Strona głównaAGDLodówka do zabudowy - Którą wybrać?

Lodówka do zabudowy – Którą wybrać?

lodówka do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Lodówki do zabudowy cieszą się coraz większą popularnością. Chociaż wybór urządzeń tego typu nie jest tak bogaty, jak w przypadku tradycyjnych, wolnostojących sprzętów AGD, nadal może sprawiać trudności osobom, które nie miały przedtem do czynienia z planowaniem zabudowy kuchennej. Najważniejsze kryteria jakie lodówka do zabudowy powinna spełniać przed podjęciem decyzji to:

– typ lodówki, czyli chłodziarko-zamrażarka w jednym lub odrębna chłodziarka i zamrażarka, które można zamontować osobno pod blatem,

– wielkość urządzenia, która musi być dopasowana do zabudowy w taki sposób, aby sprzęt mógł swobodnie wentylować, co ma ogromny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Standardowo przyjmuje się, że zarówno wlot na dole, wylot na górze, jak i tył urządzenia powinny mieć około 200 cm2 kwadratowych wolnej przestrzeni na cyrkulację powietrza.

Lodówki do zabudowy ranking:

Po odrzuceniu lodówek do zabudowy, które nie spełniają naszych kryteriów pod względem typu lub wielkości urządzenia, wybór idealnego modelu powinniśmy oprzeć na podobnej zasadzie, co wybór standardowej lodówki. Nasz ranking przedstawi Ci najchętniej wybierane produkty tego typu, cieszące się dużą popularnością oraz pozytywnymi opiniami użytkowników. Poznaj ich wady i zalety, a następnie wybierz model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Przejrzyj również pozostałe rankingi lodówek:

 

1. Lodówka Samsung BRB260010WW

Lodówka Samsung BRB260010WWLodówka Samsung BRB260010WW wyróżnia się na rynku większą pojemnością przy zachowaniu tych samych, standardowych wymiarów chłodziarek do zabudowy, co zawdzięcza cieńszym ściankom i wydajnemu systemowi izolacji.

Urządzenie stosuje technologię All-Aroung Cooling, co oznacza, że na poziomie każdej półki znalazły się otwory wtłaczające chłodne powietrze do każdego zakamarka wolnej przestrzeni. Samsung BRB260010WW to również lodówka do zabudowy no frost, gwarantująca dłuższą świeżość przechowywanej żywności i bardziej komfortową eksploatację.

Produkt wyposażono w dwie dodatkowe, bardzo przydatne przydatne funkcje, czyli Power Freeze, który aktywuje natychmiastowe zamrażanie oraz Power Cool, odpowiedzialny za szybkie chłodzenie. Lodówka jest również cicha i oszczędna, a zamontowane w niej pojemniki i szuflady wykonano z trwałego, hartowanego szkła, które łatwo jest utrzymać w czystości.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest bardzo pojemna – Urządzenie ma niewielki zakres regulacji półek
+ Estetycznie się prezentuje i łatwo utrzymać ją w czystości – Szuflady zamrażalnika nie są zbyt wysokie
+ Jest wyposażona w mocne, lecz energooszczędne światło LED  
+ Pracuje cicho i zużywa niewiele energii  

 

2. Lodówka do zabudowy Samsung BRB260089WW

Lodówka Samsung BRB260089WWLodówka do zabudowy no frost Samsung BRB260089WW to urządzenie idealne dla osób, które w chłodziarko-zamrażalce szukają przede wszystkim doskonałego systemu przechowywania.

Model wyposażony jest w pojemniki na drzwiach, które można ustawiać dowolnie według własnych potrzeb, a także dodatkowe, funkcjonalne półki na napoje i wysuwane szuflady, ułatwiające dostęp do produktów położonych na samych końcach. Ponadto, lodówka pod zabudowę Samsung BRB260089WW posiada bardzo praktyczną funkcję Coolselect+, dzięki której możesz przemienić swój zamrażalnik w dodatkową komorę chłodzącą lub miejsce delikatnego zamrażania.

Osobne obiegi chłodzenia pozwalają także zapobiegać mieszaniu się zapachów, a pełny no frost to koniec szronu wewnątrz lodówki, a tym samym gwarancja przedłużenia świeżości przechowywanych w niej produktów. Chłodziarko-zamrażarkę Samsung wyposażono również w nowoczesny silnik, który umożliwia jej cichą i energooszczędną pracę, a także długą żywotność.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką klasę energetyczną i jest bardzo oszczędne – Lodówka jest dosyć droga
+ Jest pojemne i dobrze wykonane pod względem estetycznym – Opinie niektórych użytkowników wskazują, że urządzenie nie zapewnia pełnego dostępu do całej powierzchni niektórych szuflad
+ Posiada wyjątkową funkcję Coolselect+  

3. Lodówka Bosch KIV34X20

Lodówka Bosch KIV34X20Lodówka pod zabudowę Bosch KIV34X20 to urządzenie niezbyt mocno zaawansowane technologicznie, jednak stosunkowo niedrogie i pojemne. Klasa energetyczna A+ sprawia, że jest wystarczająco ekonomiczne w użytkowaniu, a ergonomiczny rozstaw półek i pojemników pozwala zmieścić w niej naprawdę dużo produktów różnej wielkości.

Model odszrania się samoczynnie w pewnych odstępach czasu, a zgromadzona wilgoć zostaje bezpiecznie odprowadzona na zewnątrz. Lodówka Bosch KIV34X20 wyróżnia się bardzo głębokimi półkami na drzwiach, na których można przechowywać jeszcze więcej artykułów oraz chromowanym pojemnikiem na butelki o wyjątkowo atrakcyjnym wzornictwie.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także falowane dno szuflady Multibox, które chroni owoce i warzywa przed skroplinami, a tym samym pozwala na dłużej zachować ich świeżość.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest bardzo pojemna – Niektórzy użytkownicy narzekają na sposób rozmieszczenia półek
+ Cicho pracuje i jest prosta w obsłudze – Urządzenie nie posiada osobnej regulacji temperatury zamrażalnika
+ Posiada wiele przydatnych pojemników  
+ Ma odpowiedni stosunek jakości do ceny.  

 

4. Lodówka Electrolux ENN12800AW

Lodówka Electrolux ENN12800AWLodówka do zabudowy Electrolux ENN12800AW została wyposażona w system LowFrost, dzięki któremu można w błyskawiczny sposób rozmrozić zamrażalnik i wykorzystać całe urządzenie jako chłodziarkę.

Szklane półki tego modelu zaprojektowano tak, aby możliwe było korzystanie z nich na całej szerokości. Co więcej, lodówka posiada także przesuwaną półkę o szerokości połowy drzwi, którą można poskładać, kiedy pragniemy wstawić do środka duży garnek lub butelkę.

Electrolux ENN12800AW to niezbyt zaawansowane technologicznie urządzenie, sterowane mechanicznie, co znajduje jednak odzwierciedlenie w jego niższej cenie.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest bardzo pojemna – Nie posiada zbyt wielu funkcji
+ Cicho pracuje – Nie jest urządzeniem no frost
+ Jest prosta w obsłudze i ekonomiczna  
+ Opinie użytkowników jednogłośnie określają urządzenie, jako przystępne cenowo i solidnie wykonane  

 

5. Lodówka Beko BCSA285K2SF

Lodówka Beko BCSA285K2SF

Lodówka pod zabudowę Beko BCSA285K2SF to ekonomiczne urządzenie o klasie energetycznej A+. Wyposażone jest w funkcję szybkiego zamrażania, która pozwala zachować świeżość mrożonych produktów na dłużej.

Jego dodatkowym atutem mogą być także przezroczyste szuflady, dedykowany pojemnik na kostki lodu oraz funkcjonalne półki na butelki, które pozwalają pomieścić w komorze jeszcze więcej artykułów.

Wnętrze lodówki oświetla jasne i oszczędne światło LED, a trudne do utrzymania w czystości uszczelki urządzenia potraktowano substancją antybakteryjną, która zwiększa higieniczność przechowywania. Beko BCSA285K2SF nie należy do modelów no frost, lecz ma dzięki temu bardzo przystępną cenę i cicho pracuje.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest pojemne, niedrogie i proste w obsłudze – Nie należy do urządzeń no frost
+ Ma kilka przydatnych półek i szuflad dedykowanych konkretnym typom produktów – Nie posiada nowoczesnych funkcji
+ Jest energooszczędna  

Chłodziarko-zamrażarka czy osobna chłodziarka i zamrażarka – co ma więcej zalet?

Zarówno chłodziarko-zamrażalki, jak i osobne urządzenia mrożące i chłodzące mają swoje wady i zalety w kuchni z zabudową. Te pierwsze są bardziej popularne i mają korzystniejsze ceny, jednak ich montaż wymaga wykorzystania wyższych szafek, co nie zawsze leży w intencji osoby projektującej wystrój wnętrza.

Co więcej, kiedy jedna z części urządzenia ulegnie awarii, naprawa lub wymiana dotyczy wtedy całego sprzętu. Z kolei zakup osobnej chłodziarki i zamrażalki może być bardziej kosztowny i kłopotliwy ze względu na znacznie uboższą ofertę takich urządzeń na rynku, jednak nie jest on całkowicie niemożliwy i ma wiele zalet.

Przede wszystkim oddzielne urządzenia można zabudować w kuchni pod blatem, zachowując całkowitą dowolność co do wielkości szafek. Ponadto, funkcjonują one całkowicie odrębnie, a co za tym idzie ewentualne awarie dotyczą zawsze tylko jednego z nich.

Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Podczas wyboru lodówki do zabudowy kierujemy się przede wszystkim jej typem oraz wielkością. Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępne są zarówno chłodziarko-zamrażarki, jak i osobne chłodziarki oraz zamrażarki. Rozmiar tych pierwszych jest najczęściej mocno standaryzowany, jednak zawsze warto upewnić się, że urządzenie będzie pasowało do naszej zabudowy i zachowa w niej optymalną ilość miejsca do cyrkulacji powietrza. Pozostałe istotne kryteria wyboru to:

– klasa energetyczna – większość urządzeń ma w tej chwili klasę energetyczną na poziomie A lub A+, jednak często można spotkać nawet bardziej oszczędne lodówki oznaczane jako A+++,

– sterowanie – mechaniczne lub elektroniczne – które ma wpływ na komfort użytkowania lodówki, a także prostotę jej obsługi,

– pojemność – nawet takie same urządzenia o standardowych wymiarach mogą różnić się wewnętrzną pojemnością, na którą wpływ ma przede wszystkim grubość ścianek, ergonomia rozmieszczenia półek, a także możliwość regulowania ich położenia,

– możliwość obustronnego montażu drzwi – opcja ta ma duże znaczenie zwłaszcza w niewielkich kuchniach, gdzie miejsce jest na wagę złota i wszystkie urządzenia muszą być rozstawione bardzo funkcjonalnie,

– wnętrze – wiele urządzeń projektuje się w sposób, który pozwala pomieścić jak najwięcej produktów, jednak często okazuje się, że to możliwość dowolnego rozmieszczania pojemników i półek na różnych wysokościach okazuje się bardziej przydatna,

– poziom hałasu – warto zwrócić na niego uwagę zwłaszcza w przypadku lodówek no frost lub z opcją automatycznego rozmrażania,

– marka – wielu popularnych producentów oferuje naprawdę dobre lodówki w przystępnej cenie, jednak przed zakupem warto sprawdzić, jakie opinie krążą w sieci na temat wybranego modelu,

– sposób rozmrażania – większość lodówek rozmraża komorę chłodzącą automatycznie, natomiast zamrażalnik wymaga odmrażania ręcznego, nie jest to jednak regułą, a znalezienie urządzenia w pełni zautomatyzowanego może okazać się bardzo komfortowe w użytkowaniu,

– dodatkowe funkcje – wielu producentów oferuje konsumentom także zaawansowane technologicznie funkcje, takie jak tryb wakacyjny, szybkie chłodzenie i zamrażanie czy chociażby alarm niezamkniętych drzwi, które są niezwykle przydatne w nowoczesnym, energooszczędnym domu.

Lodówka do zabudowy podsumowanie

Przeglądając nasz ranking lodówek do zabudowy z pewnością znajdziesz w nim produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli szukasz prostego w obsłudze urządzenia bardzo dobrej jakości, zakupisz go bez problemu w cenie około 1500 zł. Jeżeli natomiast dodatkowe, wysoce zaawansowane technologicznie funkcje to coś, z czego z pewnością chciałbyś skorzystać, to lodówka tego typu może kosztować Cię nawet około 2 – 3 tysięcy.

Chociaż wybór urządzeń do zabudowy jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku modelów tradycyjnych, to nadal warto dobrze się nad nim zastanowić, dokładnie analizując swoje potrzeby i przyglądając się wszystkim wadom oraz zaletom poszczególnych produktów.

Lodówka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!