze.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

3. HMS 17-50-010

HMS 17-50-010HMS 17-50-010 (TYTAN 10R) to atlas treningowy sprzedawany w zestawie z drążkiem obrotowym i zaczepowym, a także z opaską na kostkę. Sprzęt posiada siedzisko z 3-stopniową regulacją. Jest ono wypełnione gąbką i obite wytrzymałą tkaniną, co przekłada się nie tylko na atrakcyjniejszy wygląd produktu, ale również na wygodę podczas treningu.

Urządzenie korzysta z plecionej linki stalowej o wytrzymałości do 1000 kg. Posiada też antypoślizgowe uchwyty oraz regulację kąta nachylenia ławeczki. Sprzęt składa się między innymi z modlitewnika, wyciągu dolnego i wyciągu górnego. Pozwala trenować mięśnie całego ciała.

Wymiary atlasu wynoszą kolejno 274 na 162 na 203 cm. Sprzęt nadaje się dla użytkowników o wadze do 140 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Jest trudny w montażu.
+ Oferuje szeroki zakres ćwiczeń i regulacji. – Według niektórych opinii jest mało stabilny.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jest dobrze wykonany.  

4. ONE FITNESS Hektor 3

 

ONE FITNESS Hektor 3ONE FITNESS Hektor 3 to jednostanowiskowy przyrząd wielofunkcyjny. Sprzęt pozwala trenować mięśnie nóg, tricepsu, przedramion czy grzbietu. Jest wykonany ze stali i przeznaczony dla użytkowników o masie do 100 kg. Posiada regulację napięcia linek. Składa się z modlitewnika, wyciągu górnego i dolnego oraz ławki skośnej.

Sprzęt jest odpowiedni dla początkujących, ponieważ jego waga stosu to 45 kg. Poza tym, produkt nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym pozostaje stabilny w trakcie ćwiczeń. Całe urządzenie waży ponad 80 kg. Jego wymiary to 112 na 120 na 207 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Jest trudny w montażu.
+ Jest dobry dla amatorów. – Ma za małe obciążenie dla osób zaawansowanych.
+ Jest wytrzymały.  
+ Jest wygodny dla ćwiczącego.  

5. HMS Tytan 7 Premium

 

HMS Tytan 7 PremiumHMS TYTAN 7 to atlas wykonany z profili stalowych, wyposażony w gumowe uchwyty i siedzisko z 4-stopnową regulacją. Produkt korzysta ze stalowej plecionej linki o wytrzymałości do 1000 kg. Pozwala na trening różnych partii mięśni. Jego dolny drążek można wykorzystać jako gryf lub wioślarz.

Model ma wymiary 116 x 205 x 151 cm. Składa się z przyrządu do ćwiczeń nóg, modlitewnika, drążka dolnego i wieży latissimus. Nadaje się dla użytkowników o masie do 100 kg. Jego waga stosu to 67,5 kg. Sam atlas waży w całości 142 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Ma wysoko osadzone siedzisko.
+ Jest stabilny.  
+ Jest wytrzymały.  
+ Jest wielofunkcyjny.  

6. Eb Fit 6000

 

Eb Fit 6000Eb Fit 6000 to atlas jednostanowiskowy dla użytkowników o maksymalnej wadze 100 kg. Sprzęt składa się zregulowanego modlitewnika i wyciągu górnego. Posiada gumowe osłony na drążkach, a także gumowe zabezpieczenia na stopkach. Dzięki blokadom uniemożliwia zsuwanie się ciężarów.

Sprzęt ma wymiary 166 x 73 x 140 cm. Oferuje obciążenie 80 kg łącznie, czyli po 40 kg na stronę. Jest wykonany ze stali malowanej proszkowo. Pozwala na wykonywanie treningu mięśni nóg, mięśni brzucha i mięśni ramion.

Zalety: Wady:
+ Jest solidny. – Jego dostępność jest ograniczona.
+ Jest stabilny.  
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Jest wielofunkcyjny.  

Jak wybrać atlas do ćwiczeń?

Atlas domowy nie jest tak wytrzymały jak atlas kulturystyczny dostępny na siłowni czy w klubie fitness, ale powinien sprawdzić się w domowej siłowni. Najważniejszą kwestią przy wyborze będą funkcje atlasu, czyli jego elementy, pozwalające na wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń.

Pod uwagę weź także:

 • wymiary atlasu,
 • maksymalną wagę użytkownika,
 • maksymalną wagę obciążenia,
 • wymiary siedziska,
 • wymiary oparcia,
 • regulację modlitewnika,
 • materiał wykonania linek.

Dobry atlas kilkustanowiskowy może kosztować od 2000 zł do kilkunastu tysięcy złotych. Tańsze będą atlasy jednostanowiskowe – ich cena nie musi przekraczać 1000 zł. Pamiętaj, że to jakie ćwiczenia wykonasz na atlasie, zależy od konstrukcji wybranego sprzętu, dlatego to funkcje atlasu zawsze będą najistotniejsze. Wielofunkcyjny atlas zapewni Ci większą różnorodność treningu siłowego, ale będzie droższy i zajmie więcej miejsca.

Atlas do ćwiczeń opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić