Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiLodówka podblatowa do zabudowy - ranking 2024

Lodówka podblatowa do zabudowy – ranking 2024

Lodówka podblatowa do zabudowy – czym się charakteryzuje?

Lodówka podblatowa do zabudowy ma wysokość maksymalnie do 89,9 cm, dzięki czemu można wkomponować ją w dolny rząd mebli zabudowy kuchennej. Jej szerokość to zazwyczaj jedna z trzech opcji:  

  • do 54,9 cm,
  • od 55 do 57,9 cm,
  • od 58 do 61,9 cm.

To, co odróżnia modele pod zabudowę od wolnostojących, to przede wszystkim ich głębokość – mniejsza, ponieważ sprzęt musi zmieścić się w kasecie zabudowy i swobodnie pracować, oddając ciepło. Lodówki podblatowe do zabudowy siłą rzeczy mają więc mniejszą pojemność. Sprawdzają się natomiast jako:

  • mała lodówka do małego mieszkania lub do mieszkania singli/par,
  • jako lodówka dodatkowa, uzupełniająca dla lodówki standardowej.

Ranking lodówek podblatowych do zabudowy

Ranking lodówek do zabudowy to zestawienie polecanych modelów chłodziarek i chłodziarko zamrażarek do zabudowy różnych producentów. Sprawdź, jakie sprzęty z tej kategorii lodówek oferują nam sklepy RTV i AGD!

Przejrzyj także nasz ranking lodówek hotelowych oraz ranking lodówek podblatowych.

1. ELECTROLUX LXB2AF82S

ELECTROLUX LXB2AF82S



ELECTROLUX LXB2AF82S to chłodziarka (bez zamrażalnika) o pojemności 127 litrów netto, sterowana mechanicznie i zaliczana do klasy energetycznej F. Sprzęt wykorzystuje takie technologie jak DynamicAir czy Action Cool. Pracuje w systemie No Frost, czyli nie wymaga odszraniania. 

Produkt jest cichy – jego głośność pracy nie przekracza 37 dB. Urządzenie posiada regulowane nóżki i drzwi dwukierunkowe. Jego atutem jest też oświetlenie LED. Wymiary modelu wynoszą: 56 x 81.9 x 54.7 cm.  Sprzęt zużywa rocznie 94 kWh energii.

Wnętrze lodówki wyposażono w 3 półki szklane i jedną szufladę na warzywa, a także balkoniki na drzwiach oraz pojemnik na jajka. 

Zalety: Wady:
+ Jest pojemna.  
+ Została praktycznie zagospodarowana w środku.  
+ Pracuje cicho i energooszczędnie.  
+ Jest solidnie wykonana.  

2. Amica BM132.3

Amica BM132.3



Lodówka Amica BM132.3 to model z klasy energetycznej F, oferujący cichą pracę – do 40 dB – oraz takie rozwiązania jak Flexishelf, czy dwustronny montaż drzwiczek. Produkt pozwala wyjmować i przestawiać półki. Jest też wyposażony w dedykowany pojemnik na owoce i warzywa.

Urządzenie ma wymiary 87,5 x 54 x 54 cm. Jest sterowane mechanicznie. Nie należy do modelów No Frost. Jest w stanie utrzymywać temperaturę do 11 godzin. Oferuje 100 litrów pojemności chłodziarki i 16 litrów pojemności zamrażalnika. 

We wnętrzu lodówki można znaleźć 3 półki szklane, 3 balkoniki na drzwiach, pojemnik na jajka oraz szufladę na owoce i warzywa.

Zalety: Wady:
+ Jest pojemna. – Nie należy do modelów bezszronowych.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  
+ Oferuje dużą ilość półek do przechowywania różnych produktów.  

3. CANDY CRU 164 NE

CANDY CRU 164 NE



CANDY CRU 164 NE to sprzęt z klasy energetycznej F, wyposażony w wyjmowane półki, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Produkt pozwala na dwustronny montaż drzwiczek. Podczas pracy nie generuje hałasu przekraczającego natężenie 40 dB. Jego pojemność to: 95 litrów chłodziarka oraz 16 litrów zamrażarka. 

Produkt ma wymiary 82.6 x 59.6 x 55.6. Rocznie zużywa 183 kWh energii elektrycznej. Jest sterowany mechaniczne i nie należy do modelów bezszronowych. Urządzenie wyposażono w 2 półki szklane i miejsce do przechowywania butelek na drzwiach. Sprzęt utrzymuje temperaturę do 10 godzin.

Zalety: Wady:
+ Gwarantuje cichą pracę. – Nie posiada szuflady na owoce i warzywa.
+ Jest pojemna.  
+ Ma dosyć duży zamrażalnik.  
+ Jest solidnie wykonana.  

4. WHIRLPOOL ARG 585

WHIRLPOOL ARG 585



WHIRLPOOL ARG 585 to sprzęt z klasy energetycznej F, oferujący pojemność netto łącznie 144 litrów. Model wyposażono w oświetlenie wewnętrzne oraz wyświetlacz z podwójnymi ustawieniami. Lodówka nie posiada zamrażalnika. Oferuje opcję przełożenia drzwi na drugą stronę. Ma też 4 regulowane nóżki.

Wymiary produktu wynoszą 59.6 x 81.5 x 54.4 cm, a jego roczne zużycie prądu to 117 kWh. Model jest sterowany mechanicznie. Pracuje cicho – głośność pracy nie przekracza 37 dB. Sprzęt wyposażono w 3 półki szklane oraz 2 pojemniki na warzywa i owoce. Na drzwiczkach umieszczono natomiast balkoniki i separatory butelek. 

Urządzenie wykorzystuje technologię Auto Defrost.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada zamrażalnika.
+ Jest pojemna.  
+ Pracuje cicho i wydajnie.  
+ Ma funkcjonalnie zagospodarowane wnętrze.  

5. Beko BU1153HCN

Beko BU1153HCN



Beko BU1153HCN to lodówka z opcją zmiany kierunku otwierania drzwi. Sprzęt jest zaliczany do klasy energetycznej F. Jego pojemność użytkowa netto wynosi 107 litrów, w tym 92 litry to pojemność chłodziarki, a 15 litrów pojemność zamrażalnika. Produkt zużywa rocznie 181 kWh energii. 

Model oferuje energooszczędne oświetlenie LED w komorze. Wykorzystuje system NeoFrost, czyli dwa niezależne obiegi powietrza i wentylatory w jednym urządzeniu. Jego głośność pracy nie powinna przekraczać 37 dB. Lodówka utrzymuje temperaturę do 10 godzin. 

Wnętrze urządzenia jest wyposażone w tackę na jajka, jedną szufladę, dwie półki i pojemnik na warzywa. Wymiary produktu wynoszą 54,5 x 59,5 x 81,8 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest cicha. – Negatywne opinie dotyczą jej jakości wykończenia.
+ Jest dosyć pojemna.  
+ Została praktycznie zagospodarowana.  
+ Nie wymaga odszraniania.  

6. Whirlpool ARG 590

Whirlpool ARG 590



Lodówka Whirlpool ARG 590 to urządzenie z klasy energetycznej F. Sprzęt oferuje 108 litrów pojemności w przypadku chłodziarki oraz 18 litrów w przypadku zamrażalnika. Jest też wyposażony w praktyczną kostkarkę do lodu. 

Wymiary produktu wynoszą 81,5 x 59,6 x 54,5 cm. Model nie należy do kategorii lodówek bezszronowych. Jest sterowany mechaniczne. Umożliwia zmianę położenia drzwiczek. Utrzymuje temperaturę do 10 godzin. Rocznie zużywa 187 kWh energii. Pracuje z natężeniem dźwięku do 39 dB.

We wnętrzu lodówki można znaleźć 2 półki szklane, szuflady na warzywa i owoce oraz balkoniki na napoje w drzwiczkach. 

Zalety: Wady:
+ Oferuje dużo miejsca do przechowywania. – Nie ma pojemnika na jajka.
+ Jest cicha. – Negatywne opinie dotyczą sposobu otwierania zamrażalnika.
+ Estetycznie się prezentuje.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Lodówka podblatowa do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Wybór lodówek podblatowych pod zabudowę jest dosyć ograniczony. Z pewnością nie dorównuje on modelom klasycznym, zwłaszcza tym wolnostojącym. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić dobrej, spełniającej nasze oczekiwania lodówki pod blat zabudowy. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na:

Wymiary: w przypadku modelów podblatowych wysokość lodówek nie przekracza 90 cm, ale pod uwagę trzeba wziąć też szerokość i głębokość, pamiętając, że z tyłu urządzenie powinno mieć około 4-5 cm wolnej przestrzeni w zabudowie.

Pojemność: jest ona podawana osobno dla chłodziarki i dla zamrażalnika, o ile taki występuje. Trzeba dopasować ją do przyszłego zastosowania oraz liczby domowników. 

Zamrażalnik: może być zewnętrzny, ale znacznie częściej stanowi wydzieloną wewnątrz lodówki komorę mrożenia. 

Klasa energetyczna: obecnie uznawana za najlepszą jest klasa energetyczna B, natomiast kategoria A pozostaje pusta i czeka na najbardziej energooszczędne urządzenia, natomiast większość małych lodówek podblatowych zalicza się do klasy energetycznej F (dawniej A), a takie sprzęty zużywają rocznie od około 100 do około 180 kWh energii. 

Wnętrze: mała lodówka podblatowa może zostać zagospodarowana na różne sposoby, dlatego warto sprawdzić, ile ma półek, czy ich wysokość jest regulowana, czy w komorze znajdują się pojemniki/szuflady oraz w jaki sposób w lodówce przechowuje się butelki, kartony czy jajka. 

Zastosowane technologie: najważniejsza to automatyczne odszranianie czy praca bezszronowa.

Oświetlenie: nie wszystkie lodówki pod zabudowę mają światełko w komorze, dlatego warto sprawdzić to przed zakupem. 

Czy warto kupić małą lodówkę do zabudowy?

Lodówka pod zabudowę to rozwiązanie doceniane przede wszystkim za estetykę. Dzięki temu, że urządzenie można ukryć pod spójną aranżacyjnie zabudową, kuchnia prezentuje się bardziej elegancko i ulega optycznemu powiększeniu. Na tym jednak mogą kończyć się zalety lodówek pod zabudowę, ponieważ z reguły sprzęty tego typu:

  • są droższe,
  • są mniej pojemne,
  • są trudniejsze w montażu.

Co więcej, ich wybór jest mniejszy, co zmusza nas do pewnych kompromisów. Mimo to, wiele osób godzi się z tymi problemami i nadal wybiera lodówki pod zabudowę, aby zagwarantować swojej kuchni nowoczesny design.

Odpowiedź na pytanie „czy warto kupić lodówkę podblatową do zabudowy?” jest więc subiektywna. Należy pamiętać natomiast, że o ile wolnostojący model tego typu kupimy nawet za kwotę ok. 400 zł, tak już w przypadku modelów do zabudowy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 1000 zł.   

Lodówka podblatowa do zabudowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd