Strona głównaAGDZmywarkiNajlepsze zmywarki wolnostojące 60 cm - ranking 2024

Najlepsze zmywarki wolnostojące 60 cm – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarki wolnostojące 60 cm – kiedy stanowią dobry wybór?

Zmywarki wolnostojące 60 mają szerokość 60 cm i mogą zostać ustawione w kuchni w dowolnym miejscu, jak każde wolnostojące urządzenie AGD. Warto zdecydować się na nie, jeśli nie chcemy zabudowywać sprzętu w całości (wraz z frontem) oraz gdy:

  • mamy dużą kuchnię,
  • mamy dużą rodzinę,
  • często gotujemy i jemy posiłki w domu,
  • często przyjmujemy gości i urządzamy przyjęcia.

Zmywarka do naczyń o tej pojemności jest w stanie umyć jednorazowo nawet 15 kompletów naczyń, duże garnki i patelnie, a niekiedy również blachy z piekarnika. Na pewno nie rozczaruje nas zatem pod kątem wielkości załadunku. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm to zestawienie polecanych i popularnych urządzeń z tej kategorii. Przejrzyj go zanim dokonasz zakupu zmywarki do swojej kuchni!

Poznaj także nasz:

1. WHIRLPOOL W7F HS51 X

WHIRLPOOL W7F HS51 XWHIRLPOOL W7F HS51 X to zmywarka z technologią Maxi Space, która powiększa przestrzeń wewnątrz komory urządzenia przy zachowaniu takich samych wymiarów produktu. W efekcie sprzęt mieści do 15 kompletów naczyń. Model korzysta też z technologii Power Clean Pro, czyli ukierunkowanego strumienia wody, który skuteczniej usuwa nawet przypalone zabrudzenia. 

Urządzenie automatycznie uchyla drzwiczki po zakończeniu pracy, co pozwala naczyniom suszyć się naturalnie, a dla użytkownika stanowi oszczędność energii. Atutem sprzętu jest też specjalny składany trzeci kosz na sztućce i akcesoria, pokryty powłoką usuwającą kropelki wody, co przyspiesza proces suszenia. 

Produkt jest zaliczany do klasy efektywności energetycznej B. Korzysta z technologii 6. zmysłu, która opiera się na pracy czujników, wykrywających poziom zabrudzenia naczyń. Dzięki temu zmywarka dostosowuje temperaturę wody, czas i moc zmywania do faktycznych potrzeb. W urządzeniu zastosowano też system, który zapobiega zsuwaniu się dolnego kosza z drzwiczek podczas załadunku i rozładunku.

Model oferuje 8 programów automatycznych, jak szybki, eco czy automatyczny. Daje też możliwość mycia połowy załadunku czy specjalnego suszenia za pomocą płukania wrzącą wodą. Sprzęt można zaprogramować na pracę z opóźnieniem lub wyciszyć. Urządzenie jest zabezpieczone przed zalaniem. Posiada też praktyczny program samoczyszczący i blokadę rodzicielską.

Zmywarka zużywa 9,5 litra wody i 0,65 kWh energii na cykl. Generuje hałas rzędu 41 dB. Jej dokładne wymiary wynoszą 60 x 85 x 59 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Dobrze domywa naczynia.  
+ Cicho pracuje.  
+ Jest pojemna.  

2. Bosch SMS25AI05E

Bosch SMS25AI05EBosch SMS25AI05E to zmywarka na 12 kompletów naczyń, oferująca 5 automatycznych programów pracy. Urządzenie należy do klasy efektywności energetycznej E. Zużywa 9,5 litra wody oraz 0,92 kWh energii na cykl. Generuje hałas do 48 dB.

Sprzęt dysponuje takimi cyklami zmywania jak eco, normalny, godzinny czy intensywny („garnki”). Oferuje też funkcję połowy załadunku. Jest chroniony przed zalaniem za pomocą czujnika, który zatrzymuje pracę i uruchamia wypompowywanie wody. Wymiary produktu wynoszą dokładnie 84.5 x 60 x 60 cm.

Urządzenie korzysta z technologii ActiveWater, czyli ukierunkowanego rozprowadzania wody, szybkiego nagrzewania i wysokiej wydajności pompy. Dzięki temu zmywa wydajnie i ekologiczniej. Sprzęt jest wyposażony w cichy silnik bezszczotkowy. Ma również praktycznego Asystenta Dozowania oraz powłokę AntiFingerprint, minimalizującą widoczność odcinków palców na froncie drzwiczek. 

Produkt wyposażono w 7-segmentowy wyświetlacz, który informuje o pozostałym czasie pracy, czy o braku nabłyszczacza lub soli. Urządzenie posiada również funkcję opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Należy do niższej klasy energetycznej.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  
+ Skutecznie i dokładnie myje naczynia.  

3. SAMSUNG DW60A8050FS

SAMSUNG DW60A8050FSSAMSUNG DW60A8050FS to zmywarka z klasy energetycznej C, mieszcząca 14 kompletów naczyń. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Generuje hałas do 43 dB. Oferuje 7 wgranych programów pracy, w tym intensywny, szybki 60 minut, delikatny czy samoczyszczenie. Dodatkowe programy do urządzenia można wgrać za pomocą aplikacji. 

Sprzęt posiada moduł WIFI i łączy się ze smartfonem, co daje wgląd w kondycję zmywarki i pozwala sterować jej pracą w sposób zdalny. Dużym atutem produktu jest jego funkcja autoczyszczenia komory, która usuwa nieprzyjemne zapachy. Model otwiera się automatycznie po zakończeniu zmywania, dlatego pozwala naczyniom schnąć naturalnie.

Urządzenie dysponuje funkcją dezynfekcji wysoką temperaturą. Jest zabezpieczone przed zalaniem za pomocą systemu AquaStop i cyfrowego czujnika zamontowanego pod zmywarką. Oferuje także takie udogodnienia jak Flex Load, czyli system dopasowania ułożenia kolców w górnym koszu za pomocą ruchomego uchwytu. Dodatkowo, w komorze zastosowano również system prowadnic kulkowych SoftRail dla wygodnego wysuwania koszy.

Produkt posiada szufladę na sztućce w zestawie. Daje możliwość mycia połowy załadunku. Jego dokładne wymiary wynoszą 59.8 x 84.5 x 60 cm. Deklarowane zużycie wody na cykl to 9,8 litra, a energii 75 kWh na 100 cykli eko.

Zalety: Wady:
+ Ma pojemne, regulowane kosze. – Nie wszyscy są zadowoleni z tego, jak zmywarka suszy naczynia.
+ Jej cena nie jest wygórowana.  
+ Można sterować nią zdalnie.  
+ Cicho pracuje.  

4. WHIRLPOOL WFC 3C42 P X

WHIRLPOOL WFC 3C42 P XWHIRLPOOL WFC 3C42 P X to zmywarka z technologią Power Clean Pro, czyli ukierunkowanym strumieniem wody oraz systemem NaturalDry, który polega na uchylaniu drzwiczek po zakończeniu cyklu pracy. Sprzęt korzysta też z technologii 6. zmysłu oraz funkcji mycia strefowego. 

Urządzenie zużywa 9,5 l wody na jeden cykl. Mieści 14 zestawów naczyń. Dzięki czujnikom rozmiaru wsadu i poziomu zabrudzenia naczyń dopasowuje parametry pracy do faktycznych potrzeb, zmieniając czas, temperaturę i ilość wody oraz moc zmywania. Produkt oferuje 8 programów automatycznych, jak intensywny, eco, cichy czy szybki 30 minut. Ma też funkcję opóźnionego startu i blokady rodzicielskiej. 

Sprzęt jest zabezpieczony przed zalaniem. Generuje hałas do 42 dB. Zużywa 75 kWh energii na 100 cykli ECO. Należy do klasy energetycznej C. Jego dokładne wymiary wynoszą 60 x 85 x 59 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest ekonomiczna. – Według niektórych opinii jej kosze są dosyć delikatne.
+ Dobrze domywa.  
+ Jest cicha.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

5. Beko DEN48520X

Beko DEN48520XBeko DEN48520X to zmywarka z klasy energetycznej E. Urządzenie ma pojemność do 15 kompletów naczyń. Oferuje 8 wgranych programów pracy. Zużywa 9,5 litra wody na cykl. Generuje hałas do 43 dB. Sprzęt korzysta z technologii CornerIntense, czyli specjalnie skonstruowanego ramienia myjącego z dodatkową dyszą, które uwalnia wodę pod wysokim ciśnieniem. Dzięki niemu dociera ona do każdego kąta zmywarki. 

Produkt posiada szeroki trzeci kosz na sztućce i akcesoria. Jest też wyposażony w intuicyjny wyświetlacz do programowania jego pracy. Urządzenie oferuje przydatny program mycia i suszenia, trwający 58 minut. Dysponuje systemem trzypoziomowej regulacji górnego kosza oraz funkcją przyspieszenia programu pracy (3-krotnie).

Zmywarkę wyposażono w stalowe dno odporne na rdzę i wysokie temperatury. Sprzęt wykorzystuje też system ochrony szkła GlassShield, oparty na analizie twardości wody. Jego atutem jest również system zabezpieczenia przed zalaniem – Water Safe – oraz system suszenia, który polega na wykorzystaniu dodatkowego wentylatora.

Zmywarka dysponuje funkcją połowy załadunku. Wyróżnia się także specjalnymi uchwytami i dedykowaną funkcją do mycia blach z piekarnika. Urządzenie wykrywa stopień zabrudzeń i sugeruje odpowiedni program pracy. Optymalizuje też zużycie tabletki do zmywania, aby wykorzystywać ją w całości.

Wymiary produktu wynoszą 59,9 x 85 x 60 cm. Jego zużycie prądu to 97 kWh na 100 cykli. Sprzęt generuje hałas do 43 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii nie domywa sztućców.
+ Dobrze domywa naczynia. – Ma długie programy pracy.
+ Jest cicha.  
+ Ma dużą pojemność.  

6. Bosch SMS2ITI04E

Bosch SMS2ITI04EBosch SMS2ITI04E to zmywarka na 12 kompletów naczyń, wyposażona w moduł WIFI. Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Łączy się z telefonem za pomocą aplikacji. Zużywa 92 kWh energii i 10,5 litra wody odpowiednio na 100 cykli i na jeden cykl. Generuje hałas do 50 dB.

Produkt oferuje 5 programów pracy, w tym auto, godzinny czy ulubiony, modyfikowany przez użytkownika. Ma też trzy funkcje dodatkowe, jak przedłużone suszenie czy skrócenie czasu pracy. Jego dokładne wymiary wynoszą: 84.5 x 60 x 60 cm. Sprzęt chroni szkło i inne delikatne naczynia. Korzysta też z Asystenta Dozowania, który optymalizuje działanie tabletki myjącej.

Zmywarka dzięki czujnikom dopasowuje parametry pracy do wielkości załadunku i poziomu zabrudzenia naczyń. Pozwala to oszczędzać zarówno wodę, jak i energię. Urządzenie dba o oszczędność także za sprawą kierunkowego rozprowadzania wody, szybkiego nagrzewania czy podwyższonej wydajności pompy. Posiada silnik bezszczotkowy i zabezpieczenie przed zalaniem. Po połączeniu z aplikacją oferuje użytkownikowi między innymi powiadomienia o statusie programu, czy licznik zużytych tabletek. 

Zmywarka posiada koszyk na sztućce i specjalną blokadę, która zapobiega przypadkowemu wysunięciu dolnego kosza. Jej zaletą jest też powłoka AntiFingerprint na froncie.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie jest najbardziej oszczędna – klasa energetyczna E.
+ Dobrze domywa. – Według niektórych opinii jest nieco głośna.
+ Jest zdalnie sterowana.  
+ Łatwo się ją obsługuje.  

Wolnostojące zmywarki 60 cm – jak wybrać najlepszą?

Przed wyborem zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm, musisz odpowiedzieć sobie na takie same pytania, jak przy zakupie innych sprzętów AGD. Kluczowe będzie określenie między innymi potrzebnej pojemności, preferowanych programów pracy i funkcji, a także budżetu, jaki możesz przeznaczyć na ten cel. Zmywarkę wybierz od sprawdzonego producenta, takiego jak Bosch, Samsung, Beko czy Whirlpool. Porównaj także:

  • klasy efektywności energetycznej (największy wybór to urządzenia z klasy E, D, C)
  • zużycie wody i energii (na cykl, na 100 cykli, roczne) – dobrze jeśli nie przekracza ono odpowiednio 10 litrów oraz  ok. 80 kWh energii na 100 myć,
  • stosowane technologie, systemy, funkcje: połowa załadunku, opóźniony start, automatyczne uchylanie drzwiczek, mycie strefowe, ponowne użycie wody z płukania, dodatkowe suszenie, automatyczne dobieranie parametrów pracy, wyciszenie pracy, skrócenie cyklu, optymalizacja zużycia detergentu, 
  • oferowane programy pracy: szybki, delikatny, intensywny, automatyczny, samoczyszczenia,
  • sposób sterowania: pokrętło, przyciski, panel dotykowy, aplikacja,
  • głośność pracy (poziom ok. 46 dB to głośność zwykłej rozmowy).

Ponieważ każda zmywarka wolnostojąca jest widoczna w kuchni i ma odkryty panel sterowania, zwróć uwagę również na jej design. Pamiętaj także, że dobra zmywarka nie musi być droga. Cieszące się dobrymi opiniami urządzenie z tej kategorii kupisz za nie więcej niż około 2800 zł.  

Zmywarki wolnostojące 60 cm – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY