Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiWybieramy najlepszą lodówkę do zabudowy - ranking 2024

Wybieramy najlepszą lodówkę do zabudowy – ranking 2024 [TOP5]

lodówka do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Lodówki do zabudowy cieszą się coraz większą popularnością. Chociaż wybór urządzeń tego typu nie jest tak bogaty, jak w przypadku tradycyjnych, wolnostojących sprzętów AGD, nadal może sprawiać trudności osobom, które nie miały przedtem do czynienia z planowaniem zabudowy kuchennej. Najważniejsze kryteria jakie lodówka do zabudowy powinna spełniać przed podjęciem decyzji to:

– typ lodówki, czyli chłodziarko-zamrażarka w jednym lub odrębna chłodziarka i zamrażarka, które można zamontować osobno pod blatem,

– wielkość urządzenia, która musi być dopasowana do zabudowy w taki sposób, aby sprzęt mógł swobodnie wentylować, co ma ogromny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Standardowo przyjmuje się, że zarówno wlot na dole, wylot na górze, jak i tył urządzenia powinny mieć około 200 cm2 kwadratowych wolnej przestrzeni na cyrkulację powietrza.

Lodówki do zabudowy ranking:

Po odrzuceniu lodówek do zabudowy, które nie spełniają naszych kryteriów pod względem typu lub wielkości urządzenia, wybór idealnego modelu powinniśmy oprzeć na podobnej zasadzie, co wybór standardowej lodówki. Nasz ranking przedstawi Ci najchętniej wybierane produkty tego typu, cieszące się dużą popularnością oraz pozytywnymi opiniami użytkowników. Poznaj ich wady i zalety, a następnie wybierz model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Przejrzyj również pozostałe rankingi lodówek:

1. Whirlpool ART 65021

Whirlpool ART 65021



WHIRLPOOL ART65021 to chłodziarko-zamrażarka do zabudowy z klasy energetycznej F. Model jest przystępny cenowo. Jego wymiary to 177 na 54 na 54,5 cm. Urządzenie oferuje 194 litry pojemności chłodziarki i 79 litrów pojemności komory mrożenia. Jest sterowane mechanicznie. Pracuje stosunkowo cicho – poziom emitowanego hałasu nie powinien przekraczać 35 dB.

Lodówka automatycznie rozmraża chłodziarkę, ale wymaga manualnego rozmrażania zamrażarki. Wykorzystuje przy tym technologię LessFrost, która ogranicza gromadzenie się lodu za sprawą specjalnego parownika. Urządzenie pozwala swobodnie zarządzać przestrzenią w swoim wnętrzu. Ma specjalną półkę na butelki i szklane półki standardowe. Jego drzwi można zamontować po prawej lub po lewej stronie.

Atutem modelu jest obecność specjalnej szuflady przedłużającej świeżość warzyw i owoców. Sprzęt posiada także oświetlenie LED w komorze.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma niską cenę – Nie należy do modeli z pełnym NoFrost
+ Jest pojemne   
+ Jest proste w obsłudze i cicho pracuje  

2. SAMSUNG BRB30703EWW EF

SAMSUNG BRB30703EWW EF



SAMSUNG BRB30703EWW EF to lodówka do zabudowy z klasy energetycznej E. Urządzenie oferuje 224 litry pojemności chłodziarki oraz 74 litry pojemności zamrażalnika. Dzięki zastosowaniu systemu izolacyjnego SpaceMax i cienkich ścianek nie zajmuje jednak dużo miejsca w kuchni.

Model stosuje dwa niezależne obiegi powietrza i dwa wentylatory, co pozwala zadbać o optymalne warunki chłodzenia i wilgoci w obu komorach. Posiada też funkcję zamiany zamrażalnika w chłodziarkę. Atutem sprzętu są dwie specjalne szuflady: szuflada do przechowywania wędlin, mięsa i ryb oraz szuflada na owoce i warzywa.

Produkt ma metalową tylną ścianę, co przekłada się na niższe zużycie energii. Należy też do lodówek typu no frost. Sprzęt posiada regulowane pojemniki drzwiowe, wysuwane półki zamrażalnika, oświetlenie LED i sygnał alarmowy otwartych drzwi. Producent zadbał też o funkcję pracy wakacyjnej.

Model został objęty 10-letnią gwarancją (dot. kompresora). Warto podkreślić też, że charakteryzuje się cichą pracą na poziomie do 35 dB. Wymiary lodówki to 194 x 54 x 55 cm. Roczne zużycie prądu wynosi 229 kWh.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest bardzo pojemna – Ma dosyć wysoką cenę
+ Ma dobrze zorganizowane wnętrze  
+ Cicho pracuje  
+ Jest energooszczędna  

3. BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh



BEKO BCNA306E4SN to urządzenie z klasy energetycznej E. Model wyróżnia się na rynku zastosowaniem tak zwanej komory Zero. Panuje w niej temperatura około 0 stopni, idealna do przechowywania szybko psujących się produktów.

Sprzęt należy do urządzeń NoFrost. Wykorzystuje dwa niezależne parowniki i wentylatory w jednym urządzeniu. Posiada oświetlenie LED i wyświetlacz elektroniczny, który ułatwia obsługę lodówki.

Innowacją w tym modelu chłodziarko-zamrażarki jest zastosowanie technologii HarvestFresh. Polega ona na wykorzystaniu trzech aktywnych kolorów światła do imitowania w zamkniętej komorze naturalnego cyklu słonecznego. Służy to przedłużeniu świeżości warzyw i owoców po zakupie.

Produkt ma wymiary 193.5 x 54 x 54.5 cm. Oferuje przy tym pojemność 215 litrów chłodziarki i 69 litrów zamrażarki. Rocznie zużywa ok 223 kWh prądu. Emituje hałas na poziomie do 37 dB.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest pojemna – Według niektórych użytkowników głośno pracuje
+ Ma korzystną cenę – Ma małe szuflady w zamrażalniku
+ Jest energooszczędna  
+ Posiada wyjątkową szufladę na warzywa i owoce  

4. WHIRLPOOL WHC18 T332

WHIRLPOOL WHC18 T332



WHIRLPOOL WHC18 T332 to model z klasy energetycznej E. Sprzęt wykorzystuje technologię ZenInverter, która redukuje hałas i wahania temperatury, tworząc stałe, idealne warunki do przechowywania żywności. Lodówka emituje hałas na poziomie nie wyższym niż 32 dB. Należy też do urządzeń typu NoFrost.

Chłodziarko-zamrażarka wykorzystuje system wentylacyjny Multiflow, co znaczy, że równomiernie rozprowadza chłód w obu komorach. Model oferuje też technologię 6. zmysłu, czyli samoczynnie dostosowuje warunki przechowywania produktów spożywczych, wykrywając wahania temperatury.

Urządzenie wyposażono w szufladę z kontrolą wilgotności do warzyw i owoców, a także w szufladę zero stopni do przechowywania mięsa i ryb. Sprzęt posiada wysuwaną półkę w zamrażarce, a także regulację półek na drzwiach. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie w nim tacki Fresh pad w szufladzie na owoce i warzywa. Obecna na niej powłoka ogranicza bowiem rozwój bakterii odpowiedzialnych za psucie się żywności.

Lodówka jest sterowana elektronicznie z pomocą wyświetlacza. Jej wymiary to 177 x 54 x 54.5 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 182 litry, a zamrażarki 68 litrów. Sprzęt zużywa rocznie około 224 kWh prądu.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest niewielka (co dla jednych jest zaletą, a dla innych może być wadą ze względu na mniejszą pojemność) – Jej wnętrze nie jest zbyt dobrze przemyślane
+ Posiada specjalne szuflady na owoce i warzywa, a także na mięso i ryby – Ma dosyć wysoką cenę
+ Bardzo cicho pracuje  

5. Electrolux LNS6TE19S 

Electrolux LNS6TE19S



Electrolux LNS6TE19S to lodówka do zabudowy z systemem No Frost. Urządzenie wykorzystuje dwa obiegi powietrza, dbając o odpowiednią temperaturę i wilgotność w obu komorach. Posiada też oświetlenie LED. Dzięki zastosowaniu systemu MultiSpace jej wnętrze zostało powiększone przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych.

Sprzęt jest sterowany za pomocą dotykowego panelu z wyświetlaczem. Posiada funkcję szybkiego chłodzenia i szybkiego mrożenia. Oferuje też program pracy wakacyjnej. Lodówka została wyposażona w drzwi z opcją montażu po prawej lub lewej stronie. Jej atutem jest też alarm świetlny i dźwiękowy, który uruchamia się przy niedomkniętych drzwiczkach.

Model ma wymiary 188,4 x 54,8 x 54,9 cm. Oferuje 213 litrów pojemności chłodziarki i 61 litrów pojemności użytkowej zamrażarki. Rocznie zużywa około 213 kWh prądu (klasa energetyczna E). Emituje hałas na poziomie ok. 36 dB.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest pojemna – Ma wysoką cenę
+ Jest łatwa w obsłudze – Nie posiada specjalnych półek na butelki
+ Jej wnętrze dostosowuje się do potrzeb użytkownika  
+ Dobrze chłodzi i utrzymuje stabilną temperaturę  

Chłodziarko-zamrażarka czy osobna chłodziarka i zamrażarka – co ma więcej zalet?

Zarówno chłodziarko-zamrażalki, jak i osobne urządzenia mrożące i chłodzące mają swoje wady i zalety w kuchni z zabudową. Te pierwsze są bardziej popularne i mają korzystniejsze ceny, jednak ich montaż wymaga wykorzystania wyższych szafek, co nie zawsze leży w intencji osoby projektującej wystrój wnętrza.

Co więcej, kiedy jedna z części urządzenia ulegnie awarii, naprawa lub wymiana dotyczy wtedy całego sprzętu. Z kolei zakup osobnej chłodziarki i zamrażalki może być bardziej kosztowny i kłopotliwy ze względu na znacznie uboższą ofertę takich urządzeń na rynku, jednak nie jest on całkowicie niemożliwy i ma wiele zalet.

Przede wszystkim oddzielne urządzenia można zabudować w kuchni pod blatem, zachowując całkowitą dowolność co do wielkości szafek. Ponadto, funkcjonują one całkowicie odrębnie, a co za tym idzie ewentualne awarie dotyczą zawsze tylko jednego z nich.

Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Podczas wyboru lodówki do zabudowy kierujemy się przede wszystkim jej typem oraz wielkością. Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępne są zarówno chłodziarko-zamrażarki, jak i osobne chłodziarki oraz zamrażarki. Rozmiar tych pierwszych jest najczęściej mocno standaryzowany, jednak zawsze warto upewnić się, że urządzenie będzie pasowało do naszej zabudowy i zachowa w niej optymalną ilość miejsca do cyrkulacji powietrza. Pozostałe istotne kryteria wyboru to:

– klasa energetyczna – większość urządzeń ma w tej chwili klasę energetyczną na poziomie A lub A+, jednak często można spotkać nawet bardziej oszczędne lodówki oznaczane jako A+++,

– sterowanie – mechaniczne lub elektroniczne – które ma wpływ na komfort użytkowania lodówki, a także prostotę jej obsługi,

– pojemność – nawet takie same urządzenia o standardowych wymiarach mogą różnić się wewnętrzną pojemnością, na którą wpływ ma przede wszystkim grubość ścianek, ergonomia rozmieszczenia półek, a także możliwość regulowania ich położenia,

– możliwość obustronnego montażu drzwi – opcja ta ma duże znaczenie zwłaszcza w niewielkich kuchniach, gdzie miejsce jest na wagę złota i wszystkie urządzenia muszą być rozstawione bardzo funkcjonalnie,

– wnętrze – wiele urządzeń projektuje się w sposób, który pozwala pomieścić jak najwięcej produktów, jednak często okazuje się, że to możliwość dowolnego rozmieszczania pojemników i półek na różnych wysokościach okazuje się bardziej przydatna,

– poziom hałasu – warto zwrócić na niego uwagę zwłaszcza w przypadku lodówek no frost lub z opcją automatycznego rozmrażania,

– marka – wielu popularnych producentów oferuje naprawdę dobre lodówki w przystępnej cenie, jednak przed zakupem warto sprawdzić, jakie opinie krążą w sieci na temat wybranego modelu,

– sposób rozmrażania – większość lodówek rozmraża komorę chłodzącą automatycznie, natomiast zamrażalnik wymaga odmrażania ręcznego, nie jest to jednak regułą, a znalezienie urządzenia w pełni zautomatyzowanego może okazać się bardzo komfortowe w użytkowaniu,

– dodatkowe funkcje – wielu producentów oferuje konsumentom także zaawansowane technologicznie funkcje, takie jak tryb wakacyjny, szybkie chłodzenie i zamrażanie czy chociażby alarm niezamkniętych drzwi, które są niezwykle przydatne w nowoczesnym, energooszczędnym domu.

Lodówka do zabudowy podsumowanie

Przeglądając nasz ranking lodówek do zabudowy z pewnością znajdziesz w nim produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli szukasz prostego w obsłudze urządzenia bardzo dobrej jakości, zakupisz go bez problemu w cenie około 1500 zł. Jeżeli natomiast dodatkowe, wysoce zaawansowane technologicznie funkcje to coś, z czego z pewnością chciałbyś skorzystać, to lodówka tego typu może kosztować Cię nawet około 2 – 3 tysięcy.

Chociaż wybór urządzeń do zabudowy jest znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku modelów tradycyjnych, to nadal warto dobrze się nad nim zastanowić, dokładnie analizując swoje potrzeby i przyglądając się wszystkim wadom oraz zaletom poszczególnych produktów.

Lodówka do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd