Strona główna Małe AGD Dla dziecka Laktator elektryczny - ranking 2020

Laktator elektryczny – ranking 2020

Laktator elektryczny – co warto wiedzieć?

Laktator elektryczny to automatyczne urządzenie przeznaczone do efektownego odciągania mleka z piersi karmiącej mamy. Większość produktów tego typu umożliwia szybkie i wygodne zasysanie pokarmu, dzięki specjalnym programom stymulującym jego wypływ.

Najważniejsze cechy dobrego laktatora elektrycznego to:

 • możliwość regulacji rytmu ssania oraz intensywności pracy,
 • delikatność zasysania,
 • cicha i dyskretna praca.

Laktator elektryczny ranking:

Ranking laktatorów elektrycznych to zestawienie najpopularniejszych produktów marek specjalizujących się w produkcji akcesoriów dla mam i dzieci. Przedstawiliśmy w nim 5 najchętniej wybieranych modelów, które opisaliśmy na bazie informacji producenta oraz autentycznych opinii użytkowniczek.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking laktatorów elektrycznych pomoże Ci wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Laktator elektryczny Medela Swing

Medela Swing


Sprawdź produkt w sklepie:

Laktator elektryczny Medela Swing to produkt szwajcarskiej marki, zasilany sieciowo lub bateryjnie. Urządzenie wyróżnia zastosowanie nowoczesnej technologii 2-Phase Expression, czyli wiernego naśladowania dwufazowego ssania niemowlęcia – szybkiego i płytkiego oraz głębokiego i wolnego. W zestawie z samym laktatorem otrzymujemy butelkę, smoczek, wkładki laktacyjne, torbę na laktator oraz podstawkę pod butelkę.

Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania lejka do wielkości brodawki, laktator pozwala na komfortowe i w pełni bezbolesne odciąganie pokarmu. Co więcej, dołączona do zestawu butelka ze smoczkiem Calma, umożliwia karmienie dziecka butelką bez zaburzenia naturalnego odruchu ssania. Budowa smoczka ma kształt zbliżony do piersi, a zastosowany w nim system zapobiega samoczynnemu wypływaniu mleka, zatem niemowlę musi zdobywać pokarm tak samo, jak podczas karmienia piersią, w konsekwencji czego nie jest zniechęcane do naturalnego sposobu karmienia.

Medela Swing to cichy i kompaktowy laktator, który samoczynnie przełącza się między trybem stymulacji a trybem odciągania. Umożliwia również płynną regulację siły podciśnienia gwarantując pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa. Urządzenie jest proste w użyciu, a także w rozłożeniu i utrzymaniu w czystości.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo wydajne, dzięki zastosowaniu skutecznego systemu dwufazowego odciągania pokarmu. – Laktator ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje i ma niewielki rozmiar.
+ Może być zasilane na dwa sposoby: sieciowo i bateryjnie.
+ Umożliwia regulację intensywności ssania. 

Laktator elektryczny Babyono 300 Natural Nursing

Babyono 300 Natural Nursing


Sprawdź produkt w sklepie:

Laktator elektryczny Babyono 300 Natural Nursing to urządzenie operujące na trójfazowym systemie odciągania. Produkt jest wyposażony w 10 trybów siły ssania, a także tryb pobudzający ssanie oraz tryb pobudzający ssanie połączony z odciąganiem pokarmu. W zestawie z laktatorem otrzymujemy silikonową nakładkę masującą, butelkę do karmienia Babyono Natural Nursing, silikonowy smoczek anatomiczny oraz ładowarkę.

Laktator od Babyono wykonany jest ze specjalnego tworzywa, bezpiecznego w kontakcie ze skórą. Urządzenie jest proste w obsłudze, ciche i łatwe w demontażu, a co za tym idzie również wygodne w utrzymaniu w czystości. Dzięki możliwości naładowania akumulatora pozostaje także w pełni mobilne i umożliwia odciąganie pokarmu w każdym miejscu.

Urządzenie ładuje się do pełna w około 100 minut i tyle samo jest w stanie pracować po pełnym naładowaniu. Produkt posiada także timer, a po 45 minutach ciągłej pracy wyłącza się automatycznie.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą przede wszystkim głośności pracy laktatora.
+ Posiada wiele trybów intensywności pracy.
+ Skutecznie stymuluje wypływ pokarmu.
+ Jest wygodne w utrzymaniu w czystości.

Laktator elektryczny Lovi Prolactis (5/501MED)

Laktator elektryczny Lovi Prolactis (5/501MED)


Sprawdź produkt w sklepie:

Laktator elektryczny Lovi Prolactis (5/501MED) to urządzenie zasilane sieciowo lub bateryjnie, pracujące w systemie dwufazowym, czyli efektownie naśladującym naturalny proces pobierania pokarmu przez niemowlę. Dzięki stymulacji wypływu mleka oraz fazie głębokiego ssania pozwala na bardzo wydajne odciąganie pokarmu w krótkim czasie.

Produkt posiada wbudowany wyświetlacz oraz pokrętło umożliwiające samodzielną regulację intensywności ssania na 8 różnych poziomach. Z kolei ekran pozwala śledzić zmiany w ustawianiu mocy ssania i zachowanie pełnej kontroli nad całym zabiegiem poprzez wyświetlanie czasu odciągania, a także możliwość ustawienia alarmu. Dzięki zegarowi łatwej jest również zaplanować najbardziej wydajne sesje zasysania pokarmu.

Laktator Lovi Prolactis wyposażono w nakładkę masującą, która stymuluje wypływ pokarmu i zapewnia mamie pełen komfort odciągania mleka. Urządzenie jest dostępne w bardzo bogatych zestawach, zawierających dodatkowo między innymi butelkę, akcesoria do przechowywania odciągniętego pokarmu, elementy zapasowe, torbę na pasek oraz przewodnik po karmieniu.

Zalety:Wady:
+ Laktator odciąga pokarm dwufazowo, dzięki czemu pracuje bardzo wydajnie. – Niektóre opinie sugerują, że urządzenie z czasem staje się stosunkowo głośne.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Podczas pracy na baterii nie wytwarza odpowiedniej siły ssania.
+ Jest dostępny z bogatym zestawem akcesoriów.
+ Umożliwia wielopoziomową regulację mocy ssania.

Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201)

Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201)


Sprawdź produkt w sklepie:

Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201) to urządzenie zasilane sieciowo i bateryjnie, pracujące w systemie dwufazowego rytmu ssania dziecka, czyli szybkiego ssania, które stymuluje wypływ pokarmu oraz ssania wolnego i głębokiego. Produkt posiada trzystopniową regulację trybu pracy oraz trzystopniowy zakres intensywności zasysania.

Dzięki silikonowej nakładce masującej, laktator stymuluje wypływ pokarmu i pozwala na delikatne odciąganie mleka. Urządzenie jest kompatybilne z innymi akcesoriami do karmienia marki Canpol Babies, a poprzez dołączony adaptor pozwala także na odciąganie pokarmu bezpośrednio do wszystkich butelek szeroko i wąskootworowych oraz specjalnych, dedykowanych pojemników do przechowywania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie umożliwia wybór trybu ssania oraz jego intensywności. – Nie posiada wymiennych muszli w większych rozmiarach.
+ Działa zarówno podczas zasilania sieciowego, jak i bateryjnie. – Niektóre opinie sugerują, że jest stosunkowo głośny.
+ Jest niewielkie i poręczne.
+ Ma przystępną cenę.

Laktator Elektryczny Philips Avent SCF332/31

Laktator Elektryczny Philips Avent SCF332/31


Sprawdź produkt w sklepie:

Laktator Elektryczny Philips Avent SCF332/31 to urządzenie wyróżniające się przede wszystkim wyjątkową konstrukcją, która umożliwia odciąganie pokarmu niezależnie od obranej pozycji ciała. Korzystanie z produktu nie wymaga zatem pochylania się, a mleko trafia bezpośrednio do butelki nawet, jeśli laktator nie jest ustawiony w pionie.

Model Avent SCF332/31 bezpośrednio po uruchomieniu przechodzi w tryb stymulacji wypływu pokarmu, a następnie pozwala na wybór jednego z trzech ustawień intensywności zasysania. Jego muszla z masującymi płatkami jest ciepła i aksamitna w dotyku, a jej unikalna konstrukcja bardzo skutecznie naśladuje naturalne ssanie dziecka.

Urządzenie zaprojektowano z myślą o cichym i higienicznym odciąganiu. Zamknięty system zasysania zapobiega rozlewaniu pokarmu w rurkach, a niewielka ilość części ułatwia utrzymanie laktatora w czystości.

W zestawie z produktem otrzymujemy butelkę i smoczek z linii Natural, który kształtem naśladuje pierś mamy i umożliwia łatwiejsze połączenie karmienia naturalnego z karmieniem butelką.

Zalety:Wady:
+ Laktator jest bardzo komfortowy w użytkowaniu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Pobudza wypływ pokarmu i pozwala na regulowanie intensywności ssania. – Części zamienne do urządzenia są dosyć kosztowne
+ Pracuje szybko i stosunkowo cicho.

Laktator elektryczny – jak wybrać najlepszy?

Laktator elektryczny to urządzenie wytwarzające podciśnienie, którego zadaniem jest odciągnięcie mleka z piersi mamy. Każdy produkt tego typu zbudowany jest przede wszystkim z lejka, panelu sterującego oraz butelki, do której zasysane jest mleko. Efektywność oraz komfort użytkowania laktatorów elektrycznych zależy głównie od:

 • metody zasilania – laktatory elektryczne mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo lub bateryjnie, a często również na dwa różne sposoby jednocześnie, co sprawia, że można korzystać z nich również w podróży.
 • czasu pracy na baterii/akumulatorze, a także czasu pełnego ładowania wbudowanej baterii.
 • prędkości zasysania – która zależy przede wszystkim od jakości i mocy urządzenia. Tanie modele będą wykonywały około 12 ssań na minutę, droższe nawet 60. Im częściej planujemy odciągać pokarm, tym szybciej działający produkt powinniśmy wybierać.
 • możliwości regulacji mocy ssania – dobry laktator powinien zapewnić pełną kontrolę nad przebiegiem odciągania pokarmu, czyli umożliwiać odpowiednie zwiększenie lub zmniejszenie mocy ssania tak, aby cały zabieg nie powodował bólu lub dyskomfortu, a jednocześnie pozostawał wydajny. Bardzo nowoczesne urządzenia umożliwiają zazwyczaj wielostopniową regulację intensywności ssania.
 • dostępnych trybów pracy – laktatory elektryczne często pracują w systemie kilku fazowym. Oznacza to, że mogą umożliwiać między innymi wybór trybu stymulacji wypływu pokarmu, odciągania płytkiego i szybkiego czy też głębokiego i powolnego.
 • obecności miękkiej i delikatnej nakładki masującej.
 • możliwości dostosowania wielkości muszli/lejka do wielkości piersi – co pozwala zagwarantować maksymalny komfort i pełną bezbolesność odciągania pokarmu.
 • głośności pracy – która wpływa bezpośrednio na komfort zasysania pokarmu, umożliwia przeprowadzanie tego zabiegu w sposób dyskretny przy śpiącym dziecku czy też podczas przerwy w pracy.
 • łatwości demontażu oraz utrzymania urządzenia w czystości – im mniej elementów, tym łatwiej zachować pełną higienę produktu.
 • ilości akcesoriów – na przykład butelek, smoczków, toreb do przechowywania i transportu czy też dodatkowych części zamiennych.
 • ceny zużywających się części – na przykład uszczelek.
 • funkcji dodatkowych – na przykład wyświetlacza, zegara, timera, automatycznego wyłączania, możliwości ustawienia przypomnienia o zaplanowanym odciąganiu pokarmu.
 • ceny samego laktatora – dobrej jakości urządzenie kupimy za około 200 zł, zaś za produkt od bardzo znanego producenta przyjdzie nam zapłacić nawet dwa razy tyle.

Laktatory elektryczne dwufazowe – jak działają?

Laktatory elektryczne dwufazowe to jedne z najchętniej wybieranych przez karmiące mamy urządzeń. Ich praca polega na dokładnym naśladowaniu naturalnego procesu pobierania pokarmu przez dziecko. Oznacza to, że początkowo piersi są stymulowane do wytwarzania mleka, a dopiero później jest ono z nich odsysane.

Pierwszy etap opiera się na ssaniu szybkim i płytkim. Podobnie jak dziecko, laktator pobudza wtedy wypływ mleka, dzięki czemu cały proces odciągania przebiega znacznie szybciej i bardziej komfortowo niż w przypadku stosowania laktatorów ręcznych, które bez uprzedniej stymulacji piersi za pomocą dłoni, nie są tak wydajne i mogą powodować dyskomfort.

Drugi etap to ssanie głębokie i powolne. Już po kilku minutach takiej pracy dobrej jakości laktator jest w stanie odciągnąć zadowalającą ilość pokarmu – przy znacznie mniejszym wysiłku, niż wymaga tego stosowanie laktatora ręcznego.

Warto wiedzieć również, że większość laktatorów elektrycznych przechodzi automatycznie z jednego trybu do drugiego, a jedynie niektóre z nich umożliwiają samodzielne zaprogramowanie pracy urządzenia.

Podsumowanie

Laktator elektryczny to efektowne i komfortowe w użytkowaniu urządzenie, w które powinna wyposażyć się każda mama, która pragnie pobudzić laktację, zwalczyć problem zastojów mlecznych lub po prostu zdobyć chwilę wytchnienia dla siebie.

Mamy nadzieję, że nasz ranking laktatorów elektrycznych pozwoli wybrać każdej mamie urządzenie efektowne, delikatne i najlepiej dostosowane do jej potrzeb oraz oczekiwań.

Laktator elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać