Strona głównaAGDZmywarkiNajlepsze zmywarki wolnostojące 45 cm - ranking 2024

Najlepsze zmywarki wolnostojące 45 cm – ranking 2024 [TOP6]

Zmywarki wolnostojące 45 cm – dla kogo?

Zmywarki wolnostojące 45 cm zajmują niewiele miejsca kuchni, a mieszczą od 9 do 11 kompletów naczyń. Taki sprzęt będzie więc odpowiedni między innymi dla:

  • singli,
  • par,
  • osób często jedzących posiłki poza domem,
  • osób, które zmywają naczynia również ręcznie,
  • posiadaczy małych mieszkań.

W przeciwieństwie do zmywarki przeznaczonej pod zabudowę kuchenną, modele wolnostojące są tańsze, oferują większą pojemność względem wymiarów zewnętrznych i nie ograniczają naszych możliwości aranżacyjnych – łatwiej jest znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w kuchni. Zmywarka tego typu ma też inny atut. Posiada panel sterowania „na wierzchu”, zatem pozwala użytkownikowi zachować większą kontrolę nad swoim stanem pracy. 

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm

Ranking zmywarek do naczyń o szerokości 45 cm w wersji wolnostojącej to zestawienie popularnych i cieszących się dobrymi opiniami sprzętów AGD. Sprawdź, co mogą Ci zaoferować!

Poznaj także nasz:

1. WHIRLPOOL WSFO3O34PFX

WHIRLPOOL WSFO3O34PFX



WHIRLPOOL WSFO3O34PFX to zmywarka na 10 kompletów naczyń, zaliczana do klasy efektywności energetycznej D. Urządzenie zużywa 9 litrów wody na jeden cykl pracy oraz 67 kWh energii na 100 myć w programie EKO. Jego poziom hałasu nie przekracza 44 dB.

W produkcie zastosowane zostały takie technologie jak Power Clean Pro, czyli ukierunkowany strumień wody, a także NaturalDry System, czyli automatyczne uchylanie drzwiczek po zakończeniu pracy. Sprzęt korzysta z czujników wykrywających rozmiar wsadu i poziom zabrudzenia naczyń. Na tej podstawie – technologia 6. zmysłu – ustala odpowiednią temperaturę, ilość wody, czas pracy czy moc niezbędną, aby skutecznie oczyścić naczynia z zabrudzeń.

Urządzenie wyposażono w dodatkowy trzeci kosz na sztućce i akcesoria. Oferuje ono również funkcję mycia strefowego, podobną do funkcji połowy załadunku. Zmywarka dysponuje 8 automatycznymi programami pracy, w tym programem codziennym i ekologicznym. Ma też funkcję opóźnionego startu i jest chroniona przed zalaniem.

Dokładne wymiary tego modelu wynoszą: 45 x 85 x 59 cm. 

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Dobrze domywa naczynia.  
+ Pracuje bardzo cicho.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. Beko DVS05024S

Beko DVS05024S



BEKO DVS05024S to zmywarka mieszcząca 10 kompletów naczyń. Jej dokładne wymiary wynoszą 44.8 x 85 x 60 cm. Produkt dysponuje między innymi funkcją połowy załadunku. Generuje hałas na poziomie do 49 dB. Zużywa 11,9 litra wody na cykl oraz 76 kWh energii na 100 cykli EKO. Należy do klasy energetycznej E. 

Sprzęt jest prosty w obsłudze. Ma też nieskomplikowany design. Jego atutem są dosyć krótkie programy pracy oraz duże możliwości w zakresie modyfikacji wyposażenia komory zmywania. Urządzenie posiada składane drabinki i dodatkowe półki na rozmaite naczynia. Korzysta z unikalnego systemu Quick&Shine, który pozwala umyć i wysuszyć naczynia w ciągu 58 minut. 

Zmywarka oferuje takie programy pracy jak mycie intensywne, tryb ECO czy Mini 30. Pozwala na podłączenie ciepłej wody i zaprogramowanie pracy z opóźnieniem. Urządzenie korzysta z systemu zmiękczającego wodę. Posiada też wskaźnik pozostałego czasu pracy. 

Sprzęt dysponuje funkcją połowy załadunku. Jest zabezpieczony przed zalaniem. Ma też blokadę przed dziećmi.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Zużywa dosyć duże ilości wody i prądu.
+ Jest prosta w obsłudze. – Nie posiada dobrego opisu funkcji – ani na panelu, ani w instrukcji obsługi.
+ Dobrze domywa naczynia.  
+ Ma krótkie programy pracy.  

3. BEKO BDFS26040XA

BEKO BDFS26040XA



Zmywarka BEKO BDFS26040XA to urządzenie z klasy energetycznej C. Sprzęt wyróżnia się na tle innych zastosowaniem systemu automatycznego dozowania. Dzięki niemu detergent do zmywarki można dolewać nie częściej niż raz w miesiącu. Produkt mieści do 10 kompletów naczyń. Posiada też wygodny panel sterowania (elektroniczny). 

Urządzenie oferuje takie programy pracy jak intensywny, eko, delikatny czy mini 30 minut. Jego atutem są też wygodne kosze z półkami na kubki i 3-stopniową regulacją wysokości. W komorze zmywarki uwzględniono również szufladę na sztućce i akcesoria. Dno produktu jest wykonane ze stali szlachetnej, co przekłada się na wyższą trwałość i higienę.

Model korzysta z systemu SelFit, który pozwala ustawiać drzwiczki pod dowolnym kątem, a także z technologii Water Safe – ochrona przed wyciekiem wody i zalaniem pomieszczenia. Za sprawą wody pod wysokim ciśnieniem urządzenie radzi sobie także z trudnymi zabrudzeniami. 

Dokładne wymiary zmywarki wynoszą 44.8 x 85 x 60 cm. Urządzenie zużywa 8,9 litra wody na jeden cykl EKO oraz 59 kWh energii na 100 cykli EKO. Generuje hałas na poziomie do 44 dB.

Zalety: Wady:
+ Jest cicha. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Dobrze domywa naczynia. – Część użytkowników nie jest zadowolona z dołączonej do niej instrukcji obsługi.
+ Automatycznie dozuje detergenty.  
+ Jest wyposażona w dedykowane miejsce na sztućce oraz funkcję podświetlanej komory.  

4. WHIRLPOOL WSFO 3O23 PF

WHIRLPOOL WSFO 3O23 PF



WHIRLPOOL WSFO 3O23 PF to zmywarka z klasy energetycznej E. Urządzenie korzysta z systemu Power Clean Pro, aby myć skutecznie bez namaczania. Sprzęt tworzy ukierunkowany strumień wody, który usuwa nawet przypalone resztki jedzenia. Model dysponuje funkcją zmywania strefowego, która pozwala myć ograniczoną ilość naczyń bez marnowania wody i prądu. 

Produkt wyposażono w wyświetlacz cyfrowy, moduły przesuwne i składane części oraz trzeci kosz. Zmywarka oferuje 7 programów pracy, w tym szybki 30 minut, ekologiczny, intensywny czy „szkło”. Urządzenie korzysta z cichego silnika inwerterowego. Dysponuje funkcją opóźnionego startu, systemem samoczyszczącym oraz zabezpieczeniem przed zalaniem. 

Zmywarka zużywa 9 litrów wody na jeden cykl oraz 76 kWh energii na 100 cykli EKO. Generuje hałas na poziomie 43 dB. Można podłączyć do niej ciepłą wodę. Dokładne wymiary produktu wynoszą: 45 x 85 x 59 cm.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Ma dosyć długie programy pracy.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Nie wszyscy są zadowoleni z intuicyjności jej panelu sterowania.
+ Jest pojemna.  
+ Dobrze się prezentuje.  

5. Bosch SPS4HMI53E

Bosch SPS4HMI53E 



Bosch SPS4HMI53E to zmywarka z klasy efektywności energetycznej E. Sprzęt jest objęty 10-letnią gwarancją przed przerdzewieniem oraz dożywotnią ochroną przed zalaniem. Posiada moduł WIFI i może być sterowany za pomocą aplikacji. Jego atutem jest też praktyczny wyświetlacz z informacją o pozostałym czasie pracy oraz regulacja wysokości koszy w komorze.

Produkt pozwala programować własne cykle pracy, ukryte pod przyciskiem Favourite. Oferuje też funkcję wyciszenia, dodatkowego suszenia czy trybu ActiveWater, który polega na ukierunkowanym rozprowadzaniu wody – zmniejsza to jej zużycie bez strat dla efektywności zmywania. Urządzenie posiada dodatkową szufladę na sztućce. Mieści 10 kompletów naczyń. Posiada system zraszania, który doprowadza wodę do każdego zakamarka komory. Oferuje też optymalizację zużycia detergentów. 

Zmywarka pozwala skrócić czas cyklu, wskazać strefę intensywnego mycia, a także zmywać część załadunku z dostosowaniem ilości wody do parametrów odczytanych przez czujniki załadunku. Jej atutem jest cicha praca – hałas do 45 dB – oraz funkcja samoczyszczenia. 

Sprzęt ma wymiary 45 x 84,5 x 60 cm. Zużywa 9,5 litra wody oraz 0,83 kWh energii na jeden cykl. 

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Niektórzy użytkownicy narzekają na nieintuicyjną obsługę urządzenia.
+ Skutecznie domywa naczynia.  
+ Może być sterowana z poziomu aplikacji.  
+ Pracuje cicho i efektywnie.  

6. Bosch SPS2IKW04E

Bosch SPS2IKW04E



Bosch SPS2IKW04E to zmywarka mieszcząca 9 kompletów naczyń. Urządzenie ma wymiary 45 x 84.5 x 60 cm. Generuje hałas na poziomie około 48 dB. Jest sterowane za pomocą smartfonu. Zużywa 9,5 litra wody na jeden cykl EKO oraz 78 kWh na 100 cykli. Należy do klasy energetycznej F.

Sprzęt dysponuje funkcją AquaStop, która gwarantuje ochronę przed skutkami ewentualnego zalania. Produkt oferuje między innymi funkcję przedłużonego suszenia, a także Asystenta Dozowania, który optymalizuje zużycie detergentów. Urządzenie korzysta z czujników zabrudzenia i załadunku, dostosowując temperaturę wody czy czas płukania naczyń do aktualnych potrzeb. 

Atutem produktu jest także rozbudowany system zraszania, który gwarantuje, że woda dotrze w każdy zakamarek komory. Sprzęt dba o szkło i porcelanę. Optymalizuje zużycie wody i energii. Reguluje też stopień twardości wody. Zapewnia cichą pracę za sprawą silnika bezszczotkowego. Dodatkową zaletą urządzenia jest funkcja Favourite, czyli zapisywanie samodzielnie wybranych parametrów pracy w formie programu uruchamianego jednym przyciskiem. 

Zmywarka oferuje funkcję wyciszenia na maksymalnie 30 minut. Posiada też opcję opóźnienia startu i takie programy jak auto, godzinny, eco czy garnki (intensywny). Można podłączyć ją do ciepłej wody.

Zalety: Wady:
+ Ma dobrą cenę. – Należy do urządzeń z niskiej klasy efektywności energetycznej.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest zdalnie sterowana.  
+ Dobrze domywa naczynia.  

Zmywarki 45 cm wolnostojące – jak wybrać?

Wybierając zmywarkę wolnostojącą, warto postawić na sprawdzoną markę. Zmywarka Bosch, zmywarka Beko czy zmywarka Siemens to z reguły sprzęty bardzo dobrej jakości, skutecznie domywające naczynia i względnie ekonomiczne, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Wybór konkretnego modelu najbezpieczniej jest oprzeć jednak na dwóch czynnikach: opiniach użytkowników oraz parametrach technicznych.

Podobnie jak zmywarki do zabudowy, zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm kupujemy w oparciu o informacje dotyczące:

  • klasy efektywności energetycznej,
  • pojemności,
  • zużycia wody i energii (na cykl, na 100 cykli lub roczne),
  • głośność pracy,
  • stosowane technologie, systemy, funkcje,
  • oferowane programy pracy,
  • dokładne wymiary – w końcu mała zmywarka często musi mieścić się w kuchni co do milimetra.

Aby mycie naczyń w zmywarce było ekonomiczne, urządzenie nie powinno zużywać dużych ilości prądu ani wody. „Duże” ilości to z kolei więcej niż około 10 litrów wody na cykl (eco) oraz więcej niż około 0,79 kWh energii na jedno mycie (eco). Nasz poradnik wspomina również o technologiach, systemach i funkcjach zmywarek. Warto wiedzieć więc, że najciekawsze z nich to:

  • funkcja mycia połowy załadunku,
  • funkcja samoczyszczenia komory zmywarki,
  • programy specjalne do mycia delikatnych naczyń oraz mocno zabrudzonych naczyń,
  • mycie strefowe,
  • wielokrotne wykorzystanie wody (z płukania do mycia),
  • automatyczne uchylanie drzwiczek,
  • opóźniony start,
  • wyciszenie pracy,
  • skrócenie programu,
  • autodozowanie detergentu i wiele innych.

Warto wspomnieć również, że o ile starsze modele zmywarek najczęściej sterowane są za pomocą przycisków lub pokrętła, tak już te nowsze mogą łączyć się z aplikacją na telefon, co pozwala obsługiwać je także zdalnie, będąc poza domem. Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca będzie więc nie tylko oszczędna, ale i funkcjonalna. Dodatkowym atutem może okazać się jej estetyczny wygląd, choć nie dla wszystkich stanowi to priorytet. Za dobrą zmywarkę z tej kategorii produktów trzeba zapłacić od około 1600 do około 2200 zł.   

Zmywarki wolnostojące 45 cm – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd