Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Szczotka prostująca - ranking 2020

Szczotka prostująca – ranking 2020

Szczotka prostująca – jaką wybrać?

Szczotka prostująca to urządzenie, które umożliwia niezwykle łatwe i wygodne wygładzanie niesfornych włosów. Używamy jej niemal zupełnie tak samo, jak tradycyjnej szczotki z włosiem, a wbudowane w jej głowicę elementy grzewcze oraz zęby grzebieni jednocześnie rozczesują i prostują fryzurę od nasady aż po końce.

Przy wyborze najlepszej szczotki do prostowania włosów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • moc urządzenia,
 • możliwość regulacji temperatury,
 • rodzaj powłoki na elementach grzewczych.

Decydując się na szczotkę prostującą, należy mieć na uwadze, że uzyskany z jej pomocą efekt prostowania może nie być tak wyrazisty, jak w przypadku użycia tradycyjnej prostownicy. W przeciwieństwie do niej urządzenia tego typu nie wywierają nacisku na włosy, a co za tym idzie pozwalają zachować większą objętość oraz zdrowszy wygląd fryzury.

Szczotka prostująca ranking:

Ranking szczotek prostujących włosy to zestawienie najpopularniejszych produktów, cieszących się bardzo dobrymi opiniami wśród swoich użytkowniczek. Znalazły się w nim zarówno modele budżetowe, jak i nieco droższe urządzenia renomowanych marek, specjalizujących się w produkcji urządzeń pielęgnacyjnych.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą Ci w wyborze szczotki prostującej, która najlepiej sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Szczotka prostująca Remington CB7400

Szczotka prostująca Remington CB7400


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczotka prostująca Remington CB7400 to urządzenie przeznaczone do stylizowania każdego rodzaju włosów. Jej włosie pokryto powłoką ceramiczną, która chroni włos przed nadmiernym zniszczeniem i zapewnia lepszy poślizg podczas przeczesywania.

Produkt nagrzewa się w 30 sekund i umożliwia wybór jednego z trzech wariantów temperatury 150, 190 i 230 stopni Celsjusza. Szczotkę wzbogacono o antystatyczną technologię, zapobiegającą skręcaniu się włosów, a także w funkcję automatycznego wyłączania.

Elementy głowicy mające bezpośredni kontakt ze skórą użytkownika nie ulegają nagrzewaniu. W komplecie z produktem otrzymujemy dodatkowo funkcjonalne etui ochronne.

Zalety:Wady:
+ Szczotka szybko się rozgrzewa. – Może przesuszać włosy.
+ Posiada regulację temperatury.
+ Jest łatwa w użyciu.
+ Ma atrakcyjną cenę. 

Szczotka do prostowania PHILIPS BHH880/00

PHILIPS BHH880/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczotka do prostowania włosów PHILIPS BHH880/00 to urządzenie wyposażone w system podwójnych ząbków – długich nienagrzewających się oraz krótkich nagrzewających. Dzięki takiemu połączeniu produkt pozwala w bezpieczny sposób rozczesywać i prostować włosy jednocześnie, skracając czas codziennej stylizacji.

Szczotka prostująca posiada dwustopniową regulację temperatury w wariantach 170 oraz 200 stopni Celsjusza. Nagrzewa się w 50 sekund, a o jej gotowości do pracy informuje wbudowany wskaźnik LED.

Elementy grzewcze produktu pokryto powłoką ceramiczno-turmalinową, co zapewnia maksymalnie gładki poślizg i ochronę włosów przed przesuszaniem. Dzięki jonizacji szczotka dba również o zapobieganie puszczeniu się kosmyków.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie dosyć szybko się nagrzewa . – Niektóre opinie określają produkt jako stosunkowo ciężki.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Nie posiada termoizolacyjnego etui.
+ Pozwala na bezpieczne i skuteczne wygładzanie włosów.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. 

Szczotka prostująca Babyliss HSB100E

Szczotka prostująca Babyliss HSB100E


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczotka prostująca Babyliss HSB100E to urządzenie, które czesze i prostuje włosy w trzech wymiarach. Główka produktu posiada 34 sztywne ząbki czeszące, znajdujące się przy brzegach oraz 50 wewnętrznych elementów grzebienia z miękkiego krzemu, których zadaniem jest zbliżenie włosów do płytek grzewczych. Ostatnia część systemu to 42 ceramiczne elementy równomiernie rozprowadzające na włosach wygenerowane ciepło.

Produkt posiada trzy poziomy regulacji temperatury – 180, 190 oraz 200 stopni Celsjusza. Jest również wyposażony we wskaźnik gotowości do pracy oraz podwójny system jonizacji, który wygładza włosy i zapobiega elektryzowaniu.

W komplecie z urządzeniem otrzymujemy nienagrzewającą się matę, przeznaczoną do bezpiecznego odkładania gorącej szczotki prostującej.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Niektóre opinie sugerują, że dokładne wyprostowanie szczotką gęstych włosów zajmuje sporo czasu.
+ Jest wygodna w użyciu.
+ Ma przystępną cenę.
+ Posiada regulację temperatury. 

Szczotka prostująca Camry Cr 2313

Camry Cr 2313


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczotka do prostowania włosów Camry Cr 2313 to urządzenie umożliwiające jednoczesne czesanie i prostowanie wszystkich rodzajów włosów. Jest wyposażona w regulację temperatury w zakresie 80 – 230 stopni Celsjusza, a także w funkcję jonizacji, która domyka łuski włosów, wygładza je i zapobiega ich elektryzowaniu.

Produkt posiada nienagrzewające się, masujące skórę głowy zakończenia grzebieni, a jego moduł grzewczy pokryto powłoką ceramiczną, która dba o dobrą kondycję włosów. Szczotka do prostowania wyłącza się automatycznie po godzinie nieużywania. Jest również wyposażona w czytelny wyświetlacz LCD, który informuje o poziomie nagrzania urządzenia.

Zalety:Wady:
+ Szczotka ma bardzo niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim nieprzemyślanego rozmieszczenia przycisków funkcyjnych.
+ Szybko się nagrzewa.
+ Posiada regulację temperatury.
+ Jest lekka i wygodna w obsłudze.

Szczotka prostująca Remington Keratin Protect CB7480

Szczotka prostująca Remington Keratin Protect CB7480


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczotka prostująca Remington Keratin Protect CB7480 to urządzenie, które pozwala na jednoczesne rozczesywanie i wygładzanie włosów na całej ich długości, dzięki innowacyjnej płaskiej krawędzi pozwalającej na lepszy dostęp do nasady kosmyków.

Produkt posiada dużą głowicę, która umożliwia szybką stylizację. Jej ceramiczne grzałki zawierają keratynę i olej migdałowy, uwalniające się z elementów grzewczych podczas stylizowania włosów. Składniki te pielęgnują kosmyki i dbają o ich optymalne nawilżenie.

Szczotka do prostowania wykorzystuje technologię jonową, dzięki czemu domyka łuski, minimalizuje elektryzowanie i pozostawia fryzurę idealnie gładką i jedwabistą w dotyku.

Urządzenie nagrzewa się w 30 sekund i posiada 3 ustawienia temperatury – 150, 190 i 230 stopni Celsjusza.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Wyprostowanie szczotką bardzo gęstych włosów zajmuje sporo czasu.
+ Pielęgnuje włosy podczas stylizowania. – Może ciągnąć włosy.
+ Posiada regulację temperatury.

Szczotka prostująca – jaka będzie najlepsza?

Szczotki prostujące włosy to stosunkowa nowość na rynku produktów do stylizowania fryzur. Są bardzo proste w użyciu i stosunkowo łagodne dla struktury włosa, gdyż ich użycie nie wiąże się z koniecznością stosowania nacisku. Szybkość prostowania oraz komfort układania włosów zależą jednak od doboru odpowiedniego modelu urządzenia, przy którym warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • moc – która decyduje o szybkości nagrzewania szczotki prostującej,
 • regulacja temperatury – dzięki której możemy dopasować wysokość temperatury elementów grzewczych do rodzaju włosów oraz intensywności naturalnego skrętu, co pozwoli nam ochronić kosmyki przed nadmiernym przesuszeniem,
 • rodzaj powłoki na elementach grzewczych – materiał użyty do produkcji systemu grzewczego jest niezwykle istotny zarówno dla komfortu stylizacji, jak i dla kondycji włosa, najlepiej jeśli jest to powłoka ceramiczna, tytanowa lub turmalinowa, gdyż zapewniają one najlepszy poślizg i najsilniejszą ochronę kosmyków przed przesuszeniem,
 • elementy zabezpieczające przed poparzeniem – w szczotkach prostujących warto szukać dodatkowych zabezpieczeń przed poparzeniem w postaci nienagrzewających się grzebieni na krawędziach głowicy lub nienagrzewających się końcówek elementów grzewczych,
 • funkcja jonizacji – która kondycjonuje włosy, zapobiega puszeniu i elektryzowaniu, domyka łuski i zapewnia fryzurze gładkie, miękkie i lśniące wykończenie,
 • wielkość głowicy – która ma wpływ na szybkość prostowania włosów, zwłaszcza tych bardzo długich,
 • ilość elementów grzewczych – mająca bezpośredni wpływ na efektywność prostowania kosmyków, istotna zwłaszcza w przypadku włosów gęstych i grubych,
 • obrotowy przewód zasilający – zapobiegający splątywaniu podczas stylizowania fryzury,
 • wskaźnik gotowości do pracy,
 • funkcja automatycznego wyłączania,
 • dodatkowe akcesoria – na przykład etui lub mata termoizolacyjna.

Szczotka prostująca – jak jej używać?

Szczotki do prostowania włosów nie są tak popularne, jak tradycyjne prostownice, ponieważ wiele osób ma wątpliwości zarówno co do ich skuteczności, jak i sposobu użytkowania. Urządzenia tego typu często określane są jako połączenie szczotki oraz prostownicy, jednak w rzeczywistości stylizowanie fryzury większością z nich będzie wymagało uprzedniego rozczesania włosów zwykłą szczotką lub grzebieniem.

Po dokładnym rozczesaniu fryzury zaleca się podzielenie jej na niewielkie sekcje, które następnie powoli przeszesujemy od nasady aż po końce. Warto zachować przy tym ostrożność, aby nie dopuścić do poparzenia palców. Po wyprostowaniu każdej partii włosów, należy ponownie rozczesać całą fryzurę, a następnie zadbać o jej utrwalenie.

Chociaż szczotki prostujące są stosunkowo delikatne, nie powinno się zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu włosów przed działaniem wysokiej temperatury. Doskonale sprawdzą się w tym celu kosmetyki termoochronne, najlepiej takie, które dodatkowo nabłyszczą kosmyki.

Szczotka prostująca czy tradycyjna prostownica – co będzie lepsze?

Posiadaczki kręconych, falowanych lub zwyczajnie niesfornych kosmyków często zastanawiają się, co będzie lepsze – szczotka prostująca czy prostownica do włosów. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i należy oprzeć ją przede wszystkim na intensywności naturalnego skrętu włosa i jego grubości, a także gęstości fryzury oraz wyrazistości oczekiwanych rezultatów.

Szczotki prostujące są urządzeniami o stosunkowo delikatnym działaniu. Nie wymagają stosowania ncisku na włosy, dzięki czemu mniej je niszczą, jednak uzyskany z ich użyciem efekt nie jest tak intensywny, jak w przypadku prostownicy.

Dobrej jakości szczotka prostująca, zwłaszcza ta z funkcją jonizacji, doskonale wygładzi i ujarzmi kosmyki gwarantując bardzo naturalny rezultat, uzyskany względnie szybko, wygodnie i w stosunkowo krótkim czasie. Będzie to zatem idealny wybór dla tych pań, które pragną wyprostować fryzurę bez większego wysiłku i z bardzo subtelnym efektem.

Prostownice są z kolei urządzeniami, które powinny poradzić sobie z rozprostowaniem każdego typu skrętu włosa z równie wyrazistym rezultatem. Szybkość przeprowadzenia takiej stylizacji zależy w tym przypadku zarówno od gęstości, jak i od długości włosów, a sam zabieg jest dla nich bardziej niszczący, niż ten z wykorzystaniem szczotki prostującej.

Po tradycyjną prostownicę powinny sięgać zatem kobiety, których kosmyki są wyjątkowo oporne na zabiegi stylizacyjne, a także te, którym zależy na efekcie perfekcyjnej gładkości.

Podsumowanie

Szczotka do prostowania włosów to urządzenie, o którym powinny pomyśleć panie codziennie stylizujące swoją fryzurę za pomocą prostownicy. Dobrze dobrany produkt tego typu może nie tylko ułatwić zabieg prostowania, ale także przyspieszyć go i zadbać o utrzymanie zdrowszego wyglądu kosmyków.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking szczotek do prostowania pomoże Ci wybrać produkt, dzięki któremu Twoja fryzura będzie idealnie gładka już po kilku minutach stylizowania.

Szczotka prostująca opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać