Strona głównaAGDLodówki i zamrażarkiLodówka turystyczna - ranking 2024

Lodówka turystyczna – ranking 2024

Lodówka turystyczna – co należy wiedzieć?

Lodówka turystyczna to urządzenie niezbędne podczas długiej wyprawy lub campingu. Dzięki niej zakupione produkty spożywcze lub ugotowane potrawy zachowają swoją świeżość na dłużej i znacząco podniosą komfort przebywania poza domem. Sprzęt tego typu może nie tylko chłodzić swoją zawartość, ale także ogrzewać ją nawet do ponad 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu okaże się przydatny zarówno podczas transportowania zimnych, jak i gorących dań oraz napojów.

Na rynku dostępne są cztery rodzaje lodówek turystycznych, czyli:

  • lodówki turystyczne na gaz, które dobrze chłodzą, lecz są jednocześnie bardzo kosztowne
  • lodówki turystyczne kompresorowe, które są bardzo energooszczędne, ale również wyjątkowo drogie,
  • lodówki turystyczne elektryczne, zasilane najczęściej z gniazda samochodowego,
  • lodówki na wkłady o ograniczonym czasie chłodzenia.

Lodówka turystyczna – ranking:

Nasz ranking lodówek samochodowych powstał po to, aby ułatwić Ci wybór przenośnego urządzenia, które sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. W zestawieniu znajdziesz przede wszystkim lodówki turystyczne zasilane elektrycznie, ponieważ to one cieszą się najwyższą popularnością i funkcjonalnością. Sprawdź nasz ranking i wybierz model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Przejrzyj również pozostałe rankingi lodówek:

1. Lodówka turystyczna Camry CR 93

Camry CR 93Lodówka samochodowa Camry CR 93 to urządzenie, którego mechanizm oparty jest na Ogniwach Peltiera, czyli płytkach termoprzewodzących, połączonych z nadmuchem powietrza, który usprawnia jego cyrkulację. Model jest w stanie chłodzić do 20 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia, a także podgrzewać do 65 stopni. Dzięki wbudowanemu transformatorowi, można używać go zarówno w gnieździe sieciowym 230 V, jak i w gnieździe samochodowym 12 V.

Lodówka ma aż 32 litry pojemności, co pozwala pomieścić w niej naprawdę dużą ilość produktów spożywczych. Jest także estetycznie wykonana i posiada wygodną rączkę do przenoszenia. Pokrywa zamocowana jest na stałe za pomocą zawiasów. W komplecie z urządzeniem otrzymujemy dwa przewody: sieciowy oraz do gniazda zapalniczki samochodowej.

Zalety: Wady:
+ Lodówka nawet pod odłączeniu od źródła zasilania długo utrzymuje niską temperaturę – Niektóre opinie wskazują, że częstym problemem jest skraplanie się wody wewnątrz urządzenia
+ Posiada funkcję chłodzenia – Jest dosyć ciężka
+ Można korzystać z niej zarówno w domu, jak i w samochodzie  
+ Ma atrakcyjny, uniwersalny design  

2. Lodówka turystyczna Ravanson CS 24S

Ravanson CS 24SLodówka samochodowa Ravanson CS 24S to urządzenie o pojemności 24 litrów z funkcją chłodzenia do 13 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia, a także z funkcją grzania do 60 stopni Celsjusza. Produkt jest zasilany przewodowo z gniazda ładowarki samochodowej. Jego obudowę wykonano z solidnego tworzywa sztucznego.

Lodówka ma atrakcyjny, nowoczesny design, a jej dodatkowym atutem może być możliwość całkowitego demontażu pokrywy. Została także wyposażona w ergonomiczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada zarówno funkcję chłodzenia, jak i grzania – Opinie użytkowników wskazują, że lodówka dosyć głośno pracuje
+ Ma optymalną wielkość i ergonomiczną budowę  
+ Posiada długi przewód zasilający  
+ Jest dostępna w atrakcyjnej cenie  

3. Lodówka turystyczna Camry CR8065 24l

Camry CR8065 24lCamry CR8065 to urządzenie o pojemności 24 litrów i głębokości 30 cm (30x45x44 cm). Sprzęt dysponuje mocą 48 W. Waży 4,2 kg. Może być zasilany z sieci lub z gniazda zapalniczki.

Model posiada obudowę z solidnego tworzywa sztucznego. Dysponuje funkcją chłodzenia i grzania. Posiada dwie lampki kontrolne, informujące o trybie pracy. Wykorzystuje system nadmuchu chłodnego powietrza. Jego maksymalna temperatura chłodzenia to 20 stopni poniżej temperatury otoczenia, a temperatura podgrzewania to około 50 – 65 stopni.

Urządzenie posiada izolację i może być użytkowane wraz ze specjalnymi wkładami chłodzącymi, kiedy brak jest dostępu do źródła zasilania. Model wyposażono też w praktyczną pokrywę na zawiasach (z opcją całkowitego zdjęcia) i uchwyt ułatwiający przenoszenie. Atutem chłodziarki jest również wyjmowana przegroda do segregacji produktów. 

Zalety: Wady:
+ Jest niewielka, ale pojemna – Ma nieprzemyślaną konstrukcję uchwytu
+ Posiada funkcję grzania – Obniża temperaturę na poziomie porównywalnym, co lodówka na same wkłady
+ Można być podłączana do sieci i gniazda samochodowego  
+ Posiada pokrywę z opcją blokady  

4. Lodówka turystyczna Germin MAX-27-L

Germin MAX-27-LGERMIN BERLINGER MAX-27L to lodówka turystyczna o pojemności 27 litrów. Model – według deklaracji producenta – oferuje funkcję chłodzenia do 20°C poniżej temperatury otoczenia i funkcję ogrzewania do temperatury 65°C. Sprzęt można zasilać z sieci lub z gniazda samochodowego.

Lodówka posiada wygodny uchwyt do przenoszenia i panel sterujący z wyświetlaczem LCD, na którym można z łatwością ustawić wybraną temperaturę chłodzenia lub grzania. Sprzęt dysponuje też termostatem, który utrzymuje zadaną temperaturę. Posiada tryb pracy eko i max. 

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana

– Jest dosyć niska (nie mieści dużych butelek w pionie)

+ Dosyć cicho pracuje – W praktyce nie obniża temperatury o 20, lecz o około 12 stopni
+ Posiada praktyczną przegrodę, wyświetlacz i dwa tryby pracy  
+ Dobrze utrzymuje temperaturę  

5. Lodówka turystyczna Scarlett Teesa TSA5000 24l

Lodówka turystyczna Scarlett Teesa TSA5000 24lLodówka turystyczna Scarlett Teesa TSA5000 to produkt o pojemności 24l, którego mechanizm oparty jest na termoelektrycznym systemie Ogniw Peltiera, co oznacza, że umożliwia on zarówno chłodzenie do 10 stopni Celsjusza, jak i grzanie do 65 stopni Celsjusza.

Dodatkowy system cyrkulacji powietrza zwiększa efektywność pracy urządzenia. Wbudowany transformator umożliwia korzystanie z lodówki zarówno po podpięciu do gniazda sieciowego 230 V, jak i do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V.

W panelu sterowania lodówki możemy wybrać tryb grzania, tryb chłodzenia, a także tryb ECO i MAX. Model posiada dodatkową przegrodę i uchwyt, który zastępuje klamrę zabezpieczającą pokrywę przed przypadkowym otwarciem. W zestawie otrzymujemy dwa kable zasilające.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest bardzo wydajna – Opinie użytkowników wskazują, że ma zbyt krótki kabel zasilający
+ Pracuje stosunkowo cicho
+ Posiada funkcję grzania  
+ Można ją podłączać zarówno w domu, jak i w samochodzie  

Lodówka turystyczna – jak wybrać tą najlepszą?

W zależności od naszych potrzeb i zasobności portfela, możemy szukać najlepszego modelu lodówki turystycznej zarówno pośród ekonomiczniejszych produktów na wkłady lub prąd, jak i tych sprężarkowych lub zasilanych gazowo. W każdym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które pomogą nam w wyborze sprzętu, najlepiej spełniającego wszystkie nasze potrzeby.

Najważniejsze parametry lodówek samochodowych, którym powinniśmy przyjrzeć się przed wyborem idealnego urządzenia to:

 • pojemność, którą dobieramy do własnych preferencji, z uwzględnieniem czasu trwania wyjazdu oraz ilości osób, które będą korzystać z lodówki, standardowo zaleca się wybór modelów o pojemności minimum 10 litrów,
 • temperatura chłodzenia, którą warto dobrać pod kątem przechowywanej żywności, na rynku dostępne są zarówno urządzenia chłodzące do 7 stopni Celsjusza, jak i do -20 stopni, im większy zakres chłodzenia, tym bardziej praktyczna okaże się wybrana lodówka,
 • konstrukcja, czyli systemy izolacyjne oraz obudowa, która powinna być wzmocniona i odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia,
 • budowa zewnętrzna, czyli ergonomiczny uchwyt do przenoszenia urządzenia oraz kółka, które ułatwiają transport,
 • dodatkowa funkcja grzania, dzięki której możliwy jest także transport dań i napojów gorących,
 • akcesoria, czyli specjalne przegródki na przykład na napoje.

Jeśli pragniemy korzystać z naszej lodówki turystycznej nie tylko w trasie czy na biwaku, ale także w mieszkaniu, warto wybrać w tym celu model z wbudowanym transformatorem. Tego typu urządzenia mogą być bowiem podłączane zarówno do gniazda sieciowego 230 V, jak i do gniazda ładowarki samochodowej 12 V.

Lodówka turystyczna na prąd czy na wkłady chłodzące – która lepsza?

Lodówki turystyczne elektryczne oraz lodówki na wkłady chłodzące to urządzenia przenośne, które cieszą się największą popularnością, przede wszystkim ze względu na swoją przystępność cenową. Różnice w ich funkcjonalności są jednak bardzo duże, dlatego warto przemyśleć, jakie są nasze potrzeby i która z nich lepiej sobie z nimi poradzi.

Lodówki samochodowe zasilane z gniazda 12V są zazwyczaj dużo bardziej pojemne niż modele na wkłady, co oznacza, że wystarczą na dłużej i dla większej ilości osób. Są również bardziej praktyczne pod względem czasu pracy, ponieważ schładzają się stale, kiedy są podłączone do gniazda samochodowego. Oznacza to zatem, że w przeciwieństwie do urządzeń na wkłady, będą dłużej utrzymywały niską temperaturę. Wiele modelów tego typu zapewni swojemu użytkownikowi także większy zakres temperatur chłodzenia, a nierzadko również funkcję grzania.

Lodówki turystyczne na wkłady to produkty o niewielkiej pojemności i niezbyt długim czasie chłodzenia. Nie osiągają także bardzo niskich temperatur. Ich zaletą jest natomiast niska cena oraz pełna mobilność, dlatego w przypadku krótkich wyjazdów warto przemyśleć, czy tego typu urządzenie nie będzie wystarczającym wyposażeniem naszego samochodu.

Użytkownicy lodówek samochodowych elektrycznych często korzystają z nich także w połączeniu z wkładami chłodzącymi, co pozwala zwiększyć ich efektywność i wydajność.

Podsumowanie

Lodówki samochodowe to doskonałe rozwiązanie, kiedy pragniemy spędzić więcej czasu poza miejscem zamieszkania, nie rezygnując jednocześnie z domowych posiłków lub wtedy, kiedy zrobienie zakupów spożywczych może okazać się niemożliwe. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami, aby nie przepłacić, ale jednocześnie cieszyć się odpowiednim poziomem funkcjonalności nowego zakupu.

Nasz ranking został stworzony po to, aby ułatwić Ci ten wybór, dlatego zachęcamy do zapoznania się z propozycjami najlepszych modelów lodówek turystycznych i wybrania tego produktu, który w najwyższym stopniu spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Lodówka turystyczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY