Strona głównaElektronikaNajlepszy Powerbank - Jaki Power bank wybrać?

Najlepszy Powerbank – Jaki Power bank wybrać?

Power bank – przenośna bateria, którą warto mieć przy sobie

Powerbank to przenośny bank energii, który pozwala zasilić nią smartfon, tablet, czytnik ebooków czy głośnik bezprzewodowy. Urządzenie sprawdza się doskonale z sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Dzięki niemu nie musisz wyłączać Wi-Fi czy przyciemniać ekranu – powerbank daje możliwość ładowania telefonu w każdym miejscu i w każdych okolicznościach, w tym nawet podczas podróży samolotem.

Ranking powerbanków:

Ranking power banków to zestawienie produktów, które łączą niskie ceny i dobrą jakość. Zamieściliśmy w nim modele różnych marek, aby pomóc Ci porównać oferty wielu producentów.

 

1. Baseus PPJAN-C01 Powerbank Mini JA 30000 mAh

 

Baseus PPJAN-C01 Powerbank Mini JA 30000 mAhBASEUS Mini JA to produkt o pojemności 30000 mAh. Urządzenie wyposażono w 5 różnych portów do ładowania (USB-C PD, micro USB, Apple Lightning). Model umożliwia jednoczesne zasilanie nawet 3 sprzętów jednocześnie. Jego atutem są wbudowane diody LED, informujące o poziomie naładowania.

Produkt został wyposażony w wiele czujników zabezpieczeń, między innymi przed przepięciami, przed przegrzaniem, przed krótkimi spięciami czy prądem przetężeniowym. Poza tym, urządzenie zostało odznaczone kilkoma certyfikatami bezpieczeństwa, w tym FCC oraz CE. Model posiada obudowę z tworzywa ABS i poliwęglanu. Waży 600 g.

Sprzęt ładuje się do pełna w około 840 minut. Wykorzystuje napięcie wyjściowe 5V i oferuje prąd wyjściowy 1, 2.4 oraz 3 A. Stosuje typ ładowania Power Delivery Quick Charge (15 W). Nie nadaje się do zasilania indukcyjnego.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Negatywne opinie dotyczą jedynie wagi produktu.
+ Jest kompatybilny z większością urządzeń.  
+ Pozwala zasilać trzy urządzenia jednocześnie.  
+ Jest solidnie wykonany.  

 

2. XIAOMI Zmi Aura 20000mAh QB822

 

XIAOMI Zmi Aura 20000mAh QB822Powerbank Xiaomi ZMI Aura 20K oferuje pojemność 20 000 mAh, co pozwala na około 6-krotne zasilenie telefonu lub 3-krotne zasilenie tabletu. Posiada 3 złącza, dzięki czemu umożliwia podłączenie kilku urządzeń jednocześnie. Produkt wykorzystuje prędkość Type-C, zapewniającą szybkie ładowanie. Co więcej, obsługuje także ładowanie przelotowe, dzięki czemu służy jako zasilacz sieciowy.

Model posiada wiele wbudowanych zabezpieczeń, w tym między innymi zabezpieczenie przed przeciążeniem czy niewłaściwym podłączeniem. Jego obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, które nie zbiera odcisków. Produkt oferuje również praktyczny wyświetlacz LED, informujący o poziomie naładowania i jego kierunku.

Urządzenie obsługuje technologię Power Delivery. Oferuje też zasilanie Quick Charge 3.0. Waży 149 g. Posiada złącze USB, microUSB i USB typu C. Generuje napięcie wyjściowe 12 V oraz prąd wyjściowy 4,5 A.

Zalety: Wady:
+ Pozwala na zasilanie kilku urządzeń jednocześnie. – Jego wyświetlacz jest słabo widoczny przy dobrym oświetleniu zewnętrznym.
+ Gwarantuje szybkie naładowanie. – Nie jest kompatybilny z każdym urządzeniem.
+ Posiada wyświetlacz informujący o poziomie baterii.  
+ Może zastąpić zasilacz.  

 

3. Samsung EB-P3300XJ 10000 mAh 25W

 

Samsung EB-P3300XJ 10000 mAh 25WSamsung EB-P3300XJ to ogniwo o pojemności 10 000 mili Amperogodzin. Urządzenie wyposażono w złącze USB typu C i A, umożliwiające równoległe zasilanie dwóch sprzętów. Model wspiera technologię Adaptive Fast Charging (dostosowywanie natężenia prądu) oraz Quick Charge 2.0. Sam jest w stanie naładować się do pełna w 220 minut.

Produkt generuje napięcie wyjściowe 12 V oraz prąd zasilania złącza o natężeniu maksymalnie 3 A. Został wyposażony w dwa wyjścia USB. Waży 240 g. Model posiada solidną aluminiową obudowę i diodowy wskaźnik rozładowania.

Zalety: Wady:
+ Gwarantuje bardzo szybkie naładowanie różnych urządzeń. – Ma śliską obudowę.
+ Ma solidną, estetyczną obudowę. – Kabel do zasilania ogniwa jest sprzedawany osobno.
+ Oferuje deklarowaną pojemność.  
+ Posiada diodę informującą o stanie naładowani.  

 

4. XIAOMI 10000mAh Mi Wireless PLM11ZM

 

XIAOMI 10000mAh Mi Wireless PLM11ZMXiaomi Mi Wireless Power Bank Essential to ogniwo o pojemności 10000 mili Amperogodzin. Produkt wyróżnia się zastosowaniem technologii Qi – szybkie zasilanie bezprzewodowe z mocą 10 W. Model posiada także złącze USB-C i diody sygnalizacyjne. Urządzenie pozwala naładować kilka sprzętów równolegle.

Produkt jest chroniony przed przepięciami, zwarciem oraz nadmiernym rozładowaniem. Generuje maksymalne napięcie wyjściowe 12 V oraz prąd zasilania o natężeniu maksymalnie 3 A. Model wspiera szybkie ładowanie 18 W. Oferuje złącze USB, microUSB oraz USB typu C. Sam ładuje się do pełna w 120 minut. Jego obudowę wykonano z tworzywa sztucznego.

Zalety: Wady:
+ Działa jak ładowarka indukcyjna. – Zasilanie indukcyjne wyłącza się samoczynnie po podniesieniu telefonu – wymaga ręcznego uruchomienia.
+ Jest solidnie wykonany. – Bezprzewodowo ładuje stosunkowo wolno.
+ Ma poręczną budowę i jest lekki.  
+ Posiada diody sygnalizujące poziom rozładowania.  

 

5. Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh

 

Green Cell PowerPlay 10 10000 mAhGREEN CELL PowerPlay 10 oferuje 3 złącza do zasilania trzech urządzeń jednocześnie, a także pojemność 10 000 mili Amperogodzin. Model posiada złącze USB-C Power Delivery, ładujące z mocą 10 W, a także dwa złącza USB-A z innowacyjną technologią Ultra Charge. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w port micro USB do naładowania samego ogniwa.

Urządzenie waży 197 g. Posiada plastikową obudowę. Generuje maksymalne napięcie 12 V oraz prąd wyjściowy o natężeniu do 2.4 A. Produkt może służyć jako ładowarka. Dysponuje wskaźnikiem poziomu naładowania. Model jest chroniony przed zwarciem, przed głębokim rozładowaniem oraz zbyt wysoką temperaturą.

Zalety: Wady:
+ Produkt gwarantuje błyskawiczne zasilanie urządzeń. – Nie ładuje urządzeń o małym poborze mocy.
+ Pełni rolę uniwersalnej ładowarki. – Jego obudowa łatwo się zarysowuje.
+ Jest kompatybilny z wieloma sprzętami.
+ Może naładować aż 3 urządzenia jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przenośny akumulator? Czym charakteryzuje się dobry powerbank?

Zakup powerbanka to dobre rozwiązanie, jeśli posiadasz smartfon z dużym wyświetlaczem lub wiele innych sprzętów bezprzewodowych, bez których nie ruszasz się z domu. Każdy sklep internetowy oferuje wiele różnych powerbanków, stanowiących mobilne źródło zasilania. Który z nich wybrać?

Po pierwsze: Kompatybilność – to od niej zależy, czy power bank będzie w stanie przekazać energię do Twojego urządzenia. Zwróć więc uwagę na wbudowane złącza – USB A, USB C, micro USB. Niektóre modele są w stanie zasilić wszystkie urządzenia mobilne. Co więcej, mogą obsługiwać też kilka sprzętów w tym samym czasie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku produktów obsługujących zasilanie bezprzewodowe – o ile zarówno powerbank, jak i telefon spełniają standardy QI, złącza OUT nie będą istotne.

Po drugie: Pojemność – wyrażona z reguły w mili Amperogodzinach, podobnie jak w przypadku baterii telefonów i tabletów. Łatwo obliczyć więc orientacyjnie, na ile ładowań baterii smartfona wystarczy naładowany do pełna power bank. Oczywiście, należy uwzględnić tu straty energii, które są znacznie większe w przypadku urządzeń słabej jakości. Do sporadycznego użytku wystarczający jest bank energii o pojemności 2000 mah – 4000 mah. Największą popularnością cieszy się jednak pojemność powerbanka wynosząca 10 000 mah. Na rynku dostępne są również większe modele – 20000 mah, czy nawet 50000 mah.

Po trzecie: Rodzaj ogniwa – power bank może być baterią litowo-jonową lub litowo-polimerową. Pierwszy wariant jest mniej podatny na samorozładowanie, ale sam dłużej uzupełnia energię. Jest także nieco tańszym wyborem. Z kolei ogniwo litowo-polimerowe łatwiej ulega samorozładowaniu, za to szybciej uzupełnia straconą energię. Ma jednak wyższą cenę.

Po czwarte: Napięcie i natężenie – większość powerbanków wykorzystuje napięcie 5V, uniwersalne dla wielu urządzeń mobilnych. Chcąc zasilać bankiem energii laptop, należy wybrać model wyposażony w port USB – C ze standardem Power Delivery. Natężenie wyrażone w Amperach powinno wynosić 1 A dla smartfonów i 2 A dla tabletów, dlatego 2 A są najbardziej uniwersalne. Niższy parametr może przekładać się na długi czas zasilania urządzeń.

Po piąte: Moc – wyrażona w Watach powinna być nieco wyższa lub równa tej, jaką dopuszcza dany smartfon. Przekłada się ona na szybkość zasilania urządzeń. Sprzęty muszą być jednak zgodne z oferowanym standardem szybkiego zasilania, np. Fast, Quick, Ultra czy Super Charge. W przeciwnym razie nie skorzystasz z tej funkcji.

Po szóste: Czas ładowania powerbanka – ogniwa ze względu na swoją pojemność ładują się znacznie dłużej niż smartfony. Może trwać to od około 2 do nawet kilkunastu godzin (w przypadku pojemnych baterii).

Po siódme:Zabezpieczenia – między innymi przed spięciem, przed przeładowaniem, przed nieprawidłowym podłączeniem urządzeń.

Po ósme:Rozmiar i waga – istotne, jeśli planujesz nosić produkt w kieszeni. Pamiętaj, że im większa pojemność, tym większy i cięższy power bank.

Po dziewiąte: Dodatki – na przykład diody wskazujące poziom rozładowania, ekran czy wbudowany przewód.

Po dziesiąte: Funkcja zasilacza – niektóre power banki służą jako przenośna ładowarka uniwersalna – to dobre rozwiązanie, które sprawdza się w podróży.

Podsumowanie

Powerbanki w sklepie mogą kusić dużą pojemnością, lecz nie zawsze deklaracje producentów znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Urządzenia dobrych marek nie powinny zawodzić swoją efektywnością, dlatego warto kupować tego typu sprzęt od najlepiej znanych na rynku firm. Ceny takich produktów nie są wygórowane i oscylują w granicach 100 -200 zł.

Powerbank opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać