Strona głównaElektronikaTelefonyPancerny smartfon - ranking 2024. Jak wybrać pancerny telefon?

Pancerny smartfon – ranking 2024. Jak wybrać pancerny telefon?

Czym jest pancerny telefon?

Pancerny smartfon to urządzenie odporne nie tylko na wodę i pył, ponieważ takie właściwości może oferować również obudowa zwykłego telefonu. Telefon pancerny jest natomiast zaprojektowany tak, aby znosić także upadki, ekstremalne temperatury czy wstrząsy. Kupując wytrzymały smartfon, należy sprawdzić przede wszystkim posiadane przez niego certyfikaty:

  • IP – dotyczy oceny ochrony obudowy przed wnikaniem ciał stałych i wody. Im wyższa wartość, tym lepsza ochrona.
  • IP69K – oznacza, że smartfon jest odporny na skutki wysokociśnieniowego mycie wodą.
  • MIL-STD-810 – to standard wojskowy, który pozwala ocenić, czy urządzenie jest w stanie przejść różne testy i czy dobrze znosi między innymi wstrząsy, upadki, wysoką wilgotność czy promieniowanie słoneczne.

Co jeszcze można znaleźć w pancernym telefonie? Między innymi funkcje „survivalowe” jak wytrzymała bateria czy mocna latarka, a nawet kamera noktowizyjna.

Ranking pancernych smartfonów

Ranking najlepszych smartfonów pancernych tworzą modele polecane i doceniane przede wszystkim za dobry stosunek jakości do ceny. Za wytrzymały telefon nie trzeba płacić więcej niż za zwykły smartfon. Wiele zależy jednak od przeznaczenia danego telefonu komórkowego. Sprawdź zestawienie i zobacz, co oferują znani producenci telefonów pancernych!

Przejrzyj również nasz ranking smartfonów do 1000 zł oraz ranking smartfonów do 500 zł.

1. HAMMER Iron 3 LTE

HAMMER Iron 3 LTE



HAMMER Iron 3 LTE to smartfon wyposażony w 8-rdzeniowy procesor MTK6763, 3 GB pamięci RAM oraz dwa aparaty: 13 i 5 MP. Urządzenie jest odporne na działanie wody i pyłu – certyfikat IP68. Posiada też moduł NFC i 32 GB pamięci wewnętrznej, z opcją rozszerzenia o drugie tyle za pomocą karty microSD.

Sprzęt może pochwalić się jasnym wyświetlaczem HD IPS o przekątnej 5.45 cala i rozdzielczości 720 x 1440 pix. Korzysta także z nawigacji GPS i technologii LTE. Obsługuje dwie karty SIM jednocześnie. Pracuje na systemie operacyjnym Android 9.0 Pie.

Telefon posiada baterię o pojemności 4400 mAh. Jego ekran został zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass 3. Model waży 234 g.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę.  
+ Posiada wytrzymałą baterię.  
+ Gwarantuje dobrą jakość połączeń.  
+ Jest solidnie wykonany.  

2. CUBOT KingKong Power 16/256 

CUBOT KingKong Power 16 256 



CUBOT KingKong Power 16/256 to sprzęt z najnowszym systemem Android 13, wyposażony w latarkę o jasności 5000 lumenów oraz w kamerę noktowizyjną. Urządzenie pełni funkcję PowerBanku. Posiada ekran o przekątnej 6,5″, LCD FHD+. Korzysta z maksymalnie 16 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej i procesora ośmiordzeniowego MediaTek Helio MT8788V/WA.

Produkt może pochwalić się bardzo pojemną baterią 10600mAh z funkcją szybkiego ładowania 33 W. Obsługuje też płatności zbliżeniowe i dual SIM. Korzysta ze złożonego systemu nawigacji, w tym GPS, Galileo czy Beidou. Smartfon posiada certyfikaty IP68/69K, co potwierdza jego wytrzymałość i odporność na trudne warunki.

Model wyposażono w aparat główny 48 MP, a także w aparat makro, aparat głębi i kamerę 20 MP. Jego przedni obiektyw ma rozdzielczość 16 MP i korzysta z technologii AI Beauty

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Jest dosyć ciężki.
+ Działa płynnie.  
+ Posiada bardzo mocną baterię.  
+ Jego atutem jest między innymi jasna latarka i dobrej jakości aparat.  

3. HAMMER Blade 3 4/64GB

HAMMER Blade 3 4 64GB



HAMMER Blade 3 4/64GB to sprzęt z 6,2-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1520×720 pikseli, wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MTK6762V/CB i system operacyjny Android 10. Urządzenie jest wodoodporne. O jego podwyższonej wytrzymałości świadczą takie certyfikaty jak IP69, IK07 oraz MIL-STD-810G. 

Produkt ma wbudowany aparat tylny marki Samsung o rozdzielczości 48 Mpx oraz aparat przedni 8 Mpx. Obsługuje dodatkowe karty pamięci, technologię LTE oraz dual SIM. Posiada baterię o pojemności 5000 mAh. Korzysta z nawigacji GPS, Glonass, A-GPS.

Model oferuje moduł NFC. Ma wbudowany czytnik linii papilarnych. Waży 245 g.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest dosyć ciężki.
+ Jest wytrzymały. – Ma niskiej jakości aparat.
+ Szybko się ładuje.  
+ Ma wytrzymałą baterię.  

4. HAMMER Blade 4 6/128GB

HAMMER Blade 4 6 128GB



HAMMER Blade 4 6/128GB jest telefonem z takimi certyfikatami jak IP69, czy MIL-STD-810G. Urządzenie posiada mocną baterię 6150 mAh. Korzysta także z systemu chłodzenia cieczą, wbudowanego termometru na podczerwień i przycisków funkcyjnych, np. do robienia zdjęć pod wodą.

Produkt wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio P90 i ekran IPS FHD+ o przekątnej 6.5″ oraz o rozdzielczości 1080 x 2400 pix. Wyświetlacz telefonu został zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass 3 generacji. Atutem tego modelu jest także system potrójnego aparatu 48 MP + 16 MP + 5 MP oraz aparat przedni 24 MP.

Smartfon oferuje funkcję nawigacji GPS. Obsługuje szybkie ładowanie, LTE i dual SIM. Posiada czytnik linii papilarnych. Pracuje na systemie Android 12. Waży aż 280 g.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo wytrzymały. – Jest dosyć ciężki.
+ Ma dobrą baterię i dobrej jakości ekran. – Według niektórych opinii jego ekran jest podatny na zarysowania.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Płynnie pracuje.  

5. Oukitel WP21 Ultra 12/256 GB

Oukitel WP21 Ultra 12 256 GB



Oukitel WP21 Ultra 12/256 GB to telefon z ekranem IPS o przekątnej 6.78″ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz o rozdzielczości 2460 x 1080px. Sprzęt pracuje na systemie Android 12. Obsługuje dual SIM i NFC. Korzysta z procesora ośmiordzeniowego MediaTek Helio G99.

Smartfon został wyposażony w mocną baterię 9800 mAh. Posiada też potrójny aparat główny: 64 Mpx + 20 Mpx + 5 Mpx i aparat przedni 20 Mpx. Jego atutem są również takie funkcje jak kamera termowizyjna, funkcja rozpoznawania twarzy, szybkie ładowanie czy czujnik magnetyczny.

Produkt korzysta z systemu nawigacyjnego BEIDOU, Galileo, GLONASS i GPS. Jest pyłoszczelny i wodoszczelny (normy: IP68, IP69K, MIL-STD-810H). Waży aż 398 g.

Zalety: Wady:
+ Płynnie pracuje. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma wytrzymałą baterię. – Jest bardzo ciężki.
+ Oferuje funkcję kamery termowizyjnej.  
+ Wykonuje dosyć dobrej jakości zdjęcia.  

6. uleFone Armor X6 Pro

uleFone Armor X6 Pro



uleFone Armor X6 Pro jest wyposażony w czterordzeniowy procesor MediaTek, 4 GB pamięci RAM i ekran o rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Sprzęt obsługuje moduł NFC oraz łączność LTE. Jego wyświetlacz IPS ma przekątną 5 cali. Natomiast częstotliwość jego odświeżania wynosi 60 Hz.

Urządzenie posiada aparat tylny o rozdzielczości 13 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Pracuje na systemie operacyjnym Android 12. Ma 32 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia do 128 GB. Jego bateria może pochwalić się pojemnością 4000 mAh. Sprzęt korzysta z systemu nawigacji GPS, GLONASS, Galileo, Beidou. 

Model obsługuje dual SIM. Jest odporny na wstrząsy, wibracje i pył, a także na zanurzenie w wodzie do 2 metrów przez 30 minut. Posiada certyfikat stopnia ochrony IP68, IP69K i MIL-STD-810G. Waży 227 g.

Zalety: Wady:
+ Jest niedrogi. – Nieco wolno pracuje.
+ Jest solidnie wykonany. – Brakuje mu przycisków funkcyjnych.
+ Ma wytrzymałą baterię.  
+ Dobrze leży w dłoni.  

Jak wybrać pancerny smartfon?

Kupując pancerny telefon, warto już na samym początku określić, czy będzie on użytkowany jako sprzęt główny, czy dodatkowy. Przeglądając ranking, szybko zauważysz, że na rynku dostępne są zarówno tanie i proste telefony o zwiększonej wytrzymałości, jak i smartfony dorównujące flagowcom pod względem specyfikacji technicznej, dodatkowo wzmocnione, wyposażone w mocniejszy akumulator czy takie funkcje, jak wyjątkowo jasna latarka lub kamera termowizyjna. 

Parametry telefonów pancernych analizujemy więc pod dwoma kątami. Pierwszy dotyczy wytrzymałości urządzenia, drugi jego funkcjonalności. Kupując taki smartfon jako dodatkowy, sprawdźmy przede wszystkim, czy:

  • posiada certyfikat IP68 minimum, a najlepiej MIL-STD-810G,
  • ma ekran zabezpieczony szkłem hartowanym,
  • ma mocny akumulator,
  • ma mocną obudowę – niektóre są nawet wzmacniane metalem. 

Po stwierdzeniu, że telefon jest wystarczająco wytrzymały na nasze potrzeby, możemy zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Pozostałe parametry techniczne będą szczególnie istotne, jeśli telefon ma służyć nam także na co dzień do normalnego użytkowania. Co warto sprawdzić?

Parametry dobrego telefonu pancernego

Jak klasyczny telefon, również telefon pancerny musi spełniać pewne podstawowe kryteria związane z płynnością działania czy obsługą pożądanych funkcji, np. 5G, LTE, NFC. Przed zakupem warto sprawdzić więc:

  • ile GB RAM oferuje urządzenie – najtańsze sprzęty posiadają 3 lub 4 GB pamięci RAM, a te droższe 6 GB, 8 GB pamięci czy nawet 12 GB pamięci operacyjnej – ma to wpływ na ich płynność działania w momencie uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie,
  • jaki procesor posiada sprzęt – najlepszy będzie dysponował procesorem 8-rdzeniowym,
  • jaka jest pojemność baterii – wzmocniony smartfon nierzadko może pochwalić się większą niż standardowa pojemnością akumulatora (ponad 5000 mAh),
  • jaki jest rodzaj i rozdzielczość ekranu – często bywa to wyświetlacz IPS, który oferuje szerokie kąty widzenia i nie zużywa tak dużej ilości energii jak chociażby ekran AMOLED,
  • jaka jest jakość aparatu – w rankingu telefonów pancernych można znaleźć modele z aparatem, które wykonują naprawdę przyzwoitej jakości zdjęcia pomimo niewygórowanej ceny samego urządzenia,
  • jakie funkcje oferuje: obsługa NFC, dual SIM, GPS, czytnik linii papilarnych, funkcja rozpoznawania twarzy – najlepszy telefon pancerny może oferować wszystkie te udogodnienia. 

Wiele osób uważa, że pancerny smartfon to typowy ciężki i masywny telefon dla budowlańca. Na rynku można znaleźć jednak również bardzo nowoczesne, niemalże smukłe i poręczne sprzęty z tej kategorii. Chociaż jest to niszowy segment, w którym nie znajdziemy takich producentów jak Apple czy Xiaomi, to wybór urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo duży i zróżnicowany. To pozwala natomiast znaleźć najlepszy model telefonu w każdym budżecie – nawet do 500 zł. 

Pancerny smartfon – kiedy warto?

Kto powinien sięgnąć po pancerny telefon? Smartfon tego typu wybierany jest głównie przez osoby, które korzystają z telefonu w trudnych warunkach. Po wzmocniony model urządzenia powinni sięgać ci, którzy:

  • pracują w trudnych warunkach, np. na budowie,
  • uprawiają ekstremalne sporty,
  • uprawiają turystykę na wymagających trasach.

Taki sprzęt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie możemy lub nie chcemy zrezygnować z telefonu, ale jednocześnie obawiamy się korzystać ze zwykłego smartfonu, ponieważ ten nie poradzi sobie w wymagających warunkach. Jeśli więc nie chcesz zniszczyć telefonu poprzez upadek, działanie wody czy wnikanie pyłu, wybierz smartfon pancerny – jako telefon główny lub jako telefon dodatkowy, np. tylko do pracy.  

Telefon pancerny – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd