Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiKtóra mała zamrażarka jest najlepsza? Ranking 2024

Która mała zamrażarka jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP6]

Mała zamrażarka to najczęściej uzupełnienie lodówki z zamrażarką, która w praktyce okazała się niedostatecznie pojemna. Niewielki zamrażarka powinna zmieścić się między innymi pod blatem kuchennego regału, a także w spiżarni, w garażu lub w piwnicy. Warto wspomnieć, że zakup mini-zamrażarki to dobre rozwiązanie także dla osób, które wolą nabyć osobną chłodziarkę (lodówkę bez zamrażalnika), aby zagospodarować niewielką kuchnię zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Niezależnie od tego, dlaczego szukasz dla siebie małej zamrażarki, sprawdź nasz ranking – znajdziesz tu najlepsze i najczęściej polecane urządzenia o pojemności do 100 litrów.

Mała zamrażarka ranking:

Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Mała zamrażarka – zamrażarka szufladowa, czy zamrażarka skrzyniowa?

Zanim wybierzesz małą zamrażarkę do swojego domu, musisz zastanowić się, czy potrzebujesz modelu otwieranego od przodu, czy od góry. Jeśli szukasz zamrażarki, którą umieścisz pod blatem, oczywistym wyborem staje się zakup modelu szufladowego. Jak sama nazwa wskazuje, komora mrożenia takiego urządzenia została podzielona na półki z szufladami, które umożliwiają wygodną segregację produktów spożywczych. Taka zamrażarka jest otwierana od przodu.

Jeśli szukasz małej zamrażarki do ustawienia w miejscu, do którego będziesz mieć swobodny dostęp, np. do garażu lub do piwnicy, możesz zdecydować się na model otwierany od góry – na zamrażarkę skrzyniową. Zaletą takiego urządzenia jest fakt, że mieści duże produkty spożywcze, ponieważ jego komora mrożenia nie została podzielona półkami. We wnętrzu takiej zamrażarki możesz znaleźć jednak dodatkowy kosz na drobne artykuły, np. lody na patyku. Druciany koszyk ma ułatwiać utrzymanie porządku w komorze zamrażarki. 

Jaką małą zamrażarkę wybrać?

Jeśli wiesz już, jakiego rodzaju zamrażarki potrzebujesz, przejdźmy do wyboru konkretnego modelu urządzenia. Porównując poszczególne sprzęty dostępne na rynku, zwróć szczególną uwagę na takie parametry jak pojemność oraz klasa efektywności energetycznej.

Ile może wynosić pojemność małej zamrażarki?

Pojemność urządzeń chłodniczych jest wyrażana w litrach i informuje o tym, jaką ilość produktów spożywczych można zmieścić w komorze takiego sprzętu. Małe modele zamrażalników mają najczęściej pojemność od 60 do 100 litrów. Modele szufladowe dzielą tę przestrzeń na nie więcej niż 3 półki z szufladami. Przeciętne wymiary takich urządzeń wynoszą 54 cm szerokości na 61 cm głębokości na 83 cm wysokości. 

Jakie może być zużycie energii małej zamrażarki?

Zamrażarka to jeden z tych sprzętów AGD, które są podłączone do prądu przez cały rok. Zużycie energii jest więc w ich przypadku kluczową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy zakupach. Większość produktów z tej kategorii urządzeń należy do klasy energetycznej E lub F i zużywa około 200 kWh energii rocznie

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze małej zamrażarki?

Opisane wyżej kryteria są najistotniejsze przy wyborze zamrażarki, jednak na komfort użytkowania tego typu sprzętu wpływają też inne czynniki. Przed zakupem mini zamrażarki sprawdź zatem:

  • czy jest urządzeniem typu No Frost lub Low Frost – takie sprzęty zapobiegają gromadzeniu się szronu na ściankach komory, dzięki czemu nie wymagają rozmrażania i są tańsze w eksploatacji,
  • zdolność zamrażania/mrożenia – informuje o tym, jaką ilość zapasów (w kg) sprzęt jest w stanie zamrozić w ciągu 24 godzin, czyli jednej doby,
  • zdolność utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania – mówi o tym, jak długo mrożonki przechowywane w komorze będą chronione przed rozmrożeniem, jeśli nastąpi awaria w dostawach prądu,
  • poziom hałasu – czyli głośność pracy, która nie powinna przekraczać 40 dB,
  • sposób sterowania – elektroniczny lub mechaniczny, 
  • funkcje dodatkowe, w tym funkcja szybkiego mrożenia – przydatna, kiedy często mrozimy większe zakupy i zależy nam na zachowaniu ich wartości odżywczych oraz właściwości organoleptycznych.

Ile kosztuje mała zamrażarka?

Wielkość zamrażarki ma wpływ na jej cenę, ale zakup małej zamrażarki nie zawsze opłaca się bardziej niż zakup dużej chłodziarko-zamrażarki. Sprzęt wolnostojący o pojemności nieprzekraczającej 100 litrów to wydatek od około 900 zł w górę. Im więcej nowoczesnych rozwiązań oferuje taki sprzęt, tym wyższa będzie też jego cena. Niemniej jednak należy pamiętać, że zamrażarki kupujemy na co najmniej kilka, kilkanaście lat, dlatego nie powinno się na nich oszczędzać. Dopłacić warto natomiast zwłaszcza do urządzenia należącego do wyższej klasy energetycznej.

Ile prądu zużywa mała zamrażarka miesięcznie?

Przyjmuje się, że małe zamrażarki – o pojemności do 100 litrów – zużywają rocznie od 145 do 205 kWh energii. Aby obliczyć koszt ich utrzymania, należy pomnożyć deklarowane zużycie energii przez cenę 1 kWh prądu. W praktyce oznacza to, że przeciętny koszt eksploatacji niewielkiej zamrażarki wynosi od około 80 do około 120 zł na rok. 

Zamrażarka mała: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd