Strona głównaLodówki i zamrażarkiChłodziarkiChłodziarka do zabudowy - jaką lodówkę wybrać? Ranking 2024

Chłodziarka do zabudowy – jaką lodówkę wybrać? Ranking 2024

Lodówka do zabudowy a chłodziarka do zabudowy

Chłodziarka do zabudowy to lodówka bez zamrażalnika, który w innych modelach urządzeń chłodniczych AGD do zabudowy może znajdować się wewnątrz komory chłodzenia lub stanowić osobną komorę zlokalizowaną: nad chłodziarką, pod chłodziarką lub obok chłodziarki (side by side).

Osobna chłodziarka do zabudowy może stanowić samodzielne urządzenie lub dopełniać funkcjonalność posiadanej już lodówki. Sprzęt do zabudowy będzie estetycznie prezentował się w kuchni w towarzystwie zmywarki i piekarnika, a także takich urządzeń jak ekspres do zabudowy i wiele innych. Jak wybrać chłodziarkę pod zabudowę?

Ranking chłodziarek do zabudowy

Odpowiednio dobrana chłodziarka do zabudowy to nie tylko gwarancja estetycznej aranżacji kuchni, ale przede wszystkim komfortu i funkcjonalności. Sprawdź nasze zestawienie polecanych modelów różnej wielkości!

Przejrzyj także nasz ranking lodówek do zabudowy oraz ranking zamrażarek do zabudowy.

1. ELECTROLUX LXB2AF82S

ELECTROLUX LXB2AF82S



ELECTROLUX LXB2AF82S to urządzenie z klasy energetycznej F. Sprzęt posiada energooszczędne oświetlenie LED w komorze. Wykorzystuje technologię Opti-Space dla zwiększenia pojemności netto lodówki oraz pozwala na montaż drzwiczek z prawej i z lewej strony. 

Urządzenie ma wymiary 81.9 x 56 x 54.7 cm. Jego pojemność to 127 litrów. Sprzęt zużywa rocznie 115 kWh energii. Jest sterowany mechanicznie. W jego wnętrzu można znaleźć 3 półki szklane, jedną półkę na butelki oraz jeden pojemnik na warzywa. Podczas pracy lodówka nie generuje hałasu przekraczającego 37 dB.

Zalety: Wady:
+ Jest cicha.  
+ Ma stosunkowo dużą pojemność.  
+ Jest energooszczędna.  
+ Ma praktycznie zagospodarowane wnętrze.  

2. Samsung BRR 29703EWW

Samsung BRR 29703EWW



Samsung BRR 29703EWW to nowoczesna i duża chłodziarka z klasy energetycznej E. Urządzenie może pochwalić się między innymi zastosowaniem technologii No Frost czy łączności WIFI. Sprzęt ma pojemność 289 litrów. Pracuje cicho, nie przekraczając poziomu hałasu 35 dB. Model wykorzystuje technologię SpaceMax oraz system All-Around Cooling. Posiada też metalowe wykończenie tylnej ściany, co zmniejsza utratę zimnego powietrza w czasie otwierania drzwiczek.

We wnętrzu chłodziarki można znaleźć takie rozwiązania jak szuflada z obniżoną temperaturą czy szuflada o podwyższonej wilgotności. Ponieważ urządzenie łączy się z aplikacją, pozwala na lepsze zarządzanie zużyciem energii. Produkt wykorzystuje oświetlenie LED. Ma też alarm otwartych drzwiczek i praktyczną funkcję Wakacje, która podwyższa temperaturę w chłodziarce, a tym samym obniża zużycie energii. 

Komora urządzenia została zagospodarowana przez 4 półki, 3 szuflady, pojemnik na jajka i 4 balkoniki na drzwiach. Wymiary produktu wynoszą 1775x540x550 mm. Roczne zużycie energii tego modelu to zaledwie 111 kWh.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo pojemna. – Ma nieco wysoką cenę (proporcjonalnie do swojej wielkości).
+ Jest energooszczędna.  
+ Posiada wiele praktycznych funkcji.  
+ Łączy się z aplikacją na urządzenia mobilne.  

3. HAIER HLE 172

HAIER HLE 172



HAIER HLE 172 to chłodziarka z systemem Air Flow, który pozwala dobierać ustawienia temperatury w sposób precyzyjny i jedynie delikatnie chłodzić produkty. Sprzęt daje opcję dwustronnego montażu drzwiczek. Posiada diodowe oświetlenie w komorze, która została zagospodarowana za pomocą półek i szuflad.

Produkt wykorzystuje technologię Anti Bacterial, która usuwa drobnoustroje i zanieczyszczenia z powietrza wewnątrz lodówki. Jego atutem są też szklane, łatwe w czyszczeniu półki. Model ma wymiary 176.9 x 54 x 54.5 cm oraz pojemność 316 litrów. Rocznie zużywa 143 kWh energii i plasuje się w klasie energetycznej F.

Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Posiada 1 półkę na butelki, 4 półki zwykłe i 2 szuflady na warzywa oraz owoce. Jego głośność pracy nie przekracza 39 dB

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Należy do klasy energetycznej F.
+ Jest bardzo pojemna.  
+ Spowalnia proces psucia się żywności.  
+ Ma praktyczny układ półek.  

4. BEKO BU1104N

BEKO BU1104N



BEKO BU1104N to lodówka z oświetleniem LED, dwustronnymi drzwiami i szklanymi półkami (szkło hartowane). Sprzęt oferuje cichą pracę, nie przekraczając poziomu hałasu rzędu 35 dB. Utrzymuje temperaturę do 10 godzin. Zużywa rocznie 92 kWh energii i należy do urządzeń klasy efektywności energetycznej E.

Pojemność chłodziarki to 130 litrów. Wnętrze jej komory zostało zagospodarowane za pomocą 2 półek oraz jednego pojemnika na warzywa i owoce. Wymiary urządzenia wynoszą 81.8×59.5×54.5 cm. Produkt jest sterowany mechanicznie. Nie posiada funkcji szybkiego chłodzenia.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Ma tylko 2 półki.
+ Bardzo cicho pracuje. – Nie posiada dodatkowych miejsc do przechowywania, np. półki na butelki.
+ Ma niewielki rozmiar, a stosunkowo dużą pojemność.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

5. Whirlpool ARG585

Whirlpool ARG585



Whirlpool ARG585 to lodówka podblatowa o pojemności 144 litrów. Sprzęt ma wymiary 81.5×59.6×54.5 cm. Jest wyposażony w 4 szklane półki i balkonik na butelki. Posiada wewnętrzny wyświetlacz z podwójnymi ustawieniami. Jest sterowany mechanicznie. 

Produkt wyposażono w regulowane nóżki. Model jest zaliczany do urządzeń z klasy energetycznej F. Rocznie zużywa 117 kWh energii. Emituje hałas na poziomie 37 dB. Umożliwia obustronny montaż drzwiczek.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Należy do klasy energetycznej F.
+ Jest stosunkowo pojemna. – Według niektórych opinii z czasem pracuje coraz głośniej.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest energooszczędna.  

6. Electrolux LRS4DF18S

Electrolux LRS4DF18S



Electrolux LRS4DF18S należy do klasy energetycznej F, wykorzystuje technologię DynamicAir, która kontroluje cyrkulację powietrza wewnątrz komory i pomaga utrzymywać temperaturę na stałym poziomie nawet w trakcie otwierania drzwiczek. Wnętrze sprzętu wyposażono w szufladę z regulacją wilgotności powietrza, a także w półkę FlexiShelf, która pozwala tworzyć otwartą przestrzeń wewnątrz chłodziarki.

Produkt posiada funkcję pracy w trybie Wakacje. Jest sterowany elektronicznie – ma panel dotykowy z wyświetlaczem do regulacji parametrów chłodzenia. Posiada też alarm otwartych drzwi, oświetlenie LED i takie dodatki, jak pojemnik na jajka czy półka na butelki.

Wymiary lodówki wynoszą 177,2 x 54,8 x 54,9 cm. Produkt zużywa rocznie 143 kWh energii, a jego pojemność netto to 311 litrów. Urządzenie pracuje bardzo cicho, nie przekraczając poziomu hałasu rzędu 34 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek ceny do jakości. – Należy do klasy efektywności energetycznej F.
+ Jest bardzo pojemna. – Według części opinii ma problemy ze skraplającą się wodą.
+ Dobrze utrzymuje temperaturę.  
+ Jest łatwa w sterowaniu.  

Dlaczego warto wybrać osobną chłodziarkę do zabudowy i zamrażarkę?

Wybierając lodówkę do kuchni, możesz zdecydować się na model dwa w jednym lub na osobną chłodziarkę i zamrażarkę. Kiedy to drugie rozwiązanie będzie korzystniejsze? Jeśli masz określone wymagania, może okazać się, że znalezienie idealnej chłodziarko-zamrażarki jest niemożliwe. Kiedy zdecydujesz się szukać tych dwóch sprzętów osobno, zyskasz większą swobodę. Będziesz w stanie dopasować idealny model zamrażarki i chłodziarki do swojej kuchni, do swoich potrzeb i do swoich oczekiwań.

Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie również z innego powodu. Niekiedy zakup osobnej chłodziarki i zamrażarki okazuje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Również w przypadku awarii, kiedy niezbędna jest wymiana sprzętu na nowy, możesz obniżyć koszty, kupując jedynie nową chłodziarkę lub nową zamrażarkę. Niskie ceny nie zawsze stoją jednak za takim wyborem – czasami chłodziarka do zabudowy kupowana jest dlatego, że rodzina powiększa się i dotychczasowa lodówka okazuje się zbyt mała względem potrzeb domowników.

Chłodziarka do zabudowy – jaką wybrać?

Kupując chłodziarkę do zabudowy, sięgaj po modele znanych i cenionych marek, takich jak Electrolux, Haier, Bosch, Amica, Beko, Samsung, Miele czy Liebherr. Ci producenci słyną z wysokiej jakości sprzętów AGD i stale je udoskonalają. Możesz oczekiwać od nich takich rozwiązań jak pełny No Frost, czyli brak konieczności regularnego rozmrażania lodówki oraz dodatkowe funkcje, jak szybkie chłodzenie czy tryb pracy wakacyjnej. Oczywiście, nie każdy sprzęt zaoferuje Ci takie opcje. Najnowocześniejsza chłodziarka pod zabudowę może nawet łączyć się z urządzeniami mobilnymi, jednak jej cena będzie o wiele wyższa niż w przypadku tradycyjnych modelów tego typu urządzeń. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie chłodziarki?

Parametry chłodziarki pod zabudowę

Najważniejsze parametry chłodziarki pod zabudowę to:

  • wymiary – chłodziarka musi pasować do zabudowy o szerokości, wysokości i głębokości, jaką oferują meble kuchenne tak, aby mogła swobodnie pracować,
  • system pracy – najlepiej bezszronowy (automatyczna regulacja poziomu wilgotności i obieg powietrza, który zapobiega gromadzeniu się szronu),
  • pojemność – chłodziarka do zabudowy z reguły ma mniejszą pojemność niż takiej samej wielkości model wolnostojący, dlatego warto upewnić się, czy spełnia pod tym względem oczekiwania użytkownika, należy wiedzieć również, że pojemność idzie w parze z ceną produktu,
  • zużycie prądu – roczne zużycie prądu w kWh mówi nam o tym, o ile zwiększą się rachunki za prąd w skali roku, kiedy dana chłodziarka będzie pracowała bez przerwy przez okres 12 miesięcy,
  • klasa energetyczna – zwykle E lub F, przy czym im wyższa klasa energetyczna (do A), tym przyjaźniejsze środowisku jest dane urządzenie,
  • wnętrze – ilość półek, szuflad, balkoników, dedykowanych pojemników, a także opcja ich przestawiania i wyjmowania do mycia to bardzo istotne kwestie, tak samo jak materiał wykonania półek (najlepsze hartowane szkło),
  • głośność pracy – nie powinna przekraczać poziomu ok. 40 dB.

Chłodziarka do zabudowy bez zamrażalnika nie będzie miała takich elementów jak kostkarka do lodu, funkcji szybkiego zamrażania czy opcji zamiany komór z komory zamrażalnika na komorę chłodzenia. Nowoczesne chłodziarki do zabudowy mogą zaoferować natomiast szybkie chłodzenie czy specjalne komory do przechowywania warzyw, ziół i owoców. Za niedużą chłodziarkę podblatową do zabudowy trzeba zapłacić dzisiaj około 1500 zł. Za model o pojemności około 300 litrów już około 2500 – 4000 zł.   

Chłodziarka do zabudowy – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd