Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiKtóra lodówka podblatowa do zabudowy jest najlepsza? Ranking

Która lodówka podblatowa do zabudowy jest najlepsza? Ranking

Ranking lodówek do zabudowy to zestawienie polecanych modelów chłodziarek i chłodziarko zamrażarek do zabudowy różnych producentów. Sprawdź, jakie sprzęty z tej kategorii lodówek oferują nam sklepy RTV i AGD!

Ranking lodówek podblatowych:

Sprawdź inne rankingi:

Lodówka podblatowa do zabudowy — czym się charakteryzuje?

Lodówka podblatowa do zabudowy ma wysokość maksymalnie do 89,9 cm, dzięki czemu można wkomponować ją w dolny rząd mebli zabudowy kuchennej. Jej szerokość to zazwyczaj jedna z trzech opcji:  

  • do 54,9 cm,
  • od 55 do 57,9 cm,
  • od 58 do 61,9 cm.

To, co odróżnia modele pod zabudowę od wolnostojących, to przede wszystkim ich głębokość — mniejsza, ponieważ sprzęt musi zmieścić się w kasecie zabudowy i swobodnie pracować, oddając ciepło. Lodówki podblatowe do zabudowy siłą rzeczy mają więc mniejszą pojemność. Sprawdzają się natomiast jako:

  • mała lodówka do małego mieszkania lub do mieszkania singli/par,
  • jako lodówka dodatkowa, uzupełniająca dla lodówki standardowej.

Lodówka podblatowa do zabudowy — na co zwrócić uwagę?

Wybór lodówek podblatowych pod zabudowę jest dosyć ograniczony. Z pewnością nie dorównuje on modelom klasycznym, zwłaszcza tym wolnostojącym. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić dobrej, spełniającej nasze oczekiwania lodówki pod blat zabudowy. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na:

  • Wymiary: w przypadku modelów podblatowych wysokość lodówek nie przekracza 90 cm, ale pod uwagę trzeba wziąć też szerokość i głębokość, pamiętając, że z tyłu urządzenie powinno mieć około 4-5 cm wolnej przestrzeni w zabudowie.
  • Pojemność: jest ona podawana osobno dla chłodziarki i dla zamrażalnika, o ile taki występuje. Trzeba dopasować ją do przyszłego zastosowania oraz liczby domowników. 
  • Zamrażalnik: może być zewnętrzny, ale znacznie częściej stanowi wydzieloną wewnątrz lodówki komorę mrożenia. 
  • Klasa energetyczna: obecnie uznawana za najlepszą jest klasa energetyczna B, natomiast kategoria A pozostaje pusta i czeka na najbardziej energooszczędne urządzenia, natomiast większość małych lodówek podblatowych zalicza się do klasy energetycznej F (dawniej A), a takie sprzęty zużywają rocznie od około 100 do około 180 kWh energii. 
  • Wnętrze: mała lodówka podblatowa może zostać zagospodarowana na różne sposoby, dlatego warto sprawdzić, ile ma półek, czy ich wysokość jest regulowana, czy w komorze znajdują się pojemniki/szuflady oraz w jaki sposób w lodówce przechowuje się butelki, kartony czy jajka.

Czy warto kupić małą lodówkę do zabudowy?

Lodówka pod zabudowę to rozwiązanie doceniane przede wszystkim za estetykę. Dzięki temu, że urządzenie można ukryć pod spójną aranżacyjnie zabudową, kuchnia prezentuje się bardziej elegancko i ulega optycznemu powiększeniu. Na tym jednak mogą kończyć się zalety lodówek pod zabudowę, ponieważ z reguły sprzęty tego typu:

  • są droższe,
  • są mniej pojemne,
  • są trudniejsze w montażu.

Co więcej, ich wybór jest mniejszy, co zmusza nas do pewnych kompromisów. Mimo to, wiele osób godzi się z tymi problemami i nadal wybiera lodówki pod zabudowę, aby zagwarantować swojej kuchni nowoczesny design.

Odpowiedź na pytanie „czy warto kupić lodówkę podblatową do zabudowy?” jest więc subiektywna. Należy pamiętać natomiast, że o ile wolnostojący model tego typu kupimy nawet za kwotę ok. 400 zł, tak już w przypadku modelów do zabudowy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 1000 zł.   

Lodówka podblatowa do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Sebastian Freda - Redaktor
Sebastian Freda - Redaktor
Jestem umysłem ścisłym o humanistycznym sercu. Przedstawiam nie tylko zalety i wady produktów, ale przede wszystkim chcę pomóc w doborze najlepszego sprzętu do codziennych zadań. Specjalizuję się w urządzeniach AGD, elektronice oraz produktach użytku domowego. Zapytaj mnie o nurtujące kwestie, a ja postaram się, aby decyzja o zakupie była pewna i satysfakcjonująca.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY