Strona głównaPielęgnacja i urodaDepilatoryDepilator tradycyjny - jaki wybrać?

Depilator tradycyjny – jaki wybrać?

Depilator tradycyjny – jaki depilator wybrać?

Depilator tradycyjny to urządzenie wyposażone w dyski lub pęsety, których zadaniem jest mechaniczne usunięcie włosków wraz z cebulką. Dzięki temu efekt depilacji może utrzymywać się nawet do 4 tygodni – w zależności od dokładności produktu oraz indywidualnych uwarunkowań.

Dobry depilator to pojęcie, które nie oznacza tego samego dla wszystkich użytkowników, gdyż wiele zależy przede wszystkim od rodzaju posiadanego owłosienia, tolerancji bólu oraz osobistych oczekiwań. Wybierając model idealny, warto jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim takie cechy produktu, jak:

  • ilość pęset/dysków,
  • sposób zasilania,
  • regulacja prędkości pracy,
  • systemy redukcji dyskomfortu i bólu.

Depilatory ranking:

Ranking depilatorów tradycyjnych to zestawienie najlepszych produktów pęsetowych i dyskowych. Znalazły się w nim modele depilatorów o różnym poziomie zaawansowania oraz z różnych półek cenowych. Każdy z nich ma jednak wiele zalet, które docenili ich użytkownicy.

Mamy nadzieję, że sekcja „depilatory ranking” pomoże Ci wybrać najlepszy depilator, który dostosuje się idealnie do wszystkich Twoich potrzeb i oczekiwań.

Depilator tradycyjny Philips Satinelle HP6423/00

Philips Satinelle HP6423/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips Satinelle HP6423/00 to depilator wyposażony w 21 dysków i 20 pęset, umożliwiający wybór jednej z dwóch prędkości pracy. Urządzenie usuwa włoski o długości 0,5 mm, dzięki czemu gwarantuje efekt gładkiej skóry nawet do czterech tygodni. Produkt jest zasilany sieciowo, przez co można korzystać z niego jedynie na sucho.

Satinelle HP6423/00 posiada ergonomiczny uchwyt, który usprawnia zabieg depilacji. Jest sprzedawany w zestawie z trzema akcesoriami – nasadką do przycinania, głowicą golącą oraz etui podróżnym. Urządzenie jest delikatne i dokładne jednocześnie. Wyrywa bardzo krótkie włoski bez pociągania za skórę. Dzięki możliwości odłączenia głowicy i umycia jej pod bieżącą wodą, depilator jest również łatwy w utrzymaniu w czystości.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest poręczne i łatwe w użyciu. – Opinie konsumentów sugerują, że produkt jest nieco hałaśliwy.
+ Posiada dwie praktyczne nasadki w zestawie.
+ Ma korzystną cenę.
+ Wyróżnia się kobiecym designem.

Depilator tradycyjny Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry


Sprawdź produkt w sklepie:

Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry to depilator z funkcją regulacji prędkości, wyposażony w 40 pęset z technologią MicroGrip, która wychwytuje włoski do 0,5 mm długości, gwarantując efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 4 tygodni. Produkt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu pozwala na pracę na sucho i na mokro. Stosowany w wannie lub pod prysznicem pozwala znacząco zniwelować bolesność depilacji.

Urządzenie wyposażono w funkcję pulsacyjnych wibracji, czyli masażu, który uśmierza ból związany z wyrywaniem włosków z cebulką. Dzięki ruchomej głowicy depilator dostosowuje się do konturów ciała, zapewniając największą wydajność pracy oraz najwyższy komfort. Z kolei jego wbudowana lampka Smartlight ujawnia niewidoczne gołym okiem włoski, umożliwiając przeprowadzenie dokładniejszej depilacji.

W zestawie z samym depilatorem >Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry otrzymujemy aż 6 dodatków – nasadkę do kontaktu ze skórą, nasadkę do precyzyjnej depilacji, głowicę golącą oraz nasadkę trymera.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie wykorzystuje wiele rozwiązań, które zmniejszają bolesność depilacji. – Depilator jest stosunkowo kosztowny.
+ Może być używane pod wodą.
+ Umożliwia dokładną depilację.
+ Posiada wiele praktycznych końcówek w zestawie. 

Depilator tradycyjny Philips Satinelle Advanced BRE640/00

Depilator tradycyjny Philips Satinelle Advanced BRE640/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to depilator wyposażony w 17 ceramicznych dysków, umożliwiających wyrywanie włosków na mokro i na sucho. Produkt wyróżnia ergonomiczny, zakrzywiony uchwyt, dzięki któremu przesuwanie urządzenia po skórze jest jeszcze wygodniejsze. Depilator nadaje się do stosowania na całym ciele oraz na twarzy.

Satinelle Advanced BRE640/00 jest produktem zasilanym akumulatorowo. Dzięki ceramicznej głowicy dokładnie wychwytuje wszystkie, nawet najdrobniejsze włoski. System unoszenia i zbierania włosków, a następnie wprowadzania ich do punktu, w którym zostają usunięte pozwala na zwiększenie delikatności zabiegu, bez rezygnacji z doskonałych efektów depilacji. Precyzyjność wyrywania owłosienia zwiększa również wbudowana lampka podświetlająca.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z bogatym kompletem nasadek, między innymi z głowicą przycinającą, nasadką do okolic bikini, głowicą golącą oraz nasadkami do miejsc wrażliwych. Dodatkowym udogodnieniem jest system masujący oraz nasadka, która napina skórę.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest stosunkowo dokładne. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim funkcjonalności wymiennych nasadek, które ograniczają pole robocze urządzenia.
+ Pozwala na depilację na mokro i na sucho. – Przy bardzo gęstym owłosieniu produkt może okazać się niedostatecznie dokładny.
+ Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zmniejsza dyskomfort depilacji.
+ Jest dostępne w zestawie z wieloma końcówkami wymiennymi.

Depilator tradycyjny Braun Silk-epil 5 5185 Young Beauty

Depilator tradycyjny Braun Silk-epil 5 5185 Young Beauty


Sprawdź produkt w sklepie:

Braun Silk-epil 5 5185 Young Beauty to depilator wyposażony w 40 pęset, który umożliwia pracę na dwóch różnych poziomach prędkości. Urządzenie jest wodoodporne, dzięki czemu można używać go w wannie lub pod prysznicem. Wykorzystuje także trzy nowoczesne technologie, czyli Close-Grip, SoftLift Tips i SmartLight. Model wyróżnia dołączona do zestawu rękawica chłodząca, która pozwala na znieczulenie skóry po zabiegu i złagodzenie podrażnień tuż po nim.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z rolkami masującymi oraz wygodną kosmetyczką. Posiada ruchomą głowicę, która dopasowuje się do kształtów ciała i dodatkową nasadkę zwiększającą skuteczność depilacji. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo.

Technologia Close-Grip sprawia, że depilator jest w stanie wychwycić nawet włoski o długości 0,5 mm. Z kolei dzięki końcówkom SoftLift Tips wychwytuje owłosienie rosnące płasko i nakierowuje je w stronę pęset. Dodatkowe oświetlenie sprawia, że depilacja jest wyjątkowo dokładna. System masażu o wysokiej częstotliwości w połączeniu z działaniem rękawicy chłodzącej umożliwiają znaczącą redukcję bólu i podrażnień.

Produkt może być myty pod bieżącą wodą, co wpływa pozytywnie na jego higieniczność i umożliwia wygodną konserwację.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo dokładne i pozwala na szybką depilację. – Nie posiada dodatkowych nakładek w zestawie.
+ Wykorzystuje kilka technik łagodzenia dyskomfortu i bólu związanego z depilacją.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Depilator tradycyjny Remington EP7010

Depilator tradycyjny Remington EP7010


Sprawdź produkt w sklepie:

Remington EP7010 to depilator wyposażony w 40 pęset, zasilany sieciowo. Urządzenie jest w stanie wychwycić włoski o długości 0,5 mm, dzięki czemu zapewnia efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 4 tygodni. Produkt posiada dwa tryby prędkości oraz nakładkę do depilacji, która pozwala na ustawienie optymalnego kąta nachylenia głowicy. Wbudowana lampka podświetla skórę, ukazując najdrobniejsze włoski, czym zwiększa dokładność depilacji.

Urządzenie posiada zdejmowaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą, aby utrzymać produkt w czystości. Dzięki antypoślizgowemu uchwytowi depilator jest poręczny i dobrze trzyma się w dłoni.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest proste i dostępne w przystępnej cenie. – Nie posiada żadnych dodatkowych nasadek wymiennych w zestawie.
+ Depiluje szybko i dokładnie. – Nie stosuje żadnych systemów łagodzenia bólu, dlatego sprawdzi się najlepiej u osób przyzwyczajonych do tej metody depilacji.
+ Jest niewielkie i poręczne.
+ Brak dodatkowych nasadek jest postrzegany jako atut produktu przez osoby, które poszukują najprostszych urządzeń.

Najlepszy depilator – jaki depilator tradycyjny wybrać?

Wybierając najlepszy depilator, warto w pierwszej kolejności podjąć najważniejszą decyzję, czyli określić, który model będzie dla nas lepszy – ten wyposażony w pęsety czy dyski? Depilatory pęsetowe polecane są głównie posiadaczom włosków słabszych i rzadkich, zaś depilatory dyskowe właścicielom włosków mocnych i gęstych, gdyż posiadają więcej punktów odpowiedzialnych za wychwycenie i wyrwanie włosków. Te drugie zaleca się także osobom z bardzo wrażliwą skórą, gdyż dyski są najczęściej delikatniejsze oraz wykonane z ceramiki, która nie powoduje podrażnień.

Niezależnie od tego, który typ urządzenia wybierzemy, warto zwrócić uwagę na parametry, które łączą wszystkie rodzaje depilatorów tradycyjnych. Zaliczamy do nich:

  • sposób zasilania – akumulatorowy, sieciowy lub akumulatorowo-sieciowy – dużym atutem urządzeń akumulatorowych i akumulatorowo-sieciowych będzie możliwość korzystania z nich pod wodą, która zmniejsza dyskomfort związany z depilacją. Z kolei wybierając urządzenie zasilane sieciowo, nie musimy martwić się o jego regularne ładowanie, dzięki czemu produkt jest zawsze gotowy do użycia.
  • liczba dysków/pęset – od ilości pęset oraz dysków zależy przede wszystkim szybkość depilacji oraz jej dokładność. Osobom początkującym nie poleca się jednak urządzeń z dużą ilością punktów wychwytujących owłosienie, gdyż wiąże się to ze znacznie większym bólem podczas samej depilacji.
  • regulacja prędkości – dzięki regulowaniu prędkości obrotów głowicy możliwe jest dostosowanie intensywności pracy urządzenia do swoich potrzeb lub typu depilowanego miejsca. W przypadku depilacji okolic pach i bikini konieczne może być bowiem zmniejszenie prędkości pracy depilatora.
  • technologie i systemy zwiększające skuteczność depilacji – na przykład systemy unoszące i naprowadzające włoski, ruchoma głowica dostosowująca się do konturów ciała, bądź odpowiedni kąt styku pęset czy dysków, a także wbudowana lampka, która podświetla cienkie i krótkie włoski.
  • technologie i systemy łagodzące dyskomfort oraz ból – najpopularniejsze metody łagodzenia bólu depilacji mechanicznej, jakie stosują producenci depilatorów to przede wszystkim możliwość przeprowadzania zabiegu w wannie lub pod prysznicem, nasadki masujące, nasadki naciągające skórę, nasadki lub rękawice chłodzące oraz systemy masażu i wibracji.
  • dodatkowe akcesoria – na przykład nasadka precyzyjna, nasadka do twarzy, nasadka do okolic bikini i pach, nasadka przycinająca, nasadka goląca, trymer, nasadka masująca, etui podróżne, szczoteczka do oczyszczania głowicy czy też rękawica chłodząca.

Proste depilatory tradycyjne znanych i sprawdzonych marek, które specjalizują się w projektowaniu urządzeń pielęgnacyjnych zakupimy już za około 100 – 150 zł. Jeśli jednak zależy nam na dużej ilości wymiennych nasadek oraz zastosowaniu wielu systemów łagodzących ból depilacji, musimy przygotować się na wydatek od około 250 do nawet 600 zł. Warto zatem zastanowić się, czy dodatkowe końcówki okażą się przydatnymi akcesoriami, czy jedynie zbędnym gadżetem, który niepotrzebnie podniesie cenę całego produktu.

Podsumowanie

Depilatory tradycyjne to urządzenia, które pomimo rosnącej popularności depilatorów IPL, nadal nie wychodzą z użycia. Najlepszy depilator dyskowy czy pęsetowy będzie produktem dostosowanym przede wszystkim do indywidualnych potrzeb swojego użytkownika, dlatego jego wybór warto oprzeć na podstawie typu posiadanego owłosienia oraz poziomu tolerancji bólu. Najczęściej bowiem po bardziej zaawansowane technologicznie produkty sięgają osoby początkujące. Z kolei te, które nie odczuwają już dużego dyskomfortu podczas mechanicznej depilacji, wolą modele prostsze i szybsze w działaniu.

Depilator tradycyjny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać