Strona głównaElektronikaAkcesoria samochodoweWybieramy najlepszy transmiter FM - ranking 2024

Wybieramy najlepszy transmiter FM – ranking 2024 [TOP8]

Jak działa transmiter FM?

Transmiter FM, inaczej transmiter samochodowy, to urządzenie, które pozwala przesyłać dźwięk z telefonu lub innego urządzenia mobilnego prosto do radia samochodowego. Korzystanie z transmitera jest niezwykle proste. Wystarczy wpiąć go do gniazda zapalniczki samochodowej, a następnie sparować z wybranym urządzeniem Bluetooth. Dalsze kroki, jakie należy wykonać, to ustawienie takiej samej częstotliwości pracy na transmiterze oraz w radiu samochodowym. Co ważne, niektóre transmitery łączą się z innymi urządzeniami za pomocą wejścia USB (transmitery USB) lub za pomocą dedykowanej aplikacji.

Warto wspomnieć również, że transmiter może odtwarzać muzykę z pamięci telefonu, z aplikacji działających w trybie online, a także ze źródeł typu pendrive czy karta pamięci. Urządzenie służy także do słuchania ebooków i podcastów. Może pełnić rolę ładowarki dla nawigacji samochodowej czy telefonu komórkowego lub tabletu – kiedy gniazdo USB wbudowane jest w transmiter. W większości przypadków pozwala także na prowadzenie rozmów przez głośniki samochodowe, czyli pełni rolę zestawu głośnomówiącego – jeśli korzysta z modułu Bluetooth i posiada wbudowany mikrofon.

Ranking transmiterów FM

Muzyczny samochodowy transmiter Bluetooth to świetne rozwiązanie, jeśli Twój samochód ma zepsute radio lub słabo odbiera fale radiowe, a także gdy nie posiada wejścia USB czy wejścia AUX. Transmiter Bluetooth jest bardzo prostym, a przy tym wielofunkcyjnym gadżetem, który chwali sobie wielu kierowców. Nie wiesz, jaki model wybrać? Przejrzyj nasz ranking!

Przejrzyj także:

1. TECHNISAT DigiCar 1 BT

 

TECHNISAT DigiCar 1 BTTECHNISAT DigiCar 1 BT to transmister z wyświetlaczem LED, obsługujący zakres częstotliwości 87.5 – 108 MHz. Urządzenie posiada dwa wejścia USB z funkcją ładowania, np. urządzeń mobilnych.

Sprzęt automatycznie przełącza się w tryb rozmowy telefonicznej w przypadku połączenia przychodzącego – pełni rolę zestawu głośnomówiącego. Ma wbudowany mikrofon. Może odtwarzać muzykę zarówno poprzez Bluetooth z telefonu czy tabletu, jak i z pendrive czy karty microSD.

Urządzenie pozwala ładować dwa sprzęty elektroniczne jednocześnie. Korzysta z technologii korekcji echa oraz redukcji szumów. Obsługuje pliki MP3.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Zapewnia stabilne połączenie Bluetooth.  
+ Pełni rolę zestawu głośnomówiącego.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

2. Baseus CCTM-01

Baseus CCTM-01Baseus CCTM-01 to transmiter kompatybilny z każdym telefonem, wyposażony w dwa gniazda USB do ładowania innych urządzeń oraz czytnik kart pamięci micro SD. Produkt posiada wielofunkcyjne przyciski do sterowania i wyświetlacz LED, z którego można odczytać aktualną częstotliwość czy też napięcie w gnieździe zapalniczki.

Model został wyposażony w mikrofon HD. Można podłączyć do niego – przez Bluetooth – dwa urządzenia jednocześnie. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sprzęt zapamiętuje częstotliwość, ostatnio odtwarzany utwór oraz głośność.

Produkt oferuje zasięg radiowy 5 metrów oraz zasięg Bluetooth 10 metrów. Działa w zakresie 87.5 – 108 Mhz. Pozwala na odtwarzanie muzyki w formacie MP3, WAV, FLAC, APE. WMA. Pełni rolę zestawu głośnomówiącego

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Jego mikrofon słabo zbiera dźwięki.
+ Jest łatwy do sparowania z telefonem.  
+ Zapewnia dosyć czysty dźwięk bez wyraźnych szumów.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

3. GÖTZE & JENSEN Golden Line FT001

GÖTZE & JENSEN Golden Line FT001GÖTZE & JENSEN Golden Line FT001 to prosty transmiter wyposażony w wejście na kartę Micro SD, wejście audio oraz port USB. Urządzenie korzysta z łączności Bluetooth. Obsługuje rozmowy telefoniczne i pozwala słuchać muzyki bezprzewodowo. Jego atutem jest czytelny wyświetlacz LCD oraz prosta obsługa za pomocą przycisków lub pilota.

Urządzenie jest łatwe w montażu – wystarczy wpiąć je do gniazda zapalniczki. Sprzęt działa w zakresie 87.5 – 108.0 MHz. Dołączony do niego pilot pozwala odbierać połączenia, a także zmieniać odtwarzane utwory.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii spłaszcza dźwięki (jest monofoniczny).
+ Jest łatwy w obsłudze. – Nie sprawdza się do rozmów telefonicznych.
+ Zapewnia dosyć czysty dźwięk.  
+ Posiada pilot w zestawie.  

4. LTC TR227

LTC TR227LTC TR227 to transmiter wyposażony w Bluetooth 5.0, dwa porty USB oraz jeden port USB-C. Urządzenie pozwala słuchać muzyki, a także ładować telefon podczas jazdy. Jego atutem jest funkcja szybkiego ładowania. Model może też ładować nawet do trzech urządzeń mobilnych jednocześnie, z mocą wyjściową 20 W.

Sprzęt korzysta z redukcji szumów CVC, dzięki czemu oferuje dźwięk Hi-Fi i głęboką muzykę basową. Umożliwia także regulację basów za pomocą jednego przycisku. Produkt jest podświetlany. Pozwala korzystać z asystentów głosowych i realizować rozmowy telefoniczne.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie zapamiętuje ustawień – czy przesyłać dane przez Bluetooth, czy USB.
+ Zapewnia dobrej jakości dźwięk.  
+ Szybko ładuje telefon.  
+ Dobrze sprawdza się jako zestaw głośnomówiący.  

5. GÖTZE & JENSEN Golden Line FT800

GÖTZE & JENSEN Golden Line FT800GÖTZE & JENSEN Golden Line FT800 to transmiter i zestaw głośnomówiący Bluetooth w jednym. Urządzenie może być sparowane z dwoma różnymi telefonami. Jest proste w instalacji i łatwe w obsłudze. Dzięki łączności Bluetooth 5.1, zapewnia stabilne połączenie i wysoką jakość dźwięku.

Urządzenie wyposażono w czytnik kart SD oraz 2 porty USB, w tym gniazdo QC3.0 Quick Charge do szybkiego ładowania telefonu. Sprzęt obsługuje zakres częstotliwości 87.5 – 108.0 MHz. Posiada też wyświetlacz i podświetlenie.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Ma wysoką cenę.
+ Zapewnia dobrej jakości dźwięk. – Automatycznie łączy się z telefonem – nie da się wyłączyć tej opcji.
+ Posiada funkcję szybkiego ładowania.  
+ Ma atrakcyjny design.  

6. Reinston TRA01

 

Reinston TRA01Reinston TRA01 to zestaw głośnomówiący i transmiter FM w jednym. Urządzenie posiada złącze USB, a także port AUX. Model obsługuje technologię QuickCharge 3.0. dzięki czemu pozwala szybko ładować urządzenia mobilne. Jego atutem jest także czytelny wyświetlacz LED.

Sprzęt wyświetla informacje o napięciu akumulatora, częstotliwości, głośności czy numerze utworu. Obsługuje takie pliki audio jak MP3, WMA, FLAC, APE, WAV. Jego zasięg działania wynosi 10 metrów. Model działa w zakresie częstotliwości 76 – 108 MHz.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w instalacji. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Zapewnia czysty dźwięk. – Ma bardzo mocne podświetlenie.
+ Dobrze sprawdza się w trybie głośnomówiącym. – Nie radzi sobie z niektórymi plikami, jak na przykład .FLAC.
+ Dobrze się prezentuje.  

7. Onever HY-82

 

Onever HY-82Onever HY-82 to prosty i tani transmiter z ładowarką USB. Urządzenie obsługuje częstotliwości w zakresie 87,5-108,0 MHz oraz takie pliki muzyczne jak MP3 i WMA. Sprzęt oferuje zasięg do 5m. Posiada wyświetlacz cyfrowy i czytnik kart microSD.

Urządzenie umożliwia wykonywanie połączeń, odbieranie telefonów i ich odrzucanie. Wykorzystuje funkcję eliminacji echa i tłumienia szumów (CVC). Posiada wbudowaną ładowarkę USB 3,1A. Wyłącza się automatycznie.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Jego jakość wykonania jest dosyć niska.
+ Dobrze łączy się z telefonem. – Nie zapewnia wysokiej jakości dźwięku.
+ Jest prosty w użyciu.  
+ Dobrze się prezentuje.  

8. Savio TR-10

Savio TR-10SAVIO TR-10 to transmiter z dwoma wejściami USB. Urządznie obsługuje pliki MP3. Posiada funkcję radia FM oraz moduł Bluetooth. Produkt pełni też rolę zestawu głośnomówiącego, ponieważ ma wbudowany mikrofon. Automatycznie przechodzi z trybu odtwarzania muzyki w tryb prowadzenia rozmowy.

Sprzęt obsługuje karty SD i dyski USB do 32 GB. Działa też w zakresie częstotliwości 87.5-108.0 MHz. Posiada ekran LED, na którym wyświetla albo częstotliwość fal radiowych, albo numer odtwarzanej piosenki. Pozwala ładować inne urządzenia za pomocą portów USB.

Zalety: Wady:
+ Ma niewygórowaną cenę. – Po utracie połączenia, nie łączy się automatycznie z telefonem.
+ Pełni rolę zestawu głośnomówiącego. – Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z jakości dźwięku, jaki zapewnia.
+ Posiada gniazda ładujące.  
+ Dobrze odbiera radio.  

Jak wybrać transmiter samochodowy?

Kupując transmiter samochodowy, większości osób zależy przede wszystkim na tym, aby odtwarzana dzięki niemu muzyka była dobrej jakości. Aby tak się działo, należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczną urządzenia i sprawdzić między innymi zasięg połączenia czy napięcie wykorzystywane przez transmiter. Nie bez znaczenia będzie również tryb pracy sprzętu. Urządzenia tego typu najczęściej wymagają manualnego ustawienia częstotliwości – takiej samej w radio i w transmiterze. Zwykle nie trzeba jednak każdorazowo wprowadzać takich parametrów, ponieważ produkt zapamiętuje je i działa od razu po uruchomieniu.

Co jeszcze warto sprawdzić przed zakupem transmitera? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry transmiter samochodowy? Oto kluczowe parametry:

  • Rodzaj obsługiwanych formatów plików audio – większość będzie skutecznie odczytywać format MP3 i WMA, natomiast nieliczne urządzenia poradzą sobie także z formatem FLAC, co warto sprawdzić, ponieważ jest to kolejny czynnik mający wpływ na jakość dźwięku.
  • Złącza – czyli rodzaj i liczba gniazd w obudowie transmitera. Im więcej ich będzie, tym praktyczniejsze okaże się urządzenie. Większość sprzętów posiada po dwa porty USB, co pozwala podłączyć na przykład pendrive z muzyką i ładowarkę do telefonu komórkowego w tym samym czasie.
  • Czytnik kart – dzięki czytnikowi kart transmiter może odtwarzać muzykę nie tylko z telefonu czy z pendrive, który niektórym osobom przeszkadza w trakcie jazdy. Warto sprawdzić, jaką maksymalną pojemność karty można umieścić w wybranym urządzeniu.
  • Redukcja szumów – na jakość dźwięku muzyki z transmitera może mieć wpływ także obecność takich systemów, jak redukcja szumów CVC. Ciekawą opcję stanowi również przycisk do „podkręcania” basów.
  • Kompatybilność z urządzeniem mobilnym – jeśli transmiter nie będzie kompatybilny z posiadanym telefonem czy tabletem (system Android lub iOS), to konieczne może okazać się zainstalowanie specjalnej aplikacji, która pozwoli sprawnie łączyć się z transmiterem w celu przesyłania plików audio.
  • Wbudowany mikrofon – jeśli transmiter posiada wbudowany mikrofon, może służyć do prowadzenia rozmów tak, jak zestaw głośnomówiący.
  • Podświetlenie – nowoczesny transmiter samochodowy często posiada także ciekawie prezentujące się podświetlenie. Warto sprawdzić jednak, czy nie jest ono zbyt intensywne.
  • Jakość wykonania – dobrej jakości transmiter nie powinien obniżać swoim wyglądem estetyki wnętrza pojazdu, dlatego nie bez znaczenia jest to, z czego i jak starannie został wykonany.

Transmiter FM czy zestaw głośnomówiący?

Zestawy głośnomówiące to urządzenia, które umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez trzymania telefonu w dłoni. Dzięki temu sprawiają, że kierowca pozostaje bardziej skupiony na drodze. Zestaw głośnomówiący pozwala odbierać, odrzucać i wykonywać połączenia. Korzysta on z głośników samochodowych i mikrofonu wbudowanego w urządzenie. Dzięki funkcji Bluetooth telefon nie musi być podłączony do zestawu za pomocą przewodu. Wszystko odbywa się w pełni zdalnie.

Możliwość odbioru połączeń daje też transmiter w wersji Bluetooth z wbudowanym mikrofonem. Jest to jednak urządzenie o wiele bardziej uniwersalne. Sprzęt przesyła dane z telefonu, z karty pamięci lub z pendriva bezpośrednio do radia samochodowego. Kiedy jednak otrzyma połączenie przychodzące, przełączy się z trybu odtwarzania muzyki w tryb telefonu. Można powiedzieć więc, że transmiter z funkcją zestawu głośnomówiącego to dwie korzyści w jednym. Jednak takie urządzenie posiada zwykle także wbudowane gniazdo USB, dzięki czemu zyskuje kolejną funkcję – funkcję ładowarki samochodowej.

Transmiter FM z funkcją szybkiego ładowania

Transmiter, który posiada wejścia USB i inne porty, doskonale sprawdza się jako ładowarka. Taka funkcja będzie niezwykle przydatna dla osób, które podróżują daleko, zwłaszcza z małymi dziećmi. W czasie jazdy maluchy często oglądają kreskówki, co szybko prowadzi do rozładowania baterii w telefonie czy tablecie. Możliwość ładowania urządzeń przyda się też każdemu, kto na co dzień wiele godzin przebywa w trasie, a jednocześnie musi być stale „pod telefonem”.

Połączenie transmitera z ładowarką ma też tę zaletę, że urządzenie nie zabiera całkowicie miejsca w gnieździe zapalniczki, do którego standardowo podłącza się ładowarkę samochodową do telefonu. Co więcej, gniazdo w transmiterze może oferować użytkownikowi nawet funkcję szybkiego ładowania, dzięki której telefon naładuje się do pełna znacznie szybciej niż zazwyczaj.

Niektórzy martwią się, że transmiter może doprowadzić do rozładowania akumulatora w samochodzie. Należy pamiętać jednak, że prawidłowo podłączony nie pobiera na tyle dużo prądu, aby doprowadzić do jakichkolwiek negatywnych skutków. Jeśli po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w gnieździe zapalniczki nadal jest napięcie, lepiej wyjmować z niego transmiter na czas postoju.

Jeśli więc chcesz cieszyć się ulubioną muzyką bez względu na to, dokąd jedziesz, wyposaż się w dobrej jakości transmiter, którego cena wcale nie musi być wysoka. Niezawodny transmiter Bluetooth z funkcją ładowarki samochodowej kupisz za mniej niż 100 zł. Przejrzyj nasz ranking najlepszych transmiterów i wybierz model w zaplanowanym budżecie!

Transmiter Bluetooth – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić