Strona głównaElektronikaNajlepszy powerbank - jaki power bank wybrać? Ranking 2023

Najlepszy powerbank – jaki power bank wybrać? Ranking 2023

Power bank – przenośna bateria, którą warto mieć przy sobie

Powerbank to przenośny bank energii, który pozwala zasilić nią smartfon, tablet, czytnik ebooków czy głośnik bezprzewodowy. Urządzenie sprawdza się doskonale z sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Dzięki niemu nie musisz wyłączać Wi-Fi czy przyciemniać ekranu – powerbank daje możliwość ładowania telefonu w każdym miejscu i w każdych okolicznościach, w tym nawet podczas podróży samolotem.

Ranking powerbanków:

Ranking power banków to zestawienie produktów, które łączą niskie ceny i dobrą jakość. Zamieściliśmy w nim modele różnych marek, aby pomóc Ci porównać oferty wielu producentów.

 

1. Baseus PPJAN-C01 Powerbank Mini JA 30000 mAh

 

Baseus PPJAN-C01 Powerbank Mini JA 30000 mAhBASEUS Mini JA to produkt o pojemności 30000 mAh. Urządzenie wyposażono w 5 różnych portów do ładowania (USB-C PD, micro USB, Apple Lightning). Model umożliwia jednoczesne zasilanie nawet 3 sprzętów jednocześnie. Jego atutem są wbudowane diody LED, informujące o poziomie naładowania.

Produkt został wyposażony w wiele czujników zabezpieczeń, między innymi przed przepięciami, przed przegrzaniem, przed krótkimi spięciami czy prądem przetężeniowym. Poza tym, urządzenie zostało odznaczone kilkoma certyfikatami bezpieczeństwa, w tym FCC oraz CE. Model posiada obudowę z tworzywa ABS i poliwęglanu. Waży 600 g.

Sprzęt ładuje się do pełna w około 840 minut. Wykorzystuje napięcie wyjściowe 5V i oferuje prąd wyjściowy 1, 2.4 oraz 3 A. Stosuje typ ładowania Power Delivery Quick Charge (15 W). Nie nadaje się do zasilania indukcyjnego.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Negatywne opinie dotyczą jedynie wagi produktu.
+ Jest kompatybilny z większością urządzeń.  
+ Pozwala zasilać trzy urządzenia jednocześnie.  
+ Jest solidnie wykonany.  

 

2. Redmi 20000mAh

Redmi 20000mAhRedmi 18W Fast Charge Power Bank 2000mAh to urządzenie, które dopasowuje wyjściowy poziom mocy do podłączonego sprzętu, ładując go szybciej i bezpieczniej. Model wspiera szybkie ładowanie 18W. Posiada dwa dwukierunkowe złącza USB-A, dzięki czemu może ładować dwa inne urządzenia w tym samym czasie. 

Ogniwo posiada dziewięć warstw ochrony układów scalonych. Jest odporne na działanie wysokiej temperatury i chronione przed zwarciem. Zabezpieczono je również przed niepoprawnym podłączeniem, przed przeładowaniem i nadmiernym rozładowaniem.

Zalety: Wady:
+ Pozwala na zasilanie dwóch urządzeń jednocześnie. – Jest dosyć ciężki.
+ Gwarantuje szybkie naładowanie.  
+ Jest zabezpieczony przed przeładowaniem/rozładowaniem.  
+ Jest solidnie wykonany  

 

3. Baseus BIPOW 20W 30000mAh (PPBD30K)

Baseus BIPOW 20W 30000mAh (PPBD30K)Baseus Bipow 20W to urządzenie o pojemności 30000mAh, wyposażone w 4 porty: dwa standardowe USB typu A, jedno USB Type-C służące jako port wejścia i wyjścia oraz jeden port Micro-USB służący jako wejście (ładowanie).

Sprzęt wykonano z materiału ABS i poliwęglanu. Urządzenie posiada matową obudowę z błyszczącym ekranem LED. Model wyposażono w typowe zabezpieczenia: czujnik przeciwprzepięciowy, przeciwprzeciążeniowy i przeciwspięciowy. Powerbank waży 645g.

Zalety: Wady:
+ Informuje o poziomie naładowania/rozładowania. – Jest duży i ciężki.
+ Ma solidną, estetyczną obudowę.  
+ Oferuje dużą pojemność w korzystnej cenie.  
+ Wyłącza się automatycznie po naładowaniu.  

 

4. Xiaomi Mi 50W 20000mAh

Xiaomi Mi 50W 20000mAhXiaomi Mi 50W 20000mAh to model z 3 portami wyjściowymi, nadający się do ładowania laptopów. Urządzenie posiada port typu USB-C i dwa porty USB-A. Może ładować trzy sprzęty jednocześnie. Obsługuje też szybkie ładowanie dwukierunkowe.

Ogniwo jest zabezpieczone przed zwarciem, przed przegrzaniem, przed przepięciem wyjściowym i wejściowym, przed nadprądowym wejściem i wyjściem, przed przeładowaniem i nadmiernym rozładowaniem, a także przed zwarciem nadprądowym na poziomie sprzętowym. Model posiada gładką, lakierowaną powłokę z ceramicznym połyskiem. Jego przyciski zostały zintegrowane z obudową.

Zalety: Wady:
+ Szybko się ładuje – Nie posiada wyświetlacza (tylko diody).
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany. – Według niektórych użytkowników jest dosyć ciężki.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny (i pojemności).  
+ Jest dobrze zabezpieczony.  

 

5. Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh

Green Cell PowerPlay 10 10000 mAhGREEN CELL PowerPlay 10 oferuje 3 złącza do zasilania trzech urządzeń jednocześnie, a także pojemność 10 000 mili Amperogodzin. Model posiada złącze USB-C Power Delivery, ładujące z mocą 10 W, a także dwa złącza USB-A z innowacyjną technologią Ultra Charge. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w port micro USB do naładowania samego ogniwa.

Urządzenie waży 197 g. Posiada plastikową obudowę. Generuje maksymalne napięcie 12 V oraz prąd wyjściowy o natężeniu do 2.4 A. Produkt może służyć jako ładowarka. Dysponuje wskaźnikiem poziomu naładowania. Model jest chroniony przed zwarciem, przed głębokim rozładowaniem oraz zbyt wysoką temperaturą.

Zalety: Wady:
+ Produkt gwarantuje błyskawiczne zasilanie urządzeń. – Nie ładuje urządzeń o małym poborze mocy.
+ Pełni rolę uniwersalnej ładowarki. – Jego obudowa łatwo się zarysowuje.
+ Jest kompatybilny z wieloma sprzętami.
+ Może naładować aż 3 urządzenia jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przenośny akumulator? Czym charakteryzuje się dobry powerbank?

Zakup powerbanka to dobre rozwiązanie, jeśli posiadasz smartfon z dużym wyświetlaczem lub wiele innych sprzętów bezprzewodowych, bez których nie ruszasz się z domu. Każdy sklep internetowy oferuje wiele różnych powerbanków, stanowiących mobilne źródło zasilania. Który z nich wybrać?

Po pierwsze: Kompatybilność – to od niej zależy, czy power bank będzie w stanie przekazać energię do Twojego urządzenia. Zwróć więc uwagę na wbudowane złącza – USB A, USB C, micro USB. Niektóre modele są w stanie zasilić wszystkie urządzenia mobilne. Co więcej, mogą obsługiwać też kilka sprzętów w tym samym czasie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku produktów obsługujących zasilanie bezprzewodowe – o ile zarówno powerbank, jak i telefon spełniają standardy QI, złącza OUT nie będą istotne.

Po drugie: Pojemność – wyrażona z reguły w mili Amperogodzinach, podobnie jak w przypadku baterii telefonów i tabletów. Łatwo obliczyć więc orientacyjnie, na ile ładowań baterii smartfona wystarczy naładowany do pełna power bank. Oczywiście, należy uwzględnić tu straty energii, które są znacznie większe w przypadku urządzeń słabej jakości. Do sporadycznego użytku wystarczający jest bank energii o pojemności 2000 mah – 4000 mah. Największą popularnością cieszy się jednak pojemność powerbanka wynosząca 10 000 mah. Na rynku dostępne są również większe modele – 20000 mah, czy nawet 50000 mah.

Po trzecie: Rodzaj ogniwa – power bank może być baterią litowo-jonową lub litowo-polimerową. Pierwszy wariant jest mniej podatny na samorozładowanie, ale sam dłużej uzupełnia energię. Jest także nieco tańszym wyborem. Z kolei ogniwo litowo-polimerowe łatwiej ulega samorozładowaniu, za to szybciej uzupełnia straconą energię. Ma jednak wyższą cenę.

Po czwarte: Napięcie i natężenie – większość powerbanków wykorzystuje napięcie 5V, uniwersalne dla wielu urządzeń mobilnych. Chcąc zasilać bankiem energii laptop, należy wybrać model wyposażony w port USB – C ze standardem Power Delivery. Natężenie wyrażone w Amperach powinno wynosić 1 A dla smartfonów i 2 A dla tabletów, dlatego 2 A są najbardziej uniwersalne. Niższy parametr może przekładać się na długi czas zasilania urządzeń.

Po piąte: Moc – wyrażona w Watach powinna być nieco wyższa lub równa tej, jaką dopuszcza dany smartfon. Przekłada się ona na szybkość zasilania urządzeń. Sprzęty muszą być jednak zgodne z oferowanym standardem szybkiego zasilania, np. Fast, Quick, Ultra czy Super Charge. W przeciwnym razie nie skorzystasz z tej funkcji.

Po szóste: Czas ładowania powerbanka – ogniwa ze względu na swoją pojemność ładują się znacznie dłużej niż smartfony. Może trwać to od około 2 do nawet kilkunastu godzin (w przypadku pojemnych baterii).

Po siódme:Zabezpieczenia – między innymi przed spięciem, przed przeładowaniem, przed nieprawidłowym podłączeniem urządzeń.

Po ósme:Rozmiar i waga – istotne, jeśli planujesz nosić produkt w kieszeni. Pamiętaj, że im większa pojemność, tym większy i cięższy power bank.

Po dziewiąte: Dodatki – na przykład diody wskazujące poziom rozładowania, ekran czy wbudowany przewód.

Po dziesiąte: Funkcja zasilacza – niektóre power banki służą jako przenośna ładowarka uniwersalna – to dobre rozwiązanie, które sprawdza się w podróży.

Podsumowanie

Powerbanki w sklepie mogą kusić dużą pojemnością, lecz nie zawsze deklaracje producentów znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Urządzenia dobrych marek nie powinny zawodzić swoją efektywnością, dlatego warto kupować tego typu sprzęt od najlepiej znanych na rynku firm. Ceny takich produktów nie są wygórowane i oscylują w granicach 100 -200 zł.

Powerbank opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!