Strona głównaLodówki i zamrażarkiZamrażarkiNajlepsza zamrażarka skrzyniowa - ranking 2024

Najlepsza zamrażarka skrzyniowa – ranking 2024 [TOP6]

Zamrażarka skrzyniowa a zamrażarka szufladowa

Zamrażarka skrzyniowa to AGD wolnostojące, w które warto zainwestować, jeśli mrozimy duże ilości żywności. Urządzenia mrożące dzielą się na zamrażarki szufladowe i skrzyniowe. To, które z nich lepiej sprawdzą się w danym domu, zależy w głównej mierze od tego, co planujemy mrozić.

Zamrażarki szufladowe są odpowiednie do mrożenia dużej ilości różnych produktów, które chcemy wygodnie posegregować i mieć do nich swobodny dostęp. Występują w wersji wolnostojącej i pod zabudowę. Często należą do sprzętów typu no frost, więc łatwiej jest utrzymać je w czystości.

Tymczasem zamrażarki skrzyniowe najlepiej sprawdzają się do przechowywania dużych ilości żywności, w dużych opakowaniach (w dużym rozmiarze). Są energooszczędne, ale nie występują w wersjach pod zabudowę i rzadziej należą do modeli bezszronowych. Ich największą wadą jest fakt, że dostęp do produktów ułożonych na dnie bywa bardzo utrudniony. Niedogodność tą niwelują nieco dodatkowe kosze, podwieszane w górnej części komory mrożącej.

Ranking zamrażarek skrzyniowych:

Ranking zamrażarek skrzyniowych obejmuje najczęściej wybierane skrzyniowe urządzenia mrożące na rynku. Nie znalazły się w nim zamrażarki skrzyniowe gastronomiczne – te które spotykamy przede wszystkim w sklepach – a modele do użytku domowego. Sprawdź, który sprzęt najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!

Przejrzyj też nasz:

1. MPM MPM-469-SK-14

MPM MPM-469-SK-14MPM-469-SK-14 to zamrażarka skrzyniowa o pojemności aż 454 litrów, zużywająca rocznie około 610 kWh energii. Wymiary produktu wynoszą kolejno 77x148x84 cm. Sprzęt należy do klasy energetycznej C. Pracuje w 3 trybach: zamrażarka, chłodziarka i chiller.

Model jest sterowany mechanicznie. Posiada spust wody z odszraniania, co ułatwia czynności konserwacyjne. Jego atutem jest też podświetlenie LED i możliwość zamknięcia skrzyni na tradycyjny zamek. Produkt wyposażono w wyprofilowany uchwyt i wnętrze z separatorami na kosze.

Zamrażarka jest cicha – jej głośność pracy to zaledwie 40 dB. Ma też zdolność do długiego utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania – do 35 godzin.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Ma dosyć wysoką cenę, choć jest przy tym bardzo duża.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Posiada podświetlenie wnętrza.  
+ Posiada kosze ułatwiające segregację zawartości.  

2. WHIRLPOOL WH2010 EFO

WHIRLPOOL WH2010 EFORanking zamrażarek otwiera zamrażarka WHIRLPOOL WH2010A+EFO. To urządzenie o wymiarach 80,6 cm na 86,5 cm na 64,2 cm. Model wyposażono w funkcję szybkiego zamrażania oraz elektroniczny panel sterowania. Sprzęt zużywa rocznie 252 kWh energii elektrycznej. Należy do klasy energetycznej F.

Produkt posiada w swoim wnętrzu jeden kosz do przechowywania. Jego atutem są kompaktowe rozmiary. Zdolność mrożenia w przypadku tego modelu to około 15 kg na dobę. Urządzenie nie należy do modeli typu no frost. Pojemność zamrażarki to 204 litry.

Zalety: Wady:
+ Jest pojemna. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  
+ Bardzo szybko mrozi.  
+ Cicho pracuje.  

3. Liebherr CFe 2500 Pure

Liebherr CFe 2500 PureLiebherr CFe 2500 Pure to zamrażarka skrzyniowa o pojemności 497 litrów. Urządzenie wykorzystuje funkcję SmartFrost dla rzadszego odmrażania oraz funkcję FrostProtect, która dba o właściwą pracę sprzętu nawet w niskich temperaturach otoczenia.

Produkt został wyposażony w oświetlenie komory i dwa kosze wewnętrzne wykonane z metalu. Urządzenie generuje hałas do 33 dB. Jego wymiary wynoszą 82,5 x 167,5 x 70,2 cm. Sprzęt może utrzymywać temperaturę do 40 godzin w przypadku braku zasilania, a jego zdolność zamrażania wynosi 20 kg na dobę.

Urządzenie należy do klasy energetycznej E. Zużywa rocznie 294 kWh prądu. Posiada alarm (wskaźnik) niedomkniętych drzwi.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dużą pojemność. – Ma wysoką cenę
+ Szybko mrozi.  
+ Cicho pracuje.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonana.

4. Indesit OS 1A 100 2

Indesit OS 1A 100 2Zamrażarka skrzyniowa INDESIT OS 1A 100 2 to urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest dosyć pojemne. Sprzęt dysponuje funkcją szybkiego mrożenia, która wyłącza się automatycznie. Pracuje cicho, nie przekraczając natężenia dźwięku na poziomie 41 dB.

Sprzęt został wyposażony w kosz mocowany w górnej części komory, służący do przechowywania produktów, które użytkownik lubi mieć pod ręką. Model jest sterowany mechanicznie za pomocą zwykłego pokrętła. Posiada też lampki kontrolne pracy.

Urządzenie należy do klasy efektywności energetycznej F. Sprzęt zużywa 211 kWh prądu rocznie. Jego zdolność zamrażania to 7,5 kg na dobę. Model utrzymuje temperaturę do 20 godzin przy braku zasilania. Wymiary zamrażarki wynoszą 86 x 52,7 x 56,9 cm, a jej pojemność to 99 litrów.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Jej pojemność jest stosunkowo niewielka.
+ Dobrze mrozi. – Nie ma oświetlenia wewnętrznego.
+ Jest energooszczędna.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

5. WHIRLPOOL WHS14212

WHIRLPOOL WHS14212WHIRLPOOL WHS14212 to zamrażarka skrzyniowa o szerokości 57,3 cm i wysokości 86,5 cm. Model został wyposażony w technologię 6. Zmysłu oraz funkcję FastFreeze. Pierwsze rozwiązanie pozwala automatycznie dobierać idealne warunki do przechowywania żywności, a drugie mrozić ją w krótkim czasie, zaraz po umieszczeniu zakupów w komorze.

Sprzęt wyposażono w jeden kosz na mrożone produkty. Atutem modelu jest dobre wyważenie całego urządzenia, zapobiegające kołysaniu się i ułatwiające otwieranie pokrywy. Zdolność mrożenia tego modelu to 11 kg na dobę.

Sprzęt nie jest bezszronowy. Jego pojemność wynosi 132 litry, a roczne zużycie prądu około 224 kWh. Urządzenie należy do klasy energetycznej F.

Zalety: Wady:
+ Jest pojemna. – Negatywne opinie dotyczą sposobu otwierania zamrażarki.
+ Dobrze mrozi.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  

6. Zamrażarka HISENSE FC125D4AW1

HISENSE FC125D4AW1Ranking zamrażarek zamyka model HISENSE FC125D4AW1. Jest to zamrażarka skrzyniowa z koszem, który ułatwia praktyczne zagospodarowanie jej wnętrza. Model dysonuje mechanicznym systemem kontroli temperatury. Posiada metalową ścianę tylną, która zwiększa bezpieczeństwo pracy sprzętu i jego odporność na uszkodzenia.

Zamrażarka jest bardzo prosta w obsłudze. Jej wymiary to 85.4 x 54.6 x 47.9 cm. Zdolność mrożenia wynosi z kolei 9,5 kg na dobę. Sprzęt zalicza się do klasy energetycznej F – roczne zużycie prądu wynosi w tym przypadku 209 kWh. Model nie jest bezszronowy. Jego pojemność to około 95 litrów.

Zalety: Wady:
+ Dobrze mrozi. – Ma małą pojemność.
+ Cicho pracuje.  
+ Jest niewielka.
+ Ma korzystną cenę.

Zamrażarka skrzyniowa – jak wybrać?

Skrzyniowe urządzenia mrożące mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to duża pojemność, nieograniczona półkami i szufladami, a także niskie roczne zużycie prądu. Na zamrażarkę skrzyniową trzeba wygospodarować nieco miejsca. Jeśli przejrzysz nasz ranking zamrażarek, szybko zauważysz, że pojemność takich urządzeń to średnio od około 95 do ponad 270 litrów (i więcej). Łatwo więc wyobrazić sobie, ile kilogramów produktów można przechowywać w komorze takiego sprzętu. Nie mówimy tu oczywiście o zamrażarkach skrzyniowych gastronomicznych, które mieszczą jeszcze więcej żywności.

Warto pamiętać przy tym, że czym innym jest pojemność użytkowa komory zamrażarki, a czym innym wymiary urządzenia. Obudowa zamrażarki skrzyniowej może mieć też różny kształt – pionowy lub poziomy, co ułatwia wstawienie jej zarówno do kuchni, jak i do piwnicy czy garażu. Należy jednak upewnić się, że sprzęt może działać w nieogrzewanym pomieszczeniu, ponieważ dla niektórych modelów praca w ujemnej temperaturze okazuje się szkodliwa. Zamrażarka skrzyniowa otwierana jest od góry, dlatego nie nadaje się do zabudowy (drzwi zamrażarki nie pozwolą na zabudowę).

A jakie jest roczne zużycie prądu w przypadku zamrażarek skrzyniowych? Jak zostało wspomniane są one energooszczędne – energetyczna klasa zamrażarki to zwykle klasa F lub E (dawniejsze A++ i A+). Jeśli informacja na karcie produktowej mówi, że urządzenie zużywa około 200 kWh energii rocznie, to koszt utrzymania takiego sprzętu wynosi około 150 zł. Należy pamiętać jednak, że im większa pojemność użytkowa komory, tym większe zużycie prądu na podtrzymanie jej niskiej temperatury. Mała zamrażarka będzie więc oszczędniejsza, choć trudniej będzie wygodnie przechowywać w niej różne produkty.

Warto zwrócić uwagę również na klasę mrożenia skrzyniowej zamrażarki. Jest ona oznaczana za pomocą gwiazdki (*). Jedna gwiazdka to temperatura -6 stopni Celsjusza, a trzy gwiazdki to już -18 stopni Celsjusza, co oznacza, że taka zamrażarka skrzyniowa może bezpiecznie przechowywać żywność nawet przez rok. Do głębokiego mrożenia mięsa czy grzybów należy wybierać zamrażarki 4-gwiazdkowe, czyli mrożące do -24 stopni.

O wydajności pracy zamrażarki skrzyniowej mówi nam jej zdolność zamrażania, a także zdolność utrzymywania temperatury w sytuacji braku zasilania. Ilość mrożonych produktów w ciągu doby podawana w kilogramach to zdolność mrożenia – w przypadku dobrych urządzeń jest to nawet 15 kg. Poza tym, większość nowoczesnych zamrażarek posiada też funkcję szybkiego mrożenia, która sprawdza się przy wkładaniu do komory zamrażarki produktów wymagających błyskawicznego obniżenia temperatury w celu zachowania ich świeżości i wartości odżywczych. Dobrze, aby w przypadku awarii zamrażarka utrzymała niską temperaturę przez co najmniej 24 godziny.

Co jeszcze warto sprawdzić przed zakupem zamrażarki? Dla wielu osób istotne będzie kupno urządzenia typu no frost, jednak w przypadku modelów skrzyniowych nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie. Wybierając zamrażarkę skrzyniową zwróć uwagę na:

  • obecność podświetlenia w komorze,
  • drzwiczki z systemem podtrzymywania,
  • dodatkowe kosze, które nieznacznie ograniczają pojemność komory mrożenia, ale zdecydowanie zwiększają też możliwości jej funkcjonalnego zagospodarowania,
  • poziom hałasu – 40 do 45 dB to praca cicha, która nie powinna przeszkadzać nawet wtedy, kiedy zamrażarka stanie w kuchni,
  • sterowanie – elektroniczne lub mechaniczne, czyli panel dotykowy z wyświetlaczem lub klasyczne pokrętło.

Zalety zamrażarek skrzyniowych to duża pojemność i niskie roczne zużycie energii, a wady trudność zagospodarowania przestrzeni komory w funkcjonalny sposób. Większość zamrażarek skrzyniowych to urządzenia, których nie zalicza się do bezszronowych, ale prosta budowa sprawia, że nie są one trudne do utrzymania w czystości i regularnego odszraniania. Kupno skrzyniowej zamrażarki to dobry wybór, jeśli mrozimy dużo – na przykład sezonowe owoce i warzywa – lub gdy mrozimy produkty o dużych gabarytach – na przykład kilkukilogramowy drób w jednym kawałku. Wolnostojąca zamrażarka nie musi stać przy tym w kuchni. Możesz postawić zamrażarkę w spiżarni, w piwnicy czy w garażu.

Zamrażarka skrzyniowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY