Strona głównaPielęgnacja i urodaDepilatoryWybieramy najlepszy depilator laserowy - ranking 2024

Wybieramy najlepszy depilator laserowy – ranking 2024 [TOP5]

Depilatory laserowe – co warto o nich wiedzieć?

Depilator laserowy to urządzenie, które służy do tak zwanej epilacji, czyli usunięcia owłosienia wraz z cebulką. W przeciwieństwie do modelów tradycyjnych, nie wyrywa on włosków, lecz niszczy mieszki włosowe, dając długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry. U niektórych osób już kilka serii takich zabiegów może wystarczyć, aby pozbyć się owłosienia na zawsze, u innych zaś konieczne będzie powtarzanie ich w pewnych odstępach czasu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianych włosków, zwłaszcza w przypadku osób o bardzo wrażliwej skórze, która na inne sposoby depilowania reaguje podrażnieniami.

Depilator laserowy opinie i ranking:

Przedstawiony poniżej ranking depilatorów laserowych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, polecanych i ocenianych pozytywnie przez wiele użytkowniczek. Znajdziesz w nim informacje na temat technologii zastosowanych w produktach znanych marek oraz ich wpływie na zwiększenie bezpieczeństwa domowej depilacji. Wskażemy Ci w nim także wady i zalety poszczególnych depilatorów, bazując na prawdziwych opiniach konsumentów.
Sprawdź nasz ranking i wybierz produkt idealny dla siebie.

1. Depilaze BHRL-04 E 2.0

Depilaze BHRL-04 E 2.0Depilaze BHRL-04 E 2.0 to depilator o żywotności 1 miliona błysków (ok. 10 lat zabiegów bez wymiany lampy). Atutem urządzenia jest funkcja chłodzenia (- 6 stopni), która chroni użytkownika przed dyskomfortem. Sprzęt dysponuje regulacją mocy na 5 poziomach do wyboru. Posiada też tryb pracy automatycznej.

Urządzenie jest wyposażone w filtr UV. Dysponuje również zabezpieczeniem przed przypadkowym wyzwoleniem błysku. Według deklaracji producenta jest w stanie usunąć do 90% owłosienia po 2 miesiącach regularnych zabiegów.

Uwaga: Produkt nie nadaje się do stosowania na skórze bardzo ciemnej oraz w przypadku włosków o barwie szarej, bądź rudej.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Nie ma okularów ochronnych w zestawie.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Posiada wyświetlacz.  
+ Oferuje funkcję chłodzenia.  
+ Już po drugim użyciu spowalnia wzrost włosków.  
+ Ma estetyczny design.  

2. PHILIPS Lumea Advanced IPL BRI921/00

PHILIPS Lumea Advanced IPL BRI921/00Philips Lumea Advanced BRI921/00 to depilator z czujnikiem odcienia skóry. Według deklaracji producenta urządzenie ma gwarantować efekt gładkiej skóry na minimum 3 miesiące, usuwając 85% włosków już po trzech zabiegach. Producent chwali się także szybkością działania sprzętu, deklarując, że wykonanie nim zabiegu na dolnych partiach nóg zajmuje jedynie 15 minut.

Urządzenie nadaje się do włosów o kolorze od ciemnego blondu do czarnego oraz do skóry od bardzo jasnej po ciemnobrązową. Produkt posiada jednak wbudowany czujnik, który automatycznie zatrzymuje pracę depilatora w przypadku wykrycia zbyt ciemnego odcienia karnacji.

Model jest bezpieczny w użytkowaniu nawet na delikatnej skórze twarzy. Posiada duże okienko, które przyspiesza zabiegi, ale jest też sprzedawane w zestawie z nakładką precyzyjną, np. do depilacji okolic ust, czy brody.

Wraz z produktem użytkownik otrzymuje trymer podróżny. Może też korzystać z bezpłatnej aplikacji, która dostarcza personalizowanych wskazówek dotyczących zabiegu. Żywotność urządzenia jest oceniana na 250 000 impulsów świetlnych. Produkt oferuje też 5 poziomów mocy do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Jest mały i lekki. – Jego cena jest dosyć wysoka.
+ Gwarantuje bezpieczną depilację.  
+ Widocznie osłabia włoski.  
+ Jest wygodny w obsłudze.  
+ Ma estetyczny design.  

3. Braun Silk-Expert Pro 3 3233

Braun Silk-Expert Pro 3 3233Braun Silk-Expert Pro 3 3233 to depilator wykorzystujący technologię Skin pro (SensoAdapt), czyli czujnik z filtrem UV, który bada odcień karnacji i dostosuje moc każdego błysku tak, aby depilacja była bezpieczna.

Sprzęt bada odcień skóry 80 razy na sekundę. Jest wyposażony w nakładkę precyzyjną do mniejszych obszarów. Emituje błysk co 0,6 sekundy, dzięki czemu cały zabieg zajmuje niewiele czasu. Produkt oferuje 3 poziomy intensywności pracy do wyboru. Jego żywotność to 300 000 błysków, czyli około 16 lat użytkowania.

Według deklaracji producenta efekt korzystania z urządzenia utrzymuje się do 1 roku, a pierwsze wyraźne rezultaty produkt gwarantuje po około 3 miesiącach regularnego użytkowania. Model posiada tryb pracy automatycznej i ciągłej. Jest sprzedawany w zestawie z saszetką do przechowywania i maszynką do golenia.

Zalety: Wady:
+ Pierwsze efekty daje po około 3 zabiegach. – Ma wysoką cenę.
+ Elegancko się prezentuje. – Według części użytkowników nie na każdym obszarze ciała działa równie skutecznie (inne, grubsze włoski).
+ Jest wygodny i łatwy w obsłudze.  
+ Gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.  

4. PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00

PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00Depilator laserowy PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00 to urządzenie zasilane sieciowo, wyposażone w czujnik koloru skóry i owłosienia, pozwalający na idealne dopasowanie mocy impulsów światła lub ewentualne zatrzymanie pracy. Producent obiecuje, że efekt gładkiej skóry po odpowiedniej serii zabiegów utrzyma się do 3 miesięcy. Żywotność lampy to ponad 250.000 błysków, co ma pozwolić na około 20 lat użytkowania depilatora.

Produkt pozwala na wybór dwóch trybów pracy – przesunięcia i błysku lub przyłożenia i błysku, dzięki czemu zabieg może być szybki, a jednocześnie bezpieczny. W zestawie z depilatorem otrzymujemy dwie nasadki – jedną większą do ciała i jedną mniejszą do miejsc wrażliwych.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie skutecznie redukuje owłosienie. – Opinie wskazują, że depilator ma stosunkowo małe pole naświetlania.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Przy pierwszym zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu.
+ Depilacja jest zazwyczaj bezbolesna.  
+ Nie ma zbyt wygórowanej ceny.  

5. Beautifly B-Shine Pro

Beautifly B-Shine ProBeautifly B-Shine Pro to depilator wyposażony w 4 lampy o różnym zastosowaniu. Żywotność tego produktu oceniana jest na około 500 000 impulsów. Sprzęt oferuje 5 poziomów mocy do wyboru. Posiada wyświetlacz LCD oraz duże okienko, przyspieszające realizację zabiegu.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z lampą do depilacji podstawowej oraz szczegółowej. Kolejne lampy służą do terapii odmładzającej i regenerującej (lampa SR aktywuje produkcję kolagenu i elastyny) oraz do leczenia trądziku (lampa AC hamująca namnażanie bakterii beztlenowych).

Sprzęt posiada czujnik odcienia skóry. Może pracować, emitując pojedyncze błyski lub serie. Jest bezpieczny w użytkowaniu dzięki wbudowanemu filtrowi UV. Posiada też ochronne okulary w zestawie.

Zalety: Wady:
+ Jest urządzeniem wielofunkcyjnym. – Według części użytkowników jego dodatkowe lampy są słabo oznakowane, co utrudnia korzystanie z produktu.
+ Daje efekty już po 2 użyciu. – Nie gwarantuje bezbolesnej depilacji (posiada jednak regulację mocy).
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

Depilatory laserowe – jaki najlepszy?

Ponieważ popularność domowych depilatorów laserowych ciągle wzrasta, wybór urządzeń tego typu jest niezwykle bogaty. Ceny tych produktów nadal są niestety bardzo wysokie, dlatego ostateczną decyzję dotyczącą zakupu warto dokładnie przemyśleć i zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak:

 • ilość emitowanych impulsów, która decyduje o wydajności urządzenia,
 • metoda regulowania mocy – manualna lub automatyczna – od której zależy bezpieczeństwo użytkowania depilatora,
 • obszar działania głowicy, który ma wpływ na czas trwania całej depilacji oraz jej komfort,
 • sposób zasilania – sieciowy, akumulatorowy lub akumulatorowo- sieciowy,
 • waga, która znacząco wpływa na wygodę zabiegu,
 • żywotność lampy,
 • dodatkowe funkcje i zabezpieczenia, na przykład funkcja chłodząca.

Przy wyborze tak kosztownego urządzenia, jakim jest depilator laserowy, zaleca się sięganie wyłącznie po produkty znanych marek, które stale udoskonalają swoje kolejne modele. Nowocześniejsze technologie to nie tylko wyższa skuteczność, ale także większe bezpieczeństwo, na którym nigdy nie warto oszczędzać. Po dokładnym zapoznaniu się z opiniami na temat poszczególnych urządzeń, możliwy jest jednak wybór dobrego depilatora w niewygórowanej cenie.

Depilator laserowy – jak działa?

Depilatory laserowe to tak zwane urządzenia IPL, wyposażone w lampę, która naświetla pewien obszar skóry i sprawia, że znajdujące się na nim cebulki włosowe ulegają uszkodzeniu. Dotyczy to jednak wyłącznie tych włosków, które są akurat w fazie wzrostu, czyli standardowo mniej niż połowy z nich. Właśnie dlatego dla pożądanego efektu zabiegi trzeba powtarzać kilkakrotnie.

Domowe zabiegi depilatorem laserowym w znacznym stopniu redukują owłosienie, jednak nie gwarantują całkowitego i trwałego usunięcia wszystkich niechcianych włosków. Warto jednak zdecydować się na nie, kiedy profesjonalny zabieg laserem diodowym jest dla nas zbyt kosztowny. W takiej perspektywie, zakup produktu, jakim jest depilator IPL zwraca się już po kilku użyciach, nawet jeśli wykonana nim depilacja jest nieco mniej skuteczna i bardziej krótkotrwała.

Depilator laserowy – czy warto?

Posiadanie własnego depilatora laserowego może być bardzo kuszące dla każdej kobiety, zwłaszcza jeśli tradycyjne metody są w jej przypadku krótkotrwałe lub wiążą się z podrażnieniami czy też wrastającymi włoskami. Urządzenie tego typu ma wiele zalet, a należą do nich przede wszystkim:

 • efekt perfekcyjnie gładkiej skóry,
 • brak podrażnień oraz problemu wrastających włosków,
 • niska bolesność w porównaniu do depilatora tradycyjnego lub plastrów z woskiem,
 • długotrwały lub zupełnie trwały efekt,
 • skrócenie czasu codziennej pielęgnacji.

Dobrze dobrany depilator laserowy będzie nie tylko skuteczny, dla także bardzo komfortowy w użytkowaniu. Najnowocześniejsze modele są bowiem wyposażone w specjalistyczne czujniki, które samodzielnie badają poziom napigmentowania skóry oraz włosków, sprawiając, że korzystanie z urządzenia jest w stu procentach bezpieczne i niemal bezbolesne.

Podsumowanie

Depilatory laserowe to nowoczesne urządzenia, które pozwalają nam przeprowadzać w domu depilację niemal tak skuteczną, jak profesjonalne zabiegi, oferowane przez gabinety kosmetologiczne. Wybierając urządzenie dobrej jakości, możesz mieć pewność, że usuwanie włosków będzie w pełni bezpieczne, a odpowiednia ilość sesji pozwoli Ci osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry, wolnej od podrażnień, na wiele tygodni.

Nasz ranking depilatorów laserowych został stworzony, aby ułatwić Ci wybór sprawdzonego produktu, który najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania – zapoznaj się z nim, aby dokonać najbardziej satysfakcjonującego zakupu.

Depilator laserowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd