Strona głównaLodówki i zamrażarkiLodówkiMała lodówka hotelowa - ranking 2024

Mała lodówka hotelowa – ranking 2024

Mała lodówka hotelowa – kiedy warto ją kupić?

Mała lodówka hotelowa to urządzenie, które znajdzie zastosowanie również w prywatnym mieszkaniu. Produkt o tak niewielkich gabarytach doskonale sprawdzi się w małej kuchni czy w domku na działce. Niektóre osoby z lodówek hotelowych korzystają również na przykład w garażu czy w warsztacie, gdzie sprzęty tego typu wykorzystywane są głównie do chłodzenia napojów. Poza tym, mała lodówka może stanowić uzupełnienie funkcjonalności dużej lodówki w czasie, kiedy jej użytkownicy potrzebują dodatkowego miejsca do chłodzenia produktów spożywczych, czyli chociażby przed świętami.

Szukasz dużej lodówki lub lodówki turystycznej? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Mała lodówka hotelowa ranking:

Ranking małych lodówek hotelowych to zestawienie produktów, których wysokość nie przekracza 85 cm. Urządzenia zostały porównane pod kątem swojej popularności oraz ocen użytkowników, aby ułatwić Ci wybór sprawdzonego modelu.

1. Mała lodówka BEKO TS190330N

 

BEKO TS190330NBEKO TS190330N to mała lodówka z klasy energetycznej F. Urządzenie ma klasyczny biały kolor i nowoczesne oświetlenie LED w komorze. Jego atutem jest zastosowanie specjalnej szuflady – wydzielonej komory Zero (stopni Celsjusza) – idealnej do przechowywania warzyw i owoców oraz innych szybko psujących się produktów.

Model ma wymiary 81.8 x 47.5 x 50 cm. Rocznie zużywa ok. 106 kWh prądu, a jego pojemność to 86 litrów. Sprzęt oferuje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Jego emisja hałasu nie powinna przekraczać poziomu 36 dB. Atutem produktu jest zastosowanie szklanych półek, które ładnie się prezentują, a także proste sterowanie mechaniczne.

Zalety: Wady:
+ Lodówka jest mała, ale pojemna. – Nie posiada zamrażalnika.
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada regulację temperatury.  
+ Jest energooszczędna.  

 

 

2. Mała lodówka Ravanson LKK90

 

Ravanson LKK90Ravanson LKK90 to mała lodówka hotelowa o wymiarach: 83 cm wysokości, 47 cm szerokości i 44 cm głębokości. Jej pojemność to 91 litrów, zaś klasa energetyczna to klasa F, choć roczne zużycie energii dla tego produktu szacuje się na poziomie 107 kWh. Urządzenie nie jest lodówką bezszronową. Posiada za to drzwiczki z opcją zmiany kierunku otwierania, a emitowany przez nie hałas nie powinien przekraczać 41 dB.
Mała lodówka Ravanson posiada praktyczną szufladę na warzywa oraz szklane półki, które można wyjmować i przekładać. Dodatkowo, oferuje także jedną półkę na drzwiach i specjalnie wyprofilowane miejsca do przechowywania jajek.
Produkt został wykończony białą emalią. Jest sterowany mechanicznie. Lodówka posiada jeden termostat i jeden agregat. Zawiera także zamrażarkę. Rozmrażanie chłodziarki i zamrażarki odbywa się w sposób ręczny. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z pojemnikiem na kostki lodu.

Zalety: Wady:
+ Lodówka ma dobry stosunek jakości do ceny, co przekłada się na jej dużą popularność. – Negatywne opinie użytkowników dotyczą ilości półek wewnątrz lodówki.
+ Posiada zamrażarkę. – Nie posiada wewnętrznego oświetlenia.
+ Oferuje możliwość wyjmowania i zmiany położenia półek.  
+ Jest stosunkowo cicha.  

 

3. Mała lodówka MPM 46-CJ-02/H

Mała lodówka MPM 46-CJ-02/HMała lodówka MPM-46-CJ-02/H to urządzenie o wymiarach: 51 cm wysokości, 44 cm szerokości oraz 47 cm głębokości. Produkt ma pojemność 41 l i jest wyposażony w zintegrowaną zamrażarkę. Jego klasa energetyczna to klasa F, jednak roczne zużycie energii szacuje się na 99 kWh. Lodówka nie należy do typu No Frost. Emitowany przez nią hałas nie przekracza 39 dB.
Lodówka MPM posiada drzwi z funkcją obustronnego montażu. Jej wnętrze wyposażono w jedną półkę oraz miejsce do przechowywania butelek w drzwiczkach. Komora zamrażalnika tego urządzenia ma pojemność 6 l. Produkt jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem, służącym do wytwarzania kostek lodu.
Urządzenie posiada jeden termostat i jeden agregat. Jest rozmrażane w sposób ręczny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Półka na butelki nie jest wyjmowana, co nie pozwala zwiększyć pojemności lodówki.
+ Ma przystępną cenę. – Negatywne opinie użytkowników odnoszą się do funkcjonalności komory mrożącej wewnątrz urządzenia.
+ Zajmuje niewiele miejsca.  
+ Posiada wewnętrzną komorę na mrożone produkty.  

 

4. Mała lodówka Amica FM052.4

Mała lodówka Amica FM052.4Mała lodówka hotelowa Amica FM052.4 to produkt o wysokości 50 cm, szerokości 48 cm oraz głębokości 44,5 cm. Urządzenie ma pojemność 45 litrów. Należy do klasy efektywności energetycznej F, a jego roczne zużycie energii wynosi 100 kWh. Lodówka nie należy do modelów typu No Frost. Jej poziom hałasu określany jest na poziomie 37 dB.
Lodówka Amica oferuje użytkownikowi system FlexiShelf, czyli wyjmowane i przestawiane półki, a także możliwość dowolnego montażu drzwiczek po prawej lub lewej stronie. Urządzenie jest sterowane mechanicznie.
Mała lodówka marki Amica nie została wyposażona w zamrażalnik. Posiada jeden termostat i jeden agregat. Wymaga ręcznego odszraniania. W jej standardowym wyposażeniu znajduje się jedna półka druciana i dwie półki w drzwiach.

Zalety: Wady:
+ Lodówka ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada zamrażarki.
+ Działa efektywnie i stosunkowo cicho. – Posiada mało funkcjonalne zabezpieczenie na półce w drzwiczkach.
+ Posiada wyjmowane półki.  
+ Zajmuje niewiele miejsca.  

5. Mała lodówka Candy CHTOP 482SN

Mała lodówka Candy CHTOP 482SNLodówka Candy CHTOP 482SN to urządzenie o wymiarach: 85 cm wysokości, 48 cm szerokości oraz 45 cm głębokości. Pojemność tego modelu wynosi 93 l. Produkt zalicza się do klasy efektywności energetycznej F, a jego roczne zużycie energii to 107 kWh. Lodówka Candy nie jest lodówką bezszronową. Posiada natomiast drzwiczki z opcją zmiany kierunku otwierania.
Mała lodówka marki Candy emituje hałas nieprzekraczający 39 dB. Jest sterowana mechanicznie. Posiada jeden termostat i jeden agregat. Została wyposażona w 3 szklane półki i jedną szufladę. Lodówkę należy rozmrażać ręcznie. Produkt nie ma wbudowanej zamrażarki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest funkcjonalne i ładnie się prezentuje. – Nie posiada zamrażalnika.
+ Zużywa niewiele energii.
+ Cicho pracuje.
+ Jest stosunkowo pojemne.

Lodówka hotelowa mała – jak wybrać?

Małe lodówki (lodówki hotelowe) to urządzenia wyposażone w jedne drzwiczki, często z opcją dwustronnego montażu. Ich wymiary nie przekraczają odpowiednio: 85 cm wysokości, 60 cm szerokości oraz 64 cm głębokości. Pojemność mini lodówek to z reguły przedział od 40 do 100 litrów.

Chociaż lodówka hotelowa z zamrażalnikiem należy do rzadkości, to na rynku znajdziemy również modele z wydzieloną częścią mrożącą – osobną komorą z drzwiczkami wewnątrz chłodziarki. Jej pojemność wynosi najczęściej maksymalnie 10 l.

W małych lodówkach raczej nie stosuje się systemu No Frost, a ich rozmrażanie może odbywać się w sposób manualny lub automatyczny.

Istotną kwestią przy zakupie lodówki hotelowej będzie przede wszystkim jej klasa energetyczna (od A do G) oraz roczne zużycie prądu. Im wyższa klasa efektywności energetycznej, tym oczywiście bardziej oszczędne w eksploatacji będzie dane urządzenie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż w ostatnim czasie etykiety energetyczne zostały zaktualizowane, stąd klasa F, do której należy wiele produktów tego typu, nie jest już klasą tak niską jak wcześniej. Sprzęty prezentowane w rankingu zużywają średnio około 100 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.

Dobra lodówka hotelowa to lodówka dostosowana do potrzeb użytkownika nie tylko pod względem wymiarów, ale również wyposażenia. W chłodziarkach tego typu możemy spotkać się więc z następującymi akcesoriami:

  • szklane lub druciane półki – z opcją wyjmowania i przekładania,
  • szuflada/pojemnik na warzywa i owoce,
  • pojemnik na jajka,
  • półki w drzwiach – najczęściej na napoje.

Jaka lodówka w podróż?

Chociaż mała lodówka wydaje się doskonałym rozwiązaniem na czas podróży czy biwakowania, to nie sprawdzi się w każdych warunkach. Jej podstawową wadą będzie bowiem konieczność zapewnienia stałego źródła zasilania, bez którego mini lodówka nie może pracować. Jeśli więc wybieramy się w podróż samochodem, lepszym pomysłem może okazać się zakup lodówki turystycznej. Sprzęt tego typu zasilany jest bowiem z reguły z gniazda zapalniczki. Może działać także dzięki specjalnym wkładom chłodzącym, które gwarantują lodówce pełną mobilność.

Podsumowanie

Małe lodówki, często określane mianem hotelowych, to urządzenia znajdujące szerokie zastosowanie. Warto zakupić je do małej kuchni, w której nie ma miejsca na standardowy model chłodziarki oraz w przypadku, kiedy nawet ta duża lodówka często okazuje się niewystarczająca względem potrzeb całego gospodarstwa domowego. Ceny mini lodówek wahają się w przedziale od około 300 do 700 zł, wobec czego koszt takiego zakupu nie powinien nadszarpnąć mocno domowego budżetu.

Mała lodówka hotelowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd