Strona głównaDom i ogródSprzęt fitnessWybieramy najlepszy orbitrek - ranking 2024

Wybieramy najlepszy orbitrek – ranking 2024 [TOP6]

Orbitrek domowy – czy warto go kupić?

Orbitrek – fachowo rower eliptyczny – to sprzęt fitness, który angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni. Ponieważ w trakcie ćwiczeń na nim stopy użytkownika nie uderzają o podłoże, urządzenie uznawane jest za korzystne dla stawów. Sprawdzi się zatem dla seniorów czy osób z nadwagą, a także dla sportowców po kontuzjach i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Orbitreki domowe:

  • spalają wiele kalorii, co przekłada się na szybszą utratę wagi,
  • poprawiają ogólną wydolność organizmu, w tym sprawność układu oddechowego i krążenia,
  • pozwalają ćwiczyć w domu, kiedy mamy na to ochotę, niezależnie od pogody i w przyjemnych okolicznościach, na przykład podczas oglądania telewizji.

Zaletą orbitreka jest też to, że trening na nim pozwala wysmuklić całą sylwetkę, nie tylko jej konkretne partie.

Orbitrek – trenażer eliptyczny ranking

Zakup orbitreka to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli nie chcesz żałować wydanych w ten sposób pieniędzy, wybierz rower eliptyczny polecany przez innych użytkowników.

Sprawdź także nasz:

1. Orbitrek SPOKEY Alear

Orbitrek SPOKEY Alear



SPOKEY Alear to orbitrek eliptyczny dla użytkowników o masie do 130 kg. Sprzęt posiada 8-kilogramowe koło zamachowe z 8-stopniową regulacją oporu. Maszyna mierzy puls w trakcie treningu. Pracuje cicho i płynnie. Jest też wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Sprzęt mierzy czas treningu, przebyty dystans i spalone kalorie, co wyświetla na czytelnym ekranie. Pozwala regulować długość kroku, dopasowując ją do potrzeb użytkownika. Atutem modelu jest też jego estetyczny design. Urządzenie ma wymiary 62 x 155 x 129 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest masywny i stabilny. – Szybko robi się hałaśliwy (skrzypi).
+ Ma korzystną cenę.  
+ Posiada regulację długości kroku.  
+ Ma estetyczny design.  

2. Orbitrek Sapphire Pulsar

Orbitrek Sapphire Pulsar



SAPPHIRE PULSAR to magnetyczny trenażer eliptyczny gwarantujący cichą pracę. Produkt oferuje maksymalne obciążenie do 150 kg. Sprzęt posiada komputer treningowy z wyświetlaczem i podstawką na tablet. Mierzy puls użytkownika za pomocą sensorów. Ma również antypoślizgowe pedały.

Sprzęt jest stabilny i estetycznie się prezentuje. Oferuje 8-stopniową regulację oporu. Posiada też rolki transportowe. Maszyna ma wymiary 151 cm x 95 cm x 65 cm. Jej pedały mierzą natomiast 34×12 cm. Model wyposażono w masywne 7kg koło zamachowe i pokrętło do płynnej regulacji oporu.

Sprzęt posiada wzmacniane stabilizatory z funkcją poziomowania. Jego komputer treningowy mierzy: czas, dystans, kalorie, prędkość oraz tętno.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii ma niewielki zakres oporu.
+ Jest ładnie wykonany.  
+ Zajmuje niewiele miejsca.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

3. Orbitrek YORK FITNESS X510

Orbitrek YORK FITNESS X510



York Fitness X510 to orbitrek magnetyczny z komputerem i aż 17 programami treningowymi o różnym stopniu trudności. Sprzęt posiada czytelny wyświetlacz i intuicyjne przyciski. Na bieżąco informuje o czasie, dystansie, kaloriach czy tętnie.

Urządzenie ma wymiary 136 cm x 65 cm x 167 cm. Jest wyposażone w rolki transportowe i opór magnetyczny dla 12-kilogramowego koła zamachowego. Maszyna pracuje płynnie i cicho. Oferuje aż 32 poziomy oporu wybierane ręcznie lub z poziomu komputera.

Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Sygnalizuje przekroczenie maksymalnego tętna. Waga produktu wynosi 38 kg.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Ma wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ma czytelny wyświetlacz.  
+ Posiada szeroki zakres regulacji oporu.  

4. Orbitrek URBOGYM FLOW BLUE

Orbitrek URBOGYM FLOW BLUE



URBOGYM FLOW BLUE to orbitrek treningowy magnetyczny z kołem zamachowym o wadze 5 kg. Rowerek jest cichy i stosunkowo lekki – waga urządzenia to 28,8 kg. Sprzęt znosi obciążenie do 100 kg. Posiada komputer z wyświetlaczem informujący między innymi o czasie treningu czy pokonanym dystansie. Wymiary orbitreka wynoszą 107 x 66 x 152 cm. Model oferuje 8-poziomową regulację oporu w pokrętle.

Produkt wyposażono w czujniki pulsu na kierownicy, stopki poziomujące i antypoślizgowe podstawy pod stopy o wymiarach 34 x 14,5 cm. Urządzenie posiada uchwyt na tablet czy telefon. Jego atutem są też kółka transportowe.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Ma niewielki zakres regulacji oporu.
+ Ładnie się prezentuje. – Z powodu niskiej wagi może być nieco niestabilny.
+ Zajmuje mało miejsca.  
+ Cicho pracuje.  

5. Orbitrek Zipro Hulk RS

 

Orbitrek Zipro Hulk RS



Zipro Hulk RS to trenażer eliptyczny magnetyczny z tylnym napędem. Urządzenie wyróżnia się cichą i płynną pracą. Oferuje 8 stopni regulacji oporu. Jego wymiary wynoszą 133 x 74 x 160 cm. Sprzęt posiada system napędowy o masie 8 kg. Maksymalna waga użytkownika tego modelu to 150 kg.

Orbitrek mierzy puls użytkownika za pomocą sensorów na kierownicy. Posiada profilowane rękojeści i antypoślizgowe pedały o powierzchni 33×13,5 cm. Sprzęt wyposażono w szerokie stabilizatory, stopki poziomujące i rolki transportowe. Maszyna posiada też komputer z wyświetlaczem LCD, informującym o czasie treningu, prędkości, spalonych kaloriach czy pokonanym dystansie.

Urządzenie ostrzega o przekroczeniu tętna maksymalnego. Posiada półkę na telefon i uchwyt na bidon.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii przekłamuje pomiar pulsu.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest stabilny.  
+ Ma estetyczny design.  

6. Orbitrek Zipro Heat WM

Orbitrek Zipro Heat WM



ZIPRO HEAT WM to rower eliptyczny o wymiarach 128 x 66,5 x 158 x cm i wadze 39,7 kg. Sprzęt jest solidny, dzięki czemu znosi obciążenie do 150 kg. Posiada magnetyczny system oporu i koło zamachowe o wadze 7 kg. Oferuje elektroniczną regulację oporu. Posiada profilowane rękojeści i czujniki pomiaru tętna w uchwytach.

Sprzęt dysponuje regulacją kąta nachylenia kierownicy. Ma antypoślizgowe podstawy pod stopy i szerokie stabilizatory. Jego atutem są też koła transportowe. Maszyna wyświetla na ekranie komputera informacje o dystansie, spalonych kaloriach czy czasie ćwiczeń. Posiada 32 programy treningowe.

Zaletą urządzenia jest wbudowany moduł Bluetooth do łączenia się z aplikacją na telefon i podstawka na urządzenie mobilne. Produkt posiada też uchwyt na bidon.

Zalety: Wady:
+ Ma świetny stosunek ceny do jakości i oferowanych funkcji. – Przekłamuje pomiary.
+ Współpracuje z aplikacją na telefon. – Według niektórych użytkowników skrzypi.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest łatwy w montażu.  

Rodzaje orbitreków: orbitrek magnetyczny, mechaniczny czy elektromagnetyczny?

Orbitreki można podzielić na rodzaje, uwzględniając przy tym mechanizm ich hamowania, czyli ze względu na system hamowania koła zamachowego. Najstarsze są orbitreki mechaniczne, w których koło hamowano mechanicznie – pokrętłem.

Obecnie popularniejsze są dwa rodzaje orbitreków:

  • rower eliptyczny magnetyczny – opór regulują w nim magnesy umieszczone na ruchomym ramieniu, regulacja odbywa się pokrętłem z linkami lub silnikiem,
  • rower eliptyczny elektromagnetyczny – opór regulują w nim elektromagnesy oraz silnik elektryczny, urządzenia tego typu są drogie, ale najmniej awaryjne.

Orbitreki elektromagnetyczne pojawiają się przede wszystkim na profesjonalnych siłowniach ze względu na swoją cenę – z tego powodu w naszym rankingu pojawiły się przede wszystkim trenażery eliptyczne z magnetycznym systemem oporu (trenażery magnetyczne), wystarczające do treningów domowych.

Orbitreki można podzielić na rodzaje także ze względu na miejsce położenia napędu – z przodu lub z tyłu. Napęd z przodu sprawia, że sprzęt jest stabilny, a trening na nim bardziej naturalny i komfortowy. Natomiast napęd tylny przekłada się na cichszą pracę, niższą cenę i mniejsze gabaryty sprzętu.

Orbitrek – jaki wybrać?

Odpowiednio dobrany orbitrek umożliwia bezpieczne treningi cardio we własnym domu. Ponieważ orbitreki mają bardzo różne ceny i funkcje, warto wiedzieć, na co w szczególności należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu. Najważniejsze parametry to:

  • wymiary – sprzęt musi zmieścić się w Twoim domu, jednak powinien być też dostosowany do Twojego wzrostu, dlatego zwróć uwagę na długość kroku oferowaną przez urządzenie – osoba o wzroście poniżej 165 cm może ćwiczyć na orbitreku o długości kroku 36 -38 cm, osoba o wzroście od 160 do 180 cm może ćwiczyć na orbitreku z krokiem 38 – 40 cm, a osoby wyższe (ponad 180 cm) powinny wybrać orbitrek z krokiem dłuższym niż 40 cm,
  • waga koła zamachowego – wpływa na maksymalne obciążenie (opór), większa waga koła to bardziej intensywny trening,
  • stabilność – mówi o niej głównie waga sprzętu i szerokość stabilizatorów, większa waga utrudnia jednak przestawianie urządzenia,
  • waga użytkownika sprzętu – czyli maksymalne obciążenie, zwykle od 100 do 150 kg,
  • komputer z wyświetlaczem – może informować o czasie treningu, dystansie, spalonych kaloriach, tętnie,
  • regulacja obciążenia – na ilu poziomach oporu i w jaki sposób się odbywa (pokrętło, przyciski),
  • obecność programów treningowych – na przykład trening interwałowy,
  • funkcje/opcje dodatkowe – na przykład łączność Bluetooth, uchwyt na telefon, uchwyt na bidon.

Orbitrek pozwala ćwiczyć między innymi mięśnie brzucha, mięśnie nóg, mięśnie ramion i mięśnie pośladków. Angażuje w trening większość partii ciała, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Za sprawą wielu poziomów regulacji oporu można dostosować go do kondycji osoby ćwiczącej, aby nie zniechęcić się do aktywności. Wszystko to sprawia, że orbitrek może stanowić główny element wyposażenia domowej siłowni. Należy jednak dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb i oczekiwań.

Orbitrek (rower eliptyczny) opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd