Strona głównaPielęgnacja i urodaDepilatoryDepilator tradycyjny - jaki wybrać?

Depilator tradycyjny – jaki wybrać?

Depilator tradycyjny – jaki depilator wybrać?

Depilator tradycyjny to urządzenie wyposażone w dyski lub pęsety, których zadaniem jest mechaniczne usunięcie włosków wraz z cebulką. Dzięki temu efekt depilacji może utrzymywać się nawet do 4 tygodni – w zależności od dokładności produktu oraz indywidualnych uwarunkowań.

Dobry depilator to pojęcie, które nie oznacza tego samego dla wszystkich użytkowników, gdyż wiele zależy przede wszystkim od rodzaju posiadanego owłosienia, tolerancji bólu oraz osobistych oczekiwań. Wybierając model idealny, warto jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim takie cechy produktu, jak:

  • ilość pęset/dysków,
  • sposób zasilania,
  • regulacja prędkości pracy,
  • systemy redukcji dyskomfortu i bólu.

Depilatory ranking:

Ranking depilatorów tradycyjnych to zestawienie najlepszych produktów pęsetowych i dyskowych. Znalazły się w nim modele depilatorów o różnym poziomie zaawansowania oraz z różnych półek cenowych. Każdy z nich ma jednak wiele zalet, które docenili ich użytkownicy.

Mamy nadzieję, że sekcja „depilatory ranking” pomoże Ci wybrać najlepszy depilator, który dostosuje się idealnie do wszystkich Twoich potrzeb i oczekiwań. Sprawdź również nasz ranking depilatorów IPL!

1. Depilator tradycyjny BRAUN Silk-epil 9 9/700 Sensosmart

BRAUN Silk-epil 9 9700 SensosmartBraun Silk-épil 9 SensoSmart to wyjątkowe urządzenie z innowacyjną technologią pomiaru siły nacisku, która wspomaga proces depilacji. Ruchoma głowica modelu dobrze dopasowuje się do konturów ciała. Dzięki technologii MicroGrip – szerokie i długie pęsety – usuwa nawet włoski o długości  do 0,5 mm. 
Z produktu można korzystać na mokro i na sucho (zasilanie akumulatorowe). Depilator sprzedawany jest w zestawie z nasadką do twarzy i nasadką do kontaktu ze skórą. Całość można spakować w dołączoną saszetkę ze sznurkiem. Urządzenie posiada podświetlenie i system masażu redukującego ból. Oferuje dwie prędkości pracy. Można myć je pod bieżącą wodą.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada praktyczną lampkę. – Ma wysoką cenę.
+ Dokładnie usuwa włoski.  
+ Można korzystać z niego w wannie czy pod prysznicem.  
+ Posiada szeroką głowicę i rolkę masującą.  

2. Depilator tradycyjny Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9561 Wet&DryBraun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry to depilator z funkcją regulacji prędkości, wyposażony w 40 pęset z technologią MicroGrip, która wychwytuje włoski do 0,5 mm długości, gwarantując efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 4 tygodni. Produkt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu pozwala na pracę na sucho i na mokro. Stosowany w wannie lub pod prysznicem pozwala znacząco zniwelować bolesność depilacji.

Urządzenie wyposażono w funkcję pulsacyjnych wibracji, czyli masażu, który uśmierza ból związany z wyrywaniem włosków z cebulką. Dzięki ruchomej głowicy depilator dostosowuje się do konturów ciała, zapewniając największą wydajność pracy oraz najwyższy komfort. Z kolei jego wbudowana lampka Smartlight ujawnia niewidoczne gołym okiem włoski, umożliwiając przeprowadzenie dokładniejszej depilacji.

W zestawie z samym depilatorem >Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry otrzymujemy aż 6 dodatków – nasadkę do kontaktu ze skórą, nasadkę do precyzyjnej depilacji, głowicę golącą oraz nasadkę trymera.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie wykorzystuje wiele rozwiązań, które zmniejszają bolesność depilacji. – Depilator jest stosunkowo kosztowny.
+ Może być używane pod wodą.  
+ Umożliwia dokładną depilację.  
+ Posiada wiele praktycznych końcówek w zestawie.  

3. Depilator tradycyjny Philips BRE710/00

 

Philips BRE71000Philips BRE710/00 to urządzenie wykonujące 70 000 ruchów na minutę. Produkt wyposażono w długie dyski, które gwarantują szybszą i dokładniejszą depilację. Model pracuje bezprzewodowo, dlatego można korzystać z niego również w wannie czy pod prysznicem.

Depilator sprzedawany jest w zestawie z nasadką do miejsc delikatnych, z nasadką do napinania skóry, z głowicą golącą i nasadką do przycinania. Sprzęt posiada antypoślizgowy uchwyt. Może pracować do 40 minut na jednym ładowaniu. Dysponuje lampką, która podświetla drobne włoski. Jego atutem jest także ergonomicznie wyprofilowana rękojeść.

Urządzenie nadaje się do depilacji każdej części ciała, w tym również twarzy i okolic bikini. Jego bateria ładuje się do pełna w około 2 godziny. Model posiada etui do przechowywania w zestawie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada praktyczną lampkę. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim głośności pracy urządzenia.
+ Jest sprzedawane w zestawie z wieloma akcesoriami.  
+ Ma ergonomiczną rękojeść.  
+ Może być używane w trakcie kąpieli.  

4. Depilator tradycyjny PHILIPS BRE225/00

PHILIPS BRE22500
 Philips BRE225/00 to niewielki depilator dyskowy, zasilany sieciowo. Urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt. Oferuje dwa ustawienia prędkości pracy. Głowicę modelu można myć pod wodą, dbając o jej higieniczność. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie ze szczoteczką do czyszczenia.
Urządzenie chwyta włoski o długości 0,5 mm. Nadaje się do depilacji nóg – brak dodatkowych nasadek w zestawie. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze i ma niewygórowaną cenę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest małe i poręczne. – Nie posiada dodatkowych nasadek w zestawie.
+ Dokładnie wyrywa włoski. – Nie może być stosowane w wodzie.
+ Ma przystępną cenę. – Nie posiada lampki ani rolek masujących.

5. Depilator tradycyjny PHILIPS Satinelle BRE721/00

 

PHILIPS Satinelle BRE72100PHILIPS Satinelle BRE721/00 6w1 to depilator dyskowy, wykonujący nawet 70 tysięcy ruchów na minutę. Urządzenie posiada też wydłużone dyski, gwarantujące dokładniejsza depilację. Model działa bezprzewodowo, dzięki czemu może być użytkowany na mokro i na sucho.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z wieloma nasadkami i gratisem w postaci rękawicy złuszczającej. Wymienne nasadki służą między innymi do depilacji miejsc intymnych czy obszarów wrażliwych na ból. Sprzęt wyposażono w wytrzymałe i precyzyjne dyski ceramiczne. Jego atutem jest też praktyczna lampka podświetlająca cienkie włoski.

Urządzenie ma ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu dobrze leży w dłoni także w czasie depilacji na mokro. Wśród akcesoriów dołączonych do depilatora użytkownik znajduje również głowicę golącą i nasadkę do przycinania włosków. Ciekawym dodatkiem okazuje się też nasadka do napinania skóry, zmniejszająca dyskomfort w trakcie depilacji. Urządzenie działa bezprzewodowo do 40 minut, a do pełna ładuje się w około 60 minut.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo precyzyjne. – Nie ma regulacji prędkości pracy.
+ Może pracować na sucho i na mokro. – Ma nieco wysoką cenę. 
+ Posiada lampkę podświetlającą włoski.  
+ Ma wiele nakładek wymiennych w zestawie.  

Najlepszy depilator – jaki depilator tradycyjny wybrać?

Wybierając najlepszy depilator, warto w pierwszej kolejności podjąć najważniejszą decyzję, czyli określić, który model będzie dla nas lepszy – ten wyposażony w pęsety czy dyski? Depilatory pęsetowe polecane są głównie posiadaczom włosków słabszych i rzadkich, zaś depilatory dyskowe właścicielom włosków mocnych i gęstych, gdyż posiadają więcej punktów odpowiedzialnych za wychwycenie i wyrwanie włosków. Te drugie zaleca się także osobom z bardzo wrażliwą skórą, gdyż dyski są najczęściej delikatniejsze oraz wykonane z ceramiki, która nie powoduje podrażnień.

Niezależnie od tego, który typ urządzenia wybierzemy, warto zwrócić uwagę na parametry, które łączą wszystkie rodzaje depilatorów tradycyjnych. Zaliczamy do nich:

  • sposób zasilania – akumulatorowy, sieciowy lub akumulatorowo-sieciowy – dużym atutem urządzeń akumulatorowych i akumulatorowo-sieciowych będzie możliwość korzystania z nich pod wodą, która zmniejsza dyskomfort związany z depilacją. Z kolei wybierając urządzenie zasilane sieciowo, nie musimy martwić się o jego regularne ładowanie, dzięki czemu produkt jest zawsze gotowy do użycia.
  • liczba dysków/pęset – od ilości pęset oraz dysków zależy przede wszystkim szybkość depilacji oraz jej dokładność. Osobom początkującym nie poleca się jednak urządzeń z dużą ilością punktów wychwytujących owłosienie, gdyż wiąże się to ze znacznie większym bólem podczas samej depilacji.
  • regulacja prędkości – dzięki regulowaniu prędkości obrotów głowicy możliwe jest dostosowanie intensywności pracy urządzenia do swoich potrzeb lub typu depilowanego miejsca. W przypadku depilacji okolic pach i bikini konieczne może być bowiem zmniejszenie prędkości pracy depilatora.
  • technologie i systemy zwiększające skuteczność depilacji – na przykład systemy unoszące i naprowadzające włoski, ruchoma głowica dostosowująca się do konturów ciała, bądź odpowiedni kąt styku pęset czy dysków, a także wbudowana lampka, która podświetla cienkie i krótkie włoski.
  • technologie i systemy łagodzące dyskomfort oraz ból – najpopularniejsze metody łagodzenia bólu depilacji mechanicznej, jakie stosują producenci depilatorów to przede wszystkim możliwość przeprowadzania zabiegu w wannie lub pod prysznicem, nasadki masujące, nasadki naciągające skórę, nasadki lub rękawice chłodzące oraz systemy masażu i wibracji.
  • dodatkowe akcesoria – na przykład nasadka precyzyjna, nasadka do twarzy, nasadka do okolic bikini i pach, nasadka przycinająca, nasadka goląca, trymer, nasadka masująca, etui podróżne, szczoteczka do oczyszczania głowicy czy też rękawica chłodząca.

Proste depilatory tradycyjne znanych i sprawdzonych marek, które specjalizują się w projektowaniu urządzeń pielęgnacyjnych zakupimy już za około 100 – 150 zł. Jeśli jednak zależy nam na dużej ilości wymiennych nasadek oraz zastosowaniu wielu systemów łagodzących ból depilacji, musimy przygotować się na wydatek od około 250 do nawet 600 zł. Warto zatem zastanowić się, czy dodatkowe końcówki okażą się przydatnymi akcesoriami, czy jedynie zbędnym gadżetem, który niepotrzebnie podniesie cenę całego produktu.

Podsumowanie

Depilatory tradycyjne to urządzenia, które pomimo rosnącej popularności depilatorów IPL, nadal nie wychodzą z użycia. Najlepszy depilator dyskowy czy pęsetowy będzie produktem dostosowanym przede wszystkim do indywidualnych potrzeb swojego użytkownika, dlatego jego wybór warto oprzeć na podstawie typu posiadanego owłosienia oraz poziomu tolerancji bólu. Najczęściej bowiem po bardziej zaawansowane technologicznie produkty sięgają osoby początkujące. Z kolei te, które nie odczuwają już dużego dyskomfortu podczas mechanicznej depilacji, wolą modele prostsze i szybsze w działaniu.

Depilator tradycyjny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd