Strona głównaDzieckoLaktatoryNajlepszy laktator elektryczny - ranking 2024

Najlepszy laktator elektryczny – ranking 2024 [TOP5]

Laktator elektryczny – co warto wiedzieć?

Laktator elektryczny to automatyczne urządzenie przeznaczone do efektownego odciągania mleka z piersi karmiącej mamy. Większość produktów tego typu umożliwia szybkie i wygodne zasysanie pokarmu, dzięki specjalnym programom stymulującym jego wypływ.

Najważniejsze cechy dobrego laktatora elektrycznego to:

  • możliwość regulacji rytmu ssania oraz intensywności pracy,
  • delikatność zasysania,
  • cicha i dyskretna praca.

Laktator elektryczny ranking:

Ranking laktatorów elektrycznych to zestawienie najpopularniejszych produktów marek specjalizujących się w produkcji akcesoriów dla mam i dzieci. Przedstawiliśmy w nim 5 najchętniej wybieranych modelów, które opisaliśmy na bazie informacji producenta oraz autentycznych opinii użytkowniczek.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking laktatorów elektrycznych pomoże Ci wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Przejrzyj także:

1. Esperanza GEMELOS

 Esperanza GEMELOS



ESPERANZA GEMELOS to laktator dwa w jednym – ręczny i elektryczny. Urządzenie posiada 5 poziomów mocy stymulacji wypływu mleka do wyboru oraz 9 poziomów mocy ssania. Może być zasilane na trzy sposoby – za pomocą kabla USB, baterii oraz zasilacza.

Sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę. Posiada wysokowydajny lejek ssący, dzięki któremu naśladuje naturalny efekt ssania dziecka. Jest sprzedawany w zestawie z butelką na mleko o pojemności 150 ml.

Produkt został wykonany z elementów wolnych od BPA.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę.  
+ Jest urządzeniem dwa w jednym.  
+ Może być zasilany na trzy sposoby.  
+ Umożliwia regulację intensywności ssania i stymulacji.  

2. NENO Uno

NENO Uno



Neno Uno to laktator z panelem dotykowym, poręczny i przenośny – zmieści się w każdej torebce. Urządzenie działa bezprzewodowo, jest zasilane akumulatorem. Elementy laktatora mające kontakt ze skórą wykonano z silikonu wolnego od BPA.

Sprzęt został wyposażony w baterię zdolną do około 2 godzin pracy. Produkt działa w pełni automatycznie – dostosowuje program odciągania pokarmu i wyłącza się po określonym czasie. Model jest sprzedawany w zestawie z butelką i smoczkiem. Jego atutem może okazać się też uniwersalność, czyli nakładka pasująca na każdy rozmiar piersi.

Zalety: Wady:
+ Laktator ma atrakcyjną cenę. – Jest sprzedawany bez ładowarki w zestawie.
+ Jest bezprzewodowy.  
+ Pracuje cicho i wydajnie.  

3. Neno Angelo

Neno Angelo



Neno Angelo to laktator bezprzewodowy z wbudowanym akumulatorem. Sprzęt jest zintegrowany z butelką bez dodatkowych rurek, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Model wykorzystuje trójfazowy tryb odciągania mleka, odwzorowując naturalne ssanie dziecka.

Sprzęt ma kilka trybów pracy, w tym tryb stymulacji, tryb głębokiego odciągania i tryb mieszany. W każdym trybie można regulować jego moc na 9 poziomach. Co ważne, trzeci tryb mieszany urządzenia sprawdza się także do masażu przy zapaleniu piersi.

Produkt posiada podświetlenie LED. Waży zaledwie 320 gramów. Może pracować bez konieczności ładowania przez 120 minut. Model jest kompatybilny z różnymi butelkami i woreczkami do mrożenia pokarmu. Posiada membranę, która zapobiega przedostawaniu się mleka poza butelkę, dzięki czemu gwarantuje jego pełną świeżość.

Nakładkę na pierś w tym laktatorze wykonano z japońskiego silikonu z kwiatowym wzorem. Lejek jest uniwersalny, pasuje do brodawek o średnicy od 18,5 do 21,5 mm. Wraz z produktem użytkownik otrzymuje także butelkę 180 ml, smoczek i zakrętkę do przechowywania butelki w lodówce.

Zalety: Wady:
+ Jest poręczny. – Jego bateria wytrzymuje krócej niż deklaruje producent.
+ Posiada wiele trybów intensywności pracy. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Ułatwia odciąganie pokarmu.  
+ Jest lekki i wygodny w użyciu.  

4. PHILIPS-AVENT SCF392/11

PHILIPS-AVENT SCF392/11



PHILIPS-AVENT SCF392/11 wykorzystuje technologię Natural Motion dla szybszego wypływu mleka. Osiąga taki efekt dzięki specjalnej nakładce stymulującej brodawkę. Urządzenie przechodzi w sposób płynny z trybu pobudzania wypływu mleka w tryb odciągania.

Sprzęt posiada jeden uniwersalny lejek do brodawek o średnicy do 3 cm. Nakładka jest przy tym elastyczna, wykonana z silikonu. Urządzenie oferuje 8 modułów fazy stymulacji i 16 modułów ssania. Posiada akumulator, dzięki czemu pracuje bezprzewodowo. Na jednym ładowaniu pozwala zrealizować 3 sesje odciągania pokarmu.

Model wykorzystuje system zamkniętego odciągania mleka dla łatwiejszego czyszczenia. Dodatkowo, zapamiętuje ostatnie ustawienia i działa skutecznie bez konieczności pochylania się podczas całego zabiegu.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z butelką i smoczkiem oraz pokrywką zamykającą.

Zalety: Wady:
+ Działa bardzo delikatnie. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest wygodny w użytkowaniu.  
+ Działa bezprzewodowo.  

5. Canpol Babies EasyStart (12/201)

Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201)



Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201) to urządzenie zasilane sieciowo i bateryjnie, pracujące w systemie dwufazowego rytmu ssania dziecka, czyli szybkiego ssania, które stymuluje wypływ pokarmu oraz ssania wolnego i głębokiego. Produkt posiada trzystopniową regulację trybu pracy oraz trzystopniowy zakres intensywności zasysania.

Dzięki silikonowej nakładce masującej, laktator stymuluje wypływ pokarmu i pozwala na delikatne odciąganie mleka. Urządzenie jest kompatybilne z innymi akcesoriami do karmienia marki Canpol Babies, a poprzez dołączony adaptor pozwala także na odciąganie pokarmu bezpośrednio do wszystkich butelek szeroko i wąskootworowych oraz specjalnych, dedykowanych pojemników do przechowywania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie umożliwia wybór trybu ssania oraz jego intensywności. – Nie posiada wymiennych muszli w większych rozmiarach.
+ Działa zarówno podczas zasilania sieciowego, jak i bateryjnie. – Niektóre opinie sugerują, że jest stosunkowo głośny.
+ Jest niewielkie i poręczne.  
+ Ma przystępną cenę.  

Laktator elektryczny – jak wybrać najlepszy?

Laktator elektryczny to urządzenie wytwarzające podciśnienie, którego zadaniem jest odciągnięcie mleka z piersi mamy. Każdy produkt tego typu zbudowany jest przede wszystkim z lejka, panelu sterującego oraz butelki, do której zasysane jest mleko. Efektywność oraz komfort użytkowania laktatorów elektrycznych zależy głównie od:

  • metody zasilania – laktatory elektryczne mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo lub bateryjnie, a często również na dwa różne sposoby jednocześnie, co sprawia, że można korzystać z nich również w podróży.
  • czasu pracy na baterii/akumulatorze, a także czasu pełnego ładowania wbudowanej baterii.
  • prędkości zasysania – która zależy przede wszystkim od jakości i mocy urządzenia. Tanie modele będą wykonywały około 12 ssań na minutę, droższe nawet 60. Im częściej planujemy odciągać pokarm, tym szybciej działający produkt powinniśmy wybierać.
  • możliwości regulacji mocy ssania – dobry laktator powinien zapewnić pełną kontrolę nad przebiegiem odciągania pokarmu, czyli umożliwiać odpowiednie zwiększenie lub zmniejszenie mocy ssania tak, aby cały zabieg nie powodował bólu lub dyskomfortu, a jednocześnie pozostawał wydajny. Bardzo nowoczesne urządzenia umożliwiają zazwyczaj wielostopniową regulację intensywności ssania.
  • dostępnych trybów pracy – laktatory elektryczne często pracują w systemie kilku fazowym. Oznacza to, że mogą umożliwiać między innymi wybór trybu stymulacji wypływu pokarmu, odciągania płytkiego i szybkiego czy też głębokiego i powolnego.
  • obecności miękkiej i delikatnej nakładki masującej.
  • możliwości dostosowania wielkości muszli/lejka do wielkości piersi – co pozwala zagwarantować maksymalny komfort i pełną bezbolesność odciągania pokarmu.
  • głośności pracy – która wpływa bezpośrednio na komfort zasysania pokarmu, umożliwia przeprowadzanie tego zabiegu w sposób dyskretny przy śpiącym dziecku czy też podczas przerwy w pracy.
  • łatwości demontażu oraz utrzymania urządzenia w czystości – im mniej elementów, tym łatwiej zachować pełną higienę produktu.
  • ilości akcesoriów – na przykład butelek, smoczków, toreb do przechowywania i transportu czy też dodatkowych części zamiennych.
  • ceny zużywających się części – na przykład uszczelek.
  • funkcji dodatkowych – na przykład wyświetlacza, zegara, timera, automatycznego wyłączania, możliwości ustawienia przypomnienia o zaplanowanym odciąganiu pokarmu.
  • ceny samego laktatora – dobrej jakości urządzenie kupimy za około 200 zł, zaś za produkt od bardzo znanego producenta przyjdzie nam zapłacić nawet dwa razy tyle.

Laktatory elektryczne dwufazowe – jak działają?

Laktatory elektryczne dwufazowe to jedne z najchętniej wybieranych przez karmiące mamy urządzeń. Ich praca polega na dokładnym naśladowaniu naturalnego procesu pobierania pokarmu przez dziecko. Oznacza to, że początkowo piersi są stymulowane do wytwarzania mleka, a dopiero później jest ono z nich odsysane.

Pierwszy etap opiera się na ssaniu szybkim i płytkim. Podobnie jak dziecko, laktator pobudza wtedy wypływ mleka, dzięki czemu cały proces odciągania przebiega znacznie szybciej i bardziej komfortowo niż w przypadku stosowania laktatorów ręcznych, które bez uprzedniej stymulacji piersi za pomocą dłoni, nie są tak wydajne i mogą powodować dyskomfort.

Drugi etap to ssanie głębokie i powolne. Już po kilku minutach takiej pracy dobrej jakości laktator jest w stanie odciągnąć zadowalającą ilość pokarmu – przy znacznie mniejszym wysiłku, niż wymaga tego stosowanie laktatora ręcznego.

Warto wiedzieć również, że większość laktatorów elektrycznych przechodzi automatycznie z jednego trybu do drugiego, a jedynie niektóre z nich umożliwiają samodzielne zaprogramowanie pracy urządzenia.

Podsumowanie

Laktator elektryczny to efektowne i komfortowe w użytkowaniu urządzenie, w które powinna wyposażyć się każda mama, która pragnie pobudzić laktację, zwalczyć problem zastojów mlecznych lub po prostu zdobyć chwilę wytchnienia dla siebie.

Mamy nadzieję, że nasz ranking laktatorów elektrycznych pozwoli wybrać każdej mamie urządzenie efektowne, delikatne i najlepiej dostosowane do jej potrzeb oraz oczekiwań.

Laktator elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
4 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aneta
Aneta
12 dni temu

dla mnie najlepszy Neno uno

Aga
Aga
2 lat temu

Juz od jakiegoś czasu posiadam Neno Due i powiem Wam, że jest to najlepszy laktator z jakim się spotkałam i nie zaminiłabym go na żaden inny!

Karolina
Karolina
2 lat temu

Zdecydowanie polecam laktatory Neno. Ja posiadam w miarę podstawowy model Neno Bella, który jest topowym modelem, ale pplanuję przesiąść się na dwufazowy Neno Camino i już nie mogę się doczekać.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd