Strona głównaDzieckoNiania elektroniczna - którą wybrać?

Niania elektroniczna – którą wybrać?

Niania elektroniczna – co warto o niej wiedzieć?

Niania elektroniczna to urządzenie, które pozwala w sposób ciągły monitorować to, co dzieje się z naszym dzieckiem. Urządzenia tego typu składają się zazwyczaj z dwóch elementów – urządzenia, które gromadzi sam dźwięk lub dźwięk i obraz oraz urządzenia, które je odbiera.

Elektroniczne nianie mogą działać w oparciu o dwa systemy bezprzewodowej transmisji danych:

  • analogowy – nadający sygnał ciągły o doskonałym zasięgu, jednak gorszej jakości,
  • cyfrowy – o gorszym zasięgu, jednak znacznie lepszej jakości transmisji danych.

To jaki rodzaj urządzenia wybierzemy będzie miało ogromny wpływ na jego funkcjonalność, dlatego warto przemyśleć, na którym parametrze zależy nam najbardziej.

Niania elektroniczna ranking:

Przedstawiony poniżej ranking niań elektronicznych to zestawienie najlepiej ocenianych produktów, przesyłających wyłącznie dźwięk lub dźwięk oraz obraz. Poszczególne modele zostały opisane na podstawie swoich parametrów technicznych, funkcji oraz prawdziwych opinii użytkowników. Sprawdź, jakie urządzenia zasługują na uwagę i wybierz idealną nianię elektroniczną, dzięki której z łatwością pogodzisz opiekę nad dzieckiem z domowymi obowiązkami.

 

1. Niania elektroniczna PHILIPS Avent Full SCD923/26

 

PHILIPS Avent Full SCD92326



Philips Avent SCD923/26 to wideoniania, która wykorzystuje sieć Wi-Fi i kanał fal radiowych, aby zapewnić stabilne i pewne połączenie również w razie braku dostępu do Internetu. Sprzęt łączy się też z aplikacją mobilną, dając w ten sposób nieograniczony zasięg obserwacji. Model wyposażono w kamerę o rozdzielczości Full HD z funkcją widzenia nocnego i cyfrowym powiększeniem. Urządzenie posiada też ekran o przekątnej 4.3 cala.

Sprzęt oferuje dwukierunkową komunikację. Pozwala więc rodzicowi mówić do maluszka i słuchać go w tym samym czasie. Użytkownik ma też możliwość nagrywania i odtwarzania dźwięków, na przykład swojego śpiewu. W urządzeniu są też zaprogramowane kołysanki, które da się zdalnie włączyć dziecku. Dodatkowym atutem jest funkcja lampki nocnej.

Ekran pracuje na baterii do 12 godzin, a kamera jest zasilana sieciowo-akumulatorowo. Posiada sygnalizator włączonego zasilania i wskaźnik ładowania baterii. Jego zasięg to 400 m.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest wielofunkcyjny. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Gwarantuje wysokiej jakości obraz.  
+ Może być sterowany z poziomu aplikacji.  
+ Ma wytrzymałą baterię.  

2. Niania elektroniczna VTECH BM4600

 

Niania elektroniczna VTECH BM4600



Niania elektroniczna VTECH BM4600 to urządzenie o zasięgu 300 metrów, wyposażone w 4,3 calowy wyświetlacz LCD. Produkt umożliwia dwustronną komunikację, dzięki której rodzic może porozumieć się ze swoim dzieckiem nie udając się do jego pokoju. Wbudowane kołysanki pozwalają wyciszyć i uśpić malucha, a zdalna obsługa kamery umożliwia obracanie jej w górę i w dół oraz dookoła nawet o 270 stopni.

Urządzenie może wspierać do 4 kamer jednocześnie i jest wyposażone w trzy tryby pracy – widok podzielony, pojedynczy lub automatycznie przełączający się pomiędzy rejestratorami. Tryb nocny załącza się w nim automatycznie, umożliwiając obserwację dziecka nawet w bardzo ciemnym pokoju.

Produkt jest dostępny w dwóch wariantach – klasycznym i przyjaznym dla dziecka – w kształcie sowy. Poza alarmami i kołysankami, odgłosami natury i innymi uspokajającymi dźwiękami, posiada także wskaźnik temperatury w pomieszczeniu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu. – Ma wysoką cenę.
+ Ma duży zasięg.  
+ Umożliwia zdalne sterowanie kamerą.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada dużo przydatnych funkcji.  

3. Niania elektroniczna NENO Berkano

 

NENO Berkano



Neno Berkano to urządzenie z odbiornikiem wyposażonym w ekran o przekątnej 3.2 cala, który automatycznie wyłącza się, aby oszczędzać energię i aktywuje w przypadku wykrycia hałasu. Sprzęt umożliwia dwustronną komunikację. Posiada ruchomą głowicę kamery, dzięki której da się obserwować pokój dziecka w zakresie 300 stopni w poziomie i 50 stopni w pionie.

Model wyposażono w termometr i wgrane kołysanki. Zasięg urządzenia to 50 metrów wewnątrz pomieszczeń i do 260 metrów na zewnątrz. Sprzęt posiada tryb nocny, funkcję alarmu w odbiorniku i specjalny system mocowania.

Urządzenie wyposażono w sygnalizator włączonego zasilania, wskaźnik ładowania baterii i wskaźnik sygnału. Model jest zasilany sieciowo-akumulatorowo.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie zapewnia dobrą jakość dźwięku i obrazu. – Nie ma detekcji ruchu.
+ Jest proste w obsłudze.  
+ Gwarantuje dosyć dobry zasięg.  
+ Posiada wgrane kołysanki.  

4. Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32

 

Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32



Niania elektroniczna TRUELIFE NANNYCAM H32 to urządzenie wyposażone w 3,2 calowy wyświetlacz LCD, termometr i automatyczny tryb nocny. Jego zasięg to 300 metrów w wolnej przestrzeni lub 100 metrów wewnątrz mieszkania. Produkt jest zasilany z gniazdka, ale posiada także baterię, która przy uruchomionym trybie oszczędzania energii powinna wystarczyć na 24 godziny użytkowania.

Niania ma 5 alarmów, które można wykorzystać jako budzik lub przypomnienie, a także 8 melodii ułatwiających dziecku zasypianie. Urządzenie umożliwia także dwustronny kontakt między rodzicem a maluchem. W podróży można podłączyć je do powerbanka, a na co dzień stosować funkcję VOX, która pozwala oszczędzać energię wyłączając wyświetlacz i redukując przekazywane dźwięki.

Zalety: Wady:
+ Niania zapewnia dobrą jakość dźwięku i obrazu. – Nie posiada gniazda ładowania micro USB.
+ Gwarantuje odpowiedni zasięg.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada wiele dodatkowych funkcji.  

5. Niania elektroniczna XBLITZ KINDER Lite

 

XBLITZ KINDER Lite



Xblitz Kinder Lite to zestaw złożony z kamery wideo i odbiornika z małym ekranem. Sprzęt wyposażono w termometr i mikrofon z głośnikiem. Urządzenie pozwala więc na dwukierunkową komunikację. Model gwarantuje zasięg do 260 metrów. Ma też wgrane kołysanki.

Produkt dysponuje regulacją głośności. Ma praktyczny wskaźnik sygnału, wskaźnik niskiego naładowania i wskaźnik włączonego zasilania. Jest zaś zasilany sieciowo-akumulatorowo. Model oferuje tryb noktowizyjny i możliwość mówienia do dziecka.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Ma słabą baterię. 
+ Gwarantuje dobry zasięg. – Kamerka nie ma mocowania.
+ Oferuje przyzwoitą jakość obrazu.  

Niania elektroniczna – jaka będzie najlepsza?

Zarówno niania elektroniczna z kamerą, jak i niania elektroniczna bez kamery musi spełniać pewne określone warunki, aby korzystanie z niej było w pełni funkcjonalne i komfortowe. Wybierając model idealny warto zwrócić zatem uwagę na:

  • zastosowany system transmisji danych – cyfrowy lub analogowy,
  • zasięg – który lepiej traktować orientacyjnie, dzieląc obiecywane przez producentów parametry na połowę, ponieważ ma na niego wpływ wiele czynników, takich jak chociażby grubość ścian mieszkania,
  • technologie zastosowane w celu redukcji szumów i zakłóceń, mające wpływ na jakość dźwięku
  • możliwość obustronnej komunikacji – pozwalająca porozumieć się z dzieckiem i uspokoić je własnym głosem, bez konieczności odwiedzania pokoju dziecka,
  • rozdzielczość obrazu – w przypadku niani elektronicznej z kamerą – powinna wynosić minimum 1280×720.
  • wielkość wyświetlacza – w przypadku niani elektronicznej z kamerą – standardowo ich przekątna to około 3 cale,
  • tryb nocny – niezbędny w przypadku urządzeń przesyłających zarówno dźwięk, jak i obraz,
  • sposób zasilania – sieciowy, bateryjny, akumulatorowy – niektóre modele łączą wiele rozwiązań, dzięki czemu z produktu można korzystać i w domu, i w podróży,
  • czas pracy na baterii/akumulatorze,
  • funkcje oszczędzania energii – które niejako usypiają urządzenie, kiedy dziecko śpi i wybudzają się po wykryciu ruchu lub dźwięku,
  • dodatkowe funkcje – na przykład pomiar temperatury, możliwość ustawienia alarmu, wgrane w pamięć urządzenia kołysanki i melodie uspokajające, możliwość zdalnego sterowania kamerą czy uruchamiania dźwięków.

Elektroniczna niania – z kamerką czy bez?

Pierwsze elektroniczne nianie zapewniały wyłącznie transmisję dźwiękową. Było to wystarczające, aby upewnić się, że dziecko śpi i nie wymaga uwagi rodzica. Wraz z rozwojem technologicznym pojawiły się także urządzenia wyposażone w jedną, a nawet kilka kamer. Dzięki nim możemy nie tylko „podsłuchiwać”, co dzieje się w pokoju malucha, ale także na własne oczy przekonać się, czy wszystko jest z nim w porządku.

Rodzic, który ma duże obawy, co do bezpieczeństwa swojej pociechy – boi się na przykład, że podczas snu dziecko przykryje sobie buzię poduszką czy maskotką – powinien sięgnąć po nianię elektroniczną z kamerką. Możliwość podejrzenia malucha o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego pomieszczenia w domu może bowiem okazać się w tym przypadku bezcenna.

Elektroniczna niania – kiedy warto ją kupić

Wiele młodych mam zastanawia się, czy nianie elektroniczne to niezbędny element wyprawki niemowlęcej, czy jedynie modny gadżet, ułatwiający życie. Koszt takiego urządzenia przekracza zazwyczaj 300 zł, a jego zakup nie zawsze jest uzasadniony.

Na nianie elektroniczne powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które:

  • mają duży, piętrowy dom, który utrudnia częste przemieszczanie się pomiędzy pokojem dziecka, a innymi pomieszczeniami,
  • opiekują się kilkorgiem małych dzieci,
  • pracują zdalnie z domu,
  • zatrudniają opiekunkę i pragną obserwować jej pracę.

Niania elektroniczna to idealny sposób, aby połączyć opiekę nad dzieckiem z innymi obowiązkami, zarówno tymi zawodowymi, jak i domowymi. Nasłuchując lub zerkając co jakiś czas na ekran monitora rodzic może upewnić się, że z jego maluchem nie dzieje się nic złego i kontynuować swoje zajęcia, nie tracąc czasu i skupienia.

Podsumowanie

Elektroniczne nianie mają wiele zalet, jednak nie każda będzie równie funkcjonalna i komfortowa w obsłudze, dlatego przed wyborem modelu idealnego, warto poświęcić kilka chwil na dokładne porównanie dostępnych na rynku produktów oraz zapoznanie się z opiniami, które mogą wiele powiedzieć na temat rzeczywistych atutów i mankamentów danego urządzenia.

W naszym rankingu znalazły się wyłącznie te nianie elektroniczne, które cieszą się największym uznaniem wśród swoich użytkowników. Sprawdź nasze propozycje i wybierz produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Niania elektroniczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

3 KOMENTARZE

  1. Ja mam kamerkę firmy xblitz (Kinder) i nie potwierdzam wad, że lampka jest zbyt widoczna w nocy, można to zniwelować odpowiednim ustawieniem jej. Co do głośności – jest odpowiednia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić