Strona głównaDzieckoNiania elektroniczna - którą wybrać?

Niania elektroniczna – którą wybrać?

Niania elektroniczna – co warto o niej wiedzieć?

Niania elektroniczna to urządzenie, które pozwala w sposób ciągły monitorować to, co dzieje się z naszym dzieckiem. Urządzenia tego typu składają się zazwyczaj z dwóch elementów – urządzenia, które gromadzi sam dźwięk lub dźwięk i obraz oraz urządzenia, które je odbiera.

Elektroniczne nianie mogą działać w oparciu o dwa systemy bezprzewodowej transmisji danych:

 • analogowy – nadający sygnał ciągły o doskonałym zasięgu, jednak gorszej jakości,
 • cyfrowy – o gorszym zasięgu, jednak znacznie lepszej jakości transmisji danych.

To jaki rodzaj urządzenia wybierzemy będzie miało ogromny wpływ na jego funkcjonalność, dlatego warto przemyśleć, na którym parametrze zależy nam najbardziej.

Niania elektroniczna ranking:

Przedstawiony poniżej ranking niań elektronicznych to zestawienie najlepiej ocenianych produktów, przesyłających wyłącznie dźwięk lub dźwięk oraz obraz. Poszczególne modele zostały opisane na podstawie swoich parametrów technicznych, funkcji oraz prawdziwych opinii użytkowników. Sprawdź, jakie urządzenia zasługują na uwagę i wybierz idealną nianię elektroniczną, dzięki której z łatwością pogodzisz opiekę nad dzieckiem z domowymi obowiązkami.

 

1. Niania elektroniczna Lionelo Care Babyline 6.1

 

Niania elektroniczna Lionelo Care Babyline 6.1Niania elektroniczna Lionelo Care Babyline 6.1 wyposażona jest w kamerę oraz wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala, który umożliwia obserwowanie dziecka z odległości nawet 300 metrów. Oba urządzenia umożliwiają dwustronną komunikację, a co za tym idzie pozwalają także na zdalną rozmowę z maluchem lub drugim opiekunem.

Produkt posiada także wbudowany termometr z funkcją alarmu, który ostrzega przed zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą pomieszczenia. Dzięki 8 wbudowanym melodiom zastąpi także budzik lub pozytywkę.

Dołączona kamera poza mikrofonem i głośnikiem, ma również statyw, za pomocą którego z łatwością umieścimy ją na ścianie lub w dowolnej innej pozycji. Zastosowanie inteligentnego systemu VOX pozwala oszczędzać energię urządzenia poprzez pracę w trybie czuwania i uruchamianie się wyłącznie w momencie wykrycia głosu lub ruchu.

Niania elektroniczna od Lionelo informuje o przebudzeniu się dziecka lub utracie zasięgu, a jej wbudowany akumulator zapewni aż 20 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Zalety: Wady:
+ Produkt zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu. – Niektóre opinie wskazują na słabą stabilność podstawki wyświetlacza.
+ Umożliwia obustronną komunikację. – Brak bezprzewodowej kamery.
+ Ma duży zasięg.  
+ Jest dostępna w atrakcyjnej cenie.  

 

2. Niania elektroniczna Philips Avent SCD506/52

 

Philips Avent SCD506/52Niania elektroniczna Philips Avent SCD506/52 oferuje dwukierunkową komunikację oraz informowanie o wydawanych przez dziecko dźwiękach, nawet wtedy kiedy odbiornik jest wyciszony. Urządzenie może służyć także jako lampka nocna oraz pozytywka, dzięki wbudowanym kołysankom.

Niania elektroniczna gwarantuje zasięg do 330 metrów, a także brak zakłóceń spowodowanych działaniem innych urządzeń nadawczych, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii DECT. Połączenie pomiędzy użytkownikiem a dzieckiem jest szyfrowane, a zatem również w pełni poufne.

Urządzenie może działać w trybie Smart ECO, który automatycznie reguluje moc transmisyjną, a tym samym zwiększa żywotność baterii. Im mniejsza odległość między dzieckiem, a użytkownikiem, tym mniej energii zużywa niania elektroniczna, aby nawiązać dobrej jakości połączenie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie zapewnia doskonałą jakość dźwięku . – Opinie niektórych użytkowników wskazują na niską wydajność baterii.
+ Ma duży zasięg. – Ma stosunkowo wysoką cenę, jak na nianię elektroniczną bez funkcji wideo.
+ Posiada wbudowaną lampkę i kołysanki.  
+ Jest estetycznie wykonana.  

 

3. Niania elektroniczna VTECH BM4600

 

Niania elektroniczna VTECH BM4600Niania elektroniczna VTECH BM4600 to urządzenie o zasięgu 300 metrów, wyposażone w 4,3 calowy wyświetlacz LCD. Produkt umożliwia dwustronną komunikację, dzięki której rodzic może porozumieć się ze swoim dzieckiem nie udając się do jego pokoju. Wbudowane kołysanki pozwalają wyciszyć i uśpić malucha, a zdalna obsługa kamery umożliwia obracanie jej w górę i w dół oraz dookoła nawet o 270 stopni.

Urządzenie może wspierać do 4 kamer jednocześnie i jest wyposażone w trzy tryby pracy – widok podzielony, pojedynczy lub automatycznie przełączający się pomiędzy rejestratorami. Tryb nocny załącza się w nim automatycznie, umożliwiając obserwację dziecka nawet w bardzo ciemnym pokoju.

Produkt jest dostępny w dwóch wariantach – klasycznym i przyjaznym dla dziecka – w kształcie sowy. Poza alarmami i kołysankami, odgłosami natury i innymi uspokajającymi dźwiękami, posiada także wskaźnik temperatury w pomieszczeniu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu. – Ma wysoką cenę.
+ Ma duży zasięg.  
+ Umożliwia zdalne sterowanie kamerą.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada dużo przydatnych funkcji.  

 

4. Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32

 

Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32 to urządzenie wyposażone w 3,2 calowy wyświetlacz LCD, termometr i automatyczny tryb nocny. Jego zasięg to 300 metrów w wolnej przestrzeni lub 100 metrów wewnątrz mieszkania. Produkt jest zasilany z gniazdka, ale posiada także baterię, która przy uruchomionym trybie oszczędzania energii powinna wystarczyć na 24 godziny użytkowania.

Niania ma 5 alarmów, które można wykorzystać jako budzik lub przypomnienie, a także 8 melodii ułatwiających dziecku zasypianie. Urządzenie umożliwia także dwustronny kontakt między rodzicem a maluchem. W podróży można podłączyć je do powerbanka, a na co dzień stosować funkcję VOX, która pozwala oszczędzać energię wyłączając wyświetlacz i redukując przekazywane dźwięki.

Zalety: Wady:
+ Niania zapewnia dobrą jakość dźwięku i obrazu. – Nie posiada gniazda ładowania micro USB.
+ Gwarantuje odpowiedni zasięg.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada wiele dodatkowych funkcji.  

 

5. Niania elektroniczna XBLITZ KINDER

 

XBLITZ KINDERXBLITZ KINDER to niania elektroniczna, która umożliwia podgląd wideo, transmisję dźwięku oraz pomiar temperatury pomieszczenia. Urządzenie posiada także wbudowane kołysanki i funkcję dwustronnej komunikacji.

Zasięg niani to 260 metrów, a przekątna ekranu wyświetlacza wynosi 3,2 cala. Zarówno kamera, jak i wyświetlacz mogą pracować na zasilaczu sieciowym i na akumulatorze, gwarantując pełną mobilność produktu oraz stałe połączenie.

Wgrane kołysanki użytkownik może włączać dziecku zdalnie za pomocą posiadanego monitora.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje dobrą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. – Niektóre opinie krytykują urządzenie za zbyt głośny dźwięk, emitowany podczas uruchamiania produktu.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Negatywnie odbierana jest także lampka kamerki, która może przeszkadzać dziecku podczas snu.
+ Zapewnia optymalny zasięg.

Niania elektroniczna – jaka będzie najlepsza?

Zarówno niania elektroniczna z kamerą, jak i niania elektroniczna bez kamery musi spełniać pewne określone warunki, aby korzystanie z niej było w pełni funkcjonalne i komfortowe. Wybierając model idealny warto zwrócić zatem uwagę na:

 • zastosowany system transmisji danych – cyfrowy lub analogowy,
 • zasięg – który lepiej traktować orientacyjnie, dzieląc obiecywane przez producentów parametry na połowę, ponieważ ma na niego wpływ wiele czynników, takich jak chociażby grubość ścian mieszkania,
 • technologie zastosowane w celu redukcji szumów i zakłóceń, mające wpływ na jakość dźwięku
 • możliwość obustronnej komunikacji – pozwalająca porozumieć się z dzieckiem i uspokoić je własnym głosem, bez konieczności odwiedzania pokoju dziecka,
 • rozdzielczość obrazu – w przypadku niani elektronicznej z kamerą – powinna wynosić minimum 1280×720.
 • wielkość wyświetlacza – w przypadku niani elektronicznej z kamerą – standardowo ich przekątna to około 3 cale,
 • tryb nocny – niezbędny w przypadku urządzeń przesyłających zarówno dźwięk, jak i obraz,
 • sposób zasilania – sieciowy, bateryjny, akumulatorowy – niektóre modele łączą wiele rozwiązań, dzięki czemu z produktu można korzystać i w domu, i w podróży,
 • czas pracy na baterii/akumulatorze,
 • funkcje oszczędzania energii – które niejako usypiają urządzenie, kiedy dziecko śpi i wybudzają się po wykryciu ruchu lub dźwięku,
 • dodatkowe funkcje – na przykład pomiar temperatury, możliwość ustawienia alarmu, wgrane w pamięć urządzenia kołysanki i melodie uspokajające, możliwość zdalnego sterowania kamerą czy uruchamiania dźwięków.

Elektroniczna niania – z kamerką czy bez?

Pierwsze elektroniczne nianie zapewniały wyłącznie transmisję dźwiękową. Było to wystarczające, aby upewnić się, że dziecko śpi i nie wymaga uwagi rodzica. Wraz z rozwojem technologicznym pojawiły się także urządzenia wyposażone w jedną, a nawet kilka kamer. Dzięki nim możemy nie tylko „podsłuchiwać”, co dzieje się w pokoju malucha, ale także na własne oczy przekonać się, czy wszystko jest z nim w porządku.

Rodzic, który ma duże obawy, co do bezpieczeństwa swojej pociechy – boi się na przykład, że podczas snu dziecko przykryje sobie buzię poduszką czy maskotką – powinien sięgnąć po nianię elektroniczną z kamerką. Możliwość podejrzenia malucha o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego pomieszczenia w domu może bowiem okazać się w tym przypadku bezcenna.

Elektroniczna niania – kiedy warto ją kupić

Wiele młodych mam zastanawia się, czy nianie elektroniczne to niezbędny element wyprawki niemowlęcej, czy jedynie modny gadżet, ułatwiający życie. Koszt takiego urządzenia przekracza zazwyczaj 300 zł, a jego zakup nie zawsze jest uzasadniony.

Na nianie elektroniczne powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które:

 • mają duży, piętrowy dom, który utrudnia częste przemieszczanie się pomiędzy pokojem dziecka, a innymi pomieszczeniami,
 • opiekują się kilkorgiem małych dzieci,
 • pracują zdalnie z domu,
 • zatrudniają opiekunkę i pragną obserwować jej pracę.

Niania elektroniczna to idealny sposób, aby połączyć opiekę nad dzieckiem z innymi obowiązkami, zarówno tymi zawodowymi, jak i domowymi. Nasłuchując lub zerkając co jakiś czas na ekran monitora rodzic może upewnić się, że z jego maluchem nie dzieje się nic złego i kontynuować swoje zajęcia, nie tracąc czasu i skupienia.

Podsumowanie

Elektroniczne nianie mają wiele zalet, jednak nie każda będzie równie funkcjonalna i komfortowa w obsłudze, dlatego przed wyborem modelu idealnego, warto poświęcić kilka chwil na dokładne porównanie dostępnych na rynku produktów oraz zapoznanie się z opiniami, które mogą wiele powiedzieć na temat rzeczywistych atutów i mankamentów danego urządzenia.

W naszym rankingu znalazły się wyłącznie te nianie elektroniczne, które cieszą się największym uznaniem wśród swoich użytkowników. Sprawdź nasze propozycje i wybierz produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Niania elektroniczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

3 KOMENTARZE

 1. Ja mam kamerkę firmy xblitz (Kinder) i nie potwierdzam wad, że lampka jest zbyt widoczna w nocy, można to zniwelować odpowiednim ustawieniem jej. Co do głośności – jest odpowiednia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!