Strona głównaPielęgnacja i urodaLokówkiWybieramy najlepszą lokówko suszarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą lokówko suszarkę – ranking 2024 [TOP6]

Lokówko szuszarka – jaka być powinna?

Lokówko suszarka to urządzenie łączące w sobie funkcjonalność dwóch popularnych produktów do stylizowania włosów. Pozwalają szybko wysuszyć i wygładzić fryzurę, jak przy użyciu suszarki oraz szczotki do włosów, a także nadać kosmykom delikatnego podkręcenia lub wymodelować je w łagodne fale.

Na rynku dostępne są suszarko lokówki obrotowe, czyli automatycznie nawijające pasma oraz suszarko lokówki manualne, które musimy obracać samodzielnie. W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, ponieważ niezwykle istotne mogą okazać się takie parametry, jak:

 • obrotowy przewód zasilający,
 • waga urządzenia,
 • poręczność uchwytu,
 • regulacja temperatury i mocy nawiewu,
 • rozmieszczenie przycisków funkcyjnych,
 • opcja wysuwania i ukrywania ząbków szczotki.

W przypadku lokówko suszarki obrotowej bardzo istotna będzie także regulacja prędkości obrotów, dzięki której zachowamy większą kontrolę nad przebiegiem całej stylizacji.

Lokówko suszarka ranking:

Ranking lokówko suszarek to zestawienie produktów manualnych i automatycznych najlepszych producentów, stworzone w oparciu o ich parametry, funkcjonalność i rzeczywiste opinie użytkowników. Znajdziesz w nim wszystkie informacje, które pomogą Ci w wyborze idealnego urządzenia, spełniającego wszystkie Twoje potrzeby na najwyższym poziomie. W oparciu o nasz ranking z łatwością porównasz możliwości najczęściej wybieranych lokówko suszarek, dzięki czemu dokonasz świadomego i dobrze przemyślanego wyboru, który zapewni Twoim włosom perfekcyjny wygląd każdego dnia.

Sprawdź także:

1. Suszarko lokówka BABYLISS AS200E

lokówko suszarka BABYLISS AS200ESuszarko lokówka Babyliss AS200E to urządzenie 4 w jednym, które zastępuje suszarkę, lokówkę, a nawet prostownicę. W zestawie otrzymujemy dużą obrotową szczotkę, mniejszą szczotkę stałą, koncentrator precyzyjnego suszenia oraz nasadkę prostującą.

Końcówka produktu obraca się w obu kierunkach, ułatwiając stylizację i wzbogacając jej efekty, a funkcja jonizacji dba o zachowania zdrowego wyglądu włosów oraz ich pięknego połysku. Ceramiczna powłoka dodatkowo chroni pasma przed przesuszeniem oraz przegrzaniem. Lokówko suszarka od Babyliss ma również obrotowy kabel i opcję zimnego nawiewu, a jej wysoka moc zapewnia bardzo szybkie rezultaty suszenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko i skutecznie suszy oraz modeluje włosy. – Niektóre opinie wskazują, że dodatkowe końcówki urządzenia są mało funkcjonalne.
+ Nie szarpie kosmyków i dba o ich kondycję. – Zdaniem niektórych użytkowniczek jej praca jest zbyt głośna.
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze.  
+ Ma korzystną cenę.  

2. Lokówko suszarka BABYLISS AS952E

BABYLISS AS952EBABYLISS Big Hair Dual Hot Air to urządzenie o mocy 650 W, wyposażone w dwie wymienne szczotki o różnych rozmiarach. Produkt oferuje funkcję obrotu w dwóch kierunkach. Jego końcówki posiadają ceramiczną powłokę, która zapewnia kosmykom ochronę, a także miękkie włosie, które delikatnie przytrzymuje i wygładza pasma podczas stylizowania fryzury.
Model dysponuje funkcją jonizacji, co eliminuje problem elektryzowania się włosów i zwiększa ich połysk. Urządzenie posiada dwa ustawienia temperatury i dwie prędkości obrotów, a także blokowany przycisk uruchamiający chłodny nawiew, który utrwala fryzurę. Dzięki wykorzystaniu technologii specjalnych otworów wentylacyjnych lokówko suszarka nie tworzy hotspotów, równomiernie rozprowadzając gorące powietrze.
Produkt nie posiada funkcji szybkiego nagrzewania ani automatycznego wyłączenia. Ma natomiast obrotowy przewód i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest łatwy w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą niepraktycznego sposobu wymiany szczotek.
+ Posiada funkcję jonizacji.  
+ Nie niszczy włosów.  
+ Pozwala na tworzenie mniejszych i większych fal.  

3. Lokówko suszarka Dyson Airwrap Complete Long

Dyson Airwrap Complete LongDyson Airwrap Complete Long dysponuje mocą 1300W. Pozwala modelować, kręcić, wygładzać i suszyć włosy. Sprzęt jest wyposażony w szereg wymiennych końcówek do różnych stylizacji. Kręci loki w obu kierunkach, automatycznie nawijając je na wałek.

Produkt suszy włosy skoncentrowanym strumieniem powietrza, jednocześnie je wygładzając i eliminując efekt puszących się kosmyków. Urządzenie zaprojektowano z myślą o włosach długich do ramion i dłuższych, co wiąże się też z innym wyglądem końcówek.

Sprzęt wykorzystuje niższą temperaturę, aby nie niszczyć włosów, dlatego nie należy korzystać z niego przy włosach całkowicie mokrych – powinny być podsuszone. Urządzenie oferuje trzy prędkości strumienia powietrza, trzy ustawienia temperatury, zimny nawiew oraz funkcję inteligentnej kontroli temperatury pracy.

Produkt wyróżnia się tym, że wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne znane jako efekt Coandy, generowany przez silnik cyfrowy Dyson V9. Oznacza to, że sprzęt stylizuje włosy powietrzem, a nie wysoką temperaturą. Jego silnik pracuje z prędkością do 110 000 obrotów na minutę, generując przy tym ciśnienie 3,2 kPa.

Urządzenie kontroluje temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, aby nie przekraczać 150 stopni Celsjusza podczas stylizacji. W zestawie z suszarko-lokówką użytkownik otrzymuje: końcówkę do wstępnego suszenia, końcówkę do loków i fal, końcówkę do wygładzania włosów gęstych, szczotkę do modelowania włosów cienkich, okrągłą szczotkę nadającą objętość i etui do przechowywania.

Model korzysta z funkcji jonizacji. Ma też praktyczny obrotowy przewód.

Zalety: Wady:
+ Pielęgnuje włosy. – Ma bardzo wysoką cenę
+ Pracuje stosunkowo cicho. – Według niektórych opinii wykonane nią loki są utrzymują się bardzo krótko.
+ Jest lekka i wygodna w użytkowaniu.  
+ Daje atrakcyjne efekty stylizacji.  

4. PHILIPS Seria 3000 BHA305/00

PHILIPS Seria 3000 BHA305/00Philips BHA305/00 to suszarko-lokówka z 3 nasadkami. Urządzenie dysponuje funkcją jonizacji, dzięki czemu eliminuje puszenie się włosów. Sprzęt szybko się nagrzewa – ma moc 800 W. Posiada też ceramiczne szczotki z keratyną, która wygładza kosmyki.

Produkt chroni włosy przed przegrzaniem. Jest wyposażony w termoszczotkę o średnicy 38 mm do dużych loków i fal. Posiada także szczotkę z wysuwanymi ząbkami o średnicy 30 mm oraz koncentrator do modelowania precyzyjnego.

Sprzęt dysponuje regulacją temperatury na 3 poziomach do wyboru. Ma również dwie prędkości pracy i chłodny nawiew. Jego atutem są takie detale jak uchwyt do powieszenia czy obrotowy przewód.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii jej „chłodny” nawiew jest dosyć ciepły.
+ Posiada funkcję jonizacji.  
+ Ma przydatne końcówki w zestawie.  

5. BaByliss Midnight Luxe 800 AS84PE 

BaByliss Midnight Luxe 800 AS84PESuszarko-lokówka BaByliss Midnight Luxe ma dwie wymienne szczotki do wygładzania i zwiększania objętości fryzury. Sprzęt dysponuje mocą 800 W. Posiada wytrzymałą powłokę tytanowo-ceramiczną. Oferuje dwa ustawienia temperatury pracy do wyboru.

Urządzenie zostało wyposażone w długi 2-metrowy przewód zasilający. Posiada też funkcję chłodnego nawiewu. W zestawie z produktem użytkownik otrzymuje okrągłą szczotkę o średnicy 3,8 cm oraz szczotkę wygładzającą.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dobrze leży w dłoni. – Ma tylko dwa ustawienia temperatury pracy.
+ Efektownie podkręca włosy.  
+ Posiada dwie końcówki w zestawie.  

6. Lokówko suszarka Revlon RVDR5222

Lokówko suszarka Revlon RVDR5222Lokówko suszarka Revlon RVDR5222 to urządzenie o mocy 800 W, wyposażone w 3-poziomową regulację temperatury oraz funkcję jonizacji. Wybrany model dysponuje obrotową szczotką, a także nawiewem zimnego powietrza, który utrwala fryzurę.

Atutem lokówko suszarki od Revlon jest powłoka ceramiczna, dbająca o kondycję włosów. Produkt nie posiada jednak zabezpieczenia w postaci funkcji automatycznego wyłączania.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dużą moc, dzięki czemu szybko suszy i układa włosy. – Urządzenie może być zbyt mocne dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów.
+ Jest stosunkowo lekki i poręczny, a tym samym wygodny w użyciu. – Nie posiada żadnych dodatkowych końcówek.
+ Ma ładny design.

Lokówko suszarka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając lokówko suszarkę, niezależnie od tego, czy jej końcówka obraca się automatycznie, czy manualnie powinnaś zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów, które dotyczą zarówno jednego, jak i drugiego typu produktu. Należą do nich:

 • moc – która odpowiada za szybkość nagrzewania urządzenia oraz efektywność suszenia, najczęściej jest to około 1000 W,
 • rodzaj powłoki wałka – która ma wpływ na ochronę włosów przed przegrzaniem, najlepiej jeśli jest to powłoka ceramiczna lub turmalinowa,
 • regulacja temperatury i mocy nawiewu – która pozwala dopasować parametry urządzenia do typu włosów, a także przyspieszać i modyfikować efekty stylizacji,
 • regulacja prędkości obrotów – istotna w przypadku lokówko suszarki obrotowej,
 • wielkość wałka/szczotki – która ma wpływ na komfort i efektywność układania włosów długich i grubych oraz cienkich i krótkich,
 • wymienne końcówki – dzięki którym urządzenie może uzyskać dodatkowe funkcje, na przykład zastąpić prostownicę,
 • funkcja jonizacji – która kondycjonuje włosy podczas modelowania,
 • funkcja zimnego nawiewu – który pozwala wysuszyć włosy bez przegrzewania i utrwalić ułożoną fryzurę.
 • obrotowy kabel – ułatwiający stylizację,
 • waga i poręczność uchwytu – które mają wpływ na komfort układania fryzury,
 • głośność pracy.

Wszystkie te parametry powinnaś dobierać tak, aby Twoje codzienne układanie fryzury było możliwie jak najkrótsze i jak najwygodniejsze. Wybierając urządzenie wyposażone w wiele wymiennych nasadek, zadbasz również o dużą różnorodność efektów modelowania, jakie uda Ci się uzyskać.

Lokówko suszarka obrotowa – czy warto?

Lokówko suszarka obrotowa to produkt bardzo często polecany przez stylistów. Pozwala bowiem w łatwy sposób jednocześnie wysuszyć i ułożyć włosy, bez korzystania z żadnych dodatkowych akcesoriów i urządzeń. Do jego zalet należy zatem bez wątpienia wygoda i szybkość modelowania. Nie potrzebujemy bowiem osobnej szczotki, suszarki, lokówki ani prostownicy, aby efektownie wygładzić pasma i nadać im delikatnego skrętu.

Warto jednak mieć na uwadze, że końcówki lokówko suszarek wyposażone to najczęściej wałki, które nie pozwalają zazwyczaj uzyskać efektu drobnych, wyrazistych i gęstych loków – tutaj lokówka pozostanie urządzeniem niezastąpionym. Pozostałe efekty zależą przede wszystkim od dostępnych w zestawie z produktem końcówek zamiennych oraz naszych umiejętności.

Ponieważ suszarko lokówka obrotowa automatycznie nawija pasma włosów, może bardzo ułatwić i przyspieszyć ich codzienne modelowanie, jednak nie dla każdego cecha ta będzie atutem. Wiele osób woli bowiem zachować pełną kontrolę nad zawijaniem kosmyków na wałek, dlatego w tym przypadku znacznie lepszym wyborem będzie lokówko suszarka manualna.

Podsumowanie

Suszarko lokówka obrotowa lub manualna to urządzenie, które zastąpi w Twoim domu nawet kilka podstawowych urządzeń do stylizowania włosów, jeśli tylko dobierzesz ją odpowiednio do swoich potrzeb. Warto postawić na ten produkt zwłaszcza wtedy, kiedy pragniesz zadbać o dobrą kondycję swojej fryzury, a także efekt, który będzie prezentował się naturalnie i utrzyma się na dłużej.

Mamy nadzieję, że nasz ranking okaże się pomocny w wyborze idealnego urządzenia, które sprosta wszystkim Twoim wymaganiom.

Lokówko suszarka opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
1 KOMENTARZ
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rosa
rosa
1 rok temu

ta loko-suszarka Babyliss z zestawienia jest świetna, jak ktoś ma ochotę przetestować to jest teraz akcja ambasadorska mybabyliss.pl można spróbować jak działają niektóre urządzenia, warunki uczestnictwa są proste

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd