Strona głównaPielęgnacja i urodaLokówkiLokówko suszarka - ranking 2023

Lokówko suszarka – ranking 2023

Lokówko szuszarka – jaka być powinna?

Lokówko suszarka to urządzenie łączące w sobie funkcjonalność dwóch popularnych produktów do stylizowania włosów. Pozwalają szybko wysuszyć i wygładzić fryzurę, jak przy użyciu suszarki oraz szczotki do włosów, a także nadać kosmykom delikatnego podkręcenia lub wymodelować je w łagodne fale.

Na rynku dostępne są suszarko lokówki obrotowe, czyli automatycznie nawijające pasma oraz suszarko lokówki manualne, które musimy obracać samodzielnie. W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, ponieważ niezwykle istotne mogą okazać się takie parametry, jak:

 • obrotowy przewód zasilający,
 • waga urządzenia,
 • poręczność uchwytu,
 • regulacja temperatury i mocy nawiewu,
 • rozmieszczenie przycisków funkcyjnych,
 • opcja wysuwania i ukrywania ząbków szczotki.

W przypadku lokówko suszarki obrotowej bardzo istotna będzie także regulacja prędkości obrotów, dzięki której zachowamy większą kontrolę nad przebiegiem całej stylizacji.

Lokówko suszarka ranking:

Ranking lokówko suszarek to zestawienie produktów manualnych i automatycznych najlepszych producentów, stworzone w oparciu o ich parametry, funkcjonalność i rzeczywiste opinie użytkowników. Znajdziesz w nim wszystkie informacje, które pomogą Ci w wyborze idealnego urządzenia, spełniającego wszystkie Twoje potrzeby na najwyższym poziomie. W oparciu o nasz ranking z łatwością porównasz możliwości najczęściej wybieranych lokówko suszarek, dzięki czemu dokonasz świadomego i dobrze przemyślanego wyboru, który zapewni Twoim włosom perfekcyjny wygląd każdego dnia.

1. Lokówko suszarka BABYLISS AS952E

BABYLISS AS952EBABYLISS Big Hair Dual Hot Air to urządzenie o mocy 650 W, wyposażone w dwie wymienne szczotki o różnych rozmiarach. Produkt oferuje funkcję obrotu w dwóch kierunkach. Jego końcówki posiadają ceramiczną powłokę, która zapewnia kosmykom ochronę, a także miękkie włosie, które delikatnie przytrzymuje i wygładza pasma podczas stylizowania fryzury.
Model dysponuje funkcją jonizacji, co eliminuje problem elektryzowania się włosów i zwiększa ich połysk. Urządzenie posiada dwa ustawienia temperatury i dwie prędkości obrotów, a także blokowany przycisk uruchamiający chłodny nawiew, który utrwala fryzurę. Dzięki wykorzystaniu technologii specjalnych otworów wentylacyjnych lokówko suszarka nie tworzy hotspotów, równomiernie rozprowadzając gorące powietrze.
Produkt nie posiada funkcji szybkiego nagrzewania ani automatycznego wyłączenia. Ma natomiast obrotowy przewód i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest łatwy w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą niepraktycznego sposobu wymiany szczotek.
+ Posiada funkcję jonizacji.  
+ Nie niszczy włosów.  
+ Pozwala na tworzenie mniejszych i większych fal.  

 

2. Suszarko lokówka BABYLISS AS200E

lokówko suszarka BABYLISS AS200ESuszarko lokówka Babyliss AS200E to urządzenie 4 w jednym, które zastępuje suszarkę, lokówkę, a nawet prostownicę. W zestawie otrzymujemy dużą obrotową szczotkę, mniejszą szczotkę stałą, koncentrator precyzyjnego suszenia oraz nasadkę prostującą.

Końcówka produktu obraca się w obu kierunkach, ułatwiając stylizację i wzbogacając jej efekty, a funkcja jonizacji dba o zachowania zdrowego wyglądu włosów oraz ich pięknego połysku. Ceramiczna powłoka dodatkowo chroni pasma przed przesuszeniem oraz przegrzaniem. Lokówko suszarka od Babyliss ma również obrotowy kabel i opcję zimnego nawiewu, a jej wysoka moc zapewnia bardzo szybkie rezultaty suszenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko i skutecznie suszy oraz modeluje włosy. – Niektóre opinie wskazują, że dodatkowe końcówki urządzenia są mało funkcjonalne.
+ Nie szarpie kosmyków i dba o ich kondycję. – Zdaniem niektórych użytkowniczek jej praca jest zbyt głośna.
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze.  
+ Ma korzystną cenę.  

 

3. Suszarko lokówka ROWENTA CF9530F0

lokówko suszarka ROWENTA CF9530F0Suszarko lokówka Rowenta CF9530F0 wyposażona jest w dwie wymienne końcówki – większą do włosów grubych i długich, a także cieńszą do włosów krótszych oraz grzywek. Urządzenie zapewnia podwójną pielęgnację jonową, która eliminuje problem elektryzowania i puszenia fryzury, ułatwiając jej układanie. Ceramiczna powłoka z olejkiem arganowym dodatkowo dba o zdrowie pasm, chroniąc je przed przesuszeniem.

Końcówka suszarko lokówki obraca się automatycznie w obu kierunkach, ułatwiając samodzielną stylizację. Produkt wyróżnia także wygodna dwustopniowa regulacja temperatury i prędkości, dzięki której dopasujemy parametry urządzenia do typu włosów oraz oczekiwanych efektów stylizacji. Atutem może okazać się także opcja chłodnego nawiewu, pozwalająca na wysuszenie kosmyków bez jakichkolwiek uszkodzeń ich struktury.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa i efektownie suszy włosy. – Urządzenie bardzo głośno pracuje na wysokich obrotach.
+ Posiada regulację prędkości i temperatury. – Opinie niektórych użytkowniczek sugerują, że obie nasadki są zbyt duże dla cienkich włosów.
+ Jest wyposażone w osłonki na nasadki, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.  

 

4. Suszarko lokówka REMINGTON AS 7051

Suszarko lokówka REMINGTON AS 7051Lokówko suszarka Remington AS7051 to urządzenie 4 w jednym wyposażone w wymienne końcówki o różnym przeznaczeniu. Duża szczotka termiczna nadaje fryzurze objętości, mniejsza z mieszanym włosiem układa je w mocniejsze loki, a średnia z chowanym włosiem będzie doskonała do tworzenia fal i loków. Ostatnim wymiennym elementem jest koncentrator nawiewu, służący wyłącznie do suszenia pasm, doskonały w połączeniu z zimnym nawiewem, który można wybrać w opcjach produktu.

Końcówka suszarko lokówki chroni włosy poczwórnie, poprzez antystatyczną, ceramiczną powłokę o idealnie gładkiej powierzchni z dodatkiem turmalinu, który naturalnie jonizuje kosmyki. Duża moc zapewnia szybkie efekty suszenia i stylizacji, a dwustopniowa regulacja temperatury i siły nawiewu pozwalają dopasować parametry urządzenia do rodzaju włosów i oczekiwanych efektów modelowania

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa i dobrze suszy włosy. – Nie posiada funkcji automatycznego obracania.
+ Posiada kilka funkcjonalnych końcówek oraz termoizolacyjne etui. – Niektóre opinie świadczą o tym, że uchwyt urządzenia jest niepraktyczny.
+ Ma regulację temperatury i nawiewu.  

 

5. Lokówko suszarka Revlon RVDR5222

Lokówko suszarka Revlon RVDR5222Lokówko suszarka Revlon RVDR5222 to urządzenie o mocy 800 W, wyposażone w 3-poziomową regulację temperatury oraz funkcję jonizacji. Wybrany model dysponuje obrotową szczotką, a także nawiewem zimnego powietrza, który utrwala fryzurę.

Atutem lokówko suszarki od Revlon jest powłoka ceramiczna, dbająca o kondycję włosów. Produkt nie posiada jednak zabezpieczenia w postaci funkcji automatycznego wyłączania.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dużą moc, dzięki czemu szybko suszy i układa włosy. – Urządzenie może być zbyt mocne dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów.
+ Jest stosunkowo lekki i poręczny, a tym samym wygodny w użyciu. – Nie posiada żadnych dodatkowych końcówek.
+ Ma ładny design.

Lokówko suszarka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając lokówko suszarkę, niezależnie od tego, czy jej końcówka obraca się automatycznie, czy manualnie powinnaś zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów, które dotyczą zarówno jednego, jak i drugiego typu produktu. Należą do nich:

 • moc – która odpowiada za szybkość nagrzewania urządzenia oraz efektywność suszenia, najczęściej jest to około 1000 W,
 • rodzaj powłoki wałka – która ma wpływ na ochronę włosów przed przegrzaniem, najlepiej jeśli jest to powłoka ceramiczna lub turmalinowa,
 • regulacja temperatury i mocy nawiewu – która pozwala dopasować parametry urządzenia do typu włosów, a także przyspieszać i modyfikować efekty stylizacji,
 • regulacja prędkości obrotów – istotna w przypadku lokówko suszarki obrotowej,
 • wielkość wałka/szczotki – która ma wpływ na komfort i efektywność układania włosów długich i grubych oraz cienkich i krótkich,
 • wymienne końcówki – dzięki którym urządzenie może uzyskać dodatkowe funkcje, na przykład zastąpić prostownicę,
 • funkcja jonizacji – która kondycjonuje włosy podczas modelowania,
 • funkcja zimnego nawiewu – który pozwala wysuszyć włosy bez przegrzewania i utrwalić ułożoną fryzurę.
 • obrotowy kabel – ułatwiający stylizację,
 • waga i poręczność uchwytu – które mają wpływ na komfort układania fryzury,
 • głośność pracy.

Wszystkie te parametry powinnaś dobierać tak, aby Twoje codzienne układanie fryzury było możliwie jak najkrótsze i jak najwygodniejsze. Wybierając urządzenie wyposażone w wiele wymiennych nasadek, zadbasz również o dużą różnorodność efektów modelowania, jakie uda Ci się uzyskać.

Lokówko suszarka obrotowa – czy warto?

Lokówko suszarka obrotowa to produkt bardzo często polecany przez stylistów. Pozwala bowiem w łatwy sposób jednocześnie wysuszyć i ułożyć włosy, bez korzystania z żadnych dodatkowych akcesoriów i urządzeń. Do jego zalet należy zatem bez wątpienia wygoda i szybkość modelowania. Nie potrzebujemy bowiem osobnej szczotki, suszarki, lokówki ani prostownicy, aby efektownie wygładzić pasma i nadać im delikatnego skrętu.

Warto jednak mieć na uwadze, że końcówki lokówko suszarek wyposażone to najczęściej wałki, które nie pozwalają zazwyczaj uzyskać efektu drobnych, wyrazistych i gęstych loków – tutaj lokówka pozostanie urządzeniem niezastąpionym. Pozostałe efekty zależą przede wszystkim od dostępnych w zestawie z produktem końcówek zamiennych oraz naszych umiejętności.

Ponieważ suszarko lokówka obrotowa automatycznie nawija pasma włosów, może bardzo ułatwić i przyspieszyć ich codzienne modelowanie, jednak nie dla każdego cecha ta będzie atutem. Wiele osób woli bowiem zachować pełną kontrolę nad zawijaniem kosmyków na wałek, dlatego w tym przypadku znacznie lepszym wyborem będzie lokówko suszarka manualna.

Podsumowanie

Suszarko lokówka obrotowa lub manualna to urządzenie, które zastąpi w Twoim domu nawet kilka podstawowych urządzeń do stylizowania włosów, jeśli tylko dobierzesz ją odpowiednio do swoich potrzeb. Warto postawić na ten produkt zwłaszcza wtedy, kiedy pragniesz zadbać o dobrą kondycję swojej fryzury, a także efekt, który będzie prezentował się naturalnie i utrzyma się na dłużej.

Mamy nadzieję, że nasz ranking okaże się pomocny w wyborze idealnego urządzenia, które sprosta wszystkim Twoim wymaganiom.

Lokówko suszarka opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

 1. ta loko-suszarka Babyliss z zestawienia jest świetna, jak ktoś ma ochotę przetestować to jest teraz akcja ambasadorska mybabyliss.pl można spróbować jak działają niektóre urządzenia, warunki uczestnictwa są proste

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić