Strona głównaPielęgnacja i urodaDepilatoryDepilator laserowy - ranking 2023

Depilator laserowy – ranking 2023

Depilatory laserowe – co warto o nich wiedzieć?

Depilator laserowy to urządzenie, które służy do tak zwanej epilacji, czyli usunięcia owłosienia wraz z cebulką. W przeciwieństwie do modelów tradycyjnych, nie wyrywa on włosków, lecz niszczy mieszki włosowe, dając długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry. U niektórych osób już kilka serii takich zabiegów może wystarczyć, aby pozbyć się owłosienia na zawsze, u innych zaś konieczne będzie powtarzanie ich w pewnych odstępach czasu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianych włosków, zwłaszcza w przypadku osób o bardzo wrażliwej skórze, która na inne sposoby depilowania reaguje podrażnieniami.

Depilator laserowy opinie i ranking:

Przedstawiony poniżej ranking depilatorów laserowych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, polecanych i ocenianych pozytywnie przez wiele użytkowniczek. Znajdziesz w nim informacje na temat technologii zastosowanych w produktach znanych marek oraz ich wpływie na zwiększenie bezpieczeństwa domowej depilacji. Wskażemy Ci w nim także wady i zalety poszczególnych depilatorów, bazując na prawdziwych opiniach konsumentów.
Sprawdź nasz ranking i wybierz produkt idealny dla siebie.

 

1. Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI953/00

Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI953/00Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI953/00 to urządzenie zasilane sieciowo-akumulatorowo, wyposażone w inteligentny czujnik SmartSkin, który automatycznie dostosowuje moc impulsów do karnacji skóry. Producent obiecuje, że 92% redukcja owłosienia nastąpi już po 3 prawidłowo przeprowadzonych zabiegach, a efekt utrzyma się nawet do 6 miesięcy.

Produkt wyróżnia się wyjątkową, bo aż 20-letnią żywotnością lampy, co oznacza, że koszt zakupu depilatora nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami na kolejne głowice.

Lumea IPL BRI953/00 wyposażona jest w dwie nasadki – jedną do ciała i jedną do precyzyjnego usuwania owłosienia z miejsc trudno dostępnych, dzięki czemu zabieg przeprowadza się naprawdę komfortowo i bardzo szybko.

Produkt będzie bezpieczny dla włosów od czarnego do ciemnego blondu, a także dla skóry w odcieniu od bardzo jasnej po brązową. Niewskazane jest natomiast stosowanie go w przypadku włosków białych, siwych, rudych oraz w odcieniu jasnego blondu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie działa bezboleśnie. – Nie wszystkie opinie potwierdzają tak wysoką skuteczność urządzenia, jaką obiecuje producent.
+ Skutecznie spowalnia odrost włosków. – Dla niektórych użytkowników produkt może być zbyt ciężki.
+ Nie wymaga częstej wymiany głowic.  
+ Wbudowany czujnik gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.  
+ Stosunkowo cicho pracuje.  
+ Bardzo efektownie się prezentuje.  

 

2. Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00

Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00Depilator laserowy PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00 to urządzenie, które może pracować zarówno podłączone do sieci, jak i na akumulatorze. Jego skuteczność to około 80%, przy czym producent obiecuje aż 92% redukcję owłosienia już po 3 zabiegach, których efekt ma się utrzymywać do 6 miesięcy. Produkt jest bardzo bezpieczny, co zawdzięcza nowoczesnemu czujnikowi SmartSkin, automatycznie dopasowującemu moc naświetlania do koloru skóry i owłosienia.

W zestawie z depilatorem otrzymujemy również cztery dedykowane nasadki: dużą do ciała, wypukłą do pach, niewielką do twarzy i bardzo precyzyjną do okolic intymnych. Dzięki temu proces depilacji jest nie tylko szybszy i wygodniejszy, ale także bardziej bezpieczny.

Dużym autem urządzenia jest także bardzo długa, bo aż 20 letnia żywotność lampy.

Zalety: Wady:
+ Zabieg z użyciem depilatora jest szybki i bezbolesny. – Opinie użytkowniczek wskazują, że produkt jest ciężki i nieporęczny.
+ Czujnik poziomu melaniny gwarantuje pełne bezpieczeństwo depilacji. – Nie w każdym przypadku efekty są widoczne tak szybko, jak obiecuje to producent.
+ Włoski rosną wolniej i są dużo słabsze.  
+ Cicho pracuje i jest łatwy w obsłudze.  
+ Bardzo atrakcyjnie się prezentuje.  

 

3. Depilator laserowy BRAUN IPL PL5124

BRAUN IPL PL5124Depilator laserowy BRAUN IPL PL5124 to urządzenie zasilane sieciowo, wyposażone w czujnik SensoAdaptTM, który stale odczytuje kolor skóry i włosków, sprawiając, że depilacja jest wyjątkowo bezpieczna i bezbolesna. Jedna lampa to aż 400.000 impulsów na 10 poziomach intensywności, dzięki czemu produkt powinien wystarczyć na około 22 lata zabiegów.

Wybór różnych trybów pracy pozwala dostosować depilator do swoich potrzeb. Płynne działanie to szybsza depilacja, a działanie punktowe to rozwiązanie dedykowane mniejszym i bardziej wrażliwym obszarom ciała. Komfort zabiegów zwiększa także mała głowica, przeznaczona do twarzy, pach i okolic bikini.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pozwala na automatyczne i manualne dostosowanie mocy impulsów. – Produkt jest dosyć drogi.
+ Pierwsze efekty są widoczne już po kilku użyciach. – Początkowo może powodować dyskomfort.
+ Obsługa urządzenia jest łatwa i niemal bezbolesna.  
+ Jest solidnie wyprodukowany i ładnie się prezentuje.  

 

4. Depilator laserowy REMINGTON IPL 6750

REMINGTON IPL 6750Depilator laserowy REMINGTON IPL 6750 jest urządzeniem zasilanym sieciowo, pozwalającym osiągnąć zadowalające efekty już po 3 zabiegach. Zastosowana technologia Advanced PROPULSE rozgrzewa mieszki włosowe i przerywa ich cykl wzrostu, sprawiając, że zaczynają one wypadać. Duże okienko świetlne w połączeniu z filtrami ochronnymi sprawia, że depilacja jest szybka, a jednocześnie w pełni bezpieczna.

Moc depilatora należy ustawić samodzielnie w oparciu o odcień skóry oraz kolor włosków. Obsługa urządzenia jest niezwykle wygodna, ponieważ jego głowica ma niewielkie rozmiary i ergonomiczny kształt.

Lampa produktu pozwala na wykonanie aż 150.000 impulsów, co przekłada się na około 7 lat użytkowania. W zestawie otrzymujemy precyzyjne nasadki do twarzy i miejsc intymnych oraz walizeczkę do wygodnego przechowywania urządzenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie skutecznie redukuje owłosienie. – Opinie wskazują, że urządzenie stosunkowo głośno pracuje.
+ Regularne zabiegi sprawiają, że włoski odrastają znacznie wolniej i są dużo cieńsze. – Kabel depilatora może plątać się podczas zabiegu.
+ Ma przystępną cenę. – Depilacja może być nieco bolesna.
+ Jest solidnie wykonany.  

 

5. Depilator laserowy PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00

PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00Depilator laserowy PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1997/00 to urządzenie zasilane sieciowo, wyposażone w czujnik koloru skóry i owłosienia, pozwalający na idealne dopasowanie mocy impulsów światła lub ewentualne zatrzymanie pracy. Producent obiecuje, że efekt gładkiej skóry po odpowiedniej serii zabiegów utrzyma się do 3 miesięcy. Żywotność lampy to ponad 250.000 błysków, co ma pozwolić na około 20 lat użytkowania depilatora.

Produkt pozwala na wybór dwóch trybów pracy – przesunięcia i błysku lub przyłożenia i błysku, dzięki czemu zabieg może być szybki, a jednocześnie bezpieczny. W zestawie z depilatorem otrzymujemy dwie nasadki – jedną większą do ciała i jedną mniejszą do miejsc wrażliwych.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie skutecznie redukuje owłosienie. – Opinie wskazują, że depilator ma stosunkowo małe pole naświetlania.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Przy pierwszym zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu.
+ Depilacja jest zazwyczaj bezbolesna.
+ Nie ma zbyt wygórowanej ceny.

Depilatory laserowe – jaki najlepszy?

Ponieważ popularność domowych depilatorów laserowych ciągle wzrasta, wybór urządzeń tego typu jest niezwykle bogaty. Ceny tych produktów nadal są niestety bardzo wysokie, dlatego ostateczną decyzję dotyczącą zakupu warto dokładnie przemyśleć i zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak:

 • ilość emitowanych impulsów, która decyduje o wydajności urządzenia,
 • metoda regulowania mocy – manualna lub automatyczna – od której zależy bezpieczeństwo użytkowania depilatora,
 • obszar działania głowicy, który ma wpływ na czas trwania całej depilacji oraz jej komfort,
 • sposób zasilania – sieciowy, akumulatorowy lub akumulatorowo- sieciowy,
 • waga, która znacząco wpływa na wygodę zabiegu,
 • żywotność lampy,
 • dodatkowe funkcje i zabezpieczenia, na przykład funkcja chłodząca.

Przy wyborze tak kosztownego urządzenia, jakim jest depilator laserowy, zaleca się sięganie wyłącznie po produkty znanych marek, które stale udoskonalają swoje kolejne modele. Nowocześniejsze technologie to nie tylko wyższa skuteczność, ale także większe bezpieczeństwo, na którym nigdy nie warto oszczędzać. Po dokładnym zapoznaniu się z opiniami na temat poszczególnych urządzeń, możliwy jest jednak wybór dobrego depilatora w niewygórowanej cenie.

Depilator laserowy – jak działa?

Depilatory laserowe to tak zwane urządzenia IPL, wyposażone w lampę, która naświetla pewien obszar skóry i sprawia, że znajdujące się na nim cebulki włosowe ulegają uszkodzeniu. Dotyczy to jednak wyłącznie tych włosków, które są akurat w fazie wzrostu, czyli standardowo mniej niż połowy z nich. Właśnie dlatego dla pożądanego efektu zabiegi trzeba powtarzać kilkakrotnie.

Domowe zabiegi depilatorem laserowym w znacznym stopniu redukują owłosienie, jednak nie gwarantują całkowitego i trwałego usunięcia wszystkich niechcianych włosków. Warto jednak zdecydować się na nie, kiedy profesjonalny zabieg laserem diodowym jest dla nas zbyt kosztowny. W takiej perspektywie, zakup produktu, jakim jest depilator IPL zwraca się już po kilku użyciach, nawet jeśli wykonana nim depilacja jest nieco mniej skuteczna i bardziej krótkotrwała.

Depilator laserowy – czy warto?

Posiadanie własnego depilatora laserowego może być bardzo kuszące dla każdej kobiety, zwłaszcza jeśli tradycyjne metody są w jej przypadku krótkotrwałe lub wiążą się z podrażnieniami czy też wrastającymi włoskami. Urządzenie tego typu ma wiele zalet, a należą do nich przede wszystkim:

 • efekt perfekcyjnie gładkiej skóry,
 • brak podrażnień oraz problemu wrastających włosków,
 • niska bolesność w porównaniu do depilatora tradycyjnego lub plastrów z woskiem,
 • długotrwały lub zupełnie trwały efekt,
 • skrócenie czasu codziennej pielęgnacji.

Dobrze dobrany depilator laserowy będzie nie tylko skuteczny, dla także bardzo komfortowy w użytkowaniu. Najnowocześniejsze modele są bowiem wyposażone w specjalistyczne czujniki, które samodzielnie badają poziom napigmentowania skóry oraz włosków, sprawiając, że korzystanie z urządzenia jest w stu procentach bezpieczne i niemal bezbolesne.

Podsumowanie

Depilatory laserowe to nowoczesne urządzenia, które pozwalają nam przeprowadzać w domu depilację niemal tak skuteczną, jak profesjonalne zabiegi, oferowane przez gabinety kosmetologiczne. Wybierając urządzenie dobrej jakości, możesz mieć pewność, że usuwanie włosków będzie w pełni bezpieczne, a odpowiednia ilość sesji pozwoli Ci osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry, wolnej od podrażnień, na wiele tygodni.

Nasz ranking depilatorów laserowych został stworzony, aby ułatwić Ci wybór sprawdzonego produktu, który najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania – zapoznaj się z nim, aby dokonać najbardziej satysfakcjonującego zakupu.

Depilator laserowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić