Strona głównaAGDZmywarkiDobra zmywarka wolnostojąca 45 cm i 60 cm - TOP 3

Dobra zmywarka wolnostojąca 45 cm i 60 cm – TOP 3

Jaką szerokość powinna mieć zmywarka wolnostojąca?

Zmywarka do naczyń to sprzęt AGD, który pozwala na większą oszczędność wody w porównaniu do ręcznego mycia naczyń. Produkty tego typu dzielimy na przysłowiowe 45cm i 60cm (bardzo rzadko również 90 cm), choć tak naprawdę ich szerokość może wynosić od 44,5 do 45 cm włącznie oraz od 59,5 do 60 cm włącznie. Który wariant wybrać?

Małe zmywarki polecane są singlom, którzy rzadko przyjmują gości, a także małym rodzinom, które częściej stołują się poza domem. W te większe powinny zainwestować z kolei większe rodziny oraz osoby, które gotują dużo i często, zapraszając do siebie znajomych.

Nie interesuje Cię model wolnostojący? Szukasz dobrej zmywarki do zabudowy? Sprawdź nasze propozycje

Szukasz nowej zmywarki? Oto ranking TOP 3 zmywarek 45 i 60 cm:

Ranking zmywarek to zestawienie sześciu najczęściej polecanych modeli 45 i 60 cm. Sprawdź, która może okazać się najlepiej dostosowana do Twoich potrzeb. 

Zmywarka 45 ranking top 3:

1. Whirlpool WSFO3O23PF

 

Whirlpool WSFO3O23PFWhirlpool WSFO3O23PF to produkt z klasy efektywności energetycznej E, dawniej A++. Model wykorzystuje 9 l wody na jeden cykl. Mieści 10 kompletów naczyń. Posiada elektroniczny wyświetlacz i 7 automatycznych programów pracy. Stosuje technologię szóstego zmysłu (automatyczny dobór temperatury, czasu i mocy zmywania do wsadu na podstawie pomiaru czujników) i system zmywania strefowego (mycie wybranego kosza). Posiada dodatkowy kosz na sztućce i małe akcesoria.

Sprzęt oferuje funkcję opóźnionego startu. Automatycznie odcina dopływ wody w przypadku awarii, a dzięki silnikowi inwerterowemu obniża wibracje, hałas i zużycie energii podczas pracy. Posiada także regulowany kosz górny i składane grzebienie kosza dolnego, dzięki czemu dostosowuje się do różnych naczyń. Za sprawą funkcji PowerClean Pro domywa bez uprzedniego namaczania czy szorowania (precyzyjnie skierowanym strumieniem wody). Jego atutem jest także system samoczyszczenia, który usuwa nieprzyjemny zapach z wnętrza.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Oferuje długie programy pracy.
+ Dobrze domywa.  
+ Jest pojemna.  
+ Ładnie się prezentuje.  

 

2. Bosch Serie6 PerfectDry Zeolith SPS6ZMI35E

Bosch Serie6 PerfectDry Zeolith SPS6ZMI35EZmywarka BOSCH SPS6ZMI35E to sprzęt z klasy C, dawniej A+++. Model wykorzystuje 9,5 l wody na jeden cykl pracy. Łączy się z aplikacją, która umożliwia sterowanie i monitorowanie urządzenia. Atutem zmywarki jest funkcja wyciszenia oraz funkcja suszenia z wykorzystaniem technologii Zeolith – minerał wykorzystuje wilgoć z cyklu mycia, a później oddaje ciepło w cyklu suszenia.

Produkt stosuje technologię zwiększającą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia wody i energii. Posiada także dodatkowy poziom załadunku, czyli szufladę Vario3 Pro, dzięki której mieści nawet do 14 kompletów misek i talerzy.

Dzięki asystentowi dozowania sprzęt optymalizuje działanie tabletek – rozpuszcza je w pojemniku i dozuje dopiero po wymieszaniu z wodą. Model oferuje także funkcję przyspieszenia programu pracy przy zachowaniu tych samych efektów czyszczenia. Innowacją jest również rozbudowany system zraszania.

Zmywarkę wyposażono w silnik bezszczotkowy i program do samoczyszczenia. Sprzęt dysponuje funkcją ustawiania strefy intensywnego czyszczenia oraz funkcją Higiena Plus (płukanie w wysokiej temperaturze). Jego obudowę pokryto powłoką AntiFingerprint, a wnętrze wyposażono w diody emitujące białe światło, które włącza się automatycznie przy otwieraniu drzwiczek.

Model wykorzystuje sensor załadunku, który dostosowuje ilość wody do wsadu. Pozwala na podłączenie ciepłej wody. Oferuje takie programy automatyczne, jak Auto 45-65C, Cichy 50, Eco 50°C, Intensywny 70C, Szkło 40C, Szybki 45C czy Szybki 60C.

Zalety: Wady:
+ Dobrze domywa. – Ma wysoką cenę.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest sterowana smartfonem.  
+ Jest oszczędna.  

 

3. Samsung DW50R4050FS

Samsung DW50R4050FSSamsung DW50R4050FS to model z klasy F, dawniej A+. Sprzęt posiada czujnik wycieku, funkcję dezynfekcji, połowy załadunku oraz opóźnionego startu. Wśród jego programów znajdziemy między innymi delikatny, intensywny, normalny, ekspresowy i szybki. Produkt posiada trzecią szufladę na sztućce i estetyczny wyświetlacz elektroniczny. Jego pojemność to 10 kompletów.

W trybie eko sprzęt wykorzystuje do 9,9 l wody na cykl. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi oraz zabezpieczenie przed zalaniem. Jego atutem jest regulowany kosz górny, pozwalający zrobić więcej miejsca na duże garnki. Dzięki podwyższeniu temperatury wody podczas ostatniego płukania model dezynfekuje wsad, usuwając bakterie.

Zmywarka posiada zewnętrzny panel sterowania, gwarantujący utrzymanie kontroli nad pracą urządzenia. Charakteryzuje się także cichą pracą – nie generuje hałasu o natężeniu większym niż 46 dB.

Zalety: Wady:
+ Dobrze domywa. – Niektóre negatywne opinie świadczą o niedosuszaniu naczyń.
+ Jest pojemna  
+ Cicho pracuje  
+ Posiada praktyczny panel sterowania.  

Zmywarka 60 ranking top 3:

 

1. Bosch Serie4 EfficientDry SMS4ETI14E

Bosch Serie4 EfficientDry SMS4ETI14EBosch SMS4ETI14E to model z klasy C, dawniej A. Sprzęt mieści 12 kompletów misek i talerzy, wykorzystuje 9,5 litra wody na cykl, a jego najnowocześniejszą funkcją jest połączenie z aplikacją, która umożliwia sterowanie pracą urządzenia. Produkt oferuje między innymi opcję wyciszenia (redukcja hałasu) oraz funkcje EfficientDry, czyli automatycznego uchylenia drzwiczek po skończonej pracy. Dzięki technologii ActiveWater ogranicza zużycie energii i wody za sprawą jej kierunkowego rozprowadzania i szybszego nagrzewania.

Sprzęt wyposażono w kosze VarioFlex, czyli wnętrze, które można dostosować do własnych potrzeb. Model dysponuje także asystentem dozowania, który rozpuszcza tabletkę w specjalnym pojemniku i dodaje ją dopiero po wymieszaniu z wodą. Zmywarka posiada funkcję przyspieszenia programu pracy oraz specjalny cykl autoczyszczenia wnętrza. Dzięki silnikowi bezszczotkowemu pracuje cicho i energooszczędnie, a za sprawą sensorów lepiej dostosuje ilość wody do ilości załadunku.

Model oferuje takie programy pracy jak Eco 50 st. C, Auto 45-65 st. C, Intensywny 70 st. C, Przyśpieszony 65 st. C czy Cichy 50 st. C. Posiada elektroniczny wyświetlacz, zabezpieczenie przed zalaniem i wskaźnik braku soli. Nie generuje hałasu o natężeniu wyższym niż 44 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. – Jej dostępność jest ograniczona.
+ Dobrze domywa.  
+ Cicho pracuje.  
+ Łączy się z aplikacją.  

 

2. Beko DFN05321S

Beko DFN05321SBeko DFN05321S to model z klasy E, wykorzystujący do 12,9 litrów wody na cykl. Sprzęt mieści 13 kompletów. Posiada 5 automatycznych programów pracy, w tym Eco 50 oraz Intensywny 70. Jest zabezpieczony przed zalaniem i sygnalizuje brak soli/nabłyszczacza. Produkt wyposażono w diodowy wyświetlacz i system koszy z dwoma półkami w koszu górnym.

Sprzęt nie przekracza poziomu hałasu o natężeniu 49 dB. Posiada wskaźnik czasu pozostałego do końca bieżącego cyklu pracy. Nie oferuje funkcji opóźnionego startu, pozwala natomiast uruchomić mycie dla połowy wsadu. Produkt suszy gorącym powietrzem. Nie może zostać podłączony do ciepłej wody.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo przystępną cenę. – Ma niewiele funkcji dodatkowych.
+ Dobrze domywa. – Wykorzystuje spore ilości wody.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Posiada funkcję połowy załadunku.  

3. Whirlpool WFC 3C33 PF X

Whirlpool WFC 3C33 PF XWhirlpool WFC 3C33 PF X to model z klasy D, dawniej A+++. Sprzęt zużywa do 9,5 litra wody na cykl i nie przekracza progu hałasu 43 dB. Jego wnętrze mieści maksymalnie 14 kompletów talerzy. Produkt wyposażono w wyświetlacz elektroniczny i 8 programów automatycznych. Zmywarka bazuje na technologii 6 zmysłu, co oznacza, że samoczynnie dobiera temperaturę, ilość wody i czas mycia.

Sprzęt pozwala myć wybrany kosz, a także zaprogramować pracę z opóźnieniem. Jest zabezpieczony przed zalaniem na wypadek awarii. Dysponuje regulowanym koszem górnymi i składanymi grzebieniami kosza dolnego. Ma też zabezpieczenie przed dziećmi. Model korzysta z funkcji PowerClean Pro, czyli precyzyjnego strumienia wody, który doczyszcza trudne zabrudzenia. Automatycznie otwiera drzwiczki po zakończeniu cyklu, aby pozwolić naczyniom naturalnie wyschnąć.

Produkt gromadzi wodę z płukania (przechowuje ją do 72 godzin) i wykorzystuje ją do kolejnego mycia. Posiada też trzeci, dodatkowy kosz na akcesoria. Model można podłączyć do ciepłej wody.

Zalety: Wady:
+ Jest oszczędna. – Negatywne opinie dotyczą funkcjonalności koszy.
+ Cicho pracuje.  
+ Ma korzystny stosunek ceny do jakości.  
+ Pozwala na dostosowanie wnętrza do potrzeb.  

Parametry zmywarek — co wziąć pod uwagę podczas wyboru zmywarki?

Nowoczesne zmywarki to produkty z logo Bosch, Amica, Electrolux, Whirlpool czy Beko. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór modelów tych marek, dlatego zwłaszcza osoba szukająca swojej pierwszej zmywarki może mieć problem z wyborem tej najlepszej. Na co warto zwrócić więc uwagę, kupując zmywarkę do swojego mieszkania?

Poznaj najważniejsze parametry:

  • klasa efektywności energetycznej – mówi o ilości wykorzystywanej podczas pracy energii elektrycznej (przypominamy o zmianie klas: zlikwidowane zostały klasy A+++, A++ i A+, mamy klasy od A-G, stąd starsze modele wydają się mniej energooszczędne),
  • ilość wody wykorzystywanej podczas jednego cyklu (zwykle poniżej 10 l),
  • pojemność – ilość kompletów, które pomieści wnętrze zmywarki,
  • programy zmywania naczyń – najbardziej pożądane to te, które stanowią oszczędność czasu, ale nie pozostawiają przy tym zabrudzonych naczyń; im więcej automatycznych cyklów, tym lepiej,
  • funkcje dodatkowe – opóźniony start, asystent dozowania detergentów, blokada rodzicielska, regulacja ustawienia koszy, przyspieszenie cyklu zmywania, itd.
  • sposób sterowania – połączenie ze smartfonem, panel dotykowy, elektroniczny wyświetlacz lub wskaźniki diodowe.

Zanim wybierzesz najlepszą zmywarkę, sprawdź czy atrakcyjnie niska cena na pewno idzie w parze z jakością i zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. To z nich dowiesz się, czy dany model dobrze domywa naczynia i czy faktycznie jest tak oszczędny, jak obiecuje producent.

Zmywarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd