Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiMała zamrażarka - ranking 2023

Mała zamrażarka – ranking 2023

Mała zamrażarka – jaką mini zamrażarkę wybrać?

Mała zamrażarka to najczęściej uzupełnienie lodówki z zamrażarką, która w praktyce okazała się mało pojemna. Zamrażarka mała zmieści się pod blatem, a także w spiżarni, w garażu czy w piwnicy. Niektóre osoby decydują się też na zakup mini-zamrażarki w komplecie do małej lodówki, aby zagospodarować przestrzeń kuchni zgodnie ze swoim indywidualnym projektem.

Zanim wybierzesz małą zamrażarkę, musisz zastanowić się, czy potrzebujesz modelu otwieranego od przodu, czy od góry. W przypadku małych zamrażarek podblatowych mamy do czynienia z urządzeniami szufladowymi. Jak sama nazwa wskazuje, ich komora mrożenia została podzielona półkami z szufladami, które umożliwiają wygodną segregację produktów spożywczych.

Jeśli szukasz małej lodówki na przykład do spiżarni, możesz zdecydować się też na model skrzyniowy, otwierany od góry. Zaletą takiego urządzenia jest jego nieograniczona półkami komora mrożenia, w której da się zmieścić duże produkty.

Mała zamrażarka ranking:

Jeśli szukasz małej zamrażarki wolnostojącej, przejrzyj nasz ranking, w którym uwzględniliśmy zarówno modele skrzyniowe, jak i szufladowe. Główne kryterium zestawienia to pojemność – do 100 litrów. Zestawienie małych zamrażarek uwzględnia głównie urządzenia z klasy energetycznej F.

Sprawdź również nasz:

1. Zamrażarka HISENSE FC125D4AW1

 

HISENSE FC125D4AW1



HISENSE FC125D4AW1 to mała zamrażarka skrzyniowa, pionowa, należąca do klasy energetycznej F. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, a jego pojemność to 95 litrów. Model wyposażono w mechaniczny system kontroli temperatury. W komorze mrożenia sprzętu znalazł się jeden druciany kosz na drobniejsze artykuły.

Produkt posiada metalową ścianę tylną, dzięki czemu może stać przy samej ścianie kuchni. Wymiary urządzenia wynoszą kolejno 85.4 x 54.6 x 47.9 cm. Zdolność mrożenia modelu to 9,5 kg na dobę. Sprzęt nie należy do zamrażarek typu no frost. Jego roczne zużycie prądu szacuje się na 209 kWh.

Zalety: Wady:
+ Jest mała, a przy tym pojemna. – Nie jest bezszronowa.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest energooszczędna.  
+ Wydajnie mrozi.  

 

2. Zamrażarka Gorenje FH101AW

Gorenje FH101AW



Gorenje FH101AW to zamrażarka skrzyniowa z klasy efektywności energetycznej F. Urządzenie może pracować w pomieszczeniach nieogrzewanych, w temperaturze otoczenia do -15 stopni Celsjusza. Produkt został wyposażony w jeden kosz do segregacji produktów oraz w specjalny zamek zabezpieczający.

Wymiary urządzenia to 53,6 cm szerokości, 55,7 cm głębokości oraz 84,2 cm wysokości. Jego pojemność wynosi 95 litrów. Model jest łatwy do utrzymania w czystości, dzięki zastosowaniu skraplacza pomiędzy ściankami a pianką izolacyjną. Rozwiązanie to przekłada się też na cichszą pracę urządzenia.

Zdolność mrożenia tej zamrażarki wynosi 4.8 kg na dobę, a możliwość utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania to 14 godzin. Sprzęt zużywa rocznie 209 kWh energii. Model jest sterowany mechanicznie. Nie posiada oświetlenia wewnątrz komory.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest trudna do wypoziomowania.
+ Jest stosunkowo pojemna. – Nie ma oświetlenia wewnętrznego.
+ Działa w ujemnych temperaturach otoczenia.  
+ Cicho pracuje.  

 

3. Zamrażarka FINLUX FR-FF1005FM0W

FINLUX FR-FF1005FM0W



Mała zamrażarka FINLUX FR-FF1005FM0W to model szufladowy, należący do klasy energetycznej F. Urządzenie zużywa rocznie około 200 kWh prądu. Jest też ciche – emisja hałasu w przypadku tego sprzętu to zaledwie 41 dB.

Zamrażarka została wyposażona w trzy przezroczyste szuflady, które dają wgląd w zawartość komory bez konieczności ich wyjmowania. Produkt posiada też regulowane nóżki do poziomowania i umożliwia zmianę kierunku otwierania drzwiczek.

Wymiary urządzenia to 82.1 x 48 x 51 cm, co daje pojemność około 64 litrów. Zdolność mrożenia tego modelu wynosi 3,3 kg na dobę. Zamrażarka nie jest bezszronowa.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Nie jest modelem no frost.
+ Cicho pracuje. – Jej szuflady wykonano z cienkiego plastiku.
+ Dosyć dobrze mrozi.  
+ Jest pojemne, jak na swoje wymiary.  

 

4. Zamrażarka Indesit OS 1A 100 2

Indesit OS 1A 100 2



INDESIT OS 1A 100 2 to mała zamrażarka skrzyniowa z funkcją szybkiego mrożenia, która wyłącza się automatycznie. Sprzęt może pracować w niskich temperaturach otoczenia, np. w piwnicy. Wyróżnia się też cichym działaniem – emituje hałas na poziomie około 41 dB.

Zamrażarka została wyposażona w mały kosz mocowany w górnej części komory. Pozwala on lepiej zorganizować przestrzeń wewnętrzną urządzenia. Model jest sterowany mechanicznie za pomocą zwykłego pokrętła. Posiada też pomocne kontrolki stanu pracy.

Sprzęt ma wymiary 86 x 52,7 x 56,9 cm. Mieści do 99 litrów żywności. Jego zdolność zamrażania to 7,5 kg na dobę, a zdolność utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania to 20 godzin. Urządzenie nie jest bezszronowe. Rocznie zużywa około 211 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w obsłudze. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Cicho pracuje. – Nie jest bezszronowa.
+ Posiada funkcję szybkiego zamrażania. – Nie ma oświetlenia komory.
+ Jest energooszczędna i efektywnie mrozi produkty.  

 

5. Zamrażarka Candy CCTUS 482WHN

Candy CCTUS 482WHN



CANDY CCTUS 482WHN to zamrażarka szufladowa, którą łatwo jest zmieścić pod blatem lub wkomponować we wnętrze spiżarni. Model posiada przekładane drzwi, a w jego wnętrzu umieszczone zostały trzy transparentne szuflady umożliwiające łatwe segregowanie żywności

Sprzęt jest sterowany za pomocą termostatu umieszczonego we wnętrzu urządzenia. Jego wymiary to 85 x 49 x 50 cm. Model utrzymuje temperaturę do 15 godzin w przypadku braku zasilania. Gwarantuje zdolność mrożenia na poziomie 3 kg na dobę. Nie jest urządzeniem typu no frost.

Zamrażarka oferuje pojemność użytkową około 64 litrów. Należy do klasy energetycznej F. Zużywa rocznie około 197 kWh energii. Jej głośność pracy nie powinna przekraczać 40 dB.

Zalety: Wady:
+ Bardzo cicho pracuje. – Nie jest bezszronowa.
+ Jest mała i zgrabna. – Ma dosyć niską zdolność mrożenia.
+ Jest energooszczędna.
+ Ma przystępną cenę.

6. Zamrażarka Liebherr G 1223

Liebherr G 1223-21



LIEBHERR-G-1223 to zamrażarka szufladowa, należąca do klasy energetycznej F. Sprzęt posiada wskaźnik temperatury LED, możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, zabezpieczenie przed dziećmi oraz sygnał ostrzegawczy w komorze mrożenia. Zastosowano w nim technologię FrostSafe, która ogranicza ilość tworzącego się wewnątrz szronu.

Model wyposażono w 3 pojemne szuflady Vario Space. Jego atutem jest też funkcja szybkiego mrożenia, obniżająca temperaturę w komorze aż do -32 stopni. Urządzenie jest sterowane elektronicznie.

Wymiary zamrażarki to 85.1 x 55.3 x 62.4 cm. Zdolność zamrażania tego modelu wynosi 6 kg na dobę. Sprzęt ma pojemność około 98 litrów. Zużywa rocznie 213 kWh energii.

Zalety: Wady:
+ Jest urządzeniem ograniczającym ilość szronu w komorze. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Cicho pracuje. – Nie jest całkowicie bezszronowa.
+ Jest energooszczędna.
+ Dobrze mrozi.

Małe zamrażarki szufladowe i skrzyniowe – jak wybrać?

Mała zamrażarka to nie zawsze zamrażarka podblatowa, ponieważ niewielkie zamrażarki mogą otwierać się zarówno od przodu, jak i od góry. O tym, jaki wariant lepiej sprawdzi się w danym domu, pisaliśmy już w naszym rankingu zamrażarek szufladowych i skrzyniowych. Jeśli więc wiesz, która mała zamrażarka lepiej spełni Twoje oczekiwania, przejdźmy do wyboru konkretnego modelu. Na co warto zwrócić uwagę?

Zacznijmy od pojemności. W rankingu zgromadziliśmy urządzenia mieszczące do 100 litrów żywności. Znajdziesz w nim jednak również modele o pojemności około 60 litrów. Jeśli postawisz na wariant szufladowy, będzie on wyposażony w maksymalnie 3 półki z szufladami. Przeciętne wymiary małych zamrażarek wynoszą natomiast nie więcej niż około 54 cm szerokości, 61 cm głębokości oraz do 83 cm wysokości. Takie urządzenie AGD zmieścisz więc nawet w małej spiżarni.

Kolejna ważna kwestia to zużycie energii. Wybierając małą stojąca zamrażarkę z pewnością nie chcesz znacząco zwiększać swoich rachunków za prąd. Sięgaj więc po modele z klasy E lub F – zużywają one około 200 kWh energii rocznie. Zwróć też uwagę na to, czy zamrażarka pracuje w systemie no frost. Takie urządzenia są zwykle droższe, ale łatwiejsze w utrzymaniu – szron nie zbiera się na ich ściankach. Ponieważ nie wymagają rozmrażania, są też tańsze w eksploatacji.

Pozostałe ważne parametry zamrażarek to:

  • zdolność zamrażania, czyli informacja o tym, jaką ilość świeżych produktów jest w stanie zamrozić urządzenie w ciągu doby,
  • utrzymywanie temperatury w przypadku braku zasilania – im dłużej tym lepiej,
  • funkcja szybkiego mrożenia – jest przydatna, jeśli często mrozimy większe zakupy,
  • poziom hałasu – najlepiej około 40 dB,
  • sposób sterowania – elektroniczny umożliwia dokładną regulację temperatury pracy, ale mechaniczny uznawany jest za prostszy w obsłudze.

A czy mała zamrażarka to też „mała” cena? Niekoniecznie, wolnostojąca zamrażarka o pojemności do 100 litrów to koszt od około 1000 zł w górę. Im więcej w niej nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby funkcja szybkiego mrożenia, tym wyższa cena sprzętu. Jednak dobrej jakości urządzenie posłuży w domu przez co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

Zamrażarka mała opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić