Strona głównaElektronikaTelefony i zegarkiKtóry pancerny smartfon jest najlepszy? Ranking 2024

Który pancerny smartfon jest najlepszy? Ranking 2024 [TOP6]

Pancerny smartfon to urządzenie odporne nie tylko na wodę i pył, ponieważ takie właściwości może oferować również obudowa zwykłego telefonu. Telefon pancerny jest natomiast zaprojektowany tak, aby znosić także upadki, ekstremalne temperatury czy wstrząsy. Ranking najlepszych smartfonów pancernych tworzą modele polecane i doceniane przede wszystkim za dobry stosunek jakości do ceny. Za wytrzymały telefon nie trzeba płacić więcej niż za zwykły smartfon. Wiele zależy jednak od przeznaczenia danego telefonu komórkowego. Sprawdź zestawienie i zobacz, co oferują znani producenci telefonów pancernych!

Ranking pancernych smartfonów:

Sprawdź podobne rankingi:

Jak wybrać pancerny smartfon?

Kupując pancerny telefon, warto już na samym początku określić, czy będzie on użytkowany jako sprzęt główny, czy dodatkowy. Przeglądając ranking, szybko zauważysz, że na rynku dostępne są zarówno tanie i proste telefony o zwiększonej wytrzymałości, jak i smartfony dorównujące flagowcom pod względem specyfikacji technicznej. Dodatkowo są wzmocnione, wyposażone w mocniejszy akumulator czy takie funkcje, jak wyjątkowo jasna latarka lub kamera termowizyjna. 

Parametry telefonów pancernych analizujemy więc pod dwoma kątami. Pierwszy dotyczy wytrzymałości urządzenia, drugi jego funkcjonalności. Kupując taki smartfon jako dodatkowy, sprawdźmy przede wszystkim, czy ma:

  • certyfikat IP68 minimum, a najlepiej MIL-STD-810G,
  • ekran zabezpieczony szkłem hartowanym,
  • mocny akumulator,
  • mocną obudowę — niektóre są nawet wzmacniane metalem. 

Po stwierdzeniu, że telefon jest wystarczająco wytrzymały na nasze potrzeby, możemy zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Pozostałe parametry techniczne będą szczególnie istotne, jeśli telefon ma służyć nam także na co dzień do normalnego użytkowania. Co warto sprawdzić?

Parametry dobrego telefonu pancernego

Jak klasyczny telefon, również telefon pancerny musi spełniać pewne podstawowe kryteria związane z płynnością działania czy obsługą pożądanych funkcji, np. 5G, LTE, NFC. Przed zakupem warto sprawdzić więc:

  • ile GB RAM oferuje urządzenie — najtańsze sprzęty mają 3 lub 4 GB pamięci RAM, a te droższe 6 GB, 8 GB pamięci czy nawet 12 GB pamięci operacyjnej — ma to wpływ na ich płynność działania w momencie uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie,
  • jaki procesor ma sprzęt — najlepszy będzie dysponował procesorem 8-rdzeniowym,
  • jaka jest pojemność baterii — wzmocniony smartfon nierzadko może pochwalić się większą niż standardową pojemnością akumulatora (ponad 5000 mAh),
  • jaki jest rodzaj i rozdzielczość ekranu — często bywa to wyświetlacz IPS, który oferuje szerokie kąty widzenia i nie zużywa tak dużej ilości energii jak, chociażby ekran AMOLED,
  • jaka jest jakość aparatu — w rankingu telefonów pancernych można znaleźć modele z aparatem, które wykonują naprawdę przyzwoitej jakości zdjęcia pomimo niewygórowanej ceny samego urządzenia,
  • jakie funkcje oferuje: obsługa NFC, dual SIM, GPS, czytnik linii papilarnych, funkcja rozpoznawania twarzy — najlepszy telefon pancerny może oferować wszystkie te udogodnienia. 

Wiele osób uważa, że pancerny smartfon to typowy ciężki i masywny telefon dla pracownika budowy. Na rynku można znaleźć jednak również bardzo nowoczesne, niemalże smukłe i poręczne sprzęty z tej kategorii. Chociaż jest to niszowy segment, w którym nie znajdziemy takich producentów jak Apple czy Xiaomi, to wybór urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo duży i zróżnicowany. To pozwala natomiast znaleźć najlepszy model telefonu w każdym budżecie — nawet do 500 zł. 

Pancerny smartfon — kiedy warto?

Kto powinien sięgnąć po pancerny telefon? Smartfon tego typu wybierają głównie osoby, które korzystają z telefonu w trudnych warunkach. Po wzmocniony model urządzenia powinni sięgać ci, którzy:

  • pracują w trudnych warunkach, np. na budowie,
  • uprawiają ekstremalne sporty,
  • uprawiają turystykę na wymagających trasach.

Taki sprzęt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie możemy lub nie chcemy zrezygnować z telefonu, ale jednocześnie obawiamy się korzystać ze zwykłego smartfonu, ponieważ ten nie poradzi sobie w wymagających warunkach. Jeśli więc nie chcesz zniszczyć telefonu poprzez upadek, działanie wody czy wnikanie pyłu, wybierz smartfon pancerny — jako telefon główny lub jako telefon dodatkowy, np. tylko do pracy.

Telefon pancerny — opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Sebastian Freda - Redaktor
Sebastian Freda - Redaktor
Jestem umysłem ścisłym o humanistycznym sercu. Przedstawiam nie tylko zalety i wady produktów, ale przede wszystkim chcę pomóc w doborze najlepszego sprzętu do codziennych zadań. Specjalizuję się w urządzeniach AGD, elektronice oraz produktach użytku domowego. Zapytaj mnie o nurtujące kwestie, a ja postaram się, aby decyzja o zakupie była pewna i satysfakcjonująca.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY